i Een echte 'kijkers'route voor de karnavalsoptocht Brand in Soest Knollenburcht Bos en Duin De Prinsenwagen I Knollendam 1 Natuurlijk 1 Kaartverkoop Leden Niet-leden Kinderkarnaval Seniorenkarna val Start kaartverkoop Toegangsprijzen Route Zaterdag 24 februari vanaf 13.00 uur in Knollendam: WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 7 De Prinsenwagen ziet er dit jaar heel an ders uit dan de meeste Knollendammers zullen denken. Het voertuig van De Nar- re Knollen in de karnavalsoptocht is splinternieuw. Daar is de'wagenkom- missie' van de Raad van Elf verantwoor delijk voor. Menig vrij uurtje wordt gestoken in de verfraaiing van de Prinsenwagen, die dit jaar op zaterdag 24 februari zal worden ingezet. Ondanks het feit dat ze niet alle maal over echte timmermanshanden be schikken (sommigen schijnen zelfs twee linkerhanden te hebben als het gaat om knutselwerk) helpt iedereen mee. En zo hoort het natuurlijk, want eendracht maakt macht. Ook bij het karnaval.De Narre Knollen hebben afscheid genomen van de zogenaamde 'hoorn des over- vloeds' en het grote vat Knollenbier dat voorop de wagen stond. Hoe de wagen er komt uit te zien is nog een verrassing, maar de Prinsenwagen dingt niet mee naar de prijzen die de deelnemers aan de karnavalsoptocht kunnen winnen. Al mogen dan andere regels gelden als Soest is omgedoopt in Knollendam, de goede ge bruiken blijven. Dus geen rotzooi op straat. In het bijzonder bij de optocht zal er op gelet worden dat men geen spoor van rommel ach terlaat als de optocht voorbij is getrokken. De in groen-geel geklede milieucontroleurs die hun kantoor pas hebben betrokken aan de Riesberg aan het andere eind van de Dal- weg), zullen zeer streng optreden. Als men zijn plezier wil uitdragen door met papier en andere werpselen te gooien, neem dan poep- schepje en stoffer en blik mee. Men kan al tij dens de optocht aan het werk worden gezet om de rommel op te ruimen. Als men zegt dat de (uit)werpselen van iemand anders zijn zullen duim-afdrukken worden gemaakt. Zonodig zal door middel van een DNA-test worden vastgesteld van wie een en ander af komstig is. Tot de uitslag van het onderzoek bekend is zal het 'corpus delicti' gekoeld worden bewaard. Houdt de boel dus schoon, doe niets buiten de pot tijdens het karnaval. Waar? Knollendam Natuurlijk! De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 24,25 en 26 februari verloopt via de hieronder genoemde adressen: Leden van de karnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen in de voorverkoop profiteren van een korting van vijf gulden voor de zaterdagavond, zondagavond en maandagavond. Alléén in de voorver koop op het ledenadres: Familie Beijer, Beukenlaan 7, dagelijks van 13.00 tot 19.00 uur. Voor de karnavalvierders, die geen lid zijn van De Narre Knollen, zijn de ver koopadressen: Soestdijk: Slijterij wijnhandel Van der Linden, Burgemeester Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap Akkerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. O verhees: Tabaksspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Entreekaarten voor het kinderkarnaval zijn op een groot aantal scholen verkrijg baar. In het artikel over het kinderkarna val staat vermeld op welke data en op wel ke scholen. Mochten er desondanks kin deren zijn die via de betreffende scholen geen kaarten konden bemachtigen, dan kunnen ze vanaf 17 februari alsnog bij de bovengenoemde voorverkoopadressen terecht. De kaarten voor het seniorenkarnaval (60+) worden door leden van de Raad van Elf in de bejaardencentra en clubs verkocht. De tijd en plaats worden in de bejaardentehuizen bekend gemaakt. Ook voor de senioren geldt dat ze eventueel op de voorverkoopadressen hun kaarten kunnen kopen en anders uiteraard op maandag 26 februari vanaf 13.00 uur aan de zaal. De voorverkoop van de kaarten voor alle evenementen begint op donderdag 15 fe bruari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in be perkte mate mogelijk, in sommige geval len zelfs onmogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet onverstandig zich tijdens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende karnavalsfeesten hebben het volgende prijskaartje: Kinderkarnaval f 5,00 Seniorenkarnaval f 7,50 Jeugdkarnaval f 10,00 Bal der Zotten f 10,00 Knollenbal f 10,00 De leden van de karnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,00 reductie op de toegangskaarten voor de zaterdag-, zondag- en maandagavond. Dit geldt al leen tijdens de voorverkoop bij de fami lie Beijer. Aan de deur van de Knollen- brucht moet de normale prijs worden be taald. De route van de karnavalsoptocht op za terdag 24 februari is als volgt: Lange Brinkweg - Kerkplein - Steen hoffstraat- Van Weedestraat - Burge meester Grothestraat - Nieuwerhoek- plein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beukenlaan - Nieuweweg - Smitsweg - Weegbreestraat - Dalweg - de Akkeren -Gerrit van der Veenstraat - W. Beckmanstraat - J. de Rooijstraat - Vrijheidsweg - Clemensstraat - Di Lassostraat - Willaertstraat - Obrecht- straat - v.d. Weydenstraat - Insinger- straat - Den Blieklaan - Bosstraat/Bos en Duin. Net als in de jaren voor 1990 begint de heerschappij van Prins Gerrit I tijdens de grote kar navalsoptocht. Dat geeft in ieder geval een kleurige start van het karnaval in heel Soest dat daarna Knolllendam gaat heten. De optocht heeft deels een vertrouwde route. De start is bij de Kerk aan het Kerkplein, opstellen langs de Lange Brinkweg, en eindigt bij de Knol- lenburcht aan de Bosstraat. Voor het vertrek van de optocht krijgt Prins Gerrit van burge meester Hans de Widt de sleutel van de gemeente Soest. Dan gaat Soest Knollendam heten en die periode begint dan ook met een glorieuze intocht door Knollendam. Het College van B&W en de gehele gemeenteraad kunnen dan even uitrusten. Dé Raad van Elf heeft op een leukere manier dan even het heft dagenlang vast in handen. De jury, die beoordeelt welke wagen of groep er als meest originele uitspringt, staat weer onder leiding van één van de grondleggers In een jaar tijd is er veel meer Brand in Soest gesignaleerd. Een vaak gestelde vraag is dan ook 'Heb je brand in huis?'. En vaak is dat dus het geval. Als je niet meer roken mag en de brand uit de peuk gaat, dan maar Brand in het glas. Dan sta je ook niet alleen. Veel van de gezel ligste mensen in Knollendam, die elkaar nog wel eens tegenkomen, begroeten elkaar met Brand' Up, daar gaat-ie weer. En waar kun je Brand zoal tegenkomen? Overal. Bij de cultuur in C-Drie, onder het snookeren in Snookercentrum Soestdijk, achter de deuren van het Luykje, bij het tege- len in d'Oude Enghe, na de wedstrijd van w Hees, al vooraf bij de Kater, bij de hartige hap in lunchroom 't Hoekje, als je een kegel om gooit in Darthuizen of je fietst in Tempo om je vochtgehalte weer op peil te brengen. Wat je buiten de deur haalt is lekker, zegt men wel eens. Maar laat je het Brand bier thuis niet ontgaan. Brand, uit en thuis, voor, tijdens en na het karnaval. Overal lekker. van het Soester Karnaval: Wim Butzelaar, de voormalige Prins Leut. Maar ook wethouder drs. Jan Menne is veelal van de partij als des kundig jurylid. Aanmelden voor de karnavalsoptocht kan nog bij Henk Steusel, Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. Bij de inschrijving ook een motto vermelden a.u.b. De deelnemers krijgen alle maal een nummer dat zij tijdens de optocht aan de voorkant van de wagen goed zicht baar moeten dragen of 'meevoeren'. De nummerborden moeten na afloop weer wor den ingeleverd. Voor de optocht van volgend jaar krijgt men weer een ander num merbord). Vanaf 12.30 uur kan men zich opstellen voor het gebouw v/h gemeente werken (ingang bij de sociale dienst). Als men een grote wagen heeft is het aan te raden om na te zien of de bocht kan worden ge maakt. Na de aankomst bij de Knollenburcht, die is gepland rond 15.00 uur, wordt door de jury hard gerekend en overlegd om te bepalen wie de prijzen hebben verdiend met hun deelna me aan de karnavalsoptocht. De deelnemers aan de optocht worden door de jury beoor deeld aan de hand van de volgende aan dachtspunten: keuze van het onderwerp uitbeelding het 'karnavaleske' karakter Er zijn drie prijsindelingen: individuele deelnemers/sters kleine groepen (2-5 personen) grote groepen (6 of meer personen). De door de Soester Courant beschikbaar ge stelde wisselbeker gaat naar die deelnemer of groep die het meeste aantal punten heeft ver gaard. Bij die wisselbeker hoort ook een klein bekertje en dat mag men behouden. De grote kan men volgend jaar weer winnen. Bij de derde winst op rij mag men ook de grote be ker voorgoed houden. Vanzelfsprekend zijn er ook enkele regels waar de deelnemers aan de karnavalsoptocht rekening mee moeten houden. Die luiden als volgt: De motorische voertuigen moeten WA verzekerd zijn Voor eventuele andere risico's is de karna valsvereniging verzekerd. Dat geldt alleen tij dens de optocht, dus niet er voor en er na! Voor de na afloop aan de Bosstraat gepar keerde wagens kan de karnavalsvereniging geen aansprakelijkheid aanvaarden. Dat is dus uw eigen risico. Het is niet toegestaan andere dan de eigen deelnemers op de wagens toe te laten De wielen moeten goed worden afge schermd om ongelukken te voorkomen Volgens een politieverordening mogen de deelnemers aan de optocht tijdens de rit geen alkoholische dranken nuttigen, uitgezonderd datgene wat U door de Narre Knollen wordt aangeboden. Op deze regel zal streng worden toegezien of de deelnemers zich er aan hou den. Zo nodig wordt men uitgesloten van verdere deelneming. Voor de vierde achtereenvolgende keer is Bos en Duin de Knollenburcht van De Narre Knol len. Alle binnenactiviteiten van de karnavalvierders vinden hier plaats. De residentie van Prins Karnaval werd in 1987 voor het eerst in gebruik genomennadat daarvoor de hal van Van Asch op het Industrieterrein dienst deed als Knollenburcht. De verhuizing gold destijds als een experiment, maar in de afgelopen jaren is men bijzonder tevreden geweest over Bos en Duin. De Narre Knollen zien vooralsnog dan ook geen aanleiding om hun burcht aan de Bos straat te verruilen voor een ander onderkomen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 35