Aktuele programma-opzet Kinderkarnaval Garderobe: 1 piek Het feestkanon Ook de jongste Knollendammertjes verdienen aandacht Leuk gekleed goed besteed Kees van Amersfoort Knollenbal Bal der Zotten WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 9 De Raad van Elf zorg er weer voor dat de garderobe in de Knollenburcht zorgvuldig wordt bewaakt. De voor de feesten overtollige kleding kan worden afgegeven in de garderobe tegen beta ling van één gulden. Diefstal en misverstanden (iedereen neemt wel eens een jas mee, die zoveel op de 'zijne' lijkt) kunnen hiermee wor den voorkomen. De garderobe wordt tijdens alle evenementen in Bos en Duin aan de Bosstraat bewaakt door raadsle den. Zij geven de in bewaring gegeven kleding echter alleen terug bij vertoning van het bijbehorende recuutje. Dit bon netje dient dan ook goed te worden be waard. Deze regeling is niet meer van toepassing als men met zekerheid kan vaststellen dat het de rechtmatige eige naar betreft. Het verhaal van het Feestkanon, dat tijdens het kinderkarnaval wordt opge voerd, speelt zich af in Sprookjesland. De koning van Sprookjesland heeft zich door zijn Ministers laten wijsma ken dat zijn land heel nodig een kanon moet kopen, om zich te kunnen verde digen tegen de buurlanden, die ook pas zo'n ding hebben gekocht. Maar de Koning houdt helemaal niet van schieten en geweld. Hij wil veel liever feesten zoals Koningen dat vroeger al tijd deden. Dus, als er dan toch een ka non moet komen, dan moet dat een feestkanon worden. Een kanon waar alleen maar feest uitkomt. Als iemand geraakt wordt gaat hij vanzelf feestvie ren. Maar de vraag is wie het kanon voor de eerste keer mag afschieten. De Koning moet een eerlijke manier be denken. Na enig nadenken besluit de Minister voor Vreemde Geschiedenissen, dat er een wedstrijd moet komen om te bepa len wie van de onderdanen van de Ko ning de allergrootste neus heeft. Piet Hein vindt dat flauwekul omdat hij vindt dat hij de belangrijkste persoon is van heel Sprookjesland en hij dus de eer moet hebben als eerste te schieten. Hij probeert dan ook om stiekum het kanon af te schieten, maar wordt daarbij gehin derd door de kinderen die met hun waarschuwingen de Oude Heks onder de toren wakker maken. Zij straft Piet Hein en helpt haar neefje Ali Minimum, zodat hij ook eens de kans heeft om iets leuks te doen. Als Ali dan eindelijk het Feestkanon heeft afgeschoten kan juf Katastruf het feest laten beginnen. Het spel is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Kinderen in de leeftijd van 4 tot ongeveer 12 jaar hebben een eigen karnavalsmiddag. Op zondag 25 februari barst dat los in de Knollenburcht aan de Bosstraat. Bij elkaar kunnen de jonge Knollendammertjes drie uur 'onder de pannen' zijn. De roem van dat kinderkarnaval heeft er in het verleden toe geleid dat met zo'n driehonderd jonge in woners feest wordt gevierd. Dat wordt la chen. Gelukkig ligt de Knollenburcht niet direkt in een dichtbevolkte wijk, anders Prins Gerrit de Eerste is met zijn hele hof houding aanwezig, inclusief de betoverende dansmariekes die er prachtig uitzien. Bert Feesten is leuk, maar kleding is en blijft belangrijk. Die stelregel staat bij De Narre Knollen hoog in het vaandel ge schreven, hetgeen bij de outfit van de Prins en zijn gevolg ontegenzeggelijk opvalt. Hoe leuker, ludieker en gekker men zich kleedt, des te meer kans maakt men op de prijs die bij ieder bal wordt vergeven. Degene met de meest in hei oog sprin gende uitdossing wordt naar voren ge roepen om de bijbehorende prijs in ont vangst te nemen. Dat geldt tijdens het Bal der Zotten op zaterdagavond, het Kinderkarnaval op zondagmiddag, het Knollenbal op zondagavond, het Senio- renkarnaval op maandagmiddag en het Jeugdkarnaval op maandagavond. Krijger, de ceremoniemeester van de Narre Knollen, presenteert deze middag. Polonaise Karnaval is geen karnaval, ook niet voor de jonge inwoners, als er geen gelegenheid is om te hossen en te zwieren. Natuurlijk staat er een grootse polonaise op het programma. Maar die wordt dan tevens gebruikt om de kleding te beoordelen. Een uit drie personen bestaande jury zoekt de leukste en meest ori ginele kleding er uit. De prijswinnaars wor den later op de middag in het zonnetje gezet. Er wordt vooral op de leeftijd gelet. Er zijn prijzen voor de 4- en 5-jarigen, de 6- tot en met 8-jarigen en de 9-jarigen en ouder(tot 12 jaar). Theater Het kinderkarnaval heeft jaarlijks een aktu- eel deel. Er wordt dan ook hartelijk gelachen bij de opvoering van het spel 'Het Feestka non'. Een spel dat is bedacht en wordt ge speeld door het Nederlands Figurentheater 'De Trekwagen' uit Doetinchem. Kaarten De kaarten voor het kinderkarnaval worden het meest via de scholen verkocht. Op don derdag 22 februari zijn vanaf ongeveer 15.30 uur leden van de Raad van Elf of hun dames op de volgende scholen aanwezig met kaar ten: K.B.S. Soestdijk, Theresiastraat 16 Bonifaciusschool, Steenhoffstraat 26 De Achtbaan, Van Hamelstraat 29 Ludgerusschool, Vosseveldlaan 24 a De Wegwijzer, Willaertstraat 43 Op deze scholen kan men kaarten kopen, dit jaar voor slechts 5 gulden. Als je te Iaat bent kun je nog proberen op de vaste voorver koop-adressen een kaart te krijgen. Met zo'n kaart ben je binnen en krijg je in de loop van middag ook veel lekkere dingen, zoals een krentebol, cola, een mandarijn of een appel (gezond toch?) en drop of een zuurstok. Omdat er Soester bedrijven zijn, die graag meewerken om het kinderkarnaval te spon soren, is de karnavalsvereniging dus tot veel meer in staat. Maar kom dat zelf maar mee maken tijdens het kinderkarnaval. Ouders De ouders wordt gevraagd de toegangskaart (aan een touwtje) om de hals van hun kind te hangen. Bij de ingang krijgen zij daar dan een sticker op, waarmee de leeftijdscategorie wordt aangegeven. Als het kind alleen SUI KERVRIJE versnaperingen mag hebben, zet dan een grote 'S' op de kaart. Dan kan de organisatie daar rekening mee houden bij het trakteren op snoep en fruit. Tijdens het kinderkarnaval is het café-ge deelte van Bos en Duin gewoon geopend. Daar kunt U verblijven, met als muzikale omlijsting een gezellig optreden van de Eem- lander Blaaskapel. Hij draait maar voort en voort, onze Kees van Amersfoort. Maar wij kennen hem ook als Kees Reddering die met zijn kleine vrouwtje Jeanet stevig in de Raad van Elf zit. Zater dagavond, zondagmiddag en zondagavond draait hij zijn platen, zodat karnaval tijdens de feesturen geen stilte kent. Draai dus mee met de platen, ga hossen en zwieren. Zondagavond: Raadslid Kees Reddering van De Narre Knollen staat ook op zondagavond paraat met zijn discotheek. Hij zal het Knollenbal opluisteren in zijn bekende creatie Kees van Amersfoort. De karnavalsman heeft een ei gen plaats tijdens de karnavalsfeesten, naast de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Het Knollenbal is meestal het drukst bezoch te onderdeel van het uitgebreide karnavals- programma in de Knollenburcht. Vooral hier geldt dat een toegangskaart (één tientje) het beste in de voorverkoop (zie artikel kaartver koop) kan worden aangeschaft, omdat het niet zeker is dat op de avond zelf nog entree bewijzen voorradig zijn. Het zal er tijdens het Knollenbal weer als vanouds knotsgek aan toe gaan. De feestgrage Knollendammers zullen zich weer in de meest vreemde ver mommingen hullen en het is dan ook de vraag of men sommige bekenden wel direkt zal herkennen. Het Knollenbal wordt om 02.00 uur afgeblazen. Zaterdagavond: De zotte karnaval-liefhebbers komen op zaterdag 24 februari aan hun trekken. Van af 20.30 uur kunnen ze zich uitleven in de Knollenburcht Bos en Duin. Muzikale medewerking verlenen uiteraard de Eemlander Blaaskapel en de 'n Beetje Band. Daarnaast zorgt disc-jockey Kees Reddering eveneens voor vrolijke noten. Het Bal der Zotten is het eerste feest tijdens het karnavalsweekeinde. De optocht, die 's mid dags plaatsvindt, wordt dan gemakshalve even niet meegerekend. De toegang tot het Bal der Zotten kost f 10,00. Prins Gerrit I komt vanzelfsprekend naar het Bal. Hij zal zich, zoals het een regent betaamt, bemoeien met de jurering van de uitgedoste feestgan gers. Zoals ieder jaar krijgt de best verklede gast een prijs uitgereikt. Het Bal der Zotten zal ongetwijfeld weer een succes zijn. Onder leiding van De Narre Knollen zal menig Soester zich naar hartelust kunnen uitleven. Om 02.00 uur moet iedereen de Knollen burcht weer hebben verlaten, maar er volgen nog enkele intensieve karnavalsdagen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 37