De dansmariekes van Prins Gerrit de Eerste Voor de Twaalfde keer Seniorenkarnaval Maandag 26 februari van 14.00 uur tot 17.00 uur: Verse hap voor senioren-karnaval Waardering voor onze senioren Claire Steusel als trainster WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 13 Na volgens karnavalstradities ELF keer goed geoefend te hebben op het senioren karnaval, vindt het nu voor de twaalfde keer plaats. En dat zal 'grijs' Knollendam ook wel merken. Vanaf 13.00 uur kan men al terecht in de Knoilenburcht aan de Bos straat en vanaf 14.00 uur wordt de bezoe kers een prachtig programma voorgezet. Geheel verzorgd door de karnavalsvereni- ging, de leden van de Raad van Elf, hun da mes, het bestuur met hun Dames, de Dans mariekes, de Eemlander Blaaskapel, disk jockey Kees van Amersfoort (als Kees Red dering lid van de Raad van Elf) en presenta tor Bert Krijger, ceremoniemeester van de Narre Knollen. Ook zullen enige vermaarde artiesten hun opwachting maken. Deze mid dag wordt vooral mogelijk gemaakt door de sponsors die de karnavalsvereniging in staat stellen de prijs voor zo'n seniorenkarnaval laag te houden. (Alle adverteerders in deze Knollenkrant sponsoren het bejaardenkar- navalü!) Met een kaartje van f 7,50 is men binnen en de rest wordt verzorgd. Maar voor men binnen is kan men ook gehaald worden door de speciale bussen. Tijdens de voorver koop van de kaarten worden afspraken ge maakt waar U opgehaald kunt worden. In ie der geval zijn er twee vaste routes. Op maan dagmiddag 26 februari vertrekt om 13.00 uur een bus van de Soesterbergsestraat bij slijterij-wijnhandel van de Linden en er ver trekt ook een bus om 13.00 uur vanaf het VVV-kantoor tegenover het Gemeentehuis. Beide bussen rijden naar de Knoilenburcht en houden de volgende routes aan: 13.00 uur Gemeentehuis, Steenhoffstraat 13.10 uur Mariënburg, B. Grothestraat 13.20 uur Honsbergen, W. Beckmanstraat 13.30 uur De Vijverhof, Klarinet De tweede bus rijdt volgens de route: 13.00 uur Soest-Zuid bij slijterij-wijnhan del van de Linden 13.10 uur Kerkstraat tegenover garage van de Lee 13.20 uur Molenschot 13.25 uur Groot Engendaal Op de vaste voorverkoop-adressen kan men de kaarten verkrijgen. Maar ook ko men leden van de Raad van Elf naar ver schillende lokaties toe om daar kaarten te verkopen. Dat zal gebeuren bij: Molenschot, maandag 19 februari, 10.00 uur Mariënburg, maandag 19 februari, 10.30 uur Tempozaaltje, maandag 19 februari, 16.00 uur Honsbergen, dinsdag 20 februari, 19.00 uur Bejaardensoos, Parallelweg, woensdag 21 februari, 16.00 uur Soesterhof, woensdag 21 februari, 19.00 uur De Drie Eiken, Soesterberg, woensdag 21 februari, 19.30 uur Er zijn twee routes, waarlangs de speciale karnavalsbussen rijden: Route 1: 12.50 uur Hertenhof, Soestduinen 13.00 uur Soest-Zuid bij Van der Linden 13.10 uur Kerkstraat bij van der Lee 13.20 uur Molenschot 13.25 uur Groot Engendaal Route 2: 13.00 uur VW-kantoor 13.10 uur Mariënburg 13.20 uur Honsbergen 13.30 uur de Vijverhof Als U niet met de bus mee kunt, belt U dan vooraf even naar de bussenorganisatie het bejaardenkarnaval 02155 - 20656. Het senioren-karnaval wordt mogelijk gemaakt door de vele sponsors die aan dat feest bijdragen. Een bijzondere spon sor daarbij is slagerij van Asch. De harti ge hap tijdens het seniorenkarnaval wordt ook in 1990 weer traditoneel ver zorgd door slager van Asch en zijn man nen. Het is de laatste jaren gebruikelijk dat bij het einde van het seniorenkaranval, een aardig heid wordt uitgereikt. Ook dit jaar weer zal de karnavalsvereniging door de samenwer king met goede sponsors voor elke bezoeker een bloemrijke groet regelen. De winter is zacht, je hebt geen bloemen op de ruiten. Dan maar een bloemetje achter ra men onder het motto: Knollendam is heel beroemd want alle ramen zijn gebloemd Wilma Reijerse Maakte al eerder deel uit van de dansgarde van de Narre Knollen. Kwam in een voor haar heel nieuwe groep. Maar, zette haar bes te beentje voor en kan niet gemist worden. Nicole Krijger Moet met karnaval wel naar voren nu ze in haar tweedejaar zit.. Kan lachen als geen an der, tot ze er de hik van krijgt. Kijkt ook graag naar voetbal, als ze hem willen raken. Maar houdt niet van dames-voetbal. Claudia Manten Draait al in haar tweede seizoen mee bij de dansmariekes. Levert een serieuze bijdrage aan het werk van de dansmariekes. Maar het serieuze werk wordt graag afgewisseld met een schaterende lach. Esther Dazelaar Een 'dazelaartje' kan niet alleen dagenlang lopen, kan dat ook nog met maatgevoel doen. Is nog de jongste van de dansmariekes, maar dat wordt elke dag minder. van het seizoen 1987/88 Simone van Houttum Kwam samen met Natasja de gelederen van de dansmariekes versterken. En bijtijds dus voor het Kleintje Karnaval leerde zij de showdans van de Narre Knollen 'onder de knie te krijgen'. Je kent haar niet terug als je haar lichtvoetig het feestgewoel ziet ingaan. Natasja te Pas Toen het trainingsseizoen al was begonnen, kwam ook Natasja bij de Narre Knollen. En met flinke passen, zoals het een echte 'te Pas' betaamt, kwam zij op dansniveau van de ove rige dansmariekes. Met extra trainen liet zij zien uit het onvervalste karnavals-hardhout te zijn gesneden. Mariska Grift Een echte spring-in-'t-veld van de Narre Knollen. Komt met griftige stapjes wel hoger. Danst en sport en is licht als een veertje. Lacht altijd. Zij is een van eersten in de regio die daarvoor een Europees erkend diploma heeft moeten halen voor danstrainster. Soms denkt men dat de dansmariekes maar wat rond hoeven te huppelen en klaar zijn ze. Niets is minder waar. De dans vraagt een goede konditie, een muzikaal gevoel dat ontwikkeld wordt en lenigheid. Ook moet de trainster voorbereid zijn op blessures. Dansen is een sport waarbij vele spieren gebruikt worden. Om een se rieus diploma te behalen moetje dus ook een redelijke kennis hebben van een eerste hulp bij blessures. Gaire heeft er veel plezier in. traint Claire Steusel de dansmariekes van de Narre Knollen. Dat is niet zo maar even te doen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 41