Jeugdkarnaval De 'n Beetje Band uit de Keistad Dinsdag 27 februari: Kroegentocht en sluiting Bij dansmariekes komen plaatsen vrij Prins laat zich rijden in Chrysler Turbo Maandagavond: 20.30 uur De Kuil, Kerkplein 21.30 uur d'Oude Enghe, Middelwijkstraat 22.30 uur 't Juk, Wiardi Beckmannstraat 23.15 uur Bos en Duin, Bosstraat 24.00 uur Sluiting ALAAFÜ! Eemlander Blaaskapel blaast in dikke en dunne pijpen en mooi dat dat klinkt! WOENSDAG 14 FEBRUAR11990 PAGINA 15 Ook de karnavalsvereniging De Narre Knollen heeft een toekomst. Daarom wordt ook volle aandacht besteed aan de jeugd. De 12- tot en met 18-jarigen kunnen aan de bak op maandag 26 februari. De poorten van de Knollenburcht gaan om 20.00 uur open. De jonge benen zijn vrijwel de gehele avond van de vloer, zo leert de ervaring. Hossend, dansend, zingend, krijsend en feestend be- Dat is gek, solliciteren bij het karnaval. Maar het is echt zo. Aan het eind van elk seizoen stopt een aantal dansmariekes. Dansmarieke kun je meestal zijn vanaf zo'n 12 jaar tot en met 16 jaar. Je begrijpt dat het karnaval graag weer nieuwe meisjes wil aantrekken, die een paar jaar mee willen doen. Het gaat er serieus aan toe bij de dansmarie kes. Na afloop van het seizoen wordt al weer de nieuwe dans ingestudeerd onder leiding van een ervaren en gediplomeerde trainster. Marie-Claire Steusel heeft daarvoor een di ploma gehaald: Europees (FND/EFDO) erkend, vooral voor show en ritmedansen. Denk niet dat dat maar een beetje huppelen is. Dus als je muzikaal gevoel hebt, daarvoor ook wilt trainen en daarbij natuurlijk wel eens zin in een feestje hebt, kom dan eens praten. Voor nog geen gulden in de week, maar wel met een beetje inzet van jezelf, wordt er veel door de vereniging voor je ge regeld. Bel maar voor het maken van een af spraak met de trainster, Claire Steusel, of met de begeleidster namens de Narre Knol len, Bea Krijger, telefoon 16959. Dinsdagavond om precies 24.00 uur is het afgelopen. Voor het nog leuker wordt in Knollen dam wil het gemeentebestuur de gemeentesleutel terughebben. Je weet maar nooit of Knol lendam bij de verkiezingen in maart een heel nieuw leuk gemeentebestuur kiest. Je moet de Knollendammers niet te veel laten wennen aan een leuker Soest Natuurlijk. Dus is de heer schappij van Prins Gerrit de Eerste en zijn hofhouding precies om 24.00 uur voorbij. Maar voor het zover is wordt eerst nog even heel Knollendam bezocht door middel van de vermaarde Kroegentocht. Met een speciale bus rijden Raad van Elf, bestuur, dansmariekes, Eemlander Blaaskapel en de dames van bestuur en Raad van Elf van 'kroeg' naar 'kroeg'. Als je daar 'toevallig' binnen bent, zul je meegaan in de laatste polonaises van dit jaar in Knollen dam. Waar zal dat gebeuren: Op het terras van Bos en Duin wordt de sleutel onder het indrukwekkende geluid van gestop te trompetten en omfloerste trommen teruggegeven aan loco-burgemeester Plomp. Het we reldse gezag moet Soest weer verder helpen. Het plezier, in de figuur van Krelis, gaat letterlijk weer in rook op. Dat wij uitzien naar een nieuw karnavalsseizoen.... wegen de jeugdige karnavalgangers zich voort. De drive-in discotheek van Veronica zorgt ervoor dat er geen stille ogenblikken vallen. De ene polonaise volgt de ander op en dat gaat zo tot 24.00 uur door. Van rustpe riodes lijkt de jeugd niet gehoord te hebben. Het is voor de jury tijdens het Jeugdkarnaval een moeilijke opgave om de meest ludieke kleding uit te zoeken voor de gebruikelijke kledingprijs. De meeste bezoekers van dit programma-onderdeel zijn zeer bedreven en spitsvondig als het gaat om leuke creaties. De entree voor het Jeugdkarnaval kost f 10,00. De Knollenburcht schudt op zijn grondves ten. Muziek is een belangrijk onderdeel van het karnavalsfeest. Vandaar ook dat De Narre Knollen veel inspanningen verrichten om in Knollendam een goede bezetting op het po dium te krijgen. De karnavalsvereniging slaagt daar ieder jaar voortreffelijk in en dat is mede te danken aan de inbreng van de ver nieuwde 'n Beetje Band. Het Amersfoortse trio is al jarenlang een vertrouwd gezicht op het Knollenbal en de andere traditionele fees ten. Knollendam is inmiddels een geliefd werkterrein geworden voor de 'n Beetje Band. Het karnaval in Soest zou aan feestvreugde inboeten als de Eemlander Blaaskapel afwe zig zou zijn. Sinds mensenheugenis blazen de leden van PVO tijdens de diverse activiteiten van De Narre Knollen leven in de brouwerij. De ene na de andere karnavalskraker schalt uit de instrumenten wanneer Joop Overstegen dirigeert. Geen enkel genre levert problemen op voor de Eemlander Blaaskapel, die in Soest en omstreken bekendheid geniet. Een Tiroler hit of een jazz-compositie, niets is te veel gevraagd voor de Soester musici. Alles blazen ze, behalve de aftocht. En dat is maar goed ook, want het karnaval in Soest zou dan echt aan feestvreugde inboeten. Prins Gerrit de Eerste heeft tijdens het kar- navalsweekeinde veel taken. Op veel plaatsen zal hij met zijn aanwezigheid de feestvreugde opvoeren. Hij zal de oudste en de jongste in woner van Soest bezoeken en zo heeft hij nog veel meer representatieve verplichtingen. Om overal veilig en op tijd te kunnen verschij nen heeft Auto Bosboom, dealer voor Chrys ler in Soest aan de Birkstraat,hem een Chrys ler Turbo in bruikleen gegeven voor de karna- valsdagen. In deze wagen kan Prins Gerrit I op een comfortabele manier overal naar toe in Knollendam.

Soester Courant | 1990 | | pagina 43