aruOhocK P isT ftb WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14 Geslaagde voorstelling in C-drie Hartverscheurend lachen om het leed van/met Hans Dorrestijn Gemeente haalde borden weg Wie van Soest houdt leest de Soester Courant 'De molenaarsknecht en het katje' Dinsdag 27 februari in C-drie Jeugdtheater Finnisj met 'De Streep' Vrijwilligers Vakature Bank Vakantie, anders dan anders Volksuniversiteit Soest/Soester berg Wat is nu precies de V olksuniversiteit ^barthuifen Tijdens de nieuwbouw van onze luxe party-zaal is ons bedrijf normaal geopend. 4 kegelbanen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Paranormale avond Viering Basisgroep Baarn/Soest Black Rain Blues night: Whizz Guy Bingomiddag 55+ Donderdag 8 maart in de Open Hof Programma Vrouwendag Soest Cultureel Creatief Centrum Publiciteit Waarom publiciteit? Eenvoudig, het publiek moet weten wat er te doen is in het centrum. Er zijn nog al wat voor waarden verbonden aan publiciteit. Je moet proberen zo veel mogelijk mensen te bereiken. Je moet een goed verhaal brengen met alle belangrijke medede lingen duidelijk op een rij. Het moet er netjes en aantrekkelijk uitzien, liefst geïllustreerd. En vooral: het moet wer vend zijn. C-drie besteedt veel aandacht aan pu bliciteit. Twee maal per jaar wordt een programma huis aan huis verspreid. Ie dere week gaan persberichten de deur uit, voorzien van foto's, naar 14 ver schillende kranten en 6 lokale omroe pen. Er worden interviews gegeven of radiopraatjes gehouden. Zoveel als mo gelijk worden affiches verspreid, ver deeld over Soest (ook plakken we aan de zg. peperbussen, helaas worden ze na enkele uren er al weer afgescheurd). Bij speciale gelegenheden worden extra folders gedrukt en verspreid. In het cen trum worden strooifolders neergelegd en uitgedeeld. Vaak worden brieven verstuurd om doelgroepen apart uit te nodigen. Alles bij elkaar heel tijdro vend, maar noodzakelijk, vinden wij. Soms komt het voor dat we geholpen worden. Een voorbeeld: een impressa- riaat zorgt zelf voor affiches. Vorige week werden grote borden met affiches van Hans Dorrestijn in het dorp ver spreid. Dit was eigen initiatief, maar C-drie beschouwde het als hulp. Tot onze grote verbazing werden de borden al na een paar dagen weggehaald. Zon der overleg, zonder navraag. Typisch vinden we dat. C-drie moet met mini male middelen kostendekkend probe ren te draaien. C-drie zorgt ervoor dat aan de voorwaarden voldaan wordt, door er ontzettend veel tijd en aandacht aan te besteden. En dan gebeurt er dit. We vinden het heel jammer dat de ge meente Soest zo weinig echt meedenkt. Het is allemaal een kwestie van beleid, nietwaar? Expositie Deze maand is in het Witte Café een ex positie te bezichtigen, bestaande uit ke ramiek van Lyda Dirkse en aquarellen en olieverfschilderijen van Nellie van Steenbergen en Jan Landzaad. Het is wederom een expositie die veel belang stelling trekt. Vooral voor de keramie- ken kommen, schalen en vazen is veel waardering. Er wordt ook gekocht, wat wel te begrijpen is, want voor niet te veel geld kan men een prachtig stukje kunst in huis halen. Vaak komen kopers met vragen als: hoe gaat het met de beta ling?, wanneer kan ik het meenemen?, moet ik het zelf allemaal regelen? C-drie treedt op als bemiddelaar (zon der commissie!) als mensen dat willen en zorgt ervoor dat de verkoop gladjes verloopt. Het is niet gebruikelijk dat een deel van de expositie tussentijds wordt afgebroken, dus kopers zullen wat geduld moeten hebben. Meestal wordt een werkstuk meegegeven als de expositieperiode voorbij is. Dan kun nen de kopers ook kennis maken met de kunstenaar (als ze dat nog niet gedaan hebben) en de aangekochte werken be talen. In de tussentijd wordt een werk stuk gereserveerd door er een rode stic ker bij te plakken. Let u er maar een op, een rode sticker betekent: verkocht. De expositie keramiek, aquarellen en olieverven duurt tot 4 maart en wordt op 5 maart afgebroken. Een sprookje van Grimm In de kinderbios van 23 februari draait opnieuw een tekenfilm. Deze keer is het 'De molenaarsknecht en het katje', naar een prookje van de gebr. Grimm. In de film wordt Nederlands gesproken en is daarom ook geschikt voor jongere kin deren vanaf 4 jaar. De film begint om 15.45 uur, duurt 60 minuten en de toe gang is f 2,50. Jeugdtheater In de voorjaarsvakantie zijn er geen cur sussen (behalve inhaallessen). Daar mee komt de grote zaal wat vaker vrij en is er ruimte voor andere activiteiten. Op dinsdag 27 februari wordt een voorstel ling voor de jeugd gegeven door de Friese theatergroep Finnisj. De titel van het stuk is: 'De Streep' en daarover gaat het het ook. Vier mensen proberen met slimme truuks en gemene streken op de eerste plaats te komen, de voorste te zijn, direct achter de streep te staan. Het is een hele leuke voorstelling waar veel in te lachen valt, hoewel het onderwerp eigenlijk best serieus is. 'De Streep' be gint om 14.30 uur, de toegang is f 5,- en de voorstelling is geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. Soestand De eerstvolgende Soestand kunt u ver wachten op vrijdag 9 maart a.s. Deze Soestand zal volledig gaan over de ge meenteraadsverkiezingen. Het plan is om alle partijen uit te nodigen (vandaar de vrijdag) en de lijsttrekkers eens flink aan de tand te voelen over onderwerpen die voor de burgers van Soest belangrijk zijn. Het publiek krijgt op deze avond ook de kans om van zich te laten horen, dus noteert u de datum maar vast in uw agenda. Wordt verwacht 22 februari: schoolvoorstelling 23 februari: Kinderbios: De mole naarsknecht en het katje 27 februari: Finnisj: De Streep - jeugd- Maart: expositie schilderijen doorThea de Waard 9 maart: Kinderbios: De muzikale oli- fant 9 maart: Soestand 10 maart: Kabaret Sofokles: Klapband 16 maart: Opus One: Step by step - dansvoorstelling 21 maart: Gemeenteraadsverkiezingen 23 maart: Kinderbios: De prinses en de 23 maart: Tweedehands boekenbal In de vrijwel uitverkochte grote zaal van C-drie - niet slecht voor Soester begrippen - viel zaterdagavond voor de liefhebbers weer heel wat te bele ven: een solo-optreden van Hans Dor restijn, dat de bezoekers een uiterst aangename avond opleverde. Met (en om) Dorrestijn kun je hartver scheurend lachen. Als geen ander slaagt hij erin het oer-Hollandse type van de onheilsprofeet gestalte te geven, een man die in het leven niets of nauwelijks iets positiefs ontdekt en met zwartgallig genoegen door een zee van ellende en narigheid waadt, gelukkig zonder er he lemaal in te verdrinken, al blijft het de vraag of hij ook dat zo erg zou vinden. Met het wapen van de zwarte humor - soms ongelooflijk bot, soms vlijm scherp - gaat Dorrestijn het leven te lijf, en dat doet hij in een goed op tempo ge houden voorstelling, vol afwisseling, waarin hij beurtelings liedjes zingt en gedichten leest. Alleen al zijn opmerke lijke, krassende stem en de charmante onbeholpenheid waarmee hij zichzelf soms op de piano begeleidt geven hem een voorsprong op allerlei andere "ko medianten", al valt Dorrestijn eigenlijk met niemand te vergelijken. Ook in Soest toonde hij zich een ware meester, zich presenterend als een soort anti-held, zonder ook maar de geringste glamour of glittering, en zonder enig uitzicht op succes op welk gebied dan ook, maar zeker op het gebied van de liefde. Als een soort eeuwige verliezer, vol zelfbeklag en wanhoop, weet hij het publiek te bespelen en mee te sleuren in het oeverloze, niet te stelpen leed dat hem dagelijks omringt of dat hij bij an deren waarneemt. Taboes bestaan voor hem niet; sex, handicaps, de dood spe len voor hem een hoofdrol in de perma nente treurigheid van het dagelijkse be staan op aarde: een aaneenschakeling van verdriet en eenzaamheid. Foto: Goos van der Wilt. Het Soester publiek, meestal moeilijk in beweging te krijgen, toonde zich zeer ontvankelijk en liet zijn afwachtende houding al snel varen. Dat resulteerde in een voorstelling die ook van Dorres- tijns kant als "lekker lopend" moet zijn ervaren. De kunstenaar zelf gaf in elk geval niet de indruk hier het zoveelste verplichte-nummer-in-de-provincie op te voeren, maar had er zelf ook plezier in, zodat een aantal "toegiftjes" niet uit bleef. Wie nog beweert dat er in Soest nooit 's wat leuks te beleven is, en zeker niet in C-drie, heeft 't grondig mis. Op last van de gemeente zijn vorige week de twintig dubbele reclame borden voor de voorstelling van Hans Dorrestijn verwijderd. De bor den waren enkele dagen eerder aan lantaarnpalen langs diverse hoofd wegen in Soest bevestigd. Dorrestijns manager, Hans Kik, rea geerde vol onbegrip op deze maatre gel. Volgens hem wordt er in andere gemeenten niet zo'n punt gemaakt van reclameborden. Ook van de zij de van C-drie heeft men met teleur stelling kennis genomen van het "in grijpen van hogerhand", dat nauwe lijks kan worden uitgelegd als een ondersteuning van de activiteiten van het cultureel centrum. Het optreden van Dorrestijn ging desondanks door, en met veel suc- De film van 23 februari is een lieve te kenfilm naar een van de beroemde sprookjes van de Gebroeders Grimm. Een arme molenaar heeft een molen waarin drie knechten een opdracht ver vullen. Twee van de knechten hebben geen zin om hard te werken en om de opdracht te vervullen moet er gewerkt worden. De derde knecht wil wel en hij wordt er bij geholpen door een katje. Maar er is ook een kat, die heel lelijk doet. Telkens probeert hij de knecht dwars te zitten en steeds lukt daarom de opdracht maar net. In de tekenfilm wordt Nederlands ge sproken en is daarom ook geschikt voor jongere kinderen. Leeftijd 4-10 jaar. De film begint om 15.45 uur en duurt 60 minuten. De toegang is f 2,50. Op dinsdag 27 februari zal het jeugd theater Finnisj de voorstelling 'De Streep' geven in de grote zaal van C-drie in Soest. Het begint heel spannend. Er is een soort pleintje met hekken er omheen en midden op het plein is een streep. Dan komt er een man die heel geheimzinnig heen en weer loopt en lijkt te wachten. Het duurt even, maar dan komt er een ander. De man maakt een grote sprong en staat voor de streep. Hij wacht.... Er komen meer mensen en allen gaan ze achter hem staan, ook om te wachten. Een dan gebeurt het. Waarom zou de man de eerste zijn? De anderen willen ook vooraan staan. Alle vier proberen ze slimme truuks en gemene methoden om op de eerste plaats te komen; om eerste te zijn. Ze vechten vol overgave en lijken er zelfs plezier in te hebben om elkaar een loer te draaien. Of juist door onderling een verbond te sluiten en daardoor een plaats verder te komen. Finnisj is een jeugdtheatergroep uit Friesland. Hoewel de spelers niet Friestalig zijn opgegroeid, hebben ze de taal geleerd, zodat ze in staat zijn om de voorstelling zowel in het Fries als in het Nederlands te spelen, (in C-drie na tuurlijk het laatste). 'De Streep' wordt gespeeld door Joost Demmers, Peter van Huffel, Gea Liemburg en Elsa Vreemann, de regie is van Nico van Spanje, uv ickoi 15 ccu ucweiMiig van 'Eerder dan Mozart' van Maccus, vrij naar 'Line' van Israël Horowitz. 'De Streep' is een vokorstelling over 'de eerste willen zijn' en 'erbij willen horen' en is bestemd voor publiek vanaf 8 jaar. De voorstelling begint om 14.30 uur en de toegang is f 5,-, ook voor ouders die meekomen. Reserveren is mogelijk op tel. 22188. Tijdens de vakantieperiode van mei t/m eind augustus bestaan mogelijkhe den voor vrijwilligers om een deel van hun vakantie aktief te besteden door de hulpbehoevende medemens een paar ontspannende dagen te bieden of zich in te zetten voor onze natuur en milieu, in combinatie met een kampeervakantie. Genieten en voldoening vinden uit de dankbaarheid van anderen zijn vaak drijfveren voor vele vrijwilligers om zich enkele dagen of weken in te zetten voor het vakantieplezier van anderen. Begeleiding op boottochtjes, uitstap jes, runnen van kantines, leiding geven aan jongerenactiviteiten, verpleging van chronisch zieke mensen, bezig zijn met lichamelijk en/of zintuigelijk gehandi capten in binnen- en buitenland zijn en kele mogelijkheden. Vakatures 9-101: Stichting voor lichamelijk en/ of zintuiglijk gehandicapten zoekt vrij willigsters voor het begeleiden van ge handicapten die zelfstandig op vakantie willen, maar daarbij wel hulp nodig hebben. 9-102: Om groepsvakanties in spe ciaal aangepaste huizen in Nederland mogelijk te maken voor oudere licha melijk gehandicapten, worden zieken verzorgers, verpleegkundigen (al dan niet in opleiding) of mensen die interes se hebben in het werken met gehandi capten gezocht. 9-103: Vrijwilligers gezocht voor be geleiding van echtparen, waarvan één der partners in een verpleeg- of verzor gingstehuis woont, tijdens een vakantie van een week in volledig aangepaste bungalows. Deskundigheid is een ver eiste. 9-104: Vereniging voor verstandelijk gehandicapten zoekt liefhebbers om leiding te geven aan vakantie-activitei ten voor moeilijk lerende kinderen. Van de leiding wordt verwacht dat zij een positieve houding he.eft t.o.v. het prot. christelijk geloof. 9-105: Internationale hulpverle ningsinstantie zoekt vrijwillig(st)ers voor het verplegen van chroniscn zie ken tijdens hun vakantieweken. Koste loze opleidingsmogelijkheden zijn aan wezig. 9-107: Vakantiecentrum zoekt al leenstaanden, paren met of zonder kin deren, die zich in de weekeinden of tij dens de vakantie-periode willen inzet ten voor diverse werkzaanheden: het bijhouden van kamp en bos; het runnen van een kantine; het koken in een klein eethuisje; leiding geven aan vakantie weken voor jongeren; N.B. Een eigen tent of caravan kan worden geplaatst. Stichting voor onderhoud van land schappen en buitenplaatsen zoekt men sen om 's morgens werkzaam te zijn voor natuur en cultuur, die zich 's mid dags ontspannen m.b.v. eigen tent en invulling. 9-109: Organisatie voor reumabe strijding zoekt meerdere vrijwillig(st)- ers om hulp te verlenen tijdens vakan tiereizen voor reumapatiënten (mei t/m aug.L waarbij de gezelligheid een belangrijk aspect vormt. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vakatu re Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; openingstijden: ma t/m do 9.00-12.00 en 13.30-15.30 uur, vrijdags 9.00-12.00 uur. In de Libelle stond onlangs een vraag van een oudere lezeres, die zich afvroeg of ze nog een studie kon volgen. Het antwoord was zo bondig en duidelijk dat wij het u niet willen onthouden (in een voor Soest aangepaste vorm); De Volksuniversiteit is een populaire en goedkope mogelijkheid om weer of nog te gaan studeren. En dat alles onder het motto: niets moet, alles mag. In 115 plaatsen in Nederland zijn Volksuni versiteiten gevestigd. Het doet niet ter zake welke opleiding u heeft, dat kan enkele jaren lagere school zijn, rnaar ook een universitaire opleiding. U kunt dus zonder vooropleiding en zonder een toelatingsexamen deelnemen aan cursussen van de Volksuniversiteit. Naast zeer praktische talen- en compu tercursussen biedt de universiteit de mogelijkheid om een computercursus sen biedt de universiteit de mogelijk heid om een groot aantal creatieve cur sussen te volgen, zoals werken met leer, boekbinden, bridge, Chinees en Indisch koken. Ook bieden veel Volksuniversi teiten allerlei lezingen aan. Als u een 65+kaart heeft krijgt u korting op de normale prijs, die toch al laag is, omdat Volksuniversiteiten stichtingen zonder winstoogmerk zijn. De beste manier om eens kennis te maken met een Volksu niversiteit is het bezoek aan een Open Dag aan het begin van het cursusjaar. Voordien krijgt iedereen een folder in de bus waarin het volledige programma staat vermeld en de datum van de Open Dag. De Volksuniversiteit in Soest is geves tigd aan de Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoortijden: maandag van 10.00- 12.30 uur, donderdag van 10.00-13.30 uur. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag vanaf 10.00 uur zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur 's maandags gesloten Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Het Kruispunt Buttons maken: Dinsdag 27 februari mag iedereen buttons maken en hierna gaan we hele leuke spelletjes doen. Tijd: van 14.00-16.00 ur. Kosten: f 1,-. Leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Poffertjesfeest: Woensdag 28 februari gaan we als eerste poffertjes bakken. Daarna gaan we geld maken en de pof fertjes verkopen in een poffertjes kraam! Tijd: van 14.00-16.00 uur. Kosten: f 1,-. Leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Film: Vrijdag 2 maart gaan we een leu ke, spannende tekenfilm bekijken. In de pauze krijgt iedereen een glaasje Ranja! Tijd: van 14.00-15.30 uur. Kos ten: f 1,-. Leeftijd van 4 t/m 12 jaar. De vangrail Donderdag 22 februari: klaverjassen in de Vangrail. Aanvang: 20.00 uur. Kos ten: f 2,50. De Praatpaal Kinder-instuif: Iedere woensdagmid dag van 14.00-15.30 uur voor de kin deren van 4 t/m 12 jaar. De kosten: f 1 ,- (incl. limonade). Woensdag 21 februari is er carnaval. Kom verkleed want misschien ben jij het meisje en het jongetje dat in de prij zen valt. Voorjaarsvakantie: Maandag 26 fe bruari: bingo van 14.00-15.30 uur voor de kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten: f I,50. Dinsdag 27 februari spelenkermis van 14.00-15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,-. Woensdag 28 februari feestdag van II.00-15.00 uur voor de kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten: f 2,50. 's Mor gens voorbereiding play-back show tussen de middag lekker met elkaar pannekoeken eten en danDisco/ Playback Show. Kom je ook, want er zijn mooie prijsjes te verdienen. Opga ve play-back show woensdag 21 fe bruari of 26 februari. Donderdag 1 maart: film van 14.00- 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,-. Aktiviteiten 15-18 jaar. Maandag 26 februari is er van 19.00- 21.00 uur soos-avond. Kosten: gratis. Donderdag 1 maart worden er van 19.00-22.00 uur 2 aktie films gedraaid. Kosten: f 2,50. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Vrijdag 23 februari dinsdag 27 februa ri: 9.30-11.30 uur: Peuter-ouderochtend. Deze jarenlange traditie wordt voortge zet. Zowel vader/moeder als peuter zijn van harte welkom op deze ochtend. Voor kinderen is er een grote hoeveel heid speelgoed om mee te spelen. En natuurlijk andere kinderen om mee kennis te maken en te spelen. Ook voor de ouder(s) is het een gezellige en ont spannen morgen. De toegang is f 3,- per kind/ouderpaar. Woensdag 28 februari 14.00-16-00 uur: Aktiviteitenmiddag. Deze middag wordt een knutselmiddag voor oudere kinderen (ongeveer vanaf 8/9 jaar). De bedoeling is om een paar grote vlotten te maken waarmee ieder een die zin heeft wel 20 rondjes mag gaan varen als 'ie echt af is. Voor de kleine kinderen is er iets anders bedacht, dat toch ook wel een beetje met die vlotten te maken heeft. Kinde ren van 4 tot een jaar of 9 gaan namelijk ook bootjes maken. Geen echte grote vlotten, maar kleine boten van hout, of papier of karton. Alle gekke dingen zijn mogelijk. Behalve die boten en vlotten is er natuurlijk nog veel meer te doen, maar dat merkt iedereen woensdag vanzelf. De toegang is één gulden en daar zitten alle materialen en limonade bij in. EN VERDER Evenals in voorgaande jaren organi seert De Vrije Teugel op Koninginne dag weer een groot feest met vele spe len, evenementen en spektakels. Men sen die dit feest eerder al bezocht heb ben beseffen waarschijnlijk wel hoeveel tijd er in het organiseren gaat zitten en hoeveel medewerkers er op die dag no dig zijn om het geheel te laten slagen. Een aantal medewerkers hebben zich al gemeld, er zijn er echter nog meer no dig. Helpers die dag zullen druk in touw zijn, maar daar staan een heleboel vro lijke gezichtjes tegenover. Wie interesse heeft kan van dinsdag tot en met vrijdag naar de boerderij bellen voor meer informatie of om zich op te geven als vrijwilliger voor Koninginne- Bloemschik-cursus: Op donderdag 8 maart start van 20.00-22.00 uur de cur sus bloemschikken voor volwassenen. Kosten: f 5,- (per keer per persoon). Vrijwilligerkookkursus: Wij zoeken voor de kookkursus op de maandag middag een vrijwilliger. Lijkt het u wat met kinderen van 6-9 jaar te koken. Kom eens praten of bel voor informatie naar, Buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. Koffie-ochtend: Op woensdagmorgen 7 maart start van 9.00-11.30 uur de koffie-ochtend in buurthuis de Praat paal. U kunt bij een kopje koffie een praatje maken, maar u kunt ook andere dingen doen b.v. textiel verven, droog bloemen, etc. Uw eigen ideeën zijn ook van harte welkom. Nieuwsgierig geworden? Wip dan op onze introductie-ochtend gratis van 7 maart eens aan. Neem gerust moeder, buurvrouw of vriendin mee. En, durf je niet alleen te komen, bel dan even Kitty, tel. 19546. De bij veel mensen inmiddels bekende vereniging PASO, houdt woensdag 21 februari een demonstratie paranormale waarnemingen. De heer Coppens uit Schiedam zal op uitnodiging van PASO de avond verzorgen. Het is de bedoe ling dat hij bepaalde gebeurtenissen uit de directe omgeving van de deelnemer zal beschrijven. Dit doet hij aan de hand van meegebrachte bloemen. Belang stellenden zijn van harte welkom aan de Nachtegaalweg 8c te Soest. Aanvang: 19.45 uur. Zaal open: 19.15 uur. Inlichtingen: tel. 02155-21962. Zondag 25 februari komt de Basisgroep Baarn/Soest weer bijeen in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg in Soest om 10.30 uur. Het thema van de viering is dit keer "verdriet". De plaatselijke basisgroep (die verbon den is met 60 andere groepen binnen de Basisbeweging Nederland) omvat on geveer 45 mensen, deels met een kerke lijke achtergrond. De gemeenschap kent geen ambten, de leden maken zelf de maandelijke vieringen en zijn be trokken bij allerlei activiteiten. Eén daarvan is de Ideële Winkel, stand plaats voor het gemeentehuis op zater dag om de twee weken. Het is een pro- jekt dat produkten verkoopt uit de al ternatieve handel in arme landen. Puttend uit het joods-christelijk erf goed wil de basisgroep verbindingen leggen tussen bijbelse inhouden en de (politieke) actualiteit van vandaag, ver weg en dichtbij. De Vereniging Artishock, Steenhollslraal 46, Snesl. lel 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het soeiaal-enltnrele le ven in Soest. Door je op te geven als lid sleun ,e de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kuilen hedraeen 1 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 iaarenpeivonén die tot dezelfde hnishonding be- horen f27,- per jaar. Kontaktadres ledenadminé stratie: Parldaah 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 22 februari regie: Shohei Imamura Japan 1989, zw/wit, 123 min. Deze Japanse film uit 1989 is een ver slag van een familie die de atoombom op Hiroshima overleefde. Black Rain is zeer indrukwekkend en ingetogen verf ilmd waarbij Imamura, zoals gebruike lijk, een aantal gruwelijkheden niet ver mijdt. De ramp wordt duidelijk weerge geven aan de hand van wat afstandelijke onderkoelde zwart-wit beelden. 'Black Rain' vertelt het verhaal over de bom zoals nooit eerder. Het lijkt na deze film niet mogelijk dit nog duidelijker te doen. Hoofdpersonen zijn een wat ouder echtpaar en hun nichtje Yasuko. Yasu- ko is op het fatale moment niet in Hiros hima maar logeert bij familie. Als ze te rugreist valt de raadselachtige zwarte regen. De familie besluit naar een oom te gaan en trekt daarvoor door de ver woeste stad... met aangrijpende beel den zonder goedkope exploitatie van oorlogsleed. Na deze korte inleiding is het vijf jaar later. Yasuko woont met haar oom en tante in een mooi dorpje waar alles vredig lijkt. Ze kan alleen geen echtgenoot vinden. Het is een schande dat ook haar oom geen ge schikte huwelijkskandidaad weet te vin den. Wanneer zich dan toch een kandi daat aandient die vertelt, dat het hem goed gaat omdat zijn vader zoveel ver diende aan de oorlog in Korea, wijst zij hem af. Eerder dan haar oom en tante trekt Yasuko haar conclusies uit de ge beurtenissen om haar heen. In prachti ge ingetogen beelden geeft Imanura het ogenschijnlijk vredige familieleven weer. Kleine details geven de spanning aan. Yasuko leert een ex-soldaat ken nen die telkens bij het geluid van moto ren weer tot de aanval overgaat. Zijn moeder dwingt de buschauffeur zijn motor af te zetten om vervolgens met een aantal dorpelingen de bus verder te duwen. De relatie lijkt hoop te geven, als de zwarte regen er maar niet geweest was. 'Black Rain' is zonder meer een hoogte punt in de Japanse cinema. Door zijn eenvoud en universeel humanisme, een beklemmende aanklacht tegen de nu cleaire waanzin. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f6,00 - CTP/PAS65+ f5,00. Agenda: do. 1 mrt. Do the right thing do. 8 mrt. King of the children do. 15 mrt. Yaaba vr-16 mrt. La lectrice (Boekenweekfilm :om2K00 uurj. Zaterdag 24 februari Deze Gooise formatie Whizz Guy speelde reeds in 1977 op drukbezochte avonden in het Amsterdamse Paradiso. Toen vertolkten ze op eigen wijze blues- en rocknummers van o.a. Dr. Feelgood, The Kinks, Chuck Berry en C.C.R. De huidige bezetting is als volgt: Op rhytmgitaar Andries: Hij speelt al sinds heugenis in deze band zijn rock roll licks. Otto, op de bas, is altijd opval lend aanwezig. Henk 'Shufflin Shoe' drumt met z'n groove-sticks cool maar meedogenloos. En tenslotte op gitaar: Bart. Hij is de ex van al zeer veel bands. Hij deelt zijn hartverscheurende soli het liefst met het publiek. Alle vier brengen zij hun muziek strak, pittig, volwassen en modieus. Ze spelen voornamelijk minder bekende covers van de beste blues- en rockbands uit het verleden, maar ook actuele nummers. Entree: leden f 2,50 - niet leden f 5,00. In de Vijverhof kunnen oudere bingo liefhebbers vrijdagmiddag hun hart weer ophalen. Om 14.00 uur wordt er gestart met een evenement dat speciaal bedoeld is voor de 55+-ers van Soest. Leuke prijzen en een rustig speeltempo staan garant voor een gezellige middag. De kosten zijn f 5,- per kaart. Hierbij in begrepen een kopje koffie of thee en een lot. Op dat lot zal in de loop van de mid dag een mand levensmiddelen worden verloot. Een bezoekje aan de Vijver- hoog is de moeite zeker waard! Zoals reeds eerder in deze krant is aangekondigd organiseert een werkgroep on der leiding van de Vrouwenraad op 8 maart a.s. de festiviteiten ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag. De dag zal staan in het teken van het milieu: "Milieu, wat doen wij er zelf aan?" Het programma zal er als volgt uitzien: 14.00 uur: Opening; 14.10 uur: Voordracht door mevr. S. Overduin, Milieuvoorlichtster gemeen te Soest; gelegenheid tot discussie 14 45 uur: De heer Riphage, milieuvoorlichter van een grote wasmiddelenfa brikant: Besteden fabrikanten aandacht aan het milieu'" 15.15 uur: Mevr. I. Mandersloot; milieu-orgeltje- 15.30 uur: Pauze; 16.00 uur: Inleiding en vertrek milieu-wandeltocht, georganiseerd door het I.V.N. Niet-wandelaars kunnen in de Open Hof een filmpje bekij ken en een milieuspel spelen. 18.00 uur: 19.00 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: 22.00 uur: T t» c6v..u|AiDutu lauiajcucii Ome Jan. Film: "The China Syndrome", met o.a. Jane Fonda en Michel Cai- ne. Gelegenheid tot napraten en een gezellig samenzijn. J,9 uVr 231 er kinderoppas aanwezig zijn, terwijl vanaf half vier mevr. A. Sjamaar de kinderen zal schmmken. Wandeltocht Belangstellenden wordt verzocht voor makkelijke kleding te zorgen i.v.m. de milieuwandeltocht. Deze wandeling zal ongeveer één uur duren, en toont u wat Soest (nog niet) doet tegen milieuver ontreiniging. Wie deel wil nemen aan de maaltijd dient zich hiervoor op te ge ven en wel donderdag 22 februari of vrijdag 23 februari tussen 17.00 en 19.00 uur. Telefoonnr.: 15612 of 22889. 'Werkstukken' Aan de vrouwenorganisaties is ge vraagd een "werkstuk" in te leveren met als titel "milieu". Vrije expressie naar eigen keuze: foto's, wandkleden, schilderijen, enz. Inleveren: zaterdag 3 maart, tussen 11.00 en 13.00 uur, Titus Brandsmastraat 13. Alle bovengenoemde activiteiten vin den plaats in de Open Hof aan de Veen besstraat 2 en zijn toegankelijk voor alle Soester vrouwen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 14