Kent u die van dat echtpaar dat alleen maar even een cassettebandje komt halen en naar huis gaat met een wel zeer speciale Kenwood-set Kom verder luisteren bij De Gouden Snaar /WIN EEN SUPERTAART/ kabelkrant taal smeeing lease smeeing lease voorsprong in maatwerk n Ik zet mezelf niet buitenspel' Zo'n set laat je niet staan: KOCK est RSG 'Thorbecke'; dan leren alleen school is meer INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS 'lllr' Nieuwe versies van Fiat Panda en Tipo bij Auto Smeeing Soest 3AGINA 14 Whizz WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 O Epilepsie en Sport? Met hersenschudding in het ziekenhuis KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP NACHTGEDICHT Sieraden buit bij insluiping Kerkpad Fietster tégen auto Vrachtauto gekraakt Inbraakpogingen Auto van de weg Fietser gewond Inbraakpoging mislukt Venter gevat Steenhoffstraat 46, lelt zich als doel een I sociaal-culturele le geven als lid steun je reniging en geniet je laatschap. De kosten oor jongeren t/m 23 elfde huishouding be- ktadres ledenadmini- GK Soest, tel. 12689. bruari ra 123 min. t 1989 is een ver- die de atoombom ;fde. Black Rain is en ingetogen verf- a, zoals gebruike lijkheden niet ver- duidelijk weerge- n wat afstandelijke dt beelden. 'Black haal over de bom ;t lijkt na deze film og duidelijker te een wat ouder itje Yasuko. Yasu- ment niet in Hiros- i familie. Als ze te- Iselachtige zwarte sluit naar een oom •voor door de ver- angrij pende beel- 3e exploitatie van korte inleiding is 'asuko woont met i een mooi dorpje kt. Ze kan alleen nden. Het is een lar oom geen ge- didaadweet tevin- an toch een kandi- :rtelt, dat het hem vader zoveel ver- l in Korea, wijst zij haar oom en tante inclusies uit de ge- r heen. In prachti- geeft Imanura het lige familieleven geven de spanning ïn ex-soldaat ken- :t geluid van moto- val overgaat. Zijn buschauffeur zijn >m vervolgens met en de bus verder te jkt hoop te geven, r maar niet geweest r meer een hoogte cinema. Door zijn el humanisme, een lacht tegen de nu- VPAS65+ f 5,00. Do the right thing the children (Boekenweekfilm ïatie Whizz Guy 7 op drukbezochte terdamse Paradiso. p eigen wijze blues- i o.a. Dr. Feelgood, lerry en C.C.R. I is als volgt: dries: Hij speelt al '-Q band zijn rock bas, is altijd opval- ïk 'Shufflin Shoe' 'e-sticks cool maar enslotte op gitaar: al zeer veel bands, scheurende soli het k. hun muziek strak, nodieus. Ze spelen :r bekende covers n rockbands uit het actuele nummers. - niet leden f 5,00. gezellige middag, kaart. Hierbij in- 'ffieofthee en een s loop van de mid- middelen worden e aan de Vijver ier waard! :n werkgroep on- i ter gelegenheid n van het milieu: lichtster gemeen- wasmiddelenfa- :t milieu?" miseerd door het sen filmpje bekij- den Tanta Jen en la en Michel Cai- zijn. ia! half vier mevr. ;anisaties is ge le" in te leveren Vrije expressie 3's, wandkleden, 'eren: zaterdag 3 113.00 uur, Titus activiteiten vin- Jofaan deVeen- ankelijk voor alle I li De RSG 'Thorbecke' staat verscholen in het groen van het bergkwartier in Amersfoort, dichtbij het station. De 'oude HBS'. Het is nu een scholenge meenschap voor VWO en HAVO. Een openbare school. De school wordt niet alleen bevolkt door leerlingen uit Amersfoort maar ook door leerlingen uit Nijkerk, Voort huizen, Hoevelaken, Leusden, Achter veld, Soesterberg, Soest, Hoogland en Bunschoten. Wat het onderwijs betreft staat dege lijkheid voorop. Geen concessies doen aan het niveau. Het behaalde diploma moet tenslotte ook waargemaakt wor den in het HBO of op de universiteit. Ouders en leerlingen mogen tegen woordig in het onderwijs rekenen op begeleiding. Een magisch woord haast. Ook 'Thorbecke' steekt daar energie in. Tijdig ontdekken als het niet gaat en de helpende hand toesteken, niet laten 'aanmodderen'. Cabaret en toneel zijn toppers op de RSG 'Thorbecke'. Niet incidenteel, maar elk jaar opnieuw. De school heeft er taakuren voor over om een aantal vaste docenten jaarlijks met de leerlin gen te laten werken aan een cabaret- en een toneelvoorstelling. Veel verborgen talent komt daarbij aan het licht. Het zelfvertrouwen van de leerlingen krijgt een geweldige oppepper. Het stimule ren van actieve beoefening van cabaret en toneel is een bewuste keuze van de school. Een school is tenslotte meer dan leren alleen! Woensdag 21 februari Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Voorlichting: Midland College, Wiekslag 50, Amersfoort. Voor meao vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voor ouders en leerlingen. Donderdag 22 februari Open Dag: Chr. leao Rolandus, Zangvogelweg 4, Amersfoort. Van 16.00-21.00 uur. Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 5 maart Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor vwo, havo en mavo, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 maart Informatie-avond: s.g. de Koppel voor Ito, ito, Ihno en ihno, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Open Dag: S.B.B.O. Midden Nederland, voor beroepsopl. en vakcursussen, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheidsweg N 130, Amersfoort. Van 13.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 8 maart Informatieavond: s.g. het Nieuwe Lyceum, voor mavo, havo, athen. en gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 maart Voorlichting: Sted. Gymn. Joh. van Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v.-Prin- stererlaan 33, Amersfoort.' Vanaf'10.00 (TCrr,~"*': •- Dinsdag 13 maart Open Dag: Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarneveltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 14 maart Open Dag: Chr. s.g. Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarne veltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 14.00 - 16.00 uur. Open Middag: Chr. Agrarische School, voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Dinsdag 29 mei Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor leer lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. Campagne 1989 Wat ik doe met mijn epilepsie? Epilepsie en sportkan dat? Het is zelfs verstandig! Zo'n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Velen van hen doen bewust aan sport. Een nog veel groter aantal zou aan sport kunnen doen. Juist voor hen is een goede conditie erg belangrijk. Toch doet "men" vaak moeilijk: familie, (sport) artsen, verenigingen, fysiotherapeuten. Laat onbegrip geen rol spelen. Zet jezelf niet buitenspel Zo'n 90.000 Nederlanders hebben epilepsie. Nog veel meer hebben er dagelijks direct mee te maken. Vraag de informatie. NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Postbus 9587, 3506 GN Utrecht. Bon. Stuur mij gratis de folder 'Epilepsie en Sport'. Naam: Adres: Postcode/Plaats: Zenden naar: Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine, postbus 9587, 3506 GN Utrecht. Dan kunt u ook kennismaken met Kenwood in zeer speciale formatie die bestaat uit dé versterker van het jaar, een pracht van een cassettedeck, de meest moderne cd-speler. Voor de gelegenheid is de topformatie uitgebreid met een zeer bijzondere Magnat-luidspreker. Kompleet is deze set slechts 2295,- KA-550D Geïntregeerde versterker Uitgangsvermogen min. 2 x 35 Watt RMS 2 x 40 Watt, 8 Ohm (IEC/NF) Dynamisch uitgangsvermogen 2 x 90 Watt aan 2 Ohm (EIA) Uitmuntende geluidsweergave met een groot onderscheidend vermogen tussen de verschillende tonen 549,- IÊ fi klffü M !>lf 'wÊW KX-440HX cassettedeck Dolby HX-Pro dynamiekverruimingssy- steem en Dolby B/C ruisonderdrukking Volledig logisch, computergestuurde bedienings-funktiesGeruisloze aandrijving met 2 motoren LED piekniveaumeter, vasthouden van hoogste piekniveau DPSS-program-meerfunktie voor 16 nummers 599,- Steenhoffstraat 13a-15, Soest, tel. 02155-12 132 DP-2010 Compact disc speler Dubbele (L/R) lineaire 16 bits digitaal-ana- loogomzetters met Digital Pulse Axis regeling Viervoudige overbemonstering met digi taal-filters Direkte nummerkeuze met 10 nummertoetsenAselekte afspeelfunktie Fluorescerend uitleesvenster met 20-pro- grammanummer muziekkalenderInfra rode afstandsbediening voor alle funkties Kenwoodsysteem afstandsbedienings aansluiting 599,- De beroemde Magnat, met het gepatenteerde soft metal dome. Een hoge tonen luidspreker, met z'n fraaie ruimte besparende zuilvorm, is een sierraad in elk interieur, 399,- per stuk. B Een 23-jarige vrouw uit Soesterberg is bij een aanrijding in haar woonplaats lelijk terecht gekomen. De vrouw fietste op het Zeisterspoor toen een 26-jarige automobilist uit Soest die vanaf de Laan Blussé van oud Alblas kwam, haar geen voorrang verleende. Er volgde een aan rijding waarbij de jongedame met haar hoofd tegen de voorruit van de auto te rechtkwam. Zij werd met een hersen schudding naar het ziekenhuis overge bracht. Kleine, bakstenen langhuisboerderij onder grijze Oudhollandse pannen gedekt zadeldak, in zijn huidige vorm daterend uit 1886. Aan de Peter van de Breemerweg 23 in de Birkt. De vijf leilinden voor het pand hebben een ouderdom van ca. 200 jaren. Symetrische voorgevel met in het midden een tweetal zesruits schuifvensters, ter weerszijden geflankeerd door een smal drieruitsschuifvenster, alle met luiken. Een houten, opgeklampte toegangsdeur met links daarvan bij wijze van zijlicht een vierruits draaivenster met luik in de rechtergevel. Linksonder een kelderlicht met dievenijzers en luikje. Het achterhuis is van het middenlangsdeeltype en heeft een traditionele achter gevel. Houten opgeklampte deuren en kleine', segmentvormige gietijzeren stal- raam. Als onderdeel van de historische agrarische bebouwing in de Birkt van enige betekenis voor de nederzettingsgeschiedenis. De situering is onaangetast. In de winter is het huis 's nachts een warme, zachte huid, alleen de stilte is nog wakker, gedachten fladderen rond, aan de muur hangen schimmige tekens van leven, maar de ochtend gooit alles weer te grabbel. J.V. Met behulp van een huishoudtrapje heeft een onbekende dader vrijdagmid dag kans gezien een woning aan het Kerkpad binnen te sluipen. Hij klom door een open raam op de eerste ver dieping naar binnen. De buit bestond uit een groot aantal gouden en zilveren sieraden, waaronder verschillende met antieke waarde. Een 20-jarig meisje uit Soest raakte in het weekeinde licht gewond, toen ze met haar fiets tegen een rijdende auto viel. Het ongevluk gebeurde op de Bur gemeester Grothestraat, ter hoogte van de Inspecteur Schreuderlaan. Een taxi chauffeur zag het ongeval en waar schuwde de politie. Het meisje had let sel aan haar heup maar wilde niet naar het ziekenhuis. De auto bleek schade te hebben opgelopen. Onbekenden hebben vorige week aan de Koningsweg een vrachauto opengebroken. Ze vernielden een hangslot en namen twee boormachines, elk ter waarde van 360 gulden, een radio en wat gereedschap weg. De wagen was het eigendom van een bedrijf uit Soesterberg. In het weekeinde kreeg de politie twee meldingen binnen van mislukte in braakpogingen. De eerste was onder nomen aan de Anna Paulownalaan, waar nog een afgebroken schroeve- draaier in het slot van de achterdeur werd aangetroffen. Aan de Dillenburg laan bleek de complete cylinder uit het slot te zijn verwijderd, maar de deur was extra beveiligd. Op de Molenstraat hield de politie za terdagavond een automobilist staande. Hij bleek zonder gordel te rijden en de wagen was niet verzekerd. Bovendien had hij geen geldig deel III en was de wagen niet APK-gekeurd. De eigenaar deed vrijwillig afstand van het voertuig, dat niet veel meer was dan een wrak. Hij kreeg een proces-verbaal. Een 15-jarige jongeman uit Soest is vo rige week gewond geraakt bij een onge val op het kruispunt Dalweg/Parallel weg. Hij werd aangereden door een au to, bestuurd door een 27-jarige plaats genoot, die hem over het hoofd had ge zien. De jongen werd met een gebroken enkel naar Zonnegloren overgebracht. Onbekende daders hebben vorige week tevergeefs geprobeerd in te breken in een elektronisch bedrijf aan de Indus trieweg. Aan de achterzijde forceerden ze de deur van een stookhok en van- daaruit probeerden ze een gat in de muur te boren. Door het vallende puin ging het alarm af, zodat de heren maar snel de benen namen. De politie heeft vorige week een 40-ja- rige inwoner van het Twentse Losser aangehouden, die aan de Johannes Poststraat de huizen langsging om schoonmaakmiddelen te verkopen. Hij had daarvoor geen vergunning. De fla cons die hij nog in zijn bezit had werden in beslag genomen en de man zelf kreeg een proces-verbaal wegens overtreding van de colportagewet en de APV-Soest. Fiat introduceert nieuwe versies van de Panda en Tipo: de Tipo-serie wordt uit gebreid met het nieuwe basismodel 'Team' met naar keuze de bekende 1,4 of 1,6 liter-motor, terwijl de 'Young' een speciale serie van de Panda 1000 is. De Panda Young kost f 12.990,-, de Ti po Team met 1400 cm3-motor staat voor f 24.200,- in de prijslijst. De nieu we modellen zijn te bewonderen bij Fiat-dealer Auto Smeeing in Soest. Met ingang van 1 februari wordt het le veringsprogramma van Fiat Auto Ne derland enigszins gewijzigd. Naast de bestaande Panda-serie lanceert Fiat Auto Nederland nu de Panda 1000 i.e. Young, die nog scherper is geprijsd: de Panda 1000 L i.e. Young kost f 12.990,-; de Panda 1000 CL i.e. Young f 13.990,-; en de Panda 1000 S i.e. Young f 14.990-. Ai deze Panda's zijn vanzelfsprekend voorzien van benzine-injectie, geregel de driewegkatalysator, lambdasonde en vijfversnellingsbak, en de motoren vol staan alle met het gebruik van loodvrije Eurosuper. De Young-serie is herken baar aan de naamsvermelding op de achterzijde. Naast deze drie nieuwe Panda's blijft de speciale serie Sergio Tacchini, die eind januari werd geïntroduceerd, in het le veringsprogramma met een prijs van f 14.450,-. Nieiiw basismodel In de opbouw van de Tipo-serie zijn en kele wijzigingen aangebracht. Zowel met de 1.400 als met de 1.600 cm3-mo- tor wordt een nieuw basismodel geïn troduceerd, de Tipo Team. Ook deze versie van de vijfdeurs Fiat Tipo wordt gekenmerkt door zijn complete uitrus ting, onder meer met vijfversnellings bak, neerklapbare achterbank, analoog klokje en econometer. Vanzelfsprekend voldoet ook de Tipo Team - zoals alle Fiats met benzinemo tor - aan de zwaarste milieu-eisen, de US 83-norm, dank zij de geregelde driewegkatalysator, benzine-inspuiting en lambda-sonde. De Tipo 1.4 Team kost f 24.200,-, de Tipo 1.6 Team f 27.950,-. 'Bij Smeeing zei je?' 'Klopt, keus uit 20 merken, lease vormen en binnen 'n dag rijden' 20 jaar lease-ervaring heeft bij smeeing geleid tot vele leasevormen, allemaal op maat gesneden. Zo voldoen wij aan elke persoonlijke wens en dat doen we ook nog snel, jarenlang. Met leasing moet je immers langer dan vandaag met elkaar door de bocht kunnen. Bij smeeing werken wij met professionals, wij kennen onze klanten, dat merk je aan de service. Vraagt u maar eens 'n offerte aan(ook klaar terwijl u wacht) Wedden dat we tot zaken komen? Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. koningsweg 14 soest Tel. 02155 13227

Soester Courant | 1990 | | pagina 15