SPORT BINNEN Mik Speeldoos MA 16 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Expo Cees Mudde in Esnew copy-shop Jeugd-EHBO Soest Jaarvergadering KBO Eemeroord zoekt clubwerkvrijwilligers Cursus solliciteren voor meisjes Woensdag 28 februari: Familie voorstelling Illi en Olli Een perfect vertederend clownsduo Zaterdag 24 februari Jules Deelder met Kiezen of Deelder Kameropera Nederland verrast met 'Die Zauberflöte' Baarnsch Lyceum net tweede op eigen Artistieke Interlyceale De Speeldoos Theater-agenda Ontmoetingsdag Buro Vrije Tijd Sollicitatietraining bij Trema '87 Soest in het nauw tegen 's-Graveland COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. 30+-softbalteam zoekt nog leden Bart Stultiens, meer dan gewoon leuk JE HOUDT JE GEWONE BRIL TOCH NIET OP? ZONDE en GEVAARLIJK. DOOR HET SPECIALE ONTWERP KAN DE SPORTBRIL NAUWELIJKS AFVALLEN. HET INGENIEUS ONTWORPEN MONTUUR, ZORGT DAT JE NEUS EEN STOOTJE KAN VERDRAGEN. DE MINSTENS 2 mm DIKKE GU\ZEN, GEVEN EXTRA BESCHERMING. De Eemvogels gered door de bel Clubkampioenschappen S.V. Eemland SCHAATSEN Olympia sluit winterwandelseizoen af WANDELSPORT K Gedurende enkele maanden zal er werk te bezichtigen zijn van de Bussumse beeldend kunstenaar Cees Mudde in Copy-shop Esnew aan de Burg. Gro- thestraat 8. Mudde beheerst vele tech nieken zoals potlood/pastel en air- brush, maar vooral olieverfschilderijen zullen tijdens deze expositie te zien zijn. In 1988 was een aantal kunstwerken reeds te bezichtigen op een overzichts tentoonstelling in 't Spant te Bussum. De werken zijn in (sur) realistische stijl gemaakt, waarbij de onderwerpen, veelal met een maatschappij Tkritische noot* op een humorvolle manier ge bracht worden. Enkele van de schilde rijen hebben prijzen gewonnen. Behalve door schilderijen is Cees Mud de ook bekend van diverse (gast) publi caties in vaktijdschriften. De expositie is te bezichtigen in Copy- shop Esnew, Burg. Grothestraat 8, tij dens de winkelopeningstijden (ma. t/m vr. 9.00 tot 18.00 uur). Op 14 februari was het examenavond voorde EHBO-jeugd B, leeftijd 13 t/m 15 jaar, opgeleid door mevr. E.v.d. Steeg en dhr. F. Hoogeweg. Kaderinstructrice mevr. W. Meyer de Graaf voelde 8 kandidaten flink aan de tand; zij moesten behoorlijk wat weten en kunnen, waarbij vooral de levens reddende handelingen goed moesten zijn. Helaas moest één kandidaat wor den afgewezen. Geslaagd voor het B-certificaat zijn; Rob Meijer, René Huurdeman, Helma Dooijeweerd, Neeltje Top, Rolien van Kan, Maaike v.d. Veen en Cees van Lith de Jeude. Zaterdagmiddag 3 maart zullen in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg met een feestelijk tintje en wedstrijden de certificaten worden uitgereikt. De bijna 600 leden tellende Soester af deling van de Katholieke Bond van en voor ouderen, KBO, houdt op 22 fe bruari a.s., aanvang 14.00 uur, haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in dienstencentrum De Vijverhof. Belangrijkste agendapunt is het samen werkingsverband dat de plaatselijke af deling van de KBO onlangs is aange gaan met de sociëteit St. Jozef, even eens een Soester belangenorganisatie voor r.k. ouderen. Verwacht wordt dat uit deze fusie bestaande initiatieven meer aandacht zullen krijgen, terwijl de ontwikkeling van nieuwe initiatieven zal worden aangemoedigd. Na afloop van de algemene ledenverga dering wacht de aanwezigen een muzi kale one-man-show door de uit Almelo afkomstige muziekvirtuoos 'Willem Teil' die met een uniek sfeerbepalend éénmansorkest in noord-oost Neder land grote successen oogst. Eemeroord, centrum voor verstande lijk gehandicapten, Zandheuvelweg 4, 3744 MN in Baarn, zoekt clubwerkvrij willigers: Enthousiaste mensen, die sa men met andere vrijwilligers, één keer per week clubs willen begeleiden van bewoners van Eemeroord met verschil lende verstandelijke niveaus. Op het terrein van Eemeroord staat een gebouw waar bewoners als 'uitje' een clubje kunnen bezoeken. Krantenclub, mini-disco, muziekclub, volksdansen, fotoclub en nog veel meer. De gezellig heid staat voorop. Vrijwilligers hoeven dan ook niet speciaal heel handig, kun dig of muzikaal te zijn. De enige 'eis' is enthousiaste belangstelling voor de be woners. De meeste aktiviteiten vinden plaats in de avonduren, maar ook overdag is een en ander te doen. Een clubwerk seizoen loopt van september tot half mei, en in de schoolvakanties ligt het clubwerk stil. Voor de vrijwilligers zijn er drie keer per jaar kontaktavonden, waar al lerlei informatie wordt uitgewisseld. Belangstellenden zijn vanaf vandaag hartelijk welkom om vrijblijvend te ko men kijken en kennis te maken met het clubwerk. Inlichtingen: A. v. Vonno en J. Berg (clubwerkbegeleiding), tel. 035- 852741, toestel 331 of 460. De Stichting Arbeidsoriëntatie voor Meisjes start binnenkort een cursus sol liciteren voor meisjes tussen 16 en 24 jaar. Hoe krijg ik een baan? Iedereen die werk zoekt krijgt hier vroeg of laat mee te maken. Gelukkig is solliciteren ge woon te leren. Op speelse wijze komen zaken aan de orde als: het lezen en be grijpen van personeelsadvertenties, schrijven van sollicitatiebrieven, telefo nisch reageren op advertenties en pre sentatie bij een sollicitatiegesprek. Verder kunnen de deelneemsters erva ringen uitwisselen en voelen zij zich minder alleen staan in hun pogingen om aan werk te komen. Kortom, een korte en gezellige cursus, die een betere kans geeft op de gewenste baan. De cursus wordt gegeven op 6 achter eenvolgende maandagmiddagen en be gint op 5 maart a.s. Deelname is koste loos. Voor aanmelding en informatie is de Stichting Arbeidsoriëntatie voor Meis jes bereikbaar van maandag t/m don derdag tussen 9.00-17.00 uur. Wijde Begijnestraat 27 te Utrecht, telefoon: 030-341460. Naast de verschillende cursussen die de Stichting organiseert, kunnen meisjes er terecht met al hun vragen over werk en/ of opleiding. Meisjes krijgen advies en begeleiding bij het zoeken naar geschikt werk en/of een opleiding en kunnen zich oriënteren op hun beroepsmoge lijkheden. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het programma van Illi en Olli heeft geen titel en heeft er ook geen nodig, want wat ze laten zien dat zijn ze zelf: Clowns. Hun scherpzinnigheid, hun verschillende uitdrukkingsmiddelen (pantomime, dans, acrobatiek, muziek en variété) en hun voorkeur voor sur realisme en poëzie zijn hun internatio nale handelsmerk geworden. Het clownspaar presenteert een voor stelling die niet ophoudt bij de rand van het toneel. Illi en Olli spelen niet alleen zelf maar laten ook het publiek aan de voorstelling deelnemen. Dialoog met de toeschouwer is een belangrijk onder deel van hun voorstelling waarin ver rassingen, verbluffende ideeën en asso ciaties in elkaar overlopen. Men voelt de harmonie, conflicten en concurren tie tussen deze omwegen van de fanta sie. Een accordeon wordt een schrijf machine, een vioolkist verandert in een krokodil... 'Amusante ontspanning van de beste soort' schreef de Tages Anzei- ger. Sinds 1978 presenteren Illi en Olli een avondvullend programma waarmee zij optreden in theaters en op festivals in heel Europa. Zij maakten ook een tour nee door Canada en waren in de zomer van 1987 met veel succes te gast op het internationale festival, The World of Clowns in Tokio (met o.a. I Colombioni en Jonny Merville). Niet alleen in het theater kunnen Illi en Olli uitstekend uit de voeten, ook in het circus voelen zij zich als een vis in het water. Zij hadden contracten bij Europese topcircussen. Daarnaast werken Illi en Olli mee aan talrijke televisie-programma's J.A. Deelder, neerlands enige en echte acteur, prolongeert het succes van zijn optredens volgens de zijn bekende for mule. Deelder verstaat als geen ander de kunst van combineren: literatuur en hu mor, scherp en bot, cynisme en onge breideld commentaar. Deze unieke sa mensmelting van kwaliteiten en het corresponderende publieksbereik be wijzen Deelder's vaste plaats in het Ne derlands theater. Kiezen of Deelder is literair theater van de bovenste plank, opgebouwd uit oud, maar voor het theater nog onbekend materiaal, veel nieuwe teksten, de on vermijdelijke improvisaties, alerte reac ties op recente ontwikkelingen uit de sport en politieke wereld. Zo er iets als 'de voorstelling van het jaar' zou bestaan dan mag de daarvoor nog niet bestaande prijs wat mij betreft aan de Stichting Kameropera Neder land voor de voorstelling van 'Die Zau berflöte' worden toegekend. In een werkelijk afgeladen Baarnse Speeldoos kreeg vrijdagavond j.1. Moz- arts meest gespeelde opera een uitvoe ring die de dolenthousiaste aanwezigen zich lang zullen herinneren. 'Die Zauberflöte', allerminst een opera die in het genre Kameropera thuis hoort. De stichting Kameropera Neder land zit daar niet mee. Men kiest voor muziek, toegankelijk voor een zo breed mogelijk publiek, brengt in de uit te voeren werken verantwoorde coupures aan, behelpt zich met een minimale in strumentale bezetting (piano, dwars fluit en pauken) en legt de accenten op de vocale inbreng, enscenering en kos tuums. Gereedschap dat wordt bediend door voor het merendeel net afgestu deerde leerlingen van conservatoria. Een formule die, wat de uitvoering van 'Die Zauberflöte' betreft, onnavolgbaar in elkaar steekt. De jeugd eigen wordt van dit 'behelpen' een deugd gemaakt. Een deugd waar van gerenommeerde opera-gezelschap pen iets kunnen opsteken. Inzet, talent en enthousiasme, het spatte er bij 'deze toverfluit' van af. Hoogtepunten, het zijn er te veel om ze stuk voor stuk te memoreren. De koningin van de nacht (Sylvia Leentvaar) - Pamina (Machteld öoumans) - Sarasto (Julian Hartman), vocalisten met veel zangkwaliteiten en dramatischeexpressie in hun bagage. Opmerkelijk ook de fraaie balans in duetten, kwintetten en de kwantitatief bescheiden koren. De orkestpartij van pianist Herman van Weydom Claterbos had iets monumentaals, het subtiele fluitspel van Anke Lont leek door Mo- zart persoonlijk te zijn ingefluisterd, paukenist Maarten Groot, ook als be speler van het triangel, een virtuoos. Ontelbare open doekjes waren mede bepalend voor de sprankelende, feeste lijke sfeer die deze opera uitstraalde. Een minutenlang ovationeel applaus onderstreepte de gevoelens van verba zing en waardering voor dit opmerkelij ke avondje W. A. Mozart en kamerope ra Nederland. De producerende stich ting verdient door WVC, Provincies en gemeenten een financieel handje toege stoken te krijgen. Deze uitvoering van 'Die Zauberflöte' is er een die miljoe nen binnen en buiten ons land moet be reiken. Als 't aan Speeldoosdirekteur Wim Peters ligt zien we de Kameropera Nederland in het volgend seizoen terug. We zullen er weer bij zijn. Lr. 'Hoog niveau, boeiend, verrassend', luidden enkele kwalificaties van juryle den op de Artistieke Interlyceale die af gelopen vrijdag 16 februari op Het Baarnsch Lyceum werd gehouden. De ze Interlyceale is een jaarlijkse artistie ke- en denksport wedstrijd tussen de vijf oudste lycea van Nederland. Zo'n zes honderd leerlingen van deze scholen 'bevochten' elkaar in een heel prettige sfeer op gebieden als toneel, klassieke muziek, bands, opstel, tekenen, foto grafie, bridge, schaken etc. Het mini- festival werd dit keer door leerlingen, ouders en medewerkers van Het Baarnsch lyceum georganiseerd. Uit de voorronde bleek al dat Het Baarnsch Lyceum dit jaar over sterke troeven beschikte. Met een landelijk bekend schaakteam dat voornamelijk uit tweede klassers bestaat, een goede band en een bijzonder toneelstuk moest er een goede klassering inzitten. De hele ochtend ging het Amsterdams Lyceum op kop. In de verschillende on derdelen klassieke muziek wist Het Baarnsch Lyceum echter ook veel pun ten te vergaren. In de middag sloeg Het Lorentz Ly ceum toe en nam de eerste plaats over. Het Baarnsch Lyceum bleef echter op de tweede plaats door het winnen van het schaken (onverslaanbaar), het brid gen (hoe was dat mogelijk) en de handvaardigheid. Het algemeen to neelniveau was hoog en jurylid Cees Roodnat noemde de eerste en tweede (Het Baarnsch Lyceum) plaatswinnaars 'bijna professioneel'. Aan het eind van de middag bereikte de spanning een hoogtepunt. De zaal stond bijna op zijn kop toen bleek dat na het onderdeel toneel twee scholen op kop gingen. Het Lorentz en Het Baarnsch Lyceum stonden gelijk. Er moest nog één onderdeel volgen. Dit onderdeel, het dansen, bracht in de zaal groot enthousiasme te weeg. Swingende muziek en kleurige belichting maakten deze moderne dans tot één van de hoogtepunten. Jurylid Rob Mesman Schulz bracht de zaal echter tot wan hoop want Het Baarnsch Lyceum kreeg 'slechts' een derde plaats. Hiermee was de eindoverwinning verkeken. Het Lo rentz Lyceum uit Eindhoven werd voor de vijfde maal winnaar en behoudt dus de beker. Met slechts vier punten ach terstand kwam Het Baarnsch Lyceum op de t weede plaats. Uit de vele reacties van de juryleden zo als Thera Coppens en Reiié Eyberse blijkt dat op de vijf lycea en zeker ook op Het Baarnsch Lyceum een klimaat bestaat waardoor leerlingen tot zeer goede artistieke prestaties komen. Het Baarnsch Lyceum is meer dan een op leidingsinstituut: de grote animo en het hoge peil van de prestaties van haar leerlingen op dit scholenfestival laten dat overduidelijk zien. Donderdag 22 februari, 20.15 uur 'Eeuwige jeugd' Toneelstuk met Ellen Vogel en Henny Orri Kaarten f 25,- PAS65/CJP f 22,50 Zaterdag 24 februari, 20.15 uur 'Kiezen of Deelder' Solo-programma met Jules Deelder Kaarten f 20,- PAS65/CJP f 17,50 Woensdag 28 februari, 19.30 uur 'Illi en Olli' Optreden van de wereldberoemde clowns Illi Szekeres en Olli Hauenstein. Familievoorstelling Kaarten f 10,-. Donderdag 1 maart, 20.15 uur 'De Kreek' Muzikaal blijspel met in de hoofdrollen Sjouke Hooymayer en André v.d. Heu vel Kaarten f 25,- PAS65/GJP f 22,50 Donderdag 8 maart, 20.15 uur 'Trio Pim Jacobs Rita Reys' Melodische swing jazz-avond Kaarten f 25,- PAS65/CJP f 22,50 Donderdag 15 maart, 20.15 uur 'Dubbel zes' Thematoneel met o.a. Dolf de Vries, Hans Cornelissen en Kiki Classen. Kaarten f 25,- PAS65/CJP f 22,50 Dinsdag 20 maart, 20.15 uur 'De grote vergissing' Blijspel gebracht door Antwerps gezel schap Ivonne Lex met o.a. Frans Maas. Kaarten f 21,- PAS65/CJP f 19,-. Donderdag 29 maart, 20.15 uur 'Over the top' Dans en mine-groep Opus One Kaarten f 18,- PAS65/CJP f 16,-. Buro Vrije Tijd bemiddelt in vrijetijds besteding. Het brengt mensen met el kaar in kontakt die eikaars hobby's en interesses willen delen, bijv. samen uit gaan, samen tennissen, handwerken, voor en met elkaar koken, kaarten of een vakantie uitzoeken, etc. Mensen die liever iets samen onderne men dan alleen kunnen zich laten in schrijven. Om de twee maanden ver schijnt het kontaktblad "Samen Uit", waardoor men in kontakt kan komen met een of meer leden, op basis van leeftijd en ge meenschappelijke hobby's of interesses. Buro Vrije Tijd is oVfe'rigens geen huwe lijks- of relatiebureau. Tweemaal per jaar wordt een ontmoe tingsdag voor de leden georganiseerd. Op zaterdag 24 maart is er weer zo'n dag, waarop men ongedwongen met el kaar kan kennis maken. Om deel te ne men dient men zich nu al op te geven. Het lidmaatschap voor een half jaar kost 35 gulden., incl. het kontaktblad. Informatie: Buro Vrije Tijd, tel. 24965 en 15508. Op 12 maart start in Trema '87 een solli citatietraining voor buitenlandse man nen en vrouwen. De cursus duurt 6 we ken en wordt 2x per week gegeven. Voorwaarde voor deelname aan deze cursus is dat men voldoende Neder lands spreekt. Voor cursisten van Trema '87 is deze training gratis; anderen betalen f 12,50 inschrijfgeld. In de cursus wordt o.a. aandacht be steed aan het: invullen sollicitatieformulier; inwinnen van informatie; voeren van telefoongesprekken; oefenen van sollicitatiegesprekken. Wie met de training mee wil doen, kan zich opgeven bij Trema '87. Men wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Cur sisten van Trema '87 kunnen zich opge ven bij hun docent. Gegevens: Plaats: Trema'87, Klaarwaterweg 5. Tijd: maandagmorgen 9.00 -11.15 uur; vrijdagmiddag 13.00 - 15.15 uur Kosten: Inschrijfgeld f 12,50. VOor cursistsen van Trema '87 zijn er geen kosten aan verbonden. Aanmelden: Trema'87, Klaarwaterweg 5, tel. 25771; maandag-, dinsdag-, of woensdagmorgen tussen 10.00 uur en 12.00 uur. In het waterrijke gebied van Kortenhoef moesten de reserves van Soest de strijd aanbinden tegen het eerste achttal van 's-Graveland. Wegens de storm van en kele weken geleden was de wedstrijd eerder uitgesteld. De gastheren hadden nog geen enkele wedstrijd gewonnen, zodat het degra datiegevaar voor hen zeer groot was. Een kat in het nauw maakt rare spron gen en dat hebben de spelers uit Soest deze avond weer ervaren. Toen de toe gemeten tijd verstreken was, stond er een tussenstand van 3-3 op het bord. Van de twee afgebroken partijen zal er slechts één eindigen in remise en de an dere moet voor Soest als verloren wor den beschouwd. Vegter, de voormalige kampioen van Soest, maakte zijn ren tree. Zijn partij wordt gearbitreerd en hij claimt remise. Een verdienstelijk re sultaat, waarbij ook het wedsstrijdritme wordt geoefend. De partij van Verburg zal thuis worden uitgespeeld. Als de op ponent de juiste voortzetting vindt, zijn de kansen voor de thuisspeler verke ken. Het ongeslagen achttal van Soest moet rekening houden met verlies, zodat eventuele kampioensaspiraties wel zul len verflauwen. De rode lantaarndra gers uit 's-Graveland daarentegen kun nen dan wat ruimer adem halen. Van Bakel speelde als invaller een gede gen partij. Jammer dat zijn vroegtijdige offervariant averechts uitpakte. Gerth bracht de partijen weer in evenwicht na dat hij een remise-aanbod resoluut van de hand had gewezen. In de bondscom- petitie is Henk na vier wedstrijden nog ongeslagen. Van Vlierden fungeerde ook als invaller en hij bracht het tot een gelijkspel. Goes volgde dit voorbeeld, nadat hij met winstkansen uit de opening gekropen was. Op de valreep verloor Van de Berg verrassend. De partij van Molenaar werd ter plaatse gearbitreerd. Een klin kende overwinning voor René, die hier mee aan het eerste bord in vier wedstrij den de volle winst behaalde. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Het dames 30+-softbalteam van de Soester honk- en softbalvereniging De Knickerbockers kan nog een aantal sportief ingestelde dames gebruiken. Het team dat momenteel een tiental da mes telt, komt dit jaar voor het eerst uit in een competitieverband (3e klasse district Midden-Nederland KNBSB). Honk- en softbal zijn in ons land snel groeiende sporten, waarbij het zowel op speltechniek als spelinzicht aankomt. Met name softbal is een sport, die tot op hoge leeftijd kan worden gespeeld, en waarbij de sociale contacten uiterst be langrijk zijn en de gezelligheid binnen het team vaak sterker de nadruk krijgt dan het wedstrijdresultaat. De 30+-dames van De Knickerboc kers, hebben besloten dit jaar de gezel ligheid te combineren met de prestatie. Doordat niet iedere wedstrijd alle da mes beschikbaar zijn heeft de speel- stersgroep dringend behoefte aan da mes, die het sportieve aspect graag ver binden aan het gezellige. Spelervaring is het minst belangrijk, aangezien de beide trainers Wally Far- rell en Neil Callahan, de speelsters tij dens wekelijks trainingen alle facetten van het spel bijbrengen en hen geduren de de wedstrijden met nuttige adviezen bijstaan. Onder het motto "30+ maar niet belegen" hopen de dames-Knic kerbockers in de competitie, die eind april begint, een goed figuur te slaan. Iedere vrijdagavond trainen ze van 19.00 tot 21.00 uur in de gymnastiek zaal aan de Smitsweg. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Linda van Leusden, tel. 02155-15434. Voor algemene informatie over HSV De Knickerbockers kan men terecht bij het secretariaat: Braamweg 11, Soest (tel. 02155-14080) De papieren toezegging die het publiek ontving: 'Bart S. te N.' een avondvul lend cabaretprogramma geschreven door Hessel v.d. Wal en Bart Stultiens. Gespeeld door Bart Stultiens, op key boards ondersteund door Maarten Janssen. Een theaterprogramma met uitersten; een gulle lach, een glimlach, een scha terlach en ontroering, waarbij de mu ziek een grote rol speelt. Kaarten f 12,50. Om met de zakelijke kant te beginnen, geen van de nauwelijks 100 aanwezi gen, donderdag j.1. in de Speeldoos, wekte ook maar een moment de indruk zich aan dit gebeuren bekocht te voelen. Voor de luidruchtige en verdiende waardering was dan ook alle aanleiding. Bart Stultiens, een nog zeer jonge caba retier, zeker niet thuishorend in het tus- sen-de-schuifdeuren-genre gaf in 'Bart S. te N.' zeer overtuigend gestalte aan een ontluikend, wellicht groot toekom stig talent. Zijn conférences waren, ze ker waar het stoeien met de Nederland se taal betrof, spits en geestig. Zijn mu zikale kwaliteiten werden overtroffen door zijn compagnon op keyboards Maarten Janssens, in zijn opvattingen een bijna poëtische muzikant. Een kwa lificatie, ook van toepassing op Stul tiens aandeel in het programma. Het ging wellicht ten koste van de toegezeg de gulle schaterlach, er voor in de plaats een aantal ontroerende, zeer fijnzinnige Nederlandse liedjes. Absolute topper daarbij 'Hendrik Jansen', een man, die zijn echtgenote na vele jaren opbiecht homo te zijn. Razend knap ook de type ring van therapeute Janny Vonk en het muzikaal spectakel waarin Mozart en Beethoven op eigentijdse wijze soleren. In 'Bart S. te N.' valt nauwelijks enige opbouw en lijn te bespeuren, zijn enkele onderdelen nogal gedateerd en schieten verbindende teksten tekort. Wat het pu bliek betreft deed 't er donderdagavond allemaal niet toe. Het ontdekte 'een nieuw opgestane in de Nederlandse ca baretwereld' waarvan we nog veel ple zier kunnen hebben. Bart Stultiens en Maarten Janssens, een paar om in de gaten te houden. Lr. speciaal optiek winkelkring van weedestraat - soest tel. 17120 Eemvogels moest in het afgelopen weekeinde aantreden tegen Minerva 1 en begonnen met een goede binnenko mer: al in de eerste minuut maakte Marco Kuil van afstand 1-0. Vier minu ten later deed Carlo Oudenbeek dat nog eens dunnetjes over. Minerva kwam wat beter in de wedstrijd, maar wist nog geen bal door de korf te krijgen en Fons Verduin maakte dan ook 3-0. Minerva begon beter te korfballen hoe wel het een aantal strafworpen miste. De Eemvogels kregen een inzinking. Alles werd ver naast de korf gemikt en vlak na rust kwam Minerva dan ook langszij. Wim Oldewarris wist echter te scoren, maar nog geen twee minuten later bracht Minerva de stand weer op 4-4 en uiteindelijk zelfs op 4-5. De spanning steeg, maar uiteindelijk bracht Marco Kuil in de allerlaatste minuut de stand nog op 5-5. Hiermee kwamen de Eem vogels goed weg, want Minerva had duidelijk meer recht op de winstpunten. Het tweede had minder geluk. On danks de doelpunten van Berry Corne- lisse, Robert-Jan Smits, Anissa v. Bem- mel, Rieke Smakman, Linda Bello, Jan v.d. Kuil en Almar Lijfering moest het toch een verlies incasseren van 7-6 te gen Huizen 4. Eemvogels 3, dat in degradatiegevaar verkeerde, had een goede dag. Met vier invallers wist het via doelpunten van Marco Kuil (2x), Miranda Koopmans (3x), Jacquehne Bloemendal (2x), In- grid Martens (2x), Almar Lijfering, Pie- ter Wimmers en Richard v.d. Hoed een 4-12 zege te bevechten op Huizen 5. Eemvogels 5 had weinig moeite met DVS 6, Tini Martens (3x), Hans Baak (2x) Anneke Boom, Henk Friebel en Netty Friebel zorgden ervoor dat DVS met 9-3 de boot inging. Daardoor houdt Eemvogels 5 zicht op het kam pioenschap. Afgelopen vrijdag was het dan zo ver. Al weken lang was er gewerkt aan een optimale conditie om tijdens deze be langrijke wedstrijden goed voor de dag te komen. Bijna alle licentie-houders waren van de partij. Het programma werd vlot afgewerkt. Het aardige was, dat de deelnemers niet per leeftijdscate gorie, maar door elkaar op het ijs wer den geroepen. Vele ouders en overige familieleden waren als publiek naar de Vechtse banen gekomen. Om precies half vijf werd na het openingswoord van de voorzitter het startsein gegeven. Per categorie werden de eerste plaatsen be haald door: Dames-pup.: Helen Wegerif jun.C Marjolein Bartels jun.B Brenda Karssen jun.A Kirsten v.d. Berg neo sen.: Linda v.d. Berg sen.: Jolanda Verduin Heren-pup.: Juliën Smink jun.C Mark Jansen jun.B Dennis Karssen jun.A Peter v.d. Heuvel sen.: Bert v.d. Weert Heren vet.40- Wim Kroeze Heren vet.40+ Jan v.d. Mey Heren vet.50+ Jan van Maanen De strijd werd geleverd op 500, 700, 1500 en 3000 meter. Een aantal rijders vestigde opnieuw één of zelfs twee per soonlijke records. Dat waren Bianca v.d. Hoek op 500 en 700 m, Marjolein Bartels, Pieter v.d. Herik en Brenda Karssen op de 1500 m. Dennis Karssen, Ruud Groenestein en Jan van Maanen op de 500 en 1500 m. Slechts een klein aantal rijders heeft drie afstanden geschaatst (500,1500 en 3000 m.). Een dergelijke inspanning is niet door iedereen op te brengen in een zo korte tijd. Het klassement wordt hierbij aangevoerd door Bert v.d. Weerd met 130.150 punten. Vervolgens neemt Arie v.d. Berg de tweede plaats in met 141.217 punten. Daarna volgen nog op de derde plaats Peter v.d. Heuvel met 144.767 punten, vierde staat Mark Jansen met 147.100 punten, vijfde Arie Treur met 147.250 punten en zesde Dennis Karssen met 149.600 punten. Tijdens de club kampioenschappen was Martin Baltus in Groningen bezig om de eer van Eemland hoog te houden. Uiteindelijk is hij dertiende geworden van totaal de dertig beste junioren C van Nederland. Op 15 februari waren vier van onze leden op uitnodiging van de Biltse IJs vereniging naar Heerenveen gegaan om zich daar in wedstrijdver band te meten. De 500 en 1500 m. moesten worden afgelegd. Persoonlijke records voor Arie v.d. Berg met 2.14.6 (1500 m.) en Henriëtte Kuyt met 47.6 (500 m.) en 2.25.3 (1500 m.). Eerste werd hier Bert v.d. Weerd met 41.7 (500 m.) en 2.05.3 (1500 m.). Tussen al dit geweld door moet even stil gestaan worden bij de pupillen. Hier zit de toekomst van de club. Op zaterdag werd de traditionele 'Elf Steden Tocht' in Utrecht afgewerkt. Wat werd hier een enthousiastme opgebracht. Er waren ook prijzen te winnen. Hester Radstake werd tot winnares uitgeroepen. Dat was een hele eer voor s.v. Eemland. Tot slot werden zondag (18-2) onder prima omstandigheden gewestelijke wedstrijden gehouden op de Vechtse banen. Juliën Smink reed een clubre cord met 1.09.3 (700 m.). Marjolein Bartels en Bianca v.d. Hoek reden elk twee persoonlijke records. Marjolein met 55.5 (500 m.) en 1.53.9 (1000 m.) en Bianca met 56.8 (500 m.) en 1.18.4 (700 m.). De laatste tijd is eveneens een clubrecord. Traditiegetrouw sluit de wandelsport vereniging "01ympia"het wintersei zoen af met de laatste van drie wandel tochten. Deze wandeling, die in het kader van de 28e Winterserie op zaterdag 24 februari 1990 in Soest wordt gehouden, bete kent tevens de afsluiting van alle winter- tochten, in totaal negen onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) in Huizen, Utrecht, Zeist en Soest werden gehouden. De start voor deze recreatieve wande ling is bij het wijkgebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid, tussen 10.00 en 13.00 uur voor de 15 ki lometer en tot 14.00 uur voor de 10 en de 5 kilometer. De zaal is open om 9.30 uur. Er kan zowel individueel als in groepsverband worden deelgenomen. De route voert dit keer door de fraaie natuurgebieden van het landgoed Pij nenburg en Den Dolder. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 15 jaar f 2,00 en voor 16 jaar en ouder f 2,50 per persoon,inclusief herinnering, die bestaat uit een fraai lint in diverse kleu ren, met opdruk Winterwandeling Hui zen, Soest, Utrecht en Zeist, genum merd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men res pectievelijk f 1,25 en f 1,75. Inschrijvingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Wandelboek jes worden van een plaatje en stempels voorzien, mits ze voor vertrek zijn inge leverd. Groepen worden verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Het startbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4,3762 SJ Soest, tel. 20188, of W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50,3764 AD Soest, tel. 16414 (s. v.p. né 18.00 uur).

Soester Courant | 1990 | | pagina 17