Red Stars realiseert zich pas na rust noodzaak van goede instelling Onverwacht punt voor dames Stam/SoYoCo Smeeing/BDC stijgt naar derde plaats WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 auto smeeing Stam/SoYoCo heren VOLLEYBAL Stam/SoYoCo jeugd Agavs 2 mikt op kampioenschap HANDBAL RUITERSPORT Diplomauitreiking Ponyclub Stimulans Menwedstrijd op Eldorado Toch monsterzege voor basketballers: 102-61 Krappe winst voor Shot-heren in Almelo TAFELTENNIS BASKETBAL Competitie in Diemen ZWEMMEN Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Sportfoto's Gert Ruigt in de prijzen in Leusden Met occasions heeft Auto Smeeing naam en faam verworven. Door Inruilauto's streng te selecteren, na te zien van hoofdsteun tot schokdemper, te controleren, schoon te maken, te poetsen en zonodig te repareren. Ze zien er dan weer als nieuw uit. Alleen ligt de prijs beduidend lager. Toch krijgt u het Bovag-garantiebewijs èn de Auto Smeeing Garantie. Meer zekerheid voor minder geld krijgt u nergens. Mensen waar je van op aan kunt. De dames van Stam/SoVoCo zijn er in geslaagd in de zware uitwedstrijd tegen Pollux uit Oldenzaal een punt te ver overen. Dit was eigenlijk boven ver wachting. Na afloop van de wedstrijd was er echter toch enorme teleurstelling omdat de winst veel groter had kunnen zijn. Het op de derde plaats staande Pollux is voor de Soester dames altijd al een moeilijke tegenstander geweest. De manier waarop de Oldenzaalse dames indertijd in Soest korte metten met Stam/SoVoCo maakten, deed weinig goeds vermoeden. Vanaf het begin wa ren de Soester dames echter goed bij de les en met de voortreffelijke inzet werd goed partij gegeven. Pollux werd onder druk gezet en de Soester dames namen verrassend een 0-6 voorsprong. Een ti- me-out hielp de Oldenzaalse dames, die langzaam dichterbij kwamen en zij kwamen bij 8-8 langszij. De ploeg uit Oldenzaal nam nu duidelijk het initia tief over om tenslotte de eerste set met 15-11 winnend af te sluiten. De tweede set toonde ook een gelijk op gaande strijd waarbij Pollux wel steeds een paar punten voorbleef. Knokkend voor iedere bal vochten de SoVoCo- dames zich echter steeds weer terug en deze inzet werd uiteindelijk beloond met een 12-15 setwinst. Hierna volgde een heel spannende der de set, met aan SoVoCo-zijde uitste kend spel van Monica van der Wal en Irene Koelewijn. Er deden zich bijzon der lange ralleys voor en de score liep opnieuw redelijk gelijk op. Pollux bleef opnieuw steeds een paar punten voor. Toch wisten de deze middag mentaal uitstekend ingestelde Soester dames opnieuw langszij te komen bij 12-12. Het werd 14-13 voor Pollux, maar So- VoCo haalde de service terug en kwam opnieuw gelijk. De Soester dames ro ken hun kans en tot grote vreugde werd de set tenslotte met 14-16 in Soester voordeel beslist en was een 1-2 voor sprong een feit. Hierna kwam een gedenkwaardige vierde set waarin opnieuw Pollux voor kwam. Maar net als in de voorafgaande sets kwamen de Soester dames weer te rug. Pollux wankelde en er leek een re gelrechte verrassing aan te komen, want alles wees erop dat SoVoCo de partij zou gaan winnen. Een aantal on begrijpelijke wissels aan Soester kant waren er echter de oorzaak van dat er onrust sloop in het Soester team. De combinaties liepen niet meer en er wer den een aantal onnodige fouten ge maakt waardoor de set alsnog met 15- 11 verloren ging. In de nu noodzakelijk geworden vijfde set zette de onrust in het Soester team zich voort en de Oldenzaalse dames maakten daar dankbaar gebruik van en beslisten deze set eenvoudig met 15-5 in hun voordeel. Natuurlijk was men achteraf best blij met het veroverde punt maar toch overheerste het besef dat als mei/de kans had gehgd om van Pollux te winnen, dat nu was geweest. De competitie ligt nu 2 weken stil, waarna de Soester dames zich op moe ten maken voor het alles beslissende laatste gedeelte van de competitie. Dames 2 moest naar Amstelveen om het op te nemen tegen de reserves van Brother Martinus, een van de topteams uit de tweede divisie. Van te voren was al duidelijk dat dit een zware opgave zou worden, maar dat de dames binnen 50 minuten met 3-0 aan de kant ston den mag toch wel als teleurstellend worden aangemerkt. Geen moment kon er echt partij gegeven worden en de SoVoCo-dames zullen na ook twee we ken rust alle zeilen moeten bijzetten om het vege lijf te redden. De heren van Stam/SoVoCo hebben revanche op zichzelf genomen door na de slechte prestatie van een week gele den tegen SSS nu met 3-1 te winnen van Salvo. In de eerste set was het team duidelijk nog niet op toeren en kwam al gauw met 0-4 achter. De SoVoCo heren kwamen wel wat terug, maar via 6-8 en 9-11 moest de eerste set uiteindelijk toch met 13-15 uit handen worden gegeven. De tweede set leek aanvankelijk dezelfde kant uit te gaan en de Soester heren kwamen met 2-6 achter. Een Time-out van trainer/coach Koole bracht echter de gewenste ommekeer en de heren kwamen terug. Via 5-6 werd een 8-6 voorsprong genomen waarna met 15-9 de setwinst werd bereikt. In de derde set kreeg Salvo het moeilijk en ging met name ook het blok van de Soesters steeds beter functioneren. De SoVoCo ploeg liep zelfs uit naar een 10-3 voorsprong. Toch was de set nog niet gespeeld, want met name via een uitstekend lopende servering kwam Salvo terug en nam zelfs met 10-11 de leiding. De SoVoCo heren onderken den het gevaar echter tijdig en maakten de set alsnog met 15-11 af. In de vierde set had Salvo geen enkele kans meer. De Soesters met een uitste kend spelende Jan Visser en een voor treffelijk blok maakten nu korte metten met hun tegenstander. Met 15-5 werd de set en partij-winst gepakt. Een prima prestatie van het team dat vooral in de derde en vierde set met goed spel heeft laten zien tot heel wat in staat te zijn. Uitslagen: jongens: Stam/SoVoCo Al - Unicornus Al2-1 Surf Cl-Stam/SoVoCo C2 2-1 meisjes: Leos Al-Stam/SoVoCo Al 2-1 Volkei Al-Stam/SoVoCo A2 3-0 Leos Cl-Stam/SoVoCo C2 3-0 SVH Cl-Stam/SoVoCo C4 3-0 Het tweede herenteam van Agavs won deze week vier punten en is weer volop in de strijd om het kampioenschap in de tweede klasse. Het eerste heren team heeft in een zeer spannende vijf setter van Ibas/Agavs de strijd tegen Renswouw om de vierde plaats in de districtsklasse verloren. Het tweede herenteam van Agavs speelde in Barneveld tegen SSS 4. Voorafgaand aan deze wedstrijd werd een set ingehaald van een afgebroken wedstrijd uit de eerste helft van de com petitie. Na een 9-1 achterstand begon Agavs 2 geconcentreerd te spelen en kwam op tot 15-15. Met twee uitste kende aanvallen won Agavs 2 de set met 15-17. Hiermede waren de eerste twee competitiepunten verdiend. In de 'echte' wedstrijd die volgde werd SSS 4 met 1-3 door Agavs 2 verslagen. Vooral de aanvallen van Frank Bredius en Ton Kuif op aangeven van spelver deler John van Brummelen, waren voor de verdediging van SSS 4 teveel van het goede. Door deze winst werden vier wedstrijdpunten aan het totaal toege voegd en doet het team van Agavs 2 weer volop mee in de strijd om het kam pioenschap in het tweede klasse. Het eerste herenteam van Ibas/Agavs speelde in Renswoude om de vierde plaats in de districtsklasse. Agavs stond voor de wedstrijd in de rangschikking ef n punt op Renswouw voor. De eerste set werd gekenmerkt door veel onnodi ge fouten in de aanval en de pass van Ibas/Agavs. Dit leidde tot een 14-1 achterstand. Vanaf dat moment ging Ibas/Agavs geconcentreerder spelen en zette Renswouw onder druk. Het was echter te laat om de set in winst om te kunnen zetten (15-7). De tweede en derde set ging Ibas/ Agavs door met het goede spel. De ver dediging, onder leiding van Pieter Ver stoep, stelde zich goed in op de veelal diagonaal geslagen aanval van Rens wouw en in de aanval scoorde vooral Ron Goethals en Emile Voest veel op de door Ad van Brummelen gegeven set ups. Met de setstanden 6-15 en 8-15 werd Renswouw op een 1-2 achter stand gezet. Aan het afmaken van een wedstrijd mankeert er dit seizoen iets bij Ibas/Agavs. Zo ook in deze wedstrijd. In de vierde set werden door slordighe den in de spelverdeling en de serve te veel punten verloren. Renswouw kon daardoor deze set met 15-10 naar zich toetrekken. De vijfde set werd gespeeld volgens het ralleypoint systeem. Ibas/ Agavs kwam op een achterstand van 7-2 maar vocht zich terug tot 15-15. Twee ongelukkige momenten bij Ibas/ Agavs brachten de setwinst (17-15) en wedstrijdwinst van 8-2 aan Renswouw. Door deze uitslag staan beide teams nu op een gedeelde vierde plaats in de dis trictklasse. De heren van Smeeing/BDC behaal den een zwaarbevochten overwinning op Olympia Hengelo. Bij rust was de strijd nog geheel open (11-10), maar de Soestenaren kwamen geladen uit de kleedkamer en liepen snel weg naar een voorsprong van vier doelpunten. Hierna kwam Olympia nog eenmaal sterk terug, maar de mannen van Smeeing/BDC hielden het hoofd koel en haalden de overwinning binnen met 22-19. In een gelijkopgaand begin hield keeper Edwin Zoetelief zijn team in de strijd door twee zeven-meter worpen onscha delijk te maken en nog eens twee bijna vrije kansen uit zijn doel te ranselen. Mede hierdoor konden de Soestenaren een voorsprong nemen, welke de gehe le eerste helft door collectief handbal in stand werd gehouden. Dat Smeeing/ BDC collectief handbal speelde bleek wel uit het feit dat zes verschillende spe lers tot scoren konden komen, terwijl veel teams het van een of twee veel sco rende spelers moeten hebben. Toch kon Smeeing/BDC zich niet losmaken van haar tegenstander en bij een stand van 11-10 brak de pauze aan. De thuisploeg schoot in de tweede helft voortvarend uit de startblokken. Drie snelle, goed opgezette break-outs en een uitgespeelde aanval leverden bin nen vijf minuten vier doelpunten op. Olympia Hengelo kon nog terugkomen tot 15-12, maar daarna gleden de man nen uit Soest met enkele fraaie aanval len door de verdediging van de Henge- loers heen. De 18-12 kwam tot stand door een 'vliegertje', waaruit Paul van de Deijssel scoorde. Trainercoach Hans Ardesch van Olympia stelde hierna zijn verdediging om en daar had Smeeing/ BDC nogal wat moeite mee. Langzaam maar zeker kropen de gasten dichterbij en bij een stand van 20-18 met nog een kleine vijf minuten te spelen was er nog van alles mogelijk. Een onbezonnen ac tie van een Olympia-speler leverde hem een twee minuten straf op en uit deze overtalsituatie scoorden de Soesters twee maal. De wedstrijd was gelopen en na deze overwinning en het verlies van Volendam klimt Smeeing/BDC naar een fraaie derde plaats. Doelpuntenmakers: Paul van de Deijs sel 6x, Arjan Roest 5x, Richard van de Hoef 3x, Michel van de Hoven 3x, Mi- chel Roest 2x, Cleem Diemers 2x en Charles van Zetten lx. BDC-dames - Niloc BDC speelde vandaag tegen hekkeslui- ter Nilo? in de wetenschap dat er ge wonnen moest worden. Weer met ju nior keepster Sandra Kok die een prima wedstrijd keepte en onder meer 2 penalties stopte. Niloc heeft 2 gevaarlij ke opbouwspeelsters, die samen het grootste deel van de doelpunten maak ten, en waar BDC af en toe weinig vat op had. De le helft ging zeer gelijk op, zowel BDC als Niloc scoorden veel vanaf de opbouw. BDC liep uit tot 6-3, waarna Niloc via de li-opbouw terugkwam tot 6-5. Hierna liep BDC weer uit, maar na 2x 2 min. gekregen te hebben kwam Ni loc terug tot een ruststand van 9-8. Na rust bleef de strijd tot halverwege de 2e helft gelijk opgaan. BDC kreeg weer Fraaie BDC-doelpunt in de wedstrijd tegen Olympia. Foto: Goos van der Wilt. vele goede kansen maar maakte ze te weinig af. Overtal werd niet goed uitge speeld. Toch slaagde BDC erin om 3 doelpunten voorsprong te nemen met nog 10 min. te gaan. Daarna sloop er toch weer onzekerheid in de ploeg, BDC ging gehaast spelen en verloor en kele malen de bal onnodig. Bovendien kreeg het de laatste 5 min. nog 2 keer 2 min. tegen en 2 penalties. Er werd door BDC niet meer gescoord, maar Niloc maakte in de laatste minuut helaas ge lijk. Eindstand 15-15. Doelpt. Gea Stavast 5, Bea v.d. Berg 3, Ria v. Duuren 2, Heieen Molenaar 3, Bianca v. Hofslot 1 en Petra Voskuilen 1. Uitslagen 18 februari Limvio - Welpen 1 4-17 Fortissimo - Welpen 2 4-7 A.A.V. - Meisjesasp. B 6-5 Meisjesasp. A - H.H.C. 14-6 Jongensasp. - Nijenrodes 8-13 A.S.V. - Dames jun. 7-10 Amersfoort - Heren jun. 36-12 Dames sen. 3 - E.M.M. 3 8-11 H.V.B.S. - Dames sen. II 14-10 Dames sen. 1 - A.M.C./Niloc 215-15 Limvio - Heren sen. 3 24-21 R.H.C. - Heren sen. 2 16=9 Heren sen. 1 - Olympia (H) 22-19 Zaterdag 10 februari vond in aanwezig heid van bestuursleden en officials de diploma-uitreiking plaats aan leden van Ponyclub Stimulans. Een afgevaardig de van de Nederlandse Pony Club over handigde aan de deelnemers aan het ex amenrijden de diploma's. De glunde rende gezichten spraken boekdelen. Vooral bij de hoogstgeplaatsten vielen vele complimentjes. In deze regionen ontliepen de waarderingen voor gehan dicapten en niet gehandicapten elkaar nauwelijks. "Dit belooft veel voor de toekomst, als er tenminste veel getraind wordt," aldus de jury. Met 20 geslaag den en geen gezakten timmert P.C. Sti mulans duidelijk aan de weg. Op zondag 18 februari vond op Ruiter sportcentrum 'Eldorado' aan de Bos straat een menwedstrijd plaats. Deze wedstrijd bestond uit 2 onderdelen: de individuele menproef en het kegeltjes rijden. Om ongeveer half tien reden de eerste veewagens, met daarin de paarden en de ambulances, met daarop de mara thonwagens, het terrein op. Vanaf dat moment heerste er een gezellige drukte van menners en hulpen die de paarden voor de wagens gingen spannen. Om half elf reed de eerste aanspanning naar binnen om de proef af te leggen. In totaal reden er 12 enkelspannen en 8 tweespannen mee. De heer Van Enge len uit de Meern beoordeelde de aan spanningen en de uitslag luidde als volgt: 1-span: 1. H. Gerrits-HKV 2. J. Kraaij jr.-Eldorado 3. C. Snoek-HKV 4. J. Vlaanderen-HKV 2-span: 1. F. Bongers-Eldorado 2. E. Kral-Eldorado 3. A. Bootsma-Eldorado 4. M. Noteboom-Eldorado 4-span: 1. F. Brongers-Eldorado Daar het weer het af liet weten kon er pas na menproeven in de binnenmane- ge een hindernisbaan uitgezet worden om het zogeheten kegeltjesrijden te verrijden. De eerste menner kwam hiervoor om 15.00 uur de bak inrijden. De uitslag luidt als volgt: 1-span: 2-span: 1. H. Spijker 1. A. Bootsma 2. H. Losscher 2. M. Los 3. J. Vlaanderen 3. V. Vogel 126 pnt. 125 pnt. 124 pnt. 119 pnt. 130 pnt. 125 pnt. 123 pnt. 112 pnt. 115 pnt. 4. H. Gerrits 4. M. Noteboom De thuiswedstrijd van titelkandidaat Red Stars tegen hekkesluiter Leider dorp 3 was er één met twee gezichten. Halverwege stonden de gasten verras send met 35-36 voor, maar na veertig minuten basketbal hadden de Soesters de stand omgebogen in 102-61. "Het was gemakzucht, een andere uit leg heb ik er niet voor", bestempelde coach Rinus Valk de beschamende ver toning van zijn spelersgroep in de eerste helft. "Het spel was slordig, ging te ge haast. Iedereen wilde zelf scoren. Ik vond het schandalig." Leiderdorp snapte er allemaal niets van. De bezoekers leidden vrijwel de gehele eerste helft en die weelde had den ze nog amper gekend in dit seizoen. Na de pauze was de onverwachte pret voor de Leiderdorpers over. Valk had zijn woede niet onder stoelen of banken gestoken en Red Stars besef te juist op tijd dat er hard geknokt dien de te worden. Binnen vier minuten was de ban gebroken. Dank zij onder meer drie driepunters van Peter Hellinga (22 punten na rust) werd het 51-38 en in hetzelfde agressieve tempo aasden de Soesters verder op een grote overwin ning. Dat gebeurde overigens zonder Cock van de Lagemaat dié vanaf de kant in burger toekeek en zag dat de fa natieke defensie aan de basis stond van de monsterzege. Wilco Beijer werkte na rust driftig mee aan het succes door pri ma te verdedigen en veertien punten op te laten schrijven. Het veteranenteam van Red Starts, be staande uit een niet gering aantal oud- seléctiespelers, boekte zaterdagavond een knappe overwinning op Quick Runners. De bezoekers uit Huizen wer den met 69-56 geklopt. Minder vruch ten plukte het zesde herenteam tegen Ring Stars. De Hilversummers wonnen in Soest met 28-36 in een wedstrijd, waarin de baskets moeilijk werden ge vonden. Jeugd De jongens kadetten van New Stars werden onaangenaam verrast door hun leeftijdgenoten van Red Stars. Na een 29-36-ruststand werd het 57-60 voor de Soesters die thuis nog met 29 punten verschil hadden verloren van de ploeg die kampioensaspiraties koestert. Met slechts zes beschikbare spelers wa ren de verwachtingen bij Red Stars niet bijster hoog gespannen. Hoop putte de incomplete ploeg uit de stijgende lijn van haar prestaties in de afgelopen we ken. Ook in Nieuwegein bleek dat hard werken en een combinatie van breaks- outs en disciplinaire aanvallen worden Zowel het eerste als tweede senioren team van ttv Shot won afgelopen weekeinde met 6-4. Niet zozeer door fantastisch spel, want technisch liet het spel van de Soesters nog wel wat te wensen over. Wel door grote inzet en de onverzettelijke wil om te winnen. Shot 3 speelde wederom gelijk. Dit maal tegen het derde team van Huizen. Het eerste jeugdteam kwam in Den Haag tegen Salamanders eveneens niet verder dan een ietwat teleurstel lende puntendeling. Senioren De eerste uitwedstrijd van Shot 1 leek op een regelrechte afgang uit te lopen. De autorit naar Almelo, waar aangetre den moest worden tegen de Trefhoek 1, was blijkbaar zo zwaar dat de gastheren vrij eenvoudig op een 3-0 voorsprong kwamen. Coach Eddy Gaytant wist de Shot-heren toen echter dusdanig op te peppen dat niet alleen het dubbel, maar ook de vijf volgende partijen in twee ga mes gewonnen werden. Helaas verloor Berend Jonker op 6-3 z'n laatste wed strijd, zodat de stunt net niet compleet was. Hans den Blanken en Arjen Hoo- geveen wonnen ieder twee partijen. Ook de thuiswedstrijd van Shot 2 tegen de Treffers 1 kende een grillig scorever loop. Door wisselvallig spel van de Soesters kwamen de bezoekers uit Roe- lofarendsveen op een 4-3 voorsprong. Met zijn eerste winstpartij in deze com petitie bracht Eugéne Staffhorst de Shotters terug in de race: 4-4. Aksel van Elteren zorgde via een simpele 2-ga- mes-overwinning voor 5-4, zodat Dirk Schuiling voor het winnende punt mocht zorgen. Dat lukte, maar hoe! Met de kleinst mo gelijke marge (21-19 in de 3e game) trok Dirk de partij, en dus de winst, naar zich toe. Dat Shot 3 afgelopen vrijdag weer gelijk speelde was niet zo opmerkelijk. Op vallend was wel dat de partij tegen Hui zen 3 negen 3e-games telde. Mén begon om 20.15 uur en de wedstrijd duurde tot 1.00 uur. Nachtwerk dus voor Marcel Jansen (2 overwinningen), Arjan Schuiling (lx) en Martin Fransen (lx). Jeugd Het eerste jeugdteam, dat verwacht de ze periode te promoveren naar de hoog ste landelijke jeugdklasse, kwam in Den Haag niet verder dan een gelijkspel. Zoals wel vaker tegen een team van het Haagse Salamanders was de sfeer om te snijden. De Soesters lieten zich geluk kig niet (te veel) imponeren en hadden op 5-4 zelfs kansen op de volle winst. Shotspeler Mark van der Horst kreeg tegen de kopman van de Hagenezen één matchpoint, maar wist deze niet in winst om te zetten. Net als Patrick Dam won Mark twee wedstrijden, terwijl Robbert Huisman voor het vijfde Shot- punt tekende. Uitslagen senioren: De Trefhoek 1-Shot 1 4-6 Shot 2-De Treffers(R)l 6-4 Shot 3-Huizen 3 5-5 Huizen 4-Shot 4 7-3 Shot 5-Quick 4 8-2 Shot 6-VEV 3 8-2 Hoogerheide 1-Shot 7 8-2 UBTV 4-Shot 8 5-5 Shot 9-Vitus 3 8-2 Shot 10-Zeta 2 3-7 ATC 14-Shot 11 1-9 Pokerface 9-Shot 12 3-7 Hoogerheide 3-Shot 14 3-7 Shot 15-Elan 10 9-1 Uitslagen jeugd: Salamanders 1-Shot 1 5-5 Huizen 2-Shot 2 1-9 Shot 3-Almeerspin 4 9-1 Shot 4-Elan 3 1-9 Bijmaat 10-Shot 5 0-10 Bijmaat 13-Shot 6 0-10 beloond. New Stars werd volkomen verrast door de instelling van Red Stars en het kon het initiatief niet krijgen. Een lichte terugval in de tweede helft dreigde roet in het eten te gooien, maar tegen de verwachting in kwam niet Red Stars, maar New Stars in de foutenlast. Ondanks dat de nauwkeurigheid in de slotfase bj tijd en wijle ontbrak, gaf Red Stars de voorsprong niet meer uit han den: 57-60. Uitslagen: Heren 1 - Leiderdorp 3 - Duckers 3 - Quick Runners - Ring Stars - New Stars - SBU - Binnenland - New Stars - Quick Runners Red Stars drukte het klasseversch il met hekkesluiter Leiderdorp pas na rust uit. Na een 35-36-achterstand wonnen de basketballers met 102-61. Foto: Goos van der Wilt. Heren 3 Heren 5 Heren 6 Dames 2 Dames 3 JA1 JB2 JC1 JC2 Welpen 4 - Bourgondië 61 47 69- 56 28- 36 43- 29 2- 0 58-113 60- 57 173- 19 61- 55 18- 59 Programma: Ondanks het carnaval in Knollendam komen niet minder dan zestien van de vijfentwintig Red Stars-team in actie. In sporthal Beukendal worden zaterdag tussen 12.30 en 17.00 uur zes jeugd wedstrijden gespeeld. Om half acht bindt het tweede jongens juniorenteam de strijd aan tegen New Stars. Heren 2 ontmoet om 21.00 uur koploper OSG. Vijf ploegen spelen elders hun duels. Van 11.00 tot 14.00 uur verschijnen zondag nog eens vier teams binnen de lijnen in sporthal Beukendal. Alle se lectieteams zijn vrij. Zondag 18 februari werd in Diemen de voorlaatste wedstrijd van de landelijke competitie gezwommen. Vergezeld door vele ouders werd er vooral door de 'kleintjes' goed gezwommen. Raymond Honderdors veroverde de eerste plaats en Erik van de Brakel de tweede plaats bij zowel de 100 m. vrijeslag, resp, 1.35.6 en 1.42.9, als bij de 100 m. schoolslag: 1.54.9 en 2.04.7. Tish Kui per werd hier eveneens tweede met L52.1 en zwom de 100 m. vrijeslag in 1.38.6 wat een derde plaats opleverde. Lize van de Berg was zeer goed op dreef met 1.29.1 op de 100 m. vlinderslag. Zij werd hiermede 3e en verbeterde het ja ren oude clubrecord. Marjolein Kleyn en Jeanine Pothuizen zwommen op de ze moeilijke slag zeer goede tijden: 1.30.4 en 1.31.4. Ook Erik van Walsem die voor het eerst een 100 m. vlinder slag zwom, kwam goed weg en zwom 1.34.0. Bastiaan Marsman verbeterde zijn tijd op deze slag tot 1.29.9 en Ro nald van Ophoven zwom 1.35.3. Frits Wibbelink, altijd goed voor eerste plaatsen haalde 1.02.4 en Steven Uy- land 1.10.4. Beide heren zwommen de 200 m. wisselslag in resp. 2.24.5 le) en 2.32.0 (3e). Rob Zandstra, gelukkig ook weer van de partij, zwom deze 200 m. wisselslag in 3.43.8 en de 100 m. vrijeslag in 1.31.1. Leontien Loeber en Winnie Blokzijl, voor de eerste maal mee, kregen de vuurproef met 200 m. vrijeslag. Dit re sulteerde voor beide kinderen in een goede tijd: 3.40.5 en 4.01.2. Mirjam van de Wal en Inge van Nimwegen zwommen op deze lange slag 3.04.3 en 2.59.2. De 100 m. schoolslag werd door Leontien gezwommen in 1.43.9, door Inge in 1.50.1 door Mirjam in 1.51.3 en Winnie, net 10 jaar geworden zwom een prachtige tijd van 1.55.0. Stephan van Geem zwom hier 2.08.4. Bastiaan Marsman verbeterde even eens een clubrecord en wel de 200 m. vrijeslag in 2.36.4. Ronald zwom hier 2.57.5 en Casper Arnold 2.42.8 en de 100 m. rugslag in 1.21.3. Op deze slag zwom Harmen Pelleboer 1.28.9, Jeani ne 1.26.6, Marjolein 1.26.2 (2e) en Lize 1.24.4 (le). Op 1 april worat de laatste competitie-wedstrijd gezwommen van dit seizoen in Weesp. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie 'Een gebruikte? Waar zie je dat aan?' 'Eigenlijk alleen aan de prijs'. Afgelopen zaterdag waren er weer een rits Pijnenburgatleten naar Leusden ge trokken om mee te doen aan de Tree kercross. Een zestal deed mee aan de wedstrijd. In een sterk bezet veld wist Gert Ruigt in een tijd van 39.59 beslag te leggen op de 8e plaats. Bert van Velzen had de pech dat zijn maatje Henk Wallet het na twee ronden voor gezien hield, naar ei gen zeggen vanwege een blessure, vol gens anderen om lekker lang uit te lo pen. Toch eindigde Bert van Velzen in 44.42. Hij werd bijna op de voet ge volgd door veteraan Joop van Leijen- horst, die met een tijd van 46.30 menig gerenommeerd loper voorbleef. Uiter aard was hij met zijn tijd niet tevreden. Na nog wat minuten kwam Peter de Groot binnen in een tijd van 49.24. Tenslotte hield Jan van de Lee ondanks valpartijen de achterstand beperkt tot 8 seconden en eindigde in 49.42.

Soester Courant | 1990 | | pagina 18