Eén kleine boodschap voor Polen BLOEMENHUIS jaftllljfl Succesvolle actie in Hartje-Zuid 'In de Ruimte' heeft de ruimte Gezondheidscentrum Soestdijk krijgt madbrede sympathie Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandacht; voor HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?..." "Bel ons voor een vrijblijvend advies! AANG. BilJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR NJ. KONIJN Kiezen wordt weer moeilijk! Ook diabetes-poli in Maarschalksbos Discussieavond over hel milieu Provincie-subsidie voor 't Klooster Verkeersmaatregel Peter v.d. Breemerweg Rommelmarkten/bazars A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Kroonbemep wordt afgewacht 23 Februari 1940 Wet geluidhinder Dc burgemeester van Soest maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 13 van het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen bekend, dat op vrij dag 23 februari 1990 om 9.00 uur in het gemeentehuis alhier, Steenhoffstraat 2-4 (dependance kamer 50), een open bare hoorzitting gehouden zal worden inzake het verzoek tot vaststelling van een hogere grenswaarde ex artikel 83 en 103 van dc Wet Geluidhinder ten be hoeve van een nieuwbouwplan op het terrein van het gezinsvervangend tehuis de Lindenhof, gelegen aan de Van Wee- destraat 139. Een ieder is bevoegd op deze hoorzit ting opmerkingen te maken met betrek king tot dit verzoek. Hindenvetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: •Van Rouwendaal B.V., Meent 29, voor het oprichten van een kantoor, op slag en stallingsruimte op het perceel Meent 29. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijke worden ingediend bij het gemeentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op woens dag 14 maart 1990 om 09.00 uur in de commissiekamer. Lange Brinkweg 77 te Soest. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Hel verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door dc aanvrager en dc adviseurs, slechts worden ingesteld door degenen die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp- Hindcrwctvcrgunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 01-, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Frejo Soest B.V., Dorresteinweg 73 voor het oprichten van een metaalver werkend bedrijf op het perceel Nijver- licidswcg 24. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 8 maart 1990. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Vrijstelling voorschriften bestemmingsplan De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 13 lid 2 van de voorschriften bestemmingsplan Soest-Zuid, vrijstelling te verlenen voor: het vestigen van een restaurant in het perceel Soesterbergsestraat 20. Een hypotheek! Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken. Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor een stuk kunnen vereenvoudigen, Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden in onze gratis hypotheekbrochure. Hij ligt voor u klaar! A.A. van Breukelen B.V.: Hypotheekadviseurs A A von Breukelen B V is een onafhankelijk odviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken. MÊk 1!W\ vastgoed en assurantiën m I Om objectief te adviseren W MJk LJk v bemiddelen wij tussen ■on Breukelen B V Koninginnelocn 40, 3762 DG Soest hypolheken vastgoed assurantiën rvwMWKRBlbvl adviseurs in.. (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest BEL: 02155- 17962 23789 Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 februari 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een opslag/stallings ruimte, Meent 29 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van dc Woningwet). het vernieuwen van een bijkeuken en een garage/berging, De Genestetlaan 3 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); het bouwen van een woning, Veen- zoom 5 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); hel uitbreiden van een werkplaats (smederij), Veldweg 6-6a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning; het vergroten van een keuken, Larix- laan 11 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het wijzigen van bouwvergunning nr. 174-88, v.w.b. een verandering van de gevels van de woningen Ericaweg 7 en 9 (type B1(artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordneing). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 februari 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Openbare commissievergaderingen Donderdag 22 februari, 19.30 uur: Welzijn/volksgezondheid Agenda o.a.: beantwoording brief St. Kinderdagverblijven Baarn, reactie aan provincie inzake Kleine zorgeenheden Maandag 5 maart, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: mededelingen uit externe organen; bespreking halfjaarverslag politie/uitvoering convenant en toe komstig beleid; taakverdeling/beschik baar stellen bedrag St. Jumelage; ver slag uitvoering reglementen persoons registratie Dinsdag 6 maart, 17.00 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: Voorstel vaststellen be stemmingsplannen le herziening lan delijk gebied en aangaan overeenkomst Soest-Midden; met exploitant van de sport/zwemakkommodatie aan de Dal weg; vaststellen sportnota; voorstel art. 19-procedure plan de Lindenhof; notitie snelheidsremmende maatrege len Woensdag 7 maart, 19.30 uur: Bedrijven/voorlichting Agenda o.a.: kredietvoorstel t.b.v. re constructie Dorresteinweg tussen In dustrieweg en Koningsweg; bespreking antwoordbrief inzake Positief Aktie- plan etnische minderheden; notitie in zake het wegonderhoud; notitie inzake aanleg voorzieningen in de le fase van de herinrichting Soesterberg-Kom Donderdag 8 maart, 19.00 uur: Nieuwbouw gemeentehuis Donderdag 8 maart, 20.30 uur: Financiën/grondbedrijf Agenda o.a.: voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van gronden gelegen aan de Van Weede- straat, de Dilïenburglaan, het Nassau- plantsoen en de Beaxtrixlaan met Vah- stal Amersfoort B.V. De vergaderingen worden gehouden in de dépandance achter het gemeente huis; behalve de commissie Ruimtelijke Ordening die vindt plaats in het Grift- land College aan de Noorderweg. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len aan vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendéunt. Voor de be handeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 22555). informaties. Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service) Zaterdag 24 februari a.s. gaan de be stuursleden van de Stichting Jumelage Soest - Kozle opnieuw de straat op. Carnaval of geen carnaval. Vlak vóór de supermarkt van Jac. Hermans aan de Van Weedestraat vragen de heren aan het w inkelende publiek van 11.00 tot 13.00 uur één kleine boodschap af te staan voor Polen. Na het succes van afgelopen zaterdag bij C-1000 in Hartje Zuid 16 volle win kelwagentjes 55 volle dozen), waar Voor een paar duizend gulden bood schappen werd ingezameld, blijven de bestuursleden voorlopig nog even doorgaan. Binnen veertien dagen ver trekt nu een vrachtwagen vol goederen richting Polen (Kozle). Het gaat niet zo goed in Polen. In juli 1989 moest men op een brief naar Hol land een postzegel plakken van 260 zlo ty's. Eind januari 1990 kreeg iemand in Soest eindelijk Weer eens een brief uit Polen met een postzegel van 1210 zlo ty's. Dat is voor bijna een weeksalaris. Bellen De booschappenadte Van het jumela- ge-stichtingsbestuur is er op gericht de aandacht te vestigen op de voedsel- en Ook dit weekend kunt u kiezen r... j |->, -iv t uit meer dan 18 soorten I C Li LTN en de PEACH BLOSSOM TULP (een mooie dubbele rose) doen we in de O ""Tf-" aanbieding voorC?» «X £uidpromenad0 9, Tnl 02l!i5 - i Èp.Z/Zoesl I de leukste bioemelH Een jaar nadat in Zonnegloren de dia betes-polikliniek van start is gegaan, waarop zeer positief is gereageerd, wordt deze extra zorgverlening nu ook aangeboden in liet Baarnse ziekenhuis Maarschalkshos. Vanaf april 1990 zullen de beide inter nisten, mevrouw E. Jansen en de heer H.W. Jens, één ochtend of middag per maand hoofdzakelijk diabetes-patiën ten in de pólikliniek van Maarschalks bos zien. Tijdens deze spreekuren is ook diabetes-verpleegkundige Caro- lien v.d. Meent aanwezig. Buiten deze uren begeleidt zij de diabetes-patiënten klinisch en is ze in het ziekenhuis be reikbaar voor informatie. Ook diëtiste mevrouw K. Bakker is nauw betrokken bij de diabetes-behandeling/begelei ding, aangezien voeding en regulatie van de suikerziekte nauw met elkaar verbonden zijn. De diabetes-verpleegkundigen Caro- lien v.d. Meent (Maarschalksbos) en Désirée Butzelaar (Zonnegloren) wer ken nauw samen om een gezamenlijk beleid op te stellen voor beide lokaties en om elkaar eventueel te vervangen. Informatiebijeenkomst Om bekendheid te geven aan deze ver nieuwde vorm van diabeteszorg is er voor diabetespatiënten uit Baarn, Eem- nes, Bunschoten/Spakenburg en ande re belangstellenden een speciale infor matiebijeenkomst op vrijdagmorgen 23 februari, van 10.00 tot ca. 12.00 uur, in het restaurant van Maarschalksbos. Men kan dan kennismaken met de in ternist, diëtist en diabetes-verpleeg kundige, die o.a. uitleg zullen geven over de begeleiding van diabetes-pa tiënten, het doel dat hen voor ogen staat en de vorm die de samenwerking met huisartsen, wijkverpleging en patiën tenvereniging krijgt. Ook de Diabetes Vereniging Nederland zal aanwezig zijn. Er is alle gelegenheid om vragen te stel len. Daarna kan men zich altijd wenden tot Carolien v.d. Meent (Maarschalks bos), tel. 02154-82511, enb Désirée Butzelaar (Zonnegloren), tel. 92911. Commissie voor de Beroepschriften De evangelie-gemeente "In de Ruim te" krijgt alsnog een bouwvergunning voor de bouw van een tentpaviljoen en de uitbreiding van de keuken van het hoofdgebouw aan de Insingerstraat. Dat is de conclusie na de hoorzitting van de Commissie voor de Beroeps chriften, waarin kwam vast te staan dat het terrein aanzienlijk groter is dan de gemeente had gedacht. Voor de vergunning was "In de Ruim te" gebonden aan 20 van het terrein, en volgens de metingen die de gemeen te had uitgevoerd ging het om een dikke 10.000 vierkante meter, maar in werke lijkheid blijkt het zo'n 27.000 vierkante meter groot te zijn. Er is dus alle ruimte voor "in de Ruimte". Ambtenaar C. Wismeijer moest tegen over de beroepscommissie en de zeven man sterke delegatie van het In de Ruimte-bestuur toegeven dat de ge meente een foutje had gemaakt. Com missievoorzitter mr. G.B. Spruit dacht dé zaak kort te sluiten door voor te stel len dat B. W. netjes hun excuus ma ken, maar er zitten nog wat haken en ogen aan de kwestie, omdat de stichting inmiddels bij de Kroon een schorsings- verzoek heeft ingediend tegen de opge legde verplichting om het reeds verre zen bouwwerk weer af te breken, waar bij zelfs met politiedwang is gedreigd. Bouwlagen De commissie boog zich eerder over de bouwaanvraag van de firma Hilhorst, die op de hoek van de Van Weedestraat en de Korte Melmweg een nieuw pand wil neerzetten. Strijdpunt was de vraag of hef souterrain oók als "bouwlaag" gerekend moet worden, terwijl dat van af de straat toch geheel "ondergronds" is gedacht. Namens het College liet Wismeijer weten dat de kelder aan de Kerkpad-zijde zo'n 1.20 meter boven het maaiveld uit komt - de grond loopt naar die kant af - eri dat het open karak ter van het Kerkpad daarmee gevaar liep. Architect Van Zeeland weersprak dat het bouwwerk te massaal zou woiden. Bovendien waren tijdens de bouwaan vraag de randvoorwaarden niet be kend; die zijn ontleend aan het nieuwe bestemmingsplan Van Weedestraat, dat nog niet is vastgesteld. Voor de door B. W. gevreesde parkeerproblemen aan de Korte Melmweg was het par keerdek op het souterrain aan de ach terzijde van het pand juist een ideale oplossing. Er blijft een brede strook groen over, die het bouwwerk vanaf het Kerkpad aan het oog onttrekt. Niet helemaal duidelijk werd - hoewel commissievoorzitter Spruit daar expli ciet naar vroeg - waarom het College in plaats van woningen een kantoor op de bovenverdieping van het pand wil. Spruit suggereerde zelfs voorzichtig een mogelijke bestemming voor senio renwoningen, waaraan in Soest dicht bij de winkels zo'n behoefte is. Wismeijer ging daar niet op in. Wel vond hij de te keningen van de architect te onduide lijk, o.a. omdat een perspectiefschets ontbrak. De commissie stelde tenslotte voor dat er over de opzet van het gebouw nog maar eens gepraat moest worden. In af wachting daarvan houdt de commissie haar advies nog even aan. Het winkelend publiek reageerde en thousiast op de actie voor Kozle. kledinginzameling in het oudé politie bureau aan de Van Weedestraat, elke zaterdag van tien tot vier uur. Daar zijn ook de kartonnen dozen te koop voor vijf gulden (vervoerskosten) die de bur gers zelf kunnen vullen met meerdere artikelen. Wie geen auto heeft om zijn pakketje en komozakken kleding (ook vijf gulden vervoerskosten!) zelf le brengen kan één van onderstaande bestuursleden bellen. Zij komen graag bij u langs: A. Blokzijl, 03463-51463 H. Fransen, 21946 B. Krijger, 16959 J.L. Menne, 17972 J. Visser, 14283 H. van Walsum, 03463 - 52820 Dinsdag 27 februari organiseert het IVN een discussie-avond in het Me disch Centrum aan de Nieuvveweg 14. Als gastspreker zal de heer R.J.M. Maas aanwezig zijn. De heer Maas is werkzaam op het Rijks instituut voor lVliliéuhygjëHe in Biltho- vem l4ij zal twee belangrijke uitgaven over het milieu van deze tijd bespreken: de rapporten 'Zorgen voor iborgen' en het 'Milieubeleidsplan'. Aan bod zullen onder andere komeri de algemene toe stand van het milieu en actuele milieu problemen als het broeikaseffect, hel mestoverschot en de verzuring. Boven dien zal hij uiteenzetten wat het effect van het huidige milieubeleid is óp de maatschappij. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben vorige week 1,6 miljoen gulden uit getrokken voor het onderhoud en de restaurantje van monumenten in de provincie. Daarnaast zijn G.S. van plan nog eens 1,1 miljoen in het fonds "In standhouding Monumenten" te stor ten. Bij de begunstigde objecten bevindt zich ook de boerderij 't Klooster in Soest. De provincie wil daarvan 25 pro cent van de kosten van bliksemaflei- ding, bestrating en buitenverlichting boor haar rekening nemen, wat neer komt op een bedrag van f 21.190. Zoals bekend zal de bekende zanger/ componist/cabaretier Herman Van Veen binnen afzienbare tijd zijn intrek nemen in de monumentale boerderij. Vanaf dinsdag 27 februari 07.00 uur tot en met woensdag 28 februari einde van de werkzaamheden geldt in verband met de doortrekking van een hogedruk transportleiding ten behoeve van het gasbedrijf Centraal Nederland nabij de percelen P. v.d. Breemerweg 7 en 9 een tijdelijke verkeersmaatregel. Het ge deelte P. v.d. Breemerweg tussen de Hooiweg en de Spiekerweg is dan ge sloten voor alle verkeer in beide richtin gen. De geslotenverklaring voor motor voertuigen op de A.P. Hilhorst wordt beide dagen tijdelijk opgeheven. Fiet sers en automobilisten moeten beide dagen om van of naar Amersfoort te gaan, gebruik maken van de A.P. Hil- horstweg. Burgemeester en Wethouders hebben toestemming gegeven om de komende tijd een aantal rommelmarkten/bazars te houden. De R.K. Basisschool Soestdijk mag zaterdag 10 maart tussen 10 en 14 uur in het schoolcomplex aan de St. Theresia- straat een rommelmarkt organiseren. De Vereniging Vrijzinnig Godsdien- stigen mag zaterdag 21 april in het N.P.B.-gebouw aan de Rembrandtlaan van 10 tot 14 uur een bazar houden. De Oudervereniging De Blauwe Vo gel kan op zaterdag 19 mei op het ter rein van de Blauwe Vogel aan de Bos straat een rommelmarkt houden. De P. V. De Zwaluw mag tenslotte op zaterdag 13 oktober tussen 9 en 16 uur een rommelmarkt organiseren op het terrein van het clublokaal aan de Ko ningsweg. voi e™UVtlïN bv% adviseurs in hypotheken vastgoed assurantiën A,A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A.A, van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinsteliingeh. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A van Breukelen B.V. Kóninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155 - 17962 23739 SOEST Gerrit v. d. Veenstraat Vrijstaande bungalow met garage, c.v, en vrije tuin. Ind.: ruime entree, sfeervolle zitka mer niet niveauverschil en open haard, badkamer met toilet en wastafelcombinatie, 3 ruime slaapkamers met veel kastruimte. Moderne keuken met veel bergruimte en afzetmogelijkheden. De garage is vanuit de woning zelf te bereiken én in de ga rage bevindt zich tevens de c.v.-ruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,-. SOEST Torenstraat Gunstig en riant gelegen vrij staand praktijkpand met c.v. en dubbele garage. Ind.: sou terrain ca. 40 m2, entree showroom/kantoorruimte voorzien van een plavuizen- vloer. Vérdieping: royale woonkamer met open haard, half open keuken, groot terras ca 22 m2, badkamer met ligbad en 2e toilet, slaapkamer. Zolder met vaste trap: 2 slaapka mers en bergruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,-. Soest, Rubenslaan. Gunstig gelegen 3-kamer app. (voorheen 4), op de 2e etage. Ind. gang, hall, toilet, doucheruimte, keuken, bijkeuken, woonkamer, 2 slaapkamers 75.000,- Soest, Weegbreestraat Gunstig en rustig gelegen drive-in woning met zonnige tuin Zuid West 179500,- Soest, Kóninginnelaan. Winkel-woonh. met gar. eri c.v. Ind.: winkel, woonk., keuken en mag. ruimte. 196.000,- Alle fracties in de gemeenteraad staan sympathiek tegenover het idee om in de wijk Soestdijk een gezondheidscen trum in te richten, zoals VVD, Prog. Soest en D66 hebben bepleit. Wel wordt eerst afgewacht hoe het Kroon- beroep uitpakt dat omwonenden heb ben ingesteld tegen het bestemmings plan Mariastraat. Behalve de huisartsen en de fysiothera peuten staat ook de wijkverpleging ui terst positief tegenover de plannen, zo bleek uit een brief die drie wijkver pleegkundigen - Henriëtte Flinterman, Jopke Kruyt en Jan van Gorp (samen werkend iri de "buürtgroep Soestdijk/'l Hart") - aan B. W. hadden geschre ven en die de raadsleden voor de verga dering nog op hun tafel vonden. Bert Krijger (WD), eerste indiener van het plan, onderstreepte nog eens dat het hem en zijn mede-initiatiefne mers niet ging om precies de aangewe zen lokatie van de v.m. Mariaschool, maar om het principe dat de gemeente rtiëdèWèfkihg zël veriérien aan de tot standkoming van hel centrum. Hij had er overigens alle begrip voor dat het College liever afwacht wat de uilkomst is van de Kroonprocedure. Leidje Tomassen (P.S.) stelde nog eens vast dat er in de wijk grote behoefte aan een dergelijk centrum is, en ze ver wachtte raadbrede steun voor hel initia tief, evenals Jan van Esseveld (D66) Ans Greefhorst (CDA) liet weten ui terst positief over het voorstel te den ken, en dat gold ook voor Wiebe Meilof (GPV), evenals Kees Boerkoel (PvdA), die zich wel afvroeg waarom de drie fracties opeens tbt dit initiatief geko men waren, terwijl de PvdA vorigjaar al pogingen in die richting had onderno men. "Toen kori hel niet, vanwege de verkeerssituatie." Hij vroeg zich af of het zinvöl was de behandeling uit te stellen. Wethouder Plomp stelde vast dat de raad in elk geval verder wil gaan en be loofde het punt op de agenda van maart te zetten. De uitspraak in de Kroonpro cedure Wordt op 5 maalt verwacht. MISHANDELING Tegen een bewoonster der Regentesselaan werd procesverbaal opgemaakt wegens mishandeling van een ander vrouwelijk persoon, welke met eerstge noemde dame eenzelfde huis bewoont. Een reeds eenige tijd loopende on- eenigheid vond thans haar hoogtepunt in het slaan met een emmer, waardoor de medebewoonster aan haar hand werd gewond. ONDER DEN TREIN Dinsdagmiddag werd een truck met trailer op den onbewaakten overweg na bij den Isselschen weg door een passeerende trein gekraakt. De bestuurder kwam er met 'n kleine hoofdwonde wonderwel goed af. De wagen kwam als oud roest in de sloot terecht na 15 meters te zijn medegesleurd. De Amers- foortsche politie lëidt het onderzoek. SCHOORSTEENBRAND Zaterdagavond werd de brandweer gewaarschuwd voor een schoorsteen brandje aan het Veenpad. De brandweer behoefde echter niet óp te treden, daar de bewoners reeds kans haddeh gezien het brandje te blusschen. DIEFSTAL Een dienstmeisje ging, na ontslag van haar mevrouw gekregen te hebben, naar de kousenleverancier van haar patronen en kocht een paar kousen zon der te betalen en op naam van haar Mevrouw. De aangeboden rekening werd 'n politiezaakje en het meisje kreeg een pro cesverbaal. Uit den Soestei Raad 18 Verzoek van verschillende winkeliers inzake sluiting van kruidenierswin kels en zuivelwinkels op den Woensdagmiddag, met ontwerp-besluit van de Commissie voor de Strafverordeningen. Bedoeld verzoek beoogt het verbod om genoemde zaken op Woensdagmid dag na 1 uur geopend te hebben. De heer Dwars had princieele bezwaren. De enquete wees uit, dat deze veror dening niet ten behoeve van het personeel was, want van de 144 zaken was er 1 die 1 man personeel telde en 6 die 2 of meer personen in dienst hadden. Om het personeel gaat het dus niet. Kappers- en slagerszaken zijn niet te vergelijken met kruidenierszaken. Het moment van indienen vond spr. bovendien ongelukkig gekozen. In een tijd van malaise en klagen wil deze groep van middenstanders een V: dag sluiten. Ook mag men de minderheid niets opleggen. Denkt de Middenstand soms, aldus spr. dat het publiek er voor hen is? Dit is net andersom. Het belang van het publiek en het vreemdelingen-belang wordt er door ge schaad. Waarom maken de heeren geen collectief contract? Vertrouwen ze el kaar niet? De heer Hom: "Die bezwaren had de heer Dwars in de commissie voor straf verordeningen moeten brengen en dan in den Raad. Thans komt deze spr. met bezwaren ontleend aan een ingezonden stuk!" Mevr. Landweer-de Visser vindt het logisch, dat geen redenen in het request staan, want men kan er duidelijk uit begrijpen, dat deze zakenmenschen gaar ne ook eens vrij willen zijn. Zij hebben nimmer vacantie, zelfs geen week in het jaar. De heer Nooder is verontwaardigd over het betoog van den heer Dwars. De zegeningen van den sluitingstijd had spr. aan den lijve ondervonden en de vrije Woensdagmiddag, zooals spr. die thans als slager heeft, zou hij nooit meer willen missen. De pensiongasten moeten, evenals de huisvrouwen, opgevoed worden. De heer Stroband zegt te zullen tegenstemmen wegens het ontbreken van re denen in het request. De heer Van den Berg, eveneens zakenman, valt den heer Nooder bij en zegt, dat het publiek ook gewend is geraakt voor den Zondag inkoopen te doen. De heer Beekman ziet in dezen vrijen middag voor den winkelier een gelegen heid om den winkel schoon te maken of anderszins, hetgeen thans vaak in nachtelijke uren moet worden gedaan. De voorzitter zegt, dat de heer Dwars zijn bezwaren ontleend heeft aan de cir culaire van den Minister. Het gaat hier niet om de belangen van het personeel, doch om de belangen van den winkelier zelf. De betreffende verordening is daarop gebaseerd. De heer Dwars geeft zijn mening niet prijs en vertelt nog hoe de kruideniers zaken loopzaken zijn en geen uitbrengzaken en dat men als Raad niet moet gaan gissen naar de redenen in het request. De heer Van de Ven wil het voorstel voorloopig afvoeren. De stemming heeft als resultaat, dat de heeren Dwars, Stroband en v.d. Ven de eenige tegenstemmers zijn. Met 12 tegen 3 stemmen wordt het voorstel aan genomen. De heer Dwars informeert hierna naar den weg om in beroep te gaan bij den Kroon.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5