1996 1096 250 laAMs HQF AROS wil via ether gaan uitzenden dtoÉffi]W Storm velt weer flink aantal bomen Aantal tarieven zwembad komt lager te liggen PETERS Makelaars w GEIMIR GEZHISnMRKT GEItMR GEZMSIIIIIRKT 159 EEN GREEP UIT ONZE REKLAME mn m i VlUTO VAN DOORN V/'ViM STEITNER Lokale omroep start 1 september Vragen van Johan Baks CDA eist helderheid over overleg tussen B. W. en bestuur C-drie WEEKENDVOORDEEL BIJ JAC.HERMANS Mager rundergehakt Champignons Mini-prus&Maxikeus GLAS HANDEL Knaapje levert vals duizendje in bij bank Bromfietser gewond door olie op wegdek Knollendam weer gewoon Soest Werkgroep schrijft provincie: 'Hoogste prioriteit bij opheffing oefenterreinen voor Leusderheide' LEFUTUR LANCASTER 'B' f* jPoxiuntenie Dak raadhuis-dependance vernield Politiek forum in Soesterberg Gevraagd BEZORGERS Soester Courant 'f. 5,60 is een bovengrens' Gebruikt of nieuw kopen: Alle modellen SEAT en HONDA >JUTO VAN DOORN Vast goed schoenen SCHOEN-ADVISEURS NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Niet via de kabel, maar via de ether gaat de AROS vanaf 1 september als lokale omroep van start. Op die ma nier zal het bereik van de zender aan zienlijk groter zijn, want er wordt veel naar de radio geluisterd via ontvang- apparatuur die niet rechtstreeks met de kabel verbonden is. Bovendien wordt het programma dan óók per ka bel ontvangen, omdat de CAI volgens wettelijke regels alle ether-program ma's op die manier doorgeeft. De lokale-omroep-in wording heeft de ze "omschakeling" al bij de ITT aange vraagd. Met de aanschaf van de zender is een bedrag gemoeid van 18.000 gul den. Met Zonnegloren is afgesproken dat de zender daar geplaatst mag wor den. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de omroep alleen via de kabel te be luisteren zou zijn. Dat zou echter in houden dat de omroep niet te ontvan gen is via draagbare radio's en autora dio's, terwijl een niet te onderschatten deel van het publiek juist daarnaar luis tert. Volgens programmaleider Henk Lok man bereidt de AROS zich grondig voor op de nieuwe status, die van de zie kenomroep een echt plaatselijk radio station zal maken. Met enkele maanden is de omroep technisch gesproken klaar om de lucht in te gaan, maar voor een goede start wacht men tot de zomer vakantie voorbij is. De AROS geeft zichzelf een jaar om te bewijzen dat er een goed lokaal radio-programma te maken is. Inmiddels is ook de concept-program mering nagenoeg rond, met het fiat van de programmaraad. Voorzitter van dit adviesorgaan is de heer A. Trippaers, bestuurslid van de Soester Zakenkring. Volgens Lokman wordt daarmee on derstreept dat de omroep goede kon takten heeft met het plaatselijk bedrijfs leven. "Voor het opstarten van de loka le omroep is de steun van het bedrijfsle ven onontbeerlijk." Ook met de gemeente zijn intensieve kontakten gelegd. De AROS krijgt een subsidie van 50.000 gulden, maar ook inhoudelijk zijn er volgens Lokman al lerlei mogelijkheden tot samenwerking. Zo wordt er momenteel onderhandeld over de eventuele rechtstreeksé uitzen ding van gemeenteraadsvergaderingen. 'Prime time' Lokman, voormalig hoofd drama bij de AVRO en sinds vorig jaar als program maleider vrijwillig werkzaam bij de AROS, heeft zich in de afgelopen maanden intensief bezig gehouden met de programmering. Gekozen is voor een dagelijks programma van vijf uur, van 's morgens 08.00 tot 's middags 13.00 uur. De ochtenduren zijn voor de radio "prime time", aldus Lokman. "De ervaring leert dat er 's morgens het best naar de radio wordt geluisterd, 's Middags zakken de cijfers heel duide lijk in en 's avonds luisteren er, vooral door de concurrentie van de televisie, weinig mensen meer." Tussen acht en een fvan maandag tot en met vrijdag) krijgt ae Soester luisteraar vanaf 1 september via ether of kabel een volwassen programma aangeboden, dat Lokman omschrijft als "enigszins middle of the road", zodat zoveel mo gelijk luisteraars zich erin kunnen her kennen, jong en oud. Uiteraard zal er veel muziek te horen zijn, maar dan in diverse uiteenlopende genres, zowel van platen (verzoekprogramma's) als opnamen van Soester muziekvereni gingen, solisten en bands. Afwisselend wordt er aandacht besteed aan bijvoor beeld klassieke muziek, operette, ope ra, musicals, cabaret, etc. Al dan niet bekende Soesters zullen worden uitge nodigd hun platenkeus te laten horen. Informatie Ook de informatie neemt een belangrij ke plaats in, waarin uiteraard alle aan dacht zal worden besteed aan wat zich in Soest voordoet, zowel bij de gemeen te als bij allerlei bedrijven en instellin gen. Het nieuws wordt een vast pro gramma-onderdeel ("Soest Aktueel"), dat elke morgen om half negen de ether ingaat. Daarnaast komen er diverse in formatieve rubrieken, waarin o.a. een dierenarts, een huisarts en een specialist aan het woord komen. Er wordt ook tijd ingeruimd voor verschillende "plat forms" (ouderen, raad van kerken, Vrouwenraad, VVV, Soester Zaken- kring, etc.). Uiteraard zal de AROS volop aandacht gaan besteden aan de plaatselijke sport, politiek, cultuur en op welk terrein Soesters zich in het algemeen ook roe ren. Daarnaast voorziet de programme ring in diverse thema-programma's - waarin ook de niet al te gemakkelijke onderwerpen niet worden geschuwd - en komen de luisteraars zelf op diverse manieren aan het woord. Weekend Op zaterdag wijkt de programmering af van de andere dagen. De uitzending be- Het CDA-raadslid Johan Baks heeft het College van B. W. een aantal kri tische vragen voorgelegd over de ver- tandhouding met het bestuur van het cultureel creatief centrum C-drie. Op de achtergrond daarvan staat het feit dat die relatie de laatste tijd nogal in het slop is geraakt, omdat het gemeen tebestuur voortdurend blijft zwijgen over de plannen die C-drie voor zijn voortbestaan heeft ontwikkeld. Baks wil inzage van het verslag van het overleg tussen C-drie en de verant woordelijke portefeuillehouder, wet houder Frans Kingma (PvdA), over het "eindvoorstel" met betrekking tot de fi nanciering van het centrum, dat naar verluidt 100.000 gulden meer subsidie heeft gevraagd. Baks wil ook het naadje van de kous weten over de "explicaties" die Kingma inmiddels aan het bestuur van C-drie heeft gegeven, en waarom Kingma pas kwam opdraven omdat het bestuur hem telefonisch ontbood, en dat nog wel tijdens een raadsvergade ring. "Is deze situatie soms kenmerkend voor het overleg tussen gemeente en C-drie, de afgelopen twee jaar?" aldus Baks, die eraan herinnert dat het be stuur grote problemen heeft met de ma nier waarop het door de gemeente wordt behandeld. Dat bleek onlangs nog bij de afwijzing van de subsidie voor de cursu-coördinator. Baks wil precies weten welke medede lingen Kingma aan C-drie heeft gedaan en wil ook graag horen of het waar is dat het College achter de nota staat, waarin C-drie een analyse heeft neergelegd over zijn toekomst, zolang B. W. daarop niet inhoudelijk hebben gerea geerd. Theater-werkgroep Baks komt ook nog even terug op de theaterplannen die vorig jaar in Soest circuleerden: die van het drietal Leijen- dekker-Ekel-Daalhuizen enerzijds en die van C-drie anderzijds. In december vorig jaar zou er al een werkgroep wor den ingesteld, die de mogelijkheid van een theater in Soest zou gaan onderzoe ken. Waar is die werkgroep? aldus Baks. De CDA-er wil tenslotte vernemen of Kingma C-drie heeft beloofd het over leg over de financiering voor 15 maart af te ronden en vraagt het College wan neer daarover het advies van de com missie Welzijn wordt gevraagd. Baks wil ook duidelijk horen of het waar is dat het bestuur van C-drie heeft gedreigd met opstappen als er op 15 maart geen bevredigende oplossing gevonden is. kilo 9?8 250 gram Het glas in je huis is geen klusjesman waard want dat is de kool en het geitje gespaard. Enkel of dubbel zonder 'n bubbel Van Ede de vakman, werkt snel en bedaard. gint dan om 10.00 uur en duurt tot 18.00 uur, met o.a. bedrijfsnieuws, fi nancieel nieuws en sport. Op zondag is er - bijn 35 zenduren per week - nog een uur over dat vermoedelijk wordt gevuld met de uitzending van een kerkdienst. Op de doordeweekse dagen blijven de verzoekprogramma's voor het zieken huis en de diverse bejaardencentra ge handhaafd. Het is de bedoeling dat het programma van de AROS vanaf sep tember wekelijks in de Soester Courant wordt gepubliceerd. Voorlopig is de AROS nog onderdak in de vertrouwde studio bij Zonnegloren. Men gaat ervan uit dat dat tot 1 januari 1995 zo kan blijven. Voor de periode daarna moet een definitieve behuizing worden gezocht en Lokman denkt in dat verband aan C-drie als de meest voor de hand liggende lokatie. "Wij voelen daar wel voor." De AROS is nog op zoek naar mede werkers op het gebied van de redactie, de produktie en de techniek. "We heb ben nog heel wat mensen nodig," aldus Henk Lokman. "Indien nodig kunnen ze professioneel worden gecoached." Wie belangstelling heeft kan schrijven naar de AROS, postbus 193,3760 AD Soest. De politie is op zoek naar een onbe kende knaap, vermoedelijk uit Soes- terberg, die vorige week vrijdag avond bij een bank aldaar een biljet van 1000 gulden kwam wisselen. Achteraf bleek het biljet vals te zijn, maar toen was de jongeman al lang en breed verdwenen. Het gaat om een jongen met rood haar, in de leef tijd van 13 a 15 jaar. De politie houdt zich aanbevolen voor aanwijzingen die haar op het spoor van het "arme kind" kunnen zetten. Bij een ongeval op de Richelleweg in Soesterberg raakte vrijdagmiddag een inwoner van Utrecht gewond. Hij werd met hoofdletsel overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg in Amers foort. Het ongeluk werd veroorzaakt door de aanwezigheid van een grote hoeveelheid remolie op het wegdek, vermoedelijk afkomstig van een vracht wagen, waardoor de brommer slipte. De brandweer had anderhalf uur nodig om het glibberige spul op te ruimen. Knollendam heet weer gewoon Soest. De afgelopen dagen lieten Prins Gerrit de Eerste en zijn gevolg er geen twijfel over bestaan dat de dwaze dagen van carnaval weer waren aangebroken. De traditionele opening van het carnaval, de optocht, trok behoorlijk wat publiek de straten van Knollendam in. Hetprinsenpak en deraadsro- bes kunnen nu tot volgend jaar de kast weer in. Verder in deze krant meer over carna val 1990 in Knollendam. Foto: Goos van der Wilt. De Leusderheide moet bij een reduc tie van het aantal compagnies-oefen terreinen de hoogste prioriteit krijgen. Als het toch voor militair gebruik in aanmerking blijft komen, dan moeten dat gebruik en het areaal ten opzichte van de huidige situatie beperkt wor den. Dat schrijft de werkgroep Leusderhei de - waarin o.a. samenwerken Soester- bergs Belang en de Stichtse Milieufede ratie - aan het provinciebestuur. De werkgroep wijst op de internationale ontwikkelingen, waarbij een reductie van de conventionele bewapening wordt nagestreefd. De komende De fensienota zal daarop inspelen en dan kunnen ook de uitgangspunten van het structuurschema militaire terreinen (SMT) ter discussie worden gesteld, al dus de werkgroep. LE NOUVEAU MAQUILLAGE Soesterb.straat 55 - Soest De Leusderheide is al in 1985 door alle partijen erkend als het meest omstreden oefenterrein. Het is dan ook het enige waarvan de omvang inmiddels, vanwe ge milieu en natuurbelangen, met 125 hectare is verminderd. In de regio is sprake van een zeer hoge geluidsbelas ting. Nu er in het kader van de Defen sienota 1 miljard gulden bezuinigd gaat worden en een inperking van het aantal COT's niet is uitgesloten, vindt de werkgroep dat de Leusderheide als eer ste terrein ter discussie gesteld moet worden: "vanwege de ligging nabij een aantal woonkernen, de hoofdfunctie natuur voor de Heuvelrug in het rijks beleid en de milieubelasting in samen hang met de vliegbasis en de verkeers infrastructuur". De wekgroep verzoekt Gedeputeerde Staten bij de ministers van Defensie en VROM een reductie van het aantal compagnies-oefenterreinen te bevor deren en de Leusderheide daarbij de hoogste prioriteit te geven. "Dit bete kent in feite het veilig stellen van de na tuurwetenschappelijk waardevolle noord-oosthoek en de eikenstrubben, het buiten gebruik houden van de noord-westhoek bij Soesterberg in ver band met de milieubelasting, en geen uitbreiding in zuidelijke richting ten koste van de staatboswachterij," aldus de werkgroep. X De zware storm van afgelopen maan dag bleef ook in Soest niet zonder ge volgen, al was de schade niet te verge lijken met de orkaan van 25 januari. Vooral bomen moesten het ontgelden. De meest spectaculaire schade ont stond aan de dependance van het ge meentehuis aan de Steenhoffstraat, waar een deel van het golfplaten dak de lucht in werd geblazen. De restanten moesten uit het omringende geboomte De vereniging Soesterbergs Belang organiseert woensdag 7 maart een politieke forumavond in restaurant 't Zwaantje in Soesterberg, met het oog op de gemeenteraadsverkiezin gen van 21 maart a.s. In het forum zullen alle lijsttrekkers zitting heb ben van de politieke partijen die meedoen aan de verkiezingen, mo gelijk ter advisering vergezeld van een Soesterbergse partijgenoot. Onderwerpen die zeker aan de orde zullen komen zijn: woningbouw: waar, voor wie, voor welke kosten? geluidhinder: is het genoeg, moet het minder worden of kan er nog wat bij? Aan de hand van hun partijprogram ma's zullen de politieke vertegen woordigers trachten hun mening te geven. Verder bestaat voor iedereen de mogelijkheid de forumleden vra gen te stellen. Het forum staat onder voorzitterschap van de Soester jour nalist Aad Post. De avond begint om 20.00 uur is is toegankelijk voor alle geïnteresseer de burgers. worden geplukt. De schade is inmiddels provisorisch hersteld. Bij het in aanbouw zijnde zwembad aan de Dal weg nam de wind een aantal pak ken isolatiemateriaal op, die over de omgeving werden verspreid, tot aan de Soesterengweg toe. De politie verza melde het spul zodat het dinsdag weer te bestemder plekke was. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig nergens voor. Wel slipte op het Zeisterspoor de auto van een 39-ja- rige Amersfoorter, die als gevolg van een hevige rukwind 180 graden draaide en vervolgens tegen een al omgevallen boom terechtkwam. De schade bleef beperkt. Van een 7-hoogflat aan de Weegbreestraat werd de stelling van een loodgietersbedrijf afgeblazen. Het gevaarte kwam in de struiken neer, zon der iemand te raken. Aan de Beuken laan vernielde de storm een dakkapel, waardoor de zinken bekleding weg woei. Ook hier geen ongelukken. Gasleiding Aan de Julianalaan ontdekte en bewo ner dat de wind een paaltje had omge legd. Toen hij het recht wilde zetten rook hij een gaslucht. Het bleek dat het paaltje precies in een gasleiding stond. Het gasbedrijf zorgde voor reparatie. Aan de Dokter de Voslaan ging het hekwerk omver bij de nieuwbouw voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 De toegangsprijs voor het toekomstige sportcomplex aan de Dalweg van vijf gulden zestig is een maximum. Het be drag zal dus niet hoger, maar kan wel lager komen te liggen. Dit zegt het col lege van B en W in een brief aan de sportstichting. De strijd rond de toegangsprijzen van het zwembad aan de Dalweg gaat on verminderd voort. De sportstichting had in een brief aan B en W laten weten niet te accepteren dat het entreegeld zo hoog uit zou vallen. Met name de jeugd en de minima zouden van deelname aan zwem- en andere evenementenuitge sloten blijven. B en W zeggen datprobleem op een misverstand berust. Zij geven in hun antwoord aan de sportstichting voor beelden van lagere tarieven. Zo zou een zogenaamde Vroege Vogelzwemmer ongeveer vier gulden moeten gaan be talen. In een brief van B en W aan Aqua Indoor, het bedrijf dat het zwembad zal gaan exploiteren, wordt bovendien melding gemaakt van de afspraak voor jongeren onder de zestien jaar op door deweekse dagen geen hoger bedrag dan vier gulden zestig te rekenen. Het - in middels beruchte - bedrag van vijf gul den zestig geldt met name voor een hele dag zwemmen op zaterdag of zondag, aldus B en W. Volgens het college kan iedereen die een bezoekje aan het zwembad wil brengen zelf bepalen wan neerhij of zij wil gaan zwemmen, afhanr kelijk van het entreegeld dat de bezoe ker bereid is te betalen. Aqua Indoor is zelf verantwoordelijk voor het tarieven- beleid. B en W zeggen niet van plan te zijn zich verder te gaan bemoeien met de entreegelden van het zwembad. Meer informatie op pagina 6. MAGERE HAMLAPPEN 1 kg van 15.98 PENNYWAFELS 8 stuks i 100 1CQ gram IJv LEVER 100 gram (Broodje half-om) Het afgewaaide dak van a ce van het gemeentehuis. Foto: Goos van der Wilt. Oranjehof. De politie zette de zaak recht. Het aantal bomen dat "omging" loopt echter in de tientallen. Over de schade in de bossen is niets bekend, maar de brandweer moest een aantal malen uit rukken om omgewaaide bomen weg te zagen en te verwijderen. Er kwamen meldingen van o.a. de Amersfoortse- straat, de Soesterbergsestraat, de Ei gendomweg, de Larixlaan, het Berken laantje, de Maarschalkersteeg, de Wil- helminalaan, de Van Weedestraat, de Beukenlaan en de Klaarwaterweg. Aan de Kampweg nam een omvallende boom een complete lantaarnpaal in zijn val mee. voor alle zekerheid) Gevarieerd aanbod occasions en hoge inruilprijzen ook "natuurlijk" bij Laanstraat 82 - Soest Tel. 02155 - 2 17 19 Op zoek naar zekerheid, service en garantie? 111 L Zie pagina Pvan BREUKELEN bv m 5 Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 3387 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 12 13 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1990 | | pagina 1