arttóhoch WOENSDAG 7 MAART 1990 SOESTER COURANT J Vrijdagmiddag in C-drie: Kinderbios: 'De muzikale olifant' Kabaret Sofokles met 'Klapband' Expositie Thea de Waard in C-drie Hongarije-avond Rommelmarkt KBS Jaarvergadering Unie van Vrijwilligers Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligersdag 1989 groot succes Spullenhulp Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Kinderkledingbeurs in De Bron Koos van Zomeren in Literair Café 06-11 Fractieberaad Prog. Soest Speeldoos 'Onze kreek': een moralistische moderne komedie PAGINA 14 Filmhuis: 'King of the Children' Open Atelier Trio Pim Jacobs en Rita Reys Theater-agenda Cultureel Creatief Centrum Zijdeschilderen in Soesterberg Vrijdag 16 maart start er in het dorps huis van Soesterberg een korte cursus zijdeschilderen van 5 lessen. Naast de basistechnieken wordt er vooral ook aandacht besteed aan kleur gebruik, compositie en de verwerking van zijde. U kunt zich voor deze cursus schriftelijk opgeven bij de administratie van C-drie. De kosten voor deze cursus zijn f45,- (5 lssen) Tijd: vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur Docente: Caroline Bouwer. Expositie Vanaf 5 maart is in het Witte Café een expositie te bezichtigen van de uit Bilt- hoven afkomstige Thea de Waard. De expositie bestaat uit schilderijen in acrylverf en gemengde techniek. Aan gezien het Witte Café naast expositie ruimte ook de centrale hal van het cul turele centrum is, kan men dagelijks de schilderijen bekijken tijdens de ope ningsuren van C-drie. Kinderbios In de kinderbios van vrijdag 9 maart draait een leuke speelfilm voor kinde ren vanaf 8 jaar. 'De muzikale olifant' gaat over een professor die beweert dat hij dieren kan leren spreken. Dat wordt natuurlijk niet geloofd en een vrouw gaat met hem een weddenschap aan. Om te bewijzen dat hij het echt kan, gaat de professor bij een circus werken. Hij oefent en oefent met een olifant, maar als ze eindelijk moeten optreden, blijkt de olifant opneens hees gewor den Hoe moet de professor de wedden schap nu winnen? Aanvang 15.45 uur. Toegang f 2,50. Nederlands ondertiteld. Kabaret Sofokles In ruim twee uur passeren een veelheid aan actuele en tijdloze thema's de revue. Ze worden aan elkaar gepraat door een enigszins filosofische sjacheraar (Frans van Vuuren) die het land doorkruist met een kunstwerk van fietswielen. On danks de kolderieke gebeurtenissen, de veelheid aan typetjes die in wezen kari katuren zijn, schemert er zo nu en dan een streepje idealisme en moralisme door in "Klapband". Logisch, want de kern en de essentie van cabaret is de ma nier waarop het opgeheven vingertje verpakt wordt. Kabaret Sofokles doet dat op een zeer sympathieke wijze, met geraffineerde humor, nergens flauw, maar echt geinig. Kabaret Sofokles brengt "Klapband" op zaterdag 10 maart in C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 15,- CJP/Pas 65 f 2,50. Soestand-verkiezingen Op vrijdagavond 9 maart staat de talk show Soestand in het teken van de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. Het belooft een afwisselende avond te worden, waarin plaats is voor ernst en luim. Ernstige zaken komen aan de or de als de fractievoorzitters stevig wor den doorgezaagd over de desbetreffen de verkiezingsprogramma's. Immers, tijdens de verkiezingskoorts kun je wel zoveel zeggen, maar wat wordt er nu echt bedoeld en wat heeft de burgerij van Soest eraan? Voor ontspanning tij dens Soestand zal natuurlijk onze huis band Soesjun zorgen. Maar de redactie van Soestand (zonder Jan Visser deze keer, maar dat is duidelijk) heeft nog meer in petto voor de dames en heren politici. Helaas kan dat niet verklapt worden, anders is het verrassingsele ment eraf. Burgemeester de Widt heeft toegezegd deze speciale Soestand te ko men openen. Soestand "Verkiezingen" begint om 20.00 uur. De deuren gaan om 19.30 uur open. Toegang natuurlijk gratis. Opus One Opus One is de naam van een jong dansgezelschap, wat sinds enkele jaren overal in het land optreedt. In de korte tijd van haar bestaan heeft de groep zich al een hele goede reputatie verworven, wat ze ook zeker verdient. Opus One zal op vrijdag 16 maart optreden in de grote zaal van C-drie met een try-out van de voorstelling: "Step by step". In deze voorstelling zal de nadruk vooral op zang en tapdans komen te liggen. Concept, regie en choreografie zijn in handen van Rob Brown en Rob van Woerkom. Kaarten voor deze voorstel ling kunt u alvast reserveren bij de ad ministratie van C-drie, tel. 22188. Gemeenteraadsverkiezingen Als Soestand 'verkiezingen' plaats vindt, zijn de politieke partijen nog vol op bezig met de verkiezingscampagne. Op 21 maart zijn de kaarten geschud en heeft Soest zijn keuze gemaakt. Op die zelfde dag komen raadsleden, fractiele den, partijgenoten, belangstellenden en wat dies zij opnieuw naar C-drie. We zijn namelijk met elkaar de gemeente, de partijen en C-drie, een avond aan het voorbereiden waarop de uitslagen van de verkiezingen (bijna) rechtstreeks be kendgemaakt worden. Met behulp van ingewikkelde technische snufjes gaat een informatiestroom van de stembus sen via het gemeentehuis naar het po dium van onze grote zaal, waar ieder onmiddellijk kan zien hoe het er voor staat. Verder worden er vergelijkingen getrokken met voorgaande jaren, prog noses worden gemaakt en politici wor den om reacties gevraagd. Het zal onge twijfeld een interessante avond worden, waarop iedereen van harte welkom is. Tweedehands boekenbal De SLAS is een samenwerking op het gebied van literaire activiteiten tussen instellingen in Soest, zoals de Openbare Bibliotheek, C-drie, Artishock, boek handel van de Ven, 't Nut van het alge meen en incidenteel anderen zoals mu seum Oud Soest, het Griftland College en de Derde Wereldgroep Soest. Tij dens de boekenweek van 14 t/m 24 maart organiseren bovenstaande instel lingen allerlei activiteiten, waaronder een gezamenlijke tweedehands boe kenbal. Dit boekenbal vindt plaats in C.drie op vrijdagavond 23 maart. In een circus treden vaak mensen en dieren op met grappige, moeilijke, ge- vaarljke of mooie kunstjes. Zo zijn er vaak clowns, acrobaten, paarden, leeu wen, olifanten, honden en apen. De film van 9 maart is een echte circusfilm met veel goede stunts, dieren en clowns en een grappig verhaal. Een professor beweert dat hij dieren kan Ieren spreken, zelfs een olifant. Een andere professor moet optreden, blijkt de olifant. Een andere professor gelooft er niets van en samen sluiten ze een weddenschap. De professor gaat bij het circus om op te treden met de olifant. Maar in het circus is het wel een rom meltje, want alle loopt helemaal fout. Als eindelijk de professor moet optre den, blijkt de olifant opeens hees ge worden. Gelukkig is daar Archibald, de spre kende hond, die hem kan helpen. Maar wat de professor niet weet is, dat ie mand Archibald heeft omgeruild voor een hond die er precies op lijkt, maar helemaal niet kan praten. Zal de profes sor dan toch de weddenschap verlie zen? 'De muzikale olifant' is geschikt voor de leeftijd van 8-12 jaar en is Nederlands ondertiteld. De film duurt 90 minuten en begint om 15.45 uur. De toegang is f 2,50. Zaterdagavond in C-drie: Op zaterdag 10 maart komt Kabaret Sofokles met het programma "Klap band" naar cultureel centrum C-drie in Soest. De beeldend kunstenaar Bengy heeft een object gemaakt, dat wordt aangezien voor een openbare fietsen stalling. Wanneer de mensen er hun fietsen gaan plaatsen, is er al gauw een handige figuur, die mogelijklheden ziet tot exploitatie. Op geheel eigen wijze slaat hij een brug tussen zijn klanten en de wereld van de kunst. Dit is het verhaal dat als een rode draad door het programma loopt. In ruim twee uur passeren een veelheid aan ac tuele en tijdloze thema's de revue. Ze worden aan elkaar gepraat door een enigzins filosofische sjacheraar (Frans van Vuuren), die het land doorkruist met een kunstwerk van fietswielen. Sofokles bestaat verder uit Jan Bal en Maarten Cligge. De drie cabaretiers hebben voor hun voorstelling de een voudige vorm van het traditionele ca baret gekozen: conferences, cross-talks en liedjes. Ondanks de kolderieke ge beurtenissen, de veelheid aan typetjes die in wezen karikaturen zijn, schemert er zo nu en dan een streepje idealisme en moralisme door in "Klapband". Maar Sofokles doet dat op een sympa thieke manier, met geraffineerde hu mor die nergens flauw is. Met "Klapband" brengt Kabaret So fokles het publiek voortdurend tot glimlachen, nadenken, schateren en herkenning. In C-drie, op zaterdag 10 maart, om 20.30 uur. Toegang f 15,-, CJP/Pas 65 12,50. Reserveren is mo gelijk op tel. 2 21 88. "De op en neergang van de jaargetij den, de op en neergang van de planten en bloemen zijn in de natuur een steeds terugkerende dynamische beweging die mij inspirireert en verder doet gaan". Thea de Waard is geboren en getogen in Noord Holland en woont momenteel in Bilthoven. Zij is een veelzijdig kunste nares. Ze volgde de tekenopleiding aan de Vrije Academie in Den Haag, stu deerde textiele werkvormen in Heerlen en Groningen en volgde een specialisa tie wandkleden bij Marijke Stultiens. jarenlang maakte ze wandkleden, waar bij de gebruikte materialen opnieuw tergkwamen toen ze ging schilderen. Deze schilderijen werden ook veelzeg gend 'materieschilderijen' genoemd. In het latere werk verdwenen die materia len min of meer. De inspiratie voor haar werk doet ze op in de natuur. Door de jaren heen ge bruikte ze als motieven: aardlagen, boomschorsen, getijbewegingen en so ciale structuren. In het nieuwe werk ge bruikt ze bloemen en bladeren om een beweging van binnenuit te uiten. Het grbuik van kleur lijkt voor Thea de Waard evenzeer belangrijk. Nu eens is een schilderij haast ingetogen door de aardkleuren, de vele tinten bruin en zwart. Dan weer spreekt uit de schilde rijen een enorme uitbundigheid, felle, warme en prachtige kleuren. Tweedehands boeken worden te koop aangeboden (voor zeer vriendelijke prijsjes) door verenigingendie daarmee hun verenigingskas hopen te spekken. Naast romans, studieboeken, kinder boeken, strips, jaargangen van tijd schriften, detectives, thrillers e.d. wor den ook bijzondere boeken aangebo den. Veiligmeester Johan Baks zal zor gen dat deze boeken op onweerstaan bare wijze aan de man/vrouw gebracht worden. De opbrengst is bestemd voor een goed doel: de actie boeken zonder grenzen. Met deze actie wordt het bi bliotheekwerk in de 3e wereld gesteund en het Tweedehands Boekenbal is het startsein voor de actie. Wordt verwacht: maart: expositie schilderijen Thea de Waard 9 maart: Kinderbios: De muzikale oli fant 9 maart: Soestand "Verkiezingen" 10 maart: Kabaret Sofokles met "Klap band" 16 maart: Dansvoorstelling "Step by Step" 21 maart: Gemeenteraadsverkiezingen 23 maart: Tweedehands boekenbal 25 maart: Jazz: Klaus Flenter/Don Friedman quartet 31 maart: Paola Tuin met Gershwin concert Pro Memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De expositie van Thea de Waard is te bezichtigen van 5 tot en met 30 maart in cultureel creatief centrum C-drie in Soest. De openingstijden van het cen trum zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 -17.00 en 19.00 - 23.00 uur, zater dag van 15.00 - 23.00 uur en zondag van 15.00 - 18.00 uur. De NCRV Reisvereniging afdeling Amersfoort houdt op donderdag 15 maart een grote "Hongarije-avond". De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Ver. gebouw van de Nieuwe Kerk, Leusder weg 110 in Amersfoort. De kosten zijn vijf gulden, inclusief een kopje koffie. Iedereen is van harte welkom. Zaterdag 10 maart houdt KBS Soest- dijk St. Theresiastraat 16, van 10.00 - 14.00 uur weer een rommelmarkt. Bij mooi weer kunnen de kinderen pony rijden en smerige auto's kunnen gewas sen worden voor een kleine vergoeding. De grabbelton is ook aanwezig. De op brengst komt ten goede aan de kinderen (o.a. voor goed gereedschap en andere materialen) Wie nog iets weg te geven heeft kan tot en met vrijdag 9 maart a.s. bellen met Mary v.d. Bijl, tel. 21152. De spullen zullen dan worden opgehaald. De Unie van Vrijwilligers houdt dins dag 13 maart de jaarvergadering in het dienstencentrum van Honsbergen. Op de agenda staan naast de gebruike lijke onderwerpen als opening, ingeko men stukken e.d. de volgende punten: Aftreden en benoemen bestuursleden Jaarverslag en financieel verslag Verslag kascontrolecommissie Installatie nieuwe medewerkers Huldiging. Belangstellenden zijn om 14.00 uur welkom. De tweede Internationale Vrijwilligers dag is, evenals de eerste in 1988 een groot succes geworden. Aan deze dag werd niet alleen door plaatselijke comi tés aandacht besteed, ook landelijk werd er met een groots evenement in Rotterdam bij deze gelegenheid stilge staan. De belangrijkste doelstelling van deze dag was aandacht te besteden aan het belang van vrijwilligerswerk. Er werden een aantal vrijwilligers in het zonnetje gezet en er werd gepraat over het belang voor gemeenten om vrijwilligers in dienst te nemen. Bovendien werd de Marga Klompé Prijs uitgereikt. Door de jury werden de volgende prijswinnaars uitgeroepen: - De Stichting 'De rol is eruit'. Een pro ject dat aan gehandicapten de mogelijk heid biedt eens een uitstapje te maken met een speciaal aangepaste bus. - De Leidse 'Uit Dag'. In de Pieterskerk in Leiden wordt ieder jaar een groot cul tureel evenement georganiseerd. - Diakonaal Centrum Pauluskerk in Rotterdam. Een project waarbij vrijwil ligers opvang bieden aan individuen en groepen. De vrijwilligersprijs 1989 werd toege kend aan mevrouw J. van Hoffen voor haar inspanningen op het gebied vluch telingenwerk in Zwolle. De gemeente Assen ontving de prijs voor het beste vrijwilligersbeleid. Gezien het grote succes zal de manifes tatie zeker een vervolg krijgen in 1990. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest vraagt, uit haar uitgebreide bestand, de ze week extra aandacht voor de volgen de vakatures: 4-103. Internationale hulpverlenings organisatie vraagt enkele vrijwil ligsters voor het geven van voorlich ting op scholen in Soest. 5-102. Kinderboerderij zoekt geïnte resseerden die kinderen op basisscho len kennis willen bijbrengen van natuur en milieu. Kennis van de biologie is ver eist. 6-102. Een begelejdend kamerbewo- ningsproject zoekt vrijwilligers voor het begeleiden van bewoners en allerlei praktische en administratieve zaken. 7-109. Sociaal Kulturele stichting te Baarn zoekt 2 vrijwillig(st)ers voor het voorbereiden en organiseren van de kinderinstuif op woensdagmiddag voor kinderen van 6-12 jaar. De voorberei dingstijd is meer dan alleen de woens dag. 8-102. Centrum voor geestelijk gehan dicapten zoekt meerdere assistenten voor het opzetten en begeleiden van re- kreatieclubje voor verstandelijk gehan dicapten. Werkzaamheden vinden plaats in de avonduren. -14-103. Verpleegtehuis zoektvoor haar thuisbezorgproject meerdere vrijwilli gers om mensen met een verpleeghuis indicatie het mogelijk te maken thuis te worden verzorgd. Inlichtingen over de geplaatste vakatu res of vrijwilligerswerk in het algemeen kunt u verkrijgen bij de Vrijwilligers Va kature Bank Soest, Smitsweg 311. Openingstijden: ma. t/m do. 9.00 - 12.00 en 13.00 - 15.30 uur, vrijdag van 9.00 - 12.00 uur. Telefoonnummer: 02155 - 1 26 30. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdag 19.00-21.00 uur Zaterdag 11.00-14.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Vedelaarpad 58, tel. 18186. Vrijdag 9 maart: Van 9.30 - 11.30 uur peuter/ouderactiviteit met de aller kleinste kinderen. Dit betekent gezellig spelen, iets drinken en praten met el kaar. Ook worden er regelmatig knut- selaktiviteiten gedaan met de kleintjes. Kosten bedragen drie gulden per kind/ ouderpaar. Dinsdag 13 maart. Van 9.30 - 11.30 uur peuter/ouderaktiviteit. Woensdag 14 maart: Vanaf 14.00 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar kijkdozen maken. Er zijn voor de kinderen meer mogelijkheden dan de meesten denken. Er wordt gezorgd voor mooie materialen en er zal door begeleiders geholpen worden. Het duurt tot 16.00 uur en als er nog tijd over is, zullen er spelletjes worden ge speeld. De kosten zijn één gulden. Mededelingen: Op zondag 18 maart is er weer een nieuwe voorstelling van Jip en Janneke. De laatste keer dat zij op traden was het zo druk, dat het eigenlijk te vol was. Om te voorkomen dat er kin deren naar huis gestuurd worden, is be sloten dat er 100 kinderen naar binnen mogen. De deur gaat daarna dicht. Dit betekent dat u het beste kunt reserveren onder nummer 18136. Komen er zo veel aanmeldingen dat een tweede voorstelling haalbaar is, dan zorgen we dat Jip en Janneke terugkomen. De aanmeldingen voor medewerking op Koninginnedag lopen goed. Er zijn echter nog meer mensen nodig. Mensen die het leuk vinden om broodjes, patat, snoep etc. te verkopen en mensen die het leuk vinden om bij een spel voor kinderen te staan. Wie helpt?. Belangstellenden kunnen de Kinder boerderij bellen, tel. 18136. Zaterdag 17 maart houdt de peuter speelzaal "De Bron" weer haar traditio nele kinderkledingbeurs. Deze maal gaat het om voorjaars- en zomerkleding in de maten 561/m 176. Er kan een ruime keus worden gemaakt uit blouses-broeken-jassen en jurkjes. En voor de eerste keer ook positiekle ding. De verkoop begint om 10.00 uur en naar verwachting zal alles om 11.30 uur verkocht zijn. Zelf kleding aanbieden is mogelijk, vanzelfsprekend gewasen, gestreken en helemaal in orde - op vrijdagavond 16 maart van 19.15 tot 20.30 uur 50% van de opbrengst zal voor de speelzaal zijn. De speelzaal is te vinden aan de W. Beckmanstraat (onder Honsbergen) aan de achterkant van Super van Doorn. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Het Kruispunt Instuif: Woensdag 7 maart dieren maken met klei en papier voor een grote dieren tuin. Woensdag 14 maart worden de dieren die de vorige week gemaakt zijn geverfd en de kinderen gaan een groot schilderij van zichzelf maken. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar zijn wel kom van 14.00 - 15.30 uur. Kosten 1 gulden De Vangrail Instuif-maart: 14 maart gaan de kinderen voorjaars bloemen maken zoals: hyacinten, nar cissen en tulpen. 21 maart vooijaarsbakjes maken. 28 maart is er een leuke verrassingsmid dag: De Vangrail bestaat dan alweer 21 jaar. Kosten: 1 gulden. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. Leeftijd: 4 t/m 12 jaar. Knutselclub: Donderdagmiddag van 16.00 - 17.15 uur is er weer een knutselclub voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar. Het kost 2 gulden. 6 maart: Krimpie dinkie sleutelhan gers maken. 15 maart: Buttons maken. 22 maart: Brooddeegfiguren maken. 29 maart: Textiel verven. Kookgroep: Binnenkort start er weer een kookcur sus voor de kinderen van 6 t/m 9 jaar. Het kost: 15 gulden voor 8 lessen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie mee wil doen moet zich snel opgeven. Tiener kookcursus: Er gaat een nieuwe kookcursus van Start. Wat er op het menu komt .mogen de déélnemers b'epalén. Wie hier aan mee wil doen, moet zich zo snel moge lijk opgeven bij Jolanda of Miijam of op de inschrijflijst. Tijd: 19.00 - 20.30 uur. Kosten: 2 gulden 50 per keer. Cursusduur: 6 avonden. Big Dayü! 23 maart is er een groot feest want dan bestaat 'De Vangrail' 21 jaar. Iedereen is welkom van 19.00 - 22.00 uur. Op het programma staan nog o.a. panne koeken bakken, disco en versierwed- strijd. Leeftijd van 11 t/m 14 jaar. Kosten: 2 gulden 50. Tieners creatief: 15 maart is er buttons maken. Wie mee wil doen kan zich inschrijven op het in- schrijfsformulier in de Vangrail of door te bellen. Vooraf inschrijven per activi teit. Ook vooraf betalen. Tijd: 19.15 - 20.30 uur. Kosten: 2 gulden per keer. De Praatpaal Instuif: De kinder-instuif is er iedere woens dagmiddag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1 gulden (incl. limonade). Woensdag 7 maart een gezellige mid dag (film, tekenen, etc.). Woensdag 14 maart inktvis van raffia maken. Tiener-soos: Op donderdagavond 22 maart start de tienersoos van 19.00 - 21.30 uur voor tieners van 11 t/m 15 jaar (jongens/ meisjes). Kosten: 2 gulden 50 (incl. fris drank). Er is van alles te doen, o.a. crea tief bezig zijn, spel, etc. Eigen inbreng is van harte welkom. Koffie-ochtend: Op woensdagmorgen 7 maart is de kof fie-ochtend van 9.00 - 11.30 uur in de buurthuis de Praatpaal gestart. Bij een kopje koffie/thee kan men een praatje maken, maar er zijn ook andere dingen te doen, zoals textiel verven, emaille ren, etc. Eigen ideeën zijn van harte welkom. Iedereen is welkom. Op 14 maart wordt er iets leuks van droog bloemen gemaakt. Kosten: 2 gulden 50 (koffie/thee gratis). Ook moeders, buurvrouwen of vrien dinnen zijn welkom Wie niet alleen durft te komen kan even met Kitty bel len, tel. 19546. Bloemschikken: Op donderdag 8 maart start van 20.00 - 21.30 uur de cursus bloemschikken voor volwassenen. Kosten: 5 gulden per keer per persoon. Kaartavond: Op donderdag 15 maart is er weer de wekelijkse kaartavond. Er wordt gekla verjast om prijzen. Iedereen is van harte welkom. Kosten: 3 gulden 50 (incl. prij zen). Aanvang: 20.00 uiur. Bingo-avond: Buurthuis 'De Praatpaal' houdt i.s.m. de huurdersbelangenvereniging 'Soes- terveen' een bingo op zaterdag 17 maart. Er worden 15 ronden gedraaid en in de pauze vindt er een verloting plaats met mooie prijzen. De aanvang is 20.00 uur. Toegang vanaf 16 jaar. De bingo wordt gehouden in de Praatpaal. Vrijwilligers: De Praatpaal zoekt voor de kook-cur- sus op de maandagmiddag met spoed vrijwilligers. Wie het leuk lijkt met kin deren van 6 t/m 9 jaar te koken van 16.00 - 17.30 uur, kan even langsko men of bellen voor informatie, tel. 19546. Op 11 maart a.s. treedt Koos van Zome ren op in het Literair Amersfoorts Café. Hij zal worden geïnterviewd door Aijen Schreuder. Theater 'De Lieve Vrouw'. Aanvang 14.30 uur. Toegang f 7,50 CJP/PAS65 f 6,-. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Maandagavond 12 maart a.s. houdt Progressief Soest openbaar fractiebe raad in de dépendance achter het ge meentehuis. Van half acht tot acht uur is iedereen welkom die wil praten over de agenda van de gemeenteraadsvergade ring deze maand. Belangrijke onder werpen zijn ongetwijfeld de bestem mingsplannen Landelijk Gebied en Soest Midden. Daarna vergadert het bestuur van P.S. met de campagnecommissie van lijst 4. Na de Schandpalendag, zaterdag aan staande, organiseren de progressieven een week later een klavertje-vierdag, waarbij zoveel mogelijk leden betrok ken worden. De koffie staat klaar! Kultureeï centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 "Met al onze rijkdom en vooruitgang vergeten we zo nu en dan de hand op de aarde te leggen, zoals de eerste mens". Uitspraak van de neo-romantische Oostenrijkse schrijver Rainer Maria Rilke (1926+), uitgangspunt en basis van "Onze kreek", een modernistische muzikale komedie, die donderdag j.1. in de Speeldoos van Baarn te zien en te be luisteren was. Komedie, maar dan wel een met een dubbele bodem. Het draait in "Onze kreek" om twee mensen van deze tijd. Hij, André v.d. Heuvel, een even ver makelijke als ontroerende fantast, en zij, Sjoukje Hooymaayer, de zich door lopend verbazende echtgenote, die zich zonder sukses verzet tegen de doldries te plannen van haar onweerstaanbare partner. Mensen van deze tijd, op zoek naar een wereld die qua milieu op een droom lijkt, en dus onvindbaar is. Sa men filosoferen ze er over, samen lijkt het binnen hun bereik te komen, totdat onverantwoordelijke elementen kristalhelder water in zwart water ver anderen. Het stuk houdt de toeschouwsers een spiegel voor. Het zingt de lof over hoe het eens was, het striemt als de eindba- De Vereniging Artishock, SleenhoHsIrna 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt rtclj «IsdoelAlen bijdrage te leveren aan hel sociaai-cullurelt le ven in Soest. Door je op te geven ais hd steno e de doelstellingen van de vereniging en genK4 je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 2J jaar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmin- stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 8 maart: De Chinese film doet flink van zich spreken. Vrijwel uit het niets werd een eigen filmstijl ontwikkeld, waarvoor ook in het westen steeds meer belang stelling bestaat. Zeker na het grote suc ces van Het Rode Korenveld. King of the Children staat deze maand op ons programma. Het is de derde film van Chen Kaige die in 1985 debuteerde met de film Gele Aarde. Als jongen uit Beijing moest hij reeds op vroege leeftijd in de provincie Yuhan op een rubberplantage werken. Na twee jaar kon Chen Kaige dit zware leven verruilen voor 5 jaar in het leger. De ja ren die hij in de boerengemeenschap heeft doorgebracht hebben Kaige de liefde voor het land bijgebracht en res pect voor de vaak eeuwenoude tradities van de boerenbevolking. Echter niet voor de tradities die een keurslijf zijn voor mensen. Zijn eerste film 'Gele Aarde' getuigt hiervan. In King of the Children rekent Kaige definitief af met de zware jaren van de Culturele Revolu tie aan de hand van een waar verhaal van een lotgenoot van hem. Ook Lao Gan was zo'n stadsjongen uit Peking die op de plantage moest werken. Op een dag krijgt hij echter de opdracht om onderwijzer te worden van een dorpsschooltje. Hij krijgt de derde klas en hoewel hij zelf nauwelijks goed onderwijs heeft gehad, begint hij vol goede moed. Veel lesmateriaal is er niet. Er is maar 1 boek vol heroische teksten. Als Lao een woordenboek op de kop weet te tikken gaat hij nieuwe woorden aan de kinderen leren. Hij sti muleert ze om met deze pas geleerde woorden zelf verhaaltjes te maken. Bij de kinderen slaan zijn ongebruikelijke leermethoden enorm aan, maar als de inspecteur er lucht van krijgt moet Lao Gan terug naar het boerenwerk. Het thema van de schoolklas en het ple zier van het leren doen denken aan het werk van Theo Thijssen. Kaige heeft echter kans gezien van zijn charmante verhaal een felle aanklacht tegen de Culturele Revolutie te maken. Veel van die kritiek zit heel subtiel in de prachti ge beelden verwerkt. King of the Child ren is pure cinema waarin een verhaal van alle tijden wordt verteld. Een film die men niet gemakkelijk zal vergeten. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 6,-; cjp/ 65+ f5,-. Agenda: -rud 15 mrt Yaaba (20.30 uur) 16 mrt La Lectrice (21.00 uur) 18 mrt Son of the North East (14.00 uur) 22 mrt Tempos Dificeis (20.30 uur) 29 mrt Robby Kalle Paul (20.30 uur) Zondag 11 maart: Het volgende Open Atelier protret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 11 maart van 12.00 tot 14.30 uur. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Vooraf opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht wor den. Tijdens het open atelier is begelei ding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zono dig op weg te helpen. Voor dit programma heeft Pim Jacobs twee generaties Swing bij elkaar ge bracht. Een combinatie van een al jaren succesvol trio met twee nieuwkomers, die hun eerste nationale bekendheid verwierven in het TV-programma 'Jazz met Jacobs', Frits Landesbergen en Bernhard Berkhout. Samen met Rita Reys, de First Lay of Jazz, kan het pu bliek genieten van een uniek en zeer bij zonder sextet. De musici nemen u mee terug naar ver vervlogen tijden, met o.a. een ode aan Benny Goodman en vele evergreens. Ook blikt Pim Jacobs muzikaal terug op een 30-jarige muzikale loopbaan sa men met Rita Reys. Al met al zal het een avond worden waar de nostalgische Jazz liefhebber op zijn wenken wordt bediend. De Speeldoos, 8 maart, aanvang 20.15 uur. Kaarten ad f 25,- bij de kassa. lans wordt opgemaakt. In feite is het eti ket "komedie" ten onrechte opgeplakt, beter is te spreken over een "wrange ko medie.". "Onze kreek" heeft er ruim twee uur voor nodig om ons duidelijk te maken hoe, en op welke manier, wij elkaar de das omdoen. Dat is net iets teveel van het goede. Met name het gedeelte voor de pauze zou met het hanteren van het rode potlood aan kracht winnen. Daar na volgen de ontwikkelingen zich snel op, waardoor de voorstelling aan kracht wint. André v.d. Heuvel, als de ongeremde fantast, speelt met verve zijn licht neu rotische karakter in dit stuk. Sjoukje Hooymaayer, de soms gekwetste, goed- maar-niet-gek-echtgenote, haalde dit niveau niet. De uitgekiende regie van Frans Boelen, met veel oog en oor voor licht- en geluidseffecten, de soms ont roerende luisterliedjes van Willem Wil mink, de zeer funktionele muziek van Frans Ehlhart droegen bij tot een op merkelijke voorstelling die spanning, actie en geloofswaardigheid tekort kwam om constant te kunnen boeien. Lr. Donderdag 8 maart, 20.15 uur 'Trio Pim Jacobs Rita Reys' Melodische swing jazz-avond Kaarten f 25,- PAS65/CJP 22,50 Donderdag 15 maart, 20.15 uur 'Dubbel zes' Thematoneel met o.a. Dolf de Vries, Hans Cornelissen en Kiki Classen. Kaarten f 25,- PAS65/CJP f 22,50 Dinsdag 20 maart, 20.15 uur 'De grote vergissing' Blijspel gebracht door Antwerps gezel schap Ivonne Lex met o.a. Frans Maas. Kaarten f 21,- PAS65/CJP f 19,-. Donderdag 29 maart, 20.15 uur 'Over the top' Dans en mine-groep Opus One Kaarten f 18,- PAS65/CJP f 16,-.

Soester Courant | 1990 | | pagina 14