Soesterse Wanja van Winsen schrijft indrukwekkend muziekboek Het overdekte zwembad aan de Dalweg: voor elck wat wils! OCK INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS GINA14 WOENSDAG 7 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 15 Ig Of cobs s da Gemeenteraadsvergadering PEDICURE- VOETKUNDIGE Film 'Gejaagd door de wind' bij KB O Fiat Panda Italia '90 beleeft bij Auto Smeeing première tijdens voorjaarsshow van 8 t/m 26 maart Soestduinen Schuttingtaai Balkon losgewaaid Met de KBO naar Rijk van Nijmegen Jamborette 1990 in Volwassenenonderwijs te Zeist krijgt Havo/Vwo-afdeling Informatie-avond Ouderenmiddag KBO/societeit St. Jozef Verkiezingsavond minderheden enhoffstraat 46, :ich als doel een iaal-cullurele le- n als lid sleun je ging en geniet je ehap. De kosten jongeren t/m 23 huishouding be- res ledenadmini- joest, tel. 12689. I t: link van zich liets werd een ld, waarvoor meer belang- het grote suc- veld. King of naand op ons erde film van ïbuteerde met oest hij reeds ivincie Yuhan rken. Na twee t zware leven :t leger. De ja- gemeenschap jen Kaige de bracht en res- oude tradities Echter niet i keurslijf zijn te film 'Gele n King of the finitief af met :ureleRevolu- waar verhaal jm. tadsjongen uit intage moest ;t hij echter de te worden van rijgt de derde uwelijks goed begint hij vol lateriaal is er vol heroische ordenboek op lat hij nieuwe i leren. Hij sti- pas geleerde te maken. Bij ngebruikelijke maar als de rijgt moet Lao ;nwerk. ;las en het ple- enken aan het i. Kaige heeft ijn charmante icht tegen de iken. Veel van in de prachti- g of the Child- n een verhaal teld. Een film c zal vergeten, ree: f 6,-; cjp/ uur) h East (14.00 f20.30 uur) il (20.30 uur) ier protret- en ouden op zon- tot 14.30 uur. voor niet-le- ooraf opgeven iaal moet door gebracht wor- ïlier is begelei- uele vragen te Inemers zono- eft Pim Jacobs bij elkaar ge- /an een al jaren nieuwkomers, le bekendheid ogramma 'Jazz idesbergen en men met Rita iz, kan het pu- ïiek en zeer bij - terug naar ver a. een ode aan :1e evergreens, zikaal terug op loopbaan sa- avond worden z liefhebber op :nd. aanvang 20.15 ij de kassa. 15 uur a Reys' :-avond jp f 22,50 .15 uur Dolf de Vries, ri Qassen. JP f22,50 uur ntwerps gezel- a. Frans Maas. JP f 19,-. '.75 uur us One JP f 16,-. JÜLinstr..b. kleedr. .wedstrijd bassin I 15xZ5m. ligweide /rekreatie-bassrn glijbaan •uitzwerm sauna Op donderdag 15 maart komt de gemeenteraad in openbare vergadering bij een, aanvang 19.30 uur, in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorder- weg 79. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 ja nuari 1990. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 90-41: inzake de procedure ex-artikel 19 W.R.O. en artikel 83 jo. 103 Wet Geluidhinder ten behoeve van nieuwbouwplan De Lindenhof. 5. Voorstel 90-37: tot het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van gronden gelegen aan.de Van Wqedestraat, Dillen-, burglaan, Nassauplarltsoen enBeatrixlaan met Vah'-" stal Amersfoort B.V. te Amersfoort. 6. Voorstel 90-39: tot het vaststellen van de le herziening van het be stemmingsplan Landelijk Gebied. 7. Voorstel 90-40: tot het vaststellen van het bestemmingsplan Soest- Midden. 8. Voorstel 90-32: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van de reconstructie Dorresteinweg (tussen In dustrieweg en Koningsweg). 9. Voorstel 90-38: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van de automatisering van het kaartbestand. 10. Voorstel 90-29: tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ziektekostenvoorziening ten behoeve van ambtena ren in dienst der gemeente in de provincie Utrecht. 11. Voorstel 90-36: tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Nieuweweg aan Gebr. Higler Bouwbedrijf B.V. te Soest. 12. Voorstel 90-28: tot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel I van de Zoneverordening Hinderwet ten be hoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een metaalbewerkingsbedrijf op/in het perceel Soesterbergsestraat 6a. 13. Voorstel 90-42: tot het sluiten van een huurovereenkomst met Aqua- Indoor B.V. terzake van het sport- en recreatiecom plex Dalweg. 14. Voorstel 90-43: tot het vaststellen van de nota "Sport in beweging" 15. Initatiefvoorstel van de PVDA met betrekking tot de omgeving van de Van Weedestraat. 16. Voorstel inzake de behandeling van het initiatiefvoorstel van de raadsfracties van VVD, D'66 en Progressief Soest betreffende de ves tiging van een gezondheidscentrum aan de Mariastraat. Woensdag 7 maart Informatie-avond: s.g. de Koppel voor Ito, ito, Ihno en ihno, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Open Dag: S.B.B.O. Midden Nederland, voor beroepsopl. en vakcursussen, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheidsweg N 130, Amersfoort. Van 13.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 8 maart Informatieavond: s.g. het Nieuwe Lyceum, voor mavo, havo, athen. en gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Aanvang 19.30 uur. Open huisavond: o.s.g. Schothorst College, voorathen., havo en mavo, Pala- dijnenweg 611, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 maart Voorlichting: Sted. Gymn. Joh. van Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v. Prin- stererlaan 33, Amersfoort. Vanaf 10.00 uur. Dinsdag 13 maart Open Dag: Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarneveltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 14 maart Open Dag: Chr. s.g. Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarne veltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 14.00 - 16.00 uur. Open Middag: Chr. Agrarische School, voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Open Huis: De Nieuwe Baarnsche School, voor onderw. opalgem. grondslag, Smutslaan 8, Baarn. Van 19.00 - 20.15 uur. Dinsdag 29 mei Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor leer lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. GEDIPLOMEERD F. Joldersma-Lissenberg Koninginnelaan.80 - Soest Telefoon 02155 -1 18 11 Bellen voor afspraak tussen 19.00 en 20.00 uur. Zondag 11 maart a.s. brengt de Soester afdeling van de K.B.O., Katholieke Bond van en voor Ouderen in de serie zondag filmmatinee's een klassieker van het zuiverste water. In de huiskamer van dienstencentrum De Vijverhof wordt "Gejaagd door de wind" ver toond, met in de hoofdrollen Clark Ga- ble, Vivien Leigh, Leslie Howard en Olivia de Havilland. De bijna vier uur durende speelfilm is de enige film die ooit 10 Oscars kreeg toegekend. In verband met de lengte van de film is de aanvang om 13.30 uur. De film is uit sluitend toegankelijk voor 55 plussers. In deze grootste filmklassieker aller tij den zien we de hopeloze liefde van een temperamentvolle vrouw voor een ro mantische dromer. De liefde blijft ech ter onbeantwoord, omdat de man van haar dromen reeds getrouwd is. In een perfekte mengeling van dramatiek, haat, liefde, jalouzie, bitterheid, moed, hartstocht en romantiek blijft dit mees terwerk tot de laatste minuut boeien. De politie werd in het weekeinde in de arm genomen door een bewoner van de Vliegtuiglaan in Soesterberg, die ont dekte dat de gevel van zijn huis was vol- gekalkt met niet al te welvoeglijke ter men. De sporen wezen in de richting van een 10-jarig buurjongetje, dat be kende verantwoordelijk te zijn voor het "schilderwerk". De zaak zou onderling geregeld worden. Aan de Heuvelweg ontstond vorige week een gevaarlijke situatie als gevolg van de storm. Die had een deel van het balkon van een wonirijg weggeblazen en het resterende deel zat los. Om te voor komen dat de restanten door de glazen uitbouw zouden storten moest het ge heel worden gesloopt. Volgens de poli tie was dat hard nodig: "Er kon geen muis meer op staan." De Katholieke bond voor ouderen Soest gaat naar het 'Rijk van Nijmegen'. Zij zijn daartoe in staat gesteld door een subsidie van de Soester 'Club van Hon- Van dinsdag 24 juli tot en met donder dag 2 augustus vindt in Soestduinen op het scouting-kampeerterrein De Paltz voor de achtste maal de Jamborette pld^fs. .£><3ze;',internationale Scoijtijig-'V akhvitéif wordt georganiseerd vanuit het distrikt Amersfoort. Het betreft een aktiviteit die één keer in de vijf jaar wordt gehouden. Aan de aktiviteit nemen ditmaal ruim 800 jongeren deel in de leeftijd van 11 tot en met 17 jaar. Dat is bijna 250 meer dan in' 1985. Er komen zowel jongens als meisjes. De deelnemers komen uit 17 landen, waaronder Britse continent, Ierland, Denemarken, Zweden, Zwit serland, Italië, Spanje, Frankrijk, Tur kije, de Benelux, Duitsland, Canada en de VS. Er doen diverse groepen mee. Het terrein De Paltz ligt aan het Heezer- spoor achter het zwembad in Soestdui nen en is al vanaf 1955 in gebruik voor de Jamborette. Gedurende tien dagen krijgen de deel nemers een gevarieerd programma voorgeschoteld waarbij men op veel da gen kan kiezen uit een hoeveelheid van programma's. Middenin het kamp val len de bezoekdag op zondag 29 juli en het bezoek van alle scouts aan Amers foort op zaterdag 28 juli. Uiteraard staan er excursies op het pro gramma, o.a. naar Amsterdam en Utrecht; er is voor iedereen een twee daagse zwerftocht in de omgeving; er worden diverse kampvuren gehouden en een aantal gaan wadlopen in Gronin gen. Een groot deel van de maand maart staan de Fiat-dealers in het teken van de jaarlijkse voorjaarsshow, het Festival dei Campioni. Als extra attractie van dit kampioenenfestival introduceert Fiat de Panda Italia '90, een model dat de betrokkenheid van Fiat bij het WK Voetbal aangeeft. Deze speciale versie van de Fiat Panda 1000 L i.e., ontworpen voor het nade rende voetbalspektakel, zal niet alleen de voetballiefhebbers aanspreken: de auto biedt de consument een aantrek kelijk prijsvoordeel. De Panda Italia '90 is geheel wit gespo ten, inclusief de bumpers voor en ach ter, de grille en de wieldoppen (afkom stig van de Panda Super). Op deze witte auto is de Italia '90 striping aange bracht, bestaande uit de Italiaanse vlag en de mascotte van het WK Voetbal. De voorstoelen en achterbank hebben een speciale blauwe bekleding, ook voor zien van het logo van Italia '90. De voorstoelen hebben verstelbare rugleu ningen met hoofdsteunen, en boven dien wordt deze Panda geleverd met een Philips stereo radio/cassetterecor der met digitale uitlezing en elektroni sche préselectie van de zenders. Van zelfsprekend is deze Panda ook voor zien van benzine-injectie, elektronische ontsteking, een geregelde drieweg kata lysator en lambdasonde, en voldoet dus - zoals alle Fiat benzinemodellen - aan de strengste US '83 milieu-eisen. De extra's vertegenwoordigen een waarde van ongeveer f 1.400,-. De Panda Italia '90 wordt aangeboden voor een prijs van f 13.650,- hetgeen een consumen tenvoordeel van f 1.500,- betekent ten In het dag/avondonderwijs voor vol wassenen voltrekken zich de laatste ja ren grote veranderingen. Deze veran deringen hebben te maken met de ver anderingen in de maatschappij en de behoeftes van groepen cursisten Zo groeit bijvoorbeeld de laatste jaren de behoefte aan kortere cursussen en aan een gevarieerd aanbod van opleidings- niveau's. De school aan de Kroostweg probeert slagvaardig in te spelen op de ze verschillende veranderingen. In 1978 is de school gestart met een dagaf deling van de Mavo. In de loop der jaren is de school uitgegroeid tot een Mavo- school met een dag- en een avondafde ling en een korte beroepsgerichte oplei ding in de administratieve sector, en PBVE-cursus. De school wordt be zocht door vrouwen, mannen en jonge ren vanaf 16 jaar. Per 1 september kan een wens van veel (oud)-cursisten eindelijk in vervulling gaan. De Mavo voor volwassenen krijgt dan uitbreiding met een Havo/Vwo- afdeling. Net als op de Mavo voor vol wassenen zal het ook hier mogelijk zijn om per vak te studeren en in twee jaar een Havo-diploma of een of meer Ha vo-certificaten te halen. Voor het beha len van een VWO-diploma of certifi caat duurt de studie nog een jaar langer. In het volwassenenonderwijs wordt er derd', een genootschap van zakenmen sen en particulieren. Dit genootschap maakt met jaarlijkse donaties dagtrips voor 65 plussers mogelijk. Op 29 maart organiseert de KBO-Soest, de eerste dagtrip van het seizoen. De reisbestem- ming is het 'Rijk van Nijmegen', een van de mooiste natuurgebieden van ons -land met de bekende Zevenheuvelen- weg en de Ooij polders. Naast prettig toeren per luxe touringcar wacht de dagjesmensen koffie met ge bak, een originele heerlijke winterse maaltijd en een gezellig rondje kukele- kien(bingo). Leden van de KBO beta len een all-in prijs van 35 gulden, niet leden betalen 45 gulden. Vertrek 9.45 uur, terug 17.45 uur. Aanmeldingen voor 15 maart a.s. bij de bekende adres van uitgegaan dat cursisten die Havo/ Vwo willen gaan volgen in het bezit zijn van een Mavo- of Mulo-diploma. In dien men slechts een of enkele vakken wil volgen is en Mavo-certificaat op D-niveau in die vakken voldoende. De minimumleeftijd waarop cursisten kun nen inschrijven is 18 jaar. De cursus op Havo/Vwo-niveau is bedoeld voor mensen die hun kennis op peil willen houden of uit willen breiden en uiter aard ook voor diegenen die een Havo- of Vwo-diploma nodig hebben als basis voor een vervolgopleiding. Daarnaast is een Havo/Vwo-opleiding voor velen een mogelijkheid gebleken om hun per spectieven op de arbeidsmarkt te ver groten. Bovendien is er de laatste jaren een tendens ontstaan dat jongeren die op een of andere manier in de boven bouw van het gewone onderwijs de boot missen de overstap maken naar een Ha vo/VWo voor volwassenen om alsnog in zo kort mogelijke tijd het Havo/ Vwo-diploma te halen. Iedereen die belangstelling heeft voor de nieuwe Havo/Vwo-afdeling voor volwassenen is welkom op de informa tie-avond op woensdag 14 maart om 19.30 uur in het gebouw aan de Kroost weg 58a te Zeist. Wie verhinderd is maar wel belangstelling voor de oplei ding heeft kan ook bellen op maandag t/m donderdag van 9.00 - 12.00 uur, tel. 03404-57699. Belangstellenden zijn ook welkom op maandag- en dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur. Op woensdagmiddag 21 en 28 maart staan de deuren van het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg tussen 13.30 uur en 17.00 uur weer wijd open voor een gezellig-samenzijn waarbij het kla verjassen, handwerken of zo maar een gezellig praatje tot de mogelijkheden behoren. 55-Plussers zijn van harte wel kom en hebben gratis toegang. 1 brjom j>': - :""iI if. - c" jt t.t~- f - i 'jJ bnovr. •A>nov>mw.r\ rm rtooiv deelte een zonneweide (binnen) aan wezig. Vanuit het recreatiebad kan men rechtstreeks naar buiten zwemmen naar het buitenbad, waar zich o.a. een onderwaterzitborrelbank bevindt. Dit buitenbad wordt dus - niet overdekt, in tegengestelling tot wat door sommigen wordt beweerd - niet overdekt. Wel wordt onderzocht of het mogelijk is om uit energiebesparingsoverwegingen het buitenbad 's nachts af te dekken. De ge meente wenst namelijk, evenals in de andere gemeentelijke gebouwen, ook in dit gebouw het energiegebruik zoveel mogelijk te beperken. Voor het open- luchtzwemmen zal dit uiteraard geen enkele belemmering opleveren. Kort om, het recreatiebad wordt een voor ziening, die optimaal is voorzien van spel- en recreatieelementen en die dar mee goed is toegesneden op de recrea tiebehoeften van tegenwoordig. Om het buitenbad zal een doorzichtig windscherm worden geplaatst zodat men ook bij iets minder stralend weer toch in de luwte kan vertoeven. Hinder van verkeersgeluiden en uitlaatgassen vanaf de Dalweg wordt hiermee even eens verminderd. Sporthal, sauna Het complex bevat voorts een ruime sporthal, een sauna en uiteraard een restaurant. In het saunagedeelte vindt men o.a. een dompelbad, een turks bad, een rustruimte met open haard en een saunahof (buiten). Rondom het sportcomplex komt een ligweide annex zonneterras van bijna 8000 m2. Temperatuur De watertemperatuur in het gehele zwembadgedeelte kan voor bijzondere groepen, zoals bijvoorbeeld ouderen, patiënten, babies en peuters worden aangepast. Voor hen zijn namelijk vaak hogere temperaturen nodig dan voor de gemiddelde zwemmer; dezer tempera turen kunnen momenteel in het zwem bad 'de Turf niet worden gerealiseerd. Door deze mogelijkheid de tempera tuur aan te passen en doordat er een aantal verschillende baden naast elkaar zijn wordt het voor veel meer groepen dan tot nog toe mogelijk om gebruik te maken van het zwembad. Het zwembad zal het gehele jaar ge opend zijn, dit in tegenstelling tot het Soester Natuurbad, dat alleen tijdens het zomerseizoen is geopend. Kleine wijziging Tot zover het bad zelf. Wat betreft de bouwplannen kan nog worden opge merkt, dat het oorspronkelijke bouw plan achteraf enigszins is gewijzigd, re den waarom een aanvullende ruimtelij ke ordeningsprocedure in gang is gezet. Dit betreft enkel ondergeschikte wijzi gingen (zoals een vergroting van het restaurant/zwembadgedeelte en een kleine gevelwijziging), die voor de ge bruikswaarde van het zwembad geen negatieve gevolgen hebben, maar eer der positieve gevolgen. Verwacht wordt, dat deze procedure zonder ver dere problemen afgehandeld kan wor den. Uit het bovenstaande mag duidelijk zijn, dat Soest met het nieuwe sport complex een zeer volwaardige voorzie ning krijgt waaraan men het hele jaar door veel plezier en genoegen zal kun nen beleven. Een bad dat is aangepast aan de wensen en behoeften van een groot aantal verschillende groepen en dat door jong en oud, door zieken en gezonden optimaal gebruikt kan gaan worden. Gemeente Soest mulrifunkt.r. De Soesterse Wanja van Winsen heeft onlangs een serie van drie boeken uit gebracht onder de titel 'Harmonie in stijl'. Maar liefst zeven jaar heeft zij ge werkt aan dit omvangrijke werk over harmonie en het verschil van harmonie in diverse muziekstijlen. Wanja van Winsen doceert al bijna twintig jaar het vak harmonieleer. De laatste jaren doet zij dat aan het Hilver- sums Conservatorium. De aanleiding om het boek te gaan schrijven was dat er nauwelijks materiaal over het onder werp te krijgen was. En dan al helemaal niet toegespitst op klassieke en moder ne muziek. Het boek is dus uit pure noodzaak geboren. Wanja van Winsen: "Het stoorde mij in hoge mate dat er in geen enkel werk verband werd gelegd tussen klassieke en moderne muziek zoals bijvoorbeeld jazz, terwijl die ban den er zeker zijn. Bovendien waren de werken nooit volledig. Ik heb daarom altijd al mijn eigen lesmateriaal ge maakt en daar is nu dus uiteindelijk het boek uit voort gekomen." Het boek behandelt niet alleen de infor matie over harmonieleer. Zij heeft ook aandacht besteed aan de geschiedenis van de muziek, de filosofie en de cul tuurgeschiedenis. Bovendien "heeft zij geprobeerd een tijdbeeld te geven van de componisten die in het boek aan bod komen. Mevrouw Van Winsen: "Het feit bijvoorbeeld dat Beethoven een zeer groot bewonderaar was van Napo leon heeft een grote invloed gehad op zijn muziek." Vakboek Het boek is in de eerste plaats een vak boek,bestemd voor muziekstudenten. Het geeft geen regels hoe het wel en niet moet, maar wel richtlijnen om de stu dent te leren zijn eigen muziek te com poneren. Het driedelige werk is echter ook geschikt voor praktizerende jazz- of klassieke musici die geen muziek stu deren, maar wel graag hun kennis en mogelijkheden uit willen breiden. Wan ja van Winsen: "Je kunt de informatie zelfs voor computermuziek gebrui ken!" In het boek wordt aandacht besteed aan hoe muziek klinkt en waarom de ene stijl zich in klank onderscheidt van de andere. Er wordt in deel drie een prach tige collectie bladmuziek gegeven om de informatie klank bij te zetten. Wanja van Winsen, behalve schrijfster en docente ook zelf een zeer verdienste lijk componiste, hoopt dat door dit boek mensen meer van muziek gaan houden en vooral muziek gaan respec teren. "Ik vind het verschrikkelijk als ik hoor hoe sommige muzikanten muziek misbruiken om er veel geld mee te ver dienen. Ik heb er echt geen problemen mee als mensen rijk worden van mu ziek, dat is natuurlijk prima, maar dat moet niet het uitgangspunt zijn. Je moet respect hebben voor muziek." Hart en ziel Zelf is ze door haar beroep zeer kritisch geworden op muziek. "Vooral op de uitvoeringen. Een stijl die me niet aan spreekt kan ik toch waarderen als je Wanja van Winsen: 'Ik hoop dat door mijn werk de mensen meer van muziek gaan houden.' hoort dat de uitvoerder er echt zijn hart en ziel in heeft gelegd." 'Harmonie in Stijl' is uitgegeven in ei gen beheer. "Het is te specialistisch voor een grote uitgeverij," aldus haar man Dick Kam. Hij verzorgt de ver koop en publicatie van het boek. "Het boek is nu ongeveer een maand uit en het loopt vrij goed. We krijgen veel po sitieve reacties. Er is ook belangstelling voor in het buitenland," vertelt Dick Kam. "Waarschijnlijk zal het boek bin nenkort ook in het Engels en Duits ver schijnen en dat is natuurlijk een groot compliment." Zondag 11 maart a.s. organiseert de P.v.d.A. een verkiezingsbijeenkomst voor de minderheden in het Dorpshuis Smitsweg Soest. Aanvang 14.00 uur. Daarnaast kunnen persoonlijke zaken aan de orde worden gesteld. De heer Kemalettin Kunaguglu, kandi daat-raadslid uit Utrecht zal vertellen over zijn ervaringen tot nu toe. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Uit recente persberichten is gebleken, dat de plannen voor de bouw van het sportcomplex aan de Dalweg nog niet voor ieder even duidelijk zijn. Hoewel in december de plannen uitgebreid in de krant zijn toegelicht worden daar om hieronder nog enkele zaken ver helderd. opzichte van de Panda 1000 L i.e. Festival dei Campioni De nieuwe versie van de Panda wordt geïntroduceerd tijdens het Festival dei Campioni, de grote vooijaarsshow van de Fiat dealer. Deze show, die wordt ge houden van donderdag 8 tot en met maandag 26 maart, heeft de Fiat kam pioenen als publiekstrekkers. Belang rijke voorbeelden daarvan zijn de Pan da Young (vanaf f 12.990,-), de Panda Sergio Tacchini, de complete Uno- en Croma-serie en de Tipo Team, die van- ai i zt.zuu,- in ae showroom staat. Be zoekers van het Festival dei Campioni die een proefrit maken met een van de nieuwe Fiat-modellen, krijgen boven dien een speciaal samengestelde CD- cadeau, met daarop bijna een uur aan trekkelijke synthesizer muziek. Ook is er een grote prijsvraag, waarmee tien tallen prijzen kunnen worden gewon nen, zoals Philips CD-spelers, autora- dio-CD-spelers, portable CD-spelers en CD-waardebonnen. Dus: Op naar Auto Smeeing, Konings weg 14 te Soest. Zoals op bijgaande tekening te zien is zullen er in het zwembadgedeelte van het complex drie baden komen: een in- structiebad, een wedstrijdbad van 25 bij 15 meter en een recreatiebad, dat zoals u ziet, speelse vormen heeft. Het wed strijdbad bevat een beweegbare bodem, zodat het bad voor verschillende groe pen naar behoefte kan worden aange past. Buiten zwemmen Het recreatiebad zal worden voorzien van de nodige spelelementen, zoals een grote glijbaan (buitenom), een Whirl pool, onderwaterborrelbanken, een wild water kreek, spuiters, jet-streams etc. In het kleutergedeelte, dat enigszins afgezonderd van het grote bad ligt, zul len een glijelement, een watertafel, wa tervalletje en een schuimbron worden aangelegd. Tevens is in het recreatiege-

Soester Courant | 1990 | | pagina 15