Jos Hakvoort winnaar halve marathon Goede resultaten senioren Red Stars Politiek op de loop bij Pijnenburg Jack Belt duathlonkampioen WOENSDAG 7 MAART 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Pijnenburgcross trekt ruim 500 deelnemers BASKETBAL auto smeeing BOWLING Soester Bowling Bond Soester Courant goede informatiebron Finnen, Denen en Engelsen in Soest Red Stars geeft aan zilveren jubileum internationaal tintje Prima weekend voor Shotteams TAFELTENNIS HANDBAL Atilla - dames BDC 11-10 06-11 Soestdijk 3 zet zegenreeks voort BILJARTEN Spannende biljart finale Six-Ball l t\ 1 Vele honderden lopers waren afgelo pen zondag naar de atletiekaccommo- datie van AV Pijnenburg aan de Bos straat getogen om mee te doen aan de halve marathon, 15, 10 dan wel 5 km. De recreatie-afdeling van AV Pijnen burg, die voor de 26ste keer in successie deze cross organiseerde, was er weer in geslaagd een prachtig parcours uit te zetten in en rondom de bossen van Pij nenburg. Zelfs de storm, die in de week voorafgaand aan de cross nog zorgde voor vele natuurlijke obstakels, kon de organisatie er niet van weerhouden het sportieve evenement vlekkeloos te doen laten verlopen. Dit keer was ook politiek Soest van de partij, die elkaar over een afstand van 1600 meter op het scherpst van de sne de bestreden. Het verslag hiervan, dat op zich een aantal opmerkelijke resulta ten met zich meebracht, kunt u elders in deze krant lezen. Het klapstuk van de Pijnenburgcross is ieder jaar de halve marathon (ruim 21 km), waarvoor ruim 100 deelnemers zich om 12 uur precies aan de start gemeld hadden. Alhoewel er niet direct favorieten aan te wijzen waren, was het duidelijk, dat het zou gaan tussen lopers van AV Pijnenburg en de BAV uit Baarn. Harry van Brummelen van AV Pijnen burg kwam na de start goed weg, en nam dan ook resoluut de leiding, ge volgd door Jos Hakvoort en Henk Landman, beiden van BAV. Beide BAC-ers richtten zich na hun rustige start duidelijk op koploper Harry van Brummelen, en gezamenlijk slaagden zij erin om Harry gedurende het ver loop van de zware 21 kilometers in de lopen. In de laatste ronde bleken beide over iets meer inhoud te beschikken, en was het Jos Hakvoort, die met een tijd van 1.15.14 uiteindelijk de zege pakte. Hier mee was hij ruim 3 minuten langzamer dan Gert de Ruygt van AV Pijnenburg, die in oktober j.l. een snellere tijd reali seerde. Henk Landman moest op zijn clubgenoot in de laatste meters iets toe geven en eindigde in 1.15.20, Als derde kwam over de meet Dirk Kennis uit België, die zich nog tussen de BAV-ers en Harry had weten in te nestelen. Zijn eindtijd bedroeg 1.15.30. Harry van Brummelen tenslotte werd verdienstelijk 4e in 1.15.51, waarmee hij toch ruim 3 minuten sneller was dan tij dens de vorige editie. De 15 km werd op overtuigende wijze afgerond door Joop Oudhof uit Utrecht in 1.04.00, gevolgd door Vincent Ap pelhof uit Schalkwijk, die 1.04.20 no teerde. A. Root uit Huizen pakte hier de 3e plaats in 1.05.45. Op de 10 km was de strijd veel aantrek kelijker om te zien en niet alleen omdat de kersverse nationale kampioen cross bij de A-junioren Dirk van de Broek van AV Pijnenburg aanwezig was. Paul van de Brink, ook van AV Pijnenburg en Pe ter Reinsma van AV Trathlon gaven el kaar in de beginfase niet veel toe, maar gaandeweg liep Dirk van de Broek, ogenschijnlijk zonder al teveel inspan ning, langzaam maar zeker van zijn con currenten weg om uiteindelijk te finis hen in een tijd van 37.18, hetgeen ge zien de zwaarte van de parcours een tijd was die er mocht zijn. Op de 2e plaats legde Paul van de Brink beslag, die een goede tijd van 37.50 noteerde. Peter Reinsma werd 3e in 38.20. De strijd op de 5 km werd duidelijk in Start van de halve marathon in de Pij nenburgcross. het voordeel beslist van Richard Koot van BAV in 21.06, met op de 2e plaats clubgenoot Laurens de Jongh in 22.28. Erik van Hoof uit Ermelo kwam daar vlak achter met een tijd van 22.37. De allerjongste lopers en loopsters ten slotte liepen een afstand van 2,5 km. Dat het ook hier hard kan gaan, bewe zen wel de tijden, die genoteerd werden. Michel Dunnebier van BAV kwam als eerste over de meet in 11.38, maar werd op de hielen gevolgd door Pijnenburg- juniore Ulrike van de Lee, die 11.49 no teerde. Op de 3e plaats eindigde hier Frank Kleuver uit Huizen in 12.10. Als gastheer voor de inschrijving en kleed gelegenheid trad deze keer weer op de v.v.SEC, die geheel belangeloos haar accommodatie ter beschikking stelde. Op rayonniveau hadden het eerste he renteam en de jongens junioren A dit weekeinde nog vrij. Alleen de dames en het meisjes A-team speelden een thuis wedstrijd. Voor beide teams is het een nederlaag geworden met klein verschil. Het meest pijnlijk was dit voor het eer ste damesteam dat de dames van BVO uit Odijk op bezoek kregen en in de laatste minuut de wedstrijd uit handen gaven en alsnog moesten toezien hoe BVO met de winst, 53-51, naar huis gingen. De meisjes leden tegen het veel sterker geachte Dragons een verlies van slechts zes punten, 50-56. Voorts waren op kernniveau bijzonder veel wedstrijden en ondanks het feit dat de krokusvakantie de teams niet altijd in volledige samenstelling te zien gaf, werd toch weer zeer fanatiek en soms met wat anders geformeerde teams ge speeld. Het tweede damesteam had een zware klus tegen koploper Argon/Veenland, maar klaarde deze klus voortreffelijk en won deze partij verdiend met 53-34. Het tweede herenteam speelde tegen de ervaren jongens van BC Utrecht, die echter ook ondervonden dat met slechts vijf man naar Soest komen natuurlijk ri sico's met zich meebracht. Toen dan ook in de tweede helft een speler met een maximum aan persoonlijke fouten het veld moest verlaten was de kracht uit het Utrechtse team. Het Red Stars reserveteam kon met goed spel duide lijk afstand nemen van de Utrechtena- ren en won zo verdiend met 92-64. Overige uitslagen Red Stars JA2-Eem'78 JA1 46-62 Red Stars MBl-'t Gooi MB1 52-48 Red Stars 4-Woudenberg 1 66-65 Red Stars 5-Irene 3 74-48 Red Stars 3-Irene 1 68-68 Red Stars 6-Blue Arrows 1 43-69 Red Stars JB 1-Shooters JB1 81-71 Red Stars XD2-Dunckers JD1 29-74 Red Stars XD1-Crackerjacks XD1 48-13 Red Stars JC3-Blue Arrows JC147-52 Red Stars XD3-OSG XD2 24-45 Voor het komend weekeind gaat voor heren 1 de competitie weer verder, na een rustperiode van twee weken. Het Soester team moet aanstaande za terdag zien te winnen in een uitwed strijd tegen Luba in Zoeterwoude. Het eerste damesteam speelt zaterdag tegen Cady'73 en wil natuurlijk revan che nemen voor de kleine nederlaag van afgelopen weekeind. De Pijnenburgcross kende afgelopen zondag een apart onderdeel, waarin alvast met een knipoog werd gekeken naar de komende gemeenteraadsver kiezingen. De atletiekvereniging had de kandidaat-raadsleden uitgenodigd gezamenlijk deel te nemen aan een loop over 1600 meter. Slechts negen politici - al dan niet in de dop - wilden wel laten zien wat ze op de korte baan konden presteren. Ze wer den weggeschoten (figuurlijk, wel te verstaan) door WD-wethouder Gün- ther Plomp, die het startpistool met overgave bediende. Een spaarzaam pu bliek volgde de sportieve verrichtingen van de twee uames en zeven heren van enige afstand. CD A-lijsttrekker Jan Menne, een erva ren loper, nam vanaf het begin de lei ding en liet zijn concurrenten dan ook ver achter zich. Hij finishte in 6 minuten 31 seconden. De WD - met drie man nen en een vrouw getalsmatig in elk ge val opmerkelijk sterk present - had in Robert Polman Tuin zijn snelste verte genwoordiger. Hij eindigde als tweede in 7.15, gevolgd door Jan Nuijten van Progressief Soest, die de derde plaats bemachtigde in 7.33. PvdA-wethouder Frans Kingma ein digde als vierde in 7.37 en de WD-ers Bert Krijger en Richard Westerhof Startschot voor de politiek-op-de- 1600-meter. deelden de vijfde en zesde plaats met 8.24. Jan Danvers (PvdA) hield het na één rondje voor gezien en ook Marijke Weidema (WD) viel voortijdig uit. Daardoor kon Thea Weenink van Pro gressief Soest als enige het dames-ere schavotje bestijgen. Ze liep de rondjes in een tijd van 9.37. Wethouder Plomp deelde na afloop de medailles en de zoenen uit. Volgens winnaar Jan Menne smaakte het zoet van de overwinning hem zeer wel. "En dat is dan nog maar een voorproefje..." aldus de CD A-lijsttrekker. 'Ik ga er ook wel eens zomaar langs'. 'Ze schenken inderdaad prima koffie'. Moet een reparatie of een proefrit altijd aanleiding zijn om eens bij Auto Smeeing langs te gaan? Integendeel. Veel mensen komen regelmatig zomaar langs. Ze kijken wat rond, maken een babbeltje en nemen een kop koffie in onze coffeecorner op de 1e etage. En dat kan makkelijk. De opvattingen van Auto Smeeing over gastvrijheid zijn heel ruim. Net als onze visie op service. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. fel. 02155-13227. Uitslagen 26 februari: Baanbreker-B-team Bloopers-TPP Pin Downs-Silver Star 1 N.G.S.-Turtles d'Oude Enghe-Heineken Buli's Eye-Arrows Uitslagen 27 februari: Veentuuters-de Kapperij C-drie- Kegelkeilers Grillroom Cairo-C-team Ham-Vendette Trio Bleeker-Naadje Bunk-Dexcrest Silver Star 2-Big Boss Autoschade Koffrie-Invadèrs Strajk-Cobra's Uitslagen jeugd: Anton's Jeugd-De Dotjes The Flipstones-M.J.C. Boys Totaalstand jeugd naar winstpunten en pinfall: 1. M.C.J.Boys 16 pnt. 10433 2. Ant. Jeugd 10 pnt. 10456 3. Flipstones 10 pnt. 8727 4. De Dotjes 6 pnt. 9272 5. G-team 3 pnt. 4-1 4-1 1-4 5-0 4-1 4-1 0-5 3-2 4-1 4-1 2-3 1-4 0-5 3-2 5-0 5-0 472-0'/2 In een spannende strijd is Jack Belt zon dag j.l. de eerste duathlonkampioen van Soest geworden. Als voorbereiding op het zomerseizoen organiseerde triathlonvereniging De Schieter dit eer ste winterkampioenschap. De werd- strijd ging over 1000 meter zwemmen in "De Turf' en 9,5 kilometer lopen, verdeeld over 5 ronden Waldeck Pyr- montlaan- Soester Engwèg- Verlengde Talmalaan en Beukenlaan. De organisatie mocht zich verheugen in een flinke deelname, zodat er in twee series gestart moest worden. Direkt na de start nestelden zwemmers bij uitstek Frits Wibbelink en Stephan Uyland zich op de eerste posities. De heren drukten resp. 12.03 en 13.02 min. af, terwijl Jack Belt ruim 2.30 min. later dan de leider uit het water kwam. Jack Belt bleek al snel de betere loper en liep zienderogen op zijn tegenstanders in. Het duurde echter bijna tot het einde voordat Jack definitief de koppositie kon overnemen. Met een voorsprong van 29 sec. finishte hij als junior- en algemeen kampioen in 46.35 min. De tweede plaats in het to taalklassement werd opgeeist door Ste phan Uyland in 47.04 min., waarmee hij seniorkampioen werd. Op een derde plaats kwam Frits Wibbelink als 2e ju nior binnen in 47.33 min. Bij de senio ren werd Henk Wardenaar met een per soonlijk record op het zwemmen in Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseert de basketbalvereni ging The Red Stars in het voorjaar en de zomer een groot aantal activiteiten. Bij deze zilveren mijlpaal wordt onder meer stilgestaan tijdens het traditione le paastoernooi, waar ditmaal zeventig buitenlanders aan deelnemen. Red Stars krijgt bezoek uit Denemar ken, Engeland en Finland en ontvangt daarnaast ongeveer dertig teams van Nederlandse clubs. Het paastoernooi wordt gehouden van vrijdag 13 tot en met 16 april in sporthal Beukendal. Het is de 21ste keer dat het meerdaagse bas ketbalevenement wordt georganiseerd. Het is een goede gewoonte geworden dat Red Stars verenigingen van over de grenzen uitnodigt. Nieuwe gezichten zullen te zien zijn bij Tampella, een Fin se club uit Iniceroinen dat vlakbij de hoofdstad Helsinki ligt. De Scandinavi sche club komt met 35 personen naar Soest en doet met zowel een meisjes- als jongens juniorenteam mee aan het toer nooi. Holbaek Basketball Klub is in de loop der jaren een goede bekende geworden van de Soester basketballers. Red Stars gaat met de Deense club de tiende op eenvolgende uitwisseling aan. HBBK is met dertien leden te gast bij Red Stars. De meisjes junioren van Red Stars ver blijven van 1 tot en met 6 juni in Hol baek. Het Engelse Crystal Palace verscheen reeds vijf maal op het jaarlijkse paas toernooi. De vooraanstaande club uit Londen stelt een herenploeg en een team van jongens junioren op. Uit Tsje- choslowakije komt de herenploeg van Viktoria Zizkov. Het leek er eerst op dat de ploeg uit Praag niet aan het toernooi deel zou kunnen nemen, maar op het al lerlaatste moment is hun deelname ze ker gesteld. Red Stars biedt tijdens de paasdagen onderdak aan zeventig bui tenlanders. De meeste internationale gasten arriveren donderdag 12 april al in Soest. Behalve het basketbaltoernooi staat voor hen een aantal uitstapjes op het programma. Het deelnemersveld van het paastoer nooi wordt gecompleteerd door clubs uit ons land. Op grond van het hoge ni veau basketbal en de gezellige sfeer is het basketbaltoernooi bijzonder in trek bij grote verenigingen. Menig team-lei der benadert de organisatie met het ver zoek tot deelname. Maar de uitwisseling is niet het enige programmapunt op de zilveren agenda. Ook in mei en juni staat het 25-jarig be staan centraal. Red Stars zal ook in die maanden een groot aantal activiteiten op touw zetten. Alle drie landelijke Shotteams wonnen afgelopen weekend met duidelijke cij fers. Het eerste seniorenteam zelfs met 10-0. Het toch niet zwakke Combi 2 werd kansloos aan de kant geschoven. Ook het tweede seniorenteam won ruim. In een vervelende wedstrijd werd Avanti 3 met 8-2 van tafel geveegd. De 9-1 overwinning van het eerste jeugd- team op het zwakke Irene i uit Tilburg was geen verrassing. Opvallend was al leen dat de Tilburgers niet eens pro beerden serieus tegenspel te bieden. Senioren Duidelijke cijfers als 10-0 spreken voor zich, en toch had het eerste Shotteam het bepaald niet makkelijk tegen Combi 2 uit Krommenie. Maar liefst 7 wed strijden werden in drie games gewon nen. Daar is een beetje geluk en mentale hardheid bij nodig. Afgelopen week end toonden Hans den Blanken, Be rend Jonker en Aijen Hoogeveen zich meesters in het beheersen van hun ze nuwen. Gaan zij op deze manier door met het verzamelen van punten, dan lijkt het kampioenschap zeker. In Hazerswoude (de stad van Bettine Vriesekoop) versloeg Shot 2 in een sfeerloos duel Avanti 3 met 8-2. Weinig publiek en weinig inzet bij de spelers uit Hazerswoude zorgden voor een matte, soms zelfs saaie wedstrijd. Het enige positieve voor de Shotspelers zijn de 8 punten die mee naar huis werden geno men. Dirk Schuiling en Eugéne Staff- horst bleven ongeslagen. Aksel van El- teren won twee maal. Jeugd Het eerste jeugdteam won in de thuis wedstrijd tegen Irene 1 opvallend ge makkelijk van de Tilburgers. Slechts één van de drie tegenstanders bood echt weerstand. De anderen hadden, naar eigen zeggen, teveel carnaval gevierd en geen zin om serieus te tafeltennissen. Voor het publiek kan dat heel verve lend zijn. Shot 1 was er zelf ook niet blij mee, maar kon de negen punten ten minste nog goed gebruiken in de race om het kampioenschap. Patrick Dam en Mark van der Horst wonnen al hun wedstrijden, terwijl Pieter Salentijn 2 maal tot winst kwam. Ook het zesde jeugdteam kwam door een 9-1 overwinning op concurrent Victoria 5 dichter bij het kampioen schap. Paul Merkus en Aletta Peelen wonnen ieder 3 maal. Benjamin Erik Merkus was twee keer de betere. Uitslagen senioren: Shot 1 - Combi 2 Avanti 3 - Shot 2 Shot 3 - Elan 2 Nike 1 - Shot 4 Shot 5 - Bunshot 1 Shot 6 - Huizen 5 Shot 7 - Buna 6 Huizen 11 - Shot 8 ATC 13 - Shot 9 Shot 10 - VEV 8 De Hilt 2 - Shot 11 Shot 12 - ATC 10 Victoria 14 - Shot 13-3-7 Shot 14 - Nederhorst 7 Shot 15 - Good Luck 12 Jeugd: Shot 1 - Irene 2 9-1 Shot 2 - Almeerspin 1 8-2 ATC 2 - Shot 3 4-6 Bijmaat 6 - Shot 4 7-3 Shot 6 - Victoria 5 9-1 Buna 4 - Shot 7 6-4 10-0 2-8 9-1 9-1 9-1 5-5 6-4 5-5 1-9 8-2 4-6 3-7 3-7 8-2 15.28 min. en 49.11 min. als eindtijd goede 2e, terwijl onopvallend goed Gijs van Korlaar een derde plaats veroverde in 51.15 min. Ed van Renswouw zwom en liep zich naar de 4e positie in 1 uur en 42 sec.ge volgd door het duo Bert den Breejen en Rob Webster, die elkaar geen seconde toegaven en gezamenlijk de 5e plaats bezetten in 1 uur 3.53 min. 7e en 8e werden Marcel van Breukelen in 1 uur 5.26 min. en Jos Beijen iri 1 uur 7.25 min., verder nog gevolgd door Edo Westerbeek en Bob Govaert. Bij de dames ging de strijd tussen Mi randa Wurkum en Carla Govaert. Bij het zwemmen was Miranda een klasse apart en kwam zelfs als 3e van het totale deelnemersveld uit het water. Met 13.04 min. had zij 9.25 min. voor sprong opgebouwd op beginnend triathlete Carla, die zich op haar beurt bij het lopen van haar beste kant liet zien en maar liefst 6 min. goedmaakte. Miranda Wurkum behield de eerste plaats en werd clubkampioene met 1 uur 3.32 min. Carla Govaert klokte 1 uur 6.20 min. Mea Kriek legde de halve zwemafstand plus 6 km lopen af in 40.53 min. Veteraan Rob de Haas heerste in zijn klasse. Hij liet na 17.38 zwemmen een eindtijd van 52.16 min. afdrukken. Op de tweede plaats nestelde zich Arie Henzen, die 23.10 zwom en een eind tijd van 1 uur 18.25 min. realiseerde. De jeugd zwom 200 meter, gevolgd door 1,9 km lopen. Hier was Wanno Wardenaar veruit de snelste. Zijn zwemtijd bedroeg 4.09 min. en ook het lopen ging hem goed af. Wanno mocht BDC opende de score in de eerste mi nuut. Door goed verdedigend werk van BDC en Atilla duurde het lang voordat er werd gescoord. Kansen missen aan beide kanten en veel pech vooral aan BDC-zijde. Via een penalty kwam Atil la langszij. Door een break-out wist Atilla voor te komen 2-1. Slordig spel aan beide zijden lieten een rommelige wedstrijd zien. Dubieuze beslissingen van de scheidsrechters aan BDC-zijde zorgden ervoor dat Atilla regelmatig in overtal speelde. Door snelle break-outs wist BDC toch voor te komen met 4-3. Atilla had hier een antwoord op en wist de gemiste kansen van BDC af te straffen zodat BDC met een 6-7 achterstand de rust inging. BDC bleef knokken en zeer goed ver dedigen. Aanvallend werden er mooie situaties geschapen, maar helaas vaak niet afgemaakt. Atilla kreeg verschei dene penalties en wist deze te benutten. BDC bleef geconcentreerd en hard werken. Door goed keepwerk van Bea Beyer wist de schade beperkt te blijven. Doch de winst was niet te pakken. Atilla won met 11 -10. Door het verlies van de ze wedstrijd verkeert BDC echt in de gradatiegevaar. Met nog 3 wedstrijden te gaan tegen de bovenste 3 hebben de dames nog maar weinig kans om zich te handhaven. De komende wedstrijden kan dus vrijuit gespeeld worden en wie weet wat er dan nog kan gebeuren. Doelpunten: Gea Stavast 4x, Bea v.d. Berg 2x, Heieen Molenaar 2x Ria van Duuren lx en Bianca van Hofslot lx. Uitslagen zondag 4 maart Corbulo - Welpen 1 9-15 Welpen 2 - BSV 9- 6 Meisjesasp. B - Nijenrodes 2- 8 Meisjesasp. A - Celentas 14- 2 Corbulo - Jongensasp. 12-13 Damesjun. - Amersfoort 19- 8 LHV 2 - Damessen. 3 6-17 Damessen. 2 - SHVH 10-17 HVN/Atilla - Damessen. 1 11-10 Laren 5 - Herensen. 3 20-18 UDSV 3 - Herensen. 2 12-13 Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: zich clubkampioen noemen in 14.01 min. Zijn directe opponent Michiel Jansen bleef goed in het spoor, waar mee hij zijn 2e plaats in 17.07 min. vei lig stelde. De derde prijs ging naar Wiesje Wardenaar, die haar wedstrijd keurig in 20.14 min volbracht. Twee teams van biljartvereniging 'Soestdijk', uitkomende in district Eem- land van de KNBB, gebruikten de afge lopen carnavalsweek, waarin de com petitie stillag, om een paar inhaalwed strijden te spelen. Het eerste team moest op bezoek bij 'KOT' in Baarn. Ook het in de tweede helft van de com petitie zo uitstekend spelende derde team moest een uitwedstrijd spelen te gen een team van 'Princesse' uit Nij- kerk. Het tweede team had een weekje rust. Het eerste team uitkomend in C2A- klasse, dat het de laatste weken niet zo goed doet, moest het opnemen tegen het tweede team van 'KOT' uit Baarn. De eerste wedstrijd van Rien van Gee- renstein tegen Meyer werd door een re delijk spelende van Geerenstein vrij eenvoudig gewonnen. In de tweede wedstrijd van Harry van Brienen tegen Hut ging het weer mis. Van Brienen en Hut kennen elkaar al jaren. Merkwaar dig is daarbij dat van Brienen, hoewel hij een betere speler is, altijd problemen heeft met het spel van de Baarnaar. Ook deze keer draaide het uit op een neder laag. Alle hoop op een overwinning was hiermee gevestigd op Jan van den Brink. Deze moest het opnemen tegen de sterke Gerritsen. Van den Brink is echter de laatste weken danig uit vorm en hoewel Gerritsen ook niet goed speelde kon hij toch vrij gemakkelijk winnen van Van den Brink. Jammer ge noeg dus weer een 4-2 nederlaag en de derde op rij. Het derde team, uitkomende in de C4B-klasse, moest tegen het tiende team van 'Princesse' uit Nijkerk. De eerste partij van Toon Kareisen tegen Lindeman werd door Kareisen met een duidelijk verschil gewonnen. Weliswaar was zijn gemiddelde niet zo erg hoog, maar een overwinning is ook belangrijk. Ook de overwinning van Joop van Vee- nendaal tegen Jansen kwam vrij een voudig tot stand. Jan-Willem Hilbrands speelde in de derde partij de wedstrijd van zijn leven en met een uitstekend ge middelde van 2.78 liet hij zijn tegen stander Lindeman (ja, nog een) ver ach ter zich. De laatste partij van Ton Spil- ker tegen Stitselaar ging jammer genoeg verloren. Tot kort voor het einde stond Spilker in gewonnen positie, maar in de laatste paar beurten kwam zijn tegen stander sterk opzetten en hij wist de Soestdijker toch noch een nederlaag te bezorgen. Ondanks deze tegenvaller ook deze week weer een fraaie 6-2 overwinning van dit team. Woensdag 28 februari j.l. heeft er in ca fé biljart "de gouden leeuw" in Soester- berg, een zeer spannende Six-Ball bil jart-finale plaatsgevonden. Six Ball is een biljartspel waarin het de bedoeling is om met de gele stootbal, minimaal 2 willekeurige van de overige 6 ballen te raken. Om mee te kunnen doen aan de finale, heeft er de hele maand februari een competitie in het café plaatsgevon den. De 87 deelnemers hebben gezamenlij ke meer dan 900 pogingen onderno men om het minimum van 25 carambo les te behalen. Uiteindelijk is dit maar door "slechts" 33 deelnemers gelukt. De finale was opgebouwd uit afvalron- des, waarin per ronde het te behalen aantal caramboles opliep. Na de eerste ronde ai, vielen er naast de enige dame in het gezelschap Fenny Gramser, nog 13 man af. Het was de Ronald v. Eyk aan stoot voor zijn laat ste serie. Soesterberger Ronald van Eyk, die na een verbeten strijd met de eer ging strij ken. Een goede tweede plaats was weg gelegd voor Piet Schaffer, sr. Als derde werd Ron Wesseling genoteerd. Zij hadden respectievelijk 6,4 en 5 pogin gen nodig om in de finale te komen. De overige drie finale prijzen gingen naar Theo Vos als vierde, Richard de Vries als vijfde en Roy v/d Ham als zes de. Laatstgenoemde moest om deze prijs te krijgen, nog wel eerst een span nende tweestrijd aangaan met Krijn Schouten. De avond kan als zeer geslaagd be schouwd worden. Organisatoren zijn dan ook van plan dit evenement in de toekomst te herhalen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19