HEEFf i 1 GLAS Nieuweweg en Beukenlaan moeten geheel vernieuwd Voorhoeve pleit voor 'stadswachten' Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 7 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt: uw aandacht: voor Ytd brilmode crY R 0 G R E S S11 HOYALUX3 VANUIT EIK GEZICHTSPUNT Gebreken dwingen gemeente tot reconstructie Brinkman zaterdag in Hartje-Zuid AANG. BILJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR N.J. KONIJN Na aanrijding doorgereden Verkeersmaatregel Soestduinen VVD-fractieleider op bezoek in Soest HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?...1' "Bel ons voor een vrijblijvend advies!1' Bij ons is de zomer begonnen!! U kunt nu al volop kiezen uit diverse soorten zomerbloemen Doordat wij elke dag zelf onze bloemen inkopen op ver schillende bloemenveilingen heeft u nu bij ons volop keus uit bijv.: BLOEMENHUIS de leukste bloemen A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Vliegoefeningen SOESTER COURANT Wie aan politiek doet leest de Soester Courant 8 maart 1940 Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt bekend dat op vrijdag 16 maart 1990 om 15.30 uur in de commissiekamer in de dependan ce achter het gemeentehuis, Steenhoff- straat 2 een openbare vergadering van de Commissie zal worden gehouden waarin de volgende zaken aan de orde komen. 15.30 uur: weigering van een vergun ning voor de bouw van een schuilgele- genheid aan de Hooiweg nabij nr. 2; 16.00 uur: weigering van een vergun ning voor de bouw van een erfafschei- ding aan de Den Blieklaan 41 16.30 uur: weigering van een vergun ning voor de bouw van een praktijk ruimte -F drie garages aan de Birkstraat 32; 17.00 uur: weigering van een vergun ning vor de bouw van een hondenken nel/pension aan de Amersfoortsestraat 51; 17.30 uur: weigering van een vergun ning voor de bouw van een schuurtje aan de Mariastraat 15. Vrijstelling bouwverordening De "burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 352, lid 4 van de bouwverordening, vrijstelling te verlenen voor: het bestraten van een perceel gelegen nabij de Dorresteinweg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nr. 4928 (ged.). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 maart 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een dakkapel, Libel 14 (artikel 11 van de voorschriften van het oestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees); het plaatsen van een carport, Vale riaanstraat 125 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen en termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 maart 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Hinderwet (artikel 26) Voornemen tot wijziging van hinder wetvergunning Burgemeester en Wethouders van Soest maken, ingevolge het bepaalde in arti kel 37 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, bekend dat zij voorne mens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen bij besluit van 2 september 1986, kenmerk MD/SOS/JN/HW 86-8 aan G. van Korlaar Zn., Van Beuningenlaan 18,3768 GG Soest ver leende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een inrichting tot het be werken en verwerken van oude metalen op/in het perceel Nijverheidsweg 4, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6405 en 7039. De reden van de voorgenomen wijzi ging is dat in het belang van het voorko men of beperken van gevaar, schade of hinder aanvullende voorschriften aan de verleende vergunning worden ver bonden. De voorgenomen wijziging houdt in dat aanvullende voorschriften ter voorko ming van bodem- en/of grondwater- verontreiniging aan de verleende ver gunning worden verbonden. Gemotiveerde bezwaren tegen het voornemen tot wijziging van bedoelde vergunning kunnen gedurende twee weken na datum bekendmaking schrif telijk door een ieder worden ingebracht bij het gemeentebestuur, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Indien daarom wordt verzocht worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet be kend gemaakt. Bestemmingsplan 'Soestdijk-Noord' De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 8 maart 1990 gedu rende een maand het door de gemeen teraad bij zijn besluit van 15 februari 1990, nummer RB 90-18, vastgestelde bestemmingsplan "Soestdijk-Noord" ter inzage ligt. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in: het gemeentelijk kantoor van de sec tor milieu en stadsbeheer, Lange Brink weg 77; geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur; het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a; geopend op de ge bruikelijke tijden; de plaatselijke bibliotheken; even eens geopend op de gebruikelijke tij den. Bij de vaststelling heeft de raad in het Hopelijk wel. Immers, vandaag de dag is er een glas met de zekerheid van natuurlijk zien op alle afstanden. Optimaal zien zonder storende leesgedeeltes. Hoyalux 3 biedt u dat kijk- en draagcomfort, waar u gewoonlijk meerdere brillen voor nodig heeft. Hoyalux 3, verkrijgbaar bij vakopticiën: gediplomeerd opiometrist - lid O V ZUIDPROMENADE 15 2768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 Binnen twee jaar moeten de fundering en het wegdek van de Beukenlaan en de Nieuweweg totaal worden vervangen. Dat staat in de ambtelijke notitie Weg onderhoud van de gemeente. De ge meente voorziet grote problemen als de wegen niet gerenoveerd worden. De ge breken zijn namelijk zo groot dat het niet mogelijk is slechts een nieuwe laag asfalt er op aan te brengen. "Er is geen betere manier om zoveel mogelijk geld in het wegonderhoud te stoppen met zo weinig rendement," aldus de gemeente. Binnen de kortste keren zou de nieuw aangebrachte deklaag immers weer scheuren en kan men weer opnieuw be ginnen. Nu de Koningsweg is doorgetrokken heeft de route Nieuweweg-Beuken- laan-Laanstraat-Beckeringhstraat een minder belangrijke functie gekregen. Het is niet meer de belangrijkste hoofd weg door Soest. Daarom is er nu de mo gelijkheid om tot reconstructie over te gaan. Het doorgaande verkeer kan im mers gebruik maken van een zeer goed alternatief. De uit de veertiger- en vijftiger jaren stammende asfaltweg heeft een te slech- Eelco Brinkman, oud-minister van WVC en tegenwoordig fractievoorzit ter van het CDA in de Tweede Kamer, maakt deel uit van de provinciale CDA- verkiezingskaravaan die zaterdag ook Soest aandoet. Tegen drie uur wordt het gezelschap, waarvan verder nog kamer- en statenleden deel uitmaken, in Har tje-Zuid verwacht, waar ongeveer een half uurtje wordt "gecanvast". Het plaatselijke CDA zal Brinkman en zijn gevolg op gepaste wijze verwelko men en hem een enigszins ludiek pre sentje aanbieden, dat volgens insiders iets te maken heeft met actuele milieu zaken in de gemeente Soest. De kara vaan bezoekt die dag een flink aantal gemeenten in de provincie, dus de stop in Soest heeft geen langdurig karakter. te fundering voor de hoeveelheid ver keer die er gebruik van maakt. De be tonplaten onder het asfalt, die er in de jaren veertig zijn opgebracht, liggen scheef en zijn zelfs gebroken. Het is niet mogelijk om de route te voorzien van verkeersdrempels om zo de snelheid en de hoeveelheid verkeer af te laten ne men. De weg is van groot belang voor de bussen. Dergeljke maatregelen zouden de uitbreiding van het openbaar ver voer belemmeren. De Lange Brinkweg staat voorlopig niet bovenaan de prioriteitenlijst van de af deling wegonderhoud. De gemeente wil eerst afwachten wat de uiteindelijke functie van de weg wordt. Er zijn im mers allerlei plannen, zoals het plan voor een weg om de Van Weedestraat heen, waar eerst een beslissing over ge nomen moet worden. De reconstructie van de Lange Brinkweg zal daarom niet voor 1991 plaatsvinden. (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 -1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest Een bewoner van de Johannes Post- straat ontdekte vorige week dat een on bekende dader zijn auto had aangere den. De gehele linker kant van zijn auto was beschadigd, maar van de dader was geen spoor te vinden. Hij stelde de poli tie op de hoogte. In verband met onderhoudswerkzaam heden aan de spoorwegovergang Soest duinen (Van Weerden Poelmanweg/ Soesterbergsestraat) geldt een geslo tenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen(ook voor voetgangers) op de volgende dagen en tijdstippen: zondag 22 april op maandag 23 april van 22.00 tot 8.30 uur, zaterdag 5 mei op zondag 6 mei van 22.00 tot 8.30 uur, zaterdag 12 mei op zondag 13 mei van 22.00 tot 8.30 uur en zondag 24 juni op maandag 25 juni van 22.00 tot 8.30 uur. ontwerp-bestemmmgsplan, zoals dat met ingang van 16 november 1989 ge durende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, wijzigingen aan gebracht. De wijzigingen, die zowel be trekking hebben op de plankaart als op de voorschriften, zijn in het raadsbesluit aangegeven. Een exemplaar van het raadsbesluit ligt eveneens ter inzage. Binnen de hiervoor aangegeven termijn van ter inzage legging kunnen bij Gede puteerde Staten van de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht, bezwaren tegen het door de gemeenteraad vastgestelde bestem mingsplan worden ingediend door: hen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend; een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij vaststelling in het ontwerp-bestem- mingsplan heeft aangebracht. Bestemmingsplan 'De Zuidelijke Eng' De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 8 maart 1990 gedu rende een maand het door de gemeen teraad bij zijn besluit van 15 februari 1990, nummer TRB 90-27, vastgestel de bestemmingsplan "De Zuidelijke Eng" ter inzage ligt. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in: het gemeentelijk kantoor van de sec tor milieu en stadsbeheer, Lange Brink weg 77; geopend iedere werkdag van 09.00-12-00 uur; het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a, geopend op de ge bruikelijke tijden; de plaatselijke bibliotheken; even eens geopend op de gebruikelijke tij den. Bij de vaststelling heeft de raad in het ontwerp-bestemmingsplan, zoals dat met ingang van 16 november 1989 ge durende een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, wijzigingen aan gebracht. De wijzigingen, die zowel betrekking hebben op de plankaart als op de voor schriften, zijn in het raadsbesluit aange geven. Een exemplaar van het raadsbe sluit ligt eveneens ter inzage. Binnen de hiervoor aangegeven termijn van ter inzagelegging kunnen bij Gede puteerde Staten van de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht, bezwaren tegen het door de gemeenteraad vastgestelde bestem mingsplan worden ingediend door hen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend; een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij vaststelling in het ontwerp-bestem mingsplan heeft aangebracht. Informaties. Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Ir De fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer, prof. dr. ir. Joris Voor hoeve, heeft het gemeentebestuur van Soest de suggestie gedaan het extra geld dat nu nog aan de politie wordt besteed (in het kader van het "conve nant") t.z.t. te stoppen in de opleiding en aanstelling van "stadswachten". Daarmee worden en de veiligheid op straat en de werkgelegenheid gediend. In andere plaatsen (Dordrecht) zijn er uitstekende ervaringen mee opgedaan. Voorhoeve deed zijn suggestie maan dag tijdens een werkbezoek aan Soest, samen met WD-gedeputeerde C.G. van den Oosten, kamercentrale-voor zitter jhr. J.M. de Jonge en statenfrac tievoorzitter W. Balk. Het bezoek stond los van de komende raadsverkiezingen, want eigenlijk zou het al in september vorig jaar hebben plaatsgevonden. Het voltallige College van B. W. ont ving Voorhoeve en zijn gevolg in de de pendance van het gemeentehuis en maakte van de gelegenheid gebruik en kele zaken onder zijn aandacht te bren gen. Burgemeester Hans de Widt maakte de Soester zorgen over de regio nalisering van de politie duidelijk. Vol gens hem dreigt het een ver-van-ons- bed-show te worden en is het de vraag wat Soest - dat elk jaar ruim een half miljoen extra in de politiezorg steekt - Een hypotheek! Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken, Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor een stuk kunnen vereenvoudigen. Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden in onze gratis hypotheekbrochure. Hij ligt voor u klaar! A.A. van Breukelen B.V.: Hypotheekadviseurs A.A. van Breukelen B V is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring irv hypotheken. vastgoed en ossurantièn. k Om objectiel te adviseren bemiddelen wij tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen k A.A. van Breukelen B V. v Koningmnelaan 40. 3762 DG Soest BEL: 02155 - 17962/23789 van BKtUKEleN bv adviseurs in daarvan in de toekomst kan terugzien. Voorhoeve verwachtte een oplossing van de politieproblematiek pas als er, zoals de WD wil, 700 man extra zou den worden aangesteld. Hij vond de de mocratische controle op het politie-ap- paraat een voorwaarde, maar had nog geen definitief oordeel over de kabi netsplannen. Hij had wel begrip voor de Soester zorgen en opperde in dat ver band het idee van de stadswachten. Aan de financiering daarvan kunnen het rijk en de sociale fondsen bijdragen. Stads wachten hebben vooral een signaleren de functie, worden getraind door de po litie en vinden meestal emplooi bij par ticuliere veiligheidsdiensten. Vloed van geüniformeerden Burgemeester De Widt stond niet afwij zend tegenover Voorhoeves suggestie, maar wilde de discussie over het conve nant afwachten. "Een bezwaar is dat het rijk ons een financiële worst voorhoudt, maar dat altijd het risico blijft bestaan dat opeens de kraan wordt dichtge draaid." Anderzijds had hij zijn aarze lingen over een dreigende "vloed van geüniformeerden", omdat Soest ook al een officiële hondencontroleur - "hon denmepper", versprak de burgemees ter zich - wil aanstellen. Ook de ruimtelijke problemen van Soest werden besproken, in het bijzon der met gedeputeerde Van den Oosten. Wethouder Plomp schetste in het kort de Soester problematiek op het gebied van milieu en economische ontwikke ling en vooral met betrekking tot de lo- katie van nieuw industrieterrein. Soest hoopt te kunnen rekenen op voortge zette financiële steun in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing, maar vroeg zich af hoe de gemeentelijke be leidsvrijheid en die van de provincie Voorhoeve en zijn gevolg werden door het voltallige College van B.& W. ont vangen. zich met elkaar gaan vernouden. Van den Oosten wees erop dat de Soes ter plannen voor acht hectare nieuw in dustrieterrein deels afwijken van het streekplan, maar dat Soest zich ook niet al te veel zorgen behoefde te maken. "Er zijn mogelijkheden om het tot een positief einde te brengen." Van een kop peling tussen de Soester wensen (uit breiding aan de westkant) en die van Amersfoort (waarvoor Soest aan de oostkant zou moeten inleveren) is geen sprake, aldus de gedeputeerde. Soesterberg Uitvoerig werd ook de kwestie van het COT-Leusderheide en de Stompert be sproken, en de geluidsoverlast van land- en luchtmacht in Soesterberg. Voorhoeve merkte over het lawaai op dat dit voor sommigen "the sound of freedom" is en informeerde of Soester berg inderdaad, zoals in een krant had gestaan, verwacht de Amerikanen te zien vertrekken. "Een loos gerucht," al dus Plomp. Voorhoeve beloofde zijn fractiespecialisten de speciale proble men van Soesterberg nog eens onder de aandacht te brengen. Wethouder Kingma wees erop dat het feit dat de plannen voor de Leusderhei- de al zo ver gevorderd zijn niet mag be tekenen dat dit oefenterrein als een "ge geven" mag worden beschouwd en drong erop aan dat definitieve beslissin gen pas genomen worden na de vast stelling van de Defensienota, waarin re kening wordt gehouden met de interna tionale ontwikkelingen. Voorhoeve kon op dat punt geen toezeggingen doen, maar toonde alle begrip. LAVENDEL - RIDDERSPOREN - MONNIKSKAPPEN VERGEET-MIJ-NIETJES - KAMILLE - ASTILBE GOUDSBLOEMEN etc. Met deze bloemen geeft u nu al uw boeket een zomers tintje! Zuidpromenade 9, Tel.: 02155 - 1 68 77, Soest Soest - Schrikslaan Vrij en rustig gelegen modern halfvrijstaand woonhuis met garage, berging en ruime tuin. Ind.: hal, toilet, keuken, woonkamer, 3 slaapkamers, douchecel en overloop, bergzolder. Gevraagde koopsom f 239.000,-. •anlKUuuNt» adviseurs in... hypo>t*k*fi vaögotd anuvAèn A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20joar ervanng in: hypotheken, vastgoed en ossurantièn. Om objectief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen B.V tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B V. Koninginnelaan 40. 3762 DG Soest 02155 - 17962/23789 Soest - Kornet Moderne hoekwoning met berging, carport, c.v. en uit zicht op vijver. Ind.: hal, toilet, woonkamer, open keuken, 3 slaapka mers en badkamer met ligbad, tweede toilet en wasta fel, overloop. De zolder is te bereiken via een vliezo- trap. Deze woning is gelegen in een rustige omgeving en nabij een winkelcentrum en scholen. Gevraagde koopsom f 175.000,-. Soest/Rubenslaan 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de 2e etage gelegen. Gevraagde koopsom f 75.000,-. Soest/Leeuwerikweg Moderne middenwoning met c.v., tuin en berging. Gevraagde koopsom f 179.000,-. Soest/Koninginnelaan Moderne halfvrijstaande woning met grote tuin, c.v. en grote garage. Gevraagde koopsom f 279.000,-. De Amerikaanse 32ste Tactical Fighter Group houdt met straaljagers van het type F15 op dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 maart, van 's morgens zeven uur tot 's avonds zeven uur, vlieg oefeningen. Tevens gaan zij op maan dag 19, dinsdag 20, woensdag 21 en donderdag 22 maart 1990 tot 's avonds elf uur het avondvliegen beoefenen. Vliegers van het op de Vliegbasis Soes terberg gestationeerde 298-helicopter- squadron gaan op woensdag 7, 14, 21 en 28 maart ook het avondvliegen beoefenen. Het doorgaan van bovenstaande oefe ningen is afhankelijk van de weersom standigheden. Indien om deze reden het programma wordt afgelast, wordt dit op een andere datum ingehaald. De vermelde tijden zijn richttijdens. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. IN SOEST STEM JE WD De moordaanslag op Mevrouw v.d. G. Dankzij het snelle ingrijpen der Soester politie en het taaie volhouden bij het verhoor van den verdachte J. L. is het de Soester recherche en Inspecteur A.F. Schreuder gelukt, het drama tot klaarheid te brengen, ondanks dat L. geen volledige bekentenis had afgelegd. L. is na zijn arrestatie naar Soest o vergebracht en men wist hier bij de politie, welk een zware jongen het was en hoe zijn wijze van antwoorden bij een ver hoor was. Zondag is hij den geheelen dag verhoord en de volgende dagen is dit verhoor voortgezet. L. die probeerde uit te visschen in hoeverre de politiemannen op de hoogte konden zijn, werd tenslotte het vuur zoo na aan de schenen gelegd, dat bij stukjes en beetjes het drama kon worden gereconstrueerd. Aanvankelijk gaf hij voor noch het zomerhuisje noch Mevr. v.d. G. te kennen, doch hij kon dit niet lang volhouden. Hij vertelde, dat hij op den avond voor den bewusten Zaterdag naar Amers foort was gegaan, om daar een paar borreltjes te drinken. Hij nam voorts een flesch jenever mede naar zijn zomerhuisje, om die daar 's nachts op te drin ken. Hij herinnerde zich, dat Mevr. v.d. G. bij hem is gekomen op dien Zaterdag morgen, hem iets gevraagd had en binnen was gekomen. Dat hij zijn slachtof fer zou geslagen hebben, geboeid op bed hebben geworpen en bedreigd had, neen, daar wist hij niets van. De feiten spreken echter tegen hem en de verklaringen van zijn slachtoffer komen met de reconstructie overeen. L. is Donderdag naar Utrecht overgebracht om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie. Hij kan vervolgd worden voor niet minder dan: Poging tot moord, vrijheids- berooving, zware mishandeling en diefstal. Als de rechter hem 50 pet. van zijn daad zou aanrekenen, zal hij zijn levenseinde niet meer in de burger maat schappij doorbrengen. Dat hij zijn daad onder invloed van sterken drank zou hebben volbracht, is een verontschuldiging, die geen geloof ontmoet. Omtrent de opsporing vernamen wij nog het volgende: Donderdag, toen de eerste berichten over de moord in de kranten waren ver meld, belde de Burgemeester van 's Graveland des avonds de Soester politie op, dat de vermoedelijke dader in 's Graveland een taxi had genomen naar Amsterdam. De taxi-chauffeur P. N. had hem terstond herkend in zijn signa lement en had ook gezien hoe hij een groot bedrag aan bankpapier bij zich droeg. Over dit geld en de verdwenen gouden en zilveren sieraden uit den woning van den heer v.d. G. wist L. zich niets te herinneren. Hij zal dit in Amsterdam hebben achter gelaten. Ook de Hilversumsche recherche zorgde voor een tip. Daar had men L. gesig naleerd in een sigarenwinkel. De Soester rechercheurs volgden deze sporten terstond, doch in Amsterdam raakte men het spoor bijster. De foto's van den verdachte en de signalementen waren heinde en ver ver stuurd en redelijkerwijze mocht men hier resultaat van verwachten. Van Amsterdam schijnt L. naar Pijnacker gegaan te zijn, waar hij zich toegang verschafte tot een tuinhuisje. De eigenaar trof hem daar 's morgens aan half bevroren zoodat hij nog kleeren mee kreeg. Toen hij weg was, herinnerde deze tuinhuiseigenaar zich de foto van L. waar door de recherche weer een spoor te pakken kreeg. Tenslotte werd hij in den Haag gearresteerd. Zondag werd hij door onzen Burgemeester in verzekerde bewaring gesteld en ving hij verhoor aan. Dinsdagmorgen werd hij geconfronteerd met zijn slachtoffer. Beide herken den elkander, doch L. bleek onbewogen. Ook de heer P. v.d. G. heeft hem herkend. De oudere Soestenaren zullen zich herinneren, hoe pl.m. 40 jaar ge leden de naam L. bij verschillende diefstallen voor kwam. P. L., een broer van dezen verdachte, roofde en stal er toen lustig op los. P. is later onthoofd in Duitschland. Een woord van lof is hier op zijn plaats voor de Soester recherche en den Inspectue van politie, die deze zaak uiterst snel en afdoend tot oplossing wisten te brengen. Wat men met oude kranten kan doen Oude couranten zijn voor velerlei doeleinden te gebruiken, zoodat het heel gemakkelijk is een stapeltje bij de hand te hebben, o.a. voor keukengebruik. Bij het schoonmaken van groenten, legge men op de aanrecht een courant en make daarop de groenten schoon, zoodat men hem daarna met den afval in den aschbak kan gooien; uw aanrecht blijft dan schoon. Evenzoo doet gij met koper- en zilverpoetsen, het voorkomt het vuil worden van het keukenta felkleedje. De pit van een petroleumkachel afgeveegd met een oude courant zal veel beter branden. Ramen, die erst met krantenpapier zijn afgewreven en daarna met spons en zeem worden gelapt, zien er schoon en glanzend uit.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5