UNIEK I Vi Conciliair Proces heeft in kerkelijk Soest al heel wat op gang gebracht 'Vrouwen moeten in de politiek altijd maar het goede voorbeeld geven' WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 12 'Kerken kunnen niet onder uitdaging uit' dus van Bang&Olufsen Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen HAICO HEEFT VOOR IEDEREEN VOLOP FIETSPLEZIER. Kom zelf maar kijken! (GILDE TWEEWILLEX3 Weer 'aanslag' op politiebanden Spullenhulp Maximum snelheid Birkstraat geen 30 Herinrichting Soest en Soesterberg Van Maarenplein krijgt eerste bord nieuwe stijl Winkeldiefstal Schoemaker Bang&Olufsen Center Politiek Vrouwenforum in teken van raadsverkiezingen KieS een vrouw Het laatste nieuws staat in de Soester Courant STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's. Nu ook schoperen Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155 - 2 08 60 Discussie in Trema Voor buitenstaanders mag het begrip "Conciliair Proces" misschien nóg weinig of niets betekenen, in de ker ken is het een gevleugeld woord ge worden en er zijn maar weinig kerk gangers die er, actief of passief, niet bij betrokken zijn. In dat opzicht is de be weging (want dat is het) al een redelijk succes. Ook in Soest is de bezinning en bewustwording van de grote samenle vingsvraagstukken - vrede, gerechtig heid, milieu - in de breedte van de grond gekomen. Met behoedzame voorzichtigheid be vestigen Jan Houben en Dick Toet - le den van de Stuurgroep Conciliair Pro ces in Soest - dat er in de verschillende wijkgemeenten en parochies, aangeslo ten bij de plaatselijke Raad van Kerken, in elk geval al heel wat op gang is ge bracht. Twee jaar geleden werd de stuurgroep door de raad in het leven ge roepen om het C.P. plaatselijk te bege leiden, het kerkvolk ervoor "warm te maken" en vooral ook kontakten te leg gen met groepen die, in of buiten de kerk, soms al jaren in de weer waren met dezelfde thema's. "De eerste fase was er een waarin de mensen eerst met het begrip vertrouwd moesten worden. Dat heeft wel een tijd je geduurd," aldus Houben en Toet. Ei genlijk kan niemand meer zeggen: 'Conciliair Proces? - Nooit van ge hoord.' De stuurgroep gaf twee brochu res uit, een algemene (die in een oplaag van 2000 exemplaren de deur uitging) en een voor de beleidsorganen, zoals kerke- en parochieraden. Alle parochies zijn inderdaad aan de gang gegaan. Dat heeft o.a. geleid tot het opstellen van "geloofsbrieven", een stuk waarin de parochies uitspreken wat het C.P. voor hen betekent en op welke wijze ze er verder gestalte aan willen geven. De verschillende geloofs brieven worden gebundeld - sommige vormen een compleet boekwerkje, an dere beslaan nauwelijks een A-viertje - en zullen in het vervolg van het Proces zeker een rol blijven spelen. "De ver schillende wijkgemeenten hebben daarin vastgelegd wat ze onder het Conciliair Proces verstaan, hoe ze het gestalte willen geven en zich eraan wil len houden. Je kunt ze erop bevragen." Zaak van de breedte Bij de samenstelling van de geloofsbrie ven is de kerkelijke achterban zo breed mogelijk betrokken geweest. Dat was ook de bedoeling. "Je hebt weinig aan een geloofsbrief die door drie mensen heel mooi in elkaar is gezet; het moet een zaak van de breedte zijn. In de ene parochie is dat beter gelukt dan in de andere, en hier en daar is het wel een beetje bij de beleidsmakers blijven ste ken, maar we hebben toch het gevoel dat er velen bij betrokken zijn. Laatst zei iemand: Het Conciliair Proces is 'ge land' bij de mensen, maar of dat in Soest ook het geval is valt moeilijk te beoor delen." Een essentieel onderdeel van het C.P. is het aangaan van niet vrijblijvende ver bintenissen met groepen die actief zijn rondom de thema's vrede, gerechtig heid en milieu. Vorig jaar vonden twee bijeenkomsten plaats, waarin de stuur groep en zo'n 20 plaatselijke groepen met elkaar om de tafel gingen zitten. De eerste - een "historische ontmoeting" genoemd - verliep in een sfeer van eufo rie; de tweede was een domper, omdat verschillende actiegroepen nogal scep tisch stonden tegenover de plotselinge belangstelling van de kerken, die daar van jarenlang nooit veel blijk hadden gegeven. Koude douche De stuurgroep trok zich die kritiek aan. "Het was een koude douche, maar ook een uitdaging," aldus Houben en Toet. Maandenlang ging leden van de stuur groep op "toernee" langs diverse groe pen en daarvan werd uitgebreid verslag gedaan in de kerkbladen Kruispunt en Soestterkerk. "Een heel karwei. Het ef fect ervan is moeilijk in te schatten, maar we hebben wel gemerkt dat de stukjes heel goed gelezen werden. Na tuurlijk ging het vaak om groepen die de mensen half-en-half wel kenden, maar het sprak veel mensen aan en be zorgde de groepen toch een stukje goodwill." Ongeveer 15 groepen werden met een bezoek van de stuurgroep vereerd, va riërend van Vrouwen voor Vrouwen tot Amnesty International, van IKV tot Soestdijk Geen Stankwijk en van Spul- lenhulp tot de Derde Wereldgroep, om er enkele te noemen. De bedoeling was eigenlijk tweeërlei: aansluiting te be werkstelligen tussen de groepen en de kerkelijke achterban, en de mensen in formeren en hopen dat ze ook actief worden ("maar daarvan moet je na tuurlijk niet te veel verwachten"). "Je kunt de mensen niets voorschrijven, maar je kunt wel een appèl doen op hun verantwoordelijkheid, ook gezamen lijk. De kerk is wat anders dan een actie groep; die kan veel concreter en doel gerichter bezig zijn, terwijl de kerk ei genlijk veel meer een 'samenraapsel' is van mensen met allerlei opvattingen en overtuigingen." Het Conciliair Proces heeft, voorlopig althans, niet geleid tot grootscheepse acties onder de kerkelijke achterban. Dat mocht ook niet verwacht worden. "Het is tot nu toe meer een kwestie van mentaliteitsbeïnvloeding en bewust wording," aldus Houben en Toet. "Dat is al heel wat: het besef dat het geloof consequenties heeft voor het leven van alledag, en het gevoel van solidariteit, terwijl iedereen tot dusver op eigen erf je werkte. De mensen zijn meer om zich heen gaan kijken, zowel binnen als bui ten de kerk." 'Kerkedag' Het voorlopige eindpunt van het Con ciliair Proces in Soest is de "kerkedag", die op zaterdag 16 juni in en om de Open Hof wordt gehouden. Daar ko men alle lijnen weer bij elkaar: de ver schillende geloofsbrieven worden offi cieel gepresenteerd en ook de diverse interviews over de maatschappelijke groepen worden in brochurevorm aan geboden. De "kerkedag" wordt een ge zamenlijk ontmoeting van zoveel mo gelijk mensen die zich bij het Conciliair Proces betrokken weten, in en buiten de kerken. Ook de actiegroepen worden er verwacht en ook de plaatselijke politiek is een rol toebedacht. De stuurgroep geeft op de "kerkedag" officieel haar opdracht terug aan de Raad van Kerken. "Onze functie was startmotor te zijn. Dat hebben we ge probeerd. De Raad moet maar beslis sen over een nieuwe begeleidings groep." Aan een afgerond oordeel over haar "succes" is de stuurgroep zeker nog niet toe, maar er is in de afgelopen twee jaar wel veel gebeurd. "Misschien kun je wel zeggen dat de mensen in de kerken gevoeliger zijn geworden voor de levensbelangrijke vraag: waar gaat het in de samenleving naartoe? Dat is in de harten van de mensen gegroeid. En Elke Bang&Olufsen hifi- installatie is een centrale voor superieure geluidsweergave in uw hele huis. Dat is het unieke van het Beolink systeem Elk Bang&Olufsen TV/videosysteem is een centrale voor satellietontvangst en videobeelden in uw hele huis. 3 jaar garantie De Beolink 1000 afstandsbe diening is uw sleutel tot een bijzondere beleving. Muziek en beeld zijn overal in huis op te roepen met een enkele In een huis met een Bang&Olufsen Beolink systeem beschikt u over centrale hifi en video. Net zo vanzelfsprekend als centrale verwarming. toetsdruk. Dat kan geen ander merk u bieden. U bent bij ons welkom voor een demonstratie. Dick Toet (l.) en Jan Houben van de stuurgroep Conciliair Proces. er is natuurlijk heel veel omheen ge beurd, ook buiten de stuurgroep om. Denk maar aan de verhevigde belang stelling voor het milieu en de gebeurte nissen in Oost-Europa. Je kunt zeggen: de tijd werkte mee. Maar ook ondanks dat proeven we duidelijk een verschil met een paar jaar geleden; of dat door het Conciliair Proces komt, dat weet je niet..." Kritiek "De laatste kans voor de kerk, zo is het Conciliair Proces wel eens getypeerd, om aansluiting te vinden met de samen leving. Toch hoor je nog vaak: daór heb je nou juist de politiek en de actiegroe pen voor. Laten die 't maar vertellen, dan beslissen wij individueel wel wat we doen. De kerk als zodanig zou zich er niet mee moeten bemoeien. En je hoort ook wel kritiek, dat het alleen maar gaat om ethische bezinning, of dat er te wei nig gebeden wordt, of te weinig over God nagedacht. Maar juist de geloofs brieven hebben de parochies aangezet tot het opnieuw nadenken over vragen als: hoe kijken we tegen God aan? Er zijn ook heel veel vieringen en diensten gehouden over het Conciliair Proces, waarin die vragen centraal stonden." Dat het Conciliair Proces nodig was (en is), staat voor Houben en Toet als een paal boven water. "Als de kerken in de toekomst hun geloofwaardigheid niet willen verliezen, dan zullen ze zich moeten inzetten op maatschappelijk gebied. Onder die uitdaging kunnen ze niet uit." W VAN DE NIJVERE OPer' OOP- BET5ENMAKEWS «KrMnFBsnMO» BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - ACCESSOIRES REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD Een tot nu toe onbekende dader blijkt het opnieuw voorzien te hebben op de banden van de politieauto's, die met het oog op de werkzaamheden aan de Dal- weg tegenwoordig gebruik maken van het weggetje achter de woningen aan de Verlengde Talmalaan. Maandagavond laat werd ontdekt dat er in het wegdek een aantal spijkers rechtop was ge plaatst. Drie politieauto's liepen daar door een lekke band op; een daarvan zelfs twee. Enkele weken geleden gebeurde iets dergelijks. Toen trof men in het proviso rische wegdek een ingegraven lat met tientallen spijkers aan en dat leverde toen één lekke band op. De politie staat voor een raadsel en tast vooralsnog in het duister over de identiteit en de mo tieven van de dader. De "aanslag" werd maandagavond te gen kwart voor twaalf ontdekt. Colle ga's die omstreeks elf uur vertrokken waren hadden niets ontdekt, zodat ge concludeerd werd dat de spijkers tussen elf uur en ca. half twaalf in de wegwaren aangebracht. Ook de tijdelijke verlich ting op het weggetje bleek kapot ge- trokken te zijn. Wie het ook op zijn geweten heeft, het lijkt niet iemand die de politie als zijn "beste vriend" beschouwt, zoals de slo gan luidt. En dat zal ongetwijfeld we derzijds blijken als de dader wordt aan gehouden. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdag 19.00-21.00 uur Zaterdag 11.00-14.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Burgemeester en Wethouders vinden het niet wenselijk om de maximum snelheid op de Birkstraat te verlagen naar 30 km per uur. Een aantal bewo ners van de Birkstraat had daar om ge vraagd. Ook staat Burgemeester en Wethou ders geen uitbreiding van de hoofdwe genstructuur voor. Met de doortrek king van de Koningsweg is de Soester hoofdwegenstructuur voltooid. Een en ander betekent dat de verkeersintensi teit zoals die optreedt op de hoofdwe gen geaccepteerd dient te worden. Binnen het lokale verkeersbeleid wordt ten aanzien van de wegenstruktuur een tweedeling aangehouden. Er worden wegen met een verkeersfunctie en we gen met een verblijfsfunctie onder scheiden. Deze strikte tweedeling is ui teraard niet altijd toepasbaar; veelal is er ook sprake van een gemengde func tie. De wegen met een verkeersfunctie heb ben in de eerste plaats een functie ten behoeve van de afwikkeling van het ge motoriseerde verkeer, dus ook voor de afwikkeling van het doorgaande ver keer. De wegen met een verblijfsfunctie hebben in de eerste plaats een functie voor verblijfsactiviteiten. Doel van de tweedeling is om het (doorgaande) au- Het Van Maarenplein in Soesterberg kreeg afgelopen vrijdag als eerste straat in de gemeente Soest het 'straatnaam bordje nieuwe stijl'. Wethouder van Logtenstein had gelukkig geen hoogte vrees. Van hem werd verwacht in een hoogwerker te klimmen om van daaruit het nieuwe bord te bevestigen. Het nieuwe bordje is zeer bijzonder. In samenwerking met de ANWB is een bord ontworpen dat de burger beter de weg door de (onbekende) straten van een plaats kan leiden. Zo staat de naam aan beide kanten van het bord. De let ters zijn groter en goed zichtbaar voor late bezoekers van de straat omdat ze zeer goed reflecteren. Bovendien staat het bordje nu haaks op een zijweg zodat de aankomende afslag van ver goed zichtbaar is. Het Van Maarenplein is het eerste deel van Soesterberg en Soest dat een nieuwe bordje krijgt in het kader van de herin richting. De komende jaren zullen de borden in de rest van de gemeente gelei delijk veryangen worden door nieuwe. Het Smitsveen en de Eng zullen hierna van nieuwe borden worden voorzien. Een 32-jarige Soesterse werd vorige week in een textielzaak aan de Burge meester Grothestraat betrapt op het wegnemen van enkele kledingstukken. De waarde van het geheel was bijna 40 gulden. De politie maakte proces-ver- baal op. Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Aardig vol was de zaal van de Open Hof, vorige week dinsdagochtend. De Vrouwenraad organiseerde een bijeen komst waarop de vrouwelijke kandida ten van de verschillende partijen hun toekomstplannen ontvouwden of hun beleid van de afgelopen jaren verdedig den. Achter de tafel zaten zeven kandidaten met hun voorzitter Jenny Allard. Zij haakte in haar openingspraatje in op het motto van de ochtend: "Vrouw en haar stemrecht en het stemmen op een vrouw". Zij wees erop, dat 70 jaar na de invoering van het Vrouwenkiesrecht nog slechts 19% van de 12000 raadsle den in Nederland een vrouw is. Door te stemmen op een vrouw maakt men dui delijk, dat men het belangrijk vindt zo veel mogelijk vrouwen in de raad te krij gen. De kandidaten, naar hun mening ge vraagd, bleken in meerderheid zich met de stelling te kunnen verenigen. Vervol gens vertelden zij in 5 minuten over eni ge in hun ogen belangrijke punten in hun program- Heel diverse zaken kwa men aan de orde. - Zo kwam Elske van Gorkum (Groen Soest) op voor natuur en milieu, voor het open houden van het zwembad bij Soestduinen, terwijl zij flats wilde af breken en door laagbouw wilde vervan gen. - Marjan Haak (GPV, SGP, RPF) daar entegen pleitte voor "nieuwe afhanke lijkheid". - Besselien Gerritse gaf aan, dat het CDA een beginselpartij is die een poli tiek uitdraagt, gebaseerd op het evange lie, met kerntaken, waarin rentmeester schap en gerechtigheid centraal staan; deze politiek mondt uit in activiteiten ten bate van mensen en van het leefmi lieu. - Het leefmilieu nam ook een belangrij ke plaats in de visie van Leidje Tomas sen (Prog. Soest) in. Zij wilde mondiaal denken, maar plaatselijk opkomen voor zwakken in de samenleving: de mens, natuur en milieu. - Zuinig omgaan met belastingheffing, vond Neks Blommers (WD). De bur gers moeten een zo groot mogelijk deel van hun geld uit kunnen geven aan za ken waar ze zelf voor kiezen. - Wil Stekelenburg (P.v.d.A.Ï citeerde een gedicht van Joke Smit: Er is een land waar vrouwen willen wonen". Het beeldt een visioen uit, waarnaar een ie der zou moeten streven. - Tenslotte hield Gré van Eek (D66) een pleidooi voor een betere communicatie tussen raad en burgerij; zij wees op de mogelijkheden van het referendum. Na de pauze kwam een enthousiaste discussie op gang. Vele onderwerpen kwamen aan bod. Zo vroegen de Vrou wen voor Vrede naar de opvattingen NEDERLNCSE VERENIGING VOOR VROUWENBELANGEN van het forum over vredesonderwijs. Hoewel de meningen verdeeld waren, hadden de meeste partijen geen moeite met één of andere vorm van een derge lijke educatie. Wat de gevaren van het vliegveld Soesterberg betreft heeft de raad uitgesproken dat op "open dagen" niet gevlogen mag worden. Gebrek aan licht In het kader van de sociale veiligheid kwam het gebrek aan licht op de Konin- ginnelaan aan bod. Het gevoel van on veiligheid kan echter niet weggenomen worden met wat sterkere lampen. Slechts positieve maatschappelijke ont wikkelingen kunnen de burgers een ge voel van veiligheid 's avonds terugge ven. In een folder van Groen Soest bleken een aantal hele en halve waarheden te zijn opgenomen. De vertegenwoordig ster van Groen Soest deelde echter mee dat een nieuwe folder in voorbereiding is, waarin de gewraakte passages niet meer voorkomen. Natuurlijk ontbrandde de strijd weer over de bestemming van "De Linden- hof'. Ook nu bleken en bleven de me ningen verdeeld, vooral ten aanzien van de luchtverontreiniging, die het gevolg kan zijn van de bouw van een parkeer garage onder het vernieuwde gebouw. Gelukkig werd niet afgesloten met dit heikel onderwerp, maar met een plei dooi voor meer aandacht en vooral ook geld voor begeleiding van Marokkaan se vrouwen en vrouwen uit andere min derheidsgroeperingen De kandidaat-raadsleden beloofden hun energie voor deze vrouwen in te zetten, waarna Jenny Allard afsloot met het nogmaals citeren van een couplet uit het vers van Joke Smit. toverkeer op een zo beperkt mogelijk aantal wegen te concentreren. Daarmee wordt de hinder en onveiligheid veroor zaakt door het verkeer beperkt. Deze keuze leidt ertoe dat de hoofdwegen veel verkeer krijgen te verwerken en in dat opzicht ook veel hinder. Daar staat echter tegenover dat de hoofdwegen het meest geschikt zijn voor de afwikkeling van het verkeer. In dien het verkeer zich zou gaan versprei den over het gehele lokale wegennet, zou de hinder en onveiligheid op de niet-hoofdwegen onevenredig toene men. Het beleid voor de hoofdwegen, waar zoals genoemd de verkeersafwikkeling centraal staat, is om geen verkeersbe- lemmerende maatregelen te treffenbe lemmeringen staan immers haaks op af wikkeling. De Birkstraat maakt onder deel uit van de hoofdwegenstructuur. Vrouwen hebben het in de politiek heus niet zo makkelijk. Dat bleek vori ge week tijdens een forumdiscussie in het gemeentelijk centrum voor basis educatie Trema, waar enkele vrouwe lijke politici uit Soest (of die het willen worden) hun licht op de komende ver kiezingen lieten schijnen: Gré van Eek (D66) en Saskia ten Hove (PvdA) als "nieuwkomers", Neks Blommers (WD) en Leidje Tomassen (PS) als "oude rotten", en CDA-voorzitter Geke Hulsbergen daar zo'n beetje tus senin. Ze waren te gast bij een aantal (vrou- wen)cursistengroepen en mochten hun keuze voor de politiek in het algemeen en voor hun partij in het bijzonder dui delijk maken. "Jullie hebben een voor beeldfunctie," aldus docente Nelleke Streefkerk, die vaststelde dat vrouwen nog altijd sterk ondervertegenwoor digd zijn: 1 op de 4 raadsleden is een vrouw, het College van B. W. bestaat geheel uit mannen. Dat er maar zo weinig vrouwen op de kandidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen staan heeft weinig te maken met een achterstand in oplei ding - "de mannen in de raad zijn abso luut niet beter opgeleid dan wij" - maar meer met het feit dat ze in de politiek al tijd maar weer het goede voorbeeld moeten geven, verklaarde Neks Blom mers. "Dat het altijd haaibaaien zijn is een vertekend beeld, net zo goed als de politiek niet alleen maar een kwestie is van wat rotzooien en handjeklap. De macht van vrouwen is gering; ze hebben elkaar broodnodig. Dus stem op een vrouw, want getallen tellen in de poli tiek en alleen dan kun je een grote mond opzetten in de fractie." Vrouwen maken zich doorgaans drukker dan mannen om de dingen-in-de-buurt, al dus het WD-raadslid. "Steun ze dan ook met zoveel mogelijk informatie, want alwetend zijn ze niet. Bel ze op. 't Helpt!" Over de vraag of de politiek een "leu ke" zaak is werd verschillend gedacht. "Heel vaak saai en vervelend," aldus Saskia ten Hove. "Maar ik geniet er wel van," aldus Leidje Tomassen, "en je kunt een hoop leren." Gré van Eek: "Vrouwen die zich opgeven als lid van een partij worden meestal direct ac tief." Vanuit het publiek klonk overi gens het verwijt dat de dames de man nen wel érg zwart maakten. "Hel zijn vooral oudere mannen die vrouwen maar niks vinden; jongeren hebben heel andere denkbeelden, dus het zal op den duur wel overgaan." Opleiding doet er niet zo veel toe, aldus de ervaren raadsleden. "Als je 't niet weet zie je 't verschil heus niet," meende Neks Blommers. "En ook al heb je geen geweldige opleiding, dan wéét je nog wel veel." Leidje Tomassen: "Met je boerenverstand komt je een heel eind. Daar klopt geen hout van, denk ik wel eens. Dan zoek ik 't uit en dan heb ik vaak gelijk." Slordige indruk Een aantal cursisten had onlangs de marathon-commissievergadering R.O. meegemaakt, die tot diep in de nacht duurde. Een positieve indruk hadden ze er niet van overgehouden. "Op de burgers maakte het een slordige indruk. De politiek leek weinig belangstelling te hebben voor de inspraak. Ze keken de sprekers niet eens aan. Ik zou me rot schamen." "We zaten er misschien wel wat onge geneerd bij," gaf Neks Blommers toe. "In het nieuwe gemeentehuis wordt dat Vl.l.n.r. Geke Hulsbergen, Neks Blommers, Saskia ten Hove, Leidje To massen en Gré van Eek. allemaal beter." De discussie ging o.a. over de sluiting van de scholengemeenschap Eemland, waardoor de politiek zich tot enigszins had laten verrassen, en vandaar naar de "vrije schoolkeuze" die ouders hebben. Een mevrouw vond het geen ramp dat Soest-Zuid geen openbare school meer heeft, want de christelijke geeft mooi aansluiting op het Griftland College. "Een kind dat persé naar een openbare school moet mag dan fietsen, maar dat is toch helemaal niet erg?" Winkelproblemen Andere zaken die aan de orde kwamen waren de polikliniek (allemaal warm voor), het gebruik van papieren zakken bij het boodschappen doen in plaats van plastig en uiteraard de winkel-proble men in Soest. Elke politica deed daarop een duit in het zakje over de Lindenhof, behalve - tot veler verrassing - Geke Hulsbergen, die dat niet op haar weg vond liggen. "Ik vind commentaar niet passend. Da's politiek, dus daar zwijg ik over." Dat er in Soest geen bioscoop is, is een kwestie van het marktmechanisme, leg de Neks Blommers nog uit. "Er is ge woon geen vraag naar." Toch vond een vragenstelster dat de gemeente zich daar best voor kon inspannen, evenals voor gezellige kroegjes. "De gemeente wil de mensen toch graag in Soest hou den...?" Tenslotte kwamen ook de ta rieven voor het nieuwe zwembad aan de Dalweg aan de orde, maar er was nie mand die daarover volstrekte duidelijk heid kon geven.

Soester Courant | 1990 | | pagina 12