O 20 FINANCIEEL TOP OCCASIONS AUTO VAN DOORN Het Witte Huis Linden Bedrijfskleding: professionele mode aan de Nieuweweg Waarborg voor goede service m WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 19 EEN KIJKJE NEMEN N^Wandelaar j. cornelisse bv Sanitair Pakketten voor Polen Fietster gewond Voor elk vak een passend pak Aanrijding met opzet Cafégast mishandeld Amnesty: schrijven voor gevangenen Man bedreigt voorbijgangers met mes uw Welfare verkoop Rode Kruis René Stoute bij Poëziekring Eemland door Arie Ooit hebben Marie en Arie zoveel ver trouwen in de mensheid gehad dat ze blindelings afgingen op hetgeen een groot landelijk dagblad een adverteer der liet beloven. Het betrof een weke lijkse advertentie met een zeer wer vende tekst waarin vakantiegangers werd geadviseerd te boeken voor een aards paradijs, te vinden en te betre den even over de oostgrens van ons land. Het vroeg een relatief zeer geringe in vestering. Ter plekke aangekomen bleken ontbijt, lunch en diner te zijn afgestemd op gasten die aan de oor logswinter wensten te worden herin nerd. De ruimte die voor logies moest doorgaan bood slechts perspectieven aan de direktie van een vlooienthea ter, op zoek naar nieuwe artiesten. Na een geslaagde doch financieel kostbare ontspanning beloofden Ma rie en Arie elkaar advertenties met aantrekkelijke vakantie-adressen met gepast en gezond wantrouwen tege moet te treden door, alvorens er in te trappen, vooraf de inhoud van de be loofde sprookjes met de werkelijkheid te vergelijken. Zo geschiedde het dus dat wij de afge lopen week naar het in de Ardennen gelegen La Roche stuurden, alwaar in de omgeving wederom een aards para dijs voor ons in de aanbieding was ge daan. Marie was er weg van, althans van de advertentie. "Te huur aangeboden chalet, vrij staand, op 7000 m2 grond. Buiten kansje voor wie rust en natuur zoekt. Prijs f 375,. per week, bij meerdere weken korting. Nadere inlichtingen tel..." De eigenaar van dit kostelijk stukje buitengebeuren deelde nog mede dat het interieur, keuken en het slaapge- rief niet van nieuw waren te onder scheiden. Verbazing, zelfs ontstem ming was er aan de andere kant van de lijn merkbaar toen Arie blijk gaf er prijs op te stellen met de eigenaar en het buitenkansje vooraf kennis te wil len maken. "Of meneer het soms niet vertrouw de?", vroeg de verhuurder op korzeli ge toon. Met "we zijn toch een dezer dagen in de buurt" werd deze pijnlijke hindernis genomen en konden we een afspraak maken. Hadden wij in Soest te maken met het verschijnsel orkaan, de Belgische Ar dennen hebben kennis gemaakt met het einde der tijden. De ontelbare met wortels uit de grond geplukte bomen riepen bij Arie de beeldspraak van ge vallen vrouwen op. "Een boom is an ders mannelijk" ketste Marie terug. Arie heeft 't maar zo laten. Op de plaats van bestemming was de toegezegde rust uit de advertentie vol op aanwezig. Tussen de overgebleven lucifershoutjes geen levende sterve ling te bekennen, tot het moment dat een besnorde heer als een Noach uit zijn ark tevoorschijn kwam en ons met een schichtige blik verwelkomde. "De advertentie was geplaatst voor de stromramp. Het is wat kaal gewor den", sprak de man op aanzegger- stoon. Iedere, zelfs zeer ernstig visueel gehandicapte zou kunnen getuigen dat hier waarheid werd gesproken. Zich zelf en zijn aspiranthuurders moed in sprekend vervolgde hij: "Maar het uit zicht is er beter op geworden. Weet U wat het is, de natuur regelt alles zelf. Wij mensen hebben daar niets over te zeggen." De rondleiding die er na deze filosofi sche beschouwing volgde was er een met incidenten. De Arie toegewezen royale zit bleek niet bestand tegen het gewicht en stortte kreukend in elkaar. Marie, die de deugdelijkheid van een springveren matras beproefde, daalde als lichtge wicht tot enkele centimeters boven het houten grondoppervlak, terwijl de rest van de inventaris de indruk wekte te zijn geleverd aan een niet te redden af vallige op wie het Leger des Heils wraak genomen had. Iedere aankomende inbreker zou zich met verontwaardiging van dit roerend goed hebben afgekeerd, zich in zijn beroepseer aangetast gevoeld hebben. Arie en Marie daarentegen wachtten op hetgeen er verder op hen af zou ko men. "Ik adviseer U kaarsen mee te ne men", lichtte de gids toe, "want helaas beschikken wij hier niet over electrici- teit. Hema-kaarsen, goed en goed koop', tipte hij. "En gas?", informeerde Marie die on gezonde blosjes op de wangen kreeg. "Butagas hebben we altijd in voor raad", sprak hij, wijzend op twee me talen palen die onder het verrotte aan recht stonden. "Blijft over het water", bracht Arie naar voren. "Wij bedie nen ons hier van regenwater meneer. Puur natuur. Gezonder kan niet. Bui ten staat de tank." De tank bleek een buiten gevecht ge stelde melkbus te zijn die, afgaande op de roestplekken, ernstige ouderdoms- verschijnselen vertoonde. "Stel", veronderstelde Arie, "dat het in de periode dat we hier zijn nu eens niet regent. Hoe komen we dan aan water?" De hamvraag bleek eerder op de man te zijn afgevuurd. "Lijkt mij hoogst onwaarschijnlijk", meende de eige naar van het chalet. "Er gaat hier geen week voorbij of er valt altijd wel wat regen." Het over een andere boeg gooiend vervolgde hij: "maar ook met slecht weer zit U hier goed. Op de vlie ring staat een tafelbiljart, beneden is een voetbalspel, damstenen en kaar ten zijn er ook. Overal is rekening mee gehouden. Weer of geen weer, verve len zult U zich niet". Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Op vrijdag 29 maart is er weer gelegen heid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen bij de fam. de Groot, Haver- weerd 117, 3762 BD Soest. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Te vens dient het adres van geadresseerde en afzender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten bedragen f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Informatie: tel. 24377. Een 62-jarige inwoonster van Soest is in het weekeinde gewond geraakt toen ze op de kruising Kerkpad/ Korte Kerk straat werd aangereden door een auto, bestuurd door een 40-jarige plaatsge noot. De vrouw viel en moest met onbe kend letsel naar Zonnegloren worden gebracht. effiöerav Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Terwijl Arie en Marie niet meer wisten waar en hoe ze moesten kijken haalde de huisbaas een beduimeld vodje pa pier voor de dag en verzocht meneer een handtekening onder het huurcon tract te plaatsen. "We willen er nog een nachtje over slapen", bracht Arie uit. De aangesprokene zag zijn trans actie wankelen en sprak met een alles- of-niets poging voor het eerst de waar heid. "Voor die prijs komt U in heel de Ardennen nergens terecht." Een op merking die we bij het afscheid van harte beaamden. Twee dagen later ging de telefoon. Noach aan de telefoon. Arie haalde diep adem voor het uit te spreken von nis, maar de snor aan de andere kant was hem voor. "Kan niet doorgaan", sprak hij met omfloerste stem. "Ik heb 't spul giste ren verkocht, maar als meneer nog eens in de buurt is wil ik hem graag met iets anders van dienst zijn, ook echt de moeite waard." Arie maakte hem duidelijk dat ver dere aangeboden diensten werden af gewezen. "Begrijp het niet", luidde het slotaccoord. "U kunt toch een kijkje komen nemen." "Een kijkje nemen." Mogelijk dat Arie aspirant huurders van stacara vans, bungalows en chalets op een idee heeft gebracht. ARIE WANDELAAR Sinds vorige week is aan de Nieuwe weg 60 een nieuwe zaak gevestigd: Linden Bedrijfskleding b.v. Eerlijk ge zegd is de zaak niet nieuw, maar alleen het pand, want Linden bestaat al ruim vijfjaar. Toch treedt de kledingzaak nu voor het eerst ook voor het particuliere publiek naar buiten. Tot voor kort bevond ze zich (letterlijk) onder één dak met het bekende mode huis Jasper aan de Zuidpromenade. Geen wonder, want de heer Jasper van der Linden is directeur van beide zaken, al speelden de bedrijfskledingzaken zich doorgaans min of meer in het ver borgene af: op de eerste verdieping van de winkel in Hartje-Zuid. "De meeste zaken hier in het winkel centrum hebben geen boven-etage, maar bij de bouw hebben wij er direct rekening mee gehouden. We hebben al tijd een beetje geïmproviseerd, ook al omdat we van de bedrijfskleding geen enorme voorraden hoefden te hebben. Er kon altijd heel veel op bestelling ge leverd worden," aldus de heer Van der Linden. Eigenlijk beschouwt hij de beide zaken als twee kinderen die samen één bedje moesten delen. "Maar nu worden ze te groot, want vooral de bedrijfskleding groeit de laatste jaren sterk. Er is een enorme markt voor." Beroepskleding Bedrijfskleding is alle kleding die door mensen bij de uitoefening van hun be roep wordt gebruikt. Men zou ook van beroepskleding kunnen spreken, of vak-kleding. Bij Linden is het allemaal verkrijgbaar: de bakkersbroek, het ver- pleegstersschort, de doorwerkjas voor buitenwerkers, operatiekleding, kell- nerkostuums, zelfs smokings voor de "chiquere" horeca - men kan het werke lijk zo gek niet bedenken of Linden le vert het. Ook schoeisel - werkschoenen, laarzen, etc. - staan in allerlei soorten en maten op de voorraadlijst. "Voor elk vak een passend pak" is een motto dat bepaald niet overdreven is. Ook unifor men en alle andere kleding die bepa lend is voor de "kleur" van een bedrijf of instelling levert Linden b.v., zoals stropdassen en blazers, voorzien van het gewenste logo, rokken, schorten, pantalons en blouses, maar ook stofjas sen en overalls. De snelle groei van het bedrijf nood zaakte Van der Linden om te zien naar een ruimere behuizing, waarin ook ge legenheid was om de voorraad te tonen aan de groeiende stroom klanten. Hij vond die in het pand Nieuweweg 60, waar tot voor kort de doe-het-zelf-zaak van de firma Spruit gevestigd was. Daar staan hem 100 vierkante meter ter be schikking, waarvan het grootste deel in gebruik is genomen als magazijn, maar zo'n 40 meter voOr de winkel, die eigen lijk vooral een showroom is. "Ook de particulier kan nu op zijn ge mak komen bekijken wat we hebben. In dat opzicht is de zaak voor Soest echt uniek, en de mensen hoeven niet meer naar Utrecht of Amsterdam. We heb ben hier het hele pakket in huis. Omdat we vanuit de groothandel werken zijn de prijzen bijzonder aantrekkelijk." Gemak De nieuwe zaak is functioneel ingericht, zonder opsmuk of overdaad, maar wel sober en netjes, precies wat men van een zaak als deze kan verwachten. "We gaan graag naar een opdrachtgever toe, maar we kunnen hem nu ook hier naar behoren ontvangen en de collectie laten zien," aldus de heer Van der Linden. "De showroom speelt daarbij een be langrijke rol; de mensen kunnen hier, met een kopje koffie, op hun gemak De heer Jasper van der Linden voorde nieuwe zaak aan de Nieuweweg. zoeken wat ze nodig hebben." De nieuwe kledingzaak, waar de heer Van der Linden zelf dikwijls zal zijn aan te treffen in gezelschap van zijn drie me dewerkers, is van maandag tot vrijdag geopend van half tien 's ochtends tot half zes 's middags (zaterdags tot drie uur). Voor iedereen die - beroepshalve of voor zijn hobby - "professionele kle ding" gebruikt is een bezoek aan de zaak bijzonder interessant. Een 21-jarige Soester is met opzet tweemaal tegen de auto van zijn 26-jari- ge vrouwelijke tegenligger aangereden. De twee Soesters kwamen tegelijk bij de wegversmalling aan de Van Goyenlaan aanrijden. Er was onduidelijkheid wie er als eerste mocht, waardoor beiden geïrriteerd raakten. De jongeman werd zo boos dat hij twee maal tegen de auto van de vrouw aanreed. Tegen de man werd procesverbaal opgemaakt. Geen van beiden raakte gewond, maar de au to's liepen een paar flinke deuken op. Een inwoner van Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte we gens mishandeling. De man had tijdens het bezoek aan een café in Soesterberg ruzie gekregen met andere gasten, toen hij naar hun zin wat al te nadrukkelijk informeerde naar een ander, die hem nog geld schuldig was. De Soester werd "afgedroogd" en hield daaraan de nodi ge kneuzingen aan hoofd, schouders, armen en benen over. De politie stelt een onderzoek in. Welkom in Hotel, Café Restaurant en Motel in voor UW PARTY OF VERGADERING Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Op woensdag 28 maart, de vierde woensdag van de maand, biedt de Am- nestygroep Soest aan Soester ingezete nen de gelegenheid door middel van het schrijven van brieven aan de verant woordelijke autoriteiten te protesteren tegen politieke onderdrukking. Het gaat in alle gevallen om mensen die on rechtmatig gevangen gehouden en daarbij vaak gemarteld worden. Er wordt die dag op twee plaatsen ge schreven. 's Ochtends vanaf 10.00 uur in de Vijverhof, Klarinet 349. 's Mid dags vanaf 13.30 uur in het Amnesty- centrum, Duinweg 21. Deze maand wordt geschreven voor: •Zosimo Alpino, Filipijnen. Hij is een van 25 boeren die in novem ber 1987 werden gearresteerd en nu worden vastgehouden in het Bagong Buhay rehabilitatiecentrum in Cebu Ci ty, op de Lisayas. De boeren worden be schuldigd van lidmaatschap van het Nieuwe Volksleger, de gewapende vleugel van de verboden Communisti sche Partij. Zosimo Alpino lijdt aan le pra en wordt samen met de anderen vastgehouden in één cel, zonder venti latie. Nadat ontdekt was dat hij lepra had, verzocht hij om opname op een aparte kamer in een militair ziekenhuis. Daar werd hij met kettingen aan het bed gekluisterd waar hij dermate hinder van had dat hij vroeg of hij weer naar de ge vangenis mocht. Amnesty International is van mening dat de boeren in feite ge vangen werden genomen vanwege hun aandeel in onthullingen over mensen rechtenschendingen door burgermili ties. Milaim Ziberi, Joegoslavië. Deze student werd in juni 1987 met zeven an dere etnische Albanese jongemannen, om onduidelijke redenen gearresteerd en zit nu een gevangenisstraf van zes jaar uit wegens lidmaatschap van een 'vijandige' organisatie. Volgens de aan klacht hadden ze geheime vergaderin gen gehouden en een 'vijandig' tijd schrift uitgegeven. Bij hun proces in Skopje in september 1987 ontkenden ze deze aanklachten. De aanklager kon geen exemplaar overleggen van het tijd schrift dat ze zouden hebben gepubli ceerd. Amnesty International is van mening dat de autoriteiten van Mace donië wellicht een voorbeeld wilden stellen in een periode van aanzienlijke inter-etnische onrust. Op school had den ze n.1. in 1982 meegedaan aan stu dentendemonstraties en ze boycotten ook lessen die in het Macedonisch en niet in het Albanees werden gegeven. Mubarak 'abdu Fadhl. Deze 61-jari ge journalist zit een gevangenisstraf van drie jaar uit in de Mazra'at Tora gevan genis. Abdu Fadhl is een intellectueel die tientallen jaren actief is geweest in linkse politieke groeperingen. Hij lijdt aan hoge bloeddruk en heeft een hart kwaal. Zijn gezondheid is zwak en voortdurende gevangenschap kan zijn leven in gevaar brengen. Volgens Am nesty International is hij gevangen ge nomen vanwege zijn niet gewelddadige politieke activiteiten tegen de politiek van wijlen president Sadat en vanwege zijn voortdurende ondersteuning van linkse aangelegenheden. Belangstellenden zijn op woensdag 28 maart hartelijk welkom óf in de Vijver hof, óf in het Amnestycentrum. Voor beeldbrieven en postbladen liggen klaar. Een 25-jarige man bedreigde vorige week op winkelcentrum Overhees mensen die daar de winkels bezochten met een mes. De politie werd gewaar schuwd en de man werd meegenomen naar het bureau. Hij had zijn dreige menten niet in praktijk gebracht. Op het bureau begon voor de politie een lange zit. De om twee uur gearresteerde man verkeerde in ernstige psychische pro blemen, maar kon pas om half acht 's avonds in Zon en Schild worden opge nomen. Door zijn toestand kon de poli tie hem niet in een cel zetten en er zat niets anders op dan de man vijf en een half uur lang gezelschap te houden. SEAT IBIZA 1.2. GLr 5-drs 6/'87. Km.st.: 34400 KI.: Met. blauw. De eerste eigenaresse is 5 dagen bij ons aan wezig, altijd leuk om even kennis te maken. Nieuwprijs: 21.759,- Uw prijs: 15.350,- Contant te betalen na zes mnd.: 10.000,- Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. Een jaar garantie FORD SCORPIO 2.0 GL inj. 1/'86. Km.st.: 117100 KI.: Met. groen. 't Meest exclusieve gezicht van Ford. Nieuwprijs: 51.000,- Uw prijs: 20.800,- Contant te betalen na 6 mnd.: 10.000,- Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. MERCEDES 280 SE Automaat 4/'85. Km.st.: 127000. KI.: Met. beige. De "RAMBO" van de weg. 39700,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 24 mnd x 497,67. Een jaar garantie SEAT MARBELLA 900 GLX 12/'88. Km.st.: 9000. KI.: Met. blauw. Wendbaar, snel, zuinig, luxueus. Nieuwprijs: 15.720,- Uw prijs: 12.650,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. SEAT MALAGA 1.5 1. 3/'87. Km.st.: 41200. KI.: Donker rood. Zeer veel ruimte voor inzittenden/Bagage. Nieuwprijs: 23.300,- Uw prijs: 14.900,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. Een jaar garantie VW POLO 1.3 Pointer 1/'87. Km.st.: 30800. KI.: Met. grijs Eeen zuinige, ruime Duitser. Nieuwprijs: 22.800,- Uw prijs: 14.200,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. Een jaar garantie VOLVO 340 DL Automaat 3/'85. Km.st.: 102200 KI.: Met. groen. De mooiste Zweed bij Auto van Doorn Nieuwprijs: 25.300,- Uw prijs: 13.900,- Contantte betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. Een jaar garantie VW GOLF DIESEL 3 drs. 8/'87. Km.st.: 58700 KI.: Met. groen. Even onverslijtbaar als zuinig. Nieuwprijs: 31.200,- Uw prijs: 19.300,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. Een jaar garantie FIAT UNO 45 3/'86. Km.st.: 71800. KI.: Rood. Een sportieve, zuinige Italiaan. Nieuwprijs: 18.600,- Uw prijs: 10.850,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. Een jaar garantie OPEL KADETT 1300 S 3/'83. Km.st.: 121000. KI.: Met. bruin. Degelijke Duitse doordouwer 7150,-. Contant te betalen na zes mnd. 7.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 24 mnd x 348,36. Een jaar garantie HONDA ACCORD 1.8 EX-3 drs. Autom. 3/'84. Ym.st.: 86000. KI. Met. blauw. Combinatie van kracht en schoonheid. Nieuwprijs: 30.400,- Uw prijs: 13.400,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. Een jaar garantie SUBARU MINI JUMBO 10/'84. Km.st.: 42700. KI.: Wit. Ook 1 jr. garantie. Aanschaf zonder risico. Nieuwprijs: 13.900,- Uw prijs: 6.500,- Contant te betalen na zes mnd. 6.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 24 mnd x 298,60. Een jaar garantie SEAT IBIZA 1.2. 1. 7/'88. Km.st.: 21000. KI.: Met. beige Jeugdig Spaans paradepaardje. Nieuwprijs: 20.600,- Uw prijs: 15.850,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. Een jaar garantie OPEL KADETT 1.6 Diesel/Combi. 5/'84. Km.st.: 168000. KI.: Rood. Bij 140.000 vond motortransplantatie plaats. Nieuwprijs: 26.000,- Uw prijs: 8.450,- Contant te betalen na zes mnd. 8.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 24 mnd x 398,13. Een jaar garantie Een jaar garantie Een jaar garantie SEAT RONDA 1.5 L. 5 drs. 7/'85. Km.st.: 76200. KI.: Wit. Wordt geleverd met zeer veel accessoires. Nieuwprijs: 22.780,- Uw prijs: 12.300,-. Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 24 mnd x 497,67. Een jaar garantie OPEL ASCONA 1.6 L Diesel 11/'86. Km. st.: 75400. KI.: Met. zilver. Sterk en zuinig 1:17. Nieuwprijs: 34.900,- Uw prijs: 16.950,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 355,77. Een jaar garantie HONDA ACCORD 2.0 EX i Sedan 8/'86. Km.st.: 98500. KL: Met. antraciet. Een van allerlei gemakken voorziene Japanner. Nieuwprijs: 44.900,- Uw prijs: 23.200,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 36 mnd x 335,77. Een jaar garantie SEAT MARBELLA 900 GL SPORT 9/'88. Km.st.: 17400. KL: zwart. Super sportieve Spaanse. Nieuwprijs: 14.900,- Uw prijs: 11.900,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. Een jaar garantie AUTO VAN DOORN WAARBORG Iedere auto die van Auto Van Doorn het predikaat "OCCASION" ontvangt onderging vooraf een degelijk en grondig technisch onder zoek. Uitgevoerd door vakbekwame monteurs, voorzien van de meest moderne testapparatuur. Voor uw en onze zekerheid werd er een Tectyl- behandeling aan toegevoegd. Deze optimale zorg vooraf verklaart waarom Auto Van Doorn-occasions bij ANWB en APK-keuringen cum laude slagen. Mede daarom is het logisch dat we iedere occasion met een schriftelijke garantie kunnen laten verschijnen. Een veilig gevoel voor U en ons. Voor nu en vele jaren later LAANSTRAAT 82 TELEFOON 02155 - 2 17 19 SOEST OPEL KADETT G.T. 1.6 i 3/'89. Km.st.: 6300. KL: Met. antraciet. Niet van nieuw te onderscheiden. Uit faillisement verkregen. Nieuwprijs: 32.600,- Uw prijs: 28.500,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 mnd x 285,66. OPEL CORSA 1300 S 2/'88. Km.st.: 28.200. KL: Met. grijs. Goed gebruikte nu binnen uw bereik. Nieuwprijs: 22.500,- Uw prijs: 14.850,- Contant te betalen na zes mnd. 10.000,-. Als alternatief na 6 mnd.: 48 x 285,66. Op dinsdag 27 maart is er van 14.00 tot 16.00 uur in de Vijverhof weer een Welfare verkoop. De door de Welfare- deelneemsters vervaardigde wandkle den, borduurwerken, knuffelbeesten, enz. zullen tegen aantrekkelijke prijzen worden verkocht. Ook zal er een verloting plaatsvinden. Zoals gebruikelijk wordt de opbrengst van de verkoop besteed om weer nieu we materialen aan te schaffen voor de deelneemsters aan de Welfare-activi- Op vrijdag 23 maart ontvangt de Poë ziekring Eemland in theater De Lieve Vrouw de Amsterdamse schrijver en dichter René Stoute. Hij zal poëzie uit zijn bundel 'De kale tijd' en de bloemle zing 'Maximaal' voorlezen en toelich ten. Aan het begin van de avond praat Jos Buurlage met hem over zijn opvat tingen en literaire ontwikkeling, ten slotte krijgt het publiek gelegenheid vragen te stellen. René Stoute (Haarlem, 1950) is vooral bekend als schrijver van proza. Zijn eer ste boek, 'Op de rug van vuile zwanen' (1982), werd door critici en lezers zeer gunstig beoordeeld. In zeven verhalen krijgt de lezer een indringend beeld ge presenteerd van het junkiebestaan. Re né Stoute schrijft in een koele, registre rende stijl. In de roman 'Uit het achter land', blikt René Stoute, vrij van alco hol- en druggebruik, werkzaam als boekverkoper, terug op zijn jaren als verslaafde. Zijn leven voor de versla ving beschreef hij in 'Een fatsoenlijke betrekking', de situatie direct na de ver slaving in 'Bunkers bouwen'. Het he dendaagse bestaan als schrijver vormt het onderwerp van de verhalen en re portages in de onlangs verschenen bun del 'Bewijs van ontslag'. De zakelijke toon van het vroegere werk is vervan gen door ironie. Lang voordat hij proza schreef, maakte René Stoute al gedichten. Een deel van zijn poëzie publiceerde hij in 'De kale tijd' (1987). De bundel maakt duidelijk dat de dichter Stoute verschillende stij len weet te hanteren. Hij schrijft bij voorbeeld minimale poëzie, romanti sche gedichten, ready-mades (bestaan de teksten gepresenteerd als poëzie) en poésie pariante (gedichten met een al ledaagse spreektoon). Voorbeelden zijn Jeroen Brouwers, Jan Arends, C. Buddingh en Amerikaanse schrijvers als Bukowski, Kerouac en Burroughs. In 1988 sloot de eenling René Stoute zich aan bij de Maximalen, een groep jonge dichters die streefde naar een om wenteling in de poëzie. Hij noemt zich zelf een vitalist die de lezers uit de stoel wil jagen, een anarchist die zich overal mee mag bemoeien. Overigens vindt hij dat poëzie vooral mondeling moet wor den gepresenteerd. Daarvoor hebben de dichters podia nodig en de Maxima len zijn, aldus Stoute, slim genoeg om zich die te verschaffen. Theater De Lieve Vrouw, Amersfoort. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: zes gul den.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19