auto smeering ïbiNNENkjis DE COLT: DAAR WORD JE HEEL VROLIJK VAN! Meningen vanlezers Is Collectezakken Collectief uitstekend op dreef in 'Pas op, Nat!' Groots theaterstuk start nieuw project WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 21 Inbraak Krommeweg Volkstuinvereniging 'De Uitwijk' heeft weer tuinen vrij Aan Twijfelaars Verkiezingen Gemeenteraad even serieus Inbrekers maken puinhoop van Kozle-voorraad AH/Lindehofplan Zonnegloren De laatste goudvis van Soest-Zuid SMEEING HOUDT U VROLIJK MET SERVICE ZOALS U DAT WENST Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Weiger wegwerpverpakkingen, spaar het milieu. Twee avonden uitverkocht huis' voor cabaret Kardinaal Alf rink mavo aan de slag met 'Leefwijzer' Sinds april 90 serieuze klachten Klachtentelefoon werkt prima Op de Kardinaal Alfrink mavo is afge lopen woensdag het project 'Leefwij- zer' van start gegaan. Er werd geen lin tje doorgeknipt, geen schot gelost, maar een gigantische theaterproductie op touw gezet om dit project te ope nen. 24 leerlingen en vijf profesionals, twee regisseurs, een choreograaf en twee technici gingen dinsdagmiddag aan de slag met het scenario over 'vrij etijdsbesteding'. Het resultaat mocht er wezen. Directeur Posthumus is zeer enthou siast. Zojuist is het doek gevallen na een wervelend theaterstuk. Niet alleen hij is enthousiast, ("Ik ben misschien be vooroordeeld") iedereen was zeer te spreken over het in zo korte tijd ingestu deerde toneelstuk met dans en liedjes. De school had voor dit project, een ini tiatief van de Gewestelijke Gezond heidsdienst in de regio Eemland, de keuze uit vier toneelscenario's: roken, alcohol, eten en vrijetijdsbesteding. De heer Posthumus legt uit waarom juist voor dit scenario is gekozen. "Vorigjaar hebben wij al een groot alcoholproject gehad. En over roken en eten is al zo veel gezegd en geschreven. Het thema vrijetijdsbesteding was de grootste uit daging," aldus de directeur. Naast de toneelteksten heeft de school de beschikking gekregen over een les kist. Hierin zit allerhande lesmateriaal over het thema van het project, de in vloed van rages en reclames op de leef wijze van jongeren. Jongeren worden bekend gemaakt met deze invloed en verteld hoe ze deze invloed kunnen her kennen en zo, los van alle rages en trends, vast kunnen houden aan een ei gen leefwijze. Dit materiaal zal de ko mende weken bij de lessen nederlands, biologie, maatschappijleer en tekenen/ handvaardigheid behandeld worden, naast het normale lesprogramma. De heer Posthumus hoopt het project voor de paasvakantie af te kunnen ronden, "Wellicht met een spectaculaire afslui ting, daar denken we nog over na". Professioneel De heer Posthumus was vanaf de eerste bespreking enthousiast over het project, omdat het de school de kans gaf met professionals te werken. Bovendien denkt hij dat jongeren op deze creatieve manier veel meer bij het onderwerp be trokken zijn. "Het toneelstuk voegt op een hele indringende manier iets toe aan het lesmateriaal," aldus de heer Posthumus. Hij gaat er niet van uit dat met dit project wordt bereikt dat jonge ren niet meer roken en drinken of spon taan hun manier van vrijetijdsbesteding aan gaan passen. "Nee, je moet daar heel reëel in zijn. Het doel is ook niet om beschuldigend met het vingertje te wij zen van je mag dit niet en je moet dat. Maar ik ben ervan overtuigd dat het bij- Een bewoonster van de Krommeweg ontdekte vrijdag dat een onbekende da der haar huis was binnengedrongen. Er bleek een raampje te zijn geforceerd. Er kon niet worden vastgesteld dat er iets werd vermist. De inbraak moet overdag hebben plaatsgevonden. Een theaterstuk met zang, toneel en dans: zo begon op de Alfrink-mavo het L eefw ijzer-project. draagt aan de bewustwording op het ge bied van roken, drinken, eten en vrije tijdsbesteding". 't Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Victoria- Vesta adviseur bellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak eT gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vcsta adviseur? Maak dan gerust even een H=v.„ afspraak. VICTORIA-VESTA J.A.W. Iluurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Christinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren Bij de bekende Soester volkstuin vereniging "De Uitwijk", gelegen op de flanken van de Soester Eng (aan de Molenstraat) zijn momen teel weer enkele tuinen vrij. Het gaat om stukjes grond, variërend in afmeting van zo'n 50 tot 200 vier kante nieter, waar liefhebbers van "eigen teelt" hun hart straks weer kunnen ophalen. De laatste tijd zijn er weer 10 15 tui nen beschikbaar gekomen en de ver eniging zou uiteraard graag zien dat die weer "bemand" worden. Men kan er zowel biologisch als niet-bio- logisch tuinieren en behalve voor de groenteteelt lenen de tuinen zich ook uitstekend voor fruit en bloemen, al dan niet onder glas. "De Uitwijk" werd vier jaar geleden opgericht, op initiatief van Chris Ui- terwijk, die al jaren ijverde voor een volkstuinencomplex dat vooral flat bewoners een bijzonder gezonde en gezellige ontspanningsmogelijkheid biedt, en voorzitter Hans v.d. Zwa luw. Als hommage aan de grote pleitbezorger koos de vereniging destijds de naam "De Uitwijk". De volkstuinen hebben een bijzon der nuttige functie. Niet alleen kan men er - vooral 's zomers - volop groente oogsten, wat dus weer even zovele uitstapjes naar de groente man uitspaart, maar zij biedt ook een stukje sociaal kontakt. "Je ziet ook anderen bezig en dat stimuleert om ook eens andere gewassen te kiezen of een andere methode toe te pas sen," aldus secretaris Ton Bakker. De vereniging zorgt voor een stukje begeleiding voor beginners en orga niseert van tijd tot tijd ook leerzame bijeenkomsten en "klusdagen". Het lidmaatschap bedraagt f 10,- per jaar en voor de tuin betaalt men een jaar lijkse pachtsom van slechts f 0,60 per vierkante meter. Wie belangstelling heeft voor een van de vrijgekomen tuinen kan zich per brief aanmelden bij de secretaris, de heer J.Th.Bakker, Sophialaan 12, 3761 DK Soest, of telefonisch onder nummer 13855. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re- denerv in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Wat u vandaag nog net kunt doen Genietend van al 't nieuwe groen? Trek even nog uw schoenen aan Om naar het stemlokaal te gaan U dacht aldoor, wat geeft dat nu? Maar heel belangrijk bent juist u Kom op voor wat je werkelijk wilt Zodat je stem niet wordt verspild Kom Burger, zijn de schoenen aan? Dan kunnen we nog even gaan! Bij thuiskomst denken we met reden, Wat goed, dat we het toch maar deden. Ned Rademaker-Duijts Nu, na 4 jaar is het weer zover. Vandaag mogen we een nieuwe gemeenteraad bij elkaar stemmen. We hebben de laatste maanden partijprogramma's kunnen le zen, politici aan de tand kunnen voelen in forums, kranten kunnen naslaan op politieke gebeurtenissen en wat dies meer zij. Propaganda genoeg. Vooral voor degene die niet op op de hoogte is van het politieke reilen en zeilen 'in Soest. Voor degene die daardoor niet weet op welke partij te stemmen. Alle onduidelijkheid is nu de wereld uit, zou je denken. Toch zitten wij, Soester burgers nog met het probleem "onduidelijkheid". Er is zoveel onduidelijkheid in Soest aan gaande grote en kleine zaken. De Ge meente Soest heeft sinds kort dóór dat er te weinig duidelijke informatie naar de burgers toe is. Ze organiseert de laat ste tijd vaker informatie-avonden, in spraakavonden en dergelijke. Ze begint te begrijpen dat het tijd is dat zij haar medeburgers moet leren begrijpen. Dat ook de burger haar zal moeten begrij pen. Vanuit de bestuurders berede neerd is dat begrip nodig om serieus ge nomen te worden zodat je serieus be- stuurderswerk kunt doen. Datje dan se rieus gewaardeerd kunt worden en dat Onbekende daders hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag inge broken in het oude politiebureau aan de Van Weedestraat, dat tegenwoor dig in gebruik is als opslag voor de goederen die de jumelagestichting voor Kozle (Polen) inzamelt. De buit bestond uit een paar pakken koffie, maar de daders maakten een com plete puinhoop van de rest van de voorraad. Er werden pakketten opengesneden en de inhoud daarvan werd over de vloer verspreid. De Vereniging Milieudefensie is onlangs met een campagne gestart tegen wegwerpverpakkingen. De opmars van eenmalig verpakkingsmateriaal is in drukwekkend. Met de opkomst van de supermarkten is voor veel producten het statiegeldsysteem verdwenen en zijn nieuwe verpakkingstechnieken be dacht. Het gevolg is dat we het afgelopen jaar per persoon zo'n 75 kg verpak kingsmateriaal weg hebben moeten gooien. Zowel de productie als de afval verwerking van veel verpakkingsmaterialen zijn schadelijk voor het milieu. Veel producten worden gemaakt van eindige grondstoffen (als olie en alumi nium) en door de verbranding van het afval worden dus steeds schaarser wor dende grondstoffen vernietigd, waarbij ook nog eens giftige stoffen vrijko men. Daarom zal het ooit zo normale retoursysteem weer terug moeten komen. De consument wil best wel zuivel in statiegeldflessen kopen als de winkelier deze maar in de schappen wil zetten. De klant moet dit wel de winkelier duidelijk maken. Net zoals de klant de winkelier duidelijk moet maken dat ze niet ge diend is van overbodige verpakkingen. In Soest moet vanaf 2 april het huisvuil gescheiden worden gehouden. U moet dan bewuster met het afval omgaan. Dit is een mooi moment om geljk even verder te denken: hoe houd ik die Groene container voor het restafval zo leeg mogelijk? Door bij het winkelen niet alleen op de prijs van het product te let ten maar ook op hoe het verpakt is! Op die manier moet het Soester record van 19 miljoen kilo afval van vorig jaar toch naar beneden te brengen zijn. Bij de afdeling milieubeheer is lesmateriaal voor de bovenbouw van de basis school en de brugklas over wegwerpverpakkingen verkrijgbaar. Meer informatie over de actie "wegwerpverpakkingen" kunt u krijgen bij de vereniging Milieudefensie, tel. 020-244989. Tien tips voor minder wegwerpverpakkingen: 1. Koop onverpakte groenten en fruit, appels kunnen los in de tas en een komkommer kan zonder plastic. 2. Koop verse groenten in plaats van diepvriesgroenten of groenten in blik of glas. 3. Koop losse batterijen, schroefjes en viltstiften, in plaats van produkten in blisterverpakking. 4. Koop melk, toetjes en andere dranken zoveel mogelijk in statiegeldver pakking. 5. Koop geen frisdrank en bier in blikjes, maar in statiegeldverpakking of an ders in eenmalig glas. 6. Koop liever één grote dan twee kleine verpakkingen, je hebt dan minder afval. 7. Vermijd zoveel mogelijk aluminium verpakkingen, zoals zoutjes-verpak kingen en diepvriesmaaltijden- 8. Koop zo min mogelijk kartonnen verpakkingen met een plastic- of alumi- nium-laagje aan de binnenkant. 9. Koop zo min mogelijk dubbelverpakkingen. 10. Neem altijd een boodschappentas mee, weiger wegwerp-tasjes. de burgers dan ook gemotiveerd en se rieus op je kunnen stemmen. Een stap in de goede richting. Ondanks alles zijn er toch nog velen die niet weten op wie ze zullen stemmen, 't Makkelijkst is dan om maar helemaal niet te stemmen. "Ik doe niet aan poli tiek", is een veel gehoorde zin. Jammer om he burgerrechót niet te gebruiken, je stem niet te laten horen. Elke stem beïn vloedt ten slotte het bestuur over je ei gen woonplaats. Dan is het ook heel aantrekkelijk om op de partij te stemmen die je ook tijdens de landelijke verkiezingen stemt. Vaak gebeurt dit. Dit is niet de bedoeling van Gemeentelijke verkiezingen. Tijdens Gemeentelijke verkiezingen stem je op een partij die het meest je vertrouwen heeft inzake Soester aangelegenheden. Je stemt immers in het belang van je ei gen woonplaats! Helaas is óók Soester politiek als een troebele plas water. Laten we maar ho pen dat de openheid die de gemeente bestuurders zo graag willen uitdragen, de troebele plas snel verheldert. Aartje Kroes Aan deCDA-fractie Soest PvdA-fractie Soest Ahold-concern "Lindenhof Soest Jac Hermans (direktie) Soest Omdat ik me zeer ongerust maakt over genoemd plan en zoals U bekend, vele vele anderen met mij, en het nog niet van tafel is geveegd, hierbij enkele aan vullende kreten. Want: hoe kunnen èn een partij, èn Ahold èn Lindehof èn Jac Hermans voor zo'n onzalig plan zijn?! Aan U als partij (CDA en PvdA): U kiest voor dit plan omdat "de consu ment recht heeft op een grote AH-ves- ting". Wat een arm argument. Alle zin nige dingen die kundigen en anderen contra dit ongelooflijk slechte plan heb ben ingebracht, wenst U niet te beoor delen. Weet U dat U hiermee echt ach terdocht in de hand werkt? Wie heeft hier belangen? Wat is al ach ter onze rug en over onze ruggen bekok stoofd? Een grote AH? Ja hoor, mag best. Maar U gelooft toch zelf niet dat er geen an dere betere plek te vergeven is? Ook voor de Lindenhof! Durf toch op schre den terug te keren. Zie toch in dat het op dat punt gewoon niet kan. We hebben toch hopelijk te maken met mensen met gezond verstand? Een supermarkt anno 1990 hoort op een ruime plek, waar géén parkeergara ge nodig is. Niemand maakt graag ge bruik van een parkeergarage, hoe open dan ook. Aan U, Ahold-heren: Een dringend verzoek aan U, in het licht van het bovenstaande en U al bekend: wil de plek niet die gepland isa, eis een betere. En: hoe kunt U in 's hemels naam naast een concurrent willen zit ten? Aan de "Lindenhof': Wij hebben u steeds gemist bij de bijeenkomsten. Dit heeft me verbaasd. Aan U de vraag: hoe kunt u genoegen nemen met deel uit te maken van het AH complex? U ver dient een betere plek. Waarom eist U die niet? Aan Jac Hermans: Ook Uw mening t.a.v. het plan kennen we niet! Bent U gelukkig met de con current naast de deur? Vindt U dat alle bijkomende drukte qua verkeer, laden/ lossen etc. op dit kruispunt kan? Vindt U 't nü al niet zeer laakbaar? Wat de Van Weedestraat-middenstand daadwerkelijk zou helpen is: maak van de plek een parkeerplaats! Mevr. M.C. van Loon-EIfering Voor de eerste keer in mijn leven werd ik in Zonnegloren opgenomen. Na een verblijf van 17 dagen, in afdeling Chi rurgie, wil ik lof betuigen aan doktoren en verplegend personeel van deze afde ling. De grote inzet van allen om het de patiënt naar de zin te maken is niet in woorden uit te drukken. Waarom moet Zonnegloren, ik spreek ook namens mijn kamergenoten, waar alles optimaal is, gesloten worden? Ho pelijk berust één en ander op een grote vergissing. Onze wens: Moge Zonnegloren, ter wille van de zieke medemens, nog lang blijven voortbestaan. E. van Bielder Geachte bewoners van Soest(-Duinen), Met deze ingezonden brief wil ik even uw aandacht vestigen op één bepaalde reiger die al een tijdje de vijvers van Soest-Zuid terroriseert (en plundert). Ik ben namelijk de laatste bewoner van een vijver aan de Schoutenkampweg. Begin november vorig jaar was alles rustig en vredig in onze vijver en de baas van de vijver (en het huis) kwam elke dag na zijn werk even langs om naar ons te kijken. Hij was zó gelukkig met zijn visjes vijver. Tot er op een kwade dag een groot ge vaarte boven de vijver opdook. Met zijn lange bek hengelde hij in het water en slokte de hele familie op. Toen de baas weer kwam kijken en zag dat al zijn vis sen weg waren en dat de reiger boven dien een niet zo fris visitekaartje op de vijver had achtergelaten, zakte hij op z'n knietjes en begon zachtjes te huilen. Hij had niet gezien dat ik er nog was, maar ja, wat voor troost is één visje als je hele vijver is leeggevreten. Nu heb ik gehoord dat deze reiger in middels méér vijvers heeft leeggevist in Soest-Zuid en omgeving. Deze bewuste reiger schijnt zijn thuisbasis in Soest- Duinen te hebben en ik geloof dat ie Piet heet. Dus, beste eigenaar van Piet, ik weet dat het moeilijk is een 'wild' beest binnen te houden. Maar vóór fanatieke vis- en vij verhouders wraak komen nemen: houdt u hem alstublieft binnen! Danku- wel: voor uw aandacht. Namens een eenzaam goudvisje in een vijvertje aan de Schoutenkampweg, N. Westerveld Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. Koningsweg 14 - Soest Een goeie stoel is een vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen een stootje. Zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTÉRIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Voor wie het nog niet kende was het een openbaring, en wie het wel kende genoot opnieuw met volle teugen. Het Soester cabaretgezelschap "Het Col lectezakken Collectief' speelde vrij dag en zaterdag zo'n beetje de sterren van de hemel en zag zich door de (bei de keren) volle zaal uitbundig beloond met een verdiende ovatie. Er zijn simpelweg te weinig gelegenhe den om kennis te nemen van het voor malige "Klungelcabaret", dat al sinds de jaren '70 triomfen viert en zijn oude naam in geen enkel opzicht eer aandoet (als dat ooit wél het geval was). Het ge zelschap treedt slechts bij tijd en wijle voor het voetlicht en iedereen die in het afgelopen weekeinde getuige was van de show die ze in het wijkgebouw van de Emmakerk opvoerden zal beamen: dit zouden we vaker moeten meemaken. Rozemarijn Klifman, Kees van Tricht, Hans Timmers en Pieter Verstoep be schikken persoonlijk én gezamenlijk over genoeg talent om elke zaal een avond kostelijk te vermaken, mits het publiek een beetje is "ingevoerd" in wat je een stukje recente protestantse kerk geschiedenis zou kunnen noemen. Om wat zich op dat terrein voordoet valt heel wat te lachen en het Collectief zorgt er, met als grote inspirator regis seur Ab Faas, wel voor dat dat ook ge béurt! Spiegel Als het de primaire taak van een caba ret is het publiek een spiegel voor te houden waarin het zichzelf herkent, dan zijn de bezoekers van de beide voorstellingen op hun wenken bediend. In tekst en muziek - van Gerben van Santbrink en Peter Ven, die een groot aandeel hadden in het succes - genoten de Emmakerkers zicht- en vooral hoor baar van wat er op de planken werd ge bracht. Zonder iemand tekort te doen moeten vooral het mimisch talent van Kees van Tricht en de indrukwekkende acteerprestaties van Rozemarijn Klif man genoemd worden. Ze hebben alles in huis en lieten dat op het minitoneeltje van het wijkgebouw duidelijk zien. De boude veronderstelling: "Na vanavond wilt u nooit meer naar een ander caba ret", zoals het openingsnummer heette, V.l.n.r. Gerben van SantbrinkPeter Ven, Hans Timmers, Pieter Verstoep, Kees van Tricht en Rozemarijn Klif man. werd in de loop van de voorstelling steeds meer een vaststaand feit. Fris en sprankelend De optredens maakten deel uit van een actie om geld bij elkaar te brengen voor het schilderwerk van de kerk, een soort benefiet-voorstellingen dus, maar voor het Collectief bepaald geen aanleiding om het kalmpjes-aan te doen en uitslui tend te leunen op successen uit het oude repertoire. Veel nummers waren spe ciaal voor deze gelegenheid gemaakt of aangepast. Daardoor werd het een bui tengewoon frisse en sprankelende voorstelling, waarin het Collectief uit stekend op dreef was. "Pas op, Nat!" is bovendien een even wichtig programma, met de nodige ernst, maar vooral ook veel vrolijkheid, die zelfs de grootste zuurpruim aan het schateren brengt. Het Collectezakken Collectief verdient eigenlijk beter dan schamele kerkzaaltjes; alleen al voor dit gezelschap zou Soest nu en dan een echt theater moeten hebben. De gemeentelijke klachtentelefoon werkt prima. Die conclusie trekt ge- meentevoorlichter Ben J. van Os op basis van de ervaringen van het afgelo pen jaar. Sinds de start - in april vorig jaar - zijn er 90 serieuze klachten bin nengekomen. De laatste tijd wordt nog maar zelden gebruik gemaakt van het nieuwe 'com municatiemiddel' tussen burgers en be stuur. Van Os verbindt daaraan de vast stelling dat er kennelijk nog maar wei nig onbeantwoorde brieven van burgers in het gemeentelijk apparaat 'rondzwer ven' (of erger: in een bureaulade rus ten). Want met name daarvoor was de klachtentelefoon bedoeld. De klachtentelefoon (tel. 93459) staat de bevolking ter beschikking om bij de gemeente te reageren op het uitblijven van reacties op zaken die eerder al via de 'normale' weg zijn aangekaart. Er kunnen zich in Soest allerlei zaken voordoen die het gewenst of nodig ma ken dat de gemeente 'ingrijpt', bijvoor beeld: losliggende tegels op fiets- en voetpaden, omgevallen bomen, wate roverlast, verkeersproblemen en wat niet al. Daarvoor is de klachtentelefoon uitdrukkelijk niet bedoeld. Hoort men echter na verloop van tijd niets meer - wat vroeger nogal eens voorkwam - dan is de klachtentelefoon dé aangewezen weg om de gemeente (opnieuw) te activeren. Binnen 48 uur wordt er dan gereageerd, hetzij telefo nisch, hetzij schriftelijk. De klachten worden op het informatie centrum nauwkeurig geregistreerd en doorgegeven aan de betrokken sector. De directeur daarvan is de aangewezen man om te controleren of er ook inder daad wordt gereageerd en of de kwestie naar behoren wordt afgehandeld. De klachtentelefoon is een 'uitvinding' uit de periode waarin de gemeente een reorganisatie doormaakte. Die is nu zo goed als achter de rug en de bedoeling is dat er efficiënter en meer 'klantgericht' wordt gewerkt. Aan het afnemen van het aantal klachten zou men mogen op maken dat dat 'leerproces' inmiddels zijn vruchten heeft afgeworpen. Misverstanden Voorlichter Ben van Os is dan ook een tevreden man. "Het systeem werkt," stelt hij met genoegen vast. Wel blijken heel wat inwoners niet zo goed op de hoogte te zijn van de procedure; de naam "klachtentelefoon" wekt hier en daar nog wel eens misverstanden. Voor een goed begrip: de klachtentele foon is dus alleen bedoeld voor het doorgeven van klachten over onbeant woorde brieven. Alle andere zaken die nen zoals gebruikelijk te worden door gegeven aan de toepasselijke gemeen telijke afdelingen, ook als het gaat om klachten over milieu en vandalisme. Pas als daarna niets meer wordt vernomen, of men vindt dat men niet op de juiste manier is behandeld, komt de klachten telefoon in beeld. De klachtentelefoon is 24 uur per dag 'operationeel'. Tijdenskantooruren wordt men verbonden met de informa- trice van het gemeentelijk INFO-cen- trum; daarbuiten kan men de klacht in spreken op een bandje, bereikbaar via hetzelfde nummer: 9 3 4 5 9.

Soester Courant | 1990 | | pagina 21