Knap herstel dames Stam/SoYoCo na zwakke start Smeeing/BDC verliest ongeslagen thuis status Red Stars heren volop promotiekansen WOENSDAG 21 MAART 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 25 Soester Citroën-trio naar Zandvoort AUTOSPORT Shot 1 komt goed weg in Arnhem VOLLEYBAL Ibas/Agavs winst in Leusden VOLLEYBAL auto smeeing Herstel tweede team Soestdijk BILJARTEN BASKETBAL SCHAKEN Soester team stelt plaats veilig HANDBAL BDC dames - HMS Achllles Laatste weekend prima tijden SCHAATSEN Het eind in zicht BOWLING Mevrouw Gerth behaalt mega score van 600 SCRABBLE De uiterst belangrijke wedstrijd tegen Avero/OS 2 uit Sneek leek voor de Soester dames op een grote teleurstel ling uit te lopen. Voor aanvang van de wedstrijd was het verschil tussen beide teams 1 punt in het voordeel van de Friezinnen en alles leek op een span nende wedstrijd. Hoe anders was het verschil in deze match. De eerste set leverde nog een vrij gelijk opgaande wedstrijd op, maar het was toch voortdurend Avero dat aan de goede kant van de score stond en uiteindelijk de eerste set met 15-12 in haar voordeel wist te beeïndigen. De tweede set werd helemaal een walk- over. Zonder dat de Soester dames maar enigszins in hun spel konden ko men werden zij met 15-1 van het veld afgewalst. Eèn 2-0 achterstand na nog geen 25 minuten spelen beloofde wei nig goeds, maar hoe anders kan de sport gaan. De Soester dames hervonden zich en knokten voor elke bal. Zodoende werd de derde set verschrik kelijk spannend. Dan weer Avero, dan weer Sovoco nam 1 of 2 punten voor sprong, maar de spanning bleef erin. Bij 12-12 was nog alles mogelijk, maar met een alles of niets offensief waren het toch de Soester dames die deze enerve rende set met 12-15 naar zich toe trok ken. Mocht de derde set al enerverend ge weest zijn de vierde set was dat nog meer. Over en weer werden er onder de spanning onnodige fouten gemaakt, maar de inzet van beide teams bleef honderd procent. Knokkend voor ie dere bal ontstond er een gevecht dat de toeschouwers op de punten van de bank deed zitten. Voor ieder punt werd ge streden en uiteindelijk waren het de Soester dames die met een uiterste krachtinspanning de set met 14-16 in hun voordeel wisten te beslissen. Hier mee was een 2-2 stand bereikt en in de ze uitermate belangrijke uitwedstrijd 1 wedstrijdpunt veilig gesteld. De beslis sende volgens ralleypoin gespeelde 5e set ging helaas met 15-10 verloren, maar na afloop overheerste toch terecht de vreugde over dat ene punt, dat door de inzet van de dames was behaald. Aan het einde van de competitie zou dat wel eens een heel belangrijk punt kunnen zijn. Dames 2 moest het opnemen tegen koploper Cito uit Zeist. Werd thuis nog verrassend met 3-0 gewonnen, nu lieten de Zeister dames het niet zover komen en werd de wedstrijd beeïindigd met een 3-1 overwinning voor de Zeister dames. Het Sovoco-team leverde ech ter zeer veel strijd. De eerste set werd zelfs met 12-15 in Soester voordeel af gesloten middels frank en vrij spel, waarbij het onzeker spel van Cito goed werd afgestraft. Een tweede gelijk op gaande set werd met dezelfde cijfers verloren, waarna Cito in de derde set het Soester team wegblokkeerde en de set met 15-6 in haar voordeel besliste. De vierde set zinderde van de spanning. Helaas had de scheidsrechter in deze set een negatieve rol in uiteindelijke ver loop van deze set. Eerst kreeg de Cito coach ten onrechte een gele kaart, waarna de scheidsrechter deze fout trachtte te herstellen met een aantal be slissingen die duidelijk in het nadeel van de Sovoco dames waren. Uiteindelijk ging deze vierde set met 16-14 naar Ci to en was de 3-1 nederlaag een feit. Wellicht had er meer in gezeten. Met de huidige instelling moeten de dames in staat zijn het vege lijf te redden. Heren Twee gelijkwaardige teams stonden te genover elkaar. De wetenschap dat in deze afdeling veel teams vlak bij elkaar staan, maakte de wedstrijd des te be langrijker. Verlies had direct tot gevolg in de degradatiezone terecht te komen en alhoewel de Sovoco heren daar be slist niet horen is dat nu toch een feit. Tegen Nederhorst werd een 1-3 neder laag geleden en de heren zullen er in de resterende wedstrijden alles aan moe ten doen om die laatste plaatsen te ont lopen. De eerste set ging gelijk op. Via 4-7 en OEN XM vMflfl JAARWvn Aanstaande zondag, 25 maart, zullen drie in Soest woonachtige Citroën-cou- reurs op het Circuit Park Zandvoort starten aan het raceseizoen 1990. Twee van hen komen uit in de nieuwe, specta culaire Citroën AX Cup. Veelbelovende nieuwkomer is de 27- jarige Mariëtte Adolfs. Zij haalde als één der weinigen deze winter het A-di ploma van de Dutch Racing School en begint haar 'race-carrière' in een Ci troën AX. Er komen 26 van die tech nisch vrijwel identieke AX GT's op het circuit, in een nieuwe merkencompeti- tie. Zeven van deze ruim 100 pk-sterke auto's worden bestuurd door vrouwelij ke coureurs. Mariëtte rijdt in de kleuren van Jan Rooderkerk Produkties b.v., een 17-koppig bedrijf aan de Amers- foortse Muurhuizen dat gespecialiseerd is in journalistiek, publiciteit, reclame en public relations. Ondersteuning is er van Molenaar Ci troën b.v. de bekende dealer aan de Nij verheids weg N61 in Amersfoort. De technische staf van Molenaar zal de op vallende Jan Rooderkerk Produkties- AX onderhouden. Zij zorgen boven dien voor de twee 'eigen' Molenaar Ci- troën-racewagens. De 18-jarige Donald Molenaar start eveneens in de AX Cup. Deze VWO- scholier deed vorig jaar al wedstrijd-er varing op in de Toyota Starlet-klasse, in de kleuren van Auto Eemhaven. In de Citroën AX Cup zal hij zeker hoge ogen gaan gooien. Vader Jan Molenaar is de derde van het Citroën-trio. Hij komt uit in de razendsnelle Groep N-klasse, met een Citroën BX in race-uitvoering en zo'n 200 pk onder de motorkap. Jan Molenaar was vorig jaar al één van de meest opvallende rijders in zijn catego rie en met een nu nog snellere auto kan hij 't menigeen lastig maken. De eerste racedag waar het Citroën-trio start is dus aanstaande zondag, vanaf 13.00 uur, op het Circuit Zandvoort. Op de foto ziet u van links naar rechts Mariëtte Adolfs, Jan Molenaar en zoon Donald Molenaar bij hun raceauto's. partij, terwijl kopman Dirk Schuiling twee keer de betere was. Jeugd Shot 1 was zoals verwacht te sterk voor streekgenoot Quick 1 uit Hilversum. Met 9-1 werden de Quickers over de knie gelegd. Alleen Quickspeler Joost de Visser kon voor enig spektakel zor gen. Hij won in de tweede partij van Pieter Salentijn en was tegen Patrick Dam en Robbert Huisman twee keer dicht bij een overwinning. Het tweede jeugdteam won uit met 8-2 van Bijmaat 2 (Huizen) en plaatste zich als eerste in de poule voor de play-offs. Winnen de Shotters de play-offs, dan is promotie naar de landelijke klasse een feit. Marco van Vugt bleef tegen Bij- maat andermaal ongeslagen en kreeg goede steun van teamgenoten Sander van Elteren en Edcar Feiten, die ieder twee overwinningen boekten. Het eerste seniorenteam van ttv. Shot speelde in Arnhem met 5-5 gelijk tegen concurrent Treffers 1. Daarmee mocht het team naar eigen zeggen, de handen dichtknijpen. Ook het tweede speelde gelijk, maar had aanzienlijk minder re den om tevreden te zijn. In de jeugdklasse werden opnieuw goede re sultaten geboekt. Shot 1 vergrootte de kampioenskansen door met 9-1 van Quick 1 uit Hilversum te winnen. Het tweede jeugdteam plaatse zich via een knappe 8-2 overwinning op Bijmaat 2 voor de play-offs in de hoogste afde lingsklasse. Senioren "5-5, en daarmee kwamen we goed weg!" Zo vatte Shot 1-speler Hans den Blanken de belangrijke uitwedstrijd te gen Treffers 1 uit Arnhem samen. Tref fers, de enige concurrent van de Soes- ters in deze competitie, liet verscheide ne winstkansen onbenut en bleef door het gelijke spel 4 punten achterliggen. Hans den Blanken was met twee over winningen en winst in het dubbel de grote man aan Shotzijde. Berend Jon ker en de wisselvallige Arjen Hooge- veen kwamen ieder tot één winstpartij. Het tweede seniorenteam speelde tegen Spaarne 2 uit Haarlem een wedstrijd met twee gezichten. Vrij gemakkelijk wisten de Shotters op een 4-0 voor sprong te komen, maar toen op die stand Eugène Staffhorst onnodig zijn wedstrijd verloor, stokte er iets. De Haarlemmers wonnen 5 partijen op rij en pas in de laatste wedstrijd, op 4-5, wist Dirk Schuiling voor Shot nog een puntje te scoren. Aksel van Elteren en Eugène Staffhorst wonnen ieder éen Uitslagen senioren: Treffers (A) 1 - Shot 1 Shot 2 - Spaarne 2 Shot 3 - Good Luck 2 VEV 1 - Shot 4 Shot 5 - Bijmaat 2 Bunshot 3 - Shot 6 Shot 7 - ATC 4 Bijmaat 6 - Shot 8 Elan 8 - Shot 9 Shot 10 - Muiden 2 OSO 2 - Shot 13 Shot 14 - Victoria 11 TOVO 7 - Shot 15 Uitslagen jeugd Shot 1 - Quick 1 Bijmaat 2 - Shot 2 Bijmaat 8 - Shot 3 ATC 1 - Shot 4 Shot 5 - Almeerspin 6 Shot 6 - Almeerspin 7 Shot 7 - ATC 7 5-5 5-5 6-4 5-5 5-5 3-7 2-8 4-6 2-8 10-0 1-9 4-6 3-7 9-1 2-8 1-9 8-2 8-2 9-1 5-5 9-7 voor werd het 11-11, waarna Ne derhorst de langste adem had en deze set met 13-15 wist te winnen. De twee de set een zelfde beeld met uiteindelijk een set winst voor Nederhorst met 10- 15. Debet aan dit verlies is het grote aantal uitgeslagen aanvallen van Sovo co, in deze set liefst 17 maal. De derde set liet een herboren Stam/ Sovoco zien met zowel aanvallend als verdediging een hoofdrol voor Ali Mig- haddasien. Met 15-3 werd de set ge wonnen en alle mogelijkheden op een gelijk spel. Helaas was de werkelijkheid anders. Nederhorst speelde alles over de linkse aanvaller. Sovoco had daar geen antwoord op en met 5-15 ging de vierde set verloren. In de resterende wedstrijden zullen de heren er alles aan moeten doen om hun plaats veilig te stellen. Stam Sovoco jeugdnieuws Jongens: Stam/Sovoco Al - Leos Al 1-2 Meisjes: SVH Al - Stam/Sovoco Al 1-2 SVH A2 - Stam/Sovoco A2 1-2 SVH B2 - Stam/Sovoco BI 1-2 Switch C2 - Stam/Sovoco Cl 0-3 Volkei Cl - Stam/Sovoco C2 3-0 Nico van Eeden heeft, na het vertrek van trainer/coach Ad van Brummelen, de coaching van het eerste herenteam van Ibas/Agavs op zich genomen. In de twee wedstrijden dat hij het team coacht zijn de volle zes punten binnen gehaald. Ibas/Agavs won de uitwed strijd tegen Leos met 3-1. Het tweede herenteam blijft door een 3-0 winst volop in de race om het kampioen schap. Het eerste herenteam van Ibas/Agavs wordt vanaf maart gecoached door Ni co van Eeden. De coaching is overgeno men van Ad van Brummelen die door drukke werkzaamheden moest stop pen. Afgelopen zaterdag speelde Agavs in Leusden tegen de nummer zeven uit de distriktsklasse, Leos 1. In de eerste set kon Agavs een voor sprong opbouwen van 10-3. Deze ging echter volledig verloren omdat men on voldoende vat kon krijgen op een aan passing in het spel van Leos. Met name de verrassende doorslagballen van de linkshandige spelverdeler stelde de Agavs verdediging voor grote proble men. Daarnaast vormde de eigen aan val een probleem door miniem te sco ren. Hierdoor kon Leos de achterstand ombuigen en een 13-10 voorsprong ne men. Nico van Eeken versterkte de ei gen aanval door Ron Goethals voor Bert Pastoor te wisselen. De achter stand kon nog deels worden wegge werkt maar voor winst was het te laat (15-13). In de tweede set stelde Agavs zich blok kerend beter in op de aanval van Leos. Ook de eigen aanval draaide beter waardoor Leos onder druk kwam te staan. Agavs bepaalde vanaf dat mo ment de wedstrijd. Leos kon tegen een kollektief spelend Agavs geen vuist meer maken. Coach Nico van Eeden zag zijn team de drie volgende sets met de setstanden 12-15,8-15 en 6-15 win nend afsluiten. Door de winst met 3-1 op Leos staat Ibas/ Agavs nu op de vier de plaats van de distriksklasse. Het tweede herenteam van Agavs is volop in de race om het kampioenschap in de tweede klasse van het distrikt Eemland. In de wedstrijd tegen SVH, gespeeld in Hoogland, was dit duidelijk te merken. Geconcentreerd spelend en gebruik makend van de routine op be langrijke momenten, kwam het team geen moment in gevaar. Vooral Ton Kuif had éen belangrijk aandeel in de 3-0 winst die door Agavs werd behaald op SVH. De promotiekansen naar de eerste distrikstklasse zijn door deze winst toegenomen. Het derde herenteam speelde een goe de wedstrijd. Vechtend voor elke bal werd een 2-1 voorsprong in sets opge bouwd. Door vermoeidheid ging de vierde set verloren en werd de einduit slag 2-2. 'Makkelijk gezegd: niet goed geld terug'. Zeker, ze selecteren alle occasions op kwaliteit'. Occasions van Auto Smeeing zijn 1, nagezien van ruitesproeier tot uitlaat en voorzien van dubbele zekerheid. Ten eerste het Bovag-garantiebewijs. En ten tweede: de Auto Smeeing Garantie. Onze occasions zijn zo be trouwbaar, dat we u zwart-op-wit kunnen garanderen dat u uw geld terug krijgt als het echt mis is met uw occasion. Of dat vaak voorkomt? Nee: zeer zelden. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155 -13227. Smeeing/BDC kon hef net niet bol werken tegen de koploper in de eerste divisie A, het Amsterdamse OSC. In een boeiend spektakelstuk wist OSC het hoofd in de snikhete sporthal Beu kendal koel te houden, en met 22-24 de beide punten mee naar de hoofd stad te nemen. Vanaf het begin bleek dat de wedstrijd door beide teams op het scherpst van de snede gespeeld zou worden, zonder dat beide teams tot hard spel overgingen. Een enkele waarschuwing en vele doel punten vlogen over en weer waardoor na tien minuten een 3-3 stand op het bord stond. Vervolgens scoorde Smeeing/BDC door drie door Arjan Roest benutte strafworpen, OSC wist echter door haar gevaarlijke linker hoekspeler Pim Ligthart de schade be perkt te houden. Een door keeper Zoe telief haarzuiver aangespeelde break- out op Michel van de Hoven zorgde voor 9-7, waardoor Smeeing/BDC voor het eerst in de wedstrijd een twee- doelpunten voorsprong werd genomen. Door een koelbloedig benutte straf- worp van Richard van de Hoef konden de Soestenaren met een voordelige 10-8 stand gaan rusten. In een sprankelend begin van de tweede helft zorgde de thuisclub via twee Het eerste herenteam van de Soester basketbalvereniging The Red Stars is nog volop bezig om een plaats te be machtigen in de rayon eerste klas. Drie jaar geleden had trainer/coach Rinus Valk het team ten doel gesteld om in het lustrumjaar een gooi te doen naar een klasse hoger, hetzij direkt via het beha len van het kampioenschap in de rayon tweede klasse, hetzij via een tweede plaats, die zij nu reeds in hun bezit heb ben. Via twee duels moet dan worden uitgemaakt wie naar de rayon eerste klasse promoveert. Afgelopen zaterdagavond trof het Soester gezelschap lastige Blue Drakes uit Woerden. Red Stars startte voortva rend en hoewel het verdedigend niet erg goed liep bouwde het Soester team toch een aardige voorsprong op. Dit resul teerde in een ruststand van 44-30 in Soester voordeel. Consolideren was dan ook de opdracht van coach Valk. Dit pakte echter in de tweede helft totaal anders uit. Blue Dra kes, onbevangen aan dit duel begon nen, kwam brutaal terug, doch toen in de veertiende minuut de stand nog steeds 74-60 in Red Stars voordeel, leek er weinig aan de hand. Toen konden de Woerdenaren terugkomen tot zelfs 74- 74 met nog twee minuten te spelen. Twee time outs had coach Valk nodig om de Red Stars heren te behoeden voor een afgang en uiteindelijk bleef toch de winst in Soest, 80-77, waardoor de belangrijke ontmoeting tegen Dunc- kers op zaterdag 31 maart blijft tellen om de eerste plaats in deze afdeling. Jongens aspiranten De jongens aspiranten 1 van Red Stars kennen dit jaar met niemand enig par don. Het team van coach John Bertus wint wedstrijd na wedstrijd en belang rijk is nu wanneer de honderd punten grens wordt overschreden. Het doelsal do is inmiddels al flink opgelopen tot boven de duizend punten en ook afge lopen zaterdagmiddag moest het arme Green Giants uit Leusden de kracht van de goed spelende Red Stars aspiranten ervaren. In no time werden zij van het veld geveegd en na een speelperiode van tien minuten, (bij de aspiranten kent men vier periodes) was de stand al 50-0. Uiteindelijk werd het een 186-15 wonerwinning. Overige uitslagen Red Stars JC3 - Argon Veenland JC2 78-35 Red Stars JC2 - Leerdam JC1 80-39 Red Stars 5 - Woudenberg 2 52-64 Red Stars 6 - Woodpeckers 2 77-65 Red Stars II - SBU I 42-52 Red Stars JA1 - New Stars JA1 59-72 Red Stars III - OSG IV 31-28 Red Stars 2 - Argon/Veenland 278-89 Wedstrijden komend weekend Aanstaande zaterdag is er in sporthal —L Van de drie teams van biljartvereniging 'Soestdijk', uitkomende in district Eem land van de KNBB, speelde het tweede team eindelijk weer eens een goede wedstrijd en kwam tot een maximale score. Het derde team had een druk programma doordat naast de normaal vastgestelde wedstrijd ook nog een wedstrijd werd ingehaald. Het eerste team dat uitkomt in de C2A klasse blijft het slecht doen. Deze week moest er thuis aangetreden worden te gen het vijfde team van Princesse uit Nijkerk. De eerste partij van Rien van Geerenstein tegen Steenbergen werd regelmatig door de Soestdijk-speler verloren. Harry van Brienen herstelde zich tegen Buitink goed van zijn slechte spel van vorige week en wist met een goed gemiddelde van 4.25 zijn partij te winnen. Jan van den Brink daarentegen liet zien dat hij nog steeds niet in vorm is. Tegen van Dasier, die goed speelde, kwam hij een straatlengte tekort. Ook deze week weer een 4-2 verlies voor dit team, dat in de eerste helft van de com petitie zo goed presteerde Het in de C2B-klasse spelende tweede team speelde eveneens thuis en wel te gen het zesde team van Princesse uit Nijkerk. Gezien de slechte resultaten van de laatste weken waren de verwach tingen niet hoog gespannen. De eerste partij van Cees Oostergo tegen Buitink begon echter al goed voor Soestdijk. Vrij eenvoudig wist Oostergo de eerste winst voor zijn team binnen te halen. De tweede partij van Gosse Wessel tegen van Dusschoten was tot het laatst toe zeer spannend. Toen Wessel in de 28e beurt zijn partij uitmaakte moest zijn te genstander nog twee caramboles. In zijn nabeurt miste hij echter, zodat de volle winst naar Wessel ging. In de laatste partij van Wim van Vulpen tegen Sak kers was er van enige strijd geen sprake. De tegenstander van Van Vulpen was volkomen uit vorm en een gemakkelijke prooi voor de Soestdijker. Eindelijk weer eens een mooie 6-0 overwinning voor dit team. Het in de C4B-klasse uitkomende der de team had een dubbel programma af te werken. De eerste wedstrijd tegen het derde team van Flevo uit Harderwijk was een thuiswedstrijd. In de aanvangs partij van Toon Kareisen tegen Franc ken liet Kareisen zien dat hij toch wel kan biljarten en met een uitstekend ge middelde van 2.31 liet hij zijn tegen stander ver achter zich. De tweede wed strijd van Joop van Veenendaal tegen Foppen was, hoewel niet erg goed ge speeld, wel spannend. Uiteindelijk bleef van Veenendaal op één punt ste ken en moest de winst aan de Harder wijker laten. Jan-Willem Hilbrands kwam tegen Zwager beter weg. Wat in de vorige partij net mis ging eindigde nu in het voordeel van Soestdijk. Met een verschil van twee caramboles ging Hil brands met de winst strijken. De beslis sende partij van Ton Spilker tegen uit Den Bosch ging jammer genoeg vrij eenvoudig verloren. Evenals vorige week een mager gelijkspel voor het der de team. De volgende dag moest dit team naar Putten voor een wedstrijd tegen het derde team van De Bosrand. In de eer ste partij van Toon Kareisen tegen De Vries wist Kareisen het goede spel van de vorige avond niet te herhalen en hij verloor dan ook. Joop van Veenendaal daarentegen herstelde zich goed en met een fraai gemiddelde van 2.27 liet hij zijn tegenstander Livenstro ver achter zich. Jan-Willem Hilbrands wilde hier voor niet onder doen. Zijn partij tegen Van Steeg was qua gemiddelde welis waar beduidend minder, maar ook zijn tegenstander was volstrekt kansloos. In de laatste wedstrijd van Ton Spilker tegen Thuss liet Spilker eindelijk eens een goede partij voor zich noteren. Hoewel zijn tegenstander niet slechf speelde had hij tegen de 3.26 van Spil ker geen verweer. Een goede 6-2 over winning dus voor het in de tweede helft van de competitie nog ongeslagen der de team. Beukendal weer veel basketbal. Om half drie beginnen de eerste wedstrijden met de welpen en aspiranten. Om kwart voor zes spelen de meisjes junioren tegen het Haagse Jumpers. Daarna speelt om half acht het eerste damesteam tegen het Haagse Argus. Tot slot de onvervalste derby van beide Red Stars teams om kwart over negen, want dan komt het derde herenteam uit tegen het vierde team. De eerste ontmoeting werd een duidelijke overwinning voor het derde, doch de laatste weken heeft het vierde team duidelijk een stijgende vorm getoond, zodat een boeiend duel verwacht mag worden. Inhaalwedstrijd Het eerste herenteam gaat komende zondagavond naar Utrecht, waar het de inhaalwedstrijd zal spelen in de Catha- rijnehal tegen Cangeroes. Dit is de laat ste testcase voor de Soester heren voor de ontmoeting een week later tegen Dunckers. Met veel geduld en manoeuvreerkunst hebben de Soester schakers in hun laat ste thuiswedstrijd van het seizoen de plaats in de hoogste klasse van de S.G.S. veilig gesteld. De Dom-Tuin- dorp uit Utrecht kwam op bezoek en dit achttal verkeerde in dezelfde benarde positie als dat van Soest. De.sfeervolle speelzaal zinderde van spanning. De winnaar mocht zich immers veilig wa nen. Lars Bouwma opende weer de score. Op de belangrijke velden van het cen trum jongleerde Lars met het kwartet Dame-Toren-Loper-Paard. De Koning van zijn tegenstrever kreeg het steeds benauwder, maakte nog enkele zij waartse bewegingen en viel om. René Boekhoff noteerde zijn derde overwinning in de externe competitie. Aanvankelijk was een remise het maxi maal bereikbare resultaat, maar een vernuftige Paardesprong opende nieu we perspectieven, die uitmondden in een overwinning. Aad Liefbroer volgde onmiddellijk daarna dit goede voorbeeld. Als wissel speler heeft hij uit drie partijen evenzo veel wedstrijdpunten vergaard en is derhalve zijn plaats in het eerste achttal van Soest ten volle waard. Van Tuinen was ook nu weer goed op dreef. Na zijn twee overwinningen in successie legde hij zoveel zelfvertrou wen in zijn spel, dat er voor zijn oppo nent geen aardigheid meer aan was. Gerrit Muis was deze keer de ster-spe ler van de wedstrijd. Met weergaloos mooi spel maakte op zijn tegenspeler, Eric de Haan grote indruk. Hij offerde de Toren en de Loper op en veroverde daardoor de witte Dame. Daarna kreeg hij ruim baan op de belangrijke velden en hij snelde rechtstreeks op de winst af. Verrassend was het verlies van Erik Swinkels. Daarmee wordt zijn zege reeks onderbroken. Het zou de enige nederlaag van de gastheren zijn. De partij van Jan de Gier tenslotte krijgt nog een vervolg. Ofschoon de Soeste- naar iets beter staat, ligt er een remise in het verschiet. Met het eindresultaat is Soest best tevreden, want hiermee staat het lijfsbehoud zo goed als zeker vast. vloeiend uitgespeelde aanvallen dat de in de eerste helft verkregen voorsprong in stand bleef. Hierna stokte de produk- tie bij de Soestenaren. De zeven minuten waarin Smeeing/ BDC niet tot scoren kon komen, bleken achteraf fataal. OSC kon de achterstand van 12-10 ombuigen in een 12-14 stand, waarna Smeeing/BDC achter de feiten aan moesten lopen. Nog eenmaal kwam er weer volop actie in Sporthal Beukendal toen Smeeing/BDC terug wist te komen tot 18-19. Het toch nog talrijke publiek kwam op de banken, maar het mocht niet baten. Zoals het een toekomstig eredivisie team be taamt, wisten de Amsterdammers de laatste tien minuten koel uit te spelen. De kloof bleef op twee doelpunten ste ken, ondanks verwoede pogingen van het vlaggeschip van de Soester club om de ongeslagen thuisstatus te behouden. Bij 22-23 in de laatste minuut gingen de Soesters over op een alles-of-niks man- to-man dekking, wat helaas op niks uit liep. OSC scoorde 22-24 waarna het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechters klonk. Ondanks het verlies toch tevreden gezichten bij de Soestenaren, die op een uitstekende partij handbal terug kunnen kijken en het de aanstaande kampioen toch zeer lastig heeft kunnen maken. De gedach ten gaan nu reeds uit naar het volgende bekerduel, dat gespeeld gaat worden in de week van 17-20 april. Tot die tijd zijn de heren van Smeeing/BDC vrij van competitieverplichtingen i.v.m. de W.K. De bekerlotingheeft plaatsgevon den op dinsdag 20 maart, na de overtui gende 20-9 overwinning op het Asser VAKO heeft Smeeing/BDC zich bij de laatste acht van Nederland geschaard, een unicum in de geschiedenis van de veertigjarige vereniging. Doelpuntenmakers: Arjan Roest Paul van de Deijssel Richard van de Hoef Charles van Zetten Michel van de Hoven Cleem Diemers Jan Bunt Michel Roest Uitslagen 18 maart Welpen 1 - Limvio 17-7 Laren - Welpen 2 14-8 HHC - Meisjes asp. A 2-5 UDVS - Meisjes asp. B 10-3 UHV-DSO - Herenjun. 10.12 Laren - Dames sen. 3 11-3 UDSV Dames sen. 2 16-8 Dames sen. 1 HMS-Achilles 10-11 Heren sen. 3 - EMM 12-10 Fortissimo - Heren sen. 2 17-15 Heren sen. 1 - OSC 22-24 Smeeing BDC startte met het missen van 2 kansen, waarna HMS Achilles keihard toesloeg en via een aantal fou ten van BDC binnen 5 minuten uitliep naar 5-0. BDC vond daarna wat beter het ritme en sloop langzaam dichterbij, o.a. via 3 benutte penalties van Bea v.d. Berg. Ook verdedigend begon het wat beter te kloppen, zodat HMS voor rust nog maar eenmaal scoorde. BDC scoorde in de laatste minuut nog 4-6. In de 2e helft begon BDC beter gecon centreerd, maar HMS opende weer de score. BDC kwam via een wissel en een break out terug tot 6-7, maar weer liep HMS uit, omdat BDC een aantal goede kansen om zeep hielp. Het werd zelfs 6-10, maar weer knokte BDC zich te rug en met enkele mooie afstandsscho ten werd het 9-10. In de laatste minuut maakte BDC gelijk door een break out. Met nog een halve minuut te spelen scoorde HMS helaas nog en keer, hoe wel dat doelpunt afgekeurd had moeten worden wegens cirkel. Weer pech voor BDC dus, dat zeker een punt verdiend had. Eindstand 10-11. Doelpunten Bea v.d. Berg 4 Bianca v. Hofslot 1 Ria v. Duuren 2 Anke Pronk 1 Esther v.d. Putten 1 Leontine Jansen 1 Het leek wel zomer toen vrijdag in Utrecht werd gestreden om het kam pioenschap Super Sprint. De afstanden 100,300 en 500 meter stonden voor dit kampioenschap op het programma. De senioren en junioren van Eemland heb ben zich goed geweerd. Er werden vele persoonlijke records gereden en zelfs twee baanrecords. Bij dames junioren werd Brenda Kars- sen vierde met drie persoonlijke re cords. Zij reed 12.28 (100 m.), 31.45 (300 m.), 49,39 (500 m.). Met drie per soonlijke records waarvan op de eerste twee afstanden een baanrecord werd gevestigd, werd Martin Baltus derde bij de junioren. Zijn tijden waren 10.90 (100 m.), 27.46 (300 m.) en 43.26 (500 m.). Met een zevende plaats en drie per soonlijke records kwam Dennis Kars- sen ook goed voor de dag. Hiervoor werden de volgende tijden neergezet: 11.46 (100 m), 28.78 (300 m.) en 45.19 (500 m.). Bij de dames senioren liet Jolanda Ver duin zich goed zien. Twee persoonlijke records met 29.98 (300 m.) en 46.77 (500 m.) brachten haar op een derde to taal plaats. Tenslotte wist Bert v.d. Weerd (heren sen.) er nog een persoon lijk record uit te persen op de 300 m. Het werd 26.52 sec. Hij was zesde in zijn groep. Zaterdagavond was Kirsten v.d. Berg opvallend op de 1500 meter met de ver betering van haar tijd (2.41.03). Op de laatste wedstrijddag van de Vechtsebanen in het seizoen 89/90 werden heel veel tijden verbeterd. De strijd om het club-kampioenschap werd gestreden en de Eemlanders streden om het hardst. Het fel begeerde club kampioenschap werd echter niet door Eemland behaald. Voor de spelers in de huisleage van de Soester Bowling Bond komt langzaam de eindstreep in zicht. De laatste perio de van het seizoen 89-90 is ingegaan. Een aantal teams, zoals C-drie en Strajk zitten inmiddels met hun 16 wedstrijd- punten op fluweel, terwijl Silver Star I en de Turtles - vooropgesteld dat ze niet compleet instorten- zich evenmin zor gen hoeven te maken met 14 punten. De klappen gaan nog vallen in de kate- gorie 'volgers' met een of twee puntjes minder. Kanshebbers zijn er genoeg en met nog slechts 10 partijen te gaan, zal er stevig geknokt moeten worden! Individueel kon overigens het begin van de laatste periode niet meer stuk voor Henk Duyst en Rein Westra: 164,33 en 162 gemiddeld. Vooral Westra kon -met 209 in de tweede game- weer eens een potje breken. Uitslagen maandagavond-leage 12-03- 90 Silver Star I - Bloopers 4-1 Baanbrekers - T.T.P. 4-1 Pin Downs - B-team 4-1 d'Oude Enghe - Arrows 0-5 Bull's Eye - Turtles 1-4 Heineken - NGS 4-1 Uitslagen dinsdagavond-leage 13-03- 90 C-drie - de Kapperij 4-1 C-team - Veentuuters 5-0 Grillroom Cairo - Kegelkeilers 4-1 Ham - Dexcrest 0-5 Naadje - Bunk 4-1 Tio Bleeker - Vendetta 2-3 Big Boss - Autosch.Koffrie 5-0 Silver Star 2 - de Cobra's 4-1 Invaders - Strajk 3-2 Donderdag was de avond van mevrouw Gerth. Zij wist met een score van 604 punten iedereen het nazien te geven. Annie Janssen en Wout Klute waren de enigen, die, zij het op geruime afstand, in het spoor konden blijven. De ande ren konden slechts volgen op een af stand van meer dan 120 punten. Er was echter geen sprake van afgunst na af loop, maar veel meer van bewondering voor iemand, die op late leeftijd met de scrabble-sport begint en dan zulke re sultaten weet neer te zetten. De uitslagen van donderdagavond: R.Mulder-A.Janssen 483-501 J.Boester-M.Gerth 319-604 T.van Egdom-A.Nuysink 443-462 G.Veerman-E.Verrips 296-439 W.Klute-R.Rabelink 356-305 T.Danvers-W.Klute 480-506 G.Veerman-T.van Egdom 400-312 A.Nuysink-R.Mulder 415-426 De prijs van de week ging deze keer naar mevrouw Veerman, die de ge vraagde score het dichtst wist te bena deren. Donderdag gaat de scrabble-competitie weer door. De plaats van handeling is dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon.

Soester Courant | 1990 | | pagina 25