uisstedeiu» Mooier, leuker en NAAIMACHINE-AANBIEDING PFAFF-DORINA A DE BADKAMER VERDIENT UW AANDACHT De Huishoudbeurs: INFORMATIEF EN ONWEER STAANBAAR GEZELLIG A INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS BEZORGERS V Vrije arm, zig-zag, diverse steken: rechtsteek zig-zag, blindzoom stretchsteek wafel steek pulloversteek overlocksteek knoopsgat-automaat. f f u w w w Voorjaarswandeling 'Jacob van Gaesbeek' in Laren Lancöme komt met serum tegen de tand des tijds Inbraak Banningstraat Rieten kap in brand Bromfietser gewond Ruit ingegooid Granaat opgegraven bij duivenzaaltje Inbraak Bilderdijklaan Lamp vernield Rood-licht-zondaren Auto bekrast Portemonnee weg Inbraak in kelderbox Portemonnee geroofd Vandalisme Auto gestolen Deel III-controle Videorecorder weg Containers in brand Inbraak midden op de dag De Flint in maart 06-11 Gevraagd Soester Courant Kopij-spelregels WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 26 tori** t f t W \i J\ t\ (reparaties alle merken) t\ t\ t\ t\ t\ t\ t\ t\ J\ J\ J\ J\ W W W W \f w t/ v/ w w w w Naaimachines Breimachines Lockmachines SOEST: Telefoon 02155 - 1 34 80 Van Weedestraat 221 AMERSFOORT: Telefoon 033 - 63 45 55 Utrechtseweg 32 LELYSTAD: Telefoon 03200 - 3 39 50 Neringpassage 24 BARNEVELD: Telefoon 03420 - 9 15 91 Langstraat 82 NIEUWEGEIN: Telefoon 03402 - 4 49 98 Markt 20, Cityplaza MAARSSENBROEK: Telefoon 03465 - 7 54 18 Bisonspoor 2032 t\ W t\ t\ W W W U W t' WjÏÏ oken wordt mooier, leuker en 'JM gemakkelijker met de nieuwste ontwerpen van de bekende fabrikanten van keukens en keukenapparatuur. Naast tal van praktische aspecten zijn zij zeker de vormgeving niet uit het oog verloren. De meest opvallende nieuwtjes in de keukencollecties van 1990 die op Huis Interieur van de Huishoudbeurs te zien zullen zijn: HOOGGLANS De hoogglans-keuken is definitief door gebroken. Met vernieuwde produktieme- thoden slagen de keukenfabrikanten erin de laklaag erg hard en glad te maken, waardoor vuil weinig vat heeft op het lak- oppcrvlak. GRANIETEN AANRECHTBLAD Graniet is terug van weggeweest. Deze duurzame en fraaie natuursteen wordt in de nieuwe keukencollecties in antraciet, grijs en zwart toegepast als keukenblad. Bovendien is ook verwerking in de fron ten of op de vloer mogelijk. GREEPLOZE KEUKEN Helemaal in stijl met de strakke sober heid die in de inrichting van het gehele huis terug te vinden is, is de greeploze keuken. De kastdeurtjes hebben geen handgrepen, maar gaan open als licht tegen het front wordt geduwd. voor beide? De hi-speed oven kent drie bereidingsmethoden: door middel van micogolven als in de magnetron, met hete lucht zoals in de turbo-oven en in hi- speed stand worden deze twee berei dingswijzen gecombineerd. FRONT VOOR APPARATUUR Met speciale voorzetfronts kan minder fraai ogende apparatuur aan het oog wor den onttrokken, waardoor de eenheid in de keuken bewaard blijft. Ook zijn fornui zen leverbaar in dezelfde kleur als uw keuken. m IIICHOUDBEURS UIJ &INTERIEUR De trends van de jaren negentig zijn kan opleveren. Rij wonen hoort te ziente voelente ruikente horen en ook verhuizen, veilig wonendoe-het- te proeven op de Huishoudbeurs. zeiven en tuinieren. Ook hierover is Kloppend hart is Huis interieurde veel informatie te vinden op de presentatie van alles wat met wonen Huishoudbeurs. ZWEVEND KEUKENBLOK Even weet je niet wat je ziet; een nadere blik leert dat het keukenblok losstaat van de vloer. De zwevende keukenblokken ogen fraai en uit het oogpunt van hygiëne is een zwevend blok natuurlijk zeer aan te bevelen. RVS ELEMENTEN Roestvrij staal is al jaren het meest gebruikte materiaal in de hotel- en restau rantkeuken. In de huishoudkeuken komt dit materiaal momenteel sterk op. Van oudsher worden keukenbladen in dit materiaal uitgevoerd. Nieuw zijn de roest vrij stalen ovens en diverse fraaie accessoi res als garde, beslagkom, sinaasappelpers, vergiet en pannen. HI-SPEED OVEN Vindt u het moeilijk te kiezen tussen oven en magnetron, maar heeft u geen plaats Deze en nog veel meer noviteiten op het gebied van keukens en koken kunt u met eigen ogen aan schouwen op de Huishoudbeurs. Ook is er op deze beurs een hele hal ingeruimd om u de nieuwste ontwikkelingen in lekker eten te laten zien en proeven. De heerlijk ste hapjes van praktische kant-en klaar maaltijden kunt u hier keu ren. Door moderne verpakkings- en bereidingswijze komen deze maaltijden gezond en steeds vers bij u op tc/fel. 28 MAART T/M 8 APRIL 199Q AMSTERDAM ETcE NOSTALGIE IN NOVITEITEN Op de Huishoudbeurs zijn dit jaar niet alleen veel nieuwtjes te zien. In het Woontheater van Huis Interieur is ook een historische col lectie van noviteiten van weleer tentoongesteld. Tal van produkten die wij nu de gewoonste zaak van de wereld vinden, hebben op de Huishoudbeurs - dit jaar de 45-ste in successie - hun première beleefd. De eerste staafmixer en breimachi ne uit het begin van de jaren vijf tig, steunkousen, de opzienbarende opblaasbare kleerhanger en de stofzuigende koffiemolen tevens haardroger werden voor het eerst aan het Nederlandse publiek getoond op de Huishoudbeurs. Nu zijn deze en andere noviteiten van toen weer te zien op de Huishoudbeurs. te maken heeft. Niet alleen meubels, maar ook vloerbedekking, behang, keukens, sanitair en bijvoorbeeld ver lichting kunt u zien op de Huis Interieur-presentatie. In helgroots opgezette Woontheater ervaart u hoe wonen in de jaren Lijf en leden komen aan bod in de wervelende modeshow en de vele pre sentaties over cosmetica, mode en zelf-maak mode. Ook massage-appa raten om het lichaam in topconditie te houden zijn vertegenwoordigd. Op deze beurs vindt u traditioneel lekker eten en een gezellig gedekte tafel. Rn natuurlijk kunt u volop proeven van allerlei culinaire specialiteiten. Vakanties, uitstapjes en allerlei vor men van vrijetijdsbeteding treft u bovendien aan op de Huishoudbeurs. Ook het leukste speelgoed voor de kin deren en alles wat met uw huisdier te maken heeft, vindt u er. Kortom de Huishoudbeurs van 28 maart tot en met 8 april is infor- Het wandelcomité "Jacob van Gaes beek" uit Soest heeft het plan opgevat de SGWB-Vooijaarstocht, een recrea tieve wandeling vanuit Laren te organi seren op zaterdag 24 en zondag 25 maart, met afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Waarom vo©r dit Noordhollandse dorp is gekozen vloeit voort uit het feit dat voor het laatst in 1976 een (Openings- )tocht in deze fraaie omgeving is gehou den. De wandeling, die onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond wordt gehouden, staat voor ie dereen open, zowel individueel als in groepsverband. Gestart wordt vanaf gebouw "De Blokhut" van de buurt- en speeltuinvereniging "Ons Genoegen", Smeekweg 76 in Laren. De starttijden zijn voor de 5 t/m 15 kilometer op za terdag tussen 10.00 en 13.00 uur en op zondag tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor de 25 km. is de starttijd op beide dagen van 09.00 tot 11.00 uur. Alle afstanden voeren de deelnemers door de bos- en heidegebieden van het Gooisch Natuurreservaat. De 15 en 25 km.-wandelaars komen bovendien Het is een oude waarheid: met het klim men der jaren wint een gezicht aan ex pressie maar verliest de huid haar schoonheid. De huid verslapt, de glans verdwijnt. Voor veel vrouwen is daar mee 'het mooie' er vanaf. De oorzaak van deze verschijnselen is ondermeer het afnemen van de kwali teit van collagene en elastine vezels. Dit zijn vezels die de huid spankracht en elasticiteit geven. Daarnaast spelen de kleine bloedvaten een belangrijke rol. Als we ouder worden gaat de conditie van die vaatjes achteruit. De doorbloe ding van de huid is dan niet meer opti maal. Lancöme heeft een product ontwikkeld dat de zichtbare verschijnselen van het verouderen tegengaat. De naam is 'For- té-Vital Sérum'. Het serum is drievou dig actief: het geeft nieuwe veerkracht, vitaliseert de huid en reguleert de vochthuishouding. Forté-Vital Sérum heeft onmiddellijk effect. De huidspan ning neemt toe. De teint krijgt meteen iets stralends. Na enkele weken is het re sultaat een steviger, elastische huid en een strakkere gezichtscontour, rimpel tjes vervagen. Het Forté-Vital Sérum is het logische vervolg in een serie Lancöme produc ten die speciaal zijn ontwikkeld voor de ouder wordende huid. De complete lijn bestaat uit de weefselverstevigende nachtcrème 'Forté-Vital de Nuit'. De oogcrême 'Forté-Vital Yeux', die wallen onder de ogen doeltreffend bestrijdt en nu dus het drievoudig actieve Forté-Vi tal Sérum. door de bossen rondom Anna's Hoeve in Hiversum, terwijl het kasteel Groe- neveld en de natuurgebieden van Staatsbosbeheer in Baarn alleen door de lopers op de langste afstand zullen worden aangedaan. Het inschrijfgeld met herinnering, die bestaat uit een medaille met lint, be draagt voor personen van 6 t/m 15 jaar f 3,50. Personen van 16 jaar en ouder betalen drie kwartjes meer. Inschrijven zonder herinnering kan ook voor res- pektievelijk f 1,- en f 1,25. Mits voor vertrek ingeleverd worden wandel boekjes afgestempeld en van een plaatje voorzien. Eventuele inlichtingen kan men inwin nen bij G.J.P. Dazelaar, Choristenpad 72, 3766 BD Soest, tel. 11709 (na 18.00 uur). Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Banningstraat in Soesterberg. De be woner ontdekte dat er twee deuren wa ren opengebroken, maar er werd niets vermist. Politie en brandweer werden vorige week dinsdagavond gealarmeerd we gens een uitslaande brand in een wo ning aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Door onbekende oorzaak had de rieten kap van het huis vlam ge vat. 's Middags hadden de bewoners al een brandlucht geroken, maar ze kon den toen niets vinden. De gehele bo venverdieping van het pand brandde uit. De schade was aanzienlijk. Een 58-jarige Soester is vorige week ge wond geraakt toen hij met zijn brom fiets werd aangereden door een auto, bestuurd door een 78-jarige plaatsge noot. Het ongeval vond plaats op de kruising Soesterbergsestraat/Verleng- de Kolonieweg. De automobilist zag de bromfietser niet. Die viel en werd met een gebroken pols naar Zonnegloren gebracht. Een onbekende dader heeft in het weekeinde aan het Hazepad de ruit van een voordeur van een huis ingegooid. De bewoner ontdekte dat en deed bij de politie aangifte wegens vernieling. De Explosieven Opruimingsdienst heeft maandag een granaat verwij derd, die zaterdag was aangetroffen bij het duivenzaaltje aan de Konings weg. De 2-inch mortiergranaat van Engelse makelij, afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog, was aange troffen tijdens tuinwerkzaamheden. De EOD heeft het wapen meegeno men om het elders, onschadelijk te maken. Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Bilderdijklaan. Hij kwam binnen door de achterdeur te forceren. De buit bestond uit een video-recorder en een cd-speler. Jongen (15) mishandeld Een 15-jarige jongeman uit Soest kwam in het weekeinde bij de politie zijn be klag doen over mishandeling. Hij had ruzie gekregen met een 37-jarige bewo ner van de Nachtegaalweg, en dat was uitgelopen op duwen en trekken en een klap in zijn gezicht. In eerste instantie had de jongen bonje gehad met het zoontje van de man, waarop deze even tussenbeide was gekomen. Wat de aan leiding is geweest was niet duidelijk. Een bewoner van de Anna Paulowna- laan deed deze week bij de politie angif- te van de vernieling van een tuinlamp. De daders zijn onbekend. De schade bedraagt 350 gulden. Op de Koningsweg hield de politie maandag bij een verkeerscontrole vijf automobilisten aan. Ze waren door het rode licht gereden en kregen een pro ces-verbaal. Een bewoner van de Prof. Lorentzlaan in Soesterberg deed bij de politie aan gifte wegens vernieling aan zijn auto. Onbekenden hadden het lakwerk be krast, wat een schadepost opleverde van 350 gulden. Uit een woning aan de Molenstraat is maandag een portemonnee verdwenen. De inhoud bestond uit een bedrag van 500 gulden en een giropasje. Bij onder zoek bleek dat de achterdeur niet afge sloten was, zodat de dief vrij spel heeft gehad. Bij een inbraak in een kelderbox aan de Haverweerd heeft de dader een aantal potten verf, ter waarde van ca. 150 gul den, buitgemaakt. Tevens verdwenen een boorstandaard en een herenfiets. De deur bleek ingetrapt te zijn. Een inwoonster van Soest ontdekte za terdag tijdens het boodschappen doen in een supermarkt aan de Van Weede straat dat een onbekende haar porte monnee uit het winkelwagentje had ge stolen. In de portemonnee zaten een be drag van 100 gulden, wat kleingeld, postzegels en bankpasjes. De politie wijst er nog maar eens op dat het onver standig is portemonnees "voor het grij pen" in zulke wagentjes mee te nemen. Men zij gewaarschuwd. Omwonenden waarschuwden in het weekeinde de politie, nadat ze een aantal knaapjes aan de gang hadden gezien in de in aanbouw zijnde houten huizen aan de Amnestylaan/Eigendomweg. De jeugd zou zich daar schuldig maken aan vernielingen. De politie trof ongeveer tien jongetjes aan, die met een schrobbering werden weggestuurd. Een bewoner van de Stadhouderslaan stond raar te kijken toen de twee man nen die hij 's nachts aansprak omdat ze zich op zijn erf bevonden er als een haas vandoor gingen, maar hun auto met de sleutels in het contact lieten staan. De man waarschuwde de politie, die er ach ter kwam dat de auto in september '89 gestolen was. Van de mannen ontbreekt ieder spoor. De politie hield vrijdag een verkeers controle in de omgeving Ossendam- weg/Nieuweweg en in Soesterberg, waar o.a. werd gelet op de aanwezig heid van een geldig deel III van het ken tekenbewijs. Vijf automobilisten wer den bekeurd. Uit de recreatiezaal van het apparte mentencomplex Hoog Soestdijk aan de Prins Hendriklaan is vorige week een videorecorder gestolen. Hoe een en an der heeft plaatsgevonden was de politie niet duidelijk. De diefstal werd ge pleegd in de nacht van maandag op dinsdag. De brandweer moest eraan te pas ko men om aan de Kamperfoeliestraat twee huisvuilcontainers te blussen die in de nacht van zondag op maandag in brand waren gestoken. Het vuur kon met één straal worden bedwongen. Uit een woning aan de Speenkruid straat is op klaarlichte dag een bankpas en een portomonnaie met 350 gulden ontvreemd. De inbreker heeft zich via de achterdeur toegang verschaft tot de woning. De 60-jarige bewoonster was even de deur uit. Zij deed direct aangif te bij de politie. negentig door middel van bijvoorbeeld ook alles om de inwendige mens te licht en kleur een sfeervol interieur verwennen: informatie over koken, Hoe vaak komen u en uw gezinsleden dagelijks in de badkamer? Waarschijnlijk komt u er heel wat keren om een bad of douche te nemen, handen en gezicht te wassen en tanden te poetsen. Kijk eens goed rond in dit ver trek en zeg eens eerlijk: Is uw badka mer naast een efficiënte ook een gezel lige plek om te zijn? Als u tot de conclusie komt dat uw badvertrek wel wat aandacht kan gebruiken, kunt u op de Huishoudbeurs volop ideeën opdoen voor een mooie, gezellige en functionele badkamer. Sanitair en tegels in fraaie kleuren vor men de basis voor een schitterende, complete badkamerinrichting. Maar ook met kleinere veranderingen kunt u uw badkamer een nieuw aanzien geven. Uiterst comfortabel zijn de nieuwste tweepersoons baden en de whirl-pool achtige ligbaden. Voor de douche is een praktiche spatwand misschien net wat u nodig heeft. Ook kranen volgens modern en klassiek ontwerp kunnen uw badkamer opfleuren. Douche-liefheb bers kunnen eens denken aan een dou cheset met verwisselbare koppen, voor optimaal douchecomfort. Op de befaamde Badkamershow, onderdeel van Huis Interieur op de Huishoudbeurs, kunt u volop ideeën opdoen voor de inrichting van uw bad kamer en het assortiment van de bekende leveranciers vergelijken. Kassa De Flint, Coninckstraat 60, tel. 033-726094. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 12.30 - 17.30 uur en één uur voor aanvang van de voorstelling. Telefo nisch reserveren: maandag t/m vrijdag 14.00 - 17.30 uur, tel. 033-726094. Agenda: woensdag 21 Robert Paul. Ruimtevrees Bij een makelaar in onroerend goed koopt Robert Paul een planeetje 'Kuki- bus' genaamd. Het uitzicht op aarde is adembenemend, er is 24 uur per dag zon, de maan ligt op loopafstand en de sterren zijn nabij. Robert Paul zingt, speelt, danst en imiteert als nooit tevo ren een eind de ruimte in! 20.15 uur Theater. Prijs: f27,50; f25,- p65; f 22,50 cjp. donderdag 22 Pia Beek and Friends. Beek magie 20.15 uur Theater. Prijs: f 22,50; f 20,- p65; f 17,50 cjp. vrijdag 23 Mas Tango Nederlands./ Argentijnse produktie rond de uitdagende verleidingsdans. 20.15 uur Theater. Prijs: f 20,-; f 17,50 p65/wv-pas; f 15,- cjp. vrijdag 23 Videopresentatie Amerika en Canada. Org.: Wereldkontakt Reizen, tel. 03438-23411. 19.30 uur Stadshal. Toegang gratis. Kaarten aan de zaal. zaterdag 24 Verzamelbeurs 10.00 -17.00 uur Stadshal. Prijs: f 2,50; f 1,25 leden/p65; f 0,50 t/m 16 jr. zaterdag 24 Theatergroep Diagonaal. De Ontkno ping Onder het motto 'Handicap als kwali teit' brengen tien gehandicapte akteurs een vrolijke thriller die zich afspeelt in een museum voor moderne kunst. 20.15 uur Theater. Prijs: f 12,50; f 10,- p65; f 7,50 cjp. Org.: Theatergroep Diagonaal. woensdag 28 Kindertheater Theater Plok. Van Voren verloren Geïnspireerd door het verhaal 'De Neus' van Gogolj spelen Berend Drent, Ellen Verhey en THeo Westerduin fragmenten uit het geregelde leven van Dinsdag 29 mei Voorlichting: Midland College, Zangvogel weg 140, Amersfoort, voor leer lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: meneer van Voren, leeftijd: vanaf 6 jaar. 14.15 uur. Prijs: f7,50; elke zesde kaar tje gratis. woensdag 28 Het Gelders Orkest. Dirigent: Gerard Oskamp. Solist: Jaap van Zweden, viool Met het vioolconcert van Eduardo La- lo. Symphonie Espagnole en de eerste Symfonie in e opus 39 van Jean Sibe- lius. 20.15 uur Stadshal. Prijs: f 17,50; f 15,- p65; f 12,50 cjp. donderdag 29 Folkloristisch Danstheater Mare Nos- trum 20.15 uur Theater. Prijs: f 20,-; f 17,50 p65; f 15,- cjp. Nog zeer beperkt plaats. vrijdag 30 La Pat. Eine Frau für die Liebe La Pat: ineens was ze er. Grotesk, op vallend, bizar, vol glamour en brutali teit. Ze wordt vergeleken met Marlène Dietrich, Nina Hagen en Zarah Lean- der. Met liedjes om kippevel van te krij gen roept zij onvermijdelijk associaties op met de vooroorlogse cabaret-tradi tie. 20.15 uur Theater. Prijs: 20,-; f 17,50 p65; f 15,- cjp. zaterdag 31 Jeugdtheatergroep Mirakel. Meet me in St. Louis Gebaseerd op de beroemde bioscoop film 'Meet me in St. Louis' brengt Jeugdtheatergroep Mirakel deze musi cal vol dans, zang en muziek. 20.15 uur Theater. Prijs: f 12,50; f 10,- t/m 14 jaar. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 De Soester Courant hanteert met betrekking tot het inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. 1

Soester Courant | 1990 | | pagina 26