Ton Sijbrands bijna onverslaanbaar De snelste jongens van Nederland WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 29 Speeldoos Pijnenburgdames nationale titel veldloop Sportief evenement etnische groeperingen Henny Pot blinkt uit in Schoorl ATLETIEK Jongensploeg in de finale TURNEN COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Ongeval door zonlicht Kat weg na inbraak Soesterberg Paasshow in De Tuin A. V Pijnenburgatleten gehuldigd door wethouder Plomp WV-geschenkbon Donateursconcert van Harmonie Crescendo Ik 1 j^n Stichting N, j Jeugdzorg Soest in een nieuw jasje Concerten in de Oude Kerk Gasfles in brand Helderziende bij PASO Een wereld van geuren 'Kies techniek' bij Lindner B.& W.-toestemming voor evenementen Vrijwilligers gezocht Donderdag 29 maart Opus one met 'Over the Top' Theater-agenda Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De A.V. Pijnenburgatleten Dick van de Broek, Abdes Belarbi en Dave Brouwer zijn respectievelijk eerste, eerste en tweede geworden op een Nederlands kampioenschap. Aan deze bijzondere prestatie werd niet ongemerkt voorbij- Mart van Hal, Henny Pot en Gerrie den Ouden hebben in Gouda tijdens de Ne derlandse Kampioenschappen Veldlo pen voor Veteranen de eerste plaats be haald. In het totaal-klassement, waarbij de 3 tijden, die de lange afstandloop sters noteerden op hun 4500 meter lan ge cross, bij elkaar werden geteld, ble ken de Pijnenburgdames te sterk voor de concurrentie. In de klasse IA (35-39 jaar) werd Hen ny Pot individueel 7e met een tijd van 19.13, terwijl Mart van Hal en Gerrie den Oude in de klasse 1B (40-44 jaar) resp. 19.49 en 20.32 voor zich af lieten drukken. Mart van Hal viel in deze klas se net buiten een plaatsje op het ere- schavot met haar 4e plaats. gegaan en de drie jongens mochten uit handen van wethouder Plomp namens het gemeentebestuur een envelop met inhoud en bloemen ontvangen. Dick van de Broek werd Nederlands kampioen cross over 3000 meter. René van Zee, samen met Ard Vermeulen trainer van het drietal, vertelde dat het crosskampioenschap van Dick van de Broek voor velen als een complete ver rassing kwam. "Hij is in zeer korte tijd tot de top doorgedrongen," aldus Van Zee. Over de tweede plaats bij het Ne derlands kampioenschap verspringen voor A-junioren van Dave Brouwer (6 meter 76) zei hij: "Diejongen komt nog wel over de zeven meter". Abdes Belar- Wethouder Plomp (l.) huldigde na mens het gemeentebestuur de kampioe nen van A. V. Pijnenburg. Naast hem v.l.n.r. voorzitter Steentjes, Dave Brou wer, Abdes Belarbi, trainer René van Zee en Dick van den Broek. bi tenslotte werd Nederlands kampioen op de 1500 meter indoor voor B junio ren. Hij heeft alle wedstrijden, op een na, het afgelopen seizoen gewonnen. René van Zee benadrukte hoe blij de club met haar kampioenen was. "Na de periode 'Marcel Klarenbeek' is het een tijd lang stil geweest rond de Pijnenbur gatleten. Aan die stilte is nu duidelijk een einde gekomen." In Amersfoort is op maandag 4 juni een sportevenement voor etnische groepe ringen uit de provincie Utrecht op sportpark Zielhorst. De órganisatie van dit jaarlijks terugke rend evenement is in handen van de ASLOS, de SWEG, MFT-WBV, Swagtam, de KNVB en het Provinciaal Henny Pot heeft in Schoorl tijdens een wegwedstrijd over 30 km laten zien, dat haar vorm langzaam maar zeker begint te komen. Liep zij de week ervoor in Al phen al een goede 15 km, nu deed zij het op de 30 km nog eens dunnetjes over. Over de in totaal 6 ronden van 5 km deed zij 2 uur 7 minuten en 8 seconden, waarmee zij afgetekend winnares werd bij de Dames alsmede in haar eigen klasse de Dames Veteranen. Henny, die evenals haar clubgenoten deze 30 km liep als voorbereiding op de Rotterdam - en Utrecht Marathons, kan dan ook tevreden terugkijken op deze generale. Elly Moerman, die ook de warmte in Schoorl trotseerde, kwam op haar 30 km uit op een tijd van 2.27. Bij de Se nioren was het Bert van Velzen, die op het vrijwel windstille parcours het beste uit de voeten kwam in 1.59.54, terwijl clubgenoot Henk Wallet duidelijk meer moeite had met de omstandigheden: 2.09.20. Peter de Groot, tenslotte sloot de Pijnenburgrij met een voor hem al leszins acceptabele tijd van 2.14.06. Ook stond er een halve marathon op het programma, waaraan een 3-tal Pijnen burgatleten meededen. Jaap v.d. Berg rondde de ruim 21 km afin een tijd van 1.31.10, waarmee hij ruim 2 minuten sneller was dan Jeroen Majoor, die 1.33.30 voor zich afliet drukken. Cori- ne Wallet, tenslotte wist haar halve ma rathon af te ronden in 1.59.06. Afgelopen zaterdag namen de Spring- bokken-jongens voor de vierde maal deel aan de D-wedstrijden. Het aantal ploegen was van 14 naar 10 gedaald, vooral doordat de zwakkere ploegen het lieten afweten. Zij wisten waar schijnlijk dat ze kansloos waren om in de finale, op 7 april, te komen. De Springbokken-ploeg was erg ver zwakt door het uitvallen van de broer tjes Van Schaffelaar. Op Ricky Eras mus, Willem Strijbosch en Bart Eich- holtz rustte de zware taak bij de eerste vier te eindigen. Dat presteerden de jongens door de eindscore van de ploeg met 2,50 pnt. te verbeteren. En met drie deelnemers! Aan de rekstok werden ze vijfde, op de brug scoorden de drie maar liefst 3,50 pnt., en stegen van de negende naar de vierde plaats. Op de lange mat werd het drietal zelfs tweede, waarbij Ricky Er asmus voor de eerste maal een losse radslag en arabier flik-flak sprong. Aan de ringen behaalden ze een fantastische tweede plaats en op sprong werden ze vierde waarbij Erasmus met een goede handstandoverslag met 9,20 pnt. in het persoonlijk klassement derde op dit toestel werd. De ploeg werd keurig vierde en ver kleinde het verschil met nummer een met maar liefst 7 volle punten. In het persoonlijk klassement werd Erasmus 8e/9e, Eichholtz 17e/18e en Strijbos 21e van 46 deelnemers. Alle drie be haalden zij hun beste eindresultaat tot nu toe. Bij de jongens van 12-16 jaar namen Neil White en Rennie Erasmus voor de derde maal deel. De start aan brug was goed; Erasmus verkleinde het verschil met de nummer twee tot slechts 0,10 pnt. Ook Neil Whi te draaide met 6,60 pnt. beter dan vori ge maal. Op de langemat toonde Eras mus aan, met 9,70 pnt., nog altijd supe rieur te zijn, met 0,50 pnt. voorsprong op de nummer twee. White behaalde zelf 7,0, een volpunt meer dan vorige keer. Het moeilijkste toestel blijft paardvoltige. De nummer een behaalde slechts 7,10, Rennie Erasmus bleef daar met 6,90 pnt. dichtbij, Neil White scoorde 4,90 pnt. toch weer 0,7 punt meer. De ringen brachten de meeste winst; Rennie Erasmus met 8,10 pnt., 1,40 pnt. meer en Neil White met 6,40 pnt., 0,9 pnt. meer. Toch had de concurrentie 9,10! De rekstok was het 'struikelblok', Rennie Erasmus behaalde 6,70 pnt., twee volle punten minder dan de num mer een. Neil White deed het beter en kwam tot 5,70 pnt. De sprong was het sluitstuk. Het ver schil tussen de nummers een, twee en drie was telkens 0,10 pnt. Rennie Eras mus was met 9,60 pnt. derde. Neil Whi te verbeterde zich en behaalde 7,20 pnt. Het eindresultaat was Neils beste tot nu toe, met 37,80 pnt. behaalde hij een 15e plaats, Rennie Erasmus werd met 0,10 pnt. achterstand op nummer drie, vier de met 48,80 pnt. Hij plaatste zich daar mee definitief voor de finale op zater dag 7 april en is derhalve een mogelijke kandidaat voor een medaille. Steunpunt Sport Utrecht (PSSU). De aktiviteiten bestaan uit vier onder delen: - een voetbaltoernooi voor mannen. Het inschrijfgeld bedraagt f 100,- per team; - voor niet-voetballers de coopertest, tafeltennis, volleybal en een prestatie loop (alles gratis); - spel- en sportactiviteiten voor kinde ren onder deskundige leiding; - een culturele manifestatie met optre den van zang- en dansgroepen. Verder is het mogelijk een kraampje te huren van waaruit men exclusieve hap jes en drankjes van de eigen cultuur kan verkopen (huurprijs van een kraam be draagt f 150,-). De koppeling sport toernooi/culturele manifestatie is ge maakt om van de dag een familiegebeu ren te maken, waarin zowel een sportie ve als culturele uitwisseling plaatsvindt. Informatie over een inschrijfformulier voor de sportontmoeting kan men ver krijgen bij de ambtenaar sportzaken of coördinator minderheden van de ge meente. De inschrijfformulieren dienen vóór 1 april a.s. te worden ingeleverd bij het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht (informatie bij dhr. Ed Meijer, tel. 030- 314054). in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Op de Kerkstraat deed zich vrijdag een ongeval voor, waarbij twee auto's forse schade opliepen. De botsing werd ver oorzaakt toen een 53-jarige Wage- ningse, verblind door de zon, niet tijdig reageerde op haar "voorgangster", een 31-jarige vrouw uit Amersfoort, die af remde. De auto van de Wageningse moest worden weggesleept. Er was ge lukkig geen sprake van persoonlijk let sel. Bij een inbraak in een woning aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg heeft de dader een kleurentelevisie, een cd-speler, een camera en een horloge buitgemaakt. Doordat hij na zijn daad een raam liet openstaan bleek ook de kat van de bewoners spoorloos. Het gaat om een rode Somali-kat met een waarde van ca. 600 gulden. Ton Sijbrands, een van de beste dam mers ter wereld, speelde afgelopen maandagavond maar liefst 36 wed strijden. 35 keer was Sijbrands te sterk voor zijn tegenspelers. Maar één man wist hem te slim af te zijn. De publieke belangstelling voor de damsimultaan die de Dam Vereniging Baarn/Soest afgelopen maandag orga niseerde was enorm. Wethouder Plomp opende deze bijzondere avond officiéél. Na vier uur spelen had Ton Sijbrands 35 partijen op zijn naam Maar het lukte hem niet om ook zijn partij van de nes tor van de D.V.S.B., de heer Bakker te winnen. Deze man was de enige die Sij brands wist te verslaan. De organisatoren kunnen terugkijken op een zeer geslaagd evenement. Wat hen betreft, en natuurlijk wat betreft de heer Bakker, is dit evenement zeker voor herhaling vatbaar. Ton Sijbrands wist 35 van de 36 partij en winnend af te sluiten tijdens de dam- De landelijke WV-geschenkbon heeft een nieuw jasje gekregen. Na ruim 15 jaar de 'bloem" als logo te hebben ge bruikt heeft de VW nu gekozen voor een eigentijdse 'serpentine' als beeld merk. De reden voor deze verandering is dat de WV-geschenkbon nog aantrekke lijker moest worden om te gebruiken. Men kan namelijk de bon ook nog be steden bij een bezoek aan ruim vijftig dagattraktiebedrijven in ons land. De bon is de meest veelzijdige bon van Ne derland, of dat nu muziek is of bloemen, sieraden, boeken of huishoudelijke arti- Op vrijdag 23 en zaterdag 24 maart geeft de harmonie Crescendo haar jaar lijkse donateursconcert in het cultureel- centrum "De Speeldoos" aan de Rem brandtlaan in Baarn. Medewerking wordt verleend door het jeugdorkest, het tamboerkorps en het groot har monieorkest. De muzikale leiding is in handen van dirigent Wim Vedder en tamboerinstrukteur Harry van Vessum. Toegangskaarten a f 7,50 zijn verkrijg baar bij "De Speeldoos" in Baarn. Ope ningstijden van 10.00 tot 13.00 uur. Ook telefonisch reserveren is mogelijk, tel. 02154-18050. Voor vervoer in Baarn met de FBBO- ouderenbus kan gezorgd worden. Re servering via "de Leuning", tel. 02154- 22020. 1^^ postbus 250 - 3760 AG Het Kruispunt Woensdag 21 maart lentekoekjes bak ken en buitenspelletjes doen. Woensdag 28 maart verkleden, schmin ken en daarna playback. Leeftijd: 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1 gulden. Tijd: 14.00-15.30 uur. Voor de meisjes van 11 t/m 15 jaar is er elke woensdag een gezellige middag in het Internationale vrouwencentrum aan de Smitsweg 311. Er zijn elke week andere activiteiten. Het is van 14.00 tot 16.00 en kost 50 cent. De Vangrail Tieners Aktief: Vrijdag 23 maart is er weer een tiener avond. Op het programma staat panne koeken bakken, en verder is er disco. Het is van 19.00 tot 22.00 uur. Kosten: 2 gulden 50. Tieners Creatief: Donderdag 12 april is er linoleum snij den en drukken. Wie wil komen kan zich opgeven bij Mirjam. Tel. 17615. Tijd: 19.15-20.30 uur. Kosten: 2 gul den. Kookcursus: Er gaat een nieuwe kookcursus van start. Wat er op het menu komt mogen de deelnemers bepalen. Wie hier aan mee wil doen, kan zich zo snel mogelijk opgeven bij Jolande of Mirjam. Tijd: 19.00-20.30 uur. Kosten: 2 gulden 50. Cursusduur: 6 avonden. De Praatpaal Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere middag van 14.00-15.30 uur voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1 gulden (incl. li monade). Woensdag 21 maart: Zeg het met bloe men en woensdag 28 maart weven met papier en wol. Knutselclub: De knutselclub is er vrijdagmiddag van 16.00-17.30 uur voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Er wordt a.s. gewerkt met hout, gips etc. Kosten: 1 gulden per kind per keer. Er is nog plaats voor en kele kinderen. Kookcursus: Bij voldoende belangstelling start op donderdag 22 maart weer van 16.00- 17.30 uur de kookcursus voor de kinde ren van 9 t/m 12 jaar. Kosten: 2 gulden per kind per keer. Tiener-soos: De tiener-soos start donderdagavond 22 maart van 19.00-20.30 uur voor tie ners van 11 t/m 15 jaar (meisjes en jon gens). Kosten: 2 gulden 50 (incl. fris drank). Er is van alles te doen o.a. crea tief bezig zijn, spel, koken etc. Eigen in breng is van harte welkom. Koffie-ochtend: De koffie-ochtend in buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, is woensdag 7 maart van 9.00-11.30 uur van start ge gaan. Het was erg gezellig, en er volgen meer ochtenden waarop men, bij een kopje koffie/thee een praatje kan ma ken. Er zijn ook andere dingen te doen, b.v. textiel verven, emailleren. Eigen ideeën zijn van harte welkom. Wie nieuwsgierig is geworden, kan op de koffie-ochtend langskomen. Buur vrouw, moeder of vriendin zijn ook wel kom. Wie niet alleen durft te komen, kan even met Kitty bellen, tel. 19546. Woensdag 21 maart spelletjes o.a. Rummikub, sjoelen, etc. Woensdag 28 maart truffels en rotjes maken. Kosten 2 gulden 50 (incl. thee/ koffie). kelen. De VW-geschenkbonnen zijn vier jaar geldig. Dus met zo'n bon kan men altijd aankomen bij een verjaardag, huwelijk, receptie en andere feestelijke gebeure- nissen. Vaak is het dan moeilijk om een passend geschenk te vinden. De WV- geschenkbon kan dan een oplossing zijn. In de gemeente Soest mag de VW-ge- schenkbon zich ook in een grote popu lariteit verheugen. De Soester VVV is thans druk doende om het aantal win kels, instanties, zaken en bedrijven waar de geschenkbon inwisselbaar is, uit te breiden. Op dit moment kan de ge schenkbon al in 120 winkels en dergelij ke als betaalmiddel gebruikt worden. Over een paar weken hoopt de VW een lijst met zo'n 150 Soester en Soes- terbergse adressen te hebben die bij de aankoop van een geschenkbon aan de koper wordt meegegeven, zodat de ont vanger weet bij welke deelnemers in de gemeente Soest de bon ingewisseld kan worden. Deze instanties zijn ook her kenbaar aan de raam- of deursticker. Ook ditmaal is de commissie C.O.K. er in geslaagd een serie concerten van goed niveau samen te stellen. In het ko mend seizoen van maart tot en met ok tober zal een keur van vocalisten en in strumentalisten optreden, onder wie enige bekenden voor de regelmatige be zoekers, zoals het gezelschap "Nu Sus, Dan So' en niet te vergeten de Soester familie Jansen. In mei komen de, inter- natonaal uitermate bekende, Dresdner Vocalisten. Ben Cartens, fluit, en Ad de Joode, or gel, openen de reeks. Cartens, directeur van de Roosendaalse Muziekschool en musicerend in verscheidene ensembles, studeerde fluit in Rotterdam en Tilburg. De Joode studeerde orgel in Den Haag, werkt als begeleider en als solist en leidt enkele koren. Beiden spelen sedert enige jaren samen en hebben een uiteenlopend repertoire opgebouwd. Ditmaal staan op het pro gramma composities van: J.S. Bach, C.Ph.E. Bach, Handel, Mozart, Men- delssohn, Debussy en Gossec. Het avondconcert in de Oude Kerk te Soest, vrijdag 23 maart, begint om 20.30 uur. Politie en brandweer werden vrijdag gealarmeerd omdat er gevaar dreigde bij een bedrijf aan de Beckeringhstraat. Daar was een medewerker aan het werk met een snijbrander, waarvan de gasfles plotseling in brand raakte. De fles be vond zich op een wagen met een aantal andere gasflessen. Met een blusappa- raat van het bedrijf kon het vuur ge doofd worden, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. De Nederlandse vereniging ter bevor dering van Paranormale en Sociale Ontwikkeling (PASO) ontvangt woensdag 21 maart de helderziende mevrouw Marchien Bakker. Deze avond worden er helderziende waarnemingen gedaan aan de hand van voorwerpen. Belangstellenden zijn van harte welkom in De Vangrail, Nachte- gaalweg 8c Soest. Tel. informatie me vrouw W. van Sandwijk, tel. 033- 803701. Essentiële olie is de levenskracht van de plant. Deze olie kan men verdampen, zodat er een aangename geur wordt verspreid. De oliën hebben tevens een geneeskrachtige werking. Er zijn oliën die rustgevend op een mens inwerken, bijvoorbeeld de Lavendel of opwek kend, bijvoorbeeld de Rozemarijn. Essentiële oliën kunnen ook goed ge bruikt worden op de huid. De olie heeft een antiseptische werking, zodat men er een masker van kan samenstellen. De groene leem is hier heel geschikt voor. Aan het badwater kan men enkele druppels essentiële olie toevoegen. Het zorgt voor een goede doorbloeding. Bij massage worden diverse soorten oliën gebruikt. De olie wordt vermengd met de massage-olie, om de massage dieper te laten inwerken. Ook wordt de olie inwendig gebruikt. Er zijn diverse boeken geschreven over de gebruiksmogelijkheden van de es sentiële oliën, die zeker de moeite waard zijn om te lezen. Er zijn diverse bloemenmelanges van bijvoorbeeld Lavendel, Rozen en der gelijke. Deze zijn te gebruiken naast de olieverdamper, of als geurzakjes. Daarnaast zijn de essentiële oliën en bloemenmelanges milieuvriendelijk, ze zijn dus een goede vervanging voor de geurtjes uit de ozon-onvriendelijke spuitbussen. Deze artikelen, zoals groene leem, es sentiële oliën, massage-olie en boeken, zijn verkrijgbaar bij Mayindra, Kerk straat 3-5. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Op zaterdag 24 en zondag 25 maart wordt er in de salon van restaurant De Tuin een grootse Paasshow georgani seerd. Op deze show, waaraan vele da mes uit de omgeving meewerken krijgt men een overzicht van trendy paasi- deeën. Zo zijn er onder meer beschil derde bloempotten, verkoop van paas kaarsen ten bate van geestelijk gehandi capten, burgemeestersvrouw Ada Ka- stein uit Naarden met beschilderde gan- ze-eieren en paaskippen. Verder antiek tuinmeubilair en antiek zilver. Fraai aquarellen in grappige lij sten worden gebracht door Mia Turrien. Men kan zich tijdens de show ook in schrijven voor de paasworkshop waar men een hele dag creatief bezig is. Op de foto ziet u enkele van de mede werkers van de show met in het midden Anneke Vestering, zij showt ondermeer originele oude vogelkooitjes die met koren en droogbloemen dienst doen als Op zaterdag 24 maart houdt Lindner Industrie b.v. een open dag in het kader van de landelijke scholierenactie 'Kies techniek'. Onder het motto 'Kies tech niek, dan ga je het helemaal maken', wil de Metaal- en Elektrotechnische indus trie de jongeren stimuleren technische vakken te kiezen. De actie richt zich in het bijzonder op de werkgelegenheids- en scholingsaspecten. Een onderdeel van de actie zijn ook de open dagen die worden georganiseerd. In Soest is dat dus bij Lindner Industrie b.v. waar alle belangstellenden welkom zijn. Enkele medewerkers met in het mid den Anneke Vestering en een aantal paasideeën, te zien op de show. een soort kijkdoosje! De show begint beide dagen om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Restaurant De Tuin, Rade- makerstraat 6, Soesterberg, tel. 03463- 51273. De Soesterbergse Ondernemers Ver eniging heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming gekregen om op maandag 30 april (Koninginnedag) aan de Banningstraat in Soesterberg de Jaarmarkt te houden. Burgemeester en Wethouders heb ben het bestuur van de v.v.SEC toe stemming gegeven om in het kader van de viering van Koninginnedag op 30 april om 10.30 uur vanaf het SEC-ter- rein aan de Bosstraat een heteluchtbal lon op te laten. Burgemeester en wethouders hebben de Oudercommissie van de Gruthut toestemming gegeven op zaterdag 7 april in de speelzaal aan de Albert Cuyplaan een fancy-fair en een kleding - en een speelgoedbeurs te houden. Met betrekking tot de kleding- en speeld- goedbeurs is bepaald dat alleen 2e hands kleding en speelgoed verkocht mag worden en wel binnen de officiële openingsuren van de winkels. Burgemeester en Wethouders heb ben de Werkgroep Raad van Kerken Soesterberg toestemming gegeven om zaterdag 31 maart tussen 10.00 en 12.00 uur in Soesterberg op het Dorps plein een kledinginzameling te houden. Dë buurthuizen De Praatpaal, Het Kruispunt en De Vangrail van Stichting Jeugdzorg Soest, organiseren allerlei activiteiten voor de verschillende wij ken. Vrijwilligers spelen hierbij een be langrijke rol. Voor de volgende activiteiten worden vrijwilligers gezocht: diverse kinderac tiviteiten, zoals bijvoorbeeld de woens- dagmiddaginstuif, kookcursussen, de knutsel- en de toneel/schminkclub. Jongerenactiviteiten: soosavonden, sport en spel, kookcursussen, (buiten landse) meisjesgroep en dergelijke. Ook worden mensen gezocht voor vol wassenenactiviteiten als: sjoelen, biljar ten, koffie-ochtenden en huisvrouwen- gymnastiek. Daarnaast is er behoefte aan mensen die willen helpen bij het stencillen en verspreiden van folders en aanverwante zaken. Voor meer informatie kan men contact opnemen met een van de buurthuizen. Doorgaans is er 's middags iemand aan wezig. De Praatpaal, tel. 19546 (Theo); Het Kruispunt, tel. 21987 (Ellie); De Vangrail, tel. 17615 (Jolanda). Opus One is een jong dans- en theater gezelschap. Het heeft zich de eerste twee jaren van haar bestaan weten te onderscheiden door het presenteren van gevarieerde dansprogramma's in combinatie met zang, mime en spel. Een combinatie die bij een breed pu bliek aanslaat. Dat bewijst het gestaag groeiend bezoekersaantal en het speel plan van ruim zestig voorstellingen dit theaterseizoen. Opus One staat onder leiding van Rob Brown en telt tien dansers. Het unieke trainingsprogramma bestaat uit dage lijkse danslessen (klassiek, jazz, tap en modern) en aanvullende zang- en spel lessen. In vormgeving, toneelbeeld en choreo grafie streeft Opus One naar producties met kwaliteit, orrginaliteit en durf. Op deze wijze tracht Opus One de komen de jaren een plaats te verwerven als re pertoire-gezelschap met een gevarieerd en toegankelijk dans aanbod. Over The top In november 1988 ging Over The Top in première en wegens groot succes wordt deze productie als een reprise ook dit seizoen gedanst. Opus One stelt zich in deze productie ten doel zowel een zwaarwegend thema uit te werken als te voldoen aan de doelstelling: het presenteren van een toegankelijk, volop entertainend dansprogramma. Vóór de pauze wordt het thema: de op en neergang van vergane beschavingen en mogelijke parallellen met de huidige samenleving op een humoristische wij ze weergegeven. De kleine danser Frans Schraven weet in uitbeelding en mimiek te overtuigen. Daarnaast is er de aansprekende mu ziek van Leonard Bernstein - van hem werden minder bekende composities gebruikt - die voor lichte tonen zorgt en zelfs in 'The Act' een vaudeville-thea tersfeertje oproept. Allerlei danssoor- ten, zoals knap gedanste tapnummers op de maat van een metronoon, maken dat er een musicalbeeld ontstaat. Daar aan werkt ook de kleurrijke aankleding mee. Maar met name de uitstraling van de groep zorgt ervoor, dat het kijken een genoegen wordt. Na de pauze wordt het thema op ernsti ger wijze vorm gegeven. Geen tapdans meer, geen komische vondsten, maar mooie ensemblebeelden, vloeiend af gewisseld met soli. Een paar artistieke hoogtepunten: in een perfecte dans technische uitvoering een poëtisch pas de deux van Auguste Gischler en Rob Brown op muziek van Aaron Copland en een gedurft ensemblestuk 'The Fall' op muziek van Paul Gompes. De groep roept daarin dansend, sprekend met ge baren, zichzelf begeleidend met een in a capella gezongen stuk dat overgaat in ritmisch uitgestoten kreten, beelden op van vervlogen, primitieve samenlevin gen. Kortom een productie waarin Opus One een breed scala van dansvor men en technieken presenteert. Donderdag 29 maart, 20.15 uur 'Over the top' Dans en mine-groep Opus One Kaarten f 18,- PAS65/CJP f 16,-.

Soester Courant | 1990 | | pagina 29