IT aru6hoch Grandioze boekverkoop op tweedehands boekenbal in C-drie SPRINGER Ster re- meer BOEKENWEEK TOP TWINTIG Libris. De Complete Boekhandel. WOENSDAG 21 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Vrijdagavond 23 maart: Don Friedman/Klaus Flenter Quartet in C-drie Jazzformatie van internationale allure Kinderbios in C-drie: 'De prinses en de beer' w «■-F 'M3M Koffiedrinken met de boswachter Y erkiezingsavond landelijke VYD in Vrijwilligers Vakature Bank Onkostenvergoeding en de belasting Boekenweek 1990: 14 t/m 24 maart U WEET HET, GEVEN WIJ WEG. Zijn nieuwe novelle krijgt u kado bij aankoop van f 19,50 aan boeken. Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg Lezing over kinderboeken in Museum Oud Soest Van houwel via sjerp tot walkman V erzamelaarsbeurs Anton Pieck Club Filmhuis: Tempos Dificeis Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Karakter brengt: 'De Italiaanse Meesterhand' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Cultureel Creatief Centrum De prinses en de beer Deze leuke speelfilm met prachtige de cors draait op 23 maart in de kinder- bios. De film gaat over een prinses die moet trouwen van haar vader. Ze wil helemaal niet trouwen met een van de prinsen, die de koning heeft uitgezocht. Voor straf sluit hij haar op in een gehei me kamer. De Tjechische sprookjesfilm begint om 15.45 uur en duurt 45 minu ten. Jazz-concert In december '87 en januari '89 maakte het Don Friedman/Klaus Flenter Quartet een succesvolle toernee langs Nederlandse jazz-podia, waarvan in '89 ook C-drie deel uitmaakte. Dit jaar komt Don Friedman opnieuw voor een korte toernee naar Europa. Met Klaus Flenter (gitaar), Henk Haverhoek (contrabas) en Eric Ineke (drums) vormt de New Yorkse pianist een kwar tet, wat op zondag 25 maart in C-drie een concert geeft. De toegang is gratis. Het concert begint om 15.00 uur. Tweedehands Boekenbal Het tweedehands boekenbal vormt het startsein voor de actie "Boeken zonder Grenzen". Dit is een geldinzamelings actie dit tot doel heeft het bibliotheek werk in de derde wereld te steunen. De ze activiteit wordt georganiseerd door de SLAS, maar vele andere instellingen en verenigingen hebben hun medewer king toegezegd. Op de 23e maart zullen in de Grote Zaal van C-drie een groot aantal marktkramen staan, waaraan de instellingen en verenigingen hun twee dehands boeken zullen verkopen. Te vens zullen hele bijzondere exemplaren worden geveild bij opbod door veiling meester Johan Baks. Voor deze veiling, waarvan de opbrengst uitsluitend be stemd is voor de actie, zijn de SLAS enorm vele schitterende boekwerken aangeboden. Ruim boven de vierhon derd! Deze kunnen natuurlijk niet alle maal in een avond worden geveild, daarom wordt er een keuze gemaakt. De avond wordt muzikaal omlijst door de C-drie huisband Soesjun. De toe gang is gratis en de avond wordt om 19.30 uur geopend. Gershwin-concert Op zaterdag 31 maart geeft de Amster damse Paola Tuin een concert in C-drie. Op haar repertoire staan die avond uitsluitend Gershwin-composi- ties. Het programma bevat naast beken de nummers als 'Nice work if you can get it', 'The man I love' en 'Summerti- me', ook minder bekende werken als 'Die Lorelei', 'Strauss' en 'O Lord'. Pao- la Tuin wordt op de piano begeleid door Erik van der Luit. Het concert begint om 20.30 uur en is avondvullend. Toe gang f 15,-, voor CJP/Pas 65 f 12,50. Expositie zeefdrukken Ieder jaar wordt er in de expositieruim te van C-drie een aantal exposities georganiseerd van cursistenwerk. Zo ook in dit voorjaar; van 31 maart t/m 28 april komen er prachtige werkstuk ken te hangen van cursisten zeefdruk ken en fotografisch zeefdrukken. Samen met de docent Fred Ros en de cursisten wordt er een selectie gemaakt van de vele werkstukken die in dit afge lopen cursusseizoen zijn gemaakt. Op dinsdagavond 3 april wordt de ex positie officieel geopend waarbij de cursisten en andere belangstellenden van harte welkom zij. Van Gogh Donderdag 22 maart a.s. start de korte cursus kunstgeschiedenis over het leven van Van Gogh. In deze cursus wordt aandacht besteed aan het sociaal culurele leven ten tijde van Van Gogh. Tevens worden de kun stenaars behandeld die van invloed zijn geweest op het werk van Van Gogh. De cursus bevat 4 lessen, deze worden ge houden op donderdag 22 en 29 maart - 5 en 12 april, tijd: 13.00 - 15.00 uur. Bij deze cursus hoort ook een lezing over Van Gogh. Deze wordt gehouden in de grote zaal van C-drie op vrijdag 6 april, aanvang 20.00 uur. Deze lezing is naar aanleiding van de tentoonstelling in het van Gogh mu seum. U kunt zich voor deze cursus schriftelijk inschrijven bij de administratie van C-drie. Wordt verwacht: 21 maart: Gemeenteraadsverkiezingen 23 maart: Kinderbios: De prinses en de beer 23 maart: Tweedehands Boekenbal 25 maart: jazz: Don Friedman/Klaus Flenter Quartet 31 maart: Paola Tuin: Gershwin con cert 31 maart en 1 april: workshop zijdeschilderen 1 april: Soestand 6 april: Kinderbios: Run Wild 6 april: lezing over Van Gogh 7 april: musical R.K.-jongeren 31 maart: expositie cursisten zeefdruk ken Pro Memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Het ziet ernaar uit dat het tweede hands boekenbal, dat gehouden wordt ter gelegenheid van de Boekenweek 1990, een groot succes wordt. Tal van instellingen hebben zich aangemeld om boeken te komen verkopen op vrij dagavond 23 maart, vanaf half 8 in de Grote Zaal van C-drie. De toegang is gratis. Tevens zullen er kramen met informatie zijn van de Derde Wereld Groep Soest, de Derde Wereld Voedsel Groep en de SLAS over de actie "Boeken zonder grenzen" ten behoeve van het biblio theekwerk in de 3e wereld. De huisband van C-drie, Soesjun, zorgt voor de mu zikale omlijsting van het Boekenbal. Hoewel de verkoop de hele avond doorgaat, wordt af en toe uw aandacht gevraagd door veilingmeester Johan Baks voor een veiling bij opbod. Al heel wat bijzondere uitgaven zijn belange loos ter beschikking gesteld ten behoe ve van de actie Boeken zonder Gren zen. Verschillende Soesters hebben met pijn in het hart, maar met een warm ge voel voor het goede doel afstand ge daan van hun meest schitterende boek werken. Om een paar voorbeelden te noemen: - Rabier, Circus Henri Bombari, begin 1900, een kinderboek. - Helene Swart, Morgenrood 1929 (een genummerd exemplaar). - Rondom het boek, Boekenweekge schenk 1937. - Een bundeltje van 3 boeken over ko nijnen. - Agnes Wijborn, De San Salvator (over de hemony klokkengieterij). - De wereld der muziek, muziek-ency- clopedie, een bijzondere uitgave in hout gebonden. Mevrouw Overvest van 'Pandora's Box' is bereid gevonden om de uitgaven van te voren op hun waarde te beoordelen en een inzet alsmede een streefprijs per werk of per serie aan te geven. Wie van plan is mee te doen aan de vei ling kan vanaf half acht bij de ingang van de Grote Zaal inschrijven. Men krijgt dan een lijst met de te veilen boe ken en een veilingnummer. De te veilen uitgaven zijn vanaf 16 maart tentoonge steld in de halvitrines van C-drie. Men kan daar de boeken voor de veiling be wonderen. Op zondagmiddag 25 maart vindt in C-drie een jazzconcert plaats van het Don Friedman/Klaus Flenter quartet. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Het kwartet heeft een vrij klassieke sa menstelling: een pianist, een bassist en een drummer. Bijzonder is dat de vier de man de gitaar bespeeld en dat de pianst tot een van de groten uit de New Yorkse jazzwereld behoort. Don Friedman werd in 1935 geboren in Californie, USA. In de jaren zestig was hij sideman op plaatopnames en con certen voor Booker Little, Herbie Mann, Chuck Wayne en John Handy. Deze activiteiten gingen door in de ja ren zeventig, maar daarnaast ontwik kelde Friedman een reputatie op het ge bied van lesgeven, componeren en lei den van eigen groepen. Zijn indruk wekkende staat van dienst bevat optre dend voor bekende televisiestations, concertgebouwen en festivals van naam in de Verenigde Staten met jazzgroten uit diverse stijlperioden: Zoot Sims, Joe Newman, Milt Hinton, Lee Konitz, Chet Baker, John Coltrane, en vele an deren. Klaus Flenter geldt als een gitarist van wereldklasse. Geboren in 1941 te Den Haag begon hij op z'n 13e gitaar te spe len. Aangezien er destijds aan de Ne derlandse conservatoria uitsluitend klassieke muziek onderwezen werd en zijn voorliefde reeds toen uitging naar jazzmuziek, was hij genoodzaakt zich door zelfstudie te ontwikkelen. In '78 werd hij benoemd tot docent, hoofdvak gitaar, aan het Rotterdams conservato rium, en was daarmee de eerste gitaar- docent, lichte muziek, verbonden aan een Nederlands conservatorium. Ook Flenter speelde als gast bij vele forma ties en binnen en buitenland en is een bekende verschijning op Jazzpodia vanaf de kleinste in ons land tot ver bui ten Europa. Henk Haverhoek is afkomstig uit Schoorl. Hij studeerde aan het Arn- Don Friedman. hems concervatorium, waar hij later docent, hoofdvak contrabas, lichte mu ziek, werd. Haverhoek werd en wordt veel gevraagd als begeleider van diverse vaderlandse en buitenlandse formaties en solisten. Enkele namen: Dexter Gordonm, Johnny Griffin, Art Farmer en Philly Joe Jones. Vanaf 1984 maakt hij deel uit van het Klaus Flenter Trio. Drummer Erik Ineke komt uit Haar lem. Hij studeerde tot '69 bij John En gels jr. en ontwikkelde zich tot een van Nederlands meest begaafde en ge vraagde slagwerkers. Ook hij begeleid de in zijn loopbaan vele prominenten zoals: George Coleman, Johnny Grif fin, Jummy Raney, Freddie Hubbard etc. Sinds begin 1987 maakt Erik Ineke deel uit van het Klaus Flenter Trio. Op het jazzpodium van C-drie komen we Henk Haverhoek en vooral Erik Ineke regelmatig tegen. Echter ook het Don Friedman/Klaus Flenter Quartet is geen onbekende. Wie begin 1989 het concert van dit kwartet meemaakte, weet dit ongetwijfeld nog. Het Don Friedman/Klaus Flenter Quartet staat borg voor een middag fantastische jazz, wat een bezoek zeker de moeite waard maakt. jjjr i Deze Tjechnische sprookjesfilm is geen tekenfilm, maar een echte speelfilm. Dus nu heb je eens de kans om in een echt sprookjeskasteel te kijken. Een kasteel met torens en een slotgracht, prachtige zalen, veel bedienden, een koning en een prinses. Alles is net echt en heel sprookjesachtig. De koning vindt dat prinses Blanka maar eens moet trouwen. Maar wel met een echte prins en daarom komen er al lemaal prinsen naar het kasteel. Maar prinses Blanka is namelijk verliefd op Andrei, de boswachter. De koning wordt erg boos op de prinses en hij sluit haar voor straf op in een geheime ka- mer. Hij belooft, dat wie dé toegang tot deze kamer weet te vinden, met de prin ses mag trouwen. Als Andrei dat hoort, bedenkt hij een slim plan. Maar het loopt toch allemaal een beetje anders- Deze leuke speelfilm met prachtige de cors draait op 23 maart in de Kinder bios. De film begint om 15.45 uur en duurt 45 minuten. De geschikte leeftijd is 6-12 jaar en de toegang is f 2,50. Ne derlands verteld. Op zondag 25 maart om 10.30 uur kan men weer koffiedrinken met boswach ter Andre Wiersma in Kasteel Groene- veld te Baarn. Onderwerp is dit keer: hoe zorgt Staatsbosbeheer voor de ge bieden waar zij verantwoordelijk voor is. Een kijkje in de keuken van deze 'groene' Rijksdienst. De kosten bedra gen f 2,50 p.p. waar tevens een kopje koffie bij inzit. Staatsbosbeheer heeft de zorg voor een groot gebied in deze regio. Niet anccu Park Groeneveld, maar ook bijvoor beeld de heideterreinen rond 'De Stulp' in de Lage Vuursche en 'De dode hond', een terrein aan het Eemmeer hoort daarbij. Niet alleen bosarbeiders ver zorgen die terreinen. Op 'De Stulp' bij voorbeeld grazen koeien in het bos en op de hei. Het hoe en waarom daarvan vertelt boswachter Wiersma. Maar ook de prijs die we met z'n allen betalen voor dat onderhoud, die zorg, komt aan de orde. Staatsbosbeheer maakte een boekje waarin die gegevens vermeld staan. Ook daar wordt zondag meer over verteld. Vandaag, de dag van de gemeente raadsverkiezingen, slaat de landelijke WD haar tenten op in Soest om daar de uitslagen te beleven. De nationale verkiezingsavond van de liberalen wordt gehouden in hotel/restaurant Het Witte Huis aan de Birkstraat 138, vlakbij de grens met Amersfoort. Lan delijke én lokale WD-'kopstukken' en de media zullen uiteraard aanwezig zijn. Op beeldschermen zullen de resul taten van de Nederlandse gemeenten te volgen zijn. De zaal is open vanaf 19.00 uur, de toegang is gratis en iedereen is - ongeacht politieke voorkeur - van harte welkom. Lees eens voor een ander Een boekenweek is geen boekenweek zonder schrijvers. Vijf Soester auteurs hebben zich, eveneens belangeloos, in gezet voor de actie Boeken zonder Grenzen, door een gedicht over Soest te schrijven. Voor slechts f 1,- komt u in het bezit van de folder "Lees eens voor een ander", waarin u deze gedichten aantreft. Hieraan is een publieksprijs verbonden. Meer informatie daarover vindt men in de folder. 16 maart: La Lectrice - filmhuis Artishock 29 maart: Boekenfeest - 't Nut van het Algemeen 10 t/m 25 maart: Expositie 'het oude boek' - Museum'Oud Soest Vrijwilligers die hun onkosten willen declareren, weten soms niet wat er wel en niet mag. Hieronder volgen een aan tal voorbeelden. Om de helderheid te bevorderen, on derscheiden we deze onkostenvergoe ding in de onderstaande kategorieën. a. Vergoeding op declaratiebasis. Werkelijk gemaakte kosten kunnen on beperkt worden vergoed mits er van de gemaakte onkosten, bonnen, rekenin gen, treinkaartjes e.d. kunnen worden overgelegd en deze kosten noodzake lijk waren om het vrijwilligerswerk te kunnen uitvoeren. Enkele voorbeel den: telefoonkosten, schrijfbenodighe- den, vakkleding, openbaar vervoers kosten, vergaderkosten, kursuskosten, enz. Deze aangetoonde kosten gelden voor de belastingdienst of bedrijfsvereniging dus niet als inkomsten. b. Regeling Onkostenvergoeding Vrijwilligers. Deze regeling, in het leven geroepen door de ministeries van Sociale Zaken en Financieën zegt, dat een stichting of vereniging aan haar vrijwilligers een vergoeding van max. f 8000,- op jaar basis of te wel max. f 16,- op weekbasis mag geven, zonder dat de gemaakte kosten daadwerkelijk moeten worden aangetoond. Ook behoeft er over dat bedrag géén belasting of sociale pre mies te worden betaald. Echter, bij overschrijding van de f 8000,- moeten wél de onkosten worden aangetoond met bonnen, et? over de totale bedrag. c. Vaste 'forfaitaire' onkostenvergoeding. Wordt een vaste onkostenvergoeding van méér dan f 800,-; op jaarbasis, aan vrijwilligers gegeven dan kan dit vraag tekens oproepen zowel bij de belasting dienst als bij dé bedrijfsvereniging. Het is zinvol om dit vooraf door te spreken met de belastingdienst en de bedrijfs vereniging en deze afspraken schrifte lijk te laten vastleggen. d. Reiskosten (eigen auto). Voor de belastingdienst mag maximaal f 0,44 per gereden kilometer, belasting vrij, worden vergoed. Een eventuele 'meer' vergoeding moet worden opge teld bij het inkomen en is derhalve ook belastbaar. Bij een reiskostenvergoe ding van minder dan f 16,- per week geldt weer de eerder genoemde f 800,- onkostenregeling vrijwilligers. e. Géén onkostenvergoeding. Indien de organisatie, waarvoor men vrijwilligerswerk verricht, de onkosten niet kan of wil vergoeden dan kan men deze kosten als 'giften' van uw inkomen aftrekken. Het levert dus alleen een klein belastingvoordeel op. De Vakatu re Bank Soest probeert de bij haar aan gesloten organisaties te overtuigen van het recht van vrijwilligers op een reële onkostenvergoeding. Vakatures: 8-11. Centrum voor geestelijk gehandi capten vraagt meerdere vrijwillig(st)ers om, samen met een beroepskracht, een aantal buiten het centrum wonende geestelijk gehandicapten te begeleiden tijdens het gebruik van de middagmaal tijd op het centrum. 8-106. Chr. centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt een aantal vrijwilli gers om bewoners bij zaal- en waterak- tiviteiten, samen met een beroeps kracht, te begeleiden. Ook scholieren kunnen reageren voor z.g. 'snuffelsta- ge'- 8-137. Geziensvervangend tehuis voor verstandelijk gehandicapten zoekt één vrijwilliger (man) om samen met één van de mannelijke bewoners gezellig- heidsaktiviteiten te ondernemen buiten het tehuis. Gedacht wordt aan bio scoop, museum e.d. 6-106. Stichting voor hulp en steun aan slachtoffers van een misdrijf zoekt meerdere vrijwillig(st)ers om in de ruimste zin van het woord, hulp te bie den. 19-106. Cultureel Creatief Centrum zoekt één vrijwillig(st)er voor het be dienen van de filmapparatuur tijdens de veertiendaagse filmvoorstelling voor kinderen van 4 tot 14 jaar. 7-101. St. Peuterspeelzalen te Baarn zoekt vrijwilligers om, samen met een vaste kracht, 12 peuters te begeleiden. Begeleiden betekent o.a. spelen, troos ten, zingen, drinken, knutselen, enz. De Vakantiegids 1990 ligt, ter inzage, op ons kantoor. Hierin staan aktieve vakantiemogelijkheden door geheel Nederland. Inlichtingen over genoemde vakatures, vermeld persbericht, of over vrijwilli gerswerk in het algemeen, kan men ver krijgen bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest aan de Smitsweg 311 te Soest. Openingstijden: ma t/m do van 9.00- 12.00 en 13.30-15.30 uur, vrijdags van 9.00-12.00 uur. Telefoonummer 02155-12630. 1. Robert Ludlum: Het Medusa Ultimatum f 34,90 2. Redmond O'Hanlon: Naar het hart van Borneo f 15,00 3. Marten Toonder: Heer Bommel komt op f 22,50 4. Libris: Uitgelezen hartstocht f 19,90 5. Kees van Kooten: Meest Modermismen f 10,00 6. Carci'a Marquez: De generaal in zijn labyrinthf 34,50 7. Dr. L. de Jong: De Bezetting na 50 jaar (3 delen)af 32,50 8. Willem Frederik Hermans: Au Pair f 39,50 9. Boris Jeltsin: Getuigenis van een Opposantf 25,00 10. Gerrit Komrij: Over de bergen f 29,90 11. Yvonne Kroonenberg: Alles went behalve een vent f 17,90 12. Vaclav Havel: Brieven aan Olgaf 9,90 13. Harvey Diamond: Een leven lang fit f 32,50 14. Nienke Begeman: Victorinef 19,90 15. Wayne Dyer: Eerst geloven, dan zien f 32,50 16. Herman Finkers: Verhalen voor in het haardvuur f 14,90 17. John Ie Carré: The Russia House (Engelse pocket) f 18,00 18. Patrick Süskind: Het Parfumf 14,90 19. Herman Wouk: Een tijd van oorlog (2 delen)af 25,00 20. Robert Wallace: De wereld van Vincent van Gogh f 17,90 I j i Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419 A is een aapjedat eet uit zijn poot.wie kent het oude alfabet-rijm niet. En wat was de H dan? Nou, de H was een Held met een houwer opzij. Was, want tegen het eind van de vorige eeuw wist nie mand meer wat een houwer was. Het werd dus: "met een sabel opzij", want een houwer was een sabel. Toen kwam Rie Cramer, die maakte er van: Hansje met een sjerp opzij. Maar op het plaatje had Hansje wel nog een speelgoedzwaard bungelen. Nu, eind 20e eeuw zullen veel mensen al niet meer weten wat een sjerp is, misschien heeft Hans in de volgende uitgave wel een walkman opzij. Want we putten nog steeds uit oude kinderboeken, al passen we die wel aan. Dit en nog veel meer kwam zondagmid dag naar voren toen FJ. Booy, leraar Nederlands aan het Baarns Lyceum, een lezing hield voor Vrienden van Mu seum Oud Soest en andere belangstel lenden, over het kinderboek in de loop der tijden. Veel van wat we als kinder boek kennen, is oorspronkelijk voor volwassenen bedoeld geweest. Trouwens, het heeft lang geduurd voor dat er sprake was van echte kinderboe ken. Het verschijnen van het kinder boek wordt wel in de middeleeuwen ge plaatst, maar "in de middeleeuwen wa ren er geen kinderen," aldus Booy. "Er waren natuurlijk wel kinderen, en daar werd ook wel voor gezongen, er werden verhalen voor verteld, maar boeken voor kinderen, dat was veel te duur." Er was in die tijd wel iets: er waren schoolboekjes, al moet je je daar, als 20e-eeuwer niet te veel bij voorstellen: het waren losse vellen papier, bedrukt, dat wel, en als je wilde kon je ze opvou wen tot iets dat op een boekje leek. Heel stichtelijke geschriftjes, want de kinde ren hoefden alleen te leren lezen en te leren vroom zijn. Nu, dat kon in één moeite door. Eén bladzij werd vaak in genomen door de afbeelding van een haan (haneboekjes heetten ze wel), want de haan was het symbool van waakzaamheid en nijverheid, ook de plaatjes - als die er al waren, soms werden ze er ook wel apart bijge leverd - veranderden in de loop der tijd. Wie een 18e eeuwse uitgave heeft van "Jantje zag eens pruimen hangen" ziet mensen met een soort steek op hun hoofd, in strakke tuinen, naar Frans model. Honderd jaar later dragen de mannen hoeden en bewegen ze zich in tuinen die naar de losse, Engelse stijl zijn aangelegd. Ook de benadering van de lezertjes ver anderde sterk. Na de vroomheid van de vroegste uitgaven kwam de braafheid die, weer later, met Piet de Smeerpoets ruw werd doorbroken. De intens stoute kinderen kwamen wel gruwelijk aan hun eind. Dan komen de verhalen waarin kinderen zich meer en meer te gen het (ouderlijk) gezag gaan verzet ten, Dik Trom, Pietje Bell, Bulletje en Bonestaak. Uiteindelijk worden ze weer min of meer als volwassenen be handeld. Wellicht, aldus Booy, gaan we weer toe naar een periode waarin "er geen kinderen meer zijn". Wie volgende zondagmiddag, om drie uur, in Museum Oud Soest is, kan een lezing horen over het bijzondere, het oude boek, gegeven door de heer E. Franco, directeur van het Utrechtse an tiquariaat Beijers. Daarbij zal ook wor den ingegaan op de waarde van boeken. Op zaterdag 24 maart houdt de Anton Pieck Club Nederland een verzame- laarsbeurs in Amersfoort. Deze vindt plaats in Kerk- en Wijkcentrum 'De Brug', Schuilenburgerweg 2, van 12.30 - 16.30 uur. Naast origineel werk van Anton Pieck worden vooral verzameld boeken met illustraties, kalenders, kerst- en nieuw jaarskaarten, geboortekaartjes, exlibris en gelegenheidsgrafiek. De vereniging houdt zich onder meer bezig met het documenteren en catalo giseren van het werk van Anton Pieck. Het resultaat daarvan wordt opgeno men in het rijk geïllustreerde vereni gingsblad van de Anton Pieck Club, de "Pieck Spieghel". Dit verenigingsblad verschijnt viermaal per jaar. Ook houdt de vereniging viermaal per jaar speciale verzamelbeurzen. Deze worden in het belang van de leden en belangstellen den afwisselend in vier verschillende plaatsen van het land gehouden. Voor informatie kan men zich richten tot M.P. de Haas-van Riemsdijk, We- velaan 43, 3571 XS Utrecht (tel. 030- 713946). De Anton Pieck Club heeft een boekje samengesteld over de wandeling door Amersfoort die zij vorig jaar hield. In dit boekje staan 14 afbeeldingen over Amersfoort van Anton Pieck en het is te koop voor f 2,50 in Museum Flehite en op de beurs. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doereen bijdrage te leveren aan het soaaal-coltorelIe IIe ven in Soest. Door je op te geven als lid stenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 22 maart Regie: Joao Botelho Portugal 198, zwart/wit, 90 min. Dat een boek tot een prachtige film kan leiden wordt door Tempos Dificeis weer eens bewezen. De film gebaseerd op het beroemde verhaal 'Hard Times' van Charles Dickens, die de uitzichtloze situatie in het Victoriaanse tijdperk be schrijft. Regisseur Botelho heeft dit ver haal overgebracht naar Portugal, waar tegenwoordig grotendeels dezelfde om standigheden heersen. Het verhaal van Dickens werd door Bo telho tot de kern teruggebracht. Een aantal personages, de arbeiders, de fa brieksdirecteur, de schoolmeester e.d. vertegenwoordigen de samenleving in een industriestad die "het gat van de wereld" heet. Prachtig zorgvuldig opgebouwde beel den bepalen de sfeer. Onheilspellend: schoorstenen, fabrieken, emplacemen ten. De rechtlijnige schoolmeester Cre- malheiro hamert op feiten en ordening. Hij bestrijdt elke verbeelding. Verschil lende personen maken het leven in Po- co do Mundo duidelijk. Allemaal zijn ze getekend door angst voor de verbeel ding en bij allemaal wordt hun leven door verdrongen verlangens bepaald. Het verhaal dat Botelho vertelt is zeker niet sentimenteel of melodramatisch. De uitgekiende beelden worden steeds van commentaar voorzien. Het fijnzin nige spel tussen beeld, voorval en geluid zorgen voor een opvallende ironische humor. Aanvang 20.30 uur, entree f 6,- c.j.p./ 65+ f 5,-. Agenda: do 29 mrt. Robby Kalle Paul20.30 uur zo 1 apr. Blueberry Hill 14.00 uur do 5 apr. Short film about love 20.30 uur do 12 apr. Romance of book and sword 20.30 uur do 19 apr. Mistery train 20.30 uur do 26 apr. Biecht 20.30 uur Toneelgroep 'Karakter' brengt op de zaterdagen 31 maart en 7 april de komi sche thriller 'De Italiaanse Meester hand' van Norman Robinson in het cul tureel centrum 'de Speeldoos' te Baarn. Karakter neemt de toeschouwer mee naar de bibliotheek van de familie Tomb. Vader Septemus is overleden en vanavond zal het testament voorgele zen worden. De familie waarmee men kennis maakt is een beetje 'vreemd'. Ze zijn in geen jaren het landhuis uit ge weest, doen vreemde experimenten en staan elkaar bijna naar het leven. Wan neer blijkt, dat het grootste gedeelte van de erfenis naar een 'buitenstaander' gaat, zijn de gevolgen niet te overzien. De revolver en het mes worden veelvul dig gehanteerd. Maar wie is of zijn de dader(s)? Is dat Agatha, de norse huis houdster of Hamilton Penworth, de louche familie advocaat of of....? Dit is te zien op 31 maart of 7 april in de Speeldoos. Kaarten kan men bestellen bij: Theo Manten, tel. 02154-15957; Kees Rot ter, tel. 02154-11387; Wim v.d. Hoe ven, tel. 02154-17778. En tijdens kan tooruren aan de Speeldoos, tel. 02154- 18050. Kees Manten Koekoekswee 9, tel. 02155-22972. Vedelaarpad 53, tel. 18136. De eerste lammetjes zijn gezond en wel ter wereld gekomen op de kinderboer derij. Ter gelegenheid van dat heuglijke feit hebben afgelopen zondag alle be zoekers van de voorstelling van Jip en Janneke beschuit met muisjes gekregen. Er moeten er nog meer komen, dus kom maar eens gauw kijken! Ook zijn er vier prachtige geiten afkomstig van de kin derboerderij in Hilversum. Deze wor den echter pas eind april gebracht om dat enkele geiten nog kleintjes moeten krijgen. Met de verbouwing van de stal gaat het prima. Over twee maanden zal deze klaar zijn. Deze stal zal ook gebruikt worden om les te geven aan klassen die op bezoek komen. Het laatste project Speurenspoortocht' is nu afgelopen en waarschijnlijk komt het volgende pro ject voor de Soester scholen in septem ber. Vrijdag 23 maart: Van 9.30-11.30 uur is er weer peuter/ouderaktiviteit Dinsdag 27 maart: Van 9.30-11.30 uur peuter/ouderaktiviteit Woensdag 28 maart: Om 14.00 uur begint een grote muziekmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Kinderen kunnen hun eigen instrument meenemen, maar er worden ook instrumenten gemaakt. Het wordt dus een lawaaierige middag waar we veel talent hopen tegen te komen. Deze aktiviteit duurt tot 16.00 uur en kost maar één gulden. t

Soester Courant | 1990 | | pagina 8