O THUIS C7T3S) Voorjaars modeshow Mevr. M. van Herwaarden gehuldigd als 60-jarig lid Soester EHBO Rien Poortvliet geeft impuls aan actie WOENSDAG 28 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 SOES'S HOE NU v VERDER Wandelaar TOT w 1994...? Een heel leven lang EHBO Rommelmarkt Jeugdzorg Computer beveiligingen Ledenvergadering VVD-Vrouwen Reeks diefstallen van autoradio's Beurs Positie- en kinderkleding Molensoos geeft prijs voor nieuwe naam UW BRIL BIJ EEN VRIENDIN LATEN LIGGEN, OF MÉT DE WAS IN DE WAS MACHINE? EEN PRBLEEM MET UW CONTACTLENZEN OF GEWOON EEN ANDER ONGELUKJE? ZONDER RESERVE BRIL GEEN ECHT 7M//S-GEVOEL. KNAP ONTHAND MET KOKEN, OVER HOREN, ZIEN WIE ER AAN KOMT, IETS OPSCHRIJVEN, OF EVEN T.V. KIJKEN. GEEF UW RESERVE-THUIS-BRIL EEN SPECIALE PLAATS, BIJVOORBEELD BIJ DE TELEFOON. Ergernis Actie 'Laat ze verder leven' sSSfês*?. De politiek, die in Soest de afgelopen vier jaar door zes partijen bedreven werd, is de kiezer heel duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Een andere conclusie valt er niet te trekken uit de stembusuitslag van woensdag 21 maart j.1. Ons dorp neemt overigens geen uit zonderingspositie in. Desinteresse voor de gemeentelijke politiek vierde overal feest. Het kwam tot uitdrukking in een verontrustend opkomstpercen tage, het inleveren van oude vertrouw de kleuren, het overschakelen op een nieuwe politieke modekleur. Van dit laatste was vooral in Soest na drukkelijk sprake. Weliswaar kwam de prognose van GBGS, Gemeente Be langen/Groen Soest, maar voor de helft uit, met de vier zetels die Harrie Witte en de zijnen wisten binnen te ha len bezetten "De Groenen" een zeer opmerkelijke derde plaats binnen de Soester politiek. Met uitzondering van D'66, progres sief Soest, en de volgelingen van Wie- be Meilof zijn de lijsttrekkers van één tot en met drie van deze politieke aard verschuiving de dupe geworden. Niet verwonderlijk natuurlijk. Wie vier jaar lang politieke verantwoorde lijkheid niet schuwt, daarbij soms op een halsbrekende manier zijn nek uit steekt, weet dat zowel het een als het ander konsekwenties met zich mee brengt. De vraag is nu of deze uitslag, en voor al "de overval" van Witte c.s. politiek Soest aan het denken heeft gezet. "Het zijn geen blijvertjes", profeteer de Jan Visser met een natte vinger. Dat valt overigens nog te bezien en zal sterk afhangen van zijn hoe in de toe komst de opstelling van de verliezers is. Blijven volharden in het niet betrek ken van de burgers bij gemeentelijke besluiten? Inbreng van kiezers buiten beschouwing blijven houden? De mo gelijkheid van een referendum over wezenlijke zaken met betrekking tot leven en welzijn op voorhand blijven afwijzen? Dan blijft men voeding ge ven aan een partij, die tot nu toe met niets anders dan kretelogie haar be staansrecht heeft gerechtvaardigd. Willen de verliezende partijen de ver dere onttakeling en verbrokkeling te gen gaan, dan zal er in Soest ten op zichte van de burgers een andere poli tieke wind moeten gaan waaien. Een die de kiezer het gevoel geeft dat er wezenlijk recht wordt gedaan aan democratische opvattingen, hetgeen iets anders is dan over zijn hoofd be slissingen nemen c.q. forceren. Maar er is meer. De opkomst voor de laatste gehouden verkiezingen mag dan een bedroevend dieptepunt hebben bereikt, jonge kie zers die zich wel in het stemhokje lie ten zien zagen de nieuwe politieke wind hoofdzakelijk uit de richting van GBGS komen. Met name een progres sieve partij als de P.v.d.A., de club van Boerkoel en Danvers werd wel zeer zwaar gestraft, bleek bij-jong-en-je- wilt-wat totaal niet aan te spreken. Hetzelfde is van toepassing op het ver lies van VVD en CDA. Immers, een andere verklaring is er, buiten het reeds gesignaleerde, niet aan te geven. Overigens valt ook niet aan te geven in hoeverre de persoonlijke politieke op stelling van de vier betrokken wethou ders van invloed kan zijn geweest op het gewijzigde kiezersgedrag. Het blijft gissen. Zeker is wel dat hangij zers als De Lindenhof - Soester Na tuurbad in combinatie met het zwem bad aan de Dalweg - het afstaan van groen aan commercie - C-drie en nog wat onverkwikkelijke zaken het zitten de college van B. en W. niet door ie dereen in dank is afgenomen. Zeker is ook dat een enquête, zoals ge houden door de Amersfoortse Cou rant, meer met inferieur koffiedik dan met een serieuze peiling te maken heeft gehad. Zo likt iedereen z'n won den en kunnen slechts GBGS en D'66 na winst met voldoening op deze ver kiezingen terugzien. Blijft over de vraag: hoe moet het nu verder tot 1994? Burgemeester Hans de Widt heeft aangeboden als onafhankelijk voorzit ter te fungeren bij de besprekingen over het beleidsprogramma voor de ja ren 1990-1994 waaraan alle fracties zullen meedoen. Komt daarmee ook een College van B en W tot stand dat een afspiegeling is van de verkiezin- gen? GBGS heeft al laten weten bereid te zijn een wethouder te leveren. Wie van de huidige wethouders wordt dan ge dwongen op te stappen? Een program- ma-college, zonder inbreng van GBGS, is een mogelijkheid die de ver liezende partijen, nog altijd een forse meerderheid, het meest zal aanspre ken. Gehoord is ook de variant het CDA eens voor vier jaar buiten B en W te houden. De grootste politieke partij in de wachtkamer plaatsen lijkt niet di rect van democratisch inzicht te getui gen, net zo min als het politieke ver schijnsel Harrie Witte als een tijdeljke politieke wolbreuk te beschouwen, en aan de opmars van D'66 voorbij te gaan. Aan een wisseling van de wacht lijkt niet te ontkomen. Wij mogen wensen en hopen dat de nieuwe ploeg die straks in Soest zal aantredèn er een is die, anders dan de vorige, vertrouwen en respect afdwingt bij de grootst mogelijke meerderheid van de kiezers. Op dinsdag 3 april zal Sophia v. Amersfoort haar voorjaarsshow weer presenteren in Restaurant "de Knol lentuin" Burg. Grothestraat 37. Kaarten kunnen worden afgehaald in de winkel aan de Koninginnelaan 22. Sophia v. Amersfoort begint haar spo ren in Soestdijk aardig te verdienen. De belangstelling voor de kollektie die zich met name het laatste jaar zeer heeft uitgebreid is enorm te noemen. Naast de gerenommeerde merken is daar al tijd nog de eigen kollektie die beter is dan ooit. Zeer draagbaar, flexibel en goed te kombineren met de bestaande merken en accessoires. Bovendien heeft Sophia v. Amersfoort altijd tijd en aandacht voor de klant en blijven de prijzen aantrekkelijk. De sfeer in de winkel is gezellig te noe men en voor elke leeftijd is er wel iets te vinden. Nieuw in de winkel is de uitbreiding met kadoartikelen. Natuurlijk blijft de mo de hoofdzaak, maar 't is leuk om tussen allerlei "hebbedingetjes" te kunnen snuffelen. Tijdens de jaarlijkse algemene leden vergadering van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO, in het EH- BO-gebouw aan de Parallelweg werd mevrouw Rie van Herwaarden gehul digd voor het feit dat zij gedurende 60 jaren lid is van de afdeling Soest. In zijn toespraak liet voorzitter H.E.J. Smit nog eens haar roemruchte loop baan de revue passeren. 48 jaar lang was zij lid van het bestuur en bekleedde in opvolging alle funkties. 48 jaar lang stelde zij haar woning beschikbaar voor de bestuursvergaderingen. Zij initieer de in Soest het EHBO-ziekenvervoer met de eerste echte ambulance die Soest rijk werd in 1931. Bovendien voerde zij gedurende 45 jaar de admini stratie van het ziekenvervoer tot de am bulances overgingen in handen van de gemeente Soest, die toen zelf het zie ken- en gewonden vervoer te hand nam. Tijdens deze algemene ledenvergade ring, waarin alle agendapunten als ha merstukken de revue passeerden, werd mevrouw Van Herwaarden eerst toege sproken door het hoofdbestuurslid me vrouw J.M. Nieuwkoop. Ook zij was onder de indruk van al datgene wat zij in haar EHBO-loopbaan mede tot stand had gebracht. Alle onderscheidingen die het hoofdbestuur aan te bieden heeft had zij in de loop van die zestig ja ren reeds mogen ontvangen, zodat zij nu uit handen van mevr. Nieuwkoop een prachtige oorkonde en een per soonlijke brief van de landelijk voorzit ter ontving. De heer E Hagmeijer, se cretaris van het district Utrecht EHBO overhandigde haar na een huldiging bloemen namens zijn district Utrecht. Voorzitter Smit van de afdeling Soest bestempelde de thans 83-jarige mevr. van Herwaarden als de meest onder scheiden vrouw in onze gemeente Soest omdat zij in die zestig jaar was begiftigd niet alleen met drie zilveren hoofdbe- stuurs-onderscheidingen en twee oor konden, maar bij haar 40-jarig jubileum tevens werd begiftigd met het EHBO- insigne in goud, behorend bij het erelid maatschap van de afdeling Soest en te vens de eer te beurt viel onderscheiden te worden met de eremedaille in goud van de Orde van Oranje Nassau, die haar werd opgespeld door de toenmali ge burgemeester van Soest Mr. S.P. Ba ron Bentinck. In zijn karakterschets an- naliseerde hij de jubilaresse o.a. als een niet gemakkelijke tante, die in het be stuur op fanatieke wijze haar standpun ten verdedigde en daardoor meestal be reikte wat haar voor ogen stond. Hij zag haar als de onverzettelijke die voor een belangrijk deel verantwoordelijk was voor het zo succesvol voortbestaan van haar vereniging, die over twee jaar haar 65-jarig bestaan viert. 'Trouw moet be loond worden' aldus de voorzitter 'maar een persoonlijk kadootje hebben we niet voor u'. Hij deelde mede, dat de enorme verdiensten van het eerste en waarschijnlijk enige lid dat zestig jaar de vereniging trouw bleef, voor het nage slacht bewaard moest blijven en nodig de haar uit haar eigen beeltenis in de vorm van een schilderij te onthullen. Onder de indruk van de eer haar op de ze wijze betoond werd sprak mevr. Van Herwaarden een kwiek en vlot dank woord. Eerder op de avond werden ook nog ze ven koperen jubilarissen gehuldigd, die bij gelegenheid van hun 12 '/2-jarig lidmaat schap een luxe balpen met inscriptie ontvingen en werd aan de heer Werho- ven de dokter J.H.H. Overbeek wissel beker uitgereikt, die hij verdiende door in 1989 maar liefst 78 uren namens zijn vereniging hulp te verlenen op de sport velden enz. Mevrouw Rie van Herwaarden is zeer onder de indruk van het schilderij met haar beeltenis. Deze eer viel haar te beurt daar zij inmiddels 60 jaar trouwe dienst aan de EHBO heeft bewezen Op 28 april wordt weer de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd ten be hoeve van Jeugdzorg. Vorig jaar heeft de opbrengst van de rommelmarkt er toe geleid, dat de Vangrail en de Praat paal nieuw meubilair heebbenaange- schaft. Dit jaar zal de opbrengst besteed worden aan bijzondere activiteiten van de drie buurthuizen, waar geen subsidie voor wordt ontvangen. Stichting Jeugdzorg werkt ten behoeve van alle leeftijdsgroepen. Afhankelijk van de mogelijkheden in de buurthui zen zelf en de wensen van de omliggen de wijken wordt het programma vastge steld. Enerzijds activiteiten die louter en alleen recreatief zijn, zoals b.v. bingo, kaart- en sjoelavonden. Anderzijds ook activiteiten waar men bepaalde technie ken kan leren zoals volksschilderen, aquarelschilderen, bloemschikken enz. Tevens werkt men met veel vrijwil ligsters, die op hun beurt begeleiding krijgen. Voor informatie over de inleveradres- sen kan men bellen met de Praatpaal (tel. 19546), de Vangrail (tel. 17615) of 't Kruispunt (tel. 21987). Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Wellicht dat het geloof in een kristal heldere gemeentepolitiek daarmee op een hoger waakvlammetje komt te staan. Krijgt Jan Visser in 1994 toch nog ge lijk. ARIE WANDELAAR De Organisatie Vrouwen in de WD Soest/Soesterberg houdt donderdag 29 maart a.s. haar jaarlijkse algemene le denvergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Restau rant Van den Brink, Soesterbergse- straat 122 te Soest. Voorafgaande aan de eigenlijke - beslo ten - ledenvergadering, die omstreeks 21.15 uur begint, zal het WD-raadslid mw. N. Blommers-Biezeno een korte inleiding houden over 'Flexibel Wo nen'. Wie de bijeenkomst wil bezoeken, maar vervoer is een probleem, kan con tact opnemen met Mw. Spetter (tel. 13254). In Soest zijn de afgelopen week een groot aantal inbraken in auto's ge pleegd waarbij de dieven het op de ra dio's gemunt hadden. Op de Talmalaan werd dinsdagnacht een autodeur open gebroken en de radio eruit gesloopt. Op de Staringlaan werd donderdag uit een auto van een 44-jarige inwoonster van Soest hetzelfde artikel gestolen door een zijraampje in te slaan. Een 24-jarige Soester overkwam hetzelfde op de Mo lenstraat. Ook op de Veenbesstraat werd een autoruitje ingeslagen om de radio mee te nemen van de 36-jarige ei genaar uit Soest. Op het Tromslager pad werd voor 1000 gulden schade aan de auto aangericht voor de dief er met het populaire artikel vandoor ging. Een poging tot inbraak in een vrachtwagen aan de Parallelweg had voor de dief geen succes. Er werd grote schade aan gericht aan de afdekplaat, maar de ra dio was er nog. Vrijdag tenslotte deed een 69-jarige man uit Soest aangifte bij de politie van inbraak in zijn auto. Zijn schade be droeg 700 gulden maar ook hij trof zijn radio nog in de auto aan. effioency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Ook dit jaar weer organiseert peuter speelzaal "De Ukkepuk" een kleding- beurs. Deze wordt gehouden op zater dag 7 april van 10.00 tot 11.30 uur in de speelzaal aan de Duinweg te Soest. Ge zien het jaargetijde zal er lente- en zo merkleding in de maten 56 t/m 176 en positiekleding worden verkocht. Zelf kleding aanbieden kan op vrijdag avond 6 april tussen 19.30 en 21.00 uur. Vanzelfsprekend dient deze kle ding gewassen en gestreken te zijn en in goede staat te verkeren. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de speel zaal die hier voor nieuw speelmateriaal kan aanschaffen. Voor meer informatie kan worden ge beld met de voorzitter Yvonne Lucas, tel. 21759. Jongerencentrum de Molensoos is, zo als inmiddels bekend, gesloten. Ko mend seizoen (september 1990) wil het centrum weer met een aantal activitei ten gaan starten voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar. Er wordt met een schone lei begonnen: een nieuw gebouw, een nieuw bestuur en een nieuwe naam. Daarom schrijft de soos een prijsvraag uit. Wie weet een leuke nieuwe naam voor het jeugdcentrum? Iedereen kan zijn of haar idee insturen voor 1 juni 1990 en onder vermelding van naam, adres en leeftijd. De inzending kan ge stuurd worden naar: Stichting Jonge rencentrum Soest, Postbus 343, 3764 TJ Soest. Bij de opening wordt de winnaar be kend gemaakt en staat er een leuke prijs op hem of haar te wachten. speciaal optiek winkelkring van weedestraat - soest tel. 17120 Soms zou ik verschrikkelijk graag mul- ti-miljonair willen zijn. Ik heb die wens niet uitsluitend om het materiële voor deel maar om volslagen onafhankelijk te zijn. Want dat ben je als je erg rijk bent. Dan kun je je veel meer permitteren ten opzichte van anderen en vooral: je kunt dan recht voor z'n raap zeggen watje niet (en belangrijker nog wie) je niet aan staat. Er zijn wel eens situaties dat ik fris van de lever mijn kritiek zou willen spuien. Je doet dat niet omdat zoiets ui terst nadelig kan zijn voor je maatschap pelijke carrière, dus voor de mik-op-de- plank, dus hou je je maar weer in. Oh, als ik toch vrij en onverveerd mijn mening zou kunnen zeggen! Er zijn een stuk of wat disc-jockey 's, nee ik noem nu natuurlijk geen namen, die ik zó graag met hun arrogante neuzen in hun eigen zelfgenoegzaamheid zou willen wrij ven! En een paar artiesten kregen dan eindelijk eens te horen dat zij hun pla ten-succes al té lang verwarren met het hebben van talent. Nee, Peter, rustig blijven. Dat kan niet want als je je nu laat gaan, hang je in no time aan het kruis van jaloezie en betwe terigheid en kun je het in 't Gooi voor de komende jaren vergeten. Met een paar miljoen op de bank zou me dat een zorg zijn. Dat moet toch een lek ker gevoel geven. Maar ja, als ik al die florijnen, dukaten en kopeken tot mijn beschikking zou hebben, maakte ik me hoogstwaarschijnlijk niet meer druk over de kleine ergerlijke dingen, maar lag ik gestrekt op het dek van m 'n jacht ergens tussen Monaco en Cannes... Maar toch, u begrijpt me wel, want ie dereen heeft natuurlijk soms de drang om zich uit te strekken om vol ergenis zijn of haar gal te laten overlopen. Ge lukkig hebben sommige radio-makers dat begrepen. Er zijn twee prachtige pro- grammas' die ik nooit oversla. Vrijdag middag om vier minuten over twee moet men maar eens afstemmen op Radio 2, FM 92.60 Mhz. Het programma heet "Ratel" en luisteraars kunnen daarin te- De ontwikkelingen rond de actie 'Laat ze verder leven' zijn in korte tijd in een stroomversnelling gekomen. Op zater dag 17 maart, nog geen twee weken na het startschot van de actie, was de stichting al te gast in het veelbekeken praatprogramma Tineke. Rien Poort vliet gaf daarbij een extra impuls aan de actie. Hij stond toe dat van de door hem gemaakte tekening litho's werden verkocht aan kijkers, voor 250 gulden per stuk. Binnen enkele dagen kwam op het gironummer 76001 ruim 4.000 gulden binnen, waarmee het totaal op bijna 40.000 gulden kwam! De stichting 'Laat ze verder leven', waar deze krant twee weken geleden al over berichtte, is opgezet door het christelijk jongerenkoor Message uit Baarn. Doel van de stichting is om een half miljoen gulden bijeen te brengen, nodig voor hart- longtransplantaties bij twee leden van dit koor, beiden afkomstig uit Soest. De twee lijden aan de erfelijke ziekte Cystic Fibrosis. Eén van hen, Ellen, vormt voorlopig het gezicht van de ac tie, omdat haar broer, Robert, momen teel in het ziekenhuis ligt. Om de actie inderdaad 'gezicht te ge ven', was de Soester kunstenaar Rien Poortvliet benaderd om een portret van Ellen te schilderen. Dit zou dan ge bruikt worden voor een affiche voor de actie. Poortvliet zegde 'mopperend' toe. 'Ik was die week al benaderd door Amnesty International, Artis 150 jaar en de Herinvoering van het Zeeuwse Trekpaard. Mopperend ben ik toen op pad gegaan, met m'n potje en penselen onder de arm, om een juffrouw te teke nen. Dat was ergens voor'. Tijdens het tekenen begon 'die juf frouw' voor hem toch een beetje te le ven. Hij trok zich het lot van Ellen en haar broer zo aan, dat hij het initiatief nam om Veronique te vragen om een gesprek bij Tineke. Tineke zegde spon- staan haar medewerking toe. En zo za ten Ellen, Rien Poortvliet en Ton Soe penberg, voorzitter van de Stichting 'Laat ze verder leven', al snel bij Tineke aan tafel. Tineke kwam met dé verrassing van de uitzending. Van de tekening van Poort vliet zouden een beperkt aantal litho's gemaakt worden, die door de kijkers gekocht konden worden. Prijs: 250 gul den voor een persoonlijk door de kun stenaar gesigneerde litho, of 50 gulden voor een ongesigneerde litho. Tineke kocht zelf het eerste exemplaar en wist er later in de uitzending nog vijf te ver kopen aan mensen die op dat moment bij haar aan tafel zaten. Het exemplaar van Tineke zelf blijft voorlopig in het dekor van het programma hangen. In de dagen na de uitzending kwam er ruim 4.000 gulden binnen, zowel voor litho's als andere giften. Er is nog een beperkt aantal litho's te koop. Belangstellenden kunnen het be drag, 50 of 250 gulden, storten op het gironummer 76001, t.n.v. Stichting :-A 1 Rien Poortvliet (m) en Tineke (r) ga ven de actie een landelijk tintje. Naast Poortvliet Ellen en geheel links Ton Soe penberg. 'Laat ze verder leven' te Baarn. Men dient dan wel uitdrukkelijk 'Litho Rien Poortvliet' te vermelden, omdat er ook andere giften op dit gironummer bin nenkomen. Het verdere actie-programma is al in grote lijnen ingevuld. Op dit moment verdient vooral vermelding de sponsor loop, die op zaterdag 28 april in Baarn wordt gehouden. Informatie over de ac tie is te verkrijgen bij Ton Soepenberg (tel. 02154-23284) en Johan Hut (02154-21087). Aanmelding van spul len voor de Fancy Fair kan nog bij Mar len Rosing, tel. 17015 in Soest. lefonisch kritiek leveren op radio, TV en andere media. De "Stem des volks héél leerzaam soms voor programma-ma kers. Want het is natuurlijk zo dat radio en TV er zijn voor 't publiek en niet an dersom, hoewel sommigen in Hilversum na bijna zeventig jaar radio in Neder land daar nog steeds niet achter zijn. Het publiek komt vaak met heel zinnige din gen aanzetten en deredaktie van "Ratel" speelt daar voortreffelijk op in door meestal het kopstuk van het gewraakte programma om commentaar te vragen. Die probeert zich er dan meestal uit te kletsen, want fouten toegeven is een moeilijke zaak, en als luisteraar zit je dan als een onzichtbare hyena te wach ten tot zo'n kopstuk is geslacht. Maar het mooiste radio-programma is te beluisteren bij regionale Radio Gelder land, FM 103.5 Mhz, elke dinsdagoch tend tussen elfen twaalf uur. Een kwar tier lang mogen luisteraars opbellen en hun ergernis, waar dan ook over, de ether in slingeren. Radio-man Peter v.d. Hout zijn stem lijkt frappant veel op die van Fred O ster) luistert geduldig en houdt alles in het nette, zo mogelijk, want het is live-radio. Op telefoonnum mer 085-5111133 kan een ieder zijn grieven kwijt. "Weet je waar ik nou zo 'n hekel aan heb", mopperde laatst ie mand, "aan het opstaan. Daar moet toch iets tegen te doen zijn?" Je valt toch even stil bijzo 'n klacht? "Dan blijf je toch lek ker liggen?", probeerde V.d. Hout nog maar da's een antwoord van niks, dat be sefte hij zelf ook wel op hetzelfde mo ment want dat had die mijnheer aan de telefoon zélf wel kunnen bedenken. Wat is op zo 'n moment wijsheid, dames en heren? We voelen met de beller mee want we hebben zelf ook vaak zat de pest aan opstaan, maar we moeten nou een maal, omdat de hypotheek betaald moet worden en Holland International aan de deur rammelt met een giro-cheque om dat we de volgende vakantie reeds ge boekt hebben. "Ik baal van al die mensen die bellen omdat ze ergens van balensprak een tijd geleden iemand aan de telefoon. Mij n achting voor Peter v.d. Hout stijgt elke week want steeds weer anticipeert hij met stoïcijns begrip op de noden van zijn klanten. Soms komen er hele zinnige dingen naar voren, gewoon huis-tuin- en-keuken ongemakken die de mensen dwars zitten en diverse malen zit je je te ergeren aan de stompzinnigheid van bel lers. Maar ik blijf geboeid luisteren want diverse malen is het lachen geblazen, zonder dat zo bedoeld is. "Ik erger me rot aan m 'n hond omdat 'ie zo verhaart", klaagde een dame. Je hóórde V.d. Hout denken: "Dan doet u 'm toch weg?", maar natuurlijk was hij zo slim om dat niet te zeggen, dus werd 't even stil. "Elke dag ben ik een uur in de weer met de stofzuiger en als ik 'm dan zo in z 'n mand zie liggen, kan ik 'm wel een mep met de slang verkopen ging de ge teisterde vrouw door. "Maar aan de an dere kant, het is een heel lief beestje hoor. Ik heb hem al tien jaar en ik zou die schat voor geen goud willen missen. Ik moet er niet aan dénken dat 'm iets zou overkomen of dat iemand hem iets zou aandoen En ze ging nog wat mi nuten door over de fantastische eigen schappen van haar hondje. De man aan de microfoon luisterde geduldig en ik met hem. "Vriend V.d. Hout", zei ik zachtjes in mezelf, "als jij gezegd had wat ik dacht wat jij net dacht, had je nu een tijgerin bij de staart gehad. Dan was die dame in haar kleine Japannertje naar de studio van Omroep Gelderland getogen en was dwars door de pui gereden, op zoek naar jou". Een pracht programma. Eigenlijk hoef ik ook geen miljonair te worden. Als ik de pest ergens over in heb, bel in gewoon dat nummer. "Met Peter Koelewijn. Ik erger me rot aan de banken. Eerst hebben ze hun best gedan om alle lonen en salarissen via de bank te laten uitbetalen en leverde een bedrag op de rekening-courant nog ren te op. Toen kwamen de betaalcheques, die kostten niks. Maar al snel werd de rente van de R. C. afgeschaft en moest je gaan betalen voor de betaalpas. En nu moet je vijftig cent betalen voor elke meer uitgeschreven betaalcheque, als je per jaar meer dan 150 cheques gebruikt. Lekkere jongens Ik denk dat Peter v.d. Hout zal zeggen; "Stop je geld in een ouwe sok, net als opa". Waarom bel ik 'm dinsdag niet even? PETER KOELEWIJN

Soester Courant | 1990 | | pagina 11