NIEUWE ATTRACTIES VOOR JONG EN OUD national Superparasols bij restaurant Bauers nederlandse hartstichting DE BESTE IN VERF! A DE GROOTSTE KEUSIN Ijl [VilT BEHANG...! Rode Kruis Colonne houdt de vaardigheden op peil Speeldoos 'De grote vergissing' komisch maar niet echt leuk WOENSDAG 28 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Soesterbergsestraat 52 Soest Telefoon 02155-12563 Intuïtieve ontwikkeling Het laatste nieuws staat in de Soester Courant 60 jaar strijd tegen bosbrand Bronzen carillon en nieuwe "Parades" KEUKEN HOFFELIJKHEDEN Naar Keukenhof Op Keukenhof Ongeluk Ossendamweg Jongelui spannen touw over de Beetzlaan Inspraakavond 1990-maatregel Tasjesroof verijdeld NVSH-middag voor alleenstaanden Postzegel- en Muntenbeurs kwaliteit voor ogen giro300, bank70.70.70.600 Recreatief zwemmen in De Turf (tijdens vakanties geldt een afwijkend rooster). ZWEMMEN Toegangsgelden Zwemlessen Zonneweide Joop Visser De Speeldoos Theater-agenda JEU DE BOULES Open dag Jeu de Boules Babyfoon voorkomt geen inbraak Fiets in gestolen auto leidt naar dader Het zal de oplettende Soester niet ont gaan zijn. Menigeen zal bij het langs rijden of -fietsen nog eens verbaasd omgekeken hebben. Bij restaurant Bauers staan op het terras sinds enige tijd parasols die een tweede blik zeker waard zijn. Gastheer Maarten Beenen vindt die reacties alleen maar leuk: "De eerste week stond de telefoon niet stil. Veel complimenten, maar ook mensen die vroegen wat 'dat nou voor rare dingen waren'." Hij en zijn partner Martin de Jong zijn bijzonder gelukkig met de nieuwe aanwinst. De twee reuze-para- sols overdekken het hele terras, zonder het karakteristieke buitensfeertje aan te tasten. Er zijn nu meer mogelijkheden om buiten te eten. Wanneer een klein miezerig buitje de zon onderbreekt, hoeven de gasten zich geen zorgen te maken over hun diner of lunch: zij zit ten gegarandeerd droog. Het grote voordeel van de constructie is dat, het terras niet volstaat met kleine, gammele parasolstandaards aan iedere tafel. De twee enorme plu's zitten vast aan een stevige paal in het midden van het ter ras. Binnenkort zullen de parasols bo vendien voorzien worden van sfeervol le verlichting. Behalve met de unieke parasols, waar van er nog maar drie in Nederland staan, luidt restaurant Bauers ook het voorjaar in met speciale lentemenu's. Iedere dag overleggen zij met de leve ranciers welke verse gerechten die dag voorradig zijn. Dat betekent dat het menu elke dag wisselt van samenstel ling. Maarten Beenen en Martin de Jon en hun vaste medewerkers zijn zeer geluk kig met de nieu we superparasols waar er nog maar drie van in Nederland staan. Het restaurant zelf heeft ook de nodige veranderingen ondergaan. Zo is de tuinzaal opnieuw ingericht en bekleed. Deze zaal was al zeer populair voor bruiloften en partijen en straalt nu nog meer gezelligheid en klasse uit. Boven dien is in het restaurant iedere twee maanden een expositie te bewonderen van steeds een andere kunstenaar. De CLSN, Centrum voor stille levens- bezinning en natuurfilosofie, heeft als stichting tot doel het verlenen van hulp door intuïtieve ontwikkeling in de ruimste zin. Op 3 april a.s. start de stichting een nieuwe cursus voor het praktisch leren omgaan met energie, gericht op het in dividuele groeiproces van de deelne mer. De cursus wordt door een mannelijke en een vrouwelijke therapeut gegeven. Er zijn nog plaatsen vrij. De plaats wordt nog bekend gemaakt, afhankelijk van het aantal deelnemers, maar in elk geval in Soest. De duur is 10 avonden, twee uur per avond. De kosten zijn, al les inbegrepen f 200,- per persoon voor de hele cursus. Kan ook in gedeelten betaald worden. Inlichtingen en opgave bij Cobi Bron, tel. 20790. De Utrechtse Bosbrandweer Vereni ging bestaat 60 jaar. Reden genoeg dus om een feestje te vieren. Al 60 jaar houdt deze vereniging zich bezig met de bestrijding en preventie van natuur- branden. De grote bos- en heidebranden in 1929 waren 60 jaar geleden de aanleiding tot het oprichten van deze vereniging. In 60 jaar is er veel veranderd. Nieuwe technieken maakten efficiënter blus methoden mogelijk. Maar de taak, de organisatie en coördinatie bij de be scherming van natuurgebieden bleef. Op 30 maart viert de Bosbrandweer Vereniging het jubileum. Vanaf 14.30 wordt in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg een receptie gehou den. Met medewerking van de Com missaris van de Koningin in Utrecht, de heer Beelaerts van Blokland en het luchtbewakingsvliegtuig Charly zullen toekomst en heden van de bosbrandbe- strijding aandacht krijgen. Keukenhof heeft dit jaar niet stil gezeten. "Mijn belangrijkste op dracht", zegt ffenk Koster, tuinar chitect van Keukenhof, "is om ie der jaar het park te herzien, ont werpen te wijzigen en indelingen te veranderen. Wij beginnen hier mee direct nahet sluiten van Keu kenhof, zo omstreeks eind mei. Spectaculair is de aanplant van een 400 meter lang laantje blauwe druifjes in de Lindelaan. Een prachtig punt voor fotogra fen! Ook voor de hyacinten vra gen we dit jaar extra aandacht' Wat is er nog meer gebeurd? Haast te veel om op te noemen. Van een nieuw dak van gehard glas op de grote showkas tot en met een nieuw speeldorpje voor de kinderen. Een carillon met. liefst 18 bronzen klokken kan vanaf dit jaar op Keukenhof be luisterd worden. Het carillon werd vervaardigd door de we reldberoemde in 1660 gevestigde Koninklijke Klokkengieterij Petit Fritsen uit Aarle-Rixtel. Veel belangstellingzal er ongetwijfeld zijn voor de ruim 30 beelden die door zeven Nederlandse beel dende kunstenaars op de mooiste plekjes in het park zijn opgesteld. De binnententoonstellingen (bloemenparades) zijn met de Or chideeën Parade en de Alstroe- meria Parade tot zeven uitge breid. En niet te vergeten het spe ciale evenementenprogramma dat Keukenhof brengt in het ka der van het 150-jarig bestaan van de provincies Noord- en Zuid- Holland! Een perfecte kassa-organisatie staat borg voor snelle doorstro ming. Prima busverbindingen, o.a met de buspendel vanaf NS Sta tion Haarlem en extra de NZH sneldienst van NS Station Lei den naar Keukenhof. Gecombineerde trein- en toe gangskaarten verkrijgbaar bij vele NS stations. Meerdere restaurants met zon- terrassen. Spel- en speelmogelijkheden voor kinderen. Kinderboerderij. Gratis invalide-, wandel- en kinderwandelwagens beschik baar (tijdig reserveren). Vrijdagochtend stak een 16-jarige jon geman met een fiets plotseling de weg over. Een 21-jarige plaatsgenoot kon hem niet meer ontwijken en schepte de fietser. Per ambulance moest de 16-ja- rige naar de Lichtenberg vervoerd wor den. Hij had een aanzienlijke hoofd- wpnd opgelopen en werd naar de afde ling Traumatologie, gebracht. Vrijdagavond werd de politie gealar meerd omdat een stel jongelui een touw op ooghoogte over de Beetzlaan had den gespannen. De twee, een 13-jarig meisje en een even oude jongen hadden met hun gevaarlijke spelletje nog geen ongelukken veroorzaakt en werden door de politie en in bijzijn van hun ou ders zeer ernstig toegesproken. De Stuurgroep Emancipatie organi seert op 29 maart een inspraakavond over de 1990-maatregel. De avond wordt bijgestaan door de toneelgroep 'Het web', een cabaret over roldoorbre king. Deze zes dames uit Nijmegen wil len de mensen een spiegel voorhouden, zonder scherp of cynisch te zijn. De ro de draad door het stuk is 'zorg dat je zelfstandig en onafhankelijk bent'. Diezelfde rode draad loopt door het avondprogramma. De 1990-maatregel stelt, dat iedere vrouw vanaf haar 18de financieel voor zichzelf moet kunnen zorgen. Dat betekent dat het kostwin nerschap voor afhankelijke partners wordt afgeschaft. De groep vindt het van groot belang dat meisjes, maar ook jongens, worden gestimuleerd een be roep met perspectief te kiezen, zodat zij niet afhankelijk zijn van hun partner of een uitkering. De inspraak wordt gehouden in de Em- makerk aan de Regentesselaan en be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het kordate optreden van de eigenares van een tas en de oplettendheid van de bedrijfsleider hebben kunnen voorko men dat een 33-jarige man uit Utrecht met de tas van mevrouw er vandoor kon gaan. De bedrijfsleider zag de man bij binnenkomst opvallend naar tassen in de wagentjes kijken. Toen hij op een ge geven moment onopvallend een tas probeerde weg te moffelen, gingen ei genares en bedrijfsleider er onmiddel lijk achteraan en konden zo het misdrijf voorkomen. Op zondag 1 april organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort./'t Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinderen, in het gebouw van de NVSH aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. Aanvang 14.00 uur. In formatie: tel. 033-622217 (na 20.00 uur). De eerstvolgende beurs zal worden ge houden op zaterdag 7 april van 10.00 tot 16.00 uur in de kantine van de Zin- zendorf-mavo, vlak bij het Zeister Slot. De organisatoren hebben bovendien voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar liggen. van weedestraat 87 - soest - 02155-17120 De Rode Kruis Colonne doet er alles aan om bij te blijven. Afgelopen week hielden zij een interne oefening in en rond het eigen gebouw, villa Zonheuvel aan de Soesterbergsestraat. De colonne oefent vaak met de brandweer. Nu hiel den zij echter een training met alleen de leden van de Rode Kruis Colonne. Er komt veel kijken bij het werk van het Rode Kruis. Om alles in goede banen te laten lopen is het vooral belangrijk dat de medewerkers goed kunnen samen werken. Door deze oefening hoopt de vereniging het teamwork te stimuleren. De oefening was een groot succes, waar de deelnemers moe maar voldaan op te rug kunnen kijken. Laat Personen tot en met 14 jaar: f 2,15 per uur. Personen van 15 jaar tot en met 64 jaar: f 2,40 per uur. Personen van 65 jaar en ouder: f 1,35 per uur. Bezoekers: f 0,65 per uur. Opgeleid kan worden voor diplo ma A en B op maandag/donder dag of dinsdag/vrijdag, voor basis diploma en zwemvaardigheidsdi- ploma I, II en III op woensdag/za terdag. Zwemles voor volwassenen is op maandag- en donderdagavond. De duur van een zwemles is 30 mi nuten. Kosten: personen tot en met 14 jaar: f 32,50 per maand; personen van 15 jaar en ouder: f 37,25 per maand. Inlichtingen en inschrijvingen bij afd. Sport en Recreatie van de ge meente Soest, Steenhoffstraat 6, tel. 93542. 12.15 - 13.15 uur: vrij zwemmen 21.00 - 22.00 uur: zwemmen voor volwassenen Dinsdag: 12.15 - 13.15 uur: vrij zwemmen Woensdag: 9.20 - 10.20 uur: zwemmen met volwassenen 13.30 - 15.30 uur: zwemmen voor recreatiemateriaal 19.30 - 20.30 uur: zwemmen voor volwassenen 20.30 - 21.30 uur: zwemmen voor volwassenen Donderdag: 12.15 - 13.15: vrij zwemmen Vrijdag: 13.15 uur: vrij zwemmen Zaterdag: 13.30 - 15.45 uur: zwemmen met recreatiemateriaal Zondag: 10.00 - 12.00 uur: vrij zwemmen 12.00 - 14.00 uur: vrij zwemmen Gebruik van zonneweide: f 1,00 per kwartier Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Humor. Van Dale zegt er dit van: "oog en gevoel voor vrolijk makende tegen strijdigheden tussen voorkomen en be doeling of betekenis van zaken, hande lingen en gebeurtenissen, de neiging het vrolijkmakende in gebeurtenissen het meest te doen uitkomen." Het Antwerpse toneelgezelschap Ivon- ne Lex hield er wat de humor betrof dinsdag 20 maart j.1. in de Baarnse Speeldoos een geheel andere opvatting op na. De komedie "De grote vergis sing", in de vooraankondiging werd zelfs een vergelijking getroffen met het werk van Freydeau, bleek tijdens het uitpakken een lingerie-klucht te bevat ten. Gekkebekkentrekkerij in combina tie met veel stemverheffing en knallen de deuren waren de ingrediënten van een broodmager gegeven. Afgaande op deze voorstelling moet er een wereld van verschil liggen tussen wat onze zuiderburen en wij onder humor, dan wel komedie verstaan. Aan komende situaties geen gebrek, maar de overacting werd tot in het kwa draat doorgevoerd, waardoor de matig gevulde Speeldoos-zaal ongeveer in een lach-of-ik-schiet positie werd ge manoeuvreerd. In de pauze van deze slechts 80 minuten durende voorstelling vernam ik dat het hier een persiflage op het genre klucht en smijtwerk betrof. Velen met mij heb ben het er, ook na de pauze, niet in kun nen ontdekken. Een persiflage vraagt een subtieler en doorzichtiger aanpak dan een uitsluitend van dik-hout-zaagt- men-planken benadering. Toch zijn er binnen het toneelgezel schap Ivonne Lex voldoende mogelijk heden aanwezig om uitstraling aan ta lent te geven. Vooraan staat de acteur Frans Maas, en verder dienen een per fecte timing, een zeer inventief décor en een volmaakte rolkennis te worden ver meld. Alles in huis dus om in een vol gend optreden revanche te nemen. Slechts over het begrip humor dienen we het vooraf dan wel eens te worden. Lr. Donderdag 29 maart, 20.15 uur Over the Top" Dansgroep Opus One met een pro gramma van dans, zang, mime en spel. Kaarten f 18,- Pas 65/CJP f 16,-. Donderdag 5 april, 20.15 uur "Een nacht ijs" Toneelstuk met in de hoofdrollen Peter Faber en Olga Zuiderhoek. Kaarten f 22,50 Pas 65/CJP f 20,-. Vrijdag 6 april, 20.15 uur "Joop Visser" Joop Visser met nieuwe en oude "Vis- ser"-chansons. Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 15,-. Zaterdag 21 april, 20.15 uur "Europa, muzikale speurtocht zonder grenzen" Marco Bakker, met instrumentale be geleiding, maakt een muzikale reis door Europa. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Woensdag 25 april, 20.15 uur "Tour de chant" Nieuw cabaretprogramma met in de hoofdrol Jasperina de Jong. Kaarten f 27,50 Pas 65/CJP f 25,-. Op vrijdag 6 april komt één van Neder lands eigenzinnigste kleinkunstenaars naar de Baarnse Speeldoos: Joop Vis ser. Wie is deze zanger die zijn eigen teksten schrijft? Begin jaren zestig was er een student uit Leiden die zong over liefde, politiek en andere prikkelende zaken. Zij naam: Jaap Fischer! Met liedjes als: De Monnikken, Het Ei en nog vele andere, vaak shockerende lied jes had hij veel succes. Nederland was onstuimig. Er gebeurde van alles. Het was de tijd van roemruchte studenten cabarets met o.a.: Rinus Ferdinandusse en Paul van Vliet. Jaap Fischer studeerde in 1965 in Lei den af, in niet westerse sociologie en vertrok uit Nederland. Hij werkte voor de Verenigde Naties in Rome, Bangkok en Zanzibar. Had Jaap Fischer genoeg van de successen in Nederland? De wildste verhalen deden de ronde. Zelfs was er het gerucht dat hij zelfmoord ge; pleegd had. In 1973 melde de pers dat hij gepromo veerd was op een proefschrift over 5 dorpskranten in Oost Groningen. In 1975 begon hij weer op te treden, nu als Joop Visser. Afspraken werden ge maakt onder de voorwaarde, dat de naam Jaap Fischer in de publiciteit niet gebruikt zou worden. Joop weigert lied jes uit de zestiger jaren (Het Kerkhof, De Koning, Hutje etc.) te zingen. Die tijd is definitief voorbij. Joop Visser zingt zijn eigen liedjes die het midden houden tussen Nederlandse cabaretlied en het Franse chanson. Op zondag 1 april kan men kennisma ken met de Jeu de boules sport in Soest. Aan de Gemshoorn liggen vier jeu de boules banen. Men kan het spel spelen met door de leden beschikbaar gesteld materiaal. Ook is er een informatie stand. Vanaf de Koningsweg is de route aangegeven door middel van bordjes. Het bestuur van de vereniging heet ie- deren van 11.00 uur tot 16.00 uur van harte welkom. Dat een babyfoon alleen maar geschikt is om op de baby te passen en voor niets meer ondervonden de bewoners van een huis aan de Hartmanlaan. Zij waren even de deur uit en hadden de buren ge vraagd om via de babyfoon een oogje in het zeil te houden. Toen zij de deur uit waren hebben inbrekers ongestoord de video en de kleurent.v. weg kunnen ha len. Noch de baby, noch de buren zijn er wakker van geworden. In de gestolen eend die vorige week werd teruggevonden bij ziekenhuis Zonnegloren was een fiets aanwezigdie niet van de eigenares van de auto was. Aan de hand van die fiets kwam de poli tie bij een jongeman terecht die niet al leen verantwoordelijk bleek voor de diefstal van de eend, maar ook nog eens 27 andere inbraken op zijn geweten had. In deze zaak zijn nog twee andere mannen aangehouden, waaronder een heler die een groot deel van de gestolen goederen al had verkocht. Het team was verantwoordelijk voor een serie in braken in bouwketen in Baarn, Leus den en Amersfoort, in woningen in Soest, Baarn en Amersfoort en een ca ravan en aanhangwagen in Den Haag en Hilversum. Bovendien had een lid van dit landelijk opererende trio met een gestolen bankpas en pincode geld op weten te nemen bij diverse banken. De hoofdverdachte zit nog steeds in be waring, de andere twee zijn op last van de Officier van Justitie weer in vrijheid

Soester Courant | 1990 | | pagina 17