Uitstekende prestatie Stam/SoYoCo dames Agavs 2 wint derby tegen SoVoCo Onderlinge wedstrijden Springbokken-selectie AY Pijnenburg introduceert Fit-Start WOENSDAG 28 MAART 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 VOLLEYBAL Heren gezocht voor 30+- honkbalteam HONKBAL Shot 2 door voor kampioenschap TAFELTENNIS SCHAATSEN Kampioenschap luidt seizoen uit Wie aan sport doet leest de Soester Courant Goede generale Red Stars heren BASKETBAL Heren 1 tegen Dunckers om kampioenschap Henny Pot en Harry van Brummelen beginnen wegseizoen §oed ATLETIEK auto smeeing Matige prestaties Soestdijk BILJARTEN GYMNASTIEK TENNIS Coopertest sluit trim- en opent tennisseizoen J.van Veenendaal gewestelijk kampioen Bowling Bond BOWLING HOCKEY MHC Soest De dames van Stam/SoVCco hebben zaterdag bewezen ook onder druk tot resultaat te kunnen komen. In de zeer belangrijke wedstrijd tegen Devoico uit Deventer werd een ruime 3-0 over winning geboekt en daarmee zijn de degradatie zorgen zo goed als van de baan. Vooraf was de spanning groot, want de Deventer-ploeg stond 2 punten onder de Soester dames en het onderling ver schil met een vijftal andere ploegen be droeg steeds 1 punt. Winst zou de So- VoCo dames de nodige lucht geven en tevens de Deventer dames ernstig in de problemen brengen. Beide ploegen stonden zodoende onder zware druk, maar SoVoCo begon de wedstrijd toch onbevangen en zeer geconcentreerd. Zowel de aanval, de passing als de ver dediging waren prima verzorgd en zon der ook maar een moment in de proble men te komen werd de eerste set met 15-2 in Soester voordeel afgesloten. De tweede set ging tot 4-4 gelijk op, waarna de Soester dames opnieuw het initiatief namen en uitliepen tot 11-4. Devoico kwam terug tot 11-7 waarna de Soester dames uitliepen naar 14-7. Alles wees op een 2-0 tussen stand, maar opeens verzwakte de Soester ploeg en Devoico kwam angstig dicht bij. Er verscheen zelfs 14-12 op het scorebord en coach Fred Kuiper had twee time-outs nodig om zijn team weer op het rechte pad te brengen. Uiteindelijk werd de tweede set met 15-12 in Soester voordeel beeïndigd. De derde set was min of meer een for maliteit. Met niet minder dan 15-1 lie ten de SoVoCo dames er geen misver stand over bestaan wie deze middag de sterkste was. Gezien de uitslagen van de concurrentie moet het wel heel erg raar gaan als de SoVoCo dames volgend sei zoen niet opnieuw in de eerste divisie uitkomen. Dames 2 moest het opnemen tegen het op de vierde plaats staande Thornax uit Woerden, dat nog zeer kansrijk is voor een promotieplaats. Het tegen degra datie vechtende tweede team van de Soester-dames heeft zich deze middag weer van de beste kant laten zien. Met een geweldige inzet werd partij gegeven en ondanks het 2-3 verlies konden de dames met opgeheven hoofd het veld verlaten. De eerste set werd na een schijnbaar kansloze achterstand met 15-13 verloren, de tweedeset werd al vechtend met 15-12 gewonnen. In de derde set kwamen de dames op grote achterstand maar met een enorme inzet werd teruggevochten en uiteinde lijk werd de set zelfs met 15-13 gewon nen. Het was uiteindelijk Thornax dat met 15-13 deze set in haar voordeel be sliste. De vijfde set, altijd een loterij via het ralley point systeem, werd door Thor nax met 15-10 gewonnen. Heren 2 behaalde in twee wedstrijden de volle winst. Leos 4 werd met 3-1 verslagen en de derby tegen SoVoCo met 3-0 gewonnen. Het eerste dames team van Agavs heeft de kans op pro motie naar de eerste klasse verspeeld. Het team verloor van de medekans- hebster Leos 3 uit Leusden met 0-3. De heren van Ibas/Agavs boekten een 3-0 winst op het zwakke VIF 2 uit Hil versum. Heren 2 van Agavs speelde de afgelo pen week twee wedstrijden. Allereerst moest in Hoevelaken tegen Leos 4 een (bij een 1-0 voorsprong afgebroken) wedstrijd worden uitgespeeld. De vol gende dag moest worden aangetreden voor de derby tegen plaatsgenoot So VoCo. De wedstrijd tegen Leos 4 werd gewonnen met 1-3. In de derby tegen SoVoCo uit Soest speelde Agavs een goede partij. De eer ste set werd overtuigend gewonnen. Vooral de snelle middenaanval van Agavs was een onoverkomelijke hin dernis voor SoVoCo. Regelmatig wis ten Frank Bredius, Floor van Westre- nen en Herman van Rooyen zonder blok te scoren. In de tweede en derde set wist Agavs eveneens de wedstrijd naar de hand te zetten door met gevarieerde aanvals- spel de verdediging van SoVoCo te ont regelen. Hierdoor werd de derby met 3-0 in het voordeel van Agavs afgeslo ten. Het eerste damesteam van Agavs speel de in de Banninghal te Soesterberg te gen Leos 3 uit Leusden om de tweede plaats in de tweede klasse. Deze plaats geeft recht op promotie wedstrijden naar de eerste klasse. De achterstand van Agavs bedroeg twee punten die bij winst overbrugd zouden worden. Agavs startte de eerste set zeer zenuw achtig en maakte daardoor onnodig veel fouten. Leos won de set met 6-15 door gedegen te blijven spelen. In de tweede set leek er rust in het team te zijn gekomen. Tot 5-5 was het een ge lijk opgaande strijd. Vanaf dat moment verdween de eenheid in het team van Agavs waardoor Leos ook de tweede set makkelijk naar zich toe kon trekken: 7-15. De kans gelijk te komen met Leos op de tweede plaats was met de 0- 2 ach terstand verdwenen. Aangeslagen be gon Agavs de derde set. Leos bleef het eigen gedegen spel spelen waarop Agavs geen antwoord vond. Daardoor won het team uit Leusden volkomen te recht ook de derde set (9-15) en de wedstrijd met 0-3. Door de winst van 3-0 is Leos nu vrijwel zeker van het spe len van promotiewedstrijden. Dames 2 van Agavs speelde met 2-2 ge lijk tegen SVH uit Hoogland. De ploe gen waren aan elkaar gewaagd waar door het gelijkspel een juiste uitslag was. Na het succes van het inmiddels ge starte 30+-damessoftbalteam, blijkt er zowel binnen als buiten de honk- en softbalvereniging De Knickerbockers uit Soest ook belangstelling te bestaan voor een 30+-herenhonkbalteam. Van verschillende zijden bereikte het bestuur van de Knickerbockers de vraag of er dit seizoen binnen de club ook ruimte is voor een veteranen-honk balteam. Het bestuur van de vereniging juicht deze ontwikkeling van harte toe en heeft daarom het initiatief genomen een dergelijk team op te zetten. De Knickerbockers zoeken daarom (oud-)honkballers die wel weer eens een balletje willen gooien op recreatief niveau. Ook geïnteresseerden, die zich het spelletje nog herinneren vanuit hun schooltijd, of anderszins belangstelling hebben voor de honk- en softbalsport zijn uiteraard van harte welkom bij De Knickerbockers. De training voor het 30+-honkbalteam wordt voorlopig gekoppeld aan die van het eerste herenhonkbalteam, dat ie dere zondag op het veld aan de Ko ningsweg 7a actief is. Belangstellenden zijn van harte welkom om eens een kijk je te nemen. Honkbal is een in ons land tamelijk po pulaire sport, waarbij het vooral op spelinzicht en techniek aankomt. On der leiding van ervaren spelers en een coach kunnen de beginnelingen zich deze elementaire grondslag eigen ma ken, terwijl zij die al enige tijd niet meer gespeeld hebben op hun gemak hun techniek kunnen bijschaven. Honkbal is een sport, die tot op relatief hoge leef tijd gespeeld kan worden en waarbij met name de sociale contacten uiterst belangrijk zijn. Meer informatie over de honk- en soft balsport in het algemeen en De Knic kerbockers in het bijzonder is verkrijg baar bij de secretaresse Corry Grob- ben, Braamweg 11,3768 CD Soest (tel. 02155-14080). Na vijf wedstrijden is de landelijke se niorencompetitie nu halverwege. Shot 1 staat na de 7-3 winst op Rhenus ruim aan kop, maar dat is geen verrassing. Het eerste degradeerde vorig jaar nogal onnodig uit de 2e divisie en de verwach ting was dat dat deze helft wel 'even' rechtgezet zou worden. Opvallend is dat ook het tweede meedoet aan de kampioensrace. Afgelopen zaterdag werd in Malden bij koploper De Kroon 1 verrassend met 7-3 gewonnen, zodat ook Shot 2 zich boven aan de lijst van kanshebbers heeft genesteld. Voor de jeugd geldt een even positief verhaal. Zowel het eerste als het tweede jeugdteam kunnen kampioen worden. Shot 1 kwam tegen Woerden 1 wel niet verder dan een 5-5 gelijkspel, maar mag nog steeds op promotie hopen. Shot 2 is de play-offs om een plaats in landelijk C goed begonnen: met 7-3 werd Quick 3 van tafel geveegd. Senioren Het eerste seniorenteam won vrij ruim van Rhenus 1 uit Rhenen, maar was daar niet erg tevreden over. Bij tafelten nis telt immers elke gewonnen wed strijd als 1 punt en is 7-3 aanmerkelijk slechter dan 9-1. Shot liet twee wed strijden met 2 punten verschil in de der de game liggen. Kopman Hans den Blanken kan niets verweten worden, hij won al zijn wedstrijden in twee games en won samen met Arjen Hoogeveen ook het dubbel. Berend Jonker won 2 maal en een niet al te gemotiveerde Hoogeveen kwam slechts eenmaal tot winst. Zonder al te hoge verwachtingen reisde het tweede seniorenteam af naar Mal den, waar aangetreden moest worden tegen koploper De Kroon. Toen Shot ook nog met 2-0 achter kwam werd he lemaal niet meer aan winnen gedacht. Een sterk spelende Aksel van Elteren en winst in het dubbel brachten de Soes- ters echter op het goede spoor. De Kroon had daarna niet veel meer in te brengen en moest toezien hoe Shot de winst vrij eenvoudig veilig stelde. Aksel van Elteren, Dirk Schuiling en Eugene Staffhorst wonnen ieder twee partijen en mogen nu spelen om het kampioen schap. Jeugd Een gelijkspel is te weinig tegen het laag geklasseerde Woerden. De Soesters hadden dan ook weinig geluk. Maar liefst 4 wedstrijden werden met de be ruchte 2 punten verschil in de derde ga me verloren. Als je kampioen wil wor den mag dat eigenlijk niet gebeuren. Pieter Salentijn en Mark van der Horst scoorden ieder twee punten, terwijl pechvogel Patrick Dam één puntje pak te. Het tweede begon de eerste wedstrijd van de play-offs niet slecht. Met de 7-3 winst op het Hilversumse Quick werd de eerste stap gezet richting promotie. Sander van Elteren was goed op dreef en won driemaal, Edgar Feiten en Niek Fransen wisten daar nog 3 punten aan toe te voegen. Wie meer wil weten over tafeltennis kan bellen met voorzitter Joop Kok, (tel. 19349) en jeugdcommissaris Gerhard Busch, (tel. 13794). Uitslagen senioren: Shot 1 - Rhenus 1 7-3 De Kroon 1 - Shot 2 3-7 ATC 2 - Shot 3 4-6 Shot 4 - Pokerface 4 3-7 Shot 5 - Victoria 2 9-1 Shot 6 - Buna 5 4-6 Shot 7 - Quick 6 3-7 Buna 7 - Shot 8 5-5 Buna 8 - Shot 9 1-9 Shot 10-ATC 11 8-2 VEV 6 - Shot 11 5-5 Nederhorst 6 - Shot 12 9-1 Good Luck 8 - Shot 12 9-1 Shot 14 - Almeerspin 4 8-2 Shot 15 - Sukses 5 9-1 Uitslagen jeugd: Woerden 1 - Shot 1 5-5 Shot 2 - Quick 3 7-3 Shot 3 - Victoria 2 7-3 Shot 4 - Quick 5 2-8 Huizen 7 - Shot 5 4-6 ATC 6 - Shot 6 2-8 Good Luck 7 - Shot 7 3-7 Het eerste herenteam van Ibas/Agavs speelde tegen VIF 2 uit Hilversum. VIF 2 staat op de onderste plaats in de dis trictsklasse en speelde zeer zwak. In een wedstrijd die slechts drie kwartier duur de wist Agavs een 3-0 winst te boeken (15-8, 15-6 en 15-4). Vooral de mid denaanval van Emile Voest stelde VIF 2 voor problemen waar geen antwoord op werd gevonden. Heren 3 van Agavs verloor de thuis wedstrijd tegen SVH met 0-3. Met 43 pupillen in de bus naar Leiden, dat was afgelopen woensdag een groot feest. Het clubkampioenschap stond op het progrmma. In Utrecht is het ijs dan allang gesmolten vandaar de reis naar Leiden. De kinderen waren in vier groepen ingedeeld, zodat er een leuke strijd te zien was. De jongsten hebben in het eerste jaar al aardig leren rijden. To taal zou iedere deelnemer twee wed strijden te gaan hebben. Door de verre den tijden op te tellen, ontstond het klassement. Winnaars werden: 7-8 jr. meisjes Ingeborg de Lange, jon gens Willem Berghuis. 9-10 jr. meisjes Yvette Rauch, jongens Floris Elshof. 11 jr. en ouder meisjes: Saskia Baltus, 11-12 jr. jongens Niels Elshof. Tot slot werd bij de groep jongens ouder dan 12 jaar Wim Westeneng eerste. Wim Kort- wijk heeft zijn seizoen met de pupillen zaterdagavond afgesloten met een ge slaagde prijsuitreiking. Opvallend is dat er vanuit de pupillen geen rijders over gaan naar de wedstrijdselectie. In plaats daarvan werd gekozen voor het recrea tie schaatsen. Aanstaande zaterdag wordt de prijsuitreiking voor de licen tiehouders en recreatie rijders gehou den, en dan is het voor dit seizoen echt Het eerste herenteam van de Soester basketbalvereniging The Red Stars speelde afgelopen zondagavond een inhaalwedstrijd tegen het Utrechtse Cangeroes in de Catharijne sporthal. Het Soester team trad aan zonder Dick van der Hammen en zonder for- ward Bert Hilhorst. Het Soester team startte voortvaren. Binnen zes minuten keek Cangeroes te gen een 13-2 achterstand aan en werd aan Soester zijde uitstekend basketbal gespeeld., Zo werd er de gehele eerste helft geconcentreerd gespeeld en ook de wisselspelers waren geen enkele ver zwakking. Bij rust leidde de Soester for matie dan ook met 48-29 en het was de taak van het Soester team om op deze manier de tweede helft vol te houden en niet, weg te zakken. Even leek het ook mis te gaan, doch na vijf minuten herstelde de ploeg zich goed en had Cangeroes alleen nog maar de ijdele hoop enkele punten te mogen scoren. Red Stars nam wel wat gas te rug, doch de overwinning werd overtui gend met 89-64 in de wacht gesleept, waarbij het belangrijk was dat de lange mannen zowél verdedigend als aanval lend bij elkaar 58 rebounds wegpluk ten. Dames 1 Het Soester damesteam van coach Er- roll Hotie speelde zaterdagavond in Beukendal tegen het enkele plaatsen hoger staande Haagse Argus. De Soes ter dames met vele jeugdspelers aantre dend door blessures in de groep, had den er een hard hoofd in. Coach Erroll Hotie wist echter zijn da mes dermate op te peppen, dat zij een uitstekende wedstrijd speelden en Ar gus hun wil oplegden. De rust ging in met 34-28. Ook de tweede helft bleef het Soester team goed scoren en moest Argus toezien dat de Soester dames de ze wedstrijd winnend en winnend afslo ten 77-63. Meisjes-junioren Het ook op rayonniveau uitkomend Red Stars meisjesteam van coach Mi- chel van Drie speelde in Beukendal ook weer een goede partij basketbal. Jumpers is een pittige tegenstander en het verschil tussen beide teams was dan ook niet groot. Bij rust leidde het team van Van Drie met een klein verschil, 25-23, welke geringe voorsprong ook in de tweede helft voortdurend werd gehandhaafd. De press die Jumpers in de laatste fase inzette leverde wel veel fouten op maar geen punten, zodat de Red Stars meisjes verdiend met de overwinning, 59-53, gingen strijken. Heren 2 Het tweede herenteam speelde afgelo pen zaterdag in Zeist tegen de nummer vijf van de ranglijst BZ'72, terwijl de Soester reserves zich enorm moeten in spannen om degradatie niet te ontlo pen. Het ziet ér naar uit dat dat gaat luk ken want afgelopen zaterdag haalden zij een huzarenstukje uit door mét 68- 65 de zege te pakken in Zeist. Heren 4 Het derde- en vierde herenteam zitten in dezelfde afdeling en speelden j.1. za terdag tegen elkaar. De eerste ontmoe ting werd eertijds duidelijk gewonnen door het derde team, doch de laatste weken is het vierde team goed bezig, zo dat het spannend was wie er als sterkste uit de bus zou komen. Nu waren de rol len omgedraaid en triomfeerde het der de team met 77-52. Overige uitslagen Red Stars JC2 - Red Stars JC123-154 Red Stars MCI - Bourgondië MC153- 24 Red Stars JB1 - Hoevelaken JB198-50 Red Stars XD1 - Sparta XD1 99-50 Red Stars 5 - Woodpeckers 2 57-36 Aanstaande zaterdag is de ontmoeting van het jaar. Het eerste herenteam van Red Stars ontvangt dan in Beukendal de formatie van het Hilversumse Dunc kers. Beide teams zijn dit jaar veruit het sterkste en staan maar liefst veertien en zestien punten voor op de nummer drie. De toekomstige kampioen zal automa tisch promoveren en de nummer twee speelt alsnog promotiewedstrijden. Op dit moment staat Dunckers er het beste voor, want zij hebben de eerste ontmoeting in Hilversum gewonnen. Nu is het de taak van de Red Stars heren om revanche te nemen. Lukt dit niet dan is Dunckers direkt kampioen, doch bij winst van de Soester formatie zal als nog een beslissingswedstrijd tussen de rivalen noodzakelijk zijn. De wedstrijd wordt gespeeld aanstaan de zaterdag om half acht in sporthal Beukendal. Voor deze wedstrijd zal er een grote verloting plaats vinden, waar bij prachtige prijzen te winnen zijn, ten bate van een jeugdkamp eind mei voor een zeventigtal Red Stars jeugdleden. Als voorbereiding op de komende ma rathons van Rotterdam (22 april) en Utrecht (29 april) hebben de lange af standlopers van AV Pijnenburg in het afgelopen weekeinde meegedaan aan diverse wedstrijden buiten de regio. Ondanks het slechte weer, met veel wind en regen geheel in tegenstelling met het vorige weekeinde, kan door de lopers teruggekeken worden op een ge slaagde generale. Heerde Jan van de Lee stond afgelopen zater dag aan de start voor een wedstrijd over 30 km. De laatste weken was er wat twijfel over de vorm, maar in Heerde bleek dit volledig ongegrond. Jan reali seerde een eindtijd van 2.07.22, waar mee hij duidelijk maakte, dat een tijd van onder de 3 uur op de marathon tot de mogelijkheden hoort. Dordrecht Henny Pot en Bert van Velzen, beiden eveneens zich voorbereidend op de ma rathon, deden Dordrecht aan, waar een afstand van 20 km op het programma stond. Henny, vorige week in Schoorl al in goede doen, bevestigde haar opgaan de lijn door in Dordrecht op een even eens winderig parcours een tijd neer te zetten van 1.20.12, waarmee zij een tweede plaats opeiste. Bert van Velzen kwam in een sterk veld ook bijzonder goed uit de voeten met een tijd van 1.12.56, waarmee hij een zeventiende plaats bezette. Corine Wal let tenslotte voltooide haar 20 km in een tijd van 1.40, waarmee zij aantoonde langzaam maar zeker weer de opgaande lijn te pakken te hebben. Rijpswetering Dit parcours staat beter bekend als de Zilveren Molenloop. Ook hier een drie tal Pijnenburgatleten aan de start voor de 20 km door de polders en langs de molens rond Rijpswetering. Gert de Ruygt bereikte in het loopgeweld met een eindtijd van 1.08.31 een zeventien de plek hetgeen na alle blessureperike len een aardige opsteker was. Harry van Brummelen deed het weer uitstekend: deze immer vechtlustige lange-afstandloper van AV Pijnenburg wist in de Veteranenklasse wederom een plaatsje op het ereschavot te realise ren. Nu werd hij zeer verdienstelijk der de met een eindtijd van 1.11.44, waar mee hij zijn clubgenoot en trainings maatje Eef van de Brink ruimschoots voorbleef. Eef bereikte de finisch na 1.15.24. 'Wat doe jij toch zo vaak bij Auto Smeeing?' 'Eerlijk gezegd: even een bakkie doen'. Moet een reparatie of een proefrit altijd aanleiding zijn om eens bij Auto Smeeing langs te gaan? Integendeel. Veel mensen komen regelmatig zomaar langs. Ze kijken wat rond, maken een babbeltje en nemen een kop koffie in onze coffeecorner op de 1e etage. En dat kan makkelijk. De opvattingen van Auto Smeeing over gastvrijheid zijn heel ruim. Net als onze visie op service. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14,3762 EC Soest. Tel. 02155 -13227. Van de drie teams van biljartvereni ging 'Soestdijk', uitkomende in district Eemland van de KNBB, speelde het tweede team nog zo bijzonder slecht en verloor. De overige twee teams be haalden slechts een nipte remise. Het eerste team dat uitkomt in de C2A- klasse speelde een uitwedstrijd tegen het derde team van BVL uit Leusden. De eerste partij van Rien van Geeren- stein tegen van Maurik werd met een mooi gemiddelde van 2.12 door de Soestdijk-speler gewonnen. Harry van Brienen daarentegen speelde in de daaropvolgende wedstrijd tegen Klok slecht en verloor kansloos. Jan van den Brink moest in de beslissende partij aantreden tegen de sterke Bakker. Na een enerverende strijd werd het uitein delijk een gelijkspel, wat tevens een 3-3 gelijkspel over de gehele wedstrijd bete kende. Het in de C2B-klasse spelende tweede team speelde uit tegen het derde team van De Baggelaar uit Nijkerkerveen. Gezien het goede resultaat van de vori ge week werd er met redelijk vertrou wen aan deze wedstrijd begonnen. De eerste partij van Cees Oostergo tegen van de Bunt haalde direct al een streep door de rekening. Oostergo speelde nauwelijks boven de 1.00 en was dan ook kansloos. In de tweede partij van Gosse Wessel tegen van de Brandhof was het voor Soestdijk al niet beter, zo dat het tweede verlies niet meer dan lo gisch was. In de laatste partij van Wim van Vulpen tegen Schotsman waren de krachten wat beter verdeeld. Aan het eind kwam van Vulpen net wat te kort om te winnen en daarmee het verlies wat dragelijker te maken. Na de fraaie overwinning van vorige week nu een dikke 6-0 nederlaag. Het in de C4B-klasse uitkomende der de team speelde een thuiswedstrijd te gen het eerste team van De Wiekstoters uit Hoevelaken. In dit team spelen twee dames mee. In de aanvangspartij van Toon Kareisen tegen Hogewind speel de Kareisen een uitstekende wedstrijd en met een fraai gemiddelde van 2.20 was hij zijn tegenstander gemakkelijk de baas. De tweede wedstrijd van Joop van Veenendaal tegen mevrouw Meyers was lange tijd in het voordeel van Van Veenendaal, maar een serie van 16 van zijn tegenstandster deed hem uiteindelijk op een carambole ver liezen. Jan-Willem Hilbrands deed te gen mevrouw van den Berg wat wij de laatste tijd van hem gewend zijn. Win nen dus! Weliswaar was zijn gemiddel de niet zo geweldig, maar voor de over winning was dat niet belangrijk. De daarop volgende beslissende partij van Ton Silker tegen Meyer werd dik door Spilker verloren. Evenals het eerste team ook voor dit team een gelijkspel, 4-4. Met nog twee wedstrijden te spelen begint het voor het derde team te span- De jaarlijks georganiseerde onderlinge wedstrijden, die zowel voor de recreatie gym als het turnen worden gehouden, vonden op 20 maart voor de meisjes van de selectie plaats. Om 16.00 uur startten de meisjes 9-11 en 12-15 jr., turnend op B en C-niveau. Onder toe ziend oog van familie en vrienden, die enthousiast na iedere oefening applau- diseerden, werkten de meisjes netjes maar zenuwachtig hun oefeningen af. Eerst werd aan de brug-ongelijk en op de balk geturnd, daarna kwamen de vrije-oefening en sprong. Na een wat rommelig geheel werden om 18.00 uur de uitslagen bekend ge maakt: meisjes 9-11 jaar 1. Susanne van Noppen 30.1 pnt Anna Verhoeven 30.1 pnt 2. Tanja Beernink 29.2 pnt 3. Rachel de Goede 29.0 pnt Meisjes 12-15 jaar 1. Ester van Oest 33.6 pnt 2. Linda van Willigen 33.2 pnt 3. Natasja Sprengers 31.4 pnt Om 18.15 uur startte de volgende groep. Deze meisjes in de leeftijd 8-12 jr. turnen op D-niveau. Ze werden op niveau en niet per leeftijdsgroep beoor deeld. Deze jonge turnsters hebben nog nooit aan rayon-wedstrijden deelgeno men. Gezien het feit dat zij momenteel hard vooruitgaan en na 1 april meer trainingsuren krijgen, zullen zij in het volgende wedstrijdseizoen meer in het voetlicht treden. Ook hier was veel pu bliek, dat zo mogelijk nog enthousiaster was dan bij de vorige groep. Heel serieus en fanatiek werkten de meisjes hun oefeningen op de brug-on gelijk, de langemat en de evenwichts- balk af. Daarna werd door alle meisjes de kastsprong nog gedaan. Het geheel verliep vlot en om 19.30 uur kon de uit slag bekend gemaakt worden. 1Renate Alberts 31.1 pnt 2. Monique Hilhorst 30.9 pnt 3. Pam Groenestein 29.9 pnt Met dank aan alle jury-leden, de tel- commissie en helpers, waar gelukkig ie der jaar weer op gerekend kan worden werden dit keer de onderlinge wedstrij den voor de selectie-groepen afgeslo ten. Op 7 april wordt in sporthal Beu kendal tijdens de sponsorloop de club kampioen bekend gemaakt. Fit-Start '90 is een trainingsprogramma dat een ieder die mee wil doen, na 3 maanden een redelijk tot goede condi tie garandeert. AV Pijnenburg hoopt met dit program ma juist die personen te bereiken, die reeds tijden met het idee rond lopen iets aan zijn of haar conditie te doen, maar dit steeds uitstellen uit vrees, dat men toch niet mee kan komen. Deze vrees is echter volledig ongegrond aangezien AV Pijnenburg de training volledig af stemt op het conditieniveau van de deelne(e)m(st)ers, hoe laag dat ook mag zijn. Onder deskundige leiding zal een ieder gedurende een 3-tal maanden (eind maart tot eind juni) dusdanig begeleid worden, dat men na afsluiting van deze periode over een conditie beschikt, die men zich tevoren niet toegedacht had. Na afloop van deze periode is men van zelfsprekend volledig vrij zich aan te sluiten bij een van de bestaande recrea tie-, dan wel looptrainingen, die AV Pijnenburg telt. Naast de lichamelijke inspanningen, die men tijdens het Fit-Start '90 doet, biedt ditzelfde programma natuurlijk ruim schoots de mogelijkheid even de dage lijkse sleur te ontvluchten en met gelijk gestemden zich te ontspannen en nieu we energie op te doen. De trainingen worden gegeven op za terdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur en op woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Beide trainingen starten vanaf de Atletiekbaan aan de Bosstraat/Wieks- loterweg. Deelnemers aan Fit-Start '90 kunnen afhankelijk van tijd en gelegen heid zowel op de woensdagavond als op de zaterdagochtend meedoen, zonder dat daar extra kosten voor in rekening gebracht worden. Voor het laatste hoeft men het niet te la ten, want de kosten voor het Fit-Start programma bedragen slechts 30 gulden over de gehele periode van 3 maanden. Wie interesse heeft, kan op zaterdag 31 maart om 9.00 uur kennis maken met 'Fit-Start', die deze keer onder leiding staat van Wim van Dorrestein. Voor meer informatie kan men bellen met: Nelleke Boissevain, tel. 18641, Wim van Dorrestein, tel. 20727 en Jan Veen, tel. 17313. Met een coopertest besloten circa 40 le den van de tennisvereniging Soest-Zuid het trimseizoen. Gedurende 6 maanden hebben zij iedere zondag, weer of geen weer, hun conditie op peil gehouden om in het tennisseizoen goed van start te kunnen gaan. Al zo'n 15 jaar is deze groep op sportie ve wijze bezig. Niet alleen het sportieve element wordt belangrijk gevonden, ook het sociale aspect telt in ruime mate mee. Dit bleek zondag, toen na afloop alle deelnemers konden genieten van een overheerlijke Indische maaltijd die door de geniale kok, Peter Zwartjes en enkele helpers, met veel zorg was voor bereid. Het zal de laatste keer zijn geweest, dat de trimgroep in dit clubhuis bijeen is ge weest. Op nog geen 50 meter afstand wordt inmiddels een nieuw onderko men gebouwd, dat eind mei klaar zal zijn. Het Soestdijk-lid Joop van Veenendaal heeft vorig weekend met succes deelge nomen aan de Gewestelijke finale bandstoten vijfde klas. Na een aarze lend begin de eerste dag, waarin hij een partij verloor en een remise speelde, wist hij zich de tweede dag goed te her stellen en verder alle partijen te winnen. Uiteindelijk behaalde hij 11 punten uit 7 wedstrijden met een algemeen moyenne van 0.99. Als gevolg van dit goede resultaat mag Joop van Veenen daal deelnemen aan het Kampioen schap van Nederland. Deze finale, waaraan alle gewestelijke kampioenen deelnemen, zal worden gehouden in Herpen NB op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 april a.s. De afgelopen week was er één zonder spectaculaire uitschieters. Eén keer een 200-gama (H. Duyst: 206) maar verder weinig schokkende scores. Je zou gaan denken dat de krachten ge spaard worden voor het komende grote evenement. Tenslotte wordt op 7 en 8 april het onderste uit de kan verwacht op het Silver Star-Paastoernooi. Voor sommigen, die in de reguliere kompeti tie niet aan hun trekken zijn gekomen, betekent dit de laatste kans nog een keer op het schavotje te kunnen plaats nemen. Gezien de superformaties, die links en rechts geformeerd worden, mo gen we ook deze editie het nodige spec- takel verwachten! De Soester Bowling Bond is telkens weer blij verrast te constateren, dat zo- velen de bowlingsport een warm hart toedragen. Ook deze keer heeft de Soester middenstand zich -door de be schikbaarstelling van de prijzen ver bonden aan de traditionele loterij- be paald niet onbetuigd gelaten. Uitslagen maandagavond-Ieage, 19-03-90. Silver Star - Baanbrekers 0-5 Pin Downs - Bloopers 1-4 TPP-B-team 4-1 d'Oude Enghe - NGS 4-1 Bulls'Eye - Heineken 1-4 Turtles - Arrows 1-4 Uitslagen dinsdagavond-leage, 20-03-90 Veentuuters - C-drie 0-5 Grillroom Cairo - de Kapperij 1-4 Kegelkeilers - C-team 2-3 HAM - Naadje 4-1 Trio Bleeker - Bunk 3-2 Dexcrest - Vendetta 5-0 Autosch.Koffrie - Cobra's 1-4 Strajk - Silver Star 2 4-1 Big Boss - Invaders 0-5 Uitslagen jeugd (nagekomen) G-team - de Dotjes 0-5 MJC Boys - 4-1 The Flipstones - Anton's Jeugd 5-0 Uitslagen zaterdag Jongens: Maarn Al - Soest Al 2-2 Schaerweijde A4 - Soest A2 5-2 Soest BI - Huizen BI 4-0 Soest B2 - Nijkerk BI 1-4 Amersfoort Cl - Soest Cl 3-1 Huizen C3 - Soest C2 4-0 Soest Dl - Holestick Dl 5-2 Soest D2 - Leerdam Dl 1-8 Meisjes: Soest Al - Maarn Al 1-1 Soest A2 - Schaerweijde A3 2-2 Laren BI - Soest BI 3-0 Huizen B2 - Soest B2 2-1 Laren B4 - Soest B3 2-4 Soest B4 - Amersfoort B3 2-1 Soest Cl - Shinty Cl 7-2 Gooische C3 - Soest C2 4-0 Soest Dl - Huizen Dl 0-5 Soest D2 - Hilversum D4 0-3 Uitslagen zondag Heren: Soest 1 - Maarssen 1 2-1 Soest 2 - Baarn 2 1-0 Kampong 15 - Soest 3 1-9 Baarn 4 - Soest 4 2-4 Soest 5 - Fletiomare 5 0-5 Soest 6 - Phoenix 4 2-4 Gooische D - Soest A 1-7 Soest B - Culemborg B 2-0 Soest C - Fletiomare B 2-1 Dames: Kromhouters 1 - Soest 1 0-2 Soest 2 - SCHC 23 M Soest 3 - Voordlaan 6 2-1 Soest 4 - Leusden 3 1-2

Soester Courant | 1990 | | pagina 18