t> DeSoester Duinen Een onbezorgde Pasen? WV-geschenkbon in nieuw jasje Glass: aparte cadeaus in glas en kristal Soest 50 jaar geleden x 'AGINA 4 WOENSDAG 28 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw aandacht voor Mia n BR™ KELEN bv% HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Verzilverbaar in meer dan 150 zaken in Soest Vliegoefeningen Vliegbasis Rabobank opent 3e geldautomaat Plantenkweek-wedstrijd voor scholieren A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: CITROEN AX KUIJER - SOEST De sleutel tot 80.000 gulden diefstal 29 maart 1940 Met het hele gezin ge nieten van een knapperige brunch met natuurlijk eie ren zoeken voor de jeugd. Beide dagen f 22,50 van 12.00 tot 16.00 uur. Een onbezorgd avondje genieten van een uitge breid fondue/gourmet 4-gangen menu a f 37,50 P-P- Beide dagen vanaf 18.00 uur. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 Ontwerp-hinderwet- vergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken Soester- berg tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: -EFJE Interieur- en tentoonstellings- bouw B.V., Austerlitzseweg 55, Aus- terlitz, voor het oprichten van een in richting voor het vervaardigen van meubels en tentoonstellingsinrichting opslag in het perceel Amersfoortse- straat 15, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 12 april 1990. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvragen Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op de werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. Mini-Transport Nederland vof J.P.C.M. en P.C.J. van 't Klooster, In dustrieweg 16c voor het oprichten van een kantoor t.b.v. koeriersdien sten en stalling auto's op het perceel Dorresteinweg; b. Bodair B.V., Kostverlorenweg 5b voor het oprichten van een inrichting voor de prefabricage van plafondsys temen en verlichting op het perceel Kostverlorenweg 5b; c. Soester Gieterij, Dorresteinweg 62 voor het oprichten van een gieterij van ijzer, staal en non ferro op het perceel Dorresteinweg 62. Gemotiverde bezwaren tegen het verle nen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, AK A. A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 2762 DG Soest 02155- 17962/23789 Aan de landelijke WV-geschenkbon is het een en ander veranderd om deze cadeaubon populairder te maken. En dat lijkt aardig te lukken. De bekende bon heeft de bloemen verwisseld voor een actueel feestelijk lintje. Maar de bon heeft niet alleen een ander uiterlijk gekregen. Vroeger was de bon maar op heel beperkte schaal in te leveren. Niet meer dan 30 winkeliers in Soest waren voorheen bereid hun waren of diensten af te staan in ruil voor de geschenkbon. Vorig jaar is het VW een grote lande lijke actie begonnen om de winkeliers en bedrijven te overtuigen van de aan trekkelijke kanten van de VW-bon. En met succes, zo blijkt. 150 bedrijven De heer A. Trippaers is voorzitter van het VW. Hij is zeer tevreden met de re- sulaten van de actie. "Inmiddels hebben zich in Soest al meer dan 150 bedrijven in allerlei branches aangesloten bij het VW. En voor de consument heeft dat natuurlijk grote voordelen," aldus de heer Trippaers. Hij denkt dat de VW- bon aan populariteit zal gaan winnen. Want niet alleen bedrijven waren en thousiast over de VW-bon nieuwe stijl, ook een aantal restaurants in Soest en attractieparken in Nederland, zoals de Efteling, zagen er wel brood in. "En een ander groot voordeel van de bon is dat degene aan wie je hem geeft zelf kan bepalen hoe hij of zij het bedrag besteedt. Nooit meer dubbele ca deautjes of geschenken die niet bij de ontvanger in de smaak vallen," vindt voorzitter Trippaers. Heel Nederland De bon is in heel Nederland te verzilve ren en is twee en een half jaar geldig. Volgens de wet immers, is de VW-bon een wettelijk betaalmiddel en moet daarom een beperkte geldigheid opge legd krijgen. Er zijn VVV-bonnen ver krijgbaar van 10 gulden, 12 gulden vijf- ig, 25, 50 en 100 gulden. Ze worden verstrekt in een mooie envelop. De ge schenkbonnen zijn in Soest alleen ver krijgbaar op het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. In Soesterberg kan men ze kopen bij de Rabobank. Bij de bonnen krijgt men bovendien een lijst met alle meewerkende winkels, restau rants en bedrijven die de bon accepte ren. waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling: voor a. en b.: te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 19 april 1990 een afspraak te maken, voor c.: te houden op woensdag 18 april 1990 om 09.00 uur in de commissieka mer, Lange Brinkweg 77 te Soest. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikkingen op de verzoeken van: a. A. Lanser, Soesterengweg 6 voor het oprichten van een agrarisch bedrijf op het perceel Soesterengweg 6; b.Frejo Soest B.V., Dorresteinweg 73, voor het oprichten van een metaal verwerkend bedrijf op het perceel Nijverheidsweg 24; c. W. Kok, Park 1, Heythuysen, voor het oprichten van een bar dancing op het perceel Koninginnelaan 42. Strekking van de beschikkingen: a. en b. positief en c. negatief op aan vraag. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Hinderwet ter inzage legging beschikking (artikel 40, lid 1 WABM) Burgemeester en Wethouders van Soest maken ingevolge het bepaalde in artikel 40 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend dat zij de bij besluit van 19 februari 1985, kenmerk I/SOS/ LV/HW 84-3 aan Auto van Doorn, Laanstraat 82 te Soest verleende ver gunning ingevolge de Hinderwet voor een herstelinrichting voor motorvoer tuigen annex showroom op/in het per cel Laanstraat 82, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6403 hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat ter voorko ming van bodemverontreiniging aan vullende voorschriften aan de verleen de vergunning zijn verbonden. Een ex emplaar van de beschikking ligt gedu rende een maand vanaf heden ter inza ge op de afdeling milieubeheer van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 8.3Ö -12.00 uur als mede in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsu ren. Ingevolge het bepaalde in artikel 49, tweede lid van de Wet algemene bepa lingen milieuhygierine staat tot een maand na dagtekening van deze kennis geving beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b.de betrokken adviseurs: c. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de be kendmaking van het voornemen; d.enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 38 van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroeps chrift moet worden gericht aan de voor- ziter voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschik king wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis met garage, Egeltjespad 19; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het plaatsen van een tuinhuisje, Apollo 2a; (artikel 8 lid 2 van de voorschriften be stemmingsplan Mercury) het plaatsen van een kap op twee ga rages, Turfstreek 207 en 209.; (artikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees) Alvorens een definitieve beslissing zal worden gnomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29 maart 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Commissie voor de beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat op vrijdag 30 maart 1990 om 16.15 uur in de commissiekamer in de dependan ce achter het gemeentehuis, Steenhoff straat 2 een openbare vergadering van de Commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 16.15 uur weigering van een aanlegvergunning voor het verharden van een bospad en voor het verharden van een oprij- laan(weg) op het perceel Paltz 2. 16.45 uur weigering van een vergunning voor de bouw van een faunahuis, serre, schuur en garage+berging op de percelen Hee- serspoor WZ 5/De Paltz 2. Informaties- Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag j Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service) De heer Trippars laar voor het VVV kantoor aan de Steenhoffstraat een pos ter van de nieuwe WV-geschenkbon zien. Foto: Goos van der Wilt. Vliegers van het op Vliegbasis Soester berg gestationeerde 298-helicopter squadron gaan op woensdag 4,11 en 18 april het avondvliegen beoefenen tot 's avonds twaalf uur. Het doorgaan van bovenstaande oefe ningen is afhankelijk van de weersom standigheden. Indien om deze reden het programma wordt afgelast, wordt dit op een andere datum ingehaald. Op donderdag 12 en vrijdag 27 april blijft de Vliegbasis Soesterberg ge opend tot acht uur 's avonds. De ver melde tijden zijn lichttijden. Op maandag 2 april zal in het kantoor aan de Smitsweg 4 de derde geldauto maat van de Rabobank Soest worden geopend. Met de ingebruikname van deze geldautomaat heeft de bank nu drie automaten verspreid in Soest staan. Het hoofdkantoor aan het Kerk plein en een kantoor in het winkelcen trum Overhees beschikken nu al enige tijd over een geldautomaat. Nu in het winkelcentrum Smitweg een Geldauto maat is geopend, denkt de Rabobank voldoende spreiding in Soest te hebben. Het kantoor is voor de plaatsing van de geldautomaat in de afgelopen maanden intern verbouwd. De Rabobank wil aan haar klanten zo veel mogelijk privacy geven. Hiervoor moest een extra ingang gebouwd worden, zodat de klanten tij dens een kasopname via de. geldauto maat in een halletje staan en niet buiten op straat. Uit onderzoek is namelijk ge bleken, dat de klant deze privacy erg op prijs stelt. De geldautomaat is aan de voorzijde van het kantoor geplaatst, zo dat de klanten er eenvoudig bij kunnen en ook in de avonduren gemakkelijk en veilig geld kunnen opnemen.. Het geld opnemen door middel van de Geldautomaat wordt steeds populair der. Inmiddels gebruiken ruim 60% van de klanten van de Rabobank Soest een pas met een pincode voor het opne men van contact geld. De bank ver wacht overigens, dat dit aantal de ko mendejaren nog fors zal toenemen. De automaten van de Rabobank zijn overi gens niet alleen voor de eigen klanten geschikt; ook klanten van alle andere banken kunnen gebruik maken van de ze Geldautomaten. Alle Soester basisscholen krijgen in de week van 9 april (exacte datum nog niet bekend) een pakket met zo'n 70 plan ten bezorgd. Deze planten zullen dan door een groep leerlingen moeten wor den verzorgd en opgekweekt. De resul taten zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. Deze jury zal be staan uit leden van de werkgroep Flora- lia van Groei en Bloei Soest. Floralia deelt in samenwerking met de gemeente al een aantal jaren plantjes op de basisscholen uit. Uit het grote aantal aanvragen elk jaar blijkt dat de belang stelling bij de scholen voor kamerplan- tenlessen erg groot is. Om nu het resul taat van maandenlange kwekerijactivi teiten aan het grote publiek te presente ren, is besloten er dit jaar een wedstrijd voor alle basisscholen van te maken. Nadat de planten door Floralia en de gemeente zijn uitgedeeld, kunnen de leerlingen met behulp van een bijbeho rende lesbrief meer te weten komen over hun plantjes en de verzorging er van. In de week van 2-7 juli komt de ju ry op de scholen langs om de resultaten te hoordelen. De beste bloemstukken zullen worden tentoongesteld tijdens de grote slotmanifestatie op 11 juli (15.00 uur) in de Kinderboerderij. Tij dens deze manifestatie zal de definitie ve uitslag bekend worden gemaakt. Meer informatie over de wedstrijd in het bulletin GifGroen dat bij het infor matiecentrum verkrijgbaar is. van BREUKELEN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155 - 17962/23789 SOEST Schrikslaan In een rustige en karakteris tieke omgeving gelegen halfvrijstaand woonhuis met c.v. (1,5 jaar oud), berging en garage Ind.: hal, toilet, kelderkast, open keuken, ruime woon kamer, 3 slaapkamers, douchecel en overloop De ruime bergzol der is te gebruiken als logeerruimte. De verdieping is voorzien .van nieuwe kunststof kozijnen en dubbele beglazing. Samen met de bij dit huis behorende fraaie en besloten tuin is het zalig wonen in deze bladerrijke omgeving. Gevraagde koopsom f 239.000,-. SOEST Koninginnelaan Halfvrijstaand woonhuis met grote garage en riant gelegen tuin. Door de gun stige ligging beschikt u de gehele dag over een zon overgoten (behoudens bij bewolking) tuin. Indmoderne keuken met een plavuizenvloer, woon-/eetkamer met schoonmetselwerk en een balkenplafond, hal, toilet. Verdieping: 3 slaapkamers en een badkamer met ligbad, tweede toilet en aparte douche. Zolder met vaste trap voorzien van grote slaapkamer en 2 grote bergruimtes welke verbouwd kunnen worden tot slaapkamer Gevraagde koopsom f 279.000,-. SOEST Gerrit van de Veenstraat In rustige woonomgeving gele- gen, in goede staal van onder houd verkerende vrijstaande bungalow met tuin op het zuiden. Op loopafstand van winkels en wandelpark, ook is de bushalte nabij. Ind.: sfeervol le woonkamer met open haard en uitzicht over de tuin. welke toegankelijk is d.m.v. een schuifpui. Doordat er gewerkt is met niveauverschil is de eetkamer hoger gelegen. Ook vanuit de eetkamer is de open haard zichtbaar en bedienbaar. De badkamer is voorzien van een toilet en een wastafelcombinatie De 3 slaapkamers zijn voorzien van veel kastruimte. De keuken heeft handige afzetmogelijkheden en ook veel bergruimtes. De garage is vanuit de woning te bereiken Hier bevindt zich tevens de c.v.-ruimte. Gevraagde koopsom f 349.000,-. SOEST Torenstraat Representatief woon-praktijk pand aan doorgaande weg in Soest. Door de goede bereikbaarheid en voldoende parkeermogelijkhe- den door nabij gelegen parkeerplaats is het voor vele gebruiks doeleinden geschikt. Ook is het pand eenvoudig te splitsen zodat meerdere kantoor/woonunits ook tot de mogelijkheden behoren. Indeen souterrain van ca. 40 m2 ook via de dubbele garage (ca. 34 m2) te bereiken welke op hetzelfde peilniveau zit. Begane grond: royale showroom/kantoorruimte met aparte spreekamer. Verdieping: royale woonkamer met open haard en groot terras dat bereikbaar is via een schuifpui. De half-open keuken, de badka mer met ligbad en 2e toilet, en nog een ruime slaapkamer maken het ook interessant om boven het kantoor te gaan wonen. De zol der met vaste trap biedt ook nog eens 2 slaapkamers en een berg/c.v.-ruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,-. SOEST Van Weedestraat 2-kamer appartement met balkon op de tweede verdieping. Dit appartement is voorzien van een lift, berging en een groot eigen parkeerterrein, Ind.: woonkamer, half-open keuken met inbouw- apparatuur, slaapkamer, badkamer met douche, wastafel en toi let. Dit appartement is voorzien van dubbele beglazing en een ei gen c.v.-installatie. Gevraagde koopsom f 117.500,-. SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis met kantoorruimte (2 x 50 m2) en 420 m2 grond. Ind.: entree, luxe keuken, badkamer met ligbad, woonka mer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizenvloer), serre Verdieping: overloop, 3 slaapkamers, vliering met trap. Voorzien van gas c.v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. Soest, Kornet. Modern gebouwde hoekwoning (ca. 10 jr.) voorzien van een carport en een berging f 175.000,- Soest, Van Goyenlaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement met berging en grote garage f 105.000,- Baarn, Wijkamplaan. Goed onderhouden middenwoning met een schuurtje, berging en een zonnige binnenplaatsf 145.000,- Soest, Rubenslaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de 3e etage van het glatgebouwf 85.000,- Soest, Weegbreestraat. Gunstig gelegen drive-in woning met tuin Zuid-Westf 179.500,- Soest, Rubenslaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de 2e etage van het flatgebouw f 75.000,- VERKOCHT. Soest, Dorresteinweg 38. Helft van dubbel woonhuis met garage en tuin f 172.500,- Op 29 maart opent Hannie Sipkema de deuren van haar cadeaushop Glass. Geen winkel met alledaagse cadeaus, maar een stijlvolle verzameling artike len van glas en kristal. De winkel is een lang gekoesterde droom van Hannie Sipkema. Vanuit haar eigen voorliefde voor glazen en kristallen voorwerpen kwam het plan om van deze hobby haar beroep te ma ken. Dat bleek echter makkelijker ge dacht dan gedaan. Toen zij met haar ondernemersdiploma de Kamer van Koophandel binnenstapte om zich in te laten schrijven werd haar verteld dat ze ook een diploma vak- en management moest hebben. Toen zij twee jaar later met alle papieren op zak op zoek ging naar een geschikt pand bleek het lot haar gunstiger gezind. In de Laanstraat in Baarn werden twee gloednieuwe winkelpanden gebouwd. In de tijd die verstreek voor de bouw ervan stelde zij haar collectie glas en kristal samen. Morgen om 10.00 uur opent zij dan ein delijk haar winkel aan de Laanstraat 41 a in Baarn.Een ambitieus plan werd, letterlijk, schitterend waarheid ge maakt. In de winkel Glass kan men een groot assortiment glazen en kristallen voorwerpen aantreffen. Gebruiksvoor werpen zoals lampen, onderzetters en zelfs tafels, maar ook leuke hebbedin- Veilig en zuinig, compact en toch ruim. Overtuig U en maak een proefrit. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Een in Soest gestolen Renault 25 is te ruggevonden in de Amsterdamse Bijl mer. De politie van Amsterdam kwam de auto op het spoor nadat zij een man arresteerde op bezit van wapens en drugs. De arrestant bleek ook een sleu tel bij zich te hebben van een auto. De auto, een Renault 25, werd aangetrof fen in de Bijlmermeer en bleek na on derzoek gestolen in Soest. Ook bleek dat de man naast de Renault 25 nog een auto had gestolen. Tevens had hij in di verse woningen in Soest ingebroken. Voor een totaalbedrag van 80.000 gul den heeft hij goederen gestolen. De twee auto's, een serie cd's en zonnebril len zijn terecht. De rest is verkocht. getjes als kristallen flesjes, kikkers, li keurglaasjes en noem maar op. Bovendien heeft Hannie Sipkema zich in de loop der tijd ontwikkeld tot een expert op haar vakgebied. Met vragen over glas en kristal kan men bij haar te recht. Zij heeft diverse boeken over dit onderwerp in haar winkel. Natuurlijk gaat de opening van haar Hannie Sipkema opent een speciaal zaak in glas en kristal. Hier is zij nog druk bezig met het inrichten van de win kel, voor donderdag om 10.00 uur de deuren opengaan. winkel helemaal in stijl. Bij aankoop van een van de artikelen van Glass ont vangt men op 29 maart een leuke atten tie. Inderdaad, van glas. Soest-Zuid wordt station De halte Soest-Zuid op de lijn Baarn-Utrecht zal het karakter van stopplaats- zonder-meer verliezen. Konden de reizigers, die aldaar instapten, zich slechts bij den conducteur in den trein van kaartjes voorzien, thans wordt er aan gewerkt, dat binnenkort een bureautje wordt geopend, waar plaatskaarten worden verkocht. De forensen zullen dus ook daar hun trajectkaarten kunnen aanvragen en in ontvangst nemen, hetgeen tot dusver niet het geval was. Wellicht zal ook het onbeschutte wachtlokaaltje worden verbeterd. Notaris Slim Zoo van tijd tot tijd doet elk mensch wel eens onderzoek van zijn binnenste en bij zoo'n gelegenheid vallen wel enkele tekortkomingen vast te stellen. Die we dan natuurlijk trachten goed te maken, want een dergelijk onderzoek zou nutteloos zijn, als we het niet begonnen met bepaalde goede voornemens. Er is geen goede weg vóóruit, wanneer we ons niet bereid betoonen om de dwaalpaden van het verleden te verlaten. De fiscus profiteert nogal eens van het opwellen van het betere ik in de mensch - omgekeerd schijnt de fiscus nooit aan gewetensonderzoek te doen. Er is althans nog nooit iemand geweest, die heeft kunnen beweren, dat hij be lastinggeld terugkreeg op grond van overweging, dat de aanslag, zij het for meel in orde, de draagkracht van den belastingplichtige in onevenredige mate had aangetast. Ontdoken belastingpenning, welke achteraf nog vrijwillig worden voldaan, pleegt men "gewetensgeld" te heeten. Blijkens den inhoud van een ingezonden stuk in de Haagsche Post, was er onlangs ook iemand in een onzer groote steden, die tot het inzicht kwam, dat hij den staat voor f 1000,- had tekort gedaan en deze zondaar toog naar zijn notaris, teneinde door diens bemiddeling de zaak op discrete wijze te laten regelen. De cliënt stelde den notaris 1000 pop ter hand en deze beloofde, dat deze som op ano nieme wijze in 's rijks kas zou vloeien. En hoe kweet de notaris zich van zijn taak? Hij toog ten postkantore en kocht 100 postzegels van f 10,- per stuk, welke hij meteen liet afstempelen, dus onbruikbaar maken. Het rijk ontving aldus f 1000,- en behoefde daarvoor geen enkele dienst te doen. De kosten van het drukken der postzegels zijn zoo miniem, dat men deze kostenfactor zonder gewetenbezwaaren mag wegcijferen. Dus nogmaals: het rijk had de f 1000,- en de notaris was in het bezit van 100 afgestempelde postzegels van 10 gulden.Omdat deze uiterst weinig wor den gebruikt, hebben ze een aanzienlijke philatelistische waarde; de notaris maakte er f 4,- per stuk voor tesamen f 400,-. Welke bedrag hij in zijn zak stak, want hij had niemand tekort gedaan, noch zijn cliënt noch het rijk. Deze slimmigheid bracht me op een idee. Waarom zou de staat het betalen van belasting niet wat veraangenamen op deze wijze? Wanneer we elk jaar bij het aanslagbiljet eens de aankondiging ontvingen van de uitgifte van een nieu we serie postzegels, in beperkte oplage uitgegeven en uitsluitend verkrijgbaar gesteld - afgestempeld natuurlijk - tegen een gelijke nominale natuurlijk - te gen een gelijke nominale waarde aan belastinggeld? Voor de aanzienlijke belastingplichtigen zou een reeks nieuwe ridderorden kunnen worden ingesteld. Een benoemingsoorkonde bij contante voldoe ning van den aanslag. Het zou belastingbetalen tot een plezierige bezigheid maken.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5