OnLióhOCK WOENSDAG 28 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Zondag 1 april a.s. in C-drie Soestand over collegeprogramma, Molensoos en kunstbeleid Paola Tuin en Erik van der Luit brengen Gershwin and friends Paastentoonstelling Museum Oud Soest Kledingactie voor 'Mensen in Nood' Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk en werkafspraken Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers voor koninginnedag Pimmetje Plezier en clown Slim Slim in de Vijverhof Rommelmarkt Museum Oud Soest Stichting Jeugdzorg Soest De Praatpaal De Vangrail Het Kruispunt Paranormale info-avond Tentoonstelling H.N. Werkman in Groeneveld Boekenuitleen bij Mayindra Activiteiten in Mayindra Donderdag 29 maart Filmhuis: Robby, Kalle, Paul Zaterdag 31 maart Blues Night Bluespower Filmhuis: Blueberry Hill Wie aan sport doet leest de Soester Courant Cultureel Creatief Centrum Kinderbios In de bios van 6 april draait een prachti ge gevoelige kinderfilm over een con tact-arm jongetje. Philip is tien jaar en kan of wil niet spreken. Zijn ouders be grijpen niets van hem. De enige die ei genlijk met hem om kan gaan is een ge pensioneerde kolonel, die met hem het woeste landschap van Dartmoor ont dekt. Ze vinden een wilde witte hengst en dresseren het paard. Het gaat al veel beter met Philip maar spreken doet hij nog altijd niet. Op een dag verdwalen ze in de mist en de hengst zakt weg in een moeras... De film duurt 90 minuten en is geschikt voor kinderen en volwassenen van 8 tot 80 jaar. Soestand Op zondag 1 april, en dit is geen mop, organiseren we weer een nieuwe afleve ring van onze talkshow Soestand. De laatste keer heeft dit in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen gestaan. Dit wordt weer een 'gewone'. Alle be kende ingrediënten zijn terug, er komt een debat en een interview, het hoge woord zal gevoerd worden door een Soester die in vijf minuten zijn zegje mag doen en in de VIP-room komt een bekend persoon, die misschien niet bij iedereen zo bekend is. In de redactie van Soestand zitten als altijd de journa listen Aad Post, Jaap Lodewijks, Joyce Schreuder en Jan Visser, terwijl de regie en techniek in handen zijn van C-drie. Huisband Soesjun zorgt voor de muzi kale intermezzi. Aanvang 15.00 uur. Concert Op zaterdag 31 maart geeft zangeres Paola Tuin een concert dat volledig op gebouwd is rond de Amerikaanse com ponist George Gershwin. Er worden stukken gezongen en gespeeld uit de bekende negeropera 'Porgy and Bess', uit musicals als 'Lady be good!' en 'Funny Lady', uit Gershwins filmmu ziek en een aantal blues, ballads en jazz nummers. Poala Tuin wordt begeleid door Erik van der Luit op piano, Pim Schoonderwoerd op bas en Henk Ey- gendaal op drums. Het concert 'Gersh win and friends' begint om 20.30 uur. Hans de Booy In april vindt opnieuw een concert uit het lichte genre plaats: 'In vertrouwen' van Hans de Booy. De Booy, die bij het grote publiek voornamelijk bekend is als zanger van een aantal grote hits, be gon zijn carrière als kleinkunstenaar. Hij speelde in een cabaret en was acteur in een theatergezelschap, waarna hij zich ging toeleggen op het schrijven van Nederlands repertoire'. Dat is hem góed gelukt,JW4rit''wie kent rtiet liedjes als 'Een vrouw als jij', 'Annabel', 'Thuis ben' en meer recentelijk 'Alle vrouwen'? Deze liedjes en vele andere brengt Hans de Booy nu in het nieuwe programma 'In vertrouwen' op 19 april. Expositie van cursisten zeefdrukken Er wordt weer hard gewerkt door de cursisten zeefdrukken om een mooie expositie samen te stellen. Onder lei ding van de docent Fred Ros wordt deze ingericht op zaterdagmorgen 31 maart. De opening zal plaatsvinden op dins dagavond 3 april om 20.30 uur. U bent hierbij van harte welkom. De expositie zal duren t/m 28 april. Zijdeschilderen Ook dit jaar organiseert C-drie weer een workshop zijdeschilderen. Het the ma zal zijn lente-pasen. De datum is za terdag 31 maart van 10.00 tot 16.00 uur en zondag 1 april van 10.00 tot 16.00 uur. In dit weekend kunt u voor het eerst kennismaken met het zijdeschilderen. Ook diegenen die al eerder iets met zij deschilderen hebben gedaan zijn van harte welkom. Door de individuele be geleiding van de docente Caroline Bou wer en de verschillende opdrachten kunt u uw eigen weg gaan. Tijdens dit weekend komen aan de hand van op drachten o.a. aan bod: opspannen van de zijde, alleen met verf werken, de werking van het stopmiddel, zout, ont werpen, fixeren en het verwerken van de zijde b.v. kussen, omslagdoek. Tijdens het weekend kunt u op ramen van C-drie werken, maximale grootte is 90 bij 90 cm. De prijs voor deze work shop is f 75,- exclusief de zijde. U kunt zich schriftelijk opgeven bij de admini stratie van C-drie, Willaertstraat 49, te lefoon 22188. Lezingen in C-drie In de komende maanden kunt u twee interessante lezingen bezoeken in de grote zaal van C-drie, n.l. 6 april - een lezing over het leven en werk van Van Gogh. Aanvang: 20.00 uur. 3 mei - een lezing over de verschillende mogelijkheden die keramiek ons biedt. Aanvang: 20.00 uur. Wordt verwacht: aprilexpositie zeefdrukken van cursis ten 31 mrt 1 aprilworkshop zijdeschilde ren 31 mrtGershwin and friends door Pa ola Tuin 1 april Soestand 6 april Kinderbios Run Wild, Run Free 6 aprilLezing over Vincent van Gogh 7 april Musical R.K. jongeren 19 aprilHans de Booy met 'In vertrou wen' 20 aprilKinderbiosDe dief van Bag dad 21 april Jeugdtheater Mario van Erp met 'Mikado' De befaamde maandelijkse talkshow 'Soestand' wordt zondag 1 april gehou den in de Grote Zaal van C-drie van 3 tot 5 uur. Toegang gratis. Twee belang rijke onderwerpen staan centraal: de opzienbarende openbare college- programbesprekingen tussen de zeven lijsttrekkers en de nieuwe start van het Jongerencentrum de Molensoos. Met twee lijsttrekkers evalueert Jaap Lodewijks de eerste week van de colle- geprogrambesprekingen en interviewt Joyce Schreuder de beroepskracht van de Stichting Jongerencentrum Soest aan de Molenstraat, Paulien Klap, die op zoek is naar een nieuwe naam voor het centrum. Geprobeerd wordt ook ie mand uit te nodigen zondag van de groep die verantwoordelijk is geweest voor de sluiting van de Molensoos. 'Het Hoge Woord' wordt dit keer uitge sproken door de heer W.F. van Katwijk namens de Vrijwillige Brandweer in Soest. In de VIP-room praat Jan Visser met de heer N.H. Breedeveld over ou derenhuisvesting, tropische vissen, het kweken van fuchsia's en de sluiting van de Scholengemeenschap 'Eemland'. Ton Paauw is uitgenodigd om met Jaap Lodewijks te praten over het gebrek aan kunstbeleid in de gemeente Soest. Pi kant is het vraaggesprek van Jan Visser met Ir. Frits Schoonhoven van het Duit se bureau Panta Rhei (zie elders in dit blad) over de plaatsing van 75 urinoirs in de gemeente Soest. De muziek wordt als vanouds verzorgd door de huisband van C-drie 'Soesjun' onder leiding van Joop van Tol. De re gie van Soestand is in handen van Irma Kramer. Op zaterdag 31 maart geeft zangeres Paola Tuin een concert in cultureel cen trum C-drie. Het concert begint om 20.30 uur. George Gershwin werd op 26 septem ber 1898 geboren in Brooklyn N.Y. Als kind leerde George piano spelen en hij was vijftien toen hij voorspeler werd bij een muziekuitgever. Hij begon ook te componeren, waarbij Irving Berlin en Jerome Kern zijn grote voorbeelden waren. Eerst schreef hij wat liedjes voor revues, toen zijn eerste musical 'La La Lucille'. In diezelfde tijd werd een lied van hem een commerciële topper: 'Swanee'. In 1924 componeerde hij 'Rhapsody in blue', die vooral door de versmelting van jazz met elementen uit Liszt zeer in de smaak bleek te vallen. Voor de eerste maal ging er een Broadway-musical in premieré waarvoor Ira de zangteksten had geschreven: 'Lady, be good!'. De broers zouden samen nog een half do zijn musical vervaardigen, waarvan 'Funny Face' en 'An American in Paris' wel de bekendste zijn. George Gersh- win's grote droom was om een echte opera te schrijven. Twee jaar voor zijn dood voltooide hij 'Porgy en Bess', die geannonceerd werd als 'an American Folk-Opera'. Hoewel het Gershwins grootste succes werd, waren velen het toch niet eens met de benaming opera, maar vonden het een musical of op z'n best een tussenvorm van musical en an dere uitingen van muziektheater. Pas na zijn dood in 1937 werd Gersh win volledig erkend als serieus compo nist en nu is men het er wel over eens: zijn originele vondsten, aangeboren ge-0 voel voor melodische inkleding,.ge paard met temperament en ëchtë gè:' voelens doen hem ver uitsteken boven alle componisten van lichte muziek uit zijn tijd. Zangeres Paola Tuin en pianist Erik van der Luit hebben onder de titel 'Gershwin and friends', met medewer king van bassist Pim Schoonderwoerd en drummer Henk Eygendaal een spe ciaal programma samengesteld, waarin de componist Gershwin centraal staat. Paola Tuin volgde in Amsterdam ver schillende opleidingen op het gebied van dramatische vorming, dans en zang. Na een aantal jaren haar mede werking te hebben verleend aan kinder toneel en cabaret, heeft zij zich de laat ste 7 jaar toegelegd op muzikale solo- programma's. De programma's werden in verschillende vormen aangeboden; de bekende koffieconcerten, maar ook verkorte lunch-, of juist avondvullende voorstellingen. In diverse theaters bracht zij onder andere 'Berlin im Licht', 'Bei der Laterne', 'Theodora-kis en anderen', 'American Songs' en 'Stormy weather oder...ich steh' im Re gen'. Dit seizoen dus een voorstelling opge bouwd rond de Amerikaanse compo nist, die vele bekende nummers op zijn naam heeft staan. Zo is er 'Nice work if you can get it', 'The man I love', 'Sum- mertime', 'O Lord, I'm on my way', imaar ook onbekende wérken1 als- Die- iLorelei', 'Strauss' en 'Blah'blah/blah'. Maar er zullen dus zeker ook gedeelten uit Gershwins prachtige negeropera 'Porgy and Bess' gezongen worden. Paola Tuin wordt tijdens dit concert be geleid door Erik van der Luit. Hij stu deert momenteel piano aan het Rotter dams conservatorium en speelt in ver schillende jazz-ensembles. 'Gershwin and friends' is een programma dat niet alleen jazz-stukken bevat, maar de ver schillende muziekstijlen van Gershwin de revue laat passeren: musicals, bal lads, blues en klassiek. De toegang voor dit concert is gesteld op f 15,-, houders van PAS65/CJP f 12.50. Reserveren is mogelijk. Poppen, maskers, brooddeegfiguurtjes en beschilderde eieren - zij vormen de kern van de speciale Paas-tentoonstel- ling in Museum Oud Soest, die dit weekeinde open gaat aan de Steenhoff- straat 46. Het zijn drie vrouwen uit de directe omgeving van Soest, die met hun werk de expositieruimte van het museum zullen vullen. Helga de Groot-Karlhuber, van ge boorte Oostenrijkse, maakt van brood deeg heel aparte, verfijnde figuurtjes en tafereeltjes zoals spelende kinderen, een ijscoman bij zijn karretje, een jon getje dat aan het vissen is, een oud vrouwtje op een canapé met de poes op schoot. Helga, die ook vorig jaar met succes exposeerde, zal dit jaar ook weer brooddeeg-hangertjes en hang-eitjes maken, speciaal voor Pasen. Zulke han gertjes en eitjes zijn bij uitstek geschikt om in een decoratieve tak als "Paas- boom" te dienen. Marlies den Hollander-Schwimmer, af komstig uit West-Berlijn, maakt pop pen en een soort maskers. Haar poppen zijn vooral karakter-poppen zoals een boerenfamilie waarbij je van de gezich ten een leven vol zorgen, lief en leed en hard werken kunt aflezen; of de fluit speler, nonchalant gezeten op een boomstronk, omgeven door mos en paddestoelen. De maskers van Marlies zijn eigenlijk poppekopjes die versierd zijn met hoofdtooien, gemaakt van o.a. veertjes en stukjes stof. Als wandversie ring zijn ze uiterst decoratief. Het is de eerste keer dat Marlies' werk openbaar te zien zal zijn. Renee van Vonderen-Essenstam, ten slotte, is voor Soest geen onbekende: met haar (verzamelaars-) eieren heeft ze al verschillende keren rond de Paas tijd in Soest geëxposeerd en steeds veel kijkers getrokken. De dieren waarmee ze de eieren vaak beschildert, zoals poe zen, vogels en honden, geeft ze heel na tuurgetrouw en verfijnd weer. Ook zul len er van haar voorwerpen te zien zijn die ze van eieren heeft gemaakt, zoals doosjes met scharnierend deksel, van binnen gevoerd met zijde en van buiten beschilderd; of een hart dat gemaakt is van twee ei-helften met een Cupido-pijl er doorheen. Ze maakt ook openge werkte eieren, waarbij ze delen van de eierschaal wegboort zodat er een motief ontstaat. Renee, die ikonenschilderes is, maakt af en toe ook een ikoon op een ei, geheel volgens de oude voorschriften en tradi ties, met gebruik van bladgoud en ei- Een van de poppen van Marlies den Hollander, te zien tijdens de Paasten toonstelling van Museum Oud Soest. tempera, een zelfgemaakte verf. Ze ge bruikt eieren van elke soort en maat vanaf de eitjes van de zebravink, die nauwelijks twee centimeter hoog zijn! De exposantes zullen zoveel mogelijk zelf aanwezig zijn gedurende de uren dat de tentoonstelling geopend is: za terdag en zondag 31 maart en 1 april, 7 en 8 april, 14 en 15 april, plus Tweede Paasdag, 16 april, steeds van half twee tot vijf uur 's middags. De officiële opening van deze bijzonde re tentoonstelling is op vrijdagmiddag 30 maart om vier uur, en wordt verricht door de voorzitter van VW-Soest, de heer Armand Trippaers. Op zaterdag 31 maart organiseert de werkgroep "Raad van Kerken" te Soes- terberg weer de jaarlijkse kledingactie ten behoeve van de stichting "Mensen in Nood". "Mensen in Nood" zorgt er voor dat de kleding terecht komt in ver schillende rampgebieden. Overtolllige kleding, gordijnen, schoei sel e.d. zijn ook dit jaar weer welkom. Deze dienen echter naar het Dorpsplein in Soesterberg te worden gebracht. Daar staat, tussen 10.00 uur en 12.00 uur een vrachtwagen klaar en zullen medewerkers van de Raad van Kerken uw spullen in ontvangs^nemen. Het is vanzelfsprekend dat vrijwilligers rechten en plichten hebben. Over het algemeen zijn de plichten wel duidelijk, nl. simpelweg de gemaakte afspraken met de instelling, voor wie men werkt, nakomen. Over de rechten van vrijwilli gers bestaat meestal meer onduidelijk heid en deze rechten worden vaak min der goed doorgesproken. Anders dan voor mensen die betaald werk verrichten, bestaan er voor vrijwil ligers geen wettelijke regelingen; er be staan geen CAO's voor vrijwilligers. Dit betekent dat de 'rechtspositie' (het ge heel van rechten en plichten) van vrij willigers volledig afhankelijk is van de afspraken die tussen de vrijwilliger en de organisatie gemaakt worden. Deze afspraken, die zowel mondeling als schriftelijk gemaakt kunnen worden, kunnen de volgende aandachtspunten omvatten: a. Onkostenvergoeding (vorige week gepubliceerd), b. Verzekeringen (ongevallen - W.A. -auto), c. Inspraak en medezeggenschap, d. Werktijden, e. Vervanging, f. Vakantie, g. Begeleiding (in werktijd), h. Taakomschrijving. Ook bestaat de mogelijkheid om, in dien beide partijen dit wenselijk achten, de gemaakte afspraken in een z.g. vrij- willigers-kontrakt vast te leggen. Voor beelden van vrijwilligers-kontrakten zijn bij de V.V.B. Soest verkrijgbaar. Vacatures 1-107 Stichting voor het Welzijn van Ouderen zoekt voor bemanning van haar recep tie telefonisten, die t.b.v. de Ouderen- bus de volgende werkzaamheden ver richten: verwerking van aanvragen voor vervoer, informatie, opstellen van dienstroosters, e.d. 1-106 V.V.B. Soest zoekt wegens haar uitge breide taken- en dienstenpakket twee medewerksters die, na een in werkpe riode, enkele dagdelen per week op een gezellig kantoor allerlei administratieve werkzaamheden willen verrichten. Mi nimale leeftijd 25 jaar. 5-107 Sociaal Cultureel Centrum te Baarn zoekt een aantal vrijwillig(st)ers ter as sistentie van een betaalde kracht tijdens het doceren van de Nederlandse taal aan buitenlanders. 6-104 Soc. maatschappelijke stichting zoekt een aantal vrijwilligsters t.b.v. gezinsbe- zoeken aan buitenlandse gezinnen. Geïnteresseerden worden eerst Ninge- 1 werkt en tijdens'deWrsfè bezoekjes is deskundige leiding.aanwezig. 12-102 Werkgroep voor landschapsonderhoud zoekt vrijwilligers voor het knotten van wilgen, de prunusbestrijdingj'heidevel den schonen en afplaggen. 18-106 Jongerencentrum te Soest zoekt voor vakante bestuursplaatsen (gewoon lid en secretaris) geïnteresseerden, die de bestuursvergaderingen (6x per jaar) bij wonen en alle werkzaamheden verrich ten voortvloeiend uit de funktie. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de Vrijwilligers Vacature Bank Soest aan de Smitsweg 311. Openingstijden: ma t/m do van 9.00-12.00 en 13.30-15.30 uur, vrijdags van 9.00-12.00 uur. Tele- foonnummerl2630. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Inmiddels is de kinderboerderij al zeven lammetjes rijker. Alle moeders en kin deren maken het prima en dartelen dat het een lieve lust is. Wij verzoeken ou ders wel om achter het hek de dieren ga de te slaan en niet teveel in de weides te komen, daar zijn de kleintjes nog te jong voor. Ook wat de voorbereidingen van ko ninginnedag betreft mogen we van gro te vooruitgang spreken. Er zijn al veel vrijwilligers die zich aangemeld hebben om mee te werken. We hebben er nog twintig nodig. Mensen die het leuk vin den om deze dag voor de kinderen tot een succes te maken. Men kan bij een spelletje helpen, maar mag ook patat bakken of snoep verkopen. Er zijn veel mogelijkheden. Wie mee wil helpen, kan even bellen met de kinderboerderij. Op koninginnedag zijn er natuurlijk veel dingen te doen, zoals - een ritje maken op één van de twee echte kamelen die er de hele dag zijn - probeer eens een tijdje op de rodeo- stier te rijden - en de balletjeskast! Daarin worden tal rijke balletjes omhoog geblazen en de kinderen moeten proberen in een be paalde tijd zoveel mogelijk balletjes te pakken te krijgen of een bepaalde kleur - er is uiteraard een springkussen, dit keer in de vorm van een grote draak - er zijn achteruittrapfietsen, ook leuk om te proberen - een fantastische hellingbaan om vanaf te roetsjen en nog veel meer. In totaal 40 verschil lende aktiviteiten voor jong en oud. Na tuurlijk verwachten wij onze trouwe be zoekers van de afgelopen jaren. Die we ten dat er een waar kinderfeest zal ko men. En als het zonnetje dan ook nog schijnt... Voorlopig staan er eerst nog andere dingen op het programma: Vrijdag 30 maart; van 9.30-11.30 uur peuter/ouderaktiviteit Dinsdag 3 april; van 9.30-11.30 uur peuter/ouderaktiviteit De laatste tijd hebben al veel jongens en meisjes kennis kunnen maken met pre sentator Pimmetje Plezier en zijn vrolij ke vriend, de clown Slim Slim. Zij zijn de hoofdfiguren uit jeugdrevue Pim- metje's Pret Parade dat op woensdag 4 april een bezoek zal brengen aan Dien stencentrum 'De Vijverhof', aan de Kla rinet 39. Pimmetje Plezier en clown Slim Slim brengen een jeugdrevue voor jongens en meisjes van vier tot en met twaalf jaar en ouders en brengen een anderhalf uur durende show met sketches, liedjes en spelonderdelen. Dit jaar heeft het pro gramma het thema 'Vrienden blijven vrienden'. Op een speelse wijze brengen zij verschillende aspecten van vriend schap naar voren. De hoofdpersonen in de revue zijn de vrolijke clown Slim Slim en de kwajon gensachtige presentator Pimmetje Ple zier. Zij beleven komische avonturen met de nodige spanning en vertedering. De komst van politieagent Beeres maakt het verhaal nog spannender! Zowel Pimmetje Plezier als Slim Slim zijn er een voorstander van om de jeugd zoveel mogelijk bij het programma te betrekken. Hierin is een omvangrijk aandeel voor Slim Slim weggelegd. De voorstelling begint om 14.00 uur. De zaal gaat om 13.30 uur open. Dan start tevens de kaartverkoop. De kaar tjes kosten f5,-, per persoon. Zaterdag 31 maart om 10.00 uur 's mor gens begint aan de Steenhoffstraat 46 de grote rommelmarkt van Museum Oud Soest. Een grote hoeveelheid nieuwe en oude kunst- en gebruiks voorwerpen ligt al klaar om tegen gerin ge vergoeding een nieuwe bestemming te krijgen: sportspullen, boeken, elek tronische apparatuur, huisraad, speel goed, kleding, meubels, keukengerei en nog veel meer. De opbrengst van deze uitgebreide ver koping zal worden gebruikt om het mu seum uit te breiden en nog interessanter te maken voor de bezoekers. De rommelmarkt duurt tot vijf uur, of eerder als alles verkocht zou zijn. Hoewel de voorraad al groot is, is nieu we inbreng nog steeds mogelijk. Voor aanmelding van goederen houden zich beschikbaar: A.v.d. Dijssel (13901), H. Gerth (16635) en mevr. D. Backelandt (17060). postbus 250-3760 AG Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woens dagmiddag van 14.00-15.30 uur1 voor dekiiicferen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1 gulden (incl. limonade). Woensdag 28 maart weven met papier/wol. Tiener-Soos: De tiener-soos is er iedere donder- avond van 19.00-20.30 uur voor tie ners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15 jaar. Kosten 2 gulden 50 (incl. fris drank). Het is een ochtend kreatief be zig zijn, spel, koken etc... Eigen inbreng is van harte welkom. Koffie-ochtend: Op woensdagmorgen 7 maart is de kof fie-ochtend van 9.00-11.30 uur in buurthuis de Praatpaal van start ge gaan. Men kan bij een kopje koffie/ thee een praatje maken, maar ook an dere dingen doen b.v. textiel verven, emailleren bingootje etc... Eigen ideeën zijn van harte welkom. Wie nieuwsgie rig is geworden kan op 28 maart langs komen, er zullen rotsjes en truffels ge maakt worden. Kinderen, buurvrou wen of moeders zijn ook van harte wel kom. Wie niet alleen durft te komen, kan even Kitty bellen, tel. 19546. Kaart-avond: Op donderdag 29 maart is er weer de tweewekelijkse kaart avond: Er wordt geklaverjast om prijzen. Iedereen is van harte welkom. Kosten: 3 gulden 50 (incl. prijzen. Aanvang: 20.00 uur. Sjoelen: Op donderdagavond 29 maart wordt er weer gesjoeld! Op 6 verschillende bak ken worden de krachten gemeten. Het is een sfeervolle avond en natuurlijk is er ook spanning. De avond begint om 20.00 uur en kost 2 gulden 50. Iedere volwassene is van harte welkom. Jongerenavond: Vrijdag 30 maart is het weer jongeren avond. Het is een sociëteitsavond, waarbij geflipperd, gesjoeld, gebiljart, gekaart, gepraat wordt. Er hangt een ongedwongen sfeer. Kosten bedragen 2 gulden. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. Knutselgroep: Iedere dinsdagochtend komen (man nen (aow'ers, wao'ers en mannen die het gewoon gezellig vinden) bij elkaar. Zij repareren speelgoed van de Soester peuterspeelzalen. Het werk neemt toe, want de peuterspeelzalen zijn enthou siast en dus kunnen zij best een aantal mensen meer gebruiken. Wij zijn er van 09.00-12.00 uur. Wie zin heeft kan ge rust langskomen in de Vangrail, de kof fie staat klaar! Instuif: Woensdag 28 maart is er een verkleed partij met echte schmink. Daarna wordt een play-back-show gehouden. Het is van 14.00-15.30 uur en kost 1 gulden. Leeftijd: 4 t/m 12 jaar. Gezellige middag: Voor buitenlandse meisjes van 11 t/m 14 jaar in het Internationale Vrouwen- centrum. Vandaag gaan we brooddeeg schilderen en nylon bloemetjes maken. Het is van 14.00-16.00 uur en kost 50 cent. Woensdag 28 maart a.s. heeft PASO een informatieve avond ingelast voor mensen die meer willen weten over pa ranormale onderwerpen. Veel mensen weten dat er meer is tussen hemel en aarde, maar kunnen daar niet altijd over praten en blijven vaak met vragen zitten. Om daar meer inzicht in te krijgen kan men vragen stellen en daar antwoord op krijgen van verschil lende mensen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur in de Vangrail, Nachtegaalweg 8c. Voor telefonische informatie Mw. W. van Sandwijk, 033-803701. Tot en met zondag 1 april is in Kasteel Groeneveld te Baarn de tentoonstelling nog te zien van de Groningse schilder- drukker Hendrik Nicolaas Werkman. Notities van het Groninger land, zoals de tentoonstelling heet, toont naast schilderijen en druksels, een groot aan tal schetsen en tekeningen die nog niet eerder te zien waren. Deze schetsen en tekeningen zijn door de dochter van de Groningse kunstenaar geschonken aan de Werkman Stichting en zo kan de be zoeker voor het eerst zien hoe Werk man zijn notites maakte om vervolgens zijn druksels te vervaardigen. De schet sen zijn vaak van een ontroerende een- .voudw - Tal van particulieren verleenden hun medewerking aan het tot stand komen van deze tentoonstelling waardoor werken die niet vaak te zien zijn nu sa men een prachtig overzicht geven van de schoonheid en zeggingskracht van het werk van Hendrik Nicolaas Werk man, de drukker van het paradijs. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur, maandag gesloten. Mayindra is een winkel waar van alles te koop is, zoals huidverzorgingsproduc ten, sieraden, boeken, rustgevende mu ziek, maar ook cadeauartikelen. Mayindra beschikt sinds enige tijd over een eigen bibliotheek, Waarvan men lid kan worden. Er is een ruime sortering boeken en tijd schriften op het gebied van gezondheid, filosofie, voeding, alternatieve genees wijzen enz. maar ook romans en detec tives. Het lidmaatschap bedraagt f 30,- per jaar. De boeken worden uitgeleend voor 3 weken, met de mogelijkheid de ze te verlengen met 3 weken. Wij be schikken over een lijst met alle titels van de boeken. Per keer worden 3 boeken uitgeleend. Bij aanmelding van het lidmaatschap vragen wij een legitimatiebewijs mee te nemen. Voor de bibliotheek of verdere informatie kan men dagelijks terecht van 10.00-18.00 uur, bij Mayindra, Kerkstraat 3-5 te Soest. In het centrum voor innerlijke bewust wording en nieuwe geneeswijzen, Mayindra, is 6, 7 en 8 april a.s. een workshop over handlijnkunde, edel- en mineraalstenen en Ayurveda. Dr. Kamlesh, een arts uit India, zal de workshop houden. Hij reist al meer dan 8 jaar over de wereld om de oude tradi tionele kennis uit India uit te dragen. Vrijdagavond 6 april zal dr. Kamlesh een inleiding houden over de drie on derwerpen. Zaterdag 7 april zal hij het hebben over handlijnkunde en mineraalstenen. Zondag 8 april vertelt hij over Ayurve da en Ayurvedische massage, een 5000 jaar oude geneeswijze uit India. Er is de mogelijkheid voor een consult Ayurvedi, bestaande uit: diagnose, dieet-advies, voorgeschreven Ayurve dische middelen en advies leefgewoon ten. Een consult handlijnkunde be hoort ook tot de mogelijkheden. De voertaal is Engels en er zal een tolk aan wezig zijn bij voldoende belangstelling. 30 Maart houdt Coby de Jong een le zing over baby massage, speciaal voor ouders en voor mensen die met babies werken. 5 April is de open helingavond. Na de gezamenlijke helingmeditatie, is een individuele heling mogelijk. Wie belangstelling heeft kan zich opge ven bij Mayindra. Mayindra is iedere dag geopend van 9.30 uur tot 18.00 uur. Het adres is Kerkstraat 3-5, tel. 25599. n- sjh De Vereniging Artishock. Sleenhoflslraal 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt z.ch nis doe een bijdrage te leveren aan het sociaal-culhirele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet )e de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten hedraeen I S4,- per jaar; voor jongeren t/m 23 mar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktndres ledenadmini stratie: Parklaai 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Paul wil graag een vriendin maar heeft gen flauw idee waarom hij daar niet in slaagt. Robby is verlaten en mist zijn vriendin Henny. Kalle's probleem is dat vrouwen op hem afkomen als vliegen op de stroop. Drie mannen, drie problemen, maar nood maakt vrienden. Wanneer ze ge zamenlijk hun frustratie er uit gooien en als 'mannen onder elkaar' eens flink doorzakken, besluiten ze dat er voorlo pig geen vrouw meer in huis mag ko men. Maar dat houden ze niet lang vol. Ziehier een film die zeer amusant is om naar te kijken en herinneringen oproept aan b.v. "Manner" van Doris Dorre. Het is een vermakelijk vrolijk protret geworden van drie mannen die over een ding ongelofelijk kunnen zeuren en bakkeleien: vrouwen. Verfrissend, en ondanks een aantal be perkingen, is het dat in 'Robby, Kalle, Paul' de mooie plaatjes ontbreken. Geen beeldschone mensen in verant woorde modieuze kleding, geen desig- ningerichte kamers waarin alles op kleur op elkaar is afgestemd. Een film over het gewone rommelige leven met mensen die verlangen naar intimiteit maar dat zien wegebben in ontkenning, onverschilligheid en onmacht. Aanvang 20.30 uur, entree f 6,- CJP/ 65+ f 5,-. Agenda: do. 5 apr. A Short Film about Love 20. 12 apr. Romance of Boook and Sword do. 19 apr. Mistery Train do. 26 apr. Biecht Bluespower is een van de weinige, zo niet de enige volwassen Texas blues bands in Nederland. De band onder scheidt zich van andere bluesbands door een mengeling te maken van rock a billy, rock roll, rhythm blues en rock, wat samen de basis vormt van de Texasblues. Invloeden zijn er van Ron- nie Earl, Stevie Ray, Jimmy Vaughan en ZZ Top. De band bestaat uit de volgende leden. Michel van Dijk (zang). Terug van weggeweest. De ex-zanger van Eksep- tion. Alquin, Garrison en Van Dijke treedt nu voor het eerst sinds enige jaren op de voorgrond in de Bluespower. Wil Sophie (gitaar). Ex-gitarist van Mountbatten. Finalist van de Guitar- battle 1989 te Amsterdam. Mark Zandveld (bas). Ex-bassist van Arthur Conley, Ivy and the Terraceto- nes, Hans en Candy Dulfer, Rinus Groeneveldt en The Blues Bastards. Peter Weissbarth (drums). Stond sa men met Wil aan de wieg van Bluespo wer. Is tevens drummer bij Kaz Lux and Friends. Specifiek voor de Texasblues is de au thentieke fender sound van gitaar en bas (met die kletterende snaren waar mee veel gitaristen nooit overweg zullen kunnen en waar anderen bij zweren). Een puur geluid, geen effecten, geen toeters en bellen, bespeeld vanuit eigen opvatting die zijn oorsprong vindt in de fifties en die nog steeds aktueel is. Aanvang: 22.00 uur. Entree: leden f 2,50, niet leden f 5.00 Zondag 1 april Regie: Robbe de Hert België 1989, kleur, 92 min. Regisseur Robbe de Hert baseerde Blueberry Hill voor een groot deel op zijn eigen jeugdherinneringen. Zijn al ter ego in de film heet dan ook Robin de Hert. Hij is leerling in de "5e-metaal" van de Katholieke Technische School St. Jozef, waar de strenge secretaris let op tucht en zedelijkheid. In dezelfde klas zitten vogels van divers pluimage: zo is daar een filmfanaat, een zwarte jongen uit de Kongo, een wat meer volwassen scholier met overwicht, een homosexueel, een braaf meisje en een meisje dat alles al heeft meege maakt. Deze laatste, Cathy, was ooit het vrien dinnetje van Robin en ook al heeft hij nu een ander, hij kan haar niet uit zijn gedachten zetten. Terwijl hij bezig is om haar terug te winnen voltrekt zich op school een drama. De 5e knijpt hem voor het examen en waagt een poging om de opgaven te kopiëren. Ze worden betrapt en Erik, de homo uit de klas, is het Barbertje' dat moet hangen. Maar de klas neemt wraak. Blueberry Hill is een van de golf kwali- teitsfilms die vanuit België tot ons komt. Denk maar aan 'Wait until spring Ban- dini', 'Sailors don't cry' en 'Het Sacra ment. Robbe de Hert's verfilming van zijn jeugdherinneringen is geen glad pro- dukt geworden a la de Amerikaanse tie nerfilms. Deze film is veel authentieker met een veel oprechtere toon. De titel venvijst natuurlijk nar rock- and-roll, al is de hit van Fats Domino in de hele film niet te horen. Wel veel mu ziek uit die tijd van o.a. Bill Hailey en The Chordettes. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 6,- C.J.P./65+ f 5,-.

Soester Courant | 1990 | | pagina 8