kabelkrant 'Bij ons op Soest' ÉMii Willem van Oosten Natuur p Nabij ion buis baarn SUPERTAART; Van den Dijssels sr. zetten een punt achter bijna 25 jaar service in Soest j/djiip Meningen van lezers WOENSDAG 28 MAART 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Zonen Bartjan en Peter zetten installatiebedrijf voort isssssp KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP 244 Hoop Waardebonnen voor kleurvergrotingen Te gek om los te lopen? Vieze jassen en een gestolen c.d. Open dag CNV Ex Audi krijgt 835 gulden subsidie Zomercursussen op Roverestein IVN vroege vogel-wandeling Tuinbouwvereniging 't Nut jaarvergadering Speelmogelijkheden in 'Het Hart' Verkeerscontrole Openbare bibliotheek INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Huisdieren (3) Jarenlang was de winkel van de familie Van den Dijssel aan de Soesterbergse- straat een begrip in Soest op het gebied van sanitair- en loodsgietersbenodigd- heden. Maar na bijna 25 jaar houden de Van den Dijssels sr. het voor gezien. Zij trekken zich langzaam terug uit het bedrijf. De winkel gaat dicht. Zonen Peter en Bartjan zetten het installatie bedrijf P.A. van den Dijssel zn voort. In september 1965 begonnen P.A. van den Dijssel sr. en zijn vrouw met een be drijf in kolen en kolenkachels. Toen in de loop van de jaren zestig de grote om schakeling naar aardgas kwam, schakel den zij mee. Vanaf dat moment was loodgieters- en installatiebedrijf P.A. van den Dijssel, gespecialiseerd in sani tair, loodgieterswerken en installatie van gaskachels een feit. Mijnheer van den Dijssel deed het uitvoerende werk bij de opdrachtgevers, zijn vrouw leidde de winkel in de Soesterbergsestraat. In 1980 kwam zoon P.A.J., Peter, in het bedrijf en werd tevens vennoot. In 1989 volgde zijn broer A.J., Bartjan zijn voorbeeld. Nu trekken hun ouders zich langzamer hand terug uit de zaak. Vader van den Dijssel zal nog wel op de achtergrond werkzaam blijven. De administratie laat hij nog niet los. Bovendien zal hij zijn beide zoons met raad en daad bijstaan bij het voortzetten van het bedrijf dat inmiddels grote naam in Soest heeft. Vertrouwen Mevrouw van den Dijssel zegt met veel genoegen op de afgelopen 25 jaar terug te kijken. "Wat ik vooral zo waardeer is het vertrouwen dat de klanten in mij stelden. Ze vroegen niet meteen naar mijn man, maar accepteerden mij vol komen in het bedrijf," aldus de af scheidnemende mevrouw Van den Dijssel. Zaterdag 7 april zal zij voor het laatst in 'haar' winkel staan. Daarna zal de winkel worden omgebouwd tot kan toor voor informatie en voorlichting. Het wordt geen showroom, maar is wel van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot De familie Van den Dijssel, nu nog met z'n allen in het bedrijf Van den Dijssel sr.en zijn vrouw worden geflan keerd door hun zonen Bartjan en Peter. 17.00 uur opengesteld voor mensen met vragen over loodgieters- of installa- tiewerk. De nog aanwezige voorraad kan men natuurlijk prima zelf gebrui ken bij alle werkzaamheden. In de 25 jaar dat het bedrijf bestaat is het personeel fors uitgebreid tot acht men sen. De werkzaamheden zijn ook uitge breid. Zo is het bedrijf nu onder meer gespecialiseerd in de aanleg van centra le verwarmingsinstallaties, electra, rioolwerken, dakbedekking, goten, lood- en zinkwerk en natuurlijk de aan sluiting van gastoestellen. Met betrek king tot dat laatste is het belangrijk te vermelden dat de firma is aangesloten bij de Stegas, een overkoepelende orga nisatie met een controlerende functie waar het gaat om kwaliteit en veiligheid. Verschillen Verschillen met vroeger zijn er overdui delijk. Het ooit zo klein begonnen be drijf richtte zich in de beginjaren met name op particulieren. In de loop der jaren is Van den Dijssel installatiewer- ken ook een begrip geworden voor be drijven en grotere opdrachtgevers, vooral in Soest, zonder daarbij aan de service voor de 'kleine man' afbreuk te doen. Mijnheer en mevrouw van den Dijssel nemen afscheid. Voor de bewoners van Soest zal er weinig veranderen. Ook zo nen Bartjan en Peter zullen ervoor zor gen dat de zo bekende blauw-gele wa gens in het straatbeeld van Soest zullen blijven. Het laatste nieuws staat in de Soester Courant Vandaag: Nadjezjda van Ittersum (45) De schilderes: "Wat ik zou willen eind augustus begin september is een ple- nèr in onze gemeente met kunstenaars uit Polen en Soest. Een plenèr is een kunstmanifestatie waarbij kunstenaars drie weken in de gelegenheid worden gesteld onbekommerd te schilderen in hun eigen tempo. Van dat werk moet een expositie wor den ingericht in de Poolse week die hier wordt georganiseerd ter gelegen heid van de opening van ons nieuwe gemeentehuis op 22 september. Zo'n plenèr vergt een gedegen organisatie en dat kan ik niet alleen doen. Daarom heb ik een beroep gedaan op de Stich ting Jumelage Soest - Kozle, die erg enthousiast reageerde. We hebben een paar gastgezinnen nodig en enkele sponsors voor het materiaal, het ver blijf en de excursies. Kunst industrie Vorig jaar ben ik door burgemeester Jozef Lewczak van Kedzierzyn-Kozle uitgenodigd drie weken aan zo'n inter nationale kunstbijeenkomst (plenèr) mee te doen en dat is mij buitenge woon goed bevallen. Ik heb daar drie doeken geschilderd en twaalf tekenin gen gemaakt. Die happening werd ge sponsord door een chemische fabriek in Silezië en had als thema "Kunst Industrie". De sfeer was onderling geweldig, de mensen heel aardig en de contacten zijn blijvend gebleken. Vijftien kun stenaars uit Finland, Polen, Rusland, Tsjechoslowakije en Nederland (ik dus) deden mee. We praatten zo goed en zo kwaad als dat ging over onze prestaties en gaven op- en aanmerkin gen. Een Tsjechische schilder sprak in het Duits tegen mij en dat vertaalde ik weer in het Engels voor de Fin. De Po len zijn heel gastvrij en vriendelijk. Ik correspondeer regelmatig met hen. De vorige week kreeg ik van mijn Russi sche college deze tekening uit Siberië en in mei exposeer ik samen met de Tsjechische deelnemer in Tsjechoslo wakije. Dan ga ik daar naar toe. Contraprestatie .Het was heel spannend., Vantevoren wist ik niet wat me te wachten stond. Ik ben naar Kozle gereden in mijn "lelij- ke-eend" met wat schilderattributen en op de terugreis had ik dit doek van een Poolse kunstenaar in mijn autootje verstopt om het langs de douane te smokkelen. We hebben ook veel ge zien en talrijke excursies gemaakt naar Opole, Mesna, Glogowek en Krakau. Kozle zelf is niet zo inspirerend als in dustriestad, maar de omgeving is schit terend. We hadden alle vrijheid om het thema "Kunst Industrie" te interpreteren. Van elke kunstenaar werd één doek door een commissie uitgekozen als contraprestatie voor het verblijf van drie weken en het materiaal dat be schikbaar werd gesteld. Soest en Kozle hebben een steden band. Het zou fantastisch zijn als in dat kader hier ook een keer zo'n plenèr werd gehouden. Daarom zou ik graag in contact willen komen met Soester kunstenaars en kunstminnenden die hieraan willen meewerken. Ik heb al een galeriehouder bereid gevonden die het werk wil exposeren. Als werk ruimte denk ik aan het oude politiebu reau. Slaapplaatsen vinden moet toch geen probleem zijn in Soest, alleen een paar sponsors heb ik nog niet op het oog. Mijn hoop is gevestigd op jullie Stichting en op de medewerking van de gemeente. Expositie Van 1 april tot 27 april exposeer ik zelf in Galerie "Adamas" aan de Dia mantstraat 69 (hoek Wandelpad) in Hilversum schilderijen en sieraden. De feestelijke opening is zondag aan staande van 3 tot 5 uur. Het is een klein galerietje en ik ben de derde exposant. Volgens de galerie houder is "hoop" èèn van de sterkste èmoties die mijn werk uitstraalt. Nad jezjda betekent "hoop" in het Rus sisch. In Kozle wekte mijn naam dan ook nog wel wat verbazing op toen ze hoorden dat ik als puur Hollandse een Russi sche naam draag. In oktober schijnt in Utrecht een grote oost-west manifestatie te komen. Ik denk dat een plenèr in Soest een goede aanzet is voor ons om daaraan mee te doen." JAN VISSER levering ike\p"'is I vindt ze op alle filmrolletjes, die u koopt bij Willem van Oosten bij 12 opnamen een kleurvergroting 13x18 GRATIS (winkelprijs f 2,50). bij 24 opnamen een it kleurvergroting 20x28 voor f 1,— (winkelprijs f 10,--). bij 36 opnamen een kleurvergroting 30x45 voor f 2,50 (winkelprijs f 19,--). ook deelvergrotingen zijn mogelijk, (speciale prijzen). Al meer dan 10 jaar ontwikkel- en afdrukervaring in eigen fotolaboratorium Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid, tel. 02155-13109 Van Weedestraat 147, Soestdijk, tel. 02155-25942 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktle behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re- denera in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak- tie met de inhoud Instemt. Een week of twee geleden maakte de Soester Courant melding van een raadsledenbezoek aan het Smitsveen, waarbij een bewoonster aandacht vroeg voor een probleem: de overlast door loslopende honden in de buurt. Nu stond er vorig jaar, in de rubriek 'Bij ons op Soest', een interview met deze dame. Hieruit bleek dat zij eigenaar is van een agressieve pitbullterrier en dat ze het nodig schijnt te vinden om met deze hond vlak langs of over door de ge meente aangewezen uitlaatveldjes te lo pen, waarbij volgens haar iedereen z'n hond maar gauw vast moet houden zo dra haar 'killer' in zicht komt. De oplos sing van het "probleem" lijkt me dan ook simpel: neem gewoon die pitbull in beslag, dan kan de rest van de buurt weer gerust z'n hondje uitlaten. P.Q. van Vliet Bij een inbraak op klaarlichte dag heeft een dief zich door een steen door de ruit te gooien toegang verschaft tot een wo ning. Dat scherven niet altijd geluk brengen ondervond de dief. Weliswaar wist hij de c.d.-speler ter waarde van 429 gulden mee te nemen, maar te oor delen naar de met bloed besmeurde jas sen is zijn braakpoging niet gladjes ver lopen. De districtswerkgroep Anders Actie ven binnen het CNV voor de provincie Utrecht organiseert op 4 april a.s. een open dag voor alle arbeidsongeschikte, gehandicapte en werkloze leden van het CNV in de provincie Utrecht. Het doel van deze dag is de leden met elkaar in contact te brengen en informatie te ge ven over actuele onderwerpen. CNV-bestuurder sociale zekerheid A.J. de Geus houdt 's morgens een inleiding, 's Middags worden er workshops ge houden, waarbij de instanties waarmee uitkeringsgerechtigden in contact ko men, aanwezig zullen zijn. Uitgenodigd zijn o.a.: GMD, GAK, BVG, DETAM, Sociaal Fonds Bouwnijverheid, ABP- invaliditeitspensioenen, GAB, CNV, Vrouwen in de AAW/WAO CNV, An ders Aktieven CNV. De bijeenkomst wordt gehouden in Ons Centrum, aan de Traaij 299 te Drieber gen. Ontvangst tussen 9.30 en 10.00 uur. Einde 16.00 uur. Aanmelden telefonisch voor 29 maart bij Z. van Ginkel, tel. nr.: 03404 - 53730. Het koor Ex Audi krijgt van Gedepu teerde Staten een subsidie van 825 gul den. GS geven aan tien koren in de pro vincie in totaal ruim 32.000 gulden sub sidie uit het provinciale budget voor koorbegeleiding. Daarmee kunnen de koren de kosten bestrijden die zij bij uit voeringen moeten maken voor begelei ding door orkesten. Landgoed Roverestein, gelegen op de grens van Bilthoven en Lage Vuursche organiseert in de zomermaanden juni, juli en augustus voor het 8e jaar in suc cessie haar zomercursussen. Op zondag 1 april aanstaande presenteert Rovere stein het nieuwe zomerprogramma 1990. Van 10.30 uur tot 17.00 uur kun nen belangstellenden Roverestein be zoeken voor uitgebreide informatie, en kijken naar de presentatie van de vele cursussen en workshops voor komende zomer. Zomercursussen bieden een op timale mogelijkheid om met iets nieuws te beginnen. Er zijn 36 verschillende cursussen en workshops. De lestijden zijn dagelijks van 9.30 tot 16.00 uur. Het zomerprogramma van Roverestein omvat uitsluitend 5-daagse cursussen. Op de Open Dag, zondag 1 april kun nen belangstellenden informatie krij gen over de verschillende lesmogelijk- heden, de docenten en de verschillende estartnivo's. Voor de beginnende cursist zijn er apar te basis-groepjes waarin technieken en vaardigheden worden geoefend. Om een goede begeleiding en realisatie van het zomerprogramma te waarborgen, worden per docent maximaal 10 deel nemers ingeschreven. De zomercursus sen stellen de meer gevorderde cursis ten in staat om hun kennis en vaardighe den te vergroten, alsmede de verschil lende interpretaties van andere docen ten te ervaren. Een zomercursus op Roverestein biedt de mogeljkheid om 5 dagen achtereen, van maandag tot en met vrijdag, onge stoord te werken en te genieten op dit prachtige buiten. Tussen de middag wordt de cursisten een lunch aangebo den. Accommodatie: binnen de fraaie ateliers van het landhuis en buiten het prachtige landgoed. Het totale zomerweken-programma omvat de volgende cursussen: aquarel, tekenvaardigheid, olieverf/acryl, pastel-technieken, gemengde technie ken, portret/modeltekenen en schilde ren, portret/figuurboetseren, porse leinschilderen, soft furnishing, Ameri kaans patchwork, meubelstofferen, binnenhuisarchitectuur, kalligrafie, droomdozen, fotografie, kartonnage, computercursus, bloemschikken, her baria, huidverzorging, Delfts Blauw schilderen, edelsmeden, zijdeschilde ren, zeefdrukken, toepassingen in leer, slipcovers, Engelse wandtableaux, bloemschikken, het hakken in steen, decorative painting en special effects, culinair, marmeren, maquettebouw en huidverzorging. Naast de cursussen zijn er nog work shops van 2 dagen. Landgoed Rovere stein ligt aan de Maartensdijkseweg 5 te Bilthoven. Voor informatie of aanvra gen van de zomerweken brochure kan men bellen 03461-2909. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseduoatie IVN. I.V.N. Eemland houdt op 31 maart in Baarn een vroege-vogel-wandeling op het Landgoed Buitenzorg, gelegen pal naast (boszijde) Kasteel Groeneveld. De uitbundige zang van vogels in de paartijd en de herkenning daarvan vormt het onderwerp. Gestart wordt vanaf het parkeerterreintje aan de Ra- vensteinselaan om 6.00 uur. De periode eind maart/begin april is de ideale tijd van het jaar om naar vogels te luisteren en te kijken. De vogels zijn hard aan het werk om een eigen territo rium te veroveren. Een manier om goed op te vallen is om zo hard en mooi mo gelijk te zingen. Het lengen van de dagen en het feit dat er voldoende voedselaanbod binnen de biotoop aanwezig is, zorgt ervoor dat bij de vogels een broeddrang ontstaat. In de vogelwereld is het meestal het man netje dat het meeste voorbereidend werk opknapt. Het mannetje zoekt een geschikt terrein. Binnen dat gebiedje moet zo veilig mogelijk een nest ge bouwd kunnen worden. Bovendien moet er genoeg voedsel te vinden zijn. Vanzelfsprekend heeft elke vogel zijn Op woensdag 28 maart om 20.00 uur wordt de jaarvergadering van Tuin bouwvereniging 't Nut gehouden aan de Koningsweg 5c (achter benzinestation Elf). Aan de orde komen o.a. de volgende punten: 23 juni a.s. zal de Vereniging stilstaan bij het feit, dat ze 12'/2 jaar bestaat. Deze gebeurtenis moet nog feestelijk aange kleed worden. Er wordt daarom van de leden veel inbreng verwacht. Verder zal aandacht worden besteed aan de bestuurswisseling, een nieuw huurkontrakt met de verhuurder en de nieuw te bouwen schuilkeet; men hoopt dat de bouwvergunning van de ge meente op tijd komt. Het is van belang, dat alle leden aanwe zig zullen zijn om deze volle agenda te bespreken. De afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Soest zal dit jaar extra aan dacht besteden aan de verbetering van de speelmogelijkheden voor kinderen in de wijk Het Hart (begrensd door Beckeringstraat, Laanstraat, Beetzlaan en Jachthüislaan). Omdat niet alle wensen van de bewo ners op dit gebied bij de gemeente be kend zijn worden de inwoners van deze wijk uitgenodigd hun ideeën, suggesties of klachten door te geven. Na de slui tingstermijn zal een keus worden ge maakt uit de binnengekomen verzoe ken, waarbij de kosten en de bijdrage aan de verbetering van de bespeelbaar heid van de omgeving een belangrijke rol zullen spelen. Suggesties kunnen tot uiterlijk 14 april a.s. doorgegeven worden aan: Afdeling Sport en Recreatie, Postbus 2000,3760 CA Soest. Bellen kan ook: tel. 93541. eigen kenmerkende zang, zijn typeren de gedrag en zijn eigen leefgebiedje. Zeker zullen de merel, roodborst, vink, winterkoninkje, kool- en pimpelmees te horen zijn. Het roffelen van de spechten en het miauwen van de buizerd zijn mis schien ook te horen. Of nu reeds zomer gasten als fitis en tjiftjaf te zien en horen zijn is erg afhankelijk van het weer. Voor nadere informatie kan men bellen 02155-24701 (17.30 - 19.30 uur). Tijdens een verkeerscontrole aan de di verse winkelcentra in Soest en Soester- berg heeft de politie 27 foutparkeerders op de bon geslingerd. De controle werd op zaterdagmiddag uitgevoerd. ea Openingstijden en adressen Centrale bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 15210. Volwassenen- en jeugdafdeling maandag 14.30 - 17.30 uur dinsdag 14.30 - 17.30 uur woensdag 10.00 - 12.30 en 14.30 - 17.30 uur donderdag 10.00 - 12.30 en 14.30 - 17.30 uur vrijdag 10.00 - 12.30 en 14.30 - 17.30 uur zaterdag 10.00 - 12.30 uur. De volwassenen afdeling is tevens ge opend op de dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. De leeszaal volwassenenafdeling is naast de uitleentijden ook maandag en dinsdag geopend van 10.00- 12.30 uur. In de maanden juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdagmorgen ge sloten. Schoolmediatheekdienst maandag 14.00 - 17.00 uur woensdag 12.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 uur Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17B, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463 - 52017. maandag 14.00 - 17.00 uur dinsdag 10.00 - 12.30 uur woensdag 14.00 - 17.00 uur donderdag 10.00 - 12.30 uur vrijdag 14.00 - 17.00 en 18.00 - 20.00 uur Bibliotheek O verhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 12468. maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag ,00 - 17.00 en .00 - 20.00 uur ,00 - 12.30 uur 00 - 17.00 uur 00 - 12.30 en 00 - 17.00 uur ,00 - 17.00 en ,00 - 20.00 uur NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 In dit slotartikel gaan we vooral kijken wat het houden van huisdieren voor ge volgen heeft voor onze naaste woonomgeving. In eerdere artikelen hebben we vastgesteld dat een huisdier recht heeft op aandacht en zorg. Daarbij hoort o.a. het regelmatig uitlaten van honden en katten. Nu is beschikbare vrije ruimte voor dit doel in onze huidige straat en woonwijk tegenwoordig zeer be perkt. Door die beperkte ruimte is het noodzakelijk ons te houden aan regels die zijn opgesteld in de Algemene Plaatselijke Verordening Soest (Art. 73). Hierin staat ondermeer dat niet is toegestaan uitwerpselen van hond(en) anders dan in de goot te laten liggen. Vervuiling van gazons en plantsoenen is derhalve niet toegestaan. Vervuiling zandbakken Een veel gehoorde klacht van ouders met kinderen is de vervuiling van zand bakken door honden en katten. Enige tijd geleden is voor dit probleem vanuit de medische wereld extra aandacht gevraagd. Het gaat dan met name om het besmettingsgevaar door de hondespoelworm (Toxocara canis). Uit onder zoek is gebleken dat door hondepoep het zand besmet kan worden met eitjes van de hondespoelworm. Bij opname door kinderen via de mond, kan be smetting optreden. Tot dusver zijn in de gemeente Soest geen grote aantallen ziektegevallen op dit terrein bekend. Verversing zandbakkenzand De gemeentelijke afdeling Groenbeheer heeft o.a. de taak het schoonhouden van de zandbakken in de gemeente. Het is van belang te weten dat dit niet het wekelijks verwijderen van honden- en kattenuitwerpselen inhoudt! Het on derhoudsbudget hiervoor is toereikend om éénmaal per jaar (meestal in het voorjaar) het zand te verversen. Om die reden is het van belang dat honden en katteneigenaren zich, bij het houden van deze huisdieren, bewust zijn van de bovengenoemde medische aspecten hiervan. Voorvragen op dit medische terrein kunt u terecht bij uw huisarts. Plan van aanpak overlast hondepoep De komende maanden zullen bewoners wijksgewijs nader worden geïnfor meerd over de bestrijding overlast hondepoep. Per wijk zal in de vorm van een informatiemarkt-middag en avond op tekening getoond worden welke terrei nen als uitlaatterrein gaan dienen en waar het verkeren met hond of kat verbo den wordt. Tevens zullen maatregelen voor strenger toezicht aangekondigd worden. De definitieve start voor een verscherpt beleid op dit gebeid zal per 1 januari 1991 plaatsvinden. Rooster informatiemarkten dit jaar: April - Soesterberg, mei - Overhees, Juni - Klaarwater, juli - Smitsveen. Sept. - Soest Noord, okt. - De Eng, nov. - Soest-Zuid en Soestduinen. Voor meer informatie kan men bellen met de afd. Groenbeheer, tel. 93646. "t-

Soester Courant | 1990 | | pagina 9