HM kabelkrant ion buis baarn Voordat ze in Italië beginnen staat u al op winst dankzij het JVC-voordeel bij De Gouden Snaar. N 1 SUPERTAART/ Voordat ze in Italië beginnen staat u al op winst dankzij het Blaupunkt-voordeel bij De Gouden Snaar. Splinter Eemland opent nieuwe showroom A' uaa oitiiel HllLllf Nieuwe feestzaal Darthuizen in gebruik 3INA12 WOENSDAG 30 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 13 Imarkt titiiut rt AJO foogland 1799,- 999,- BIJ DE GOUDEN SNAAR KOPEN IS PURE WINST! Feestweek vol acties van 1 tot en met 8 juni KIJK ELKE WOENSDAG! LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Amnesty over China m KtjBJ./ Pinksterkunstmarkt Interculturele sportmanifestatie 1699,- 1099,- BIJ DE GOUDEN SNAAR KOPEN IS PURE WINST! Schitterend uitgevoerde f eestruimte voor 200 personen Wie aan politiek doet leest de Soester Courant STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's. Nu ook schoperen Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155 - 2 08 60 INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Pasar Patria 90 Getuige voorkomt inbraak Diefstal uit auto's nhoffstraat 46, ch als doel een lal-colturele Ie als lid steun je ;ing en geniet je hap. De kosten ongeren t/m 23 huishouding he es ledenadmini oest, tel. 12689. '0.30 uur: ichen van een huis in deze film is Aldus Tevfik eleden al veel film "40m2 de totaal geï- furkse gastar- ïen Paradies" wat strakker probeert een gevangeniscel :emd, want ze gen dat ze de en wordt ver- jp haar man in en waarom ze is. Volgens de traf uitwijzing m, waar haar ss wacht, c klinkt, pas in /rouw iets van eer blindelings laar man. Ze i afgetuigd. Ze onderwerpen n de islam. Ze euw leven met t die vrijheid is dan het leven treffelijke spel t Baser weder- een boeiende Tas f 5,-. Ideotape Thief, His Wife ordt op het ter- 1-instituut weer nmelmarkt ge- .00 uur. Het in- rs bekende fes- de tiende keer er dan ook een /en en door uw ït u hieraan bij- /an alles te bele- ntig spelen voor fut, fruitvangen, roulette, dart, Jut, reuze-ke et en, schatkist, ssen, rad van neer. mens wordt ge en, suikerspin, iade met gebak, :rdeel is natuur- ïr zijn onder an- uikte spelletjes, oeken en platen, e artikelen, cu- rische artikelen, t wordt al druk :lpen en heeft u uilen, dan kunt u Van Arkel-insti- icht u de spullen ;en, dan kunnen ak gehaald wor- ar telefoonnum- jortse regionaal >k heel wat jonge gelederen heeft, t dit jaar op zon- at Martinuskerk, id. Met de voor- ïst al geruime tijd dat heeft geleid gramma. Daarop nerlied" van Ale- )k de "Kinderto- Mahler en de 5e /sky. sr leiding van diri- ils soliste verleent Hiroko Mogaki £ij is verbonden )pera en geeft re- i binnen- en bui- dteen try-outvan grote zaal van de aan de Socrates- 0 uur. Zowel voor grote concert zelf toegangsprijzen: rsen 65-plussersf ren tot 15 jaar f :e weken voor het >ij het VW en de nsen in Amers- en en aan de zaal. Joogland is goed 16 vanaf Amers- 20 uur. ïktop 10 juli voor aareenjeugdher- j Kleef) in Duits- li neemt het AJO onaal concours in )r een trip naar 23 juli. Voor deze een geld-inzame- A V-S 250 HRD-540 van 1999,- voor voor slechts V.l.n.r.: de stereo ktv van JVC. Een plaatje, zelfs als ie niet aan staat. Beeldscherm van 63 cm, Super VHS voorbereid, surround schakeling voor een extra breed stereo effect, ingebouwde timer, afstandsbediening ook voor de video plus heel veel meer gemak JVC's nieuwste videorecorder. De eerste uitschakelbare display (niet leuk voor dieven), uitgebreide afstands bediening, het fameuze en handige zoeksysteem en VPS voorbereid. Met de kampioenschappen in het vooruitzicht kunt u maar beter kwaliteit in huis hebben. Ga naar De Gouden Snaar glll W ff? voor service, advies, kwaliteit en JVC. Sleenboffstraat 13a -15, Soest, telefoon 02155 -12132 Op donderdag 31 mei zullen de deuren van de nieuwe, moderne showroom van Splinter weer open gaan. Wethou der Jan Menne en de heer A. Jonker van Ford Nederland zullen hierbij aan wezig zijn. De 'echte' opening zal wor den verricht door de kinderen van de heer Splinter. Zij zullen op spectacu laire wijze met een Ford letterlijk door hef lint gaan. Een toepasselijker ope ning is bijna niet denkbaar. In de feest week na de opening, van 1 juni tot en met 8 juni heeft de firma Splinter voor alle belangstellenden een aantal leuke verrassingen in petto. Na een goed jaar bouwen pronkt op de hoek van de Beukenlaan en de Dalweg een schitterend pand van maar liefst twee verdiepingen hoog. Door de hel dere, speelse vormgeving, het vele glas en lichte tinten lijkt het gebouw bijna te fragiel om zoveel nieuwe en gebruikte auto's te kunnen dragen. Niets is min der waar. Hoewel het uiterlijk het te gendeel, is doet vermoeden, heeft de showroom een degelijke, zware con structie. De draagvloeren hebben een constructie opgebouwd uit spankabels, een bouwtechniek zoals ook bij brug gen wordt gebruikt. Een kostbare en langdurige zaak, die echter nodig waren om voldoende draagkracht voor het uit gebreide Ford-park te garanderen. Er zijn twee liften aangelegd, één om de wagens te transporteren en één voor de bezoekers van de etage. De vele ramen maken het gebouw haast transparant. In de showroom baden de auto's in het licht. "Dat moet ook," legt directeur Splinter uit, "iemand die een auto wil kopen moet voldoende ruimte en licht hebben om alles goed te bekijken. Er valt immers niets te verbergen!" Modern Een showroom om trots op te zijn, en dat is directeur J. Splinter dan ook op zijn zachtst gezegd. "Het is lekker mo dern. In samenspraak met de architecht H. Lotze hebben we het concept be dacht. Op papier zag het er al heel leuk uit, met die speelse boogjes. Die boog- jes hebben bovendien een functie: bij regen blijven de mensen die even naar binnen willen kijken droog!" aldus J. Splinter. De enige kleine tegenslag is het feit dat de Beukenlaan nog een 'puinhoop' is. "Ja, het komt natuurlijk nooit gelegen. Het was leuker geweest i als het straatbeeld wat feestelijker was," vertelt de heer Splinter. Al sinds 1834 is Ford een begrip in Baarn en Soest. In 1923 was op de plaats waar men tegenwoordig de showroom en garage in Baarn vindt, een reparatiebedrijf voor karren en fiet sen. Met de komst van de allereerste T-Fords werd er een bedrijf in Ford-on derdelen en reparaties gestart. De hui dige eigenaar van de twee showrooms en garages is van jongs af met Ford bezig geweest. De heer J. Splinter sr. had zich in 1956 in Amstelveen gevestigd als Ford-dealer. Zijn beide zoons bleken geknipt voor de autobranche en kwa men bij hun vader in de zaak werken. In 1973 nam de heer J. Splinter jr. de scep ter over van de twee zaken in Baarn en Soest van de vorige eigenaar. Het oude pand in Soest werd na verloop van tijd gesloopt en er kwam in 1983 een totaal vernieuwde werkplaats voor in de plaats. Daarnaast is nu de ultramoderne showroom gekdmen die ruimte biedt aan 65 nieuwe auto's en occassions. Hiermee is de vestiging in Soest het 'moederbedrijf' in Baarn boven het hoofd gegroeid. De heer Splinter is er van overtuigd dat het succes van zijn be drijf te danken is aan de goede en eerlij ke voorlichting en de service die de me dewerkers de geïnteresseerden geven. "Eén auto verkopen is geen kunst, maar wel dat men voor een volgende aan koop terugkomt," is dan ook steevast het motto. Feestweek De heer Splinter heeft ondanks de kost bare showroom geenzins op de activi teiten en aanbiedingen voor de klanten in de feestweek bezuinigd. Integendeel, de eerste vijftig mensen die besluiten een nieuwe auto bij de Soester Ford dealer te kopen krijgen een gratis mid week aangeboden in het vakantiepark Gran Dorado. Zo kan men de eerste ki lometers met de nieuwe auto wel heel plezierig afleggen. In de feestweek is het ook voordelig tanken bij Splinter Eem land. Een dubbeltje korting op elke liter benzine of diesel bij de pompstations in Baarn en Soest. Kinderen kunnen ook mee naar de Ford show in de nieuwe showroom, er wordt zelfs op ze gere kend. Zij beleven de middag van hun le ven in de sloophoek. Kinderen tot 12 jaar mogen een auto slopen terwijl hun vader en moeder in alle rust kunnen rondkijken in de showroom waar de nieuwe en gebruikte modellen staan die de kinderen niet mogen slopen. Een af gekeurde auto is speciaal voor dit doel geprepareerd. Kinderen mogen met rubber hamers er op los slaan of, wan neer ze meer op de details willen letten, de auto met gereedschap uit elkaar pro beren te schroeven. "Of we nog aanbiedingen hebben in de feestweek?" lacht de heer Splinter, "Ja zeker, maar die hebben we altijd. Daar zullen de mensen toch eens aan moeten wennen!" lU Het is komende Pinksteren precies een jaar geleden dat in de nacht van 3 op 4 juni 1989 tienduizenden militairen en duizenden tanks en andere legervoer tuigen optrokken naar het Tian 'an- manplein in Peking, waar studenten al sinds 13 mei vreedzaam en steeds mas saler demonstreerden voor persvrijheid en meer democratie. Mensen die bij het zien van dat militaire vertoon het plein probeerden te verlaten werden met ma chinegeweren beschoten. Artsen die gewonden wilden helpen zouden zijn neergeschoten en op de universiteits terreinen van Peking zouden massa executies zijn uitgevoerd. Het totale aantal doden is nooit bekend geworden, maar het waren er tenminste duizend. Dit bloedbad was het tragische hoogte punt van het verzet, dat in de loop van de jaren tachtig in heel China in bewe ging kwam en zich richtte tegen het menserechtenbeleid in dit land. Al jaren worden in China gewetensgevangenen willekeurig gearresteerd en zonder aan klacht en zonder eerlijk proes op vaak onbekende plaatsen gevangen gehou den. Slechte behandeling en marteling zijn daarbij geen uitzondering. Tijdens de Pinksterdiensten zal in de meeste kerken in Soest aandacht wor den besteed aan de mensenrechtensi tuatie in China. Daar moeten alle ker ken (boeddhistisch, christelijk, islami tisch) lid zijn van een 'patriottische or ganisatie'. Dat betekent dat de kerken onder controle van de Communistische Partij staan en geen banden mogen on derhouden met het buitenland. Sinds de jaren vijftig komt het regelmatig voor dat religieuze leiders worden gearres teerd omdat ze zich niet conformeren aan het overheidsbeleid. In december 1989 bijvoorbeeld werden 30 vooraan staande katholieken gearresteerd. Een aantal van hen heeft al eerder gevangen gezeten. De Amnestygroep Soest zal na beëindi ging van de kerkdiensten aanwezig zijn om de kerkgangers aanvullende infor matie te verstrekken over dit onder werp. Ook zijn voorbedrukte kaarten beschikbaar, die zijn geadresseerd aan de ambassadeur van China in Den Haag. Ze bevatten een oproep voor het beëindigen van de mensenrechten schendingen in China. Booo SUPERIORSHOES D R ooo I SUPERIOR SHOESj Schoenmode die u verwent. ZSm-' U 'S r. Laanstraat 20 3743 BE Baarn Beide Pinksterdagen, zondag 3 en maandag 4 juni, zal in Dierenpark Amersfoort de traditionele kunstmarkt worden gehouden. In de ruim 30 kra men, opgesteld in het midden van het park, kunnen de bezoekers zeer uiteen lopende kunstuitingen bekijken. Zo zijn er dit jaar kramen met pentekenin gen van dieren, droogbloemen, aqua rellen in diverse technieken, poppen glaswerk, houtsnijwerk enz. De kunstmarkt is beide Pinsterdagen te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Voor de entree gelden de normale toe gangsprijzen van het dierenpark; voor kinderen van 2 t/m 10 jaar f 10,- en voor volwassenen f 13,50 p.p. Natuur lijk kunnen abonnementhouders de markt gratis bezoeken. Maandag 4 juni a.s. (Tweede Pinkster dag) vindt de 5e interculturele sportma nifestatie plaats op sportpark Zielhorst in de gemeente Amersfoort. Het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht organiseert dit jaar voor de vijf de keer een interculturele sportmanies- tatie (voorheen provinciale sportont- moeting) samen met de ASLGS, de SWEG, MGT-WBV, Swagtam en de KNVB afd. Utrecht. Ook deze keer vormt het voetbaltoer nooi waaraan 24 teams deelnemen de hoofdmoot van de sportmanifestatie. Naast voetbal staan volleybal en tafel tennis op het programma. Voor kinde ren zijn er weer een aantal spel- en sportaktiviteiten, met het luchtmatras als hoogtepunt. Tevens kan men enkele demonstraties karate en zelfverdedi ging verwachten. Een zevental kramen met hapjes en drankjes uit verschillende culturen zorgen samen met muziek en dans voor een bijna buitenlandse sfeer. Uiteraard is de medewerking van de ge bruikers van sportpark Zielhorst ont- beerlijk. De voetbalverenigingen Cobu Boys, Odi '58 en HVC en de handbal vereniging Fidelitas leveren een belang rijke bijdrage door het beschikbaar stel len van hun accomodaties (en kantines) en een aantal vrijwilligers die garant staan voor een goede organisatie. Ieder is op maandag 4 juni a.s. vanaf 11.00 uur (opening door Arnold Van- derleyde om 10.15 uur) van harte wel kom. van 1799,- voor voor slechts V.l.n.r.: een beste van Blaupunkt. Een ktv die alles heeft: een platte, vlakke beeldbuis, glasplaat voor contrastrijk beeld. De Tronic-Pilot; computerge stuurde programma-instelling, stereo, teletekst met acht geheugens en dit Blaupunkt wonder is slechts 30 cm diep: past dus in iedere kast Blaupunkt videorecorder met programmeerpen, programmeer mogelijkheid tot 8 pro gramma's in een maand, DT-systeem voor de feilloze weergave van "vreem de" banden en onverslijtbaar. Met de kampioenschappen in het vooruitzicht kunt u maar beter kwaliteit in huis halen, g 111 g M Ga daarom naar De Gouden Snaar voor service, advies, kwaliteit en Blaupunkt. Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 02155 -12132 De nieuwe feestzaal van Darthuizen is klaar. De prachtige zaal, ingericht in een tijdloos klassieke Italiaanse stijl, biedt ruimte aan ongeveer 200 gasten. "Het is precies geworden wat we in ge dachten hadden," aldus de tevreden eigenaar F. van Keken, die samen met zijn vrouw de inrichting heeft bepaald. "We hebben het precies gedaan zoals wij het zelf mooi vinden. Het was even afwachten of de gasten ook enthou siast waren over onze keuze, maar aan de goede reacties te merken is ieder een even tevreden over het resultaat als wij zelf," aldus Van Keken. Wat er nog aan ontbreekt is een goede naam. Daarvoor schakelen de heer en me vrouw Van Keken graag de Soester be volking in. Na vier maanden intensief werken kon op 9 mei jl. de eerste bruiloft in de zaal worden gevierd. Niet alleen de schitte rende ambiance - bordeauxrode pila ren, hoge halfronde ramen en veel glan zend graniet verwerkt in de modern vormgegeven bar, open haard en ruime dansvloer - zorgt voor een goede sfeer. De zolder boven de zaal wordt groten deels in beslag genomen door een gea vanceerd Juchtverversingssysteem. De indrukwekkende hoeveelheid buizen en machines (computergestuurd) blij ven voor de gasten onzichtbaar, maar het effect ervan is dat het in de zaal altijd fris is. Uit de zaal wordt continu lucht afgezogen en gefilterd. Het systeem zorgt ervoor dat de lucht tijdens een bruiloft of party niet bedompt of be nauwd wordt. Niet-rokers hoeven zich nu niet meer druk te maken wanneer een groot deel van de gasten wel rookt. De heer Van Keken is er van overtuigd dat de grote investering, ruim een ton, het geld dubbel en dwars waard is door het plezier dat de gasten er aan beleven. Apart Het restaurant en de feestruimte heb ben ieder een eigen opgang, een aparte garderobe en toiletruimte. De gasten die in het restaurant rustig genieten van een uitgebreid diner worden hierbij niet gestoord door de feestgangers, en om-, gekeerd. Ook heeft men gedacht aan minder-valide gasten. Drempels zijn er niet te vinden en er is een functioneel in validentoilet aangelegd. Het partyge deelte heeft bovendien een eigen drankvoorziening en bar. Voor drank jes hoeven de serveersters niet meer naar het restaurant, wat voorheen nog wel eens tot gevolg had dat al het perso neel uit de feestzaal verdwenen was. Nu gebeurt alles zichtbaar, dichtbij de gas ten. De komende tijd zal het restaurant van Darthuizen een face-lift ondergaan om de chique stijl van de partyzaal door te voeren in het hele etablissement. Met de verbouwing zijn de nodige maatregelen genomen om een groter aantal gasten van dienst te kunnen zijn. De keuken, waar chefkok Jan ter Linde de dagelijkse leiding heeft, is uitgebreid en er was tevens een extra kracht nodig. Ook in het restaurant, waar bedrijfslei der Rico Boers dagelijks de scepter zwaait, was plaats voor een extra kracht. Momenteel zijn bij Darthuizen zeven tien vaste medewerkers in dienst. Acht part-timers springen bij grote drukte en in de weekenden bij. Foto: Goos van der Wilt. Nieuwe naam De voorganger van de nieuwe feestzaal was de Parkzaal, een gelegenheid voor ongeveer 120 gasten. "We willen nu een andere naam voor deze ruimte, liefst iets zonder 'zaal', want daar ben ik niet zo gelukkig mee," vertelt F. van Keken. "Wij kunnen er echter zo gauw niet op komen. Daarom willen we iedereen die suggesties heeft vragen een naam op te sturen. Zit de naam die we uiteindelijk aan de nieuwe ruimte geven daarbij, dan hebben wij daar graag een dineetje voor twee personen voor over!" aldus Van Keken. Wie in een helder moment denkt dé naam voor de nieuwe feest ruimte van Darthuizen te weten, kan een briefje sturen naar Darthuizen, Prins Hendriklaan 1 in Soest. Het tafel tje voor twee is al gereserveerd. Op zaterdag 9 juni vindt in Patria aan de Nassaulaan 58 te Baarn, van 11.00 tot 16.00 uur, de oosterse markt "Pasar Pa tria" plaats. Er is veel te zien en te koop: Indonesische kleding en kunstnijver heid; mooie handwerken, vervaardigd door de bewoners en vrijwilligers van Huize Patria; overheerlijke saté, gado- gado, nasi rames en nasi goreng, alles uit eigen keuken, en niet te vergeten de verrukkelijke kue-kue (Indische koek jes) en snacks; bloemen en planten, tro pisch fruit en groenten voor de nodige vitaminen. Voor de kinderen is er een heerlijke suikerspin en natuurlijk de grabbelton. Even wegdromen? Dat kan ook. In de kerkzaal (le etage) van het huis wordt een doorlopende dia-show gegeven. Vertoond worden dia's uit Indonesië, Maleisië en Singapore, gepresenteerd door reisvereniging "Selamat Jalan" uit Soest. De gezellige tropische muziek wordt verzorgd door The Tropical Sound Group uit Laren en de Baarnse Zieken omroep. Er zijn ook twee stands waar van de baten naar de leprabestrijding in Indonesië en Wereldkinderen gaan. De toegang is gratis. Het afgaan van het alarm bij een bedrijf aan de Industrieweg alarmeerde een voorbijganger. Hij zag hoe een wit busje op de roldeur aan de zijkant van het electronicabedrijf inreed en deze for ceerde. De inbrekers waren zich bewust van de getuige en gingen er snel weer vandoor. Er wordt in het bedrijf niets vermist. Een bewoner van de Schrikslaan trof vorige Vveek zijn auto praktisch leeg aan nadat hij zijn auto had geparkeerd op de Soesterbergsestraat en een wandelin getje was gaan maken. In de tijd dat hij weg was hadden dieven uit zijn auto twee bankpassen, vijf cheques, zijn rij bewijs, een portefeuille met 500 gulden en zijn zonnebril gestolen. Vorige week maandagavond werd in de auto van een bewoner aan de Weeg breestraat ingebroken. Dieven sloegen de achterruit in en namen de radio mee. Bij de flats de Gouden Ploeg aan de Middelwijkstraat werd ook een ruit van een auto ingeslagen. Ook hier gingen dieven er met de radio vandoor.

Soester Courant | 1990 | | pagina 13