02155-160 55 Dag- en nachtservice Beckeringhstraat 50 - Soest GLASSERVICE 24 UUR BEREIKBAAR spiegelwanden 100 soorten sierglas meeneem service glas in lood glasslijperij enz. enz. enz. Stedenband Soe$t*fiozIe HULLEMAN OPTIEK Snelle service in een nieuw jasje II pSgjf Zet je ogen op scherp bij Hulleman WOENSDAG 30 MEI 1990 SOESTER COURANT Maak snel afspraak voor vakantiebeurt Poolse Week: 19-26 september <E> Cafetaria Nieuwerhoek 'Kwalitaria' Glasservice Van Ede: PAGINA 21 Aandacht voor botulisme Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant uurs glasservice Kolatiegte. Sp-cgc-iwiixten Atum consinjcties fj BOVAG-advies aan 74procent van alle vakantiegangers: Hoewel de drukte op vliegvelden, spoor- en busstations in het vakantie hoogseizoen anders doet vermoeden gaat (volgens het CBS) toch zo'n 74 procent van alle vakantiegangers met de auto (al dan niet met caravan), fiets, motor of bromfiets op vakantie. Niet zo verwonderlijk natuurljk, want zeker in de vakantie is vrijheid van mo biliteit een groot goed. Zélf bepalen wanneer en hoe ergens heen te gaan. ZO'n volledige vrijheid geven vooral privé te gebruiken vakantie-vervoer middelen. Of ze nu in eigendom zijn of gehuurd, maakt niet uit. Wat wèl uit maakt, is de voorbereiding. Wie er ze ker van wil zijn ongestoord in de vakan tie te kunnen rijden, moet zeker kunnen zijn van zijn voertuig. Er een huren bij een betrouwbaar BOVAG-bedrijf of er voor zorgen dat zijn eigen vakantiever voermiddel in een perfecte conditie verkeert. Daarvoor is een vakantie- beurt de aangewezen weg. ZO'n vakantiebeurt wordt in de loop der jaren steeds belangrijker. De door de fabrikant voorgeschreven onder- houdsintervallen worden steeds langer, waardoor minder bezoek aan de garage noodzakelijk is. Daardoor is er bij de berijders ook minder aandacht voor het onderhoud. Te regelmatig wreekt zich dat tijdens vakantietochten. Hier en daar zijn de berichten al in de kranten opgedroken. En over een week of wat worden ze steeds veelvuldiger. Over politiecontroles en veiligheidsinspec ties die veel technische mankementen aan het licht brengen. Over een nog im mer groot aantal vakantiegangers dat technische bijstand onderweg behoeft. Een vakantie die zo wordt verstoord is natuurlijk niet leuk. En achteraf blijkt een dergelijke zuinigheid maar al te vaak juist extra te kosten. Extra geld, tijd, energie èn ergenis. Daarom raadt de BOVAG al die vakantiegangers aan de zaak terdege voor te bereiden. Daar is een vakman voor nodig. Een BOVAG-bedrijf. Waar je ook terecht kan voor o.a. de Groene Kick voor auto's, de BOVAG jaarsticker voor caravans en gewoon goed onderhoud, ook voor fietsen, bromfietsen en motorfietsen. Maak daarom snel een afspraak voor een vakantiebeurt, die door de BOVAG- vakman- en onderhoudsgarantie wordt geborgd. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN - OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige - Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 - TELEFOON 02155 -1 38 59 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten Cafetaria Nieuwerhoek van de heer DJ. Kuyper zal op 29 mei 1990 offi cieel, landelijk erkend worden als'kwa litaria. 'Kwalitaria' is de nieuwe naam voor de Erkende Cafetaria's in Nederland. De ze eerste, circa 50 erkende cafetaria's moeten aan enkele strenge eisen vol doen. De naam Kwalitaria is een be schermde naam. De Kwalitaria's moe ten voldoen aan eisen inzake vakbe- kwamheid, hygiéne en produktassorti- ment. Zo krijgen de Kwalitaria's ten minste drie keer per jaar onaangekon digd zeer uitgebreide hygiëne-contro- les. Tijdens deze controles worden alle mo gelijke materialen, produkten, gereed schappen enzovoort gecontroleerd. Daarnaast moet de cafetariahouder be schikken over aantoonbare vakbe kwaamheid. Het officiële S. V.H.-diplo- ma Snackspecialist of vergelijkbare be wijsstukken zijn pas voldoende. Boven dien moeten de deelnemende bedrijven tenminste zes kwaliteitsprodukten in het assortiment hebben. Eisen met betrekking tot gewicht en sa menstelling van produkten als frites, fri- kandel-extra, maar ook loempia en hu zarensalade liggen landelijk vast. De sectie IJsfrica van de ondernemers organisatie Horeca Nederland is de ini tiatiefnemer van deze vrijwillige erken ningsregeling in de cafetaria-sector. De speciaal opgerichte Stichting Erkende Cafetaria's te Nieuwegein voert de rege ling uit. Het Minsterie van Economi sche Zaken ondersteuont en subsidieert het project. Glasservice Van Ede is al ruim zeven jaar een begrip als het gaat om glasrepa raties en is daarmee uniek in de regio. Met de nieuwe opvallende witte bussen staan ze 24 uur per dag, 365 dagen per jaar, klaar om glasschade te verhelpen. Alles zonder tussenkomst van onper soonlijke antwoordapparaten. Maar dit is niet het enige waarin Glas service Van Ede uitblinkt. Ook voor het plaatsen van zogenaamd Thermopane- glas in het huis is men bij Van Ede aan het goede adres. Tevens verzorgt de firma alle slijpwerk, spiegelwanden en heeft zij een glas-in- lood-maker in eigen huis. Mocht er bij het opmeten van Thermopane-ruiter blijken dat er een raam of deur slecht of rot is, geen nood: Van Ede zorgt voor snelle vervanging. Directeur Jan van Ede en zijn negen medewerkers staan altijd klaar om een goed advies te geven of een staaltje van hun kunnen te laten zien. Voor een vrijblijvende offerte of een gratis advies kan men kontakt opnemen met het kantoor, Beckeringhstraat 50, telefoon (02155-) 16055, of even langs komen. De auto 's van de firma Van Ede hier even naast elkaar. Meestal echter zijn de ze auto's onderweg, want Van Ede staat garant voor 24 uur per dag service. Van woensdag 19 september tot woensdag 26 september wordt in Soest in het kader van de Stedenband met Kozle een Poolse week georgani seerd. Om 16.00 uur worden bijna honderd gasten, waaronder een aantal koks die in Soester restaurants gaan koken, door B. W. in het nieuwe raadhuis ontvangen, waarna ze wor den ondergebracht bij gastgezinnen. In grote lijnen staat het programma voor deze week al vast. Donderdag 20 september wordt Soest bekeken en be zoekt het gezelschap Amersfoort en Utrecht. Vrijdag gaat de reis naar Sche- veningen en wordt 's avonds een Poolse avond gehouden in C-drie. Hieraan werkt een Poolse dansgroep (zie foto) mee en onze eigen Boeren Blaaskapel. Zaterdag 22 september staat de dag in het teken van de feestelijke opening (met o.a. de Poolse dansgroep) van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg en wordt de Open Dag van de Soester Brandweer bezocht, 's Avonds organi seert het Stichtingsbestuur een barbe cue op de Eng. Zondag 23 september wordt een kerk dienst bijgewoond in de Petrus en Pau- luskerk, bezoekt men het Museum Oud Soest, wordt er geschaakt en vergade ren de Poolse en Nederlandse Jumela- gecomités met elkaar. Maandag is de beurt aan de Poolse be graafplaats in Oosterbeek en het Open luchtmuseum in Arnhem waar burge meester Paul Scholten vele Poolse vrienden zal herkennen. Dinsdag 25 september bezoeken onze gasten Am sterdam en treedt de Poolse dansgroep voor de derde keer op tijdens de Open Dag van het nieuwe gemeentehuis en wordt 's avonds een afscheidsfeest georganiseerd. Busreis Het gaat goed met de voorbereidingen voor de vakantieweek in Soest van de 41 Poolse weeskinderen uit Kozle. Bob Sluis heeft nu op verschillende plaatsen in Soest bussen geplaatst voor financië le bijdragen. Zie de fraaie reclame-pos ters die in Soest zijn verspreid. De volgende busreis naar Polen voor toeristen is gepland op 5 juli a.s. voor 10 dagen. Er is nog plaats! Inlichtingen bij Ab Blokzijl in Soesterberg. Het Jumelagecomité is op zoek naar een eigen ruimte. Wie heeft een sugges tie? J.V. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt een folder gereed met daarin informatie over 'hoe te handelen bij bo tulisme'. Uitvoerig wordt ingegaan op wat botulisme is, de risico's voor men sen, botulisme bij mensen en bij dieren, de behandeling en het voorkomen. Wanneer men ergens een dode (wa tervogel aantreft en men vermoedt met een geval van botulisme te doen te heb ben, waarschuw dan direct de gemeen telijke afdeling Groenbeheer, telefoon 93647. Het is zaak de dode vogels zo spoedig mogelijk te verwijderen. Juist bij warm weer ontwikkelen zich in de kadavers nieuwe larven, die gegeten worden doof de (water)vogels. VHNEDE

Soester Courant | 1990 | | pagina 21