ifior behang "•UUR *UIJK Voordat ze in Italië beginnen staat u al op winst dankzij het Panasonic-voordeel bij De Gouden Snaar. W, A Nieuwe haring voor het nieuwe college DE BESTE IN VERF! A DE GROOTSTE KEUSIN MffPU GRATIS1 PARTY UGHT Meningen van Rupsen vreten bomen Vrijheidsweg kaal NA 22 WOENSDAG 30 MFI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 23 1799,- 1399,- BIJ DE GOUDEN SNAAR KOPEN IS PURE WINST! Verpleegster bestolen Fietser aangereden Diefstal wijkcentrum Vandalisme Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! 'illem Van Oosten fotoservice VBOK werft leden kleurenfilm /illem Van Oosten fotoservice Video en cd gestolen Motorrijder breekt enkel De "Snoekbaars" en de Eem Slangen vernield van pompstation Spullen weg door open balkondeuren Aanslag op leven COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Wit waas over takken door cocons van miljoenen rupset Kleding-ruilmarkt in Boemerang Baarn De Flint in Mei Optreden Braamhagekoor WJ. VAN LEEK Politie bevrijdt meisje (2) uit toilet Inbraak reisbureau van 1999,- voor mmr voor slechts V l n.r.Panasonic's kienste kleurentv: klein van formaat, groot in beeld en geluid. 55cm. monitorbeeld, SUPER VIDEO aansluiting, full stereo, mes scherpe weergave dankzij het C.T.I.-systeem de nieuwe videorecorder van Panasonic: natuurlijk met handige leespen en met vier koppen, een perfect stilstaand beeld en een speelduur van maar liefst 10 uur. Met de kampioen schappen in het vooruitzicht kunt u maar beter kwaliteit in huis hebben. Ga daarom naar De Gouden Snaar voor B/IIW PA B service, advies, kwaliteit en Panasonic, oaPLiL'Xj JB n Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 02155 -12132 Soesterbergsestraat 52 Soest Telefoon 02155-12563 Een verpleegster van ziekenhuis Zon negloren deed vorige week maandag aangifte van diefstal van een drietal be taalkaarten, een bankpas en haar porte monnee. De dief had de eigendommen uit haar kamer ontvreemd nadat hij uit de garderobe de sleutel, die toegang tot de kamer van de verpleegster gaf, had weten te stelen. Een 16-jarige jongen uit Soest werd vo rige week woensdag door een brommer aangereden op de Vrijheidsweg. De jongeman reed aan de verkeerde kant van de weg op het fietspad en kwam in botsing met een brommer. Hij werd naar Zonnegloren gebracht voor nader onderzoek. Uit het wijkcentrum in het Smitsveen werd vorige week een groot aantal spul len gestolen. Dieven kwamen binnen via het klapraam. Er werd een televisie, een video, twee radiocassetterecorders en een geldkistje met kleingeld gesto len. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt 3400 gulden. Bij een winkel aan de Nieuweweg werd een etalageruit ter waarde van 2500 gulden vernield. De ruit werd met een steen ingegooid. Er worden geen spul len vermist. Bij de flats aan de Smitsweg werd een auto beschadigd. Iemand heeft daar de achterruit van het voertuig vernield met een steen. De leden van het nieuwe college deden zich afgelopen dinsdag tegoed aan de eerste Hollandse nieuwe. Restaurant Bauers heette de nieuwe bestuursleden met deze tractatie welkom en de aanwe zige burgemeester H. de Widt, Jan Men ne (CDA), Mieke Swinkels (D66), Frans Kingma (PvdA) en gemeente- voorlichter Ben van Os lieten zich deze lekkernij goed smaken. Wethouder Jan Visser (Progressief Soest) liet de haring even inpakken, hij kon er niet bij zijn. Martin de Jong van het restaurant zei het niet zo jammer te vinden dat de traditio nele haringrace tot het verleden behoort. "Nu weten wij al minstens een maand van te voren wanneer wij onze gasten de Hollandse nieu we kunnen serveren,al dus De Jong, die zeer te spreken was over de kwaliteit van de Hollandse delicates se. "Botermals!luidde zijn oordeel kort maar krachtig. Race of geen race, de echte nieuwe haring uit Holland blijft ie der jaar opnieuw iets om naar uit te kij ken. Daar kunnen de leden van het col lege over meepraten. Foto: Goos van der Wilt. Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 - 1 71 20 KLEUR vergrotingen bij ELKE hlmaankoop SOEST-ZUID: Soesterbergsestraat 57 02155-13109 SOESTDIJK: Van Weedestraat 147 02155-25942 De stormachtige groei van de Vereni ging ter bescherming van het ongeboren kind, die de ledenwerfcampagne "VBOK - 100.000" veroorzaakte, re sulteerde in een aanwas van 24.000 nieuwe leden. De vereniging telt nu 75.000 leden. Deze mijlplaal werd be reikt mede dankzij de inzet van de ruim 1700 vrijwilligers in het land. De VBOK heeft al duizenden vrouwen geholpen, die hun zwangerschap aan vankelijk als ongewenst beleefden, maar vervolgens tot de aanvaarding van en tot een relatie met hun (ongeboren) kind kwamen. Ook worden ouders be geleid, die (mogelijk) een gehandicapt kind verwachten en worden vrouwen geholpen bij de verwerking van een abortus provocatus. Sinds de VBOK haar hulpaanbod op NS-affiches bekend maakte vertoon den ook de aantallen hulpvragen een spectaculaire groei. Tenslotte is er ook sprake van aan enor me groei van de aanvragen op scholen om voorlichtingslessen te geven over de beschermwaardigheid van het ongebo ren kind. Ook in Baarn/'Soest is de plaatselijke VBOK-werkgroep actief op het gebied van de presentatie, voorlichting op scholen en de hulpverlening. Kortgele den werd ook in Eemnes een voorlich tingsavond over de VBOK gehouden. Deze avond resulteerde in een flinkaan- tal nieuwe leden en ook de werkgroep kon worden uitgebreid, zodat ook Eemnes waarschijnlijk tot het werkge bied gaat behoren. Maar de ledenwerfcampagne gaat nog verder. Het streefgetal van 100.000 is haalbaar, aldus campagneleider Wil Kok van het landelijk dienstencentrum. Ook in Baarn/Soest kan men nog vele nieuwe leden gebruiken. Nieuwe leden ontvangen het internationale pro-life speldje "kostbare voetjes". Voor f 15,- per jaar helpt u helpen. Voor informatie: tel. 02154-15814 of 033-638212. Voor hulpverlening: 035-832089 of 033-620244. bi\ \nleveriR9 volls SOEST-ZUID: Soesterbergsestraat 57 02155-13109 SOESTDIJK: Van Weedestraat 147 02155-25942 Een bewoonster van de Rubenslaan deed vorige week aangifte van de dief stal van haar cd-speler en video. Zij kwam 's avond om half elf thuis en ont dekte dat men via het ventilatierooster het keukenraam had weten te openen en er met haar eigendommen vandoor was. Bij een woning aan de Van Lijndenlaam hadden inbrekers gaatjes in de achter deur geboord en zo het slot geforceerd. De eigenaar van de woning mist een kluisje met 600 gulden. Vorige week maandagmiddag kwam een 35-jarige Amsterdammer ernstig ten val toen hij over de Van Weedestraat richting Amersfoort reed. Een 82-jari- ge man uit Soest reed een uitrit af en zag de Amsterdamse motorrijder niet. De man werd met een gebroken enkel naar Zonnegloren gebracht. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re- denerv in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Naar aanleiding van het verslag van de viswedstrijd op de Vecht moet ons, als agrariërs in Baarn en Soest, iets van het hart. Wat is toch de reden van de hetze die de redactie van De Snoekbaars meent te moeten voeren tegen de agra riërs in het stroomgebied van de Eem (o.a. Baarn en Soest)? Waarom de le zers de voorstelling doen toekomen als of de toestand van de Eem met het jaar slechter wordt? Terwijl iedereen weet dat het omgekeerde het geval is. Waar om de suggestie gewekt dat de visstand achteruit gaat? Dit, terwijl er giganti sche vangsten gedaan worden. Bij de laatste viswedstrijd van De Snoekbaars sleepten deze vissers er met 40 man on geveer 300 meter vis uit (hoeveel vissen zijn dit eigenlijk?). Ondanks deze aanslagen op de visstand (niet alle vissen overleven), zijn dit ge bruikelijke vangsten. Kortom, geachte Snoekbaarsredactie, hou nu eens op met deze flauwekul! Wij, als Soester en Baarnse boeren, willen onze landerijen bemesten, niet om de mest te dumpen, maar om onze gewassen van voedings stoffen te voorzien. Over een ding kunnen we het met ieder een eens zijn: mest stinkt. De boeren proberen deze overlast zoveel mogelijk te beperken. Denk aan het onderwer ken van de mest op bouwland en het in jecteren op grasland, rekening houdend met de windrichting en regenverwach ting, niet vlak voor het weekend uitrij den, enz. Boeren in het Eemland proberen in goede harmonie met de burgers te leven en te werken. Naar onze mening lukt dit ook best. Het is ons oprecht een raadsel waarom de Snoekbaars deze goede ver standhouding probeert te torpederen door in elk verslag de boeren in het Eemland zwart te maken. De gezamenlijke agrarische organisa ties in Baarn en Soest. Bij een tankstation aan de Beukenlaan werden in de nacht van woensdag op donderdag alle slangen van de benzine pompen kapotgetrokken. Niemand van de omwonenden heeft iets gezien en van de daders ontbreekt ieder spoor. De politie denkt eerder aan baldadige jongens dan aan actievoerders die zich hebben vergist. Bij een tankstation aan de Koningsweg werden in de wasserij een aantal blikken autoshampoo gestolen. De wasplaats is vrij toegankelijk. Een bewoonster van Colenso mist een groot aantal kostbare spullen sinds dinsdagnacht. De dame had haar bal kondeuren open laten staan zodat het de inbreker niet veel moeite kostte bin nen te komen. Ze mist een zilveren vaasje, een zilveren bestek, diverse gou den sieraden, autopapieren en een nog onbekend bedrag aan geld. Bij een inbraak in een schuur aan de Bosstraat werd vorige week vrijdag nacht een draagbare radio gestolen. De dief had het slot opengeknipt. Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 -3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Een brommerrijder uit Zeist deed vori ge week aangifte van een poging tot doodslag. Een 20-jarige man uit Amersfoort probeerde met zijn auto de Zeister verschillende keren klem te rij den door de brommer op het fietspad te volgen. Dit leverde levensgevaarlijke si tuaties op. Bij een bedrijf aan de Amersfoortseweg kwam het tot een ru zie waar de politie de twee uit elkaar haalde. De man uit Zeist wist niet waar om de Amersfoorter hem achterna zat en wist ook niet wie hij was. Volgens de man uit Amersfoorter zou de jongeman iemand die hij kende hebben geslagen en dat wilde hij hem betaald zetten. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Miljoenen spinselmoprupsen hebben zich gevestigd in de meidoornbomen aan de Vrijheidsweg. Een aantal bomen zijn al volledig kaalgevreten door deze insekten. De spinselmoprupsen gebrui ken de bomen als voedsel en om erin te coconneren. De gemeente zegt er niets aan te gaan doen. Volgens de afdeling groenbeheer zullen de beesten vanzelf weer verdwijnen wanneer uit de cocons de vlinders te voorschijn komen. Ook zullen de bomen dan weer gewoon uitlo pen. Het kan echter nog weken duren voor het zover is. Van spinselmoprupsen is bekend dat zij zich in meidoorn, vogelkers of de kardi naalsmuts vestigen. Het komt echter zel den voor dat de beestjes zich in zo groten getale in de bomen vestigen. Ondertus sen leveren de kaalgevreten bomen vol cocons van de rupsen de straat een spookachtig, bijna dood beeld op. Geen bomen vol groene bladeren, zoals elders in Soest, maar een wit waas hangt over de takken. Foto: Goos van der Wilt. Meer verstand van verzekeren heb je zo te pakken. t Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Victoria- Vesta adviseur bellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust even een H?m~ afspraak. VICTORIA-VESTA B" J.A.W. Huurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, lel.: 02155 - 10139 Chrislinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren Op zaterdag 2 juni organiseert het jeugdcentrum de Boemerang aan de Plataanlaan 1 in Baarn een kledingruil- markt voor jongeren. Van 12 tot 17 uur kunnen jongeren van alles ruilen, van kleding en accessoires tot oude lp's. Te vens zal er een knipstand zijn om het haar in de meest trendy coupe te model leren. Voor de gezichtsafwerking kan men zich laten schminken bij de schminkstand. Alle jongeren van Baarn en omstreken zijn uitgenodigd. Ook als men geen me dewerker of vaste bezoeker is van de Boemerang en toch heel veel spullen om te ruilen heeft, kan men in aanmer king komen voor een kraam. Dan even bellen naar de Boemerang (02154- 11177) en naam doorgeven. Hoewel de ruilmarkt start om 12.00 uur, kan men de kraam al inrichten vanaf 11.00 uur. Behalve ruilen kan iedereen ook wat drinken op een daarvoor speciaal inge richt terrasje op het plein van de Boe merang. donderdag 31 en vrijdag 1 Interscholaire Amersfoort Culturele finale. Scholieren van de deelnemende mid delbare scholen aan de Interscholaire brengen cabaret en klassieke muziek. Tevens wordt de uitslag bekend ge maakt van de verhalenwedstrijd. 19.30 uur. Theater. Prijs f 5,-. Op 1 juni is er in de stadshal van De Flint een groot eind- feest van de Interscholaire. Met uitrei king van de prijzen, optreden van de winnende band en disco. 19.30 uur. Stadshal. Prijs f 5,-. Kaarten via tel. 720551/723744 Kassa De Flint, Coninckstraat 60, tel. 033-726094 Openingstijden: maandag tm vrijdag Van 12.30 - 17.30 uur en één uur voor aanvang van de voorstelling. Telefo nisch reserveren: maandag t/m vrijdag 14.00 - 17.30 uur, tel. 033-726094. Kaartverkoop: vanaf een week voor het betreffende evenement. De kaartver koop voor voorstellingen op zaterdag en zondag start op de maandag eraan voorafgaande. Telefonisch gereserveer de kaarten dienen een half uur voor aanvang te zijn afgehaald. Op de eerste dag van de losse verkoop worden kassa volgnummers uitgegeven, 's Morgens vanaf 8.30 uur. Met het volgnummer kunt u reservering maken vam max. 4 kaarten. Naast verkooppunt voor toe gangskaarten, cultureel jongerenpas poort (cjp) en theaterbonnen is de kassa van De Flint tevens informatiebalie. Het Braamhagekoor gaf vorige week zijn vooijaarsuitvoering onder leiding van dirigent G. v.d. Schepop. Naast enkele Nederlandse liedjes, o.a. het Angelus van Catharina v. Renesse en "Kent gij het land", werden Duitse en Engelse liederen vertolkt. Liederen van componisten als Purcell, Johan Strauss en Stolz werden uitstekend ge zongen. De zang werd afgewisseld door blok- fluitspel door mw. D. Peelen, die bege leid werd door mw. E. Huynink. Deze begeleidde ook het koor. De voorzitter, mw. H. v.d. Weerdt, bedankte de beide dames voor hun voortreffelijke spel. UW KOEKSPECIALIST Uit eigen bakkerij: KANDIJ - ROZIJNEN GEMBER - NOTEN en OUDEWIJVENKOEK BEUKENLAAN 46 - SOEST Een klein meisje van twee jaar oud moest vorige week door de politie uit het kleinste kamertje worden bevrijd. De jonge bewoonster van de Varen straat had het slot op de deur van het toilet dichtgedraaid, maar kreeg het met geen mogelijkheid meer open. Ook po gingen van buitenaf hadden geen resul taat, zodat uiteindelijk de politie het raampje aan de buitenzijde in moest slaan om het meisje te kunnen verlos- Twee jongens hebben in de nacht van zondag op maandag ingebroken bij een reisbureau in Soest Zuid. De politie ontdekte de inbraak toen de twee jon gemannen bij het zien van de surveillan cewagen de benen namen. De politie kwam achter de reden van hun vlucht: zij bleken voor 1900 gulden aan geld en cheques uit het kantoor te hebben ge stolen. De twee ontkwamen, maar en kele uren later werd één van hen, een 20-jarige Amersfoorter, bij de Parklaan gesignaleerd en gearresteerd. Hij be kende de inbraak, maar van zijn maatje ontbreekt nog ieder spoor.

Soester Courant | 1990 | | pagina 23