foef f s.o.Soest - Argon kent sensationeel scoreverloop "s.o. Soest: wij hadden het jullie echt héél graag gegund!" Evert Meyer clubkampioen ttv Overhees 3INA 24 WOENSDAG 30 ME11990 SPORT SOESTER COURANT fc! SPORT PAGINA 25 Pech en strafschoppen doen Soest de das om ZONDAG VOETBAL Feijenoord en Ajax winnaars laatste s.o.Soest toernooi VOETBAL Jeugdnieuws Hees JEUGDVOETBAL FIETSCROSS Kings Road Riders in IJ sse Is lui n VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" DVS/Knollentuin-teams oefenen ZAALVOETBAL ZIN IN VOETBAL? 0 SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Sec-jeugd sluit seizoen af JEUGDVOETBAL SEC Cl junioren officieel kampioen! Feestelijke intocht Avondvierdaagse WANDELSPORT TAFELTENNIS WIELRENNEN 23ste Wielerronde 6 juni van start Dubbelslag voor Knickerbockers HONKBAL SOFTBAL VISSEN Tweede Pinksterdag: Eemvissers- koppelmarathon Coopertest Amersfoort Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Rabo) 1 31 53 Drie keet vóór staan in een wedstrijd en alsnog de boot ingaan. Dat over kwam s.o.Soest zondag in de beslis singswedstrijd om een plaats in de 2e klasse KNVB tegen Argon uit Mij drecht. Uiteindelijk beslisten straf schoppen dat niet Soest maar Areon promoveert. Soest begon deze belangrijke wedstrijd sterk. Met gegroepeerd, opbouwend spel werd vanaf het beginsignaal het ini tiatiefgenomen. Reeds na drie minuten kreeg Jeroen van Veenendaal een kans. -r.tjn schot eindigde op de paal. Nog voor rust had Soest kansen via Wolfsen, de Jonge en Janmaat. Argon stelde daar geen enkele kans tegenover. Na de rust speelden beide ploegen wat aanvallender. Soest schoof Wolfsen iets meer vooruit. Na bijna tien minuten re sulteerde dit in een goal van de snelle Martijn de Jonge. Uit een dieptepass van Martijn Stalenhoef schoot hij via een Argon-been in. Vanaf dat moment zakte Soest weg en verloor een half uur lang de greep op de wedstrijd. Twintig minuten voor tijd scoorde Argon-aanvoerder van Amei- de de op dat moment verdiende gelijk maker. Van Veenendaal raakte daarbij geblesseerd en moest uitvallen. Daarna bleef Argon het beste van het spel hou den. Vier minuten voor het verstrijken van de wedstrijd kwam Soest verrassend op 2-1 en leek de strijd alsnog gestreden. Dennis van Asch scoorde. In de 90e mi- nuut bewees Argon voor de tweede keer over een enorme veerkracht te be schikken. Daniël Hilhorst stond ver keerd opgesteld bij een vrije trap en moest de bal uit het net halen: 2-2. Een verlenging bleek noodzakelijk. In die verlenging ging het spel op en neer met aan beide kanten angst om te verliezen. Twee minuten voor het einde van de verlenging (2x15 min.) scoorde Soest 3-2 door Peter Hilhorst, die een vrije trap wegens hands verzilverde. De winst leek Soest niet meer te kunnen ontgaan. Om onduidelijke redenen liet de goed fluitende scheidsrechter Bossen de wedstrijd vier minuten langer duren dan de normale speeltijd. En ook nu weer kwam Argon in de allerlaatste mi nuut langszij via een penalty. Keeper Hilhorst was kansloos op het schot van aanvoerder van Ameide van Argon: 3-3. 5 De teleurstelling droop van de "Soest"- gezichten, omdat men zich al in de tweede klasse waande. Bij het penalty- schieten misten eerst Wim Gouw en even later Paul Hilhorst (de zeer goede vervanger voor van Veenendaal) en was het alsnog Argon dat feest kon gaan vieren vanwege de promotie. Het laatste toernooi dat bij s.o. Soest werd afgewerkt, het grote internatio nale D/E-pupillentoernooi "het Lie verdje" kende beroemde Nederlandse winnaars. Bij de E-pupillen ging Feij enoord met de eer strijken, en bij de D-pupillen wist Ajax het Lieverdje mee naar Amsterdam te nemen. Het internationale toernooi was dit jaar over twee dagen uitgesmeerd. Zodoen de kregen de Belgische (RWDM, Loke ren en Anderlecht) en Franse (Lille) gasten wat ruimer de tijd om tijdig in Soest te geraken. De buitenlandse deel nemers overnachtten in jeugdherberg De Heidebloem. Na de eerste speeldag bleek dat Anderlecht en Feijenoord bij de E-pupillen de sterkste spelertjes in huis hadden. Bij de D-pupillen wisten vooral de spelers van Ajax en Lille in druk te maken. Speels voetbal, maar toch opvallend veel combinatiespel viel er bij deze jongens te ontdekken. Ajax D-l, getraind en begeleid door Arnold Mühren bleek ook mentaal de sterkste ploeg in huis te hebben. De finales bij de E-pupillen werden een spannende aangelegenheid. Ajax ver loor volkomen onverwacht van Ander lecht in de kruisfinales en Feijenoord wist RWDM te verrassen, zodat de fina le tussen Anderlecht en Feijenoord moest gaan. Na een gelijkopgaande eer ste helft wist Feijenoord in het tweede bedrijf door te drukken en met twee schitterend uitgespeelde goals ging de toernooizege naar Rotterdam. De D-pupillen wisten ook een fraaie fi nale op de mat te leggen. Ajax ontmoet te Lille. De fanatieke Fransen wisten het de Mokumertjes zeer moeilijk te maken. Maar zoals vermeld, Ajax be schikte over een mentaal zeer sterke Het voetbalseizoen van de Heesjeugd is afgesloten met twee thuistoernooien en een intern jeugdkamp. Zaterdag 19 mei was er een toernooi voor B- en C-junioren. Hierbij behaal de Hees een matig resultaat en gingen bij de C-junioren Sparta(n) en bij de B-junioren Rood-Wit met de eerste prijzen naar huis. Na het toernooi was er het jeugdkamp, 's Avonds was er een dropping en 's zon dags en onderling toernooi. Mede dankzij het mooie weer waren het ge slaagde evenementen. Zaterdag j.1. was er een pupillentoer- nooi waarbij de F-jes de eerste plaats bereikten. Bij de E-tjes was het Achter veld dat eerste werd en Hees behaalde de 2e plaats. Bij de D-tjes was het Spar- ta dat de grootste beker mee naar huis nam en ook hier moest Hees met een 2e plaats genoegen nemen. Drie spelers van Ajax D-l met "Het Lieverdje" ploeg en wist precies op de juiste mo menten te scoren. Het Lieverdje ging dus naar de plaats waar het oorspronke lijk vandaan kwam. Uitslagen finales E-pupillen: Anderlecht - Feijenoord 0-2 Ajax - RWDM 0-1 Lille - DWS 0-2 s.o. Soest - Zeeburgia 2-2 (zeeburgia wint na strafschoppen) Uitslagen finales D-pupillen: Ajax - Lille 3-1 RWDM - Lokeren 5-1 DWS - s.o. Soest 4-2 Enschede - Zeeburgia 2-2 (Zeeburgia wint na strafschoppen) Zondag j.1. namen 10 Kings Road Ri ders deel aan een Interclub in IJssel- stein. Er was helaas geen grote op komst, omdat er ook een wedstrijd in Engeland was. In de Open-klasse kwamen Dennis Krol, Mark de Schiffart, Robin v.d. Wolk, Sander Kol.b, Erwin Marsé, Vin cent Govaard, Sancho Kers en Johan Manten aan de start. Sander Kolb kwam in de finale en werd daar 6e, Dennis Krol moest ook een finale rijden en werd 3e, Erwin Marsé, Robin v.d. Wolk en Johan Manten werden le in de manches, terwijl Sancho Kers een 3e plaats voor zijn rekening nam. Mark de Schiffarts en Vincent Govaard vielen ditmaal buiten de prijzen. Bij de Junioren behaalde Sander Kolb een 2e plaats; Toine Marsé behaalde dankzij zijn spectaculaire sprongen een le plaats en voor Mark de Schiffart was ook een le plaats weggelegd. Bij de Experts werd Dennis Krol le. Ook hij sprong de eerste grote dubbel heel spectaculair en presteerde het zelfs eenmaal met een no foother (beide voe ten van de pedalen). Robin v.d. Wolk werd ook le evenals Erwin Marsé, ter wijl Vincent Govaard een 2e plaats voor zijn rekening nam. Ook Öijan be haalde een le plaats, terwijl zijn broer Sancho een 2e en Johan Manten een 5e plaats in de wacht sleepten. Bij de Cruisers behaalden Robin v.d. Wolk, Örjan Kers en Erwin Marsé een eerste plaats en Vincent Govaard een tweede plaats. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 1 85 49 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd DVS 3 - SEC 3 8-6 Het nieuwe team van DVS o.l.v. coach Eddy Feiken en Ton Vóórhaar heeft voor de tweede maal een oefenwed strijd gespeeld tegen zaalvoetbalvereni ging SEC. Vooral in de eerste helft speelde DVS erg onwennig. Men liep elkaar voortdurend in de weg en er was totaal geen organisatie in de ploeg. DVS keek in de rust dan ook terecht tegen een 2-1 achterstand aan. In de tweede helft werden de taken be ter verdeeld en werd de bal sneller rond gespeeld. DVS won uiteindelijk ook de ze tweede oefenwedstrijd met 8-6. Doelpuntenmakers waren Angelo Leyenhorst. Dave Leyenhorst, Herbert Schalkwijk en Bert Lüschen. Voral het doelpunt van Bert Lüschen was er één om in te lijsten: een droge knal van hem belandde onhoudbaar in de kruising. Als DVS de taken binnen het elftal beter verdeelt, gaat het een goed seizoen tegemoet. DVS 2 - SEC 1 3-3 DVS 2 heeft in een leuke oefenwedstrijd gelijk gespeeld tegen SEC 1. DVS moest het deze wedstrijd stellen zonder Jan v.d. Wielen, René Ribberink en Ro nald de Roy, terwijl SEC zonder Fred van Zanten aantrad. Het was vooral een sportieve wedstrijd met twee leuke aan vallende ploegen. Bij SEC was keeper Robert de Boer in blakende vorm, terwijl DVS-er Johan Staal de beste man was van zijn ploeg. Voor SEC scoorden Jack Nagtegaal en Richard de Bruin terwijl Johan Staal en Dave Leijenhorst dit voor DVS deden. A.s. zaterdag speelt een DVS-combina- tie een toernooi voorlagere elftallen bij plaatsgenoot SEC in Beukendal. Aan vang 19.00 uur in Sporthal Beukendal. ("Maar samen in de 3e klasse is toch óók heel gezellig...") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Na een zeer geslaagd competitiesei zoen, met maar liefst vier kampioen steams en een districtsbeker, werd er door alle jeugdteams deelgenomen aan toernooien. Jammer genoeg kon op twaalf mei j.1. het sterke, A, B en C toer nooi thuis geen doorgang vinden van wege het weer. Bij het eigen pupillen- toernooi op negentien mei werden twee- derde- en een vierde plaats be reikt. Diezelfde dag kwamen de F3 en E2 pupillen thuis met een eerste plaats bij Sparta(Loenen) en DVSA (Ame- rongen). De Cl junioren hadden tot en met acht en twintig april j.1. de meeste wedstrijd- punten verzameld in hun poule en wer den hierdoor, uiteraard via de bijbeho rende oorkonde, kampioen. Het team van trainer Jan van Veenendaal en lei der W. Pureveen speelde een sterk sei zoen en waren met Amersfoortse Boys in de race voor het kampioenschap. Uiteindelijk bleek SEC toch de sterkste te zijn. Als totale afsluiting van het sei zoen werd zaterdag en zondag voor de dertiende keer het pupillenweekend ge houden. Ondanks het super lange weekend hadden zich toch nog een tachtigtal D, E en F pupillen aange meld. Zaterdag na het inschrijven wer den de spelers ingedeeld in teams met klinkende namen en konden zij zich in hun tent installeren. Om plm. 11.00 uur volgde een voetbaltoernooi. Daarna kwam de gezamenlijke lunch. Na de lunch werd er in de diverse leef tijdsgroepen gestreden om de Penalty bokaal. Deze werd bij de F pupillen ge wonnen door Ruben Immerzeel. Bij de E pupillen door Wouter Wijnmalen, en Timo Timmer bleek bij de D pupillen de beste penaltyschutter. Na deze strijd om de penaltybokaal werd de Gullitjes en van Bastentjes een diner aangeboden, wat zij zich best lie ten smaken. Tussen al deze aktiviteiten door maakte men gretig gebruik van het luchtkussen. Vanaf 19.00 uur probeer de eenieder de vossen op te zoeken om d.m.v. de letters achter het woord we reldbeker te komen. Vanaf 22.00 uur werd een poging tot slapen in de tenten ondernomen. De volgende ochtend werd, na een stevig ontbijt, gestart met vier tegen vier toernooi. Na de lunch volgde nog een spelregelquiz en konden de deelnemers zich in de Soesterduinen bezig houden met schatgraven. Mede door het goede weer, hoofdsponsor Procar en een groot aantal vrijwilligers konden de prijzen verdeeld worden en kon de Jeugdevenementencommissie terugzien op een zeer geslaagd dertien de pupillenweekend. Achterste rij: Olaf Hop, Jeroen Dorre- stein, Yorik Rademaker, Richard Steensma, Ad v. Oostrum, Dennis Pure veen, Richard v.d. Broek. Voorste rij: Jasper Grendel, Giggi Rus- so, Mustaf'a Aksit, Remco v. Veenen daal, Christiaan Andriesse, Remon v.d. Hoed. Défilé morgen 20.00 uur Morgenavond, 31 mei, is het weer de laatste avond van de negende Soester Avondvierdaagse. De 10 km-wande- laars starten om 18.15 uur en de 5 km- wandelaars om 18.30 uur voor "de laat ste loodjes". De intochtroute voert de deelnemers vanaf het startpunt aan de Industrieweg door Klaarwater en over een stukje van de Eng naar de Johannes Poststraat (de lange-afstanders maken nog een ommetje in de richting Soest- Zuid en door het Smitsveen), en vanaf 19.30 uur gaat de intocht gezamenlijk verder over de Wiardi Beckmanstraat, de Gerrit van der Veenstraat, de Akke- ren, de Daiweg, ue Dorpssireek, de Di Lassostraat, de Clemensstraat, de Vrij- heidsweg en de Industrieweg naar de Nijverheidsweg, waar de stoet wordt ontbonden. Onderweg - ca. 20.00 uur - vindt het défilé plaats, dat wordt afgenomen door vertegenwoordigers van het College van Burgemeester en Wethouders en anderen. Het wordt ongetwijfeld een kleurrijk en muzikaal geheel, door de uitgereikte bloemen en de vrolijke klan ken van maar liefst vijf muziekcorpsen: PVO uit Soest, Klein Maar Dapper uit Maarn, Crescendo uit Muiden, Nardinc uit Naarden en Prinses Irene uit Huizen. Dinsdag j.1. hield de tafeltennisvereni ging Overhees haar jaarlijkse clubkam pioenschappen, die gespeeld werden in het gymllokaal aan de Paulus Potter- laan. Er werd in twee groepen gespeeld, t.w. diegenen die in de zesde- en vijfde klasse spelen. De finale ging voor de zesde klassers tussen Rinus van Eeten en Gerard van den Broek. Het werd een spannende partij, die uiteindelijk gewonnen werd door Gerard v.d. Broek met de setstan den 21-19 en 21-16. Gezien het feit dat hij nog maar een jaar competitie speelt is dat een opmerkelijke prestatie. De derde plaats was voor Lucien Hey. Voordat de finale in de vijfde klasse ge speeld werd moesten er veel drie setters afgewerkt worden, voordat de winnaars in de poules bekend gemaakt konden worden. Uiteindelijk ging de finale tus sen Evert Meyer en Jos Wildenburg. Evert Meyer won en werd hiermee kampioen. De derde plaats was voor Ronald Bolle, die met dit resultaat zichtbaar tevreden was. Later op de avond moesten de num mers één en twee van de vijfde klasse nog een keer uitmaken wie uiteindelijk algemeen clubkampioen zou worden. Dat geluk viel ten deel aan Evert Meyer. De eerste set verloor hij weliswaar met 17-21, maar hij kwam later zeer sterk te rug en won de laatste partijen met 21-18 en 21-16. Voor de vlotte afhandeling van het kampioenschap zorgde wedstrijdsekre- taris J. Spoor. Het lijk alsof het zijn hob by is zulke kampioenschappen te orga niseren! De bekers werden aan het eind van de avond uitgereikt door de nieuwe voor zitter, de heer G. van Doorn. Alle da mes kregen een bloemetje en iedereen Evert Meyer in actie. die meegedaan had kreeg een lekker stuk geparfumeerde zeep om zich daar na op te frissen. Nieuwe route voor traditioneel evenement Op woensdag 6 juni zal voor de 23ste keer de Wielerronde van Soest worden verreden. De renners reden voorheen een route door de straten in de omge ving van het Nieuwerhoekplein. De veranderingen in de weg daar kunnen voor de renners echter problemen op leveren. Daarom heeft de organisatie besloten een andere route uit te zetten. Dit jaar wordt het publiek bij de Wiar di Beckmanstraat, de Klaarwaterweg, de Joh. Poststraat en de T. Brandsma- straat verwacht. Om 18.00 uur zullen de liefhebbers en de veteranen op weg gaan voor een af stand van vijftig kilometer. Om 19.30 uur zullen de amateurs starten. Zij heb ben dan negentig kilometer voor de boeg. Het beloven spectaculaire wed strijden te worden, aangezien in beide categorieën honderd renners van start gaan. Bij de amateurs komen veel bekende renners aan de start, waarvan een aantal ook hebben deelgenomen aan Olym- pia's Tour. Onder de deelnemers bevin den zich onder meer de Soesters Ard Jansen en Marco Sakkers. Zij maken deel uit van een sterk veld bekende ren ners. De organisatie durft nog geen uit spraak te doen over wie de meeste kans op de overwinning heeft. Bekende snel le jongens horen tot de kanshebbers, maar ook de minder bekende renners kunnen voor een verrassing zorgen. Het belooft in ieder geval een spannende strijd te worden waarbij de bloemen en felicitaties niet vergeven kunnen wor den voor de beste over de finish komt. De honkballers van HSV De Knicker bockers sloegen het afgelopen week einde een dubbelslag. Nadat op He melvaartsdag eerst uit met de overtui gende cijfers 4-8 van de Amersfoortse Red Caps werd gewonnen, versloegen ze het afgelopen weekeinde thuis de Veenendaalse Blue Soeks met de cij fers 7-5. De laatste overwinning kan evenwel nog een staartje krijgen, aan gezien de bezoekers van mening waren dat de Soesters onreglementair had den gewisseld. Is de honkbalbond eveneens die mening toegedaan, dan zou dat een boete voor de Soesters be tekenen. De overwinning kan de Knic kerbockers echter nauwelijks ontgaan. De wedstrijd tegen de Red Caps bete kende voor de Knickerbockers een re vanche op de twee ontmoetingen in het vorige seizoen. De eerste wedstrijd wonnen ze, maar de tweede moesten ze aan de Amersfoorters laten, met als ge volg dat ze het kampioenschap konden vergeten. Mede echter dankzij de eerste overwinning promoveerden de Knicks wel. De Knicks begonnen met Leo van Laar op de heuvel, die echter al snel plaats moest maken voor Rogier Kriele. De eerste inning werd afgesloten met een 2-2 gelijke stand, maar daarna namen de Knicks een voorsprong, die geen moment meer in gevaar kwam. De Soester punten werden gescoord door Bob Galesloot (2x), Hans Christiaan Vink, Rogier Kriele, Arjan Rector, Leo van Laar, Patrick Postma en Ronald Tensen. Tegen de Blue Soeks hadden de Knicks het aanmerkelijk moeilijker. De gasten namen meteen in de eerste inning een 0-3 voorsprong. Pas in de derde inning kwamen de Soester honkballers, dank zij punten van Donald Farrell, Arjan Re ctor en Bob Galesloot, langszij. In de vierde inning namen de Knicks een allesbeslissende voorsprong: 6-3, mede door sterk slagwerk van Bob Ga lesloot en Hans Christiaana Vink. Gale sloot, Van Laar en Postma scoorden. Het zevende punt voor de Soesters was een gevolg van gedurfd stelen en sterk lopen van Donald Farrell. De Veenen- dalers kwamen er verder niet meer aan te pas, dankzij pitcher Aijan Rector, die Rogier Kriele op de heuvel had vervan gen. De Soester honkballers hebben nu in vijf wedstrijden slechts één verliespunt hoeven te incasseren en staan op dit moment nog ongeslagen bovenaan de rangschikking in de eerste klasse, dis trict Midden-Nederland van de KNBSB. Ook het protest tegen de eventuele onreglementaire wissels kan daar weinig verandering in brengen. Woensdagavond 30 mei spelen ze om 19.00 uur 's avonds op het terrein aan de Koningsweg een thuiswedstrijd tegen de Lelystadse Falcons. Softbaldames De softbaldames van de Knickerboc kers staan eveneens ongeslagen boven aan. Uit vier wedstrijden behaalden ze het volle pond. Afgelopen zondag speelden ze uit tegen de Zeewolder Herriers. De einduitslag 9-18 spreekt in deze voor zich, ook al moesten de Knic kerbockers een groot aantal basisspeel sters missen. Zonder pitcher Jolanda Grobben, de overigens adequaat werd vervangen door Marcella Miles, en Maijolein Postma moesten de Knicks het zien te rooien tegen de qua leeftijd veel oudere en ongetwijfeld gerouti- neerder Herriers, die het evenwel in de eerste inning meteen al lieten afweten: 6-9. Catcher Laurette van Halen hield de verdediging goed onder controle en door punten van Martine Nieberg (2x), Laurette van Halen, Marcella Miles, Sasja Elderman, Dieuwertje Klazinga, Arianne de Rooy, Natascha Lantema en Corry Grobben werd een 6-9 voor sprong bereikt, die in de volgende in- nings, onder andere door José van Oostveen stelselmatig werd uitgebreid tot de eindstand 9-18. Marjolein Post ma was de Soester pechvogel. Zij kwam geen enkele keer over de thuisplaat, al zorgde ze er wel voor dat drie Soester softbalsters binnenkwamen. Avia-Knicks Dat een oefenwedstrijd niet hetzelfde is als een competitiewedstrijd ondervon den de Avia-Knicks, de herensoftbal- lers van HSV De Knickerbockers, in de thuiswedstrijd tegen de Rabbits uit Cu- lemborg. Werden de bezoekers tijdens de voorbereiding op de competitie in slechts vier innings nog op een 3-32 achterstand gezet, nu moesten de Avia- Knicks genoegen nemen met een uiterst gevoelige nederlaag: 9-13. Hoewel de Avia Knicks dit seizoen niet persé voor het kampioenschap spelen, om zodoende de volledige selectie zo veel mogelijk te laten spelen, kwam de nederlaag tegen de Rabbits toch hard aan. Mede gezien de monsteroverwin ning tijdens de voorbereidingen besloot coach Erno van Gooi niet met vaste pit cher Vunderink op de plaats te begin nen, maar met Wally Farrell als slow- pitch. Een risico dat al snel in het nadeel van de Avia Knicks werkte, want na twee in nings stonden de Soester softballer al op een 0-8 achterstand. Pas in de derde in ning kwam Vïctor Onvlee als eerste Soester over de thuisplaat, met vier wijd op het honk en op een honkslag van John Vunderink binnen. Farrell had op dat moment plaats gemaakt voor Vun derink, die weliswaar sterk gooide, maar door teveel veldfouten van zijn medespelers kwam dat niet volledig tot zijn recht. Zeker niet toen de bezoekers ook nog tot tweemaal toe een homerun scoorden en daarmee de voorsprong vergrootten tot 1-12. De Avia-Knicks beleefden een ople ving, maar die bleek van korte duur. Hette Spoelstra, Martin Huizina, Erno van Gooi, Donald Farrell, John Vunde rink en Roel Kriele kwamen voor de Soesters over de thuisplaat en even leek het erop dat de Avia-Knicks aan een in haalrace zouden beginnen. Een vrijwel onmogelijke opgave, vooral toen de Rabbits, die een opvallende rol in de competitie spelen door onder meer winst op koploper UW, opnieuw scoorden: 7-13. De homerun die Do nald Farrell vervolgens sloeg, met Erno van Gooi op het honk, was tenslootte dan ook alleen maar voor voor de statis tiek: eindstand 9-13. De overige uitslagen van de Knicker bockers: Zuidvogels-Knickerbockers (pupil len): 1-14 en 3-9. Quick-Knickerbockers (aspiranten 1) 5-7 en 6-7. Zuidvogels-Knickerbockers (aspiran ten 2) 2-1 en 11-10. Knickerbockers-HMS (junioren) 9-13. De Baarnse visclub De Eemvissers or ganiseert a.s. maandag 4 juni (Tweede Pinksterdag) een koppelvismarathon aan de Eem in Baarn. Er hebben zich al meer dan 100 koppels aangemeld en er wordt die dag gevist op de vol gende plaatsen aan de Eem: Draai- bocht, Peperbus, Ophaalbrug, Mole naar, Daatselaar en Bestevaer. De viswedstrijd begint om 06.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Alle soorten hen gels zijn toegestaan waaronder match- picker-Ouivertip, Swingtip en de Wil- ker-picker hengels, maar ook de vaste stok. Alle lengtes zijn toegestaan en er mag ook met de molen gevist worden. Met deze manier van vissen worden in het algemeen grotere vangsten behaald. Er wordt gevist op gewicht. Het viskoppel zit naast elkaar en de af stand mag niet meer dan twee meter be dragen. Gekleurde maten en muggen- larven zijn ten strengste verboden. Er wordt zonder onderbreking gevist. Verscheiden bekende wedstrijdvissers, kampioenen en oud-kampioenen heb ben hun medewerking reeds toegezegd. De twee organisatoren achter dit visfes- tijn, de heren A. Schipper en G. Schop ping, presteren het elk jaar weer om bij alle grote visevenementen een "uitver kocht huis" te verkrijgen. Dat zit 'm vooral in de fantastische prijzen-tafels. Zo is er bij deze koppelmarathon een prijzen-tafel van zo'n f 7.500,-. Het prijzen pakket kent naast kleine huishoudelijke en hengelsportprijzen de volgende hoofdprijzen: - 2 magnetrons t.w.v. f 1.200,- - 2 C.D.-spelers f 800,- - 2 Feederhengels f 800,- - 2 ligbedden f 600,- - 2 friteuses f 300,- - 2 electrische gourmet f 200,- - 2 visvlonders f 250,- - 2 radio's f 250,- Tweede Pinksterdag, vanaf03.00 uur 's morgens, kunnen de hengelaars via lo ting hun "steknummer" afhalen bij het 'Wapen van Beerestein', Zandvoortse- weg 132 te Baarn. Op dinsdag 5 juni organiseert de Amersfoortse Atletiekvereniging Triathlon weer haar maandelijkse coo pertest. Iedereen is van harte welkom om mee te doen aan deze 12-minuten- loop (ook niet-leden). De start van de coopertest is om 20.00 uur. De warming-up begint om 19.30 uur. (Atletiekbaan in Amersfoort- Noord aan de Hamseweg) Zoals altijd worden de deelnemers ver zocht zich te melden in de kantine. Deelname is nog steeds gratis.

Soester Courant | 1990 | | pagina 25