„OPEN HUIS" MODE FLITSEN. anodcf Natuur O Nabij OiOi Speeldoos Musical "Geen idee, een idee, variété" in De Flint Baarnse winkeliers geven prijzen weg in Paaspuzzelactie Schuitemaker mode brengt met 'modeflitsen' de nieuwe mode op het lijf geschreven Opus One met "I bijna aan de top 'Een nacht ijs' met Olga Zuiderhoek the top" Peter Faber en Wat te doen bij een verkeersongeval? Gehandicapten helpen gehandicapten... Gebroken been bij aanrijding Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij P. van Buuren "Oog voor mode" bij Hulleman HULLEMAN OPTIEK Een kat in het nauw... Openbare besprekingen politieke partijen SOESTER COURANT PAGINA 15 WOENSDAG 4 APRIL 1990 Stijl- en karaktervol is de nieuwe voorjaars- kollektie, welke u door onze mannequins getoond wordt tijdens onze Donderdag 5 april Modeshow-tijden: vrijdag 6 april vanaf 13.30 uur, 's avonds van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag 7 april vanaf 11.00 uur. SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 Voorjaarswandeling Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Stichting Slachtofferhulp Eemland De Speeldoos Theater-agenda Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 "Geen idee, een idee, variété" luidt de titel van een zeer bijzondere musi cal, die woensdag 11 april a.s., aan vang 20.00 uur, in theater De Flint in Amersfoort zal worden opgevoerd. Uitvoerenden zijn leiding en bezoe kers van het dagcentrum De Wissel, een instituut voor verstandelijk ge handicapten. Ruim een jaar hebben de uitvoeren den zich dagelijks op deze uitvoering voorbereid. De première van deze misical vond met groot sukses reeds in november '89 plaats. De reprise van dit misicalgebeuren is er een van bijzondere betekenis. Langzaam maar zeker begint het na melijk door te dringen dat het voort bestaan van de Stichting Stimulans, Birkstraat 131, door gebrek aan fi nanciële middelen groot gevaar loopt. Vrijwilligers, paarden en po ny's van de Stichting Stimulans ver zorgen jaarlijks 6000 paardrijlessen aan verstandelijk en lichamelijk ge handicapten van alle leeftijden en gezindten. Ook een aantal verstan delijk gehandicapte bezoekers van dagverblijf De Wissel is regelmatig te gast in de manege en het buitenter rein van de Stichting Stimulans. Zij ervaren paardrijden als een "stukje hemel op aarde" en er is hun en hun begeleiders veel aan gelegen dit uniek stuk Soester vrijwilligerswerk voor gehandicapten te behouden en voort te zetten. Daarom komen de acteurs en actri ces nog een keer met deze bijzondere musical voor het voetlicht. Het batig saldo van deze avond zal geheel ten goede komen aan de Stichting Sti mulans. Met een uitverkochte zaal hoopt men gehandicapten op het paard te houden en in het zadel te helpen. Toegangsprijs 5,-. de nieuwe mode en kunnen de bezoeksters op hun gemak bekijken wat de nieuwe mode voor hen kan betekenen. Natuurlijk gaan deze dagen vergezeld van een drankje en een hapje. Ter gelegenheid van de open dagen zijn er een aantal leuke aanbiedingen die bij de vaste klanten, maar zeker ook bij diegenen die tot nu toe onbekend waren Een tienjarige jongen uit Soest is afge lopen vrijdag met een gebroken been naar Zonnegloren vervoerd. De jongen stak plotseling de Laanstraat over. Een 71-jarige automobilist uit Soest kon hem niet meer ontwijken. In het weekend moest een 62-jarige vrouw uit Baarn voor onderzoek naar het ziekenhuis worden vervoerd nadat zij met haar brommer tegen de auto van een 30-jarige Soesterse was gebotst. De Baarnse had de vrouw uit Soest geen voorrang verleend. De heer en mevrouw Schuitemaker besloten wegens het succes van vorig jaar de modeflitsen een vervolg te geven. met de kwaliteit die Schuitemaker te bieden heeft, zeer in de smaak zullen vallen. Bovendien ontvangt iedere klant een leuke attentie. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 1 38 59 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten. Bewoners van de Sparrenlaan maakten de politie er vorige week maandag avond op attent dat er al enige tijd een poes in een boom zat. Dinsdag is de brandweer erbij gekomen die helaas de reddingspoging moest staken omdat zij met het zware materiaal niet zonder de bomen te beschadigen bij de boom waarin de poes zat, kon komen. Na nog twee dagen is een buurtbewoner in de boom geklommen en heeft het beestje uit de benarde positie bevrijd. Het gaat om een zwarte poes met een wit befje, de eigenaar kan zich melden bij de poli tie. Maandag 26 maart, aanvang 20.00 uur vindt de eerste openbare bespreking tussen de politieke partijen over het nieuwe beleidsprogramma in de kanti ne van het gebouw aan de Lange Brink- weg 77 plaats. Hieronder volgt een overzicht van de volgende data: donderdag 5 april aanvang 19.30 uur maandag 9 april aanvang 19.30 uur woensdag 11 april aanvang 19.30 uur i een in de, door ;tituut r dit ngen ers in sel in i. De :osten zijn, iging, uids- is de lilieu )te als ;n het )ij het Dat werk- nerkte ir van it, met rdam, t Blue snelle rieven a. Los ikheid teller. n het ets te ns van g ruim if en rsterke inds en et, de es. loge i de sen'. :oel- De Centrum Winkeliersvereniging Baarn houdt met de Paasdagen in het vooruitzicht een grote puzzelactie. Om een prijs in de wacht te slepen is het wel noodzakelijk dat men uitge breid bij de winkeliers in de etalage loert. De winkeliers die aangesloten zijn bij de vereniging hebben allemaal een nestje paaseieren in hun etalage staan. De deelnemende winkeliers zijn herken baar aan het CB-vignet. Op één van de eieren staat een nummer en een getal. Na enig speurwerk zal men dus een aan tal letters en cijfers hebben. De bedoeling van de wedstrijd is als volgt. Men schrijft alle letters op in de goede volgorde. Die volgorde is weer te herkennen aan het cijfer wat ook op het ei staat. Met dat woord gaat men aan de slag. Alle creativiteit die men rijk is. dient erbij te worden gehaald om een zo origineel mogelijke slagzin te bedenken met het gevonden woord. De winkeliers hebben een groot aantal waardebonnen beschikbaar voor de leukste en origineelste slagzinnen. De allerleukste zal beloond worden met een waardebon van 150 gulden. De tweede prijs is een waardebon van 100 gulden en de derde prijs een van 50 gul den. Bovendien zijn er nog een aantal waardebonnen van 25 gulden te verdie nen. Deze waardebonnen kan men be steden in de winkel van zijn of haar keu ze, mits deze natuurlijk aangesloten is bij de vereniging van Centrum Winke liers. De goede oplossingen moeten voor 21 april ingeleverd worden in een envelop en onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer bij Drukkerij Bak ker in de Laanstraat te Baarn. Men moet wel even op de envelop zetten dat het om de Paaspuzzel gaat. Donderdag trad voor het tweedejaar in successie de dansgroep Opus One in Baarn op. Na hun Seagul van vorig jaar, waren zij op 16 maart al in C-drie ge weest met hun programma "Step by step". Nu hadden zij speciaal voor Baarn het programma "Over the Top", geproduceerd door Maarten Voogel op het repertoire staan. Een dansgroep bestaande uit acht ge dreven dansers en danseressen, die on dersteund worden door een uitsteken de staf van balletmeester en docenten jazzdans, zang en tapdans. Leonard Bernstein, de grote Amerikaanse com ponist is de grote rode draad door het programma. Voor de pauze is de mu ziek, op BrubecksTake Five na, uitslui tend van hem en het laat zich verrassend goed hier op dansen. Na de pauze krijgt ook Aaron Copland, Bernstein's leer meester, zijn deel in de geselecteerde muziek. Veel kracht krijgt de groep door de aan wezigheid van drie zeer gedreven dan sers, Frans Schraven, die ook in de mu sical "Cats" een tweetal belangrijke rol len speelde, Rob Brown, een atleet van het zuiverste water en niet in de laatste plaats Auguste Gischler, een Libanese, die haar dansopleiding in Nederland heeft gevolgd. Veel expressie en een zuivere lichaamsbeheersing maken deel uit van haar gereedschap, waarmee zij het publiek in bekoring weet te bren gen- Een dansgroep waar, naar wij hopen, nog veel van te horen en zien zal zijn. iSmmtemakcKJ De Stichting Slachtofferhulp Eemland verleent hulp aan mensen die het slacht offer zijn van een misdrijf of een ver keersongeval (al dan niet met lichame lijk letsel). Verkeersongevallen komen dagelijks voor en vrijwel iedereen raakt wel eens bij zo'n ongeval betrokken. Wanneer men betrokken raakt bij een verkeersongeval, is het belangrijk dat direct na het ongeval, liefst ter plekke, zoveel mogelijk gegevens worden ver zameld. Het-is daarbij altijd raadzaam onmiddellijk de politie te waarschuwen. Voor het noteren van de gegevens dient men bij voorkeur een blauw Europees Schadeformulier te gebruiken. Men kan dit formulier gratis krijgen bij tus senpersoon of verzekeringsmaatschap pij en het is raadzaam dit formulier al tijd mee te nemen. Bij lichte aanrijdingen kan de politie de gegevens van de betrokkenen controle ren (identiteit, kenteken, e.d.). Bij ern stige aanrijdingen met gewonden of grote schade kan de politie een zoge naamd 'politierapport' opmaken. Is er sprake van zichtbaar letsel of heeft een van de betrokkenen een grove verkeers overtreding gemaakt, dan wordt meest al een proces-verbaal opgemaakt. Een proces-verbaal is veel uitgebreider dan een registratieformulier. Niet alleen worden de gegevens over het ongeval uitvoeriger opgeschreven, maar ook de verklaringen van de betrokkenen en eventuele getuigen worden genoteerd. Het is in een aantal gevallen mogelijk ook na enige tijd nog een politierapport of een proces-verbaal te laten opmaken. Bij lichtere aanrijdingen vraagt de poli tie meestal of men de schade onderling wil regelen en een Europees Schadefor mulier wil invullen. Als beide partijen het daarover eens zijn en er geen ver schillen rijzen over de invulling van het formulier, dan is het verstandig het for mulier direct te ondertekenen. Het is namelijk vaak zo dat men voor proble- Iedere bezoekster van onze modeshows ontvangt een fleurige attentie! IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 8 april a.s. gaat I. V.N.-Eem- land wandelen in "De Hooge Vuur- sche". Gestart wordt om 14.00 uur op het parkeerterrein van het Bosbad "De Vuursche", gelegen aan de Hilversum- sestraatweg en bereikbaar met C.N.-lijn 70. Boswachterij "De Vuursche" be staat uit verschillende blokken bos en natuurgebied. Wij wandelen door "De Hooge Vuursche". Een gevarieerder voorjaarswandeling is nauwelijks denk baar, want dennenbossen, grote beu kenlanen en weilanden wisselen elkaar af. Langs de Kruisvijver loopt een pad, zodat men de typische vorm ervan goed kan bekijken. Op het eerste gezicnt doet het niet fraai aan dat in enkele percelen bos veel bo men tegen de grond liggen ten gevolge van de stormen in de voorgaande maan den. Voor zover dit dennehout betreft is het een race met de tijd voor de bosbe- heerder in de strijd tegen de denne- scheerder. Voordat deze uitvliegt moet de bast van dood dennehout verwijderd en vernietigd worden om verdere aan tastingen te voorkomen. Als men de rest laat liggen krijgt men een veel na tuurlijker (oer)bos, bijna een Engels landschap. Men zal dan ook weer met paarden moeten gaan werken in plaats van met tractoren, maar dat is een wens droom van vele natuurliefhebbers. Voor nadere informatie kan men bellen 24701 (17.30- 19.30 uur). "Een nacht ijs" is een warme komedie met een gevoelige ondertoon. Hij is be gin veertig, zij achter in de dertig. Op een zaterdagavond gaan zij voor het eerst met elkaar naar bed. Hij heeft een scheiding achter de rug en wil een nieu we kans. Zij is te vaak teleurgesteld en heeft weinig illusies. Zij wil dat hij naar huis gaat. Hij wil niet meer weg. Niet voor niets heeft dit stuk in New- York en Londen lange tijd volle zalen getrokken. 'Frankie en Johnny in de Clair de Lune' - zoals de oorspronkelij ke titel luidt - betekende de verdiende doorbraak van schrijver Terrence McNally, Hij schreef dan ook twee prachtige rollen, geestige dialogen en alles behalve onzin. Jan Donkers maak te er pittig Nederlands van en bewerkte het stuk naar ons land. Peter Faber en Olga Zuiderhoek spelen opnieuw samen in dit door Kees Prins geregiseerde toneelstuk. Kantoor Soest - telefoon 27719 men bij het invullen en ondertekenen van het formulier niet voor een tweede keer de politie kan bellen. Het is mogelijk inzage te krijgen in het registratieformulier of het proces-ver baal. De politie mag echter geen kopie geven. Zij kan wel het nummer van regi stratieformulier of proces-verbaal ver strekken. Men kan dan een kopie krij gen bij de Nederlandse Vereniging van Automobielassurandeuren, de NVVA, afdeling processen-verbaal. Het adres is: Postbus 7070,2701AB Zoetermeer, telefoon 079 - 210000. Een kopie is niet kosteloos en daarom is het raadzaam eerst te bellen over de wijze van betaling en de gegevens die men verlangt voor het verkrijgen van een kopie. Als alle gegevens zijn verzameld, moet men zo snel mogelijk (meestal binnen twee dagen) de verzekeringsmaat schappij inlicnten over het ongeval. Een tussenpersoon of assurantiekantoor kan daarbij helpen en de nodige infor matie geven. Eventueel moet men ook de ziektekostenverzekeraar, een onge vallenverzekeraar of de arbeidsonge schiktheidsverzekeringsmaatschappij op de hoogte stellen. Lichamelijke klachten moet men laten behandelen door een (huis)arts. Dit kan ook van be lang zijn voor de latere schaderegeling. Bij letselschade is het verstandig tijdig zelf een deskundige in te schakelen. Voor vragen over een schaderegeling of de te volgen procedures kan men con tact opnemen met het kantoor Soest onder nummer 27719, dagelijks van 7.00 uur tot 23.00 uur. Op maandag avond houdt het kantoor Soest spreek uur in het Politiebureau van 19.30 uur tot 20.30 uur. Ook kan men de ANWB- informatielijn voor Verkeersslachtof fers bellen onder het nummer 070 - 3147766. Verder kan men uitgebreide informatie vinden in de Wegwijzer voor Verkeers slachtoffers, een gratis uitgaven van de ANWB. Donderdag 5 april, 20.15 uur "Een nacht ijs" Toneelstuk met in de hoofdrollen Peter Faber en Olga Zuiderhoek. Kaarten f 22,50 Pas 65/CJP f 20,-. Vrijdag 6 april, 20.15 uur "Joop Visser" Joop Visser met nieuwe en oude "Vïs- ser"-chansons. Kaarten f 15,- Pas 65/CJP f 15,-. Zaterdag 21 april, 20.15 uur "Europa, muzikale speurtocht zonder grenzen" Marco Bakker, met instrumentale be geleiding, maakt een muzikale reis door Europa. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Woensdag 25 april, 20.15 uur "Tour de chant" Nieuw cabaretprogramma met in de hoofdrol Jasperina de Jong. Kaarten f 27,50 Pas 65/CJP f 25,-. De 'modeflitsen' van de gerenom meerde damesmodezaak Schuitema ker krijgen wegens het succes van vorig jaar op vrijdag 6 en zaterdag 7 april een vervolg. Behalve de nieuwe voor jaarsmode wordt die dagen ook, en dat is voor het eerst, het nieuwste op het gebied van badkleding en foundation getoond. Bezoeksters kunnen de nieu we mode aanschouwen in de vorm van deze korte modeshows. De heer en mevrouw Schuitemaker hebben het liever over modeflitsen dan over een modeshow. "Er wordt geen of ficiële show georganiseerd waar de klanten op stoeltjes naar kunnen kijken. Het gaat allemaal heel ongedwongen en spontaan. De dames die de kleding sho wen lopen door de zaak. Iedereen kan gewoon binnen komen lopen," aldus de heer Schuitemaker. De modeflitsen geven een goed beeld van de nieuwe modetrends die door de couturiers van de bekende modemer ken zijn ontworpen. Na het succes van de flitsen van vorig jaar krijgt de show dit jaar een vervolg met uitbreiding. Be halve kleding van merken als Basler, Ravens, Hucke, LeTruc en Chillytime, die vooral gericht zijn op de zogenaam de combinatiemode zoals blazers, pan talons en bermuda's, brengt Schuitema ker kleding van de Bonneterie, Gispa, Roberto Sarto, vooral truien, vesten en shirts, Tru met blouses en Zerres panta lons. Dit jaar zal voor het eerst ook badkleding van de merken Sunflair en Ringella en foundation van onder meer Chantelle en Triumph te zien zijn. Schuitenmaker mode richt zich vooral op het volwassen damespubliek vanaf ongeveer 30 jaar en de oudere dames. De kleding is onder de noemer sportief- elegante stijl te brengen. De modezaak aan de Soesterbergsestraat 49a in Soest Zuid is inmiddels vier en half jaar een bekende onder het Soester publiek. Open dagen fDe open dagen zijn op vrijdag 6 april van 14.00 tot 18.00 uur en 's avonds tijdens de koopavond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Zaterdag 7 april lopen de mannequins van 11.00 uur tot 17.00 uur. In die tijd showen de mannequins

Soester Courant | 1990 | | pagina 15