I 'Bij ons op Soest' t anvIlC Kindermodeshow van Katrijntje groot succes Rabobank opent 3e geldautomaat Keuken- en Badkamershow PAGINA 16 SOESTER COURANT PAGINA 17 ma 3B3Ö Het hoge woord 245 van 16 t/m 21 april KEUKENCENTRUM BOUWMARKT SOEST Cursus Bloemschikken van Groei en Bloei V oorjaarsruilbeurs AANG. BILJ. INK. BEL BOEKHOUDING ADM.KANTOOR N.J. KONIJN 24e Kraammarkt Lezing over intuïtief tuinieren Twee jongens bij de negende inbraak op heterdaad betrapt Jos Hendricksen komt met vier nieuwe voorjaarstaarten Brand op de A28 KBO brengt de film 'Dr. Zhivago' Zeister postzegel- en muntenbeurs Bijverdienen met uitkering rd is 'd is ■d is 'd is -d is 'd is 'd is Dat ook de allerkleinste inwoners van Soest meetellen op het gebied van demo- de, lieten zij zelf zien. Professioneel toonden de jongen mannequins de afge laden zaal in de kinderboerderij de Vrije Teugel wat de lente en zomer dit jaar brengt. Trots liepen dé kleintjes in hun felgekleurde jakjes en pakjes met bonte kleurschakeringen over het podium in de zaal. Foto: Goos van der Wilt. Wat hen betreft kdn het voorjaar begin nen. Zij wilden hun nieuwe actuele kleertjes eigenlijk het liefst meteen aan houden. Vandaag: de Vrijwillige Brandweer Fred van Katwijk: 'Binnen de gemeen te Soest zijn bijna 90 vrijwillige brand weerlieden. Deze vrijwilligers stellen zich met veel enthousiasme en inzet in dienst van de gemeenschap om hulp te verlenen in allerlei noodsituaties. Zij investeren in het brandweervak veel tijd. In de opleiding twee avonden per week. Daarnaast worden er inciden teel extra uren in gestoken: de uitruk, onderhoud materiaal, organisatie van activiteiten bij de vereniging. De brandweerman en zijn gezin richten hun leven voor een belangrijk deel in naar het brandweerwerk. Hij is dag en nacht, in de weekeinden en op feestda gen, beschikbaar voor soms heel ge vaarlijk, maar vooral zeer verantwoor delijk werk. De grootste genoegdoe ning krijgt hij wanneer als resultaat van zijn inspanningen en als resultaat van studie, oefening en teamwerk mensen en dieren worden gered of goederen kunnen worden behouden. De materiële beloning voor zijn pres taties wordt door de vrijwilliger als een plezierig, maar zeker niet doorslagge vend, element ervaren. Het Hoge Woord hoeven wij eigenlijk niet, dat ligt niet zo in onze aard. Vrijwilligers bij de brandweer zijn veelal mensen die niet zo in de openbaarheid willen treden. Nu dan toch eens het Hoge Woord, maar dan meer om bekend heid te geven aan het bestaan en werken van een vrijwilliger bij de brandweer speciaal in Soest. Zorg Een omschrijving van de vrijwilliger is niet te geven zonder een korte be schrijving van de taken die de brand weer opgedragen heeft gekregen. De brandweer, zowel beroeps als vrijwil lig, is belast met de uitvoering van ta ken die voortvloeien uit de dagelijkse brandweerzorg. Deze brandweerzorg wordt omschreven in de brandweerwet art. 1 vierde lid. Dat wil zeggen dat B en W de zorg hebben voor: het voor komen, beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar, het voorkomen en beperken van onge vallen bij brand en alles wat daarmee verband houdt; het beperken en be strijden van gevaar voor mensen en dieren bij ongevallen anders dan bij brand. Tevens heeft de brandweer als taak het beperken en bestrijden varn rampen. De taken die direct te makén hebben met brand en brandbeveiliging kunnen worden onderverdeeld in pre ventieve (voorkomende) taken en re pressieve (onderdrukkende, beteuge lende) taken. Op het terrein van de re pressie, in hoofdzaak het werkgebied van de vrijwilliger, kunnen de volgen de taken worden genoemd: 1) het red den van mens en dier en 2) het blussen en beperken van brand. Kenmerken van de vrijwillige brandweerman Een gebruikelijke omschrijving van een vrijwilliger bij de brandweer is 'personeel dat, na vrijwillige beschik baarstelling, is aangesteld om werk zaamheden bij de brandweer te ver richten'. Bij de brandweer in de ge meente Soest (dus Soest en Soester- berg) zijn 90 vrijwilligers. Hel verloop is met ongeveer 3 per jaar gering te noemen. Het is kenmerkend dat de vrijwilliger bij de brandweer een bijna 'levenslange' band met de brandweer heeft. Deze gaat zelfs door na de 'ac tieve' periode. Een van de vrijwilligers die bij de oprichting van de vereniging betrokken is geweest, nu 65 jaar gele den, heeft nog steeds regelmatig con tacten met de brandweer. Het gezin van de brandweerman Alle vrijwilligers bij de Brandweer Soest en Soesterberg zijn mannen. De meesten zijn gehuwd of hebben een soortgelijke relatie. Het gezin van een brandweerman speelt een heel belang rijke rol bij zijn brandweeractiviteiten. De partner moet minstens even 'gek' zijn van het brandweerwerk als haar man! Directe medewerking van de vrouw wordt gevraagd bij alarm. Op vallend is het aantal gelijke meningen over de rol van de vrouw daarbij. Zij helpt de man bij het snel aankleden, zet de deur open, start de auto. Zij vangt de brandweerman na afloop van een uitruk op, luistert naar zijn soms emotionele verhalen. Haar in directe betrokkenheid bestaat uit het accepteren van de afwezigheid van haar man in de avonduren voor oe fening en opleiding. Ook het idee dat hij op gelegen, maar vooral ook op de meest ongelegen momenten kan wor den opgeroepen voor een nog onbe kende actie waaraan gevaren verbon den kunnen zijn. Bovendien moet zij accepteren dat haar echtgenoot ook tijdens de weekeinden soms verplicht kan zijn thuis te blijven, in het geval dat hij geconsigneerd is, hij piketdienst heeft, of dat hij de gemeente niet uit wil omdat hij zich daartoe geroepen voelt. Dat hierbij niet alleen zijn part ner betrokken is, maar ook de kinde ren spreekt voor zich. Het beschikbaar houden van hun auto ten behoeve van de uitruk heeft tenslotte ook beperkin gen voor het gezin. Selectienormen Om bij de brandweer in dienst te ko men, zijn er een aantal selectienor men. Deze zijn o.a.: wonen en werken binnen de gemeente/accoordverkla- ring van de werkgever/goede gezond heid/betrouwbaarheid en collegiaal/ passen in de sfeer van het korps/be reidheid en in staat zijn tot het volgen van cursussen/het hebben van een technische opleiding/drukbestendig- heid/geen hoogtevrees/moedig maar niet roekeloos/van onbesproken ge drag. De bereidheid cursussen te volgen en te oefenen Men zou verwachten dat de bereidheid van vrijwilligers om cursussen te vol gen en te oefenen door de grote belas ting in tijd en aandacht terug zou lo pen. Niets is echter minder waar. Er bestaat een grote bereidheid de aange boden cursussen te volgen ook voor cursussen waarvoor geen "verplichting' bestaat. De meeste vrijwilligers stop pen niet na het behalen van het diplo ma brandwacht, maar willen ook le klasse worden en vaak nog het diplo ma hoofdbrandwacht op zak hebben. Deze cursusbereidheid heeft er in Soest toe geleid dat er sprake is van een uitstekende opleidingsgraad. De rechtspositie van de vrijwillige brandweer Over het algemeen is men redelijk te vreden met zijn rechtspositie. Ander zijds moet ik er op wijzen dat de geld bedragen die worden uitgekeerd bru- tobedragen zijn. De fiscus eist een on redelijk deel hiervan op, zodanig dat sommigen het gevoel hebben er eerder op achteruit dan op vooruit te gaan. In de gemeente Soest wordt naast een vaste vergoeding alleen een vergoe ding verstrekt voor het bijwonen van oefenavonden en cursussen. Voor uit ruk of piketdiensten wordt geen ver goeding gegeven. De opvatting van de vrijwilligers in Soest is dat een redelijke vergoeding voor de gemaakte kosten verwacht mag worden. In de vergoeding is be grepen het gebruik van eigen auto bij uitruk en naar cursussen en oefenin gen, extra schoonmaakkosten van per soonlijke eigendommen e.d. Tijdens piketdiensten moet de vrijwilliger di rect, binnen een minuut, beschikbaar zijn waardoor diverse huiselijke activi teiten zoals een boswandeling, zwem men, en activiteiten buiten de gemeen te niet mogelijk zijn. Tevens moet de privé auto beschikbaar blijven voor de uitruk en kan daardoor niet door huis genoten worden gebruikt. Het is de wens van de vrijwilligers om voor pi ketdienst tijdens zaterdagen, zon- en feestdagen een vergoeding te ontvan gen. Uit het hiervoor genoemde kan de in druk ontstaan dat voor de vrijwilliger de financiële kant van de rechtsposi tieregeling de belangrijkste is. De ver zekering tegen de financiële gevolgen van een ongeval tijdens de uitoefening van zijn brandweertaak wordt echter als een van de belangrijkste regelingen in de rechtspositie gezien. De uitruk Het centrale element voor de vrijwilli gers is de uitruk naar brand, ongeval of hulpverlening. Steeds weer als met de vrijwilliger wordt gepraat over wie nu die vrijwillig brandweerman is en wat hem beweegt, komt het gesprek op de uitruk. Het moment dat het alarm gaat is van essentieel belang. Daarom draagt de vrijwilliger dag en nacht zijn alarmontvanger bij zich, daarom is zijn gezin er op getraind bij het eerste sig naal hem zo snel mogelijk op weg te helpen, daarom staat ook zijn auto op een bepaalde manier geparkeerd en is zijn kleding met een vast systeem be reikbaar. Bij alarm moet in een zich plotseling opladende spanning heel snel belangrijke beslissingen worden genomen over de rijroute, het aanvals plan en de taakverdeling. De onzeker heid over wat er precies aan de hand is en of er mensen of dieren in het nauw zitten, blijft soms tot na de eerste acties aanwezig totdat zekerheid daarover aanwezig is. Hij kan in praktijk bren gen wat hij geleerd heeft bij opleiding en oefeningen. Hij wordt in dit sta dium van de uitruk ook geconfron teerd met de manco's in zijn kennis en vaardigheid. Een goede opvang na af loop van een actie is van het grootste belang, zeker wanneer er mensenle vens op het spel stonden of vrees daar toe was. Met een totaal van 220 uitruk ken per jaar bij de Brandweer Soest kan met een gevoel van routine de uit ruk worden uitgevoerd". LET OP ONZE Voor meer informatie zie onze advertentie in de Soester Courant van 11 april. Veldweg 4 - Soest Telefoon 02155 -1 48 78 Meer dan 20 jaar keukenspecialist ALGEMENE NEDERLANDSE^ «JT VERENIGING VAN**f UKfcW "O" O KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op 5 april a.s. begint Groei en Bloei weer met een basiscursus bloemschik ken. De cursus zal plaatsvinden in de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat te Soest. De docente is Mevrouw Amesz. De geplande data zijn: (steeds op donderdagavonden) 5, 12 en 26 april, 10 en 17 mei 1990. De aanvang is 20.00 uur en de lessen zullen duren tot ongeveer 22.00 uur. De kosten van de cursus bedragen (exclusief bloemen) voor leden van Groei en Bloei f 45,- en voor niet-leden: f 50,-. Men kan zich voor deze cursus opgeven bij Irma Endendijk, tel. 02155-17383. Op 28 april zal het rond een uur of tien weer aardig druk zijn op de Gemeente kwekerij aan de Molenstraat. Groei en Bloei organiseert dan weer de voor jaarsruilbeurs, waar gemiddeld zo'n 100-120 mensen naar toe komen. Naast de mogelijkheid tot het ruilen van planten, waarover straks meer, zijn er ook weer "vaste gasten": Mevrouw Ri- ta van der Zalm, bekend bloembollen kweekster, met haar assortiment zo- merbollen. Ook de heer Cavezzano zal met een speciale meststof geprodu ceerd door een soort regenworm ("wormenmest") aanwezig zijn. Het principe van de ruilbeurs is simpel: men neemt uit eigen tuin overtollig plantenmateriaal, zaailingen, bollen/ knollen, tweejarigen, misschien krui- denplanten, die te groot geworden zijn of een kamerplant die voor rijk nage slacht gezorgd heèft mee, voorzien van naam, kleur, bloeitijd* en evt. groei- hoogte. Dit "geeft men "af. Hierna gaat men op zoek naar plantmateriaal van (ook T-bilj.) Verzorging van UW Telefoon 02155 -1 26 71 de Akkeren 18 3762 AS Soest Voor de 24e keer organiseert de Stich ting Kruiswerk een kraammarkt. Er zullen weer stands zijn van verschillen de organisaties die te maken hebben met zwangerschap, geboorte en de pe riode erna. De fysiotherapeuten, die de zwanger- schapslessen voor de Stichting Kruis werk Soest en Soesterberg verzorgen, zullen aanwezig zijn om inlichtingen te verschaffen over deze (voor leden) gra tis cursus. Moeders voor moeders is aanwezig. Deze organisatie verzamelt urine van zwangere vrouwen in de eer ste 4 maanden. Hieruit wordt een be paald hormoon gehaald, dat gebruikt wordt als geneesmiddel om onvrucht baarheid te bestrijden. Unicef is er met een stand met geboortekaartjes. Bij de stand van de Stichting Kruiswerk kan men informatie krijgen over a.s. ou deravonden en de zuigelingenzorg. Er is een dieëtiste aanwezig, die advies kan geven als men vragen heeft over voeding tijdens de zwangerschap: bijv. hoe kan ik smakelijk eten zonder zout, of hoe kan ik vegetarisch en toch ge zond eten. Bij de Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk kan men terecht voor informatie en adviezen m.b.t. het geven van borstvoeding. Men komt dan in contact met moeders die vanuit hun ei gen borstvoedingservaringen kunnen helpen. Dit is heel in het kort iets over de stands, maar er zijn er meer: de verloskundi gen, Vereniging Samen Bevallen, een kraamafdeling van het ziekenhuis Zon negloren, zwangerschapsyoga en de bi bliotheek. Deze keer zal de film of videovoorstel ling worden verzorgd door één van de verloskundigen. De film wordt ca. 19.45 en 20.45 uur gedraaid. Daarnaast zijn er dia's over de ontwikkeling van de baby, getoond door de buro-arts. Kortom, er is weer veel te zien en te ho ren. Dit alles begeleid door muziek van de AROS en een kop koffie, het zal een gezellige avond worden. Men is van harte welkom op de 24e kraammarkt, maandag 23 april 1990 van 19.30 - 21.30 uur, in het Medisch Centrum. Nieuweweg 14 te Soest. Kos ten één gulden. zijn keuze. En dat neemt men mee naar huis. Er lopen genoeg tuinliefhebbers rond om alle vragen te beantwoorden. Aan de ruilbeurs zijn geen (toe- gangs)kosten verbonden. Ook niet-le den kunnen gerust een kijkje komen ne men. In een ekologische kringlooptuin gaat niets verloren, alles wat afsterft vormt weer bouwstoffen voor nieuw leven. Dit is een korte beschrijving van een van de kenmerken van een ekologische kringlooptuin, het gespreksonderwerp van de lezing van Groei en Bloei op 17 april a.s. Sjef van der Molen, "begeleider" van deze interessante veelvoud van levens vormen vertelt dan over zijn manier, een intuïtieve manier, van tuinieren. Een ekologische kringlooptuin is geen heemtuin, evenmin een botanische tuin. Zo'n tuin is niet bedoeld als een stuk grond waarop met geringe of grote moeite bijzondere plantengemeen schappen bij elkaar zijn gebracht. Inte gendeel, wat zich in een ekologische kringlooptuin afspeelt moet zich naar buiten gaan uitbreiden. De tuin van Sjef van der Molen geniet lokaal, maar ook daarbuiten, grote be langstelling en is te bezoeken in de pe riode van 1 april tot 1 oktober. Het adres is Boulevard 33a in Velp. Als extraatje zal Sjef voor de verloting een aantal stekjes van een bijzonder heestertje de solanum sodomaeum, meenemen naar de lezing op 17 april. Plaats: bovenzaal medisch Centrum, Nieuweweg, aanvang: 20.00 uur. Niet- leden van onze vereniging zijn van harte welkom tegen een vergoeding van f 3,-. Een 20-jarige Drieberger en een 19-ja- rige jongeman uit Zeist hebben maar liefst negen keer in een bedrijf in Soes terberg ingebroken. In totaal hebben zij een bedrag van 12.000 gulden buitge maakt. Zij waren op listige wijze in het bezit ge komen van een sleutelbos van het be drijf met daaraan niet alleen de sleutels die toegang gaven tot het gebouw en de kluis, maar ook tot de woning en de au to van de eigenaar. Met die auto zijn de jeugdige vandalen ook nog een dagje gaan toeren in de vakantie van de direc teur. Bovendien namen zij nog een klein geldbedrag weg uit het huis. De politie betrapte de jongens toen zij de tip kregen dat er verdachte personen met een zaklantaarn om het bedrijf in mode en kledingaccesoires liepen. Zij troffen de twee in het gebouw, een in het toilet en een in een kast, aan. De jon gens worden zijn inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie. Jos Hendricksen, de gerenommeerde Baarnse banketbakker, liet zich door de lente inspireren. Onder het motto 'Nieuwe lente, nieuwe taarten' kwam hij tot vier nieuwe creaties. Ook in deze nieuwe 'creaties' hanteert Jos Hen dricksen het principe dat er alleen na tuurlijke producten en scharreleieren gebruikt worden, waardoor de smaak nog fijner wordt. In één van de taartjes wordt likeur gebruikt die nog op de ou- De brandweer moest vorige week uit rukken om een ferme bermbrand aan de A28 ter hoogte van Soesterberg te blussen. Er ging veertig vierkante meter berm in vlammen op. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Zondagmiddag 8 april a.s., aanvang 13.30 uur, vertoont de katholieke bond van en voor ouderen in 'de huiskamer' van De Vijverhof de met zes Oscars on derscheiden speelfilm 'Dr. Zhivago'. Deze kleurenfilm, gemaakt naar het wereldberoemde boek van de Nobel prijswinnaar Boris Basternak, speelt zich af in Rusland, begin van de- 20e eeuw. De hoofdpersoon, Zhivago, stu deert medicijnen, zijn voorkeur heeft echter de poëzie. Hij treedt in het huwe lijk, maar ontmoet kort na zijn huwelijk Laura, een vrouw die grote indruk op hem maakt. Na de oktoberrevolutie van 1918 ver laat hij met zijn gezin woonplaats Mos kou en vertrekt naar een buitenverblijf. Daar wordt hij gevangen genomen door partizanen en vindt, na een jaar voor hen als arts te hebben gewerkt, zijn huis leeg en zijn familie vertrokken. Yuri en Laura ontmoeten elkaar nog maals, vinden een korte tijd geluk die echter door de wrede loop der gebeur tenissen een einde aan hun idylle maakt. De KBO-zondagmiddagmati- nees zijn gratis toegankelijk. Uitslui tend 55 plussers hebben toegang. Einde der voorstelling 17.30 uur. COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Bij veel verzamelaars uit Zeist en verre omstreken heeft de Zeister Postzegel- en Muntenbeurs een vaste plaats op de agenda gekregen. Bezoekers komen zelfs uit IJmuiden, Amsterdam, Doe- tinchem en Eindhoven. Deze beurs is voor veel verzamelaars uit heel Neder land een grote trekpleister geworden en heeft daardoor veel trouwe bezoekers. Zowel de gevorderde als de beginnende verzamelaars slagen er meestal wel in iets te vinden om hun verzameling mee aan te vullen. Er is immers altijd een groot aanbod van munten en postzegels uit vele landen. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid kontakten te leggen met de plaatselijke filatelisten- verenigingen. De eerstvolgende beurs zal worden gehouden op zaterdag 7 april van 10.00 tot 16.00 uur in de kan tine van de Zinzendorf-Mavo, vlak bij het Zeister Slot. De organisatoren rekenen weer op gro te belangstelling en hebben bovendien voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar liggen. In de direkte omgeving is voldoende vrije parkeerge legenheid aanwezig. derwetse ambachtelijke manier ge stookt wordt in een klein fabriekje mid den in de Amsterdamse Jordaan. De vooijaarstaarten zijn: een Italiaans Mascepone taartje (lange vingers, moccalikeur, slagroom); een Herren taart (een bavaroise van amarene kersen en chocoladecake); een bosbessentaart (bavaroise van bos bessen); een perentaart (perenlikeur met bis cuit met een rozet van biscuit en peren). De taarten zijn geschikt voor 6 a 8 per sonen en zijn het aanbevelen waard. Eén van de nieuwe taartjes is deze week in de reclame. Men kan dus zeer voor delig met de nieuwe collectie van Jos Hendricksen kennismaken. En niet al leen voor dit nieuwe lentekwartet, maar ook voor de vele originele paaslekker- nijen, allemaal uit eigen bakkerij, kan men deze week terecht bij de Baarnse banketbakker. Indien men naast de bijstandsuitkering andere inkomsten heeft, zullen deze in komsten in de regel in mindering wor den gebracht op de uitkering. Als het inkomen afkomstig is uit arbeid, wordt een gedeelte van dit inkomen niet in mindering gebracht op uw uitkering. Dit heet een 'gedeeltelijke vrijlating' van de inkomsten. De vrijlating van een gedeelte van het inkomen geldt alleen als men inkomsten heeft uit een part-ti me baan, die lager zijn dan de uitkering. Indien uw inkomsten inderdaad lager zijn dan uw uitkering, wordt 25% daar van niet op de uitkering in mindering gebracht. Deze vrijlating van het inko men bedraagt maximaal 15% van de hoogte van de uitkering. Indien het inkomen in een bepaalde maand hoger is dan de uitkering, heeft men die maand geen recht op een uitke ring. Men mag de totale verdiensten van die maand dan zelf houden. De in komsten worden per maand bekeken. Indien de inkomsten in een bepaalde maand hoger zijn dan de uitkering, zul len deze inkomsten niet in mindering worden gebracht op de uitkering van de volgende maand. Inkomsten in verband met werk, zoals bijvoorbeeld WW en WAO en in het al gemeen alle andere soorten inkomsten (alimentatie), worden wel volledig ge kort op de bijstandsuitkering. Een uit zondering hierop vormt slechts de ziek tewet-uitkering, die naar aanleiding van de inkomsten wordt ontvangen. Omdat moeders met kleine kinderen in de regel niet in staat zijn om een volledi ge baan te accepteren, wordt bij hen een extra bedrag ad 79,43 vrijgelaten. Voor de rest van het inkomen geldt ver volgens de normale vrijlating van 25% tot een maximum ad 238,30 per maand. De vrijlating dient als stimulans om ook part-time werk aan te nemen. Om te voorkomen dat mensen door het ex traatje ontmoedigd worden om te zoe ken naar een volledige baan, geldt de vrijlating in principe voor maximaal 2 jaar. Slechts indien iemand door per soonlijke omstandigheden niet in staat is om een volledige baan aan te nemen, is het mogelijk om de vrijlating met 1 jaar te verlengen. Dit moet van jaar tot jaar worden bekeken. De mogelijkheid van verlenging geldt uitdrukkelijk al leen voor diegenen met een ABW- of een RWW-uitkering. Voor andere uit keringen, zoals de IOAW, geldt de defi nitieve grens van 2 jaar. Voor de duidelijkheid dient nog te wor den opgemerkt fat niet alle inkomsten op de uitkering in mindering worden gebracht. Dit geldt met name voor in komsten met een bepaald doel. Hiérbij dient gedacht te worden aan bijvoor beeld: kinderbijslag, individuele huur subsidie, lage bijverdiensten van min- deijarige kinderen en reiskostenver goedingen. Voor meer informatie over de verreke ning van de inkomsten, kan men terecht bij de gemeentelijke sociale dienstver lening, Lange Brink weg 79 te Soest, te lefoonnummer 93556. De Rabobank heeft er een derde geldau tomaat bij. Afgelopen maandag opende directeur Hilhorst de geldautomaat aan de Smits weg. Hij verrichte die opening door duizend gulden op te nemen, be stemd voor de Stichting Jeugdzorg. De heer Zijdeveld nam namens de stichting het geld in ontvangst. Hij was daar bij zonder blij mee. "We woraen weliswaar gesubsidieerd, maar er blijven altijd be langrijke dingen waar geen geld voor is. Na de feestelijke opening was er voorde aanwezigen gelegenheid voor een drankje hapje en een praatje. Nauwelijks een minuut na de opening, stond de eer ste klant al voor de deur om geldoptene- Foto: Goos van der Wilt. men. De jongedame was verbaasd: "Ik kon de deur net nog niet open krijgen!" "Nee,antwoorde een van de aan wezige Rabomedewerkers "toen was ie ook nog niet open.Het mag duidelijk zijn dat de Rabobank geldautomaat voorziet in een behoefte.

Soester Courant | 1990 | | pagina 17