Stam/SoYoCo dames na winst in veilige haven Red Stars grijpt naast kampioenschap .fü PJ ffl Spektakel in het gemengddubbelspel WOENSDAG 4 APRIL 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 VOLLEYBAL Belangrijke winst Stam/SoVoCo heren Winst IBAS/AGAYS teams VOLLEYBAL TAFELTENNIS Shot 1 in recordtijd naar winst Stam/SoVoCo jeugd AUTOSPORT Donald Molenaar na inhaalrace knap 4e auto smeeing HANDBAL Uitslagen Smeeing BDC 1 april Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Zeshonderd toeschouwers in sporthal Beukendal Finale gymnastiek Springbokken JEU DE BOULES Gemshoorn verliest landelijke finale ATLETIEK 21e Spanderswoudloop mmm-m BADMINTON Na een duidelijke 1-3 winst in de uit wedstrijd tegen DVC uit Dokkum, hebben de dames van Stam/SoVoCo hun verblijf in de eerste divisie voor in ieder geval een jaar veilig gesteld. Op zich een grandioze prestatie voor dit team, eigenlijk een dames 2 team, maar door omstandigheden verheven werd tot de hoofdmacht van Stam/So- VoCo. Het hele seizoen heeft het team moeten vechten tegen eventuele de gradatie en gezien de geringe kracht- verschillen in deze afdeling is het nu zelfs mogelijk dat het team uiteindelijk op de vijfde of zesde plaats gaat eindi gen. In Dokkum was nog van alles mogelijk. De dames uit Dokkum mochten geen punt meer verliezen om dat anders de gradatie een feit was, de So VoCo dames hadden minimaal nog 1 punt nodig om zich definitief te handhaven. Vanaf het begin van de wedstrijd lieten de dames van trainer Fred Kuiper er geen misver stand over bestaan. Goed geconcen treerd begon de ploeg en het ging aan vankelijk dan ook angstig eenvoudig. Men kwam in de eerste set zelfs op en 1-13 voorsprong, maar daarna verslap te het team enigszins en gaf zodoende de Dokkumse dames kans om terug te komen. Toch werd uiteindelijk de set met 9-15 in Soester voordeel beslist. De tweede set eenzelfde spelbeeld. Een zowel technisch als tactisch superieure Soester ploeg die eigenlijk maar wat speelde met de tegenstander. Zonder eigenlijk ook maar een moment in de problemen te komen werd de set met 8-15 in Soester voordeel beslist en was de doelstelling eigenlijk al bereikt. Het ene punt voor handhaving in de eerste divisie was binnen. Trainer Fred Kuiper wisselde aan het begin van de derde set zijn vier wissel- speelsters in voor vier anderen en on danks het feit dat deze dames nog koud waren van "het bankzitten" leverden ze felle strijd met de Dokkumer dames. Aanvankelijk kwam men op grote ach terstand, 9-1, maar het team kwam er steeds beter in en punt voor punt werd ingelopen. Toch was het uiteindelijk de Dokkumse ploeg die met 15-10 de set winst pakte en de wedstrijd nog open gooide. Fred Kuiper wisselde nu opnieuw een aantal speelsters en vanaf het begin van die set werd DVC eigenlijk wegge speeld. Met de alles zeggende cijfers van 1-15 werd deze vierde set binnen 10 minuten afgesloten en boekte de Soes ter dames een volkomen terechte en knappe 1-3 overwinning. Voorwaar een voortreffelijke prestatie van alle tien de speelsters. Het verging het tweede team helaas een stuk minder. Om nog enigszins in de ra ce te blijven zou er eigenlijk gewonnen moeten worden, maar na een kansloze 3-0 nederlaag tegen Shot uit Culem- borg lijkt het doek voor de SoVoCo re serves te zijn gevallen. Het was al met al een slechte wedstrijd waarbij het agres sievere spel van de Shot dames de door slag gaf. Na een 5-0 achterstand kwam men nog wel even terug tot 5-3, maar middels vele opslagfouten ën een zwak ke passing werd het initiatief toch uit handen gegeven en was het Shot dat met 15-9 de eerste setwinst pakte. Een aantal wissels in de tweede set brachten wat meer rust en tot 10-10 ging het gelijk op. Hierna maakte de spanning zich weer meester van de So VoCo ploeg, opnieuw werden er een aantal opslagfouten gemaakt en Shot pakte de set met 15-12. Ook in de derde set kwam men vrij snel achter 4-0. De ploeg zat echt niet in de wedstrijd, de dames wilden wel, maar het lukte ge woon niet. Met 15-9 ging de set verlo ren en alleen nog een wonder kan het team redden van degradatie naar de derde divisie. Jammer, de dames heb ben er het hele seizoen hun best voor gedaan en aan hun instelling heeft het beslist niet gelegen. Wellicht mogelijk heden om volgend seizoen het waar schijnlijk verloren gegane terrein te her overen. De heren van Stam/SoVoCo hebben de uitermate belangrijke thuiswedstrijd te gen Almere Haven in een meer dan ver- Vrijdagavond speelden de eerste IBAS/AGAVS-teams in Bunschoten de uitwedstrijden tegen Unicornus. In alle wedstrijden werd de volle winst van 3-0 behaald. Door de winst van het 2e herenteam blijft de kans op het kampioenschap behouden. Unicornus is in de thuishal te Bunscho ten de laatste jaren een moeilijk te over winnen tegenstander gebleken. Hoe anders ging het afgelopen weekend. Het eerste herenteam liet tegen Unicor nus 1 een voortreffelijke partij volleybal zien. De eerste set werd Unicornus vol ledig weggespeeld door de "eerste tem po-aanval" van AGAVS. Vanuit een goede pass van de drie vaste stoppers wist spelverdeler Frits Muller zonder enige moeite de middenaanval te bedie nen. De middenaanval, waar Unicor nus verdedigend geen enkel antwoord op had. Binnen tien minuten was de eerste setwinst door AGAVS geboekt (4-15). De tweede set was zo mogelijk van nog hogere kwaliteit doordat in de spelver- deling nu gevarieerd werd tussen de eerste en tweede tempoaanval. Ook nu bleef Unicornus verdedigend het ant woord volledig schuldig (1-15). Door concentratieverlies van AGAVS kon Unicornus de derde set nog tot der tien punten komen. Verder liet het eer ste herenteam het niet komen. De set werd met 13-15 en de wedstrijd met 0-3 gewonnen. Door dit resultaat is de mo gelijkheid nog open op de derde plaats van de districtsklasse te eindigen. Heren 2 speelde een goede wedstrijd te gen Unicornus 2. De eerste set heeft AGAVS meestal problemen met het vinden van het ritme. Door geconcen treerd te starten werd in de wedstrijd te gen Unicornus dit probleem voorko men. Ook in deze wedstrijd was het vooral de middenaanval waarop Uni cornus geen antwoord had. De spelver delers John van Brummelen en Jan van Rooyen speelden veel op de midden aanvallers Frank Bredius, Herman van Rooyen en Floor van Westrhenen. De ze scoorde vrijwel alle aanvallen zonder blok van enige betekenis. In de railey's werd veel gebruik gemaakt van de bui- tenaanval. De verdediging van Unicor nus was ook daar niet tegen opgewassen (8-15,6-15 en 10-15). Door deze winst behoud het tweede herenteam van AGAVS, met nog twee moeilijke wed strijden tegen Gemini en Keizer Otto te gaan, de koppositie in de tweede klasse van het district. Dames 1 van AGAVS had, na het te leurstellende verlies van vorige week tegen Leos, iets goed te maken. Unicor nus 2 werd de dupe van een agressief op winstspelende dames van AGAVS. Met aan de basis een zeer moeilijke Ser ve werd Unicornus onder druk gezet. Een druk die, ondersteund door een goede verdediging en aanval, de eerste twee sets Unicornus 2 geen moment in het spel liet komen (6-15, 4-15). De derde set viel de druk van de dames van AGAVS iets terug en werden er wat fouten gemaakt. Hierdoor kon Unicor nus enige tegenstand bieden en tot tien punten komen (10-15). De winst van 0-3 was echter een feit. Shot 1 had in Haarlem weinig moeite met tegenstander GTTC 1. De ervaren spelers uit Haarlem werden binnen drie uur van tafel geveegd. Het tweede se niorenteam had het iets zwaarder tegen Eindhoven 2. Toch won ook Shot 2 de wedstrijd vrij duidelijk. Het eerste jeugdteam kwam in Utrecht tegen me dekoploper SVE niet verder dan een gelijkspel. Het tweede speelde ook ge lijk en staat nu in de play-offs aan kop. Deze koppositie moeten ze echter wel delen met twee andere teams. Senioren Shot 1 stevent regelrecht af op het kam pioenschap. Daar waar de concurrent Treffers belangrijke punten laat liggen, blijft het eerste ruime overwinningen noteren. GTTC 1 kon daar ook niet veel aan veranderen. De Soesters had den nog geen drie uur nodig om de ver dedigers uit Haarlem naar een 8-2 ne derlaag te spelen. Hans den Blanken en Berend Jonker wisten precies hoe je verdedigers aan moet pakken en lieten hun tegenstanders geen kans. Voor Ar jen Hoogeveen, die een hekel heeft aan 'hakkers', werd het een frustrerende middag. Een week nadat hij de Gooise meerkampen won, moest hij als enige Shotter twee Haarlemmers feliciteren. Ook Shot 2 behoudt goede kansen op promotie. Verplicht nummer Eindho ven werd met 7-3 verslagen. Alleen Eindhoven-kopman Zwartjens bleek te sterk. Opvallend aan Shotzijde was de goede vorm van Eugéne Staffhorst. Dirk Schuiling en Aksel van Elteren weten zich nu gesteund door een steeds sterker wordende derde man en kun nen zodoende meer ontspannen aan hun eigen wedstrijden beginnen. Be houdt Staffhorst deze vorm, dan kan ook het tweede zich gaan opmaken voor het kampioenschap. Jeugd Shot 1 ging afgelopen zaterdag naar Utrecht met de bedoeling om de achter stand (2 puntjes) op koploper SVE in te lopen. Dat ging net niet door. Na een spannend duel moesten de Shotters ge noegen nemen met een puntendeling, zodat SVE nog steeds aan de leiding gaat. Mark van der Horst (3x) en Pa- trick Dam (2x) zorgden voor de Soester punten. De immer fanatieke Robbert Huisman zag zijn werklust niet beloond met een overwinning. Voor het eerste zit er nu niets anders op dan hopen op een misstap van Utrechtse spelers. Shot 2 speelde in haar tweede play-offs- wedstrijd gelijk tegen Huizen 1. Coach Paul Roest vond dat geen goed, maar zeker ook geen slecht resultaat. Wel goed was het optreden van benjamin Edcar Feiten. Hij wist de off-day van kopman Marco van Vugt op te vangen en won al z'n partijen vrij eenvoudig. Marco zelf won slechts eenmaal en ook oudgediende Sander van Elteren kon slechts een winstpartij aan zijn totaal toevoegen. Door het gelijke spel gaat Shot nu samen met twee andere teams aan de leiding. Uitslagen senioren: GTTC Haarlem 1- Shot 1 2-8 Shot 2 - Eindhoven 2 7-3 Buna 1 - Shot 4 7-3 Pokerface 3 - Shot 5 4-6 Shot 6 - Nike 3 7-3 Bij maat 3 - Shot 7 9-1 Shot 8 - Nike 5 3-7 Shot 9 - Quick 16 6-4 Almeerspin 6 - Shot 10 3-7 Shot 11 - Almeerspin 5 7-3 Shot 12 - UBTV 5 5-5 Shot 13 - Metac 4 1-9 Huizen 14 - Shot 14 2-8 Uitslagen jeugd: SVE 1 - Shot 1 5-5 Huizen 1 - Shot 2 5-5 Shot 3 - Huizen 5 9-1 Shot 4 - Good Luck 3 3-7 UBTV 3 - Shot 5 8-2 Quick 9 - Shot 6 0-10 Shot 7 - Elan 4 4-6 diende 3-0 overwinning omgezet. Voor beide teams was de wedstrijd van groot belang, want beiden vertoefden in de onderste helft van de ranglijst. De So VoCo heren gingen fris van start. De eerste set ging via een gelijke stand van 3-3 naar een 7-3 voorsprong. De te genpartij nam wel een time out, maar dat verhinderde de Soester heren niet om door te stoten naar 10-3. Via 12-5 werd uiteindelijk de set met 15-7 in Soester voordeel afgesloten. Concentratieverlies was er de oorzaak van dat men in de tweede set zelfs met 0-7 achter kwam. Hierna volgde een prima herstel èn wist de ploeg door te stoten naar een 9-7 voorsprong. Op nieuw werd er wat te gemakkelijk ge speeld en SoVoCo kwam met 8-11 ach ter. Opnieuw een opmerkelijk herstel bij SoVoCo met als gevolg een 15-12 setwinst. De derde set werd geconcentreerd be gonnen en SoVoCo liep al snel uit via 5-1 en 7-3 naar 11-3. Opvallend was het goede spelverdelen van Sacco van Wessel, terwijl ook de blokkering en de aanval goed verzorgt waren. Bij 11-3 opnieuw een verslapping bij de Soester heren, die echter bij 11-9 opnieuw bij de les kwamen om uiteindelijk met 15-9 de wedstrijd met 3-0 winnend af te sluiten. Belangrijke punten voorhet team dat er deze middag het meeste recht op had. Na een overtuigend seizoen zijn de meisjes van Stam/SoVoCo Cl zaterdag kampioen geworden. Een felicitatie voor dit veelbelovende team, dat in de toekomst nog veel van zich zal laten ho ren. Uitslagen: Meisjes: Stam/SoVoCo C3-SVH C2 3-0 Stam/SoVoCo Cl-Surf C2 3-0 Stam/SoVoCo Bl.Mintonet BI 0-3 Stam/SoVoVo C4-Surf Cl 0-3 Stam/SoVoCo 2-Spirit 2 1-1 Mintonet 1-Stam/SoVoCo 2 2-0 Volkei A 1-Stam/SoVoCo Al 2-1 Jongens: Stam/SoVoCo Cl-Spirit Cl 3-0 Stam/SoVoCo C2-Leos Cl 3-0 Spirit 1-Stam/SoVoCo 1 2-0 Leos 1-Stam/SoVoCo 1 2-0 Stam/SoVoCo Al-Spirit Al 1-2 Donald Molenaar - de 18-jarige VWO- scholier uit Soest - heeft zich tijdens de eerste Citroën AX GT Cup in de kijker gereden. Na een zeer knappe inhaalrace ging hij als uitstekende vijfde onder on der de finishvlag door. Hij schoof zelfs nog een plaatje op doordat nummer twee Patrick van Dissel werd gediskwa lificeerd. De seizoenstart had vader Jan Molenaar zich anders voorgesteld. Door wegliggingsproblemen aan zijn Citroën BX GTI16V kwam hij niet aan de start. Het eerste raceweekend was voor Do nald net zonder problemen. Op de trai ningen liep zijn door Citroën dealer Molenaar uit Ardersfoort gesponsorde AX nog niet echt lekker. Een verbrande remschijf en problemen met de benzi netoevoer werden uiteindelijk opgelost door in de auto een tank van een AX Diesel te plaatsen. Gebrand op een goede klassering in de race stond hij zondag aan de start. Won derwel slaagde hij er elke keer in om het gat te dichten. De motor liep als een zonnetje. "Als de race twee ronden lan ger had geduurd, had ik me misschien wel in de prijzen gereden. Ik ben in ieder geval zeer tevreden, zeker als je ziet dat ik in de race de derde snelste tijd heb neergezet," aldus Donald Molenaar. Vader Jan Molenaar liep met een zuur gezicht op het circuit. De Citroën-dea- ler uit Amersfoort kampte met weglig gingsproblemen met zijn BX GTI 16V. "De wagen lijkt wel een kangoeroe. Er was echt niet mee te rijden, maar met Pasen ben ik er zeker bij. Dan zal ik wat laten zien, want de BX is motorisch per- fekt. 'Ik dacht, dat is alleen voor multinationals'. 'Welnee, iedere particulier kan leasen'. Auto Smeeing brengt de lease-auto binnen Ieders bereik. Simpelweg door ook de betere occasion hiervoor beschikbaar te stellen. Dat maakt het leasebedrag extra interessant. Inclusief alle mogelijke reparatiekosten. Naar wens zelfs met motorrijtuigen belasting en verzekering. Niemand ziet het verschil tussen uw lease-auto of een nieuwe. Dat is: veel zekerheid voor een vast, aantrekkelijk bedrag per maand. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 021SS-13227. Nijenrodes - Welpen 1 Welpen 2 - Shot'73 UDSV - Meisjesasp. B Meisjesasp. A - DWSM Celeritas - Damesjun. DWSM - Herenjun. Damessen. 2 - HOBS Herensen. 1 - S.D.O. gestaakt Herensen. 2 - HHC t.n.o. 4-11 2-6 9-8 9-5 18-11 17-19 20-4 The Red Stars heeft in haar jubileum jaar het kampioenschap misgelopen. Het eerste herenteam van de 25-jarige basketbalvereniging verloor zaterdag avond in een bomvolle sporthal Beu kendal met 69-86 van rivaal Dunckers dat terecht de titel in de wacht sleepte. De Soesters kunnen in twee ontmoe tingen met BC Verkerk uit Zwijn- drecht alsnog promotie bewerkstelli gen. De confrontatie tussen Red Stars en Dunckers was het duel van de waar heid. De formatie van coach Rinus Valk had tot dusver één keer naast de winst gegrepen en moest van de ongeslagen Hilversummers winnen om een beslis singswedstrijd te forceren. Voor de ogen van zeshonderd toeschouwers lukte dat niet. Dunckers verscheen met meer overtui ging binnen de lijnen en bleek evenals in het eerste treffen over een beter team te beschikken. Wat dat betreft had Peter Rijsewijk van Dunckers de Amerikaan Lee Massey niet op het allerlaatste mo ment hoeven vast te leggen. Massey wist na het laatste fluitsignaal dan ook niet of hij echt blij moest zijn om het kampioenschap dat zijn mede-spelers dit seizoen zonder meer verdienden. Zowel Red Stars als Dunckers begon nerveus aan de wedstrijd. Beide ploe gen leden regelmatig balverlies en mis ten aanvankelijk het noodzakelijke ge voel voor richting. Het duurde dan ook even alvorens de stand in een hoger tempo werd opgevoerd. Toen oud-in- temational Cock van de Lagemaat met een tweehandige dunck Red Stars op een 23-20 voorsprong bracht, veerde de aanhang van de thuisclub op. Luttele minuten later verstomden de Soester supporters, toen Dunckers de achter stand omboog in een voordelige marge van 23-32. Bij het ingaan van de rust was Red Stars eigenlijk al verslagen (30-42). Dat was vijf speelminuten later volsla gen duidelijk. Dunckers haalde de spanning uit de wedstrijd door de voor sprong uit te bouwen tot een verschil van 22 punten. De laatste tien minuten waren dan ook niet meer dan een for maliteit. Red Stars heeft nog één competitieduel voor de boeg, maar het is al zeker dat de ploeg op de tweede plaats eindigt. Dat resultaat geeft de club het recht om pro motiewedstrijden te spelen tegen de nummer twee uit de andere tweede klasse van het rayon West. In Beuken dal ontvangt Red Stars zaterdag 21 april BC Verkerk uit Zwijndrecht. De return wordt een week later in Zwijn drecht afgewerkt. Indien beide teams één maal winnen, dan vindt in Soest een beslissingswedstrijd plaats. Jeugd De jongens junioren van Red Stars zor gen zaterdag in Soest voor een sensatie door van Leiden te winnen. De ploeg stond met nog tien minuten te spelen met 40-62 achter, maar won na verlen ging met 78-75. Klaarblijkelijk liet Red Stars zich in de slotfase inspireren door het publiek dat massaal toestroomde voor de top-ont- moeting tussen de heren van Red Stars en Dunckers. Met nog minder dan een halve minuut voor de boeg keek Red Stars tegen een 66-72 achterstand aan. Een benutte vrije worp, gevolgd door Zaterdag 24 maart was het zover:- spanning en goed gymwerk tijdens de jaarlijkse finales gymnastiek van de Springbokken. Na de voorrondes in de eigen zaal had den de beste drie Springbokken zich voor deze finales geplaatst. De meisjes 6 t/m 8 jaar beten de spitsaf, 18 meisjes streden om de medailles. Alle meisjes deden goed hun best, maar de beste was Maaike Houtman met 30.90 pnt. twee de, kort daarop werd Marieke Beijers- bergen met 30.75 pnt. en het brons was voor Jill Dorrestijn met 30.25 pnt. Daarna volgde een mooie en knappe demonstratie langemat van de selectie meisjes. In de tweede wedstrijdronde namen de zes beste 12 t/m 15-jarige meisjes het tegen elkaar op. Ondanks haar val aan de brug, toonde Linda van Katwijk di rect herstel en eindigde met 31.10 als duidelijke nummer één, zilver was voor Simone van Es met 30.60 pnt. en 3e werd Iris Dorresteijn met 30.15 pnt. Ook de jongens 6 t/m 8 jaar en 9 jaar en ouder deden hun best. Bij de kleine jon gens werd Jan Joost Bootsman met 32.60 pnt. kampioen. Tussen nummers twee en drie zat het minuscuul verschil van vijfhonderdste punt. Het zilver was voor Olaf van Zandwijk met 31.45 pnt. en brons voor Maarten Rust met 31.40 pnt. Bij de 9 jaar en ouder was het goud overduidelijk met 37.80 pnt. voor Ste- fan de Jong. Goede tweede werd Jean Mare Tolboom met 35.15 pnt. en derde werd Fabian Bos net 5 weken bezig, met 32.70 pnt. Hierna volgde een flitsende demonstratie minitramp met valmat van de selectie jongens, waarna Rennie Erasmus een fantastische langemat oe fening toonde. In de derde wedstrijdronde kwamen 18 meisjes van 9 t/m 11 jaar in de strijd. Goed gymwerk was te bewonderen al blijft de evenwichtsbalk letterlijk het struikelblok. Goud was voor Marloes Dammers met maar liefst 32.45 pnt. Zilver voor Sandra van Geul met 31.60 pnt. een goede derde Vera v. Katwijk met 30.50 pnt. Hierna presenteerde de nieuwe sportloot de Jazz, zich op voor treffelijke wijze. Van vijf nu al uitge groeid tot ruim 20 meisjes. De organisatie was zeer tevreden en voorzitter Piet Ekel dankte met bloe men de deskundige juryleden en reken- bekwame telcommissie. Al met al was de nieuwe opzet een succes, dat zeker voortgezet zal worden. Op 20 maart hebben de selectie jon gens, in de leeftijd 6-11 jaar, onderlinge wedstrijden gehouden. Het was een zeer spannende strijd waarbij tot het laatst toe niet duidelijk was wie in de prijzen zouden vallen. Uiteindelijk is Rudy van Schaffelaar met 32.10 pnt. eerste geworden. Bart Eichels werd met 31.70 pnt. een goede tweede. Net derde werd met 31.60 pnt. Willem Strijbosch. In de leeftijdgroep 12-15 jaar werd Rennie Erasmus overtuigend eerste met 38.40 punten. Tweede werd zijn broertje Rikky met 36.10 punten. Op de derde plaats eindigde Neil White met 35.40 punten. Redstars speelde een verrassende wedstrijd met een even verrassende afloop tegen Dunckers uit Hilversum. een score van dichtbij bracht Keo Mars tot op drie punten van de gasten uit Lei den. Dat gat werd vijf seconden voor tijd overbrugd door Marco Scholten met een treffer van meer dan zes meter afstand: 72-72. In de verlenging van vijf minuten be zondigden beide teams zich aan on nauwkeurige schoten, waarvan ook de selectie te wensen overliet. Red Stars maakte echter minder fouten en zege vierde alsnog verrassend. Foto: Goos van der Wilt. Uitslagen: Heren 1 - Dunckers 69-86 Heren 2 - Eem'78 67-49 Heren 4 - Irene 83-70 Heren 5 - 't Gooi 60-78 Dames 2 - Argon 60-72 Dames 3 - Cangeroes 53-61 JA1 - Leiden 78-75(n.v.) JA2 - Leerdam 61-67 MB1 - New Stars 62-30 JB2 - OSM/'75 44-38 XD2 - Crackeijacks 30-46 XD4 - Woodpeckers 56-33 Jeu de Boulesvereniging de Gems hoorn heeft met groot succes deelgeno men aan de voorronden van het "Obut Holland Masters Petanque toernooi 1990". De voorronden waaraan werd deelgenomen door 120 triplettes wer den gespeeld in 6 plaatsen verspreid over heel Nederland. De beste 15 tri plettes plaatsten zich voor de finale die op zondag 25 maart in Haarlem werd gehouden. Het triplette van de Gems hoorn bestaande uit Vic Biver, Bruno Ghironi en Albert Wuring werkte haar wedstrijden af in Zeist. De eerste wedstrijd werd een regelmati ge overwinning met 13-5, de tweede wedstrijd tegen een triplette uit Duits land was een zeer spannende aangele genheid en werd uiteindelijk met het kleinst mogelijke verschil met 13-12 ge wonnen. De laatste wedstrijd op deze avond moesten bovengenoemde heren het opnemen tegen het Nederlands Winterkampioen-triplette uit Almelo, tot ieders verrassing werd het een grote overwinning met 13-1. Plaatsing voor de finale te Haarlem was hiermee een feit. Op zondag bleek in Haarlem dat het beste kruit op vrijdag avond al verschoten was want alle 3 wedstrijden werden toen verloren. Zondag 8 april organiseert de Gooise Atletiek Club voor de 21e keer de Spanderswoudloop. Eerder werd abu sievelijk vermeld dat deze loop op 13 april zou plaatsvinden. Inschrijving voor de wedstrijd is moge lijk in het Nieuwe Lyceum aan de Witte Kruislaan te Hilversum. Een volledige uitslagenlijst zal op 19 april gepubli ceerd worden in het Goois Weekblad. Voor nadere informatie kan men con tact opnemen met mevrouw H. Dis- berg, tel. 02159-17118. De cJubkampioenschappen van Bad mintonclub Selby trekken jaarlijks steeds meer deelnemers. Reden voor de toernooicommissie om dit jaar het belangrijkste toernooi vroeg in het voorjaar te plannen en enkele extra avonden uit te trekken om de voorron des van de ruim 100 wedstrijden te ver spelen. Voor competitiespeler Marcel Pas, die in Selby's eerste team speelt, maakten die extra dagen niets uit. In de finale te gen teamgenoot René Inkenhaag ging hij na een verloren eerste game en een 9-4 voorsprong in de tweede game evenals twee jaar geleden door zijn rug. Teleurgesteld, maar zeer verstandig gaf hij op, waardoor René Inkenhaag de ti tel in het herenenkelspel toekwam. Door deze opgave miste hij samen met René Inkenhaag tevens de gelegenheid de bereikte finale in het herendubbel spel te spelen. Bij de dames ging de strijd aan de top evenals vorig jaar tussen Barbara Klerks en Gerdie van Kooten. In het en kelspel startte Barbara Klerks erg ge spannen. Eenmaal goed warm gedraaid versloeg zij Gerdie van Kooten met 11-7 en 11-0. Door dit resultaat kwam zij definitief in het bezit van de wisselbe ker. In het dubbelspel trokken Barbara Klerks en Monique Pubben zich niets aan van het geroutineerde duo uit Sel by's hoogste team Gerdie van Kooten en Jeanette Westerveld. Als een goed geoliede machine scoorden zij punt na punt en legden daarmee in sneltrein vaart beslag op de titel. De finale in het gemengddubbelspel bleek het spektakelstuk van het toer nooi. Andy Basran en Barbara Klerks namen een snelle 10-0 voorsprong en de toeschouwers dachten de beker reeds toe aan dit tweetal. Tegenstanders René Inkenhaag en Gerdie van Kooten staan echter niet voor niets in het eerste team en hebben voor hetere vuren ge staan. IJskoud begonnen zij aan de on waarschijnlijk zware opgave om hier nog iets aan te doen. Via 14-14 slaagden zij erin de eerste game alsnog met 18-16 te winnen. De tweede game leverde spektaculaire rallies op en wederom een 18-16 overwinning en de titel voor Re né Inkenhaag en Gerdie van Kooten. Recreanten De recreatiespelers van Selby speelden gelijktijdig met de competitiespelers om de hoogste clubeer. Oudvoorzitter Nico Ortlep zag tot zijn plezier, dat zoon Oscar 3 finales winnend wist te René Inkenhaag en Gerdie van Kooten haalden in het gemengddubbelspel een huzarenstukje uit, Na een spektaculair duel wonnen zij ook de tweede game en daarmee de titel. Foto: Goos van der Wilt. beëindigen. Succesvol was eveneens de come-back van Miriam Castein. Na een jaartje het badminton voor gezien te hebben bij de jeugd begon zij eind 1989 bij de senioren. Het leverde behalve veel spelplezier ook twee titels op. Mar lies van de Brug werd samen met Oscar Ortlep kampioen in de mix en Henriëtte Topper eiste met Miriam Castein de ti tel in de damesdubbelspel op. Competitie Hoewel de badmintoncompetitie nog maar net twee maanden is afgelopen moet de Technische Commissie de teams voor het seizoen 90/91 reeds opgeven. Wie deel wil nemen aan de wintercompetitie kan zich tot 15 april opgeven bij Anneke Grift, tel. 15773.

Soester Courant | 1990 | | pagina 20