Jubilerende Schoemaker steekt vertrouwde service in een nieuw jasje k*» fyaitifcyro»: ÏT UW BARBECUE-PARTY Accordeonvereniging 'Animato' 35 jaar Sfeer van toen bij gemeentehuis in ere hersteld Hartstichting in vogelvlucht j. cornelisse bv.K_J| Licht- en Krachtinstallaties Bouwmaterialen bij gemeentehuis ontvreemd 45 jaar Schoemaker service en kwaliteit in Soest KONSEKWENT ZIJN... Van drank- naar schoollokaal Bromfiets gestolen WOENSDAG 4 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 25 Wandelaar Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 kontoor Steenhoffstraat 13 uffaHBi 3764 BH Soest enmmamy Te)efoon 02155 -| 01 15 COP1ESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Welkom in Hotel, Café «4- \A/i4-l-Q 1—1 iir Restaurant en Motel IICl VVIllC llUlO Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Vandalen hebben het hangslot dat toe gang geeft tot het nog in aanbouw zijnde gemeentehuis vernield en zijn naar bin nen gegaan. Er worden vijf houten bak ken en vijf multiplexplaten vermist. Achter ons huis is een schuurtje. Een weliswaar klein, maar nuttig stuk je onroerend goed. Deze achterkamer dient als opslag plaats voor een bescheiden hoeveel heid gevuld en geledigd flessenwerk, noodrantsoenen voor het geval het rampenplan onverhoopt nog eens in werking zou treden, en verder emmers, bezems, dweilen en andere voor Marie onmisbare attributen. Een inhoud dus waarvoor een inbreker met een beetje staat van dienst zijn neus ophaalt. Muizen daarentegen doen dat niet. Wat ze er zoeken, wat ze er vinden, het is Arie een compleet raadsel. Hun aanwezigheid is ook de kat van de buurvrouw niet ontgaan. Hij parkeert zich onder de heg bij de deur van de schuur en luistert in gehurkte houding met engelengeduld naar geluiden die alleen hij kan thuisbrengen. Reeds enige malen was Arie persoon lijk bij de aanslagen aanwezig. Niet echt leuk. Onze viervoetige buur man ligt daar evenwel niet wakker van en is regelmatig in de hoogste staat van paraatheid teneinde het moyenne te verbeteren. Als kind werd Arie reeds geleerd blij te zijn met een dooie muis. Niet helemaal onlogisch, aangezien de vliegensvlug ge rakkers het hadden voorzien op de inhoud van vaders kruidenierswinkel. De poes Alie die bij Arie thuis als af weermiddel vele jaren was ingezet werd dan ook na iedere geslaagde veldtocht, Napoleon had er nog iets van kunnen Ieren, gehuldigd en met onversneden volle melk beloond. In Soest en elders in het land hebben mensen voorrang boven dieren. Deze bepaling maakt het mogelijk een kat tenmepper, stroopachtige vliegenvan gers, muizenvallen en spuitbussen met een giftige inhoud als aanvalswapens in te zetten. Moet kunnen, moet mo gen, nietwaar. Geen mens die het in zijn hoofd haalt er moeilijk over te doen. Evenmin gaan we met spandoe ken en vlugschriften de straat op om in de omgeving van slachthuizen van on ze weerzin te getuigen. Deze week beluisterde Arie in een su permarkt tijdens het wachten een gloedvol betoog van een eveneens op haar beurt wachtende dame. Een strijdster met velen tegen de vivisectie. Met groot gevoel voor drama verhaal- de ze over de schedels van aapjes waar in gaatjes worden geboord, over de schadelijke serums die ratten en mui zen ingespoten krijgen en over nog heel wat andere enge dier-onvriende- lijke dingen. Ze moest er niet aan den ken dat haar hond, buiten geparkeerd, zoiets zou kunnen overkomen. Sterker nog, ze achtte het zelfs niet onwaar schijnlijk in dat geval de dames en he ren van de medische wetenschap voor deze misdrijven lichamelijk letsel te berokkenen. Dappere, getuigende taal die, tot na denken stemde. Het was van de ge zichten van enkele mede-wachtenden, af te lezen. Schuldgevoelens borrelden bij Arie boven, maar ja vlees, een mens kan niet zonder zegt ie, en dus werd de bestelling van Marie, twee karbona des, aan de slager doorgespeeld. Tot zijn verbijstering had de gedreven da me de slager ook nog iets mede te de len. "Twee ons biefstuk en een kilo pens", luidde haar bestelling. "Ik dacht", begon Arie de aanval ope nend, "dat U zo met het lot van dieren begaan was." Ze kwam er niet door op het verkeerde been te staan. "Dit is heel wat anders. Die beesten zijn al dood. Mijn man en ik zijn gek op een goed stuk vlees en de hond doe ik geen groter plezier dan met pens." Arie liet 't maar zo. Bij de kassa haalde ze geld uit een van slangenleer gemaakt beursje. Waar staat geschreven dat de mens konse- kwent dien te zijn? ARIE WANDELAAR spreken. Op 16 december van dit jaar gaat men meedoen aan het eerste lan delijke concours. Op 26 oktober komen vijf professionele Poolse accordeonis ten naar Nederland, die onder andere bij 'Animato' zullen optreden. 'Animato', wat zoiets als animeren, ver maken, betekent, heeft één keer per week op woensdag een bijeenkomst. Er is een B- en een A-groep. De B-groep is voor beginners, de A-groep voor gevorderden. Het repertoire is zeer di vers. Men studeert orkeststukken in, maar ook populair werk, zoals bijvoor beeld de Lambada. De vereniging heeft ongeveer 8 a 9 uitvoeringen per jaar. Men treedt op voor bejaardenhuizen, dienstencentra en dergelijke. Jaarlijks is er rond de oprichtingsdatum een groot concert. 'Animato' is zoals de naam al zegt een animerend en geanimeerd ge zelschap, maar tevens zeer serieus. Mensen die alleen maar gezelligheid zoeken, zijn bij hen aan het verkeerde adres. Hier wordt hard gewerkt! Feest Zaterdagavond vond de jubileumuit voering plaats in de Vijverhof, voor een uitverkochte zaal. De verschillende on derdelen werden vakkundig aan elkaar gepraat door presentator René van Duin. Eerst speelde het B-orkest enige stuk ken, waaronder een wervelende uitvoe ring van 'De goudtrein'. Daarna speel de een speciaal hiervoor geformeerd emsemble een medley van oude werken, die in het verleden op het re- Accordeonvereniging Animato vierde het 35-jarig jubileum in de Vijverhof. Foto: Goos van der Wilt. pertoire van 'Animato' hebben gestaan. Veel succes oogstte bandparodist Eddy de Roo, die de zaal geheel op z'n kop zette, door zich in het publiek te bege ven en af en toe bij iemand op schoot te gaan zitten. Het A-orkest tenslotte, bracht een fraaie uitvoering van het moeilijke 'Flo- rentimische concert'. Alle muziek werd op de band opgenomen. Oud-voorzitter Kampers hield spon taan een toespraakje over het verband tussen muziek en cultuur. Hij bena drukte het belang van de muziek-beoe- fening voor de cultuur. Verder was er een Rad van Avontuur, waarvoor 600 lootjes werden gekocht. Het feest was rond half twaalf afgelo pen. Op zondag was er nog koffie en gebak. Er werd een video-collage getoond van 'Animato'-evenementen uit het verle den. Aansluitend volgde een puzzelrit en een lunch in Darthuizen. Bert Pot en Ben van der Linde werden voor hun verdiensten gehuldigd door middel van een zilveren dasspeld in de vorm van een accordeon. Alle leden ontvingen als attentie een beker, beschilderd met eveneens een accordeon en '35 jaar Animato'. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met Marloes Plielix, tel. 02155-12633. door Arie In 1945 startte H.C. Schoemaker sr. ra diozaak in het pandje aan de Van Wee destraat 72, waar nu het antiekzaakje zit. Schoemaker sr. legde daar de basis voor de filosofie achter het huidige be drijf. Hij vond dat het niet alleen be langrijk was goede apparatuur te leve ren, maar dat de aandacht ook op de service en de presentatie moest liggen. Zijn ideeën sloegen aan bij de Soester bevolking en zijn bedrijf werd een suc ces. Dat succes had al snel tot gevolg dat het bedrijf te groot werd voor het kleine pandje waar het toen nog gevestigd was. In de jaren die volgden werd het bedrijf langzaam uitgebreid. In eerste instantie moesten werkplaatsen elders in Soest, zoals bijvoorbeeld aan de Korte Brink- weg en een aanbouw aan het vroegere pand een uitkomst bieden. Bovendien werd in 1968 een filiaal in Soesterberg geopend, waar zoon H.C. Schoemaker jr. de scepter zwaaide. Groei De groei was niet meer te stuiten en dat was natuurlijk ook het laatste wat vader Service en vakmanschap Nu, in 1990 zijn inmiddels al enige jaren alle activiteiten van Schoemaker geves tigd in het pand aan de Van Weede- straat. De prioriteiten blijven de servi ce, kwaliteit en vakmanschap. De afge lopen twee maanden is er veel gebeurd om deze prioriteiten gelijk te laten lo pen met de huidige - technische -ont wikkelingen. De technische dienst is drastisch gemoderniseerd. Deze service van Schoemaker was altijd al uniek te noemen. Technische storingen aan ap paratuur en het leveren van onderdelen gaat niet, zoals in de meeste zaken, via de fabriek waar de apparatuur vandaan komt. Eventuele problemen worden door de firma zelf opgelost. "Bij ons geen dozenpakkerij. Reparaties wor den door ons zelf uit gevoerd," aldus de heer Schoemaker jr, "Wij hebben een ruim geoutilleerde technische dienst. Acht monteurs zijn fulltime bij ons in dienst voor repartie en onderhoud van beeld- en geluidsapparatuur, video's en videocamera's. Zij zijn op de hoogte van alle laatste technische ontwikkelingen en houden hun kennis constant op peil door het volgen van cursussen." De drukte van de afgelopen tijd heeft soms tot gevolg gehad dat de reparaties ietc langer duurden dan men van Schoema ker gewend was. "Maar nu is alles beter dan ooit," aldus de heer Schoemaker jr. De firma Schoemaker is bovendien aangesloten bij de Uneto, een overkoe pelende organisatie die, in samenwer king met de Consumentenbond repara- tievoorwaarden heeft opgesteld. Uneto stelt hoge eisen en aansluiting bij deze organiatie betekent dat de techniche dienst van Schoemaker aan deze hoge eisen voldoet. Facelift Tijdens de verbouwing is het magazijn uitgebreid en de winkel heeft een totale facelift ondergaan. De zaak is volledig opnieuw ingericht en bekleed en voor zien van de meest moderne snuljes. Schoemaker heeft nu de mogelijkheid het assortiment op een zeer aantrekke lijke manier aan het publiek te presente ren. Er is een royale keuze aan huis- houdapparatuur, videoapparatuur en videocamera's. De videoapparatuur wordt geleverd met een zogenaamd 'schoonmaakcertificaat'. Dit houdt in dat de videokoppen jaarlijks gratis door Schoemaker gereinigd worden. Schoemaker is trots op het al eerder ge noemde B&O-dealerschap. Het schit terende B&O Centre biedt een ruim as sortiment van dit topmerk voor mensen die niet van compromissen houden. In deze speciale afdeling kunnen de klan ten de kwaliteit van dit merk zelf zien en horen. Ook muziekliefhebbers met een kleinere beurs kunnen hun hart ophalen bij Schoemaker. De firma biedt ruime keuze in Hi-Fi van alle topmerken in al le prijsklassen. Wie de afgelopen dagen langs Schoe maker aan de Van Weedestraat is gelo pen om even in de schitterende etala ges naar de uitgebreide collectie au- dio-visuele apparatuur te kijken stuit te op 'testbeeld'. De firma Schoemaker bestaat 45 jaar en ondergaat een grootse verbouwing. 6 april opent Schoemaker de deuren weer. Achter de dichtgeplakte ramen wacht de be zoekers een zaak die een totale face lift heeft ondergaan. De firma Schoemaker hoort als geen ander bij Soest. Al 45 jaar lang biedt het bedrijf het mooiste op het gebied van audiovisuele apparatuur, het degelijk- ste op het gebied van huishoudelijke ap paratuur en daarmee onverbrekelijk verbonden de Schoemaker service en de eigen technische dienst. Schoemaker heeft in de lange tijd dat het bedrijf hier nu gevestigd is een grote naamsbekend heid opgebouwd in Soest en omgeving. En dat is niet voor niets. De naam Schoemaker is in de loop der tijd een sy noniem geworden voor service, kwali teit en vakmanschap. en zoon Schoemaker met hun zaak voor ogen hadden. In 1975 was de tijd rijp voor een geheel nieuw pand. Het assor timent artikelen was zo groot geworden, dat het onmogelijk was om alles in de toen beschikbare ruimte goed te pre senteren. Inmiddels had de heer H.C. Schoemaker jr. de leiding van zijn vader in Soest overgenomen. Op 6 juni 1975 meldden Schoemaker jr. en sr. vol trots dat de opening van het nieuwe, moder ne pand van de firma Schoemaker aan de Van Weedestraat 78 verricht zou worden door de toenmalige burge meester van Soest, mevrouw Corver- van Haaften. Vandaag de dag is de fir ma nog steeds op dat adres te vinden. Niet dat het schitterende pand de firma op haar lauweren deed rusten. Integen deel, in de afgelopen vijftien jaar is het bedrijf met de technische ontwikkelin gen meegegaan en is de daarvoor nood zakelijke verbouwingen nooit uit de weg gegaan. Zo opende Schoemaker in 1978 een schitterende afdeling gram mofoonplaten. Toen een unicum, maar Schoemaker was tevens één van de eer sten die de platenafdeling weer ophief toen het einde van de populariteit van het artikel in zicht was. In 1985 kwam Schoemakers videotheek. Deze zaak heeft inmiddels onder eigenaar Hans Alblas met de naam Vial een plaatsje aan de overkant gevonden. In 1989 opende Schoemaker het ambitieuze Bang Olufsen Centre. Nog voor het gemeentehuis zelfs maar klaar is, is de gemeente al bezig het groen erom heen te herstellen. Afgelo pen dinsdag werd begonnen met het plaatsen van vier reusachtige bomen. Deze moeten ervoor zorgen dat na ver loop van tijd de sfeer van de vroegere, karakteristieke houtwal op die plaats weer terugkomt. De bomen, drie eiken en een kastanje boom zijn afkomstig uit Brabant. Ze worden met de grootst mogelijke zorg omringd om te voorkomen dat de acht meter hoge gevaartes het niet redden. De beschadigde wortels worden tijdelijk beschermd door jute en er zijn drainage buizen geplaatst om de bomen van wa ter te voorzien. Afgelopen zondag was het feest, omdat de accordeonvereniging 'Animato' zich toen precies 35 jaar geleden liet in schrijven bij de Kamer van Koophan del. In de jaren vijftig was er een grote be langstelling voor de accordeon. Onder andere op de radio was dit instrument dikwijls te horen, bijvoorbeeld de 'Three Jacksons', een befaamd accor deongezelschap in die tijd. In die perio de zijn in diverse plaatsen accordeon verenigingen opgericht. 'Animato' was een initiatief van de ou ders, wier kinderen accordeonles volg den bij Bert Pot. Het doel was en is het samen leren spelen en het verzorgen van uitvoeringen. Al gauw waren het niet alleen kinderen die lid waren van deze vereniging. Tegenwoordig heeft 'Animato' 35 leden, in leeftijd varië rend van 9 tot 67 jaar, met een stabiele kern. De oorspronkelijke oefenruimte was de opslagruimte van Ben van der Linde's drankhandel. Bert Pot was tot voor enige jaren dirigent bij de vereni ging. Nu maakt men gebruik van basis school De Wegwijzer in Overhees. Professioneel De laatste jaren is 'Animato' steeds professioneler geworden. De huidige dirigente, Petra van Drieënhuizen, is af komstig van het conservatorium. Sinds dit jaar is het gezelschap aangesloten bij het NOVAM: de Nederlandse Organi satie voor Accordeon en Mondharmo nica. Dit heeft tot gevolg dat 'Animato' ook landelijk een woordje mee gaat Het voltallige personeel van de firma Schoemaker staat vanaf 6 april weer voor de klanten klaar. Foto: Goos van der Wilt. Wat direct opvalt bij het betreden van het pand is de verbluffende hoeveelheid kleurentelevisies van alle grote merken. Een keuze uit dit enorme assortiment is moeilijk, maar wel aan te raden. Schoe maker geeft immers op alle t.v.'s drie jaar volledige garantie. Maar niet alleen voor duurzame artikelen kan men hier terecht. Ook voor batterijen, lampen en andere massa-artikelen kan men bij Schoemaker binnenlopen. De firma Schoemaker is blij dat de Soester bevolking duidelijk kiest voor kwaliteit. Vrijdag 6 april gaan de deuren van de vernieuwde zaak weer open. Al le Soester burgers zijn van harte wel kom op deze feestelijke koopavond om, onder het genot van een hapje en een drankje, zelf te zien en te horen dat Schoemaker in Soest nummer één blijft waar het gaat om kwaliteit, service en vakmanschap. Deze week, van 2 tot en met 8 april wordt de landelijke collecte van de Ne derlandse Hartstichting gehouden. De opbrengst van die collecte komt ten goede aan het werk van de Hartstich ting wat onder meer bestaat uit het ge ven van voorlichting over hart- en vaat ziekten, hoe deze voorkomen kunnen worden en hoe ermee omgegaan moet worden en het ondersteunen van we tenschappelijk onderzoek op dit ge bied. De Nederlandse Hartstichting werd in 1964 uit een noodzaak opgericht. Het aantal hart- en vaatziekten nam schrik barend toe. Een aantal verontruste car diologen nam toen het initiatief tot het oprichten van de Hartstichting. Inmiddels heeft de Nederlandse Hart stichting bij kunnen dragen aan het on derzoek naar de experimentele voorbe reiding van harttransplantaties en bo vendien geholpen de hartrevalidatie, zoals wij die nu kennen, te ontwikkelen. Op het gebied van voorlichting is de stichting verantwoordelijk voor een grote verspreiding van folders en bro chures bij onder meer apotheken, art sen en medische centra. Bovendien ver leent zij regelmatig medewerking aan programma's op radio en t.v. Allemaal activiteiten om de bekendheid met hart- en vaatziekten en hoe men deze kan voorkomen te vergroten. Achterban De Nederlandse Hartstichting heeft een grote enthousiaste achterban, de Vereniging Vrienden van de Hartstich ting. De Vereniging kent inmiddels 65.000 leden verspreid over 1400 ac tieve kernen in het hele land. De Vrien den zijn niet alleen door hun lidmaat schap, maar ook door hun activiteiten, het organiseren van voorlichtingsavon den, reanimatiecursussen en de collecte direct betrokken bij de Nederlandse Hartstichting. De Hartstichting is een particuliere or ganisatie en is daarom geheel afhanke lijk van de financiële hulp van particu lieren en bedrijven. De stichting steu nen kan op een aantal manieren. Na tuurlijk door lid te worden van de Vrienden van de Hartstichting en het geven van giften, tijdens de collecte week aan de collectanten of door een gift te storten op giro 300 ten name van de Nederlandse Hartstichting. Ook kan men de stichting bij testament een le gaat toekennen of tot erfgenaam be noemen. Wie meer wel weten over het werk van de Nederlandse Hartstichting kan de informatielijn bellen: 070 - 3614614. Een inwoonster van Soest mist sinds af gelopen weekend haar brommer. De Puch Maxi Special ter waarde van 1500 gulden stond in de tuin aan de Vondel laan en werd door dieven meegenomen. Het meisje deed hiervan aangifte bij de politie.

Soester Courant | 1990 | | pagina 25