/Ah jaCmijn boeketten to^AIs een langedag een mooie avond krijgt dan ben je echt blij met kontaktlenzen van FluoroPerm De Soester Duinen G//GTV Een onbezorgde Pasen? BLOEMEN HU IS cfe leukste GROEN Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 4 APRIL 1990 SOESTER COURANT vraagt: uw aandacht voor ASSURANTIËN "Een verzekering afsluiten. Of niet 'Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' Agenda raadsvergadering Plattelandsvrouwen over thee en porselein Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij P. van Buuren Herinrichting "De Eng" Vervolg bomenaanplant rijksweg Soest Hoorzitting Vrienden Soester Natuurbad Ledenvergadering FNV A.A. VAN BREUKr PAGINA 7 Poolse week in Soest 5 april 1940 Hinderwet terinzage legging beschikking (artikel 40, lid 1 WABM)+officiële Burgemeester en Wethouders van Soest maken ingevolge het bepaalde in artikel 40 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend dat zij de bij besluit van 2 september 1986, kenmerk MD/ SOS/JN/HW 86-8 aan G. van Korlaar Zn., Van Beuningenlaan 18 te Soest verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een inrichting tot het bewerken en verwerken van oude meta len op/in het perceel Nijverheidsweg 4, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nummer 6405 en 7039 hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat ter voorko ming van bodem- en/of grondwater verontreiniging aanvullende voor schriften aan de verleende vergunning zijn verbonden. Een exemplaar van de beschikking ligt gedurende een maand vanaf heden ter inzage op de afdeling milieubeheer van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, op werkdagen van 8.30-12.00 uur alsmede in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren. Ingevolge het bepaalde in artikel 49, tweede lid van de Wet algemene bepal- gingen milieuhygiëne staat tot een maand na dagtekening van deze kennis geving beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de be kendmaking van het voornemen; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 38 van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de voorzitter voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Reglement verkeersregels en verkeerstekens Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (R.V. V.) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord PD-89- ZZ nabij de woning Veenbesstraat 62 een parkeerplaats voor een mindervali- de aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepsschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Inspraak ontwerp-volks- huisvestingsnota In oktober 1989 hebben Burgemeester en Wethouders aan Zandvoort Orde ning en Advies te Utrecht de opdracht gegeven een volkshuisvestingsnota voor de periode 1990 tot en met 1994 te maken. Het gaat om de periode van de nieuwe raad. De nota vormt het kader voor het te voeren beleid op het terrein van de volkshuisvesting en de woonruimtever deling. De nota gaat onder andere in op de vraag en aanbod van de Soester wo ningmarkt. De nota bevat tevens gege vens over de toekomstige woningbe hoefte, de bestaande voorraad en de woonruimteverdeling. Aan de Soesterbergse woningmarkt wordt een apart hoofdstuk gewijd. Een afzonderlijk hoofdstuk is ook gewijd aan de ouderenhuisvesting, de flatwo ningen en de huisvesting van de migran ten. De koopsector (aanbod en vraag) komt eveneens uitvoerig aan de orde. Kortom het is een totaal omvattend stuk, waarin een groot aantal aspecten van het volkshuisvestings- en woon- ruimteverdelingsbeleid in hun onder linge samenhang aan de orde komen. De bedoeling is dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 12 juli a.s. de volkshuisvestingsnota vaststelt. Voor uitlopend op de vaststelling willen Bur gemeester en Wethouders een ieder in de gelegenheid stellen om over de ont- werp-volkshuisvestingsnota een reactie te geven. In verband daarmee ligt een exemplaar van de ontwerp-nota ter in zage in: - het gemeentelijke informatiecentrum - de plaatselijke bibliotheken - het kantoor van de sector milieu en stadsbeheer Voor zover nodig is een exemplaar van de nota te krijgen bij afdeling ruimtelij ke ordening en bouwzaken van de sec tor milieu en stadsbeheer. Uw reactie dient uiterlijk 4 mei a.s. bij Burgemeester en Wethouders te zijn in gediend. Burgemeester en Wethouders maken het volgende bekend: Op 23 april 1990 wordt in onze ge meente gestart met de afzonderlijke in zameling van groente-, fruit- en tuinaf val. Voor de dagen waarop u de groene- of de bruine minicontainer aan de weg moet zetten heeft u en speciale gft-ka- FluoroPerm is nieuw en zuurstofdoorlatend. Ogen blijven er koel en fris onder, ook wonneer uw kontaktlenzen eens overuren moeten maken. Stap morgen even binnen voor een vrijblijvend advies. U bent van harte welkom. ZUIDPROMENADE 02155 lender ontvangen (of u ontvangt deze binnenkort). De kalender verschilt per wijk. De éne week komt de huisvuilauto langs voor de groene minicontainer en de andere week voor de bruine mini container. Met de gft-inzameling wordt gestart in de laagbouw en in september volgt de hoogbouw. Het is echter niet een kwestie van mo gen meedoen, maar van moeten. Iedereen moet meedoen en wij denken dat iedereen vrijwillig zal meedoen. De gescheiden inzameling van groen te-, fruit- en tuinafval is niet éénmalig. Iedereen zal voor altijd mee moeten doen. En dat gebeurt soms niet. Iedereen maakt wel eens een fout, maar dat is dan een ongelukje. Mensen die willens en wetens niet mee (willen) doen, moeten gedwongen wor den. Daarom hebben wij besloten enkele re gels vast te stellen waaraan iedereen zich moet houden. Die regels worden door de gemeente gecontroleerd en overtreders krijgen een waarschuwing. Als er echt geweigerd wordt mee te doen, zelfs een proces-verbaal. Als categoriëen van huishoudelijke af valstoffen waarvan men zich afzonder lijk moet ontdoen, hebben wij op basis van artikel 127 en 128 van de Algemene Plaatselijke Verordening aangewezen: a. groente-, fruit- of tuinafval (gft- afval) b. overige huishoudelijke afvalstoffen (restafval). Wij hebben de volgende regels vastge steld: 1. Het is verboden om groene- fruit- of tuinafval van huisdhoudens of daar aan gelijkgestelde bedrijven, anders dan afzonderlijk over te dragen of aan te bieden aan de gemeentelijke inzameldienst of achter te latera op andere dan een daartoe ter beschik king gestelde plaats. 2. Het onder 1. gestelde verbod is van toepassing indien de gemeente aan die huishoudens of daaraan gelijkge stelde bedrijven speciale inzamel- middelen voor groente-, fruit- of tuinafval heeft verstrekt of ter be schikking heeft gesteld. ledereen heeft wel één of meerdere verzekeringen. De vraag is of u wel goed bent verzekerd, en vooral tegen welke kosten en condities! Daarin bestaan nog steeds grote verschillen per verzekerings maatschappij Het spreekt vanzelf dat een juist advies en goede begeleiding u geld zullen besparen. Wij zullen u daar graag bij adviseren. A.A. van Breukelen B.V.: Assurantieadviseurs A.A von Breukelen B V Is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectiet te adviseren bemiddelen wij tussen 40 gerenommeerde 1 verzekerings maatschappijen. rirlvtepurs in A A. van 8reukelen B V aaviseuis in... Konjnginne|aan40 3762 DG Soest hypotheken vastgoed assurantiën BEL: 02155 - 17962/23789 3. Het is verboden groente-, fruit- of tuinafval van huishoudens of daaraan gelijkgestelde bedrijven in de groene minicontainer of andere voor restaf val ter beschikking gestelde contai ners aan de gemeentelijke inzamel dienst aan te bieden. Toelichting Regel 1 geeft de algemene verplichting om het groente-, fruit- of tuinafval ge scheiden aan de gemeente aan te bie den. Regel 2 verplicht alleen de huishoudens of daaraan gelijkgestelde bedrijven, zo als winkels als deze een speciale bruine minicontainer hebben ontvangen of als er speciale gft-bakken zijn geplaatst. Voor huishoudens die geen bruine mi nicontainer hebben, (omdat zij alleen gebruik maken van een compostvat) geldt ook dat het gft-afval gescheiden moet worden. Om te voorkomen dat die huishoudens dan toch gft-afval, zo als etensresten, in de groene minicon tainer aanbieden, is in de regel 3 de ver plichting opgenomen dat gft-afval niet meer mag worden aangeboden in de groene minicontainer. Huishoudens die een compostvat heb ben, zullen dus gft-afval dat niet of moeilijk in het compostvat composteert apart moeten afvoeren naar de breng- plaatsen aan de Schans of de Anthonie van Leeuwenhoeklaan. Als mensen die alleen een compostvat hebben bij het lezen hiervan toch nog een bruine mini container willen hebben, moeten zij een brief aan ons sturen. Verder betekent regel 3 voor iedereen dat ook in perio den dat er bijvoorbeeld veel tuinafval is, dat tuinafval nooit meer in de groene- minicontaner mag. Als u veel van dat afval heeft, kunt u overigens de grof- huisvuildienst bellen. Mocht u nog vragen hebben over deze regels of u bent uw gft-kalender kwijt, dan kunt u contact opnemen met de gft- infolijn, telefoon 93688. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een dienstwoning bij een hoveniersbedrijf, Dorresteinweg 131; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het vernieuwen van een kas tot werk ruimte, Dorresteinweg 8; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) het wijzigen van bouwvergunning nummer 279-85 voor het bouwen van een kantoorgebouw op een perceel aan de Beckeringhstraat hoek Krommeweg voor wat betreft het vergroten van een dakopbouw. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) 'Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 5 april 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. 1 Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service) Donderdag 12 april openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg 79. De agenda voor 12 april luidt: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 fe bruari 1990. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 90-39: tot het vaststellen van de le herziening van het be stemmingsplan Landelijke Gebied. 6. Voorstel 90-40: tot het vaststellen van het bestemmingsplan Soest- Midden. 7. Voorstel 90-47: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Soesterengweg 6. 8. Voorstel 90-58: tot vaststelling van de voorjaarsnota 1990. 9. Voorstel 90-45: tot het voeren van rechtsgeding. 10. Voorstel 90-53: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoe ve van het aanbrengen van een asfalt-deklaag op de ALbert Cuyplaan (tussen Dalweg en Molendstraat). 11. Voorstel 90-56: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoe ve van het opstellen van een bosbeheerplan periode 1990-2000. 12. Voorstel 90-57: tot het beschikbaar stellen van een aanvullend kre diet ten behoeve van de aanleg van twee bushalten- havens langs de Dalweg. 13. Voorstel 90-60: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoe ve van alternatieve onkruidbestijding, 4e fase. 14. Voorstel 90-48: tot vaststelling van de kosten ter uitvoering van het programma voor de basiseducatie over het jaar 1989. 15. Voorstel 90-54: tot aankoop van twee perceeltjes grond nabij de Cle- mensstraat van de heer J. Floor. 16. Voorstel 90-55: tot ruiling van gronden achter de perselen Clemens- straat 54 tot en met 80 met de heer H, Koster en an deren. 17. Voorstel 90-52: tot verhuur gemeente-grond aan de heer J.G. Haze laar ten behoeve van aanleg van een beeldentuin aan de Bosstraat. 18. Voorstel 90-35: tot verkoop van grond grenzend aan Banningstraat 6a, Maat weg 6 en 8, Stadhouderslaan 3 en Theo Dobbehof 2 aan mevrouw A. Klomp en anderen. 19. Voorstel 90-46: tot verkoop van grond achter Braamweg 93-95 aan de aangrenzende eigenaren. 20. Voorstel 90-62: tot het vaststellen van beleidsuitgangspunten inzake sociale veiligheid en het beschikbaar stellen van een extra krediet ten behoeve van de concrete uitvoe ringsmaatregelen. 21. Voorstel 90-63: tot het vaststellen van de notitie minimabeleid. 22. Voorstel 90-61: initiatiefvoorstel raadsfractie Progressief Soest Regle ment van Orde artikel 21 inzake de vorming van een werkgroep met betrekking tot de ontwikeling van een Engpark. 23. Voorstel 90-65: tot vaststelling van een nieuwe organisatie- en be- heersverordening voor de brandweer. 24. Voorstel 90-64: tot verkoop van de woning Eigendomweg 38 aan de heer R.W.J.M. van Ophoven te Soest. 25. Afscheid raad. Met het hele gezin ge nieten van een knapperige brunch met natuurlijk eie ren zoeken voor de jeugd. Beide dagen f 22,50 van 12.00 tot 16.00 uur. Een onbezorgd avondje genieten van een uitge breid fondue/gourmet 4-gangen menu a f 37,50 p.p. Beide dagen vanaf 18.00 uur. R'ESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 10 april 1990 de maandelijkse bijeenkomst in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Mw. EA. Velddink-Bloemsma uit Wa- geningen zal een lezing houden over 'Thee en porselein de eeuwen door'. Het ontstaan van de thee-ceremonie en de uitvinding van het Chinees porselein worden behandeld. Na de pauze zal het over de uitvinding van het Europese porselein gaan. Voor niet leden bedraagt de entree 3,-. Informatie over het werk en de acti viteiten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Soest is telefo nisch te verkrijgen bij de volgende num mers: 13730 - 25573 - 18455. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Het Herinrichtingsplan Woonomge ving De Eng is te bekijken in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a. Het herinrichtings plan richt zich voornamelijk op het ge bied begrensd door de Dalweg, de Ru benslaan, de Molenstraat en de Van Goyenlaan. Daar echter het gebied tus sen de spoorbaan de Van Goyenlaan en het gebied tussen de Rubenslaan en de Albert Cuyplaan een directe relatie hebben met het onderzoeksgebied, zijn deze randgebieden in het plan betrok ken. Overeenkomstig de opdracht van het College van Burgemeester en Wethou ders ligt het in het voornemen direkt na de bouwvakvakantie van 1990 met de uitvoering van de herinrichtingswerken aan te vangen. Het herinrichtingsplan zal nog op een nader vast te stellen datum in de com missie ruimtelijke ordening aan de orde komen. Binnenkort zal de afdeling Groenbe- heer starten met de aanplant van grote eikebomen langs de rijksweg door Soest. Aansluitend op eerdere fasen zal nu het deel Kerkstraat-Birkstraat (tot zijstraat Bilderdijklaan) een beeldve randering ondergaan. De gekozen eike bomen zijn afkomstig van een terrein op de vliegbasis Ypenburg waar ze we gens uitbreidingsplannen met omzagen bedreigd worden. De bedoelde bomen hebben al een flin ke afmeting (ca. 8 meter) en zijn kern gezond. Het betreft hier inlandse eike bomen die ook vroeger het aanzien van de oude rijksweg in Soest bepaalde. Een tekening waarop de te planten bo men staan ingetekend kunt u vanaf maandag 2 april inzien op het Informa tiecentrum. De start van het werk is ge pland op maandag 9 april. Op maandag 9 april om 15.00 uur in zaal Credo, van de Julianakerk, vindt er een hoorzitting plaats. De bezwaren te gen de bouw van de Zwem/sportacco- modatie aan de Dalweg kunnen dan toegelicht worden aan Commissie Ruimtelijke Ordening van de Provincie Utrecht. Vóór 6 april kan men telefonisch spreektijd aanvragen bij de heer B. van Wulfften Palthe, tel. 030-583272. De verkiézings-uitslagen van 21 maart j.1. geven de Vrienden Soester Natuur bad goede hoop om alsnog het hele bouwplan terug te kunnen draaien. De F.N.V., afdeling Soest/Soesterberg houdt op maandag 9 april a.s. haar jaar lijkse ledenvergadering. Deze avond wordt gehouden in De Hoeksteen, Buys Ballotlaan te Soesterberg. Op deze avond zullen F.N. V.-vertegen- woordigers uit diverse commissies ver slag doen van hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. f#vonB™UK™NbvX\ adviseurs in...N r hypotheken vastgoed assurantiën A.A van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A A. van Breukelen B.V tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen, HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A A. van Breukelen B.V. Koningmnelaan 40. 3762 DG Soest 02155 -17962/23789 Sci.. Irt een geving gei.., huis met c.v.,k Ind.. hal, toilet, kt. keuken, ruime woont., kamers, douchecel en o. De ruime bergzolder is te gt zien van kunststof kozijnen e. huis behorende fraaie en besloten tuin ke omgeving. Gevraagde koopsom f 239.000,-. SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis met kantoorruimte (2 x 50 m2) en 420 nr t entree, luxe keuken, badkamer met ligbad, woonkamer met aangu eethoek (open haard/plavuizenvloer), serre. Verdieping: overloop, 3 i. kamers, vliering met trap. Voorzien van gas c.v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. Soest, Kornet. Modern gebouwde hoekwoning (ca. 10 jr.) voorzien van een carport en berging Gevraagde koopsom 1175.000,- Soest, Rubenslaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de 2e etage van het flatgebouw Gevraagde koopsom f 75.000,- Baarn, Wijkamplaan. Goed onderhouden middenwoning met een schuurtje, berging en binnenplaats op het zuidenGevraagde koopsom f 145.000,- Soest, van Goyenlaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de eerste etage van het flatgebouw. Dit appartement heeft een berging en een grote garage Gevraagde koopsom f 105.000,- Van 19 tot 26 september: De Stichting Jumelage Soest - Kozle heeft zaterdag besloten ter gelegenheid van de opening van het nieuwe ge meentehuis op 22 september een Pool se week te organiseren in Soest. Deze wordt gehouden van woensdag 19 tot woensdag 26 september. Dit plan wordt het komende weekend voorge legd aan het Jumelage-comité in Kozle waar het Stichtingsbestuur ook andere zaken gaat bespreken zoals een aantal toeristische busreizen tussen de beide plaatsen. Voor de Poolse week staan al lerlei activiteiten op stapel waaronder een kunstproject (olv. Najdzejda van It- tersum) en het maken van Poolse ge rechten in Soester restaurants door koks uit Kozle (stimulator Bob Sluis). Donderdagavond 23.00 uur vertrek ken deze beide Soesters in gezelschap van Ab Blokzijl, Herman van Walsum, Jan Visser, Hans Franssen en Bert Krij ger voor een bliksembezoek aan het Poolse Kozle en komen zondagavond weer terug. Volgende week in dit blad een uitvoerig verslag van deze reis. Onze bloembindsters verwerken in elk gemengd boeket bladmateriaal. Bloemen in combinatie met groen maken Uw boeket voller, en laten de kleuren beter uitkomen. en zoals U van ons gewend bent, kunt U volop kie zen uit diverse soorten biadmateriaal en groen!! WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST TEL 02155-16877 Groot schaaktournooi De Soester Schaakclub organiseert reeds sinds eenige jaren op Hemelvaarts dag een Nationaal Schaak Tournooi, waarin, o.m. ook buitenlandsche Schaakmeesters deelnemen. Verleden jaar sprak dr. Euwe de wensch uit, dat dit jaarlijksche Tournooi zou uitgroeien tot een gebeurtenis van dezelfde be- teekenis als Margate in Engeland heeft. Groote plannen waren dan ook reeds in de maak, toen het droeve wereldgebeuren ook hierin storend werk verrich te. Ondanks de tijdsomstandigheden zal het Tournooi ook dit jaar doorgang hebben. Voor de Eeregroep hebben reeds toegezegd Dr. Max Eeuwe, ex-we- reldkampioen en de buitenlandsche grootmeesters S. Flohr en Hans Kmoch, terwijl ook een van Nederlandsch meest eminente schaakspelers, S. Landau, hier een plaats vindt. Bovendien worden Premier groepen gevormd voor de sterke jonge schaak meesters uit ons vaderland, terwijl voor alle spelers van elke kracht wedstrij den in groepen van vier worden gehouden in de eerste, tweede en derde klas se. Ook dit jaar belooft dus dit schaakgebeuren een evenement van groote betee- kenis en bijzonder belang te worden voor Soest en Baarn. Jammer, dat in Soest geen enkele gelegenheid is te vinden waar een dergelijk aantal spelers behoorlijk onderdak kan worden gebracht, zoodat wij wederom naar Hotel Zeiler in Baarn zullen gaan, dat hiervoor uitnemend geschikt is. Zal dit jaar het getal van honderd medespelers worden bereikt? Wij hopen het en verwachten 't ook. De wedstrijden beginnen Woensdag 1 Mei des avonds 7 uur en worden den volgende dag (Hemelvaartsdag) voortgezet van 9-12 uur en van 13-17 uur. Prijsuitreiking heeft terstond plaats. Moge dit Tournooi ook dit jaar een succes worden voor de Soester Schaakclub. Jaarvergadering Soest-Vooruil Maandag 8 April a.s. vindt de Algemeene Vergadering van de V. V. V. "Soest- Vooruit" in Hotel "De Gouden Ploeg" plaats. Dit jaar zal deze vergadering zeker in het middelpunt der belangstelling staan, gezien de bijzondere om standigheden waaronder de vereeniging thans moet werken. De thans heer- schende toestand doet een zeer groote toename van het binnenlandsche toe risme verwachten. Deze toename brengt echter voor Soest groote moeilijkhe den mede tengevolge van de vele alhier ingekwartierde militairen, hetgeen voor vele hotels en pensions voor het komende seizoen een handicap betee- kent. Hiertegenover staat, dat door de mobilisatie velen financieële nadeelen on dervinden welke zij probeeren te compenseeren door het geheel of gedeelte lijk verhuren van hun huis gedurende het zomerseizoen. Dit jaar zullen de groote steden zooals Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Groningen enz. de zomervacantie der scholen op verschillende tijdstippen aanvangen, zulks ter bevordering eener langere en dus rendabeler bezetting der hotels en pensions. Door een betreffend comité is de meening der VW's over deze wijziging ge vraagd. Het behoud van ons natuurschoon, juist in deze tijden vraagt ook de aan dacht. Dit zijn allemaal kwesties waarmede de belangen van de leden der V.V.V. ten zeerste gemoeid zijn. Het is dus een eigen welbegrepen belang de Algemene Vergadering bij te wonen teneinde het Bestuur der gelegenheid te geven te hooren wat omtrent één en ander onder de leden leeft. Het wordt nog steeds te weining begrepen dat het werk van het Bestuur slechts één doel heeft n.1. het bevorderen der belangen van de leden en wegen te zoeken voor de moeilijkheden, die de normale ontplooiing van het toerisme belemmeren, te voorkomen of uit den weg te ruimen. In dit opzicht kan het werk van Soest-Vooruit, gezien de resultaten van het af- geloopen seizoen, de toets van elke critiek doorstaan. De plannen voor 1940 zooals 'n eventueele V.V.V. week, stertocht (in samenwerking met Amers foort, Baarn, Bilthoven, Hilversum en Zeist), openluchtvoorstellingen, con certen enz. komen vanzelfsprekend ook ter tafel. Laten de leden nu eens in grooten getale de vergadering bijwonen, niet alleen om daardoor een bewijs van belangstelling voor het werk van het bestuur te geven, doch voornamelijk om hun eigen belangen naar voren te brengen of te bepleiten.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5