m aruóhocK 1 P. van Buuren WOENSDAG 4 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Op stap met de PCOB Lezing Vincent van Gogh in C-drie Run wild, run free in C-drie Soest De Vangrail Het Kruispunt De Praatpaal CDA-vrouwenberaad Informatie-avond kinderopvang Vrijwilligers Vakature Bank YVB Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij Toneelvereniging De Rietpluim brengt: Niemand mag het weten V oorjaarsconcert Odeon Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Poppen, Paaseieren en schilderijen Paasexpositie in 'De Bereklauw' Cora Ortlep exposeert pentekeningen op eieren M Zondag 8 april Atelier Open Donderdag 5 april Filmhuis: A short film about love Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Pierre Dubois in literair Café Indiase workshop in Mayindra m Cultureel Creatief Centrum Bowlingcompetitie voor bedrijven Zoals bekend heeft het cultureel crea tief centrum ook een bowlingruimte te exploiteren. De openingstijden van de bowling zijn gelijk aan die van de hore ca, door de week 's morgens, 's middags en 's avonds, op zaterdag 's middags en 's avonds en op zondag 's middags. Veel mensen maken gebruik van deze ont spanningsmogelijkheid, individueel of in groepsverband. Een groot aantal bedrijven uit Soest en omgeving spelen in een competitie, maar ook komen iedere week de Soes- ter Bowling Bond, de senioren, de huis vrouwen, de wijkvereniging en zo meer. Voor partijen zijn ook meestal wel mo gelijkheden te vinden en de indertijd in gestelde kinderarrangementen lopen nog steeds heel goed, vooral op woens dag- en zaterdagmiddag. Voor de bedrijfsbowlers is de derde pe riode van de competitie van start ge gaan. Elke periode bevat 5 ronden, waarvan de eerste geweest is (er zijn nog twee inhaalwedstrijden te spelen). De scorelijst, hoewel dus niet helemaal zui ver, geeft aan dat de firma Rademaker aan kop staat met 925 pnt., op de voet gevolgd door de Gemeente Soest met 890 pnt. en Foxboro met 849 pnt. In to taal doen er 13 bedrijven/groepen mee aan deze altijd weer spannende compe titie. Horeca - cultuur C-drie is een samengaan van creatieve en culturele activiteiten, ondersteund door de horeca. Ieder van de drie afde lingen heeft eigen plannen, eigen wen sen en eigen mogelijkheden. De ruim ten in het gebouw moeten we delen. Dat zou gemakkelijk kunnen leiden tot spanningen, immers sommige activitei ten verdragen elkaar niet erg. Gelukkig voeren we iedere week staf- overleg, waardoor gezorgd wordt dat alle activiteiten zo soepel mogelijk ver lopen, zonder een van de afdelingen te kort te doen. Dankzij de positieve in stelling van de medewerkers en het veelvoudig overleggen met elkaar en klanten kan een organisatie als C-drie bestaan. Het is ook wel eens schipperen. Een voorbeeld: regelmatig vinden jazz concerten plaats. Als deze in de Grote Zaal gegeven wordt, moet de bar open en een personeelslid ingezet. Dat kost natuurlijk. Als het concert in het Witte Café gegeven wordt kan van de bar in het Café gebruik gemaakt worden. Dat scheelt weer een personeelslid. Maar bowlers vinden over het alge meen jazzmuziek niet zo leuk. En als er competitie plaats vindt en grote con centratie vereist wordt, kan jazzmuziek storend worden. Aan de andere kant; als bowlers keihard werpen of er is een hele luidruchtige groep aan de gang, hebben jazzliefhebbers .er last van. Moeilijk! Als alle partijen zich positie instellen en een ieder in z'n waarde laat, dan kan toch iedereen een leuke mid dag hebben? Run wild, run free De speelfilm in de kinderbios van 6 april is een prachtige, ontroerende film over een jongetje met contactproble men. De film duurt 90 minuten en in de pauze krijgen de kinderen een glaasje li monade. De aanbevolen leeftijd is van af 8 jaar en de film begint om 15.45 uur. Buikdansen In het weekend van 12 en 13 mei orga niseert C-drie een workshop buikdan sen. Dit is een kennismaking met het buikdansen; u leert de basisbewegingen en passen. De docente Sylvia de Rochemont heeft in het afgelopen jaar een aantal bezoe ken afgelegd in Turkije. In dit land heeft zij privé lessen gehad van de bekendste buikdanseres uit Turkije. De gloednieu we choreografieën die ze van haar heeft geleerd zal Sylvia ook gebruiken in deze workshop. Wordt verwacht: april: verkoopexpositie zeefdrukken van cursisten 6 april: kinderbios: Run Wild, Run Free 6 april: lezing over Vincent van Gogh 7 april: musical R.K. jongeren 19 april: "In vertrouwen" door Hans de Rooy 20 april: kinderbios: De dief van Bag dad 21 april: Jeugdtheater Mario van Erp met "Mikado" 27 28 april: toneelproductie Educa tief Centrum Amersfoort Pro Memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Dinsdag 29 mei a.s. organiseert de Pro testants Christelijke Ouderen Bond, af deling Soest een toerrit door de Betuwe met een bezoek aan het "Hofje van Aerden" te Leerdam. De "binnenva der" van het Hofje zal de rondleiding verzorgen. Daarna wordt een kopje koffie of thee gebruikt en dan begint een zwerftocht langs de Linge en door de mooie Betuwe. Aan het eind van de middag is er een koffietafel. Het vertrek is vastgesteld op 13.00 uur vanaf de Talmalaan/hoek Albert Cuyplaan, naast het parkeerter rein van de Ichthuskerk. Om ongeveer 20.00 uur is iedereen weer "thuis". De kosten bedragen 37,50 voor leden en 39,- voor niet leden. In verband met de reservering is spoedi ge aanmelding noodzakelijk. Daarom dient men zich uiterlijk dinsdag 10 april aan te melden bij: dhr. T. Duhen, van Hamelstraat 80, tel. 17193 en bij dhr. W.L. Schuitemaker, Veenbesstraat 656, tel. 10748. In dit jaar is het honderd jaar geleden dat Vincent van Gogh overleed. Naar aanleiding daarvan worden er twee grote tentoonstellingen gehouden in Nederland n.I. in het van Goghmu- seum in Amsterdam en in het Kröller- Möller museum in Otterlo. Op dit mo ment worden er in heel het land diver se aktiviteiten georganiseerd rondom Van Gogh. Vincent Willem van Gogh werd op 30 maart 1853 geboren in het dorpje Groot Zundert (Noord Brabant). Zijn vader, Theodorus van Gogh, was predi kant. Vincent heeft een eenzaam leven gehad, veel dingen zijn in zijn leven mis lukt. Hij is begonnen als kunsthandelaar. Na zijn ontslag is hij een theologie studie begonnen maar dit was voor hem te zwaar. Vincent leefde in goede harmo nie met zijn broer Theo waarmee hij een langdurige en intensieve briefwisseling heeft gehad. Als schilder kreeg hij het gevoel de chaos in zijn leven wat te kun nen ordenen. De kunst werd zijn uit laatklep. In 1880 besluit van Gogh definitief kunstenaar te worden. Vanaf 1888 be zoekt Vincent met onderbrekingen ver schillende ziekenhuizen en een krank zinnigengesticht. In juli 1890 sterft Vin cent in Frankrijk nadat hij zichzelf een kogel in de borst heeft geschoten. Pas na zijn dood kreeg van Gogh erkenning, zijn werk werd begrepen en maakte hem tot een persoonlijkheid. Van Gogh behoort tot de voorlopers van de mo derne kunst. Cultureel en Creatief Centrum C-drie besteedt ook de nodige aandacht aan deze populaire kunstenaar. Naast een korte cursus over he leven en werk van van Gogh biedt het centrum een inte ressante Lezing aan. De docente kunst geschiedenis Klaaske de Vos, heeft een bijzondere dia reeks samengesteld naar aanleiding van de tentoonstelling in het van Gogh museum. Op deze tentoon stelling worden de belangrijkste schil derijen van Van Gogh getoond. De ten toonstelling is geopend op 30 maart j.1. De lezing wordt gehouden op vrijdag avond 6 april a.s., tijd: 20.00 - 22.00 uur, plaats: grote zaal van C-drie, prijs: 10 gulden. Men kan telefonisch kaarten reserveren bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, telefoon 22188. De speelfilm van 6 april is een prachti ge, ontroerende film over een jongetje met contactproblemen. De beelden zijn zo intens, zo triest soms, dat misschien niet alle kinderen het aan kunnen. Daarom is het misschien goed als ou ders de film ook zien. In het woeste landschap van Dartmoor, Engeland, leeft Philip. Hij is tien jaar en al vanaf zijn geboorte kan hij niet spre ken. Zijn ouders begrijpen niets van hem. Daarom sluit Philip zich van alles en iedereen af. Alleen een gepensio neerde kolonel weet vriendschap met hem te sluiten. Samen trekken ze erop uit en genieten van de prachige natuur. De kolonel heeft een valk, waar ook Philip mee mag oefenen. Maar Philip is een beetje bang en het lukt hem niet goed met de valk om te gaan. Op een dag ontdekken Philip en de ko lonel een wilde witte hengst. Samen dresseren ze het paard en hiermee kan Philip wel contact krijgen. Uren lang kan Philip op het paard door het woeste landschap dwalen. Als de jongen met zijn paard in de mist verdwalen, raakt hij in paniek. Daardoor zakt het paard in een moeras. Als tijdens de spannende reddingsactie blijkt dat niemand hem kan redden, krijgt Philip plotseling zijn spraakvermogen terug. "Run wild, run free" wordt Nederlands ondertiteld en is geschikt voor iedereen vanaf 8 jaar. De film duurt 90 minu ten en begint om 15.45 uur. De toegang is als altijd f 2,50. Stichting Jeugdzorg postbus 250 - 3760 AG Tieners aktief: 20 april is er een competitie met leuke prijzen o.a. Flipperen, sjoelen, tafelten nissen, tafelbiljarten, enz. enz... Tijd: 19.00-21.30 uur. Kosten 2 gulden 50. Tieners creatief: 12 april is er een gezellige avond met li noleum snijden en drukken. Tijd: 19.15-20.30 uur. Kosten: 2 gulden. Wie mee wil doen moet zich van te voren op geven. Instuif april: 4 april: Paasknutselmiddag. Zelf een hardgekookt ei meenemen. 11 april: Paasmandjes met broodjes maken. 18 april Geen instuif. 25 aprilVlaggetjes en hoedjes maken voor koninginnedag. Kosten per keer: 1 gulden. Tijd: 14.00- 15.30 uur. Leeftijd: 4 t/m 12 jaar. In de Paasvakantie, 16 t/m 20 april zijn er geen aktiviteiten. Kinder-instuif: Woensdag 4 april is er trekpoppen ma ken en daarna worden er spelletjes bin nen of buiten gedaan. Woensdag 11 april worden er mandjes gemaakt en paaseieren beschilderd. Leeftijd: 4 t/m 12 jaar, entree 1 gulden en het is van 14.00-15.30 uur. Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woensdag middag van 14.00-15.30 uur voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Kosten: 1 gul den (incl. limonade). Woensdag 4 april clowns maken en woensdag 11 april paashaasjes maken van brooddeeg, eieren zoeken. Tiener-Soos: De tiener-soos is er iedere donderdag avond van 19.00-2030 uur voor tieners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15 jaar. Kosten: 2 gulden 50 (incl. frisdrank). Er is van alles te doen o.a. creatief bezig zijn, spel, koken etc. Eigen inbreng is van harte welkom. Koffie-ochtend: De koffie-ochtend is er iedere woens dagmorgen van 9.00-11.30 uur. Bij een kopje koffie/thee kan men een praatje maken, maar ook andere dingen doen b.v. textiel verven, emailleren, koken. Eigen ideeën zijn van harte welkom. Ook kinderen, moeders, vriendinnen of buurvrouwen zijn welkom. Wie niet al leen durft te komen, kan Ilse of Kitty bellen, tel: 19546. Woensdagmorgen 4 april brooddeeg en woensdagmorgen 11 april brooddeeg verven en paasver- siering maken. Kosten: 2 gulden 50 (incl. koffie/thee). Soos verstandelijk gehandicapten: Sinds 1982 organiseert de Stichting Jeugdzorg iedere maandagavond een soos voor verstandelijk gehandicapten. Er worden op deze avonden verschil lende aktiviteiten georganiseerd, zoals b.v. een bingo-avond, spelavond of play-back show. Ook zijn er creatieve aktiviteiten, koken, verven, kleien, knutselen enz. Wie niet mee wil doen maar voor de ge zelligheid komt kan nog sjoelen, tafel tennissen of biljarten. Kortom er zijn tal van mogelijkheden om leuk bezig te zijn. Deze avonden zijn bedoeld voor deelnemers vanaf 18 jaar, die o.a. op de sociaal werkplaats werken, de ZMLK- school bezoeken of bezocht hebben. Zowel thuiswonende als bezoekers van GVT-tehuizen zijn van harte welkom in de Buurthuis de Praatpaal aan de Smitsweg 311, tel: 19546. De kosten per deelnemer bedragen 2 gulden, incl. koffie/thee. Aanvang: 20.00 uur. Vrijwilligers: Er worden nog vrijwilligers gezocht voor de spelencaroussel in de wijk klaarwater op de dinsdagmiddag van ongeveer 15.30-17.00 uur in de maan den juni en juli. Ook zoeken wij iemand die de bakfiets met handenarbeid en spel materialen wil berijden. Wie zin en tijd heeft om als vrijwilliger mee te doen, kan kontakt opnemen met buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, tel: 19546. Rommelmarkt Zaterdag 28 april wordt de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd t.b.v. het werk van Jeugdzorg. Wie over meubels, huishoudelijke artikelen, schoenen, te- levisie-apparatuur beschikt, maar er van af wil kan bellen met tel: 14441. De vrijwilligers van de rommelmarkt zor gen dan dat het zaterdag opgehaald wordt. Het is voor een goed doel: Sociaal Kul- turele Aktiviteiten van Jeugdzorg, waar geen subsidie voor wordt ontvangen. Het CDA-vrouwenberaad houdt op de eerstvolgende bijeenkomst, woensdag 11 april om 9.30 uur in 'de Open Hof, Veenbesstraat 2. Op deze morgen komt het jongste nieu we gemeenteraadslid Bart Krol vertel len over het werken in het CD JA. Hij zal uitleggen hoe zij over hun toekomst denken en wat hun prioriteiten zijn. Iedereen is van harte welkom. De Stichting Kindercentra Soest (voortgekomen uit de Stichting Peuter speelzalen Soest) gaat per 1 mei a.s. van start met een gesubsidieerd kinderdag verblijf. Het adres van de Stichting Kin- derdagopvang is "De Triangel", Drie- hoeksweg 18, Soest, tel. nr. 26710. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt een gratis brochure waarin u o.a. kunt lezen: Lieve oppas gevraagd, i nschrij vingsvoorwaardenouderbij drage, informatie en inschrijving. Het vakature-aanbod van de Stichting is groot en gevarieerd. Een willekeurige greep daaruit staat hieronder. 6-107. Sociaal Cultureel Centrum te Baarn zoekt een aantal geïnteresseer den om buitenlandse vrouwen te bege leiden bij allerlei activiteiten. Beroeps kracht aanwezig. 8-128. Centrum voor verstandelijk ge handicapten te Baarn zoekt vrijwilligers voor het opzetten en beheren van een speel-o-theek voor haar bewoners. 8-105. Christelijk centrum voor geeste lijk gehandicapten te Huis ter Heide, vraagt vrijwillig(st)ers om contakten te onderhouden met één van de bewoners voor aanvulling of vervanging van fami liecontact. 1-113. Internationale hulpverlenings organisatie (afd. Baarn) zoekt vrijwilli gers die aan de hand van beschikbare gegevens en feiten brieven opstellen en in het engels vertalen. 19-105. Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten zoekt een technisch medewerker voor haar huis- omroep. 6-104. Sociaal Maatschappelijke Stich ting zoekt medewerksters voor gezins- bezoeken aan buitenlandse gezinnen. Gëinteresseerden worden vooraf inge werkt. 2-101. Uitleen organisatie van speel goed te Baarn vraagt voor de dinsdag, woensdag en vrijdag enige medewerk sters om eens in de 14 dagen te assiste ren. 7-102. Sociaal Cultureel Centrum vraagt twee vrijwilligers voor uitvoeren de werkzaamheden bij jeugd- en cur suswerk. 6-113. Vereniging van ouders van kin deren met ontwikkelings-, gedrag- en leerstoornissen zoekt twee vrijwil- lig(st)ers voor het begeleiden van groepsgesprekken met deze ouders. Enige ervaring in het leiden van een groepsgesprek is noodzakelijk. 2-104. Hulpverleningsorganisatie te Soest zoekt een assistent voor haar ver voerdienst om het hoofd-vervoerdienst te ondersteunen en eventueel te vervan gen. 4-104. Het geven van voorlichting over Amnesty International aan leerlingen van plaatselijke scholen. Voor meer informatie over de vakatures over vrijwilligerswerk in het algemeen, kan men zich wenden tot het kantoor van de Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Smitsweg 311. De openingstijden zijn: ma. t/m do. van 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur, vrijdag van 9.00 - 12.00 uur. Tel. be reikbaar 12630. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 De amateurtoneelvereniging 'De Riet pluim' geeft op woensdag 25 en vrijdag 27 april een uitvoering van het blijspel 'Niemand mag het weten'. Het stuk speelt zich af op het kantoor van de Fa. Koelmans. Bij deze groot handel in electrische huishoudelijke ap paratuur is iets niet in orde. Er worden de laatste tijd regelmatig apparaten ver mist en omdat boekhouder Harry dit niet kan verklaren, wordt hij, op ver denking hier iets me te maken te heb ben, voorlopig geschorst. Dit tot groot verdriet van Elly, de dochter van de ei genaar, die verliefd is op Harry. Ze besluit dan ook deze zaak verder te onderzoeken om de onschuld van Har ry te bewijzen. Daar roept ze de hulp bij in van Truus en Hannes, twee trouwe medewerkers van het bedrijfje. Of het lukt om de juiste schuldige aan te wij zen? Niemand mag het weten! Er zijn voor dit stuk van Piet de Vries kaarten te verkrijgen op de volgende adressen: Kaarten voorverkoop: H. Hagen, Lan ge Brinkweg 25, tel. 11614. T. Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. M. Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 20073. 25 April en vrijdag 27 april in gebouw "De Rank" aan de Soesterbergsestraat 18. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 Zaterdag 7 april a.s. geeft muziekver eniging Odeon haar jaarlijkse voor jaarsconcert in het officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg. De afgelo pen jaren heeft de vereniging speciale aandacht aan de jeugd gegeven. Jeugdi ge muzikanten krijgen een kans zich te ontwikkelen in het leerlingenorkest. Onder leiding van een nieuwe instruc- trice is een jonge majorettegroep opge leid. Ook de drumband is verrijkt met jong bloed. Dankzij een goede indivi duele opleiding bij de vereniging zijn de leerlingen in staat om met de ervaren muzikanten het voorjaarsconcert te verzorgen. Odeon presenteert een veelzijdig muzi kaal programma variërend van licht klassiek tot disco, In het eerste gedeelte van het concert speelt he* fa re-or kest onder leiding van Carlo de Wild. Hierin zullen een aantal solisten op de voorgrond treden. Het leerlingenorkest onder leiding van Ton van Overdam opent het tweede gedeelte van de avond. Aansluitend zorgen de majoret tes onder leiding van Francien Smink, de drumband onder leiding van Cjiris Scholten en het fanfare-orkest voor een sprankelende muzikale happening. De presentatie is in vertrouwde handen bij Tharie Schröder. Na afloop van het concert verzorgt een combo een gezelli ge dansavond. Kaartverkoop vindt aan de zaal plaats, uitsluitend van 19.00 tot 20.00 uur. Het concert begint om 20.00 uur. Vrijdagavond 6 april om 20.00 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje 'De Bereklauw', Steenhoffstraat 63, de jaar lijkse Paasexpositie geopend. Het is voor de achtste maal dat er weer zeer fraaie beschilderde eieren te bewonde ren zijn, terwijl ook de poppenetalage van de cursisten van Angelique Wagen voord zo langzamerhand een jaarlijkse traditie is. De poppenexpositie in de etalage van 'De Bereklauw' is het resultaat van de cursus zonnekindpoppen, die in sep tember van het vorig jaar van start ging. Met veel plezier en enthousiasme is er iedere week gewerkt aan een serie pop pen, die gemaakt worden naar het mensbeeld en aangepast zijn aan de leeftijdsfase van het kind. Een zonne kindpop maken lukt alleen als de maak ster zich geheel inleeft in de fantasiewe reld van het kind. Ieder jaar weer is de belangstelling voor de cursus erg groot, mede dankzij de leuke gezellige sfeer en de bijzondere inspirerende manier waarop Angelique de cursus weet te brengen. De liefdevolle manier waarop de poppen zijn gemaakt straalt uit de expositie en laat duidelijk zien dat handgemaakte poppen een persoon lijkheid bezitten. Natuurlijk is dat ook te zien aan de Paaseieren van de Baarnse exposanten Immie Zijlstra, Riemke Eikelboom en Liesbeth Veldhuijsen. De Paaseieren - tentoonstelling is dit jaar wat soberder van opzet en noodgedwongen in de winkelruimte zelf georganiseerd, om dat de expositieruimte niet beschikbaar was. Soberder ook omdat één van de jaarlijkse exposanten Grada van Wessel wegens ziekte verhinderd is. Dit neemt niet weg dat de beschilderde eende- en ganzeëieren van de Immie Zijlstra en Riemke Eikelboom juweeltjes van de coratieve kunst zijn. Natuurvoorstellin- gen, landschapjes, vogels en bloemen of met andere dieren versierd zijn deze Paaseieren van uitzonderlijk niveau. Liesbeth Veldhuijsen versiert haar eie ren met uit heel dun papier geknipte ta fereeltjes in allerlei kleuren. De zeer fraaie expositie laat duidelijk zien hoe veel energie en creativiteit er ook dit jaar gestoken is in de bijzondere collec tie van de Baarnse exposanten. Tijdens de Paasexpositie die duurt tot en met zaterdag 14 april, zijn er nieuwe schilderijen te zien van Jan de Kok uit Culemborg. Deze kunstenaar die zijn geniale techniek zowel in schilderijen als in muurschilderingen tot uitdruk king brengt heeft een internationale re putatie opgebouwd. Zijn grotë ervaring op het gebied van de sluiertechniek en de boeiende wijze waarop hij deschil- dercursussen in 'De Bereklauw' bege leidt zijn bijzondere aspekten van zijn inspirerende aanpak. In de week van 23 juli en van 20 augustus organiseert 'De Bereklauw' de jaarlijkse zomerschilder- week onder zijn leiding. De Paasexpositie die vrijdagavond wordt geopend, zal muzikaal worden opgeluisterd door Natasja Moes (dwarsfluit) uit Amsterdam. Foto: Goos van der Wilt. De Soester kunstenares Cora Ortlep heeft zich de laatste jaren toegelegd op een hele bijzondere manier van eieren versieren die veel oefening vereist. Zij maakt van gewone kippe- en ganze- eieren ware kunstvoorwerpjes met zeer fijne pentekeningen. Momenteel zijn deze te bewonderen in de Bunde ling aan de Schoutenkampweg. Cora Ortlep tekent al zolang zij zich kan herinneren. Vanaf haar jeugd heeft zij zich met deze hobby beziggehouden. Het heeft echter nog heel lang geduurd voor zij de stap nam om haar bijzondere werk te gaan exposeren. Zij stond vijf jaar geleden met haar eieren op de voe- dingsbeurs in Hilversum. Toen zij een maal was begonnen haar werk aan een groot publiek te tonen, bleek haar werk bij velen in de smaak te vallen. Veel mensen raakten onder de indruk van haar kunst en verzochten haar om hun eigen huisdier op een ei te vereeuwigen. En dat terwijl zij toevallig op het idee was gekomen om eieren op een derge lijke manier te bewerken. "Ik wilde een bijzonder iemand op een bijzondere manier bedanken. Ik kwam toen op een ei, omdat dat het begin van alle leven is," vertelt zij. Haar voorliefde voor die ren is de grote inspiratiebron. Op de eieren zijn honden, katten, papagaaien, giraffen en andere dieren te zien. "Ik doe graag inspiratie op in de dierentuin, maar ik doe ook ideeën op bij vrienden met huisdieren," vertelt Cora Ortlep. Succes Na het succes van de tentoonstelling in de Bundeling vorig jaar, riep de kunste nares dat zij dit jaar zou komen met een verzameling uitgezaagde eieren. Zij had een ouderwetse tandartsboor op de kop weten te tikken en was vol goede moed haar voornemen waar te maken. Het lot besliste anders. Cora kreeg een ernstig ongeluk waardoor zij tien maan den lang niets kon doen. Eenmaal her steld stond de tentoonstelling al voor de deur. Ze besloot toen om, net als vorig jaar, te exposeren met pentekeningen en pentekeningen op eieren. "Maar volgend jaar kom ik wel met de beloof de uitgezaagde eieren," verzekert Cora Ortlep, waarna ze dat meteen even af klopt. De Soester kunstenares Cora Ortlep maakt van gewone eieren ware kunstwerkjes. ..u oijzonderen van de tentoonstelling is dat het verfijnde werk voor weinig geld in het bezit kan komen van een be wonderaar. Al voor iets meer dan een tientje is een betekend ei te koop. Roemenië Ook het doel wat zij met de tentoonstel ling voor ogen heeft is bijzonder. Met de opbrengst wil zij de kindertehuizen in Roemenië financiële steun geven. "De uitzendingen over de verschrikke lijke toestanden in die tehuizen, voor de kinderen en de medewerkers, hebben mij heel erg aan gegrepen. Daar wil ik beslist iets voor doen," aldus Cora, die eigenlijk het liefst meteen na het zien van de beelden naar Roemenië was ver trokken. Een ander doel wat haar hart heeft is Unicef en ook aan die stichting zal een deel van de opbrengst ten goede komen. De pentekeningen en pentekeningen van Cora Ortlep zijn in ieder geval tot Pasen te zien in de Bundeling. De Vereniging Artishock, Steenhoffslraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Het volgende Open Atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 8 april van 12.00 tot 14.30 uur in het gebouw Artishock, Steenhoffstraat 46a. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de Vereniging. Vooraf opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht wor den. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zono dig op weg te helpen. Regie: Krzystoy Kieslowski Polen 1988, kleur, 85 min. Een hoopvol einde of een eeuwige illus- sie; daar valt over te strijden en dat is het verrukkelijke van deze film. Elke avond bespiedt de 19-jarige To- mek met een verrekijker vanuit zijn raam een vrouw in haea flat aan de overkant. Magda is een mooie vrouw van in de dertig die een ongebonden le ven leidt. Lange tijd heeft zij er geen idee van dat ze geobserveerd wordt. Soms belt Tomek haar op zonder iets te zeggen of hij stuurt haar valse kennisge vingen om haar naar het postkantoor te laten komen waar hij werkt. Hoewel iedereen het terecht walgelijk zal vinden op een dergelijke manier be spied te worden slaagt regisseur Kies lowski erin de sympathie van de kijker bij de jonge Tomek te leggen. Zijn on macht om met Magda in gesprek te ra ken is ontroerend. Zijn groeiende ob sessie voor haar schendt haar privacy weliswaar op een ernstige manier, maar vanaf het begin is duidelijk dat Tomek geen kwaad in de zin heeft. Het enige wat hij wil is haar zoveel mogelijk zien. Na verloop van tijd houdt hij het niet meer uit en vertelt haar alles. Natuurlijk is Magda eerst woedend en vervolgens verbijsterd. Zij gelooft allang niet meer in de onbaatzuchtige, zuivere liefde. Uit wraak en om Tomek te bewijzen dat echte liefde niet bestaat besluit zij het te verraden. Tomek is daar echter nooit op uit geweest en behalve geshockeerd is hij dan ook tot niets in staat. Na Magda's verleidingsscène past Kies lowski een perspectiefwisseling toe die behalve origineel ook een diepere laag in haar personage aanboort. Zij is niet langer een object dat slechts bekeken wordt, maar iemand die ontdekt dat zij de gevoelens van de ander zwaar heeft onderschat. Nu raakt Magda geobse deerd en is zij het, die Tomek probeert te benaderen. Wanneer ze eindelijk suc ces heeft kijkt ze door zijn verrekijker naar haar eigen kamer en ziet zichzelf en Tomek in een droom of visioen. Aanvang 20.30 uur. Entree: f 6,- CJP/75+ f 5,-. Agenda: do. 12 apr. Romance of book and sword do. 19 apr. Mistery train do. 26 apr. Biecht do. 3 mei Secret wedding do. 10 mei Time to live and time to die Op 8 april zal Pierre Dubois voorlezen uit eigen werk in het Literair Amers- foorts Café. Hij zal worden geïnter viewd door Jacques Kruithof. Theater De Lieve Vrouw. Aanvang: 14.30 uur. Toegang: zeven gulden vijf tig. PAS65/CJP zes gulden. In Mayindra, centrum voor innerlijke bewustwording en nieuwe geneeswij zen, zal 6,7 en 8 april a.s. een workshop Handlijnkunde, edel- en mineraalste nen en Ayurveda gegeven worden door een beroemde arts uit India. Dr. S.K. Kamlesh is ayurvedisch arts in India, direkteur van het International Research Institute of Palmistry and Astrology en sekretaris van de Interna tional Society of Ayurveda and Nature Cure. Al meer dan 8 jaar reist hij over de wereld om de oude traditionele ken nis uit India uit te dragen. Vrijdagavond 6 april van 19.30 - 21.30 uur zal dr. Kamlesh een inleiding hou den over de drie onderwerpen. Zaterdag 7 april van 10.00 - 16.30 uur gaat over handlijnkunde en edel- en mi neraalstenen. Handlijnkunde wint in het westen steeds meer populariteit. De kennis over dit onderwerp is al duizen den jaren bekend in India. Zondag 8 april van 10.00 - 16.30 uur vertelt de arts over Ayurveda en Ayur- vedische massage. Ayurveda is een 5000 jaar oude geneeswijze in India. Het doel van deze workshop is om ken nis van Ayurveda praktisch te kunnen toepassen in leef- en eetgewoonten en lichaamsverzorging. Er is de mogelijkheid voor een consult Ayurveda, wat bestaat uit een diagnose, dieet-advies, Ayurvedische middelen etc.. Ook kan een consult handlijnkun de verkregen worden. De voertaal is en gels en er zal, bij voldoende belangstel ling, een tolk aanwezig zijn. Wie deze activiteiten wil meemaken, kan zich aanmelden bij Mayindra, Kerkstraat 3-5, tel. 25599.

Soester Courant | 1990 | | pagina 9