1IJ1J11 aruóhoch w WILLEM VAN OOSTEN VERSIERT UW PAASEIEREN WOENSDAG 11 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Paasjubel bij Sursum Corda Hans de Booy neemt zijn fans 'In vertrouwen Cursisten zeefdrukken exposeren eigen werk in C-drie F otograf ie-weekend Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Groot feest op Koninginnedag Vrijwilligers Vakature Bank Provinciale Vrijwilligersmarkt Centrum Beroep Opleiding verhuisd Fotografie voor beginners Kookcursus Gezonde Voeding zonder vlees Kodak ïllem Van Oosten fotoservice Demonstratie Bloemsierkunst in Kasteel Groenveld Filmhuis: Romance of book and sword Kunst 10-daagse bij Mondileder Cursus kleding maken Cultureel Creatief Centrum Hans de Boov Op donderdag 19 april geeft de beken de zanger Hans de Booy een theater concert in C-drie. Het concert begint om 20.30 uut en de toegang bedraagt f 15,-. Voor houders van Pas 65 en CJP 12,50. In dit theaterconcert brengt Hans naast een groot aantal gloednieu we nummers ook zijn grootste hits van de laatste jaren. Kent u ze nog: 'Anna- bel', een vrouw als jij', 'Thuis ben' en 'Alle vrouwen'? In het theaterconcert zingt Hans de Booy alle nummers en speelt op piano en gitaar. Voorts wordt hij begeleid op basgitaar en synthesizer door Lene te Voortwis en op gitaar en synthesizer door Bert Meulendijk. De titel van het theaterconcert luidt heel veelzeggend: "In vertrouwen". Paasvakantie Voor cursisten is belangrijk te weten dat de paasvakantie loopt van 13 tot en met 20 april. Er zijn dan geen cursussen, tenzij er anders is afgesproken. Dit zou dan bv. een inhaalles kunnen zijn. In dien u twijfels heeft kunt u kontakt op nemen met de administratie of de cur suscoördinator Idelette de Nooy. C-drie draait op zich altijd in de vakan ties door. Wel is het centrum gesloten op eerste Paasdag, zondag 15 april. Op tweede Paasdag, maandag 16 april, is C-drie geopend van 15.00-18.00 uur. In de paasvakantie vinden wel een aan tal culturele evenementen plaats. De expositie zeefdrukken van de cursisten is te bezichtigen tijdens de openingstij den van het centrum. Naast het concert van Hans de Booy zijn er voor de kinde ren nog een kinderfilm en een jeugd theater georganiseerd. Dit zijn dan te vens de laatste activiteiten van de cultu rele programmering. Het betekent overigens niet dat er dan niets meer te beleven valt. In april, mei en juli zijn er nog activiteiten van cursis ten en van instellingen en scholen die medewerkers, faciliteiten en gebouw van C-drie hebben ingehuurd. U hoort hier nog meer van. Kinderbios Op vrijdagmorgen 20 april draait de spannende kinderfilm "De dief van Bagdad" voor kinderen van 8-12 jaar. De film begint om 15.45 uur en duurt 90 minuten. De dief van Bagdad is de bijnaam voor Abu, een kleine jongen die wegens vele diefstalletjes wordt op gepakt door de grootvizier. De grootvi zier stopt hem in de gevangenis, waar hij samen met een andere man in een ker ker moet. Abu en de andere man wor den goede vrienden. Ze bedenken sa men een plan om uit de gevangenis te ontsnappen- Jeugdtheater Mano van Erp speelt op zaterdag 21 april de solovoorstelling Mikado. Bijna iedereen kept wel cjjt spel met zijn vele stokjes wat vooral door behendigheid gewonnen kan worden. Deze stokjes zijn ook te zien in 'Mikado' alleen dan veel en veel groter, in de voorstelling heeft een man een bult op zijn rug en daarom wordt hij altijd geplaagd en ge treiterd. Op een dag gaat hij er van door en neemt afscheid. Van zijn moeder krijgt hij een zakje tranen mee. Nog maar net op weg krijgt hij van een vreemde heer een boek: "Hoe kom ik van mijn bult af'. Dat is net wat voor hem. Maar het boek mag alleen ge opend worden in Mikado-land. Hoe moet hij daar komen? En lukt het hem om van zijn bult af te komen? Mikado is een voorstelling die geschikt is voor kinderen van 4 tot 12 jaar en be gint om 14.30 uur. De toegang is f 5,-. Wordt verwacht: April: expositie zeefdrukken door cursisten 15 april: C-drie gesloten 16 april: C-drie open van 15.00-18.00 uur 19 april: Hans de Booy met "In vertrouwen" 20 april: Kinderbios: De dief van Bagdad 21 april: Jeugdtheater "Mikado" door Mario van Erp 26+27 april: Voorstelling door E.C. A. 5 mei: C-drie gesloten Pro Memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De Chr. Koorvereniging Sursum Corda uit Soest organiseert op eerste Paasdag, 15 april een Paasjubel, welke gehouden zal worden in de kerkzaal van zieken huis Zonnegloren, 's morgens om half acht. Het zal een samenzijn worden waarin met elkaar stilgestaan wordt bij het gro te gebeuren van de Paasmorgen. Aan de Paasjubel, die 1 uur zal duren zal mede werking worden verleend door: de Ge mengde zangvereniging "Paleis Soest- dijk", een kinderzangklas van de Prof. J. Waterinkschool uit Soest, de heren G.R. Pelgrum en J. Jongeling met trom pet, mevr. A. Goor - Schipper en dhr. W. ter Haar op orgel en mevr. A. Vene- ma-Keuning en ds. C.R.H. ter Haar- Romeny met de declamatie. De algehele leiding is in handen van dhr. L.J. Meijer. Tijdens deze Paasjubel zullen koorzang, samenzang, kinder zang, declamatie, orgel - en trompet spel elkaar afwisselen. Iedereen is van harte uitgenodigd om met de 140 me dewerkenden de Paasmorgen feestelijk en zingend te beginnen. De toegang is vrij. Op donderdag 19 april zingt Hans de Booy zijn gloednieuwe (en ook enkele bekende) liedjes in een intiem theater concert in cultureel creatief centrum C-drie in Soest. Zijn begeleiders zijn Lene te Voortwis en Bert Meulendijk. De titel van het theaterconcert luidt "In vertrouwen". Hands de Booy, geboren Arnhemmer, zakt in 1976 af naar Vlaanderen. De sfeer in Antwerpen bevalt hem zo goed, dat hij besluit er te blijven. Na twee jaar studie aan de kleinkunst afdeling van "Studio Herman Teirlinck" komt hij tot de ontdekking dat hij zich daar niet pre cies kan ontwikkelen in de richting die hij werkelijk ambieert. Hij ontplooit er wel zijn zangtechniek, maar wil vooral tijd gaan besteden aan zelf componeren en schrijven. Hij vormt een tweemans cabaret, geïnspireerd door Neerlands Hoop en er wordt een door Bram Ver meulen geproduceerde single opgeno men. Daarnaast treedt De Booy op als acteur met het Vlaamse theatergezel schap "De zwarte komedie". Hans de Booy begint volop zelf neder- landstalig repertoire te schrijven en plukt daarvan in 1983 de vruchten, wanneer hij in Nederland een hit scoort met "Een vrouw als jij"- Naar aanleiding van het succes van "Een vrouw als jij" besluit Hans een band te formeren en de gok te wagen zich in het livecircuit te begeven. Vlak voor hij met die band aan het werk gaat, krijgt hij een Top 10 met "Annabel", een nummer van Boudewijn de Groot en Herman Pieter de Boer. De single wordt in Nederland nummer 3 en staat maar liefst 13 weken in de hitlijsten ge noteerd. Ook in België is het nummer te vinden in de hitparade. Op zijn eerste titelloze LP komt door de single-successen ook zijn andere, sterke luisterrepertoire onder de aandacht van een breed publiek. Hij scoort opnieuw een Top 10 succes met de single "Thuis ben", gelardeerd met het schitterende mondharmonicaspel van de wereldbe roemde Toots Thielemans. De carrière van Hans de Booy komt nu in een stroomversnelling. Hij ontvangt de Veronica-award voor de meestbelo- vende zanger van '83 en is in talloze tv- programma's te zien en te horen. Er volgt een tweede LP die begin juni '84 wordt uitgebracht onder de titel "Ver moeden van vrijheid". De LP ontvangt alom lovende recensies. Begin 1985 besluit Hans de Booy zich na zo'n 150 optredens met zijn band zich even terug te trekken om zich te be zinnen over de verdere ontwikkeling van zijn carrière. Hij wijdt zich aan het schrijven van nieuwe nummers en zoekt nieuwe wegen. In deze periode verzorgt hij geregeld solo-optredens. In 1986 wordt de release van de derde LP voorbereid met de single "kinderen aan de macht", die hem hernieuwde aandacht van radio en tv oplevert. Dan komt in september '86 "Alle Vrou wen". Het wordt een gigantische me- diahit. Hierna volgt onmiddellijk de LP "Ik hou van alle vrouwen"- deels gepro duceerd door NITS-toetsman Robert Jan Stips, deels door Will Hoebee. De plaat wordt meteen 'LP van de week' en bevat vele verrassingen, waaronder een nog nooit eerder opgenomen werk van Jacques Brei. In een vertaling van Wal- ter Ertvelt begint Hans de Booy in 1987 met het schrijven van repertoire voor een nieuwe elpee, die de titel "Ca va bien?" meekrijgt. Gelijkertijd schrijft Ertvelt voor de Booy een theatervertel ling "Tournee met Trees". Dit betekent voor Hans de Booy een stap naar de Ne derlandse theaters met zijn oude reper toire en nieuwe liedjes en een nieuwe band. In september '87 verschijnt de single "Als je vliegt" (opgedragen aan Matthias Rust - Rode Plein - Moskou), gevolgd door de LP "Ca va bien?", die geproduceerd werd door Hans Ver meulen voor Phonogram. Opnieuw begeeft Hans de Booy zich naar de Nederlandse theaters, met het programma "In vertrouwen", een iets kleinschaliger programma waaraan meewerken Lené te Voortwis op basgi taar en synthesizer en Bert Meulendijk op gitaar en synthesizer. Hans de Booy zelf verzorgt de zang en speelt op piano en gitaar. De samenstelling van het pro gramma, de teksten en de muziek zijn allemaal in handen van Hans de Booy. 'In vertrouwen' is te zien op 19 april in C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 15,-. Houders van CJP/Pas 65 f 12,50. Reserveren is gewenst en kan tijdens kantooruren op tel. 02155-22188. ln.de maand,april zijn er prachtige zeef drukken van cursisten te bezichtigen in de expositieruimte van C-drie. Deze cursisten volgen een cursus zeefdruk ken of fotografisch zeefdrukken in C-drie, onder leiding van de docent Fred Ros. Dinsdag 3 april is de exposi tie feestelijk geopend door de cursist Jan v. Delft. Ieder jaar wordt er naar gestreefd een expositie te organiseren van cursisten- werk. Dit jaar is het weer een heel veel zijdige collectie waarin diverse kleuren zijn gebruikt. De cursisten die al een aantal seizoenen meedraaien maken al lemaal een ontwikkeling mee in hun technische vaardigheden maar ook in hun creativiteit. Voor hen is het verras send om te zien hoe hun recente werk verschilt met het werk van vorig jaar. Er hangt ook prachtig werk van cursisten die net een paar maanden bezig zijn met deze druktechniek. Voor hen is het ook een geweldige ervaring om eigen werk te exposeren. Alle zeefdrukken zijn te koop voor een redelijke prijs. Een aantal worden met lijst verkocht maar de meesten zijn zon der lijst te koop. De prijzen zijn vanaf 20,- tot 150,-. Er zijn ook shirts te zien met originele opdrukken die ont worpen zijn door een aantal cursisten. Men kan een shirt kopen voor slechts 25,-. De expositie duurt van 3 april t/m 28 april en is tejzien in de expositieruimte van Cultureel en Creatief Centrum C-drie, Willaertstraat 49. C-drie is op werkdagen de gehele dag geopend van 's ochtends 8.30 uur tot 's avonds 23.00 uur. Zaterdags van 15.00 uur tot 23.00 uur en zondags van 15.00 uur tot 18.00 uur. Op zaterdag 12 mei en zondag 13 mei organiseert Stichting Statief een foto weekend. Op een prachtig landgoed te Maartensdijk, eenvoudig bereikbaar en met veel parkeergelegenheid, bestaat de gelegenheid diverse vormen van de fotografie te beoefenen. In diverse za len van het gebouw kan model- en por tretfotografie aan bod komen, waarbij de styling van de modellen is aangepast aan het karakter van de ruimte, zodat er het idee van een modereportage op lo- katie ontstaat. Er is ruimte voor esthetische naaktfoto grafie volgens schildertraditie, met na druk op vormen en spanning binnen het beeldvlak. Om het schitterende gebouw en zijn omgeving te fotograferen kan onder leiding van een gespecialiseerde vakfotograaf architectuurfotografie worden beoefend. Daarnaast zijn com binaties van landschaps-architectuur en modelfotografie mogelijk. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Alweer voor de achtste keer organiseert kinderboerderij 'De Vrije Teugel' een groots feest op de feestdag van onze ko ningin. Voor iedereen, maar met name voor de kinderen. Want het is tenslotte een kinderboerderij. En de kinderen weten niet hoe snel ze naar alle activitei ten moeten toegaan, want er is zoveel te doen en te zien. Zoveel dat het bijna on mogelijk is alles op één middag te doen. Kortom, er is veel elk wat wils. De kinderboerderij biedt 40 activitei ten. Een greep uit deze hoeveelheid: - Wie blijft het langst op de Rodeostier zitten? Deze mechanische stier kan alle kanten op bewegen en werpt de berijder er zo af. Wie het beste de stier de baas is, krijgt een prachtige prijs. - Er zijn ook twee koeien en die zijn veel vriendelijker dan de stier. Als je de koeien melkt, geven ze namelijk limo nade! - Wie wil er een ritje op een echte ka meel maken? Er zijn er deze dag twee waarop veel kinderen en volwassenen een rondje kunnen schommelen. Zo'n kans krijg je zelden! - Uiteraard is de waarzegster ook weer op de kinderboerderij, Zij voorspelt met precisie de toekomst. - Het luchtkussen is dit jaar een draak van 10 bij 5 meter. Zijn grote kop is van ver reeds te zien. Vijftien kinderen kun nen tegelijk springen op zijn ingewan den. - De wervelwindkast is ook prachtig. Dit is een grote kast waarin een persoon kan staan. Honderden balletjes vliegen om je oren. Probeer in 1 minuut zoveel mogelijk dezelfde kleurtjes te pakken te krijgen. Ook bij dit spel is een prachtige prijs te winnen. - Ooit gesjoeld op een sjoelbak van 7,5 meter? Probeer het eens met die grote schijven. - Uiteraard kunnen er ook prijzen ge wonnen worden bij het Rad van Avon tuur en het Landenspel. De kinderboerderij heeft er weer alles aan gedaan om een prachtig feest te be denken voor jong en oud. Want naast bovenstaande attracties zijn er nog ruim dertig andere activiteiten. Optredens Ook dit jaar zijn er diverse optredens tijdens het feest. Zo zijn er de hele mid dag twee clowns aanwezig die met de kinderen allerlei grapjes uithalen en met hen zullen optreden. Verder is ge contracteerd Don Charelli. Deze man kan goochelen, maakt dieren van bal lons en heeft nog veel meer verrassin gen in petto. Ook zijn er ieder uur twee poppenkastvoorstellingen. Al deze acts zullen verspreid over het terrein gebeu ren, zodat iedereen ervan kan genieten. Het feest begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Iedereen betaalt aan het hek 1,50 entree. Het kaartje geeft recht op deelname aan 32 gratis activi teiten. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' orga niseert graag dit feest, maar verdient er niets aan. Dat hoeft voor hen ook niet, maar ze willen wel graag uit de kosten komen. Op het terrein kan men hapjes, drinken, ijs, patat, suikerspin etc. ko pen. De betaling geschiedt met bon netjes. De groots opgezette vrijwilligersmarkt wordt gehouden op donderdag 19 april, vanaf 10.00 uur in het Muziek centrum te Utrecht. De markt biedt mogelijkheden aan zowel mensen die vrijwilligerswerk doen als voor men sen die vrijwilligerswerk zoeken als mede aan instellingen die vrijwilligers nodig hebben, zich uitgebreid te infor meren over een breed spektrum be treffende het "Vrijwilligerswerk". De toegang is gratis. Deze week vraagt de Vakature Bank Soest uw speciale aandacht voor de on derstaande vakatures: 1-113 Amnesty International afde ling Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het notuleren en uitwerken van de maandelijkse vergadering en het ont werpen van brieven aan de hand van be kende gegevens en de vertaling in het engels. 19-117 Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt een medewerk(st)er voor het adviseren bij de lay-out verzor ging van hun blad t.b.v. ouders van ge handicapten en buitenstaanders. Het blad verschijnt eenmaal in de twee maanden. 19-111 Vluchtelingenwerk zoekt een medewerker voor het verrichten van al lerlei kleine huishoudelijke reparaties. Verwacht wordt dat geïnteresseerden zich redelijk in het engels verstaanbaar kunnen maken. 19-115 Ammensty International af deling Baarn zoekt medewerkers ter as sistentie bij het eenmaal per maand ver anderen en verfraaien van de haar be schikbaar staande etalage. Het op zon dag uitdelen van informatie bij de Baarnse kerken en werkzaamheden bij een stand die een paar maal per jaar wordt benut. 18-102 Veilig Verkeer Nederland zoekt een aantal vrijwilligers voor het vervullen van een bestuursfunctie én het verrichten van allerlei ad hoe activi teiten zoals: auto- en fietscontröles, ac ties op scholen enz. 6-112 Stichting Spullenhulp zoekt medewerk(st)ers voor het ophalen, ver slepen en sorteren van allerlei toegele verde spullen samen met het verrichten van allerlei voorkomende werkzaam heden. 8-107 Centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt voor haar dorps huis enige vrij willig(st)ers i.v.m. uitbrei ding van haar openingsuren. De taken van de gastheer/vrouw bestaan o.a. uit: koffie schenken, spelletjes doen, aan dacht schenken. De werktijden zijn maandag t/m vrijdag; hieruit kan een keus gemaakt worden naar eigen wen sen. Wie informatie over deze of andere va katures of over vrijwilligerswerk in het algemeen wil, kan langskomen op het kantoor van de Vrijwilligers Vakature Bank Soest, waar de medewerk(st)ers u verder kunnen helpen. De openingstijden aan de Smitsweg 311 zijn: ma. t/m do. van 9.00 - 12.00 uur en 13.30-15.30 uur, vrijdags van 9.00- 12.00 uur. Telefonisch is het kantoor bereikbaar onder nummer 12630. Het Voorlichtingscentrum Beroep Opleiding/Stichting Regionaal Orgaan voor het Leerlingwezen Utrecht is ver huisd. Met ingang van 27 februari j.1. kan men voor informatie en advies over oplei dingen met name het beroepsonderwijs zoals het Leerlingwezen, (K)MBO en PBVE en beroepen terecht op Krom- merijn 109 te Utrecht. Dinsdagmiddag tot en met vrijdagmid dag van 13.00 uur tot 17.00 uur is daar spreekuur. Ook voor telefonische in formatie kan men dan terecht. Het tele foonnummer is 030 - 514714. De cursus fotografie voor beginners be staat uit 6 maandagavonden van 19.30 tot 22.00 uur. De eerste les is op maan dag 23 april. Per avond wordt er een op dracht gegeven die op de theorie van die avond inspeelt. De volgende onder werpen worden behandeld: de camera en objectieven, de film, de belichting, de scherptediepte, flitslicht, filters. Voor meer informatie kan men terecht bij Stichting Statief. Fred Vermeuelen 02155 - 18105 (tussen 17 en 18 uur). Woensdag 25 april aanstaande start in Baarn een kookcursus "gezonde voe ding zonder vlees". De laatste jaren zijn er steeds meer mensen die, om wat voor reden ook, op een gezonde voeding willen overgaan. Een van de eerste vragen die men zich stelt is dan: kan ik eigenlijk wel gezond eten zonder vlees? Krijg ik wel voldoen de eiwit en andere voedingsstoffen bin nen als ik anders ga eten? En hoe maak ik al die andere dingen klaar, zodat het toch lekker is? Op deze en andere vragen wordt tijdens de kookcursus antwoord gegeven en de deelnemers merken al gauw dat gezond eten heel lekker is en datje er prima mee kunt variéren. De lessen worden gege ven door Adrie Genuit-Schippers, dië tiste gespecialiseerd in natuurvoeding en alternatieve kindervoeding. In 6 les sen zullen de volgende onderwerpen aan bod komen: brood bakken, brood beleg en restverwerking van oud brood, warme maaltijden en gebak. Inlichtingen en opgave: Adrie Genuit- Schippers, tel. 02154-21347. Willem van Oosten is in een paasbeste stemming. Daarom krijgt u van ons bij aankoop van een 2-pack Kodacolor Gold film of bij het ontwikkelen en afdrukken van uw filmrolletje een vrolijk kado om uw paaseieren te versieren. Soesteibengsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 De internationaal bekende bloemsier- kunstenaar Dries Alberts verzorgt op donderdag 26 april een bloemkunstde- monstratie in Kasteel Groeneveld. De demonstratie wordt gevolgd door een tentoonstelling in het koetshuis onder de titel "langs de vloedlijn van het Verre Oosten". De tentoonstelling is te be zichtigen van 27 april tot en met 6 mei. Vóór deze tentoonstelling verzamelden Dries en Janny Alberts van Art Studio Klei uit Amersfoort, een prachtige af wisselende collectie kunstvoorwerpen afkomstig uit Japan, China, India en Thailand. Temidden van deze met zorg samengestelde collectie toont Dries Al berts zijn "Bloemsierkunstige herinne ring" aan zijn reizen door het Verre Oosten. Alberts doceert in verschillen de landen, waaronder Japan, zijn filo sofie en technieken Bloemsierkunstig Vormgeven. De wijze waarop hij het plantaardig materiaal toepast en vorm geeft, verraadt de emotionele relatie van deze bloemsierkunstenaar tot de natuur en het Verre Oosten. Bewonderenswaardig zijn de door hem ontwikkelde technieken en toegepaste vormen, waarmee hij op verrassend lo gische wijze het plantaardig materiaal fixeert in vaas en schaal. In het Koetshuis van Kasteel Groene veld zal zijn werk te bewonderen zijn te midden van de kunstvoorwerpen uit het Verre Oosten, in een speciaal voor deze tentoonstelling ontworpen opstelling. Deze bijzondere, feestelijke tentoon stelling brengt de "Vloedlijn van het Verre Oosten" wel heel dicht bij huis. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soesf, fel. 02155-19577, sfell zich als doel een bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 12 april Een meeslepend epos van drie uur in prachtige beelden over macht en liefde in het China van de 18e eeuw. Regie: Ann Hui China 1987, kleur, 180 min. Hoofdpersoon is Chen Jialuo, die uit geroepen wordt tot leider van het gehei me 'Rode Bloem' genootschap. Deze groepering (aanhangers van de vroege re Ming-dynastie) verzet zich tegen de impopulaire keizer Qian Long, de in 1736 aan de macht gekomen telg van de laatste Chinese keizersfamilie van de Qian-dynastie. In het begin van de film komt dit ge nootschap de Turkestaanse Uighur- stam te hulp. Ze heroveren de heilige koran en de dochter van de stamleider op de troepen van de keizer. In een tem peltuin sluit Chen vriendschap met een muziekliefhebber, Don Franger, die la ter niemand anders dan keizer Qian Long zelf blijkt te zijn. Na diverse con frontaties komen ze elkaar weer tegen bij Chen's familiegraf. Hier blijkt dat zij gemeenschappelijke voorouders heb ben. Ze zweren broederschap en beslui ten elkaar te respecteren. Als Qian deze gelofte niet nakomt blijkt Chen hem toch te slim af te zijn. Het eerste deel van de film eindigt met een groot gevecht bij de beroemde 'Pa gode van de zes harmonieën', uitmon dend in een wapenstilstand. In het tweede deel trekt Chen met zijn mannen door de woestijn naar het wes ten waar de Uighurstam opnieuw be dreigd wordt door de keizerlijke troe pen. Hij wordt verliefd op Xiang Xiang (Prinses Welriekendheid). De Westerste filmbezoek(st)er zal mis schien wat vreemd aankijken tegen de acrobatische hoogstandjes, waarbij strijders soms huizenhoog door de lucht lijken te vliegen. Het tweede deel is rustiger van stijl, vol fraaie sfeerbepalende opnames. Men selijke verhoudingen en karakters wor den verder uitgediept. De betrouwbare Qian Long (het zwaard) blijkt niet de slechtst mogelijke keizer. De bedacht zame Chen (het boek) is meer anti-held een denker vol twijfels over zijn poli tieke doeleinden. Al me al is Romance of book and sword een uiterst onderhoudend fraai schouwspel. Een film die in vele opzich ten anders is dan wat ooit eerder in film huizen (en bioscopen) te zien is ge weest. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 6,- C.J.P./65+ f 5,-. Tijdens de Kunsttiendaagse bij Mon dileder veel aandacht voor het werk van onder meer de Soester kunstenaar Otto Schouten. Zoals ieder jaar rond de Paasdagen wordt er een grote kunst-expositie ge houden bij Mondileder-Stoutenbeek te Soesterberg. In de onlangs geheel gerenoveerde showroom worden een groot aantal bronzen beelden getoond van de Soes ter Kunstenaar Otto Schouten. Zijn beelden stralen een fragiele elegance uit welke altijd blijft boeien. De uit Eindhoven afkomstige Jeaninie Veldman exposeert naast zeer gewaag de olieverf-schilderijen een groot aantal acryl/kunsthars werken, die juist door een verfijnde kleurmelange opvallen. Op de klassieke afdeling is een deel van de impressionistische olieverfschilderij en van Beatrice Bremer te bewonderen. Tegelijkertijd zijn niet alleen de nieuw ste modellen uit de Mondilederkollek- tie te zien, maar is er ook een uitgebrei de show rond het exclusieve merk Dur- let. Getoond worden een aantal experi mentele modellen, die normaal niet in een meubelshowroom te zien zijn. Openingstijden: Alle werkdagen van 9.30 - 17.30 uur en 2e Paasdag van 10.00 - 17.00 uur. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250-3760 AG De Vangrail Mini weekend voor de tieners! Op vrijdag 18 mei en zaterdag 19 mei houden wij een kampweekend. Vrijdag om 17.00 uur moet iedereen aanwezig zijn in de Vangrail. Zaterdag is het om 21.00 uur afgelopen. We slapen met z'n allen in de Vangrail, (meisjes en jon gens apart). We doen o.a. een dropping en we draaien een video, ook willen we gaan zwemmen en als afsluiting is er een disco. De kosten zijn 12,50 incl. eten, drinken, uitstapjes enz.. Wil je komen? Geef je dan even op bij Jolanda of Mir jam, telefoon 17615. Heb je nog vragen dan mag je natuurlijk altijd bellen. Het Kruispunt Instuif: Woensdag 11 april paaseieren schilde ren en paasbakjes maken. Woensdag 18 april wedstrijdendag met 0.a. zaklopen, koekhappen, tegelschil deren en pannekoeken bakken. Woensdag 20 april kinderbingo met plaatjes. Er zijn leuke prijsjes te winnen. Leeftijd 4 t/m 12 jaar. Kosten 1.00. Tijd: 14.00 - 15.30 uur. De Praatpaal Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woens dagmiddag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten 1,- (incl. limonade). Woensdag 11 april paashaasjes maken van brooddeeg, eie ren zoeken etc.. Tiener-soos: De tiener-soos is er iedere donderdag avond van 19.00 -20.30 uur voor tie ners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15 jaar. Kosten: 2,50 (incl. frisdrank). Er is van alles te doen o.a. creatief bezig zijn, spel, koken etc. Jullie eigen in breng is van harte welkom. Koffie-ochtend: De koffie-ochtend is er iedere woens dagmorgen van 9.00 - 11.30 uur. Bij een kopje koffie/thee kunt u een praatje maken, u kunt ook andere din gen doen b. v. textiel verven, emailleren, koken. Uw eigen ideeën zijn van harte welkom. Nieuwsgierig geworden? Wip dan op onze koffie-ochtend eens aan. Neem gerust je kind, moeder, vriendin of buurvrouw mee. Wie niet alleen durft te komen, bel dan even Ilse. Tel. 19546. Woensdag 11 april paasversiering ma ken. Kosten: 2,50 (incl. koffie/thee). Kaartavond: Op donderdag 12 april is er weer de tweewekelijkse kaartavond. Er wordt geklaverjast om prijzen. Iedereen is van harte welkom. Kosten: 3,50 (incl. prijzen). Aanvang: 20.00 uur. Het buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311 is tijdens de paasvakantie van 17 t/m 20 april gesloten. Bingo-avond: Buurthuis De Praatpaal houdt i.s.m. de huurdersbelangen vereniging "Soester- veen" een bingo op zaterdag 21 april. Er worden 15 ronden gedraaid en in de pauze vindt er een verloting plaats met mooie prijzen. Aanvang 20.00 uur. Toegang vanaf 16 jaar. De bingo wordt gehouden in het buurthuis De Praat paal. Vrijwilligers Wij zoeken vrijwilligers voor de spelen- carrousel in de wijk Klaarwater op de dinsdagmiddag van 15.30 - 17.00 uur in de maanden juni en juli. Ook zoeken wij iemand die de bakfiets met handen arbeid en spelmaterialen wil berijden. Heeft u zin om als vrijwilliger mee te doen, neem dan contact op met buurt huis De Praatpaal, Smitsweg 311, tele foon 19546. Met jeugdzorg naar de Efteling! In de week van Hemelsvaartsdag zijn de scholen vrij. Jeugdzorg heeft het plan opgevat om in die week een bezoek aan de Efteling te brengen. En dat is uniek: iedereen kan mee, ongeacht de leeftijd. Mensen hoeven niet met eigen auto's naar Kaatsheuvel, maar kunnen geza menlijk met de bus. U weet dat een entreekaartje voor de Efteling al 21,- kost, dus bent u altijd goedkoper uit. De prijs die Jeugdzorg vraagt: 25,- voor een volwassene; 22,50 voor een le en 2e kind uit één gezin; 20,- voor het 3e en 4e kind uit één ge zin; 17,50 voor een eventueel 5e kind. Hier zit inbegrepen de reis en de toe gang en de eventuele begeleiding. Als ouders mee gaan kunnen er kinderen in alle leeftijden mee, anders vanaf 6 jaar. Datum: dinsdag 22 mei. Opstapadres- sen: buurthuis de Vangrail, het Kruis punt en de Praatpaal. Dit zijn tevens de adressen waar u zich kunt opgeven en waar u meer informatie kunt verkrijgen. Opgave is mogelijk tot en met 28 april! Na de Paasvakantie begint wederom de succesvolle cursus "Zelf kleding ma ken". De cursus richt zich op dames- en kinderkleding. De lessen worden gege ven in de "Vijverhof', Klarinet 39 en wel op woensdagavond van 20.00- 22.00 uur. De cursisten worden onder vakkundige leiding onderwezen in patroonknippen, naaien, afwerken enz. Electrische naai machines, paspop en verdere beno digdheden zijn aanwezig. De cursisten bepalen zelf wat ze gaan maken. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch aanmelden of informatie inwin nen onder nummer 035-49233.

Soester Courant | 1990 | | pagina 17