kabelkrant WIN EEN SUPERTAART, Red Stars wint eigen toernooi i BffgpBtz 29 april kwart triathlon in Soest SPORT SPORT jjfO PT Pijl de1 Av< viei Ka KI: ATLETIEK Eerste jeugdteam Shot lijdt pijnlijke nederlaag TAFELTENNIS Fit-Start slaat toe ATLETIEK 20 kin. van Paleis Soestdijk Jaarvergadering AV Pijnenburg goed bezocht Silver Star Paastoernooi-Wisselbeker in bezit van Dexcrest BOWLING FC Horst kampioen door beter doelsaldo WZ'49 grijpt naast titel na gelijkspel ZATERDAG VOETBAL v.v. Soester Bowling Bond BASKETBAL SEC-Programma Koninginnedag kan geluk brengen Eerste wedvlucht Minderhout DUIVENSPORT WOENSDAG 18 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14. ff ff» ïlW Ü/11 talies Hans thans Hiaks Hole1 fmns vorigj Op M AVP'. poiia' ItNie beschi üidev pillen Maa 11 rr Het b van B gekrej 1 fietsvi I Dit ja negen plaats Voor bruiki en Su afstan avonc Omdi VOOT i staat deze Op di lijk v< deeln besch voor t/m 1 bij de van L 17.3C Temf Vrijd enigi kam[ alle i - uit S( wisse vanc CD-: Dew grote Vijv< 20.0 soon Dep zich De recreanten van triathlonvereniging de Schieter zijn het er unaniem over eens dat triathlon een leuke, ontspan nende sport is. De reden ligt ongetwij feld in de opzet van de vereniging. Henk Schaak draaide enkele jaren te rug nog mee aan de top en is nu recrea tief triatleet en trainer van de Soester triathlon vereniging De Schieter. Hij begeleidt sinds anderhalf jaar een zeer enthousiaste groep recreanten voor de achtste, de kwart, de halve of de hele triathlon. "Wie met een conditie van nul komma nul bij ons komt, kan na anderhalf jaar trainen een achtste triathlon volbrengen. Daarbij staat voor ons maar één ding voorop: lol in je sport, dat is het allerbelangrijkste," aldus trainer Schaak. Triathlon is een sport die in ons land steeds meer aan populariteit wint. Triatleten die de hele afstand afleggen moeten voor ze over de finish gaan vier kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en een marathon lopen. Ook worden er kwart, halve en achtste triathlons georganiseerd. Sinds in 1981 de eerste hele triathlon werd gehouden voor een zeer klein aantal deelnemers is het aantal enthousiastelingen steeds groter geworden. De negatieve naam die deze multisport had begint langza merhand te verdwijnen. En dat is zeker te danken aan het grote aantal recrean ten die ieder op eigen niveau enthou siast met deze sport bezig zijn. Anderhalf, jaar geleden merkten de Baarnaar Henk Schaak en Soesterber- ger Kees Rietveld dat bij de triatleten duidelijk behoefte was aan een vereni ging waarin men samen kon trainen. Henk Schaak: "Zo'n vereniging be stond nog helemaal niet. Ik ben toen al le papieren gaan halen bij de Neder landse Triathlon Bond om de groep te kunnen trainen en we zijn begonnen met De Schieter in Soest". Recreanten De Schieter is duidelijk gericht op de re creanten, en niet op de toppers. Er zijn drie trainingsonderdelen: zwemmen en lopen het hele jaar door en in het zo merseizoen fietsen. Wie pas met de sport begint, legt zich de eerste periode toe op één sport om een basisconditie op lebouwen. Meestal wordt begonnen met zwemmen, omdat die sport de meeste triatleten problemen oplevert. Pas wanneer de recreant zegt er aan toe te zijn het lopen op te pakken, wordt het trainingsschema aangepast. Henk Schaak: "Langzamerhand bouwen we het schema uit. De mensen voelen zelf het beste wanneer ze daar aan toe zijn. Iedereen heeft een trainingskaart waar op de activiteiten worden bijgehouden. Het eerste doel is een achtste triathlon. Dat houdt in dat je 500 meter zwemt, twintig kilometer fietst en vijf kilometer loopt. Daarna bepaal je of je verder wilt trainen voor de kwart triathlon of datje het houdt bij de achtste triathlon, dat kan natuurlijk ook. Het doel is niet steeds grotere prestaties te leveren, maar je lekker te voelen in de sport, op welk niveau dan ook." Individueel schema Momenteel trainen 45 recreanten bij de Schieter. Hun doel varieert van de acht ste tot de hele triathlon. Binnen de groep is ook een selectie subtoppers, le der traint met een individueel schema, maar wel gezellig samen. Een formule die succes heeft. Iedere sport wordt bij de aanleerfase opgepakt. Bij de zwem- training wordt Henk Schaak, die de training naast een volledige baan als hobby erbij doet, bijgestaan door Elly Geitenbeek. Gerda van Veen assisteert bij de looptraining. Dooreen intensieve vorm van training, waarbij uit iedere training zoveel mogelijk rendement wordt gehaald in een korte tijd, wordt het trainen voor de begeerde afstand geen 'tweede baan'. Er wordt op kortere afstanden zo getraind dat de atleet evenveel conditie, spierontwikkelingen kracht opbouwt als bij een langere af stand. De sporters die zich op alle on derdelen bekwamen trainen vier avonden per week. In de zomer wordt er ook een keer per week gefietst. De leeftijd van de mannen en vrouwen varieert van tien tot 56 jaar. Daarop rijst de vraag of het voor iemand van tien wel verantwoord is om deze sport te beoefe nen. Henk Schaak legt uit dat iemand van tien best gedoseerd met triathlon bezig kan zijn. "Een jongen van tien voetbalt toch ook? Jonge kinderen doen een zestiende tot een achtste Trainer Henk Schaak begeleidt 22 zwemmers die zich bekwamen op dit voor velen moeilijkste onderdeel van de triathlon. Fotö: Goos van der Wilt. triathlon. De minimumleeftijd voor een kwart ligt op zestien en voor een halve op achttien jaar. Deelnemers aan een hele triathlon moeten minimaal 21 jaar oud zijn. Dat heeft te maken met de vol groeidheid van spieren en pezen. Wan neer je niet volgroeid toch aan een lan gere afstand meedoet, kan dat overbe lasting veroorzaken. Dat heeft wel tot gevolg dat we een deelnemer van vijf tien hebben moeten afwijzen voor de kwart triathlon 29 april. Die verant woordelijkheid neem ik niet," aldus Schaak. Kwart triathlon in Soest Zaterdag 29 april organiseert De Schie ter een kwart triathlon in Soest. Maar liefst 75 vrijwilligers zijn in de weer deze landelijke wedstrijd vlekkeloos te laten verlopen. Voor het publiek is het ook een aantrekkelijke wedstrijd. Na de start in het Soester Natuurbad ("We gaan er maar van uit dat het voor de laatste keer daar kan") om 9.00 uur, waar één kilometer wordt gezwommen, moeten de deelnemers zeven ronden fietsen en drie ronden hardlopen, resp. 42 en tien kilometer, op het terrein van de Vlasakkers. Het publiek kan de wed strijd door deze opzet dus heel goed volgen. De inschrijving sluit bij 160 in schrijvingen. Momenteel zijn er 130 binnen. Er zijn douches en kleedruimte is aanwezig. Deelname kost 25 gulden. Henk Schaak heeft geen spijt van zijn overstap van triathlon op topniveau naar de recreatiesport. Enkele jaren ge leden eindigde hij nog bij de eerste vijf tig in een wereldveld in Nice. "Ik ben er op een gegeven moment mee opgehou den. Sport op topniveau vergt enorm veel van je lichaam en je tijd. Het was moeilijk om dat te erkennen en op re creatief niveau verder te gaan. Maar het bevalt me prima. Het is prachtig om het fanatisme van mezelf in die jonge spor ters terug te zien, Triathlon is een jonge sport, die nog steeds groeit. Het niveau is enorm gestegen. Een paar jaar gele den kon ik in Soest makkelijk met mi nuten voorsprong winnen. Nu moet er in de sprint beslist worden wie er met de eerste prijs naar huis gaat." Terwijl de landelijke seniorenteams en jeugdteams van Shot in het Paasweek end vrij waren, moesten de afdelingshe ren afgelopen week gewoon spelen. Ook bij de jeugd werd gespeeld, want voor zowel het eerste als het zevende team stond er een inhaalwedstrijd op het programma. Senioren Shot 3 is na de 8-2 overwinning op UBTV 1 bijna zeker van handhaving in de le klasse. Door de ruime overwin ning staan de Soesters nu vast op de 3de plaats en zullen ze zo de versterkte de gradatie net weten te ontlopen. Martin Fransen was andermaal goed in vorm en bleef ongeslagen. Teamgenoten Marcel Jansen en Arjan Schuiling de den met ieder twee overwinningen wei nig onder voor hun kopman. Het vierde kon de goede lijn van afgelopen week niet doortrekken. Van Quick 2 werd kansloos met 7-3 verloren. Shot 5 be houdt goede kansen op het kampioen schap. Van het sterke Nederhorst 2 werd met 7-3 gewonnen en ruime winst op hekkesluiter Bunshot 1 in de laatste wedstrijd is genoeg voor promotie naar de 1ste klasse. Reindert Mulders lijkt eindelijk weer op dreef en boekte drie overwinningen. Hugo Blom en Ronald van Velzen tekenden voor de overige vier punten. Jeugd Het eerste jeugdteam bewees zichzelf een slechte dienst door juist in de be langrijke inhaalwedstrijd tegen de Sala manders 1 uit Den Haag onder de maat te presteren. Futloos lieten de Shotters zich naar een 6-4 nederlaag spelen. Ty perend is dat derde man Pieter Salentijn zijn teamgenoten op sleeptouw moest nemen. Hij wist als enige te overtuigen met twee overwinningen. Patrick Dam en Mark van der Horst konden hier elk slechts een schamel puntje aan toevoe gen. Het zwakke Shotdubbel kwam ook nu weer niet uit de verf. De kansen op promotie zijn door deze teleurstellende nederlaag wel uiterst klein geworden. Voorwaarde is dat ze de resterende drie wedstrijden ruim winnen en concurrent SVE belangrijke punten laat liggen. Na het eerste Fit-Start-programma, dat eind vorig jaar plaatsvond, is ook het 2e programma wederom een succes. Ruim 50 deelne(e)m(st)ers, jong en oud, telt nu de groep onder leiding van Wim van Dorresteijn, die elke woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag ochtend van 9.00 tot 10.00 uur actief zijn in en rond het atletiekcomplex van AV Pijnenburg aan de Bosstraat. Het doel van het Fit-Start-programma (medio maart tot medio mei) is ieder na 3 maanden op een redelijk tot goed conditiepeil te brengen. De vrees dat men niet mee denkt te kunnen komen blijkt veelal ongegrond aangezien AV Pijnenburg de training volledig afstemt op het conditieniveau van de deel- ne(e)m(st)ers. Na afloop van deze periode is men vol ledig vrij zich aan te sluiten bij een van de bestaande recreatie- dan wel loop trainingsgroepen van AV Pijnenburg. Naast de lichamelijke inspanningen, die men tijdens het "Fit-Start '90" doet, biedt ditzelfde programma natuurlijk ruimschoots de mogelijkheid even de dagelijkse sleur te ontvluchten en met gelijkgestemden zich te ontspannen en nieuwe energie op te doen. Diegenen, die de 'sfeer' willen proeven, zijn van harte welkom om enige proeg- trainingen mee te maken. Voor infor matie kunt u zich wenden tot Wim van Dorresteijn, tel. 20727. Zaterdag 12 mei wordt weer de jaarlijk se wedstrijd- en prestatieloop over 20 km. gehouden. Deze loop zal ongetwij feld menige loper uit de omgeving naar Soest trekken, maar ook lopers buiten de regio vinden het parcours bij uitstek geschikt om hun persoonlijk record nog eens scherper te stellen. De winnaar van de 1989-editie Douwe Brandsma van AV Fortuna had 1.03.55 nodig over het traject van 20 km., terwijl Lubbert Mulder van Athlos Ruim 70 leden van de atletiekvereni ging Pijnenburg waren woensdag 11 april j.1. aanwezig in "Bos en Duin" om de jaarvergadering bij le wonen. Aftre dend en herkiesbaar waren de be- struursleden Hans Moerman (secreta ris), Ad Smits en René van Zee, die al len met algemene stemmen herkozen werden. Tijdens deze vergadering werd verder in sportief opzicht teruggeblikt op het afgelopen jaar door voorzitter John Steentjes.Vele (jeugd)leden werden naar aanleiding van hun prestaties, dan wel hun tot voorbeeld strekkende op treden, binnen de vereniging bedacht met een jaarprestatiebeker, waarbij de motivatie uiteengezet werd door René van Zee namens de technische commis- De belangrijkste prestaties waren: M. Boissevain 60m. - 9.5 sec. V. Roest 40m. - 7.0 sec. S. v. Rossenberg 600m. - 1.45 sec. M. v. Leek 600m. - 1.48 sec. I. den Oude 40m. - 7.3 sec. Th. Ruiter - B. in 't Hout, A. v.d. Linden - M. Breeschoten L. v. Poppel 40m. - 7.1 sec. Chr. Gijtenbeek lOOOm. - 3.01 min. A. Belardi D. v.d. Broek 3000m. - 8.48 min. E, Schoenmaker lOOm. - 12.5 sec. H. Bredewold lOOm. - 10.0 sec. M. v.d. Broek 200m. en 400m. Aanmoedigingsprijzen gingen naar: M. Kerkvliet, N. Baevaert, M. v. 't Veer, J. Pastunik, I. Smits en K. Verhoeven. een 2e stek pakte m 1.U4.Z0. Erik Bos behaalde een 8e plaats in 1.08.14. Om 16.40 uur valt het startschot op de atletiekbaan van AV Pijnenburg, waar eveneens de finish is van deze wegwed strijd over 20 km. Voorinschrijven is vóór 5 mei mogelijk bij Nelleke Boisse vain, Witte Paardstraatje I te Soest. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 per per soon. Voor diegenen, die op de wedstrijddag zelf nog in willen schrijven, bestaat de mogelijkheid dit ter plekke te doen a raison van 8,50. De kleed- en dou chegelegenheid is zoals gebruikelijk bij de voetbalvereniging SEC, dat enkele honderden meters verwijderd ligt van de start en finish. KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP 21 Trio's hadden zich aangemeld, voor het traditionele Silver Star-Paastoer nooi, dat op 7 en 8 april jl. werd ver speeld op de banen van C-drie. De vlekkeloze organisatie, tesamen met de sportieve inzet van alle deelnemers, stonden weer garant voor een gslaagd toernooi. Een vast onderdeel daarvan wordt gevormd door de loterij. Hel moet maar weer eens worden gezegd: de belangeloze medewerking die tel kens wordt geboden door de vele Soes ter bedrijven, overtreft ieder jaar weer de stoutste verwachtingen! Waar het natuurlijk ook dit jaar weer écht om ging, waren de te verdelen prij zen. Zoals de toernooinaam al doet ver moeden, wederom beschikbaar gesteld door Silver Star Video. Te verdelen wa ren de plaatsingen 1 t/m 6 met bijbeho rende versierselen in de vorm van fraaie bekers en daar werd stevig strijd om ge leverd. Slechts 67 pins verschil tussen de nrs. 1 en 6 van de finalistenteams. Individueel werden heel behoorlijke gemiddelden aangetekend. Joke Karei en Klaas Braaksma lieten bv. 164 aantekenen, terwijl Mieke Tervooren met 163 rede lijk in de pas bleef met haar prestatie op de afdelingskampioenschappen van enige weken terug (163 gem.) De hoogste game èn totaalscore en gem. score ging overigens naar Peggy Bertus (197; 733; 170), die echter in trio-verband slechts naar een 12e plaats reikte en daarmee met haar team de fi nale aan haar neus voorbij zag gaan. Het trio Dexcrest (Braaksma, Pino, van Leeuwen) had in de eerste finalegame een vliegende start! Petra legde achteloos een game van 190 neer en daarmee zat er gelijk een stevig gat van liefst 66 pins met de direkte konkurrentie. Op de baan daarnaast deed team Strajk nog verwoede pogin gen om langszij te komen maar B. Breu- nesse, J. van Slooten en R. Bouhuis hadden in die eerste game al zoveel la ten liggen, dat hun inspanning wel te vergeefs móest zijn! Dexcrest had de buit eigenlijk al binnen en kon de partij fluitend uitmaken, le, Dexcrest 1980 pins; 2e, Strajk 1813; 3e, De Cobra's, 1805; 4e, Naadje, 1794; 5e, d'Oude Enghe 1773 en 6e, HAM met 1729'pins. Het is WZ niet gelukt. De inhaalrace op FC Horst heeft niet het gewenste re sultaat gebracht. Met een doelsaldo wat één doelpunt beter is dan dat van WZ gingen de bloemen naar FC Horst. Uit eindelijk teleursteld, maar gezien het feit dat WZ een achterstand van zes punten in vijf wedstrijden had goedge maakt was de pil maar tijdelijk bitter. Het was afgelopen zaterdag voor zo'n vijftienhonderd toeschouwers een zeer spannende wedstrijd. Horst had zich nog eenmaal opgeladen na een slechte reeks wedstrijden, en bij diverse WZ spelers kriebelden de zenuwen toch wel in de maag. Dit resulteerde in een spel- beeld dat vaak te zien is bij kampioens wedstrijden. Spannend voetbal met veel balverlies en eerlijk vechtvoetbal. WZ startte in dezelfde opstelling als vorige week tegen FZO namelijk met Johan Schmidt voor de geschorste Dik Lam op de voorstoppers positie en Cees Verbeeke als linksback. Met deze twee zijn gelijk de beste akteurs aan WZ zij de van afgelopen zaterdag genoemd, want beide hadden hun tegenstander volledig aan banden. Het eerste kwar tier van de wedstrijd was voor WZ. WZ had het betere van het spel, was in persoonlijke duels sterker, maar had één probleem: de verbinding tussen het middenveld en aanval klopte niet. Ook FZO kon niet tot gevaarlijke akties ko men. DOor goed verdedigend werk kon de kopsterke snits Lubbersen niet in stelling gebracht worden, waardoor del angel uit de Horst-aanvallen genomen* was. Gaandeweg de eerste helft kreegf Horst meer vat op het spel en was ei f sprake van een gelijkopgaande strijd. I Het was dan ook een terechte 0-0 rust- I stand. Na rust hetzelfde spelbeeld, met dien- I verstande dat WZ nu wel meer gevaar in de aanval kon brengen. Het was dan r ook terecht dat WZ als eerste scoorde. Een vrije trap werd snel door Wim de Vries genomen, op het moment dat de gehele Horst verdediging nog met de organisatie bezig was: 0-1. Twintig mi nuten waren er toen gespeeld. Op dat moment "was" WZ kampioen. Eén moment van onachtzaamheid werd door Horst op koelbloedige wijze afge straft en de stand was weer gelijk. Gert van de Munt werd in het veld gebracht voor de moegestreden. Wim de Vries en laatste man Paul Rade maker schoof mee naar voeren. Het re sulteerde in twee goede kansen. Een af standsschot van Gert van de Munt ging enkele decimeters naast en John Brou wer kwam op een dieptepass net iets te kort, WZ bleef derhalve met lege handen. Beide ploegen deden het gehele seizoen weinig voor elkaar onder en waren ook duidelijk sterker dan de andere ploe gen. Voor WZ een stimulans er in de volgende jaargang weer met frisse moed tegen aan te gaan. Eindstand aan de kop van de ranglijst: 1. FC Horst 22-30 2. WZ 49 22-30 3. EFC 58 22-23 Uitslagen dinsdagavond 10 april Kegelkeilers - C-drie 3-2 De Kapperij - Veentuuters 5-0 Grillroom Cairo - C-team 5-0 Dexcrest - Bunk 1-4 Naadje - trio Bleeker 2Y2-2Y2 HAM - Vendetta 1-4 Big Boss - Silver Star 2 4-1 Cobra's - Strajk 2-3 Autoschade Koffrie - Invaders 5-0 Uitslagen maandagavond 9 april Arrows - Bull's Eye 1-4 Heineken - d'Oude Enghe 5-0 Turtles - NGS 0-5 B-team - Baanbrekers 3-2 Silver Star 1 - Pindowns 3-2 TPP - Bloopers 5-0 De heren van Red Stars hebben hun ei gen internationale paastoernooi in Soest gewonnen. In de finale wezen de basketballers Juventus terug met de cijfers 84-66. Crystal Palace uit Enge land werd derde ten koste van Dunc- kers. De Hilversummers moesten een beroep doen op junioren, omdat een aantal vaste krachten ontbrak. Red Stars, dat ongeslagen poule-winnaar was gewor den, versloeg Dunckers in de finale met 101-67. De andere kruisfinale, tussen Crystal Palace en Juventus, was bijzon der spannend. De Schiedamse ploeg had een verlenging nodig om de Britten te laten capituleren (80-79). Viktoria Zizkov uit Tjechoslowakije eindigde als achtste en laatste. Aan het vierdaagse paastoernooi van Red Stars in sporthal Beukendal deden in totaal 48 teams mee, waaronder vijf buitenlandse ploegen. ÓSG schreef het toernooi bij de dames op zijn naam. In de finale wonnen de Utrechters van de organiserende vereniging. Wijnand/Shooters uit Bunschoten won zowel bij de jongens- als de meisjes-ju nioren. Red Stars moest genoegen ne men met respectievelijk een achtste en een vijfde plaats. Sampo Basket uit Fin land werd vijfde bij de jongens en ze vende bij de meisjes. De jongëns junio ren van Crystal Palace legden beslag op de vierde plaats. Het 21ste paastoernooi werd vrijdag ge opend door de kadetten. Bij de meisjes was Shooters de sterkste deelnemer, bij De Red Stars bespreken met coach Ri- nus Valk de tactiek die hen later naar de overwinning van hun eigen tournooi zou leiden. Foto: Goos van der Wilt. de jongens won Elementum. Red Stars eindigde in beide gevallen op de onder ste positie. Red Stars had tijdens het toernooi 5 buitenlandse verenigingen op bezoek. Ze waren ondergebracht bij gastgezin nen. Red Stars brengt met een heren team van 1 tot en met 6 juni een bezoek aan Viktoria Zizkov in Praag. In dezelf de periode gaan de meisjes-junioren naar Holbaeck in Denemarken. De Soester basketbalvereniging heeft al uitnodigingen ontvangen van Sampo Basket en Crystal Palace, terwijl ook een Griekse basketbalclub bereid is om als gastheer te fungeren. Op zaterdag 20 april a.s. zal in alle Soes ter brievenbussen het 12 pagina's tellen de boekje, met o.a. het volledige feest programma op Koninginnedag op de SEC-velden, gedeponeerd worden. De uitgave van dit schitterende boekwerk in full-colour is mogelijk geworden door de sponsoring van niet minder dan 40 bedrijven/zaken uit Soest. De Soes ter bevolkiing wordt attent en wegwijs gemaakt over de vele activiteiten die deze 30e april op complex Bosstraat West plaatsvinden. Op de voorkant van het boekje vindt men een lotnummer waarmee interes sante prijzen verdiend kunnen worden. De trekking van de loterij wordt 's mid dags 30 april op het bordes voor de SEC cantine verricht. Omdat één der hoofdprijzen is een gra tis ballonvaart (deze zal op 30 april a.s. op het le SEC veld opstijgen) zal deze prijs (waarde f 350,-) al eerder getrok ken worden en zal het winnende num mer bekend worden gemaakt in de Soester Courant van 25 april. De win naar van de prijs dient op 30 april a.s. uiterlijk om 8.30 uur op het SEC-ter- rein aanwezig te zijn (de ballon stijgt na melijk om 9.00 uur s morgens op). Lees aandachtig de Soester Courant van 25 april a.s. want u kunt winnaar zijn van twee interessante prijzen. De overige winnende nummers worden, zoals eerder vermeld, bekend gemaakt op 30 april op het bordes van de SEC kantine. De uitslag van deze trekking zal nadien worden opgenomen in de Soester Courant. Stijgt er een tweede ballon op? De ballon die 's morgens om 9.00 uur van het SEC terrein vertrekt is inmid dels volgeboekt. Vier personen hebben ingeschreven en de vijfde passagier wordt de winnaar van een prijsvraag in het Feestprogramma. Bij voldoende be langstelling voor een tweede ballon vaart (vertrek onmiddelijk na de voet balwedstrijd Soest-Best) zal SEC ook deze tweede ballon reserveren. Voor de tweede ballontocht was al één Soester ingezetene op de lijst gezet zodat er thans nog drie nodig zijn om de tweede ballon te' laten opstijgen. Kosten zijn f 350,- per persoon. De tocht zal ca. één uur duren en na afloop ontvangen de deelnemers een certificaat van hun eer ste ballonvaart. Ook wordt er na afloop champagne geschonken. De terug komst op het SEC-terrein wordt gega randeerd. Aanmelden bij Jan Veldhui zen (13615) of Bert Dekker (15865). Indien de 2e ballonvaart plaatsvindt kunnen de toeschouwers vanaf 15.00 uur de voorbereidingen voor de vaart vanaf de zijlijn gadeslaan. Loterij op 30 april 1990 Om 12.00 uur wordt op het bordes voor de SEC-kantine de uitslag van de verlo ting op nummers uit het huis-aan-huis verspreide boekje bekendgemaakt. Te vens organiseert de SEC-jeugdcom- missie op 30 april een grote loterij, waarvan de trekking zal plaatsvinden in de rust van de voetbalwedstrijd Soester elftal-Best (dus tussen 15.45 en 16.00 uur). Eén der hoofdprijzen is een nieuwe fiets; verder zijn er 50 andere prijzen zoals cosmetica, een barbecue, twee bonnen voor een diner, een windjack, truien, kloofhamers, gereedschapsets, een echt Engels dartspel, een echte le ren bal en nog vele andere prijzen. Voetbalwedstrijd Soester elf tal-Best Nadat om kwart voor drie de 1500 dui- ven zijn gelost van de leden van de ver enigingen "De Vriendschap, De Zwa luw en PV Soest, zal burgemeester J. de Widt om drie uur de aftrap verrichten voor de voetbalwedstrijd tussen een Soester elftal en een elftal uit Best (Nrd. Brabant). De spelers van het Soester elftal zijn geselecteerd uit de vier Soes ter voetbalverenigingen SEC, s.o. Soest, Hees en VVZ. Coach van het Soester elftal is Gert Jan Timmer (Hees). Voor de strijd tegen de KNVB tweede klasser (Zuid) heeft Gert Jan Timmer zestien spelers geselecteerd. Zaterdag j.1. namen de leden van de Soester postduivenverenigingen deel aan de eerste wedvlucht vanuit Minder hout. De afstand bedroeg 93 km. De duiven werden om 09.30 uur gelost met een Zuidwesten wind. Dé uitslagen wa ren als volgt: De Zwaluw In concours 784 duiven. Aankomst eerste duif 10.32.57 uur, snelheid natter pet; mjnuut. A. de Bes i 2 10 15 20 21 36 48 49 53 67 7172 86 109; v.d. Brakel de Beer 3 4 22 37 45 52 87 92 98 102 105 108 117 118 124 132 140 144 147 151; G. Rijksen 5 9 27 51 55 65 70 75 77 83 94 99 153 156; H. de Bree 6 8 1317 19 38 41 68 78 90 97 115 119 133 141 149 152; J.P. Stam 7 14 26 29 33 56 64 69 8081 89 107 121 123 130 131 136 139 146; J. v.d. Brakel zoon 11 16 18 34 57 60 95 114; K. Kok 12 104; Comb. gebr. de Bruin 23 39 58 59 84 93 103 112 116 137 150; R. Eimers 24 42 96 125 135; R. G. Voskuilen 25 73 127; Th. Wigtman 28 76 88 120 145; W. H. Dorrestein 30 32 35 47 54 74 110 129 138 148; J. v.d. Belt Klzn 61 63 66 106 143 157; M. Kanters 40 62 82 91 128 134 154; J. v.d. Burg 43 61;R. van Egdom 44 50 100 111 142; B. van Eg- dom 46 155; A. van Ginkel 79 101; T. Klomp 85; B. Roest 113 122 126. De Vriendschap In concours 653 duiven. Aankomst le duif 10,33.04 uur, selheid 1483.30 me ter per minuut. J, Kruseman 15 23 43 70; J. Wijnands 2 9 30 36 54 59 73 78 81 84 95 113 122; Comb. Raka 3 8 68 131; H.C. Mol en zn.4 15 18 60 109; T. Stoehvinder6 12 16 34 47 112 114 117 127; C. Bokma7 26 74 92 98; Comb. Huizinga van Doorn 10 33 39; B. Schimmel 11 24 28 42 5152627175 108 110 119; J.Beij- er 137983 105 116; J. v.Groningen 14 88 130; J. Koster 17 19 32 40 53 101; C. Kaats 20 48 56 66 77 82 103 106 107 111 126; C. Vaessen 21 31 35 72; Comb. Altenaar/Reijerse 22 80; W. Hoffman 25 29 45 58 67 87 94; T.v.d. Kuilen 27 38 44 50 86 89; Comb. Rini 376164; A. Meesters 4149 93 102; R. Scheffers 46 120; D. Bos 55 124; W. Cochius 57 85 97 125; Comb. Buchner de Man 63 69 90 99; A. Grift 65; A. Stolker 76 104, 115; P. Rauch 91; H.v.d. Veen 96; A. Dijkstra 100 121; W. Veenendaal 118 123; C.P. Jak en zn. 129. P.V. Soest In concours 347 duiven Aankomst eer ste duif 10.31.44 uur, snelheid 1486.23 meter per minuut. Hornsveld - van 't Net 1 10131821 29 32 33 39 43 44 46 67 68; D. Huisman 2 3 8915 16 25 303847 51 5361; A. v. Hornsveld 4 17 27 40; H. Huisman 5 14 224255 56 5862; A. Rookhuizenó 12 49 54 57; A. Teunissen 7 23 28 31 45 48 50 64; T. v. Deuveren 11 26 59 63; P. Limper 19 24 34 69; C. Kamphorst 20 35 36; A.A. de Kruyf 37 41; L. Vo gel 52 66. B. v. Hornsveld 60 65. De selectie bestaat uit: doelverdedi- gers: Jack Nagtegaal (SEC) en Daniël Hilhorst (s.o. Soest), achterhoedespe lers: Peter de Jong (Hees), Luits Hou- kes (SEC), Wim Gouw en Peter Hil horst (s.o. Soest), middenveldspelers: Rob Groen, Saban Aksit en Rene van de Deyssel (SEC), Paul Castein (Hees) en Jeroen van Veenendaal (s.o. Soest), Hajo Groart (VVZ), voorhoedespe lers: Johnny Brouwer en Cees Jan de Vries (WZ, Martijn de Jonge (s.o. Soest) en Gerard Becker (SEC).

Soester Courant | 1990 | | pagina 14