vJOH G//GO COMBI scliociimkcr BERPAS PARKET 1999r f500r INRUIL 2699.- 3389r 998; G/ZGD VIDEOCAMERA'S TE HUUR 200.000ste maaltijd bij ouderen thuis Wethouder Van der Wey opent AVMB-lokaal WOENSDAG 18 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 VOOR UW OUDE FOTO-,FILM-J)F VIDEOCAMERA. 3299.- 600.- 3890; 1349; WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO "VIDEO "AUDIO Maaltijddienst van Molenschot al vijf jaar een succes Ziegmunt ontvangt 2.000 gulden Lions Club Eemland helpt Poolse arts Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i P.v.d.A.-bijeenkom sten Op 21 april grote rommelmarkt Pluche of klapstoel (4) Parkeren met een lucht- brilmode Brommer gestolen Rekonstruktie Koninginnelaan later Inbraak Yarenstraat Aanrijding op de Kerkstraat Na botsing met Abri en boom in ziekenhuis daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! BERPAS PARKET SOEST DE SONY CCD-F 250: EENVOUDIGE BEDIENING, PERFECTE OPNAMEN. De Sony CCD-F 250 is net zo eenvoudig te bedienen als, laten we zeggen, pen en papier. Maar hij heeft wel ongekende mogelijkheden: 6x motorzoom, macro-instelling, automatische scherpstelling, automatiscne witbaians, variabele sluitertijd (tot 1/1000) en FlVI-geluidskwaliteit u-iiiiieiiing, duiuiiidllsuic 2499: 400.-IN PRIJS VERLAAGD, 600.- INRUIL VOOR UW OUDE FOTO-, FILM OF VIDEO^ CAMERA. COMBI BAUER VCC 626 High-tech VHS-c camcorder met o.a.: HiFi-stereo geluidsop name, 6 x motorzoom, macro, automatische belichting, Autofocus, High-Speed sluiter, Fade in en- uit, datum en tijd incl. toebehoren pakket SONY CCD - TR 55 VIDEO - 8 De kleinste en lichtste camcorder ter wereld, met een scala aan mogelijkheden en techniek. CANON EOS 750 Zoals alle EOS camera's, bezit de 750 ook de unieke EOS eigenschappen, zoals 't razendsnelle Power Eye autofocus- systeem, de unieke AE scherpte dieptemeting en de inge bouwde flitser. Oftwel: de EOS 750 regelt de techniek zodat u alle aandacht kunt richten op creatief fotograferen. INCLUSIEF 35- 105 MM OBJECTIE (per dag of per week) Foto: Goos van der Wilt. Afgelopen vrijdag kregen de heer en mevrouw Van Kooi uit handen van wethouder F. Kingma de 200.000ste warme maaltijd uit de keuken van be jaardencentrum Molenschot aangebo den. Deze mijlpaal werd extra feeste lijk onderstreept door een enorm toetje, een heerlijke vruchtentaart, die de familie van Molenschot kreeg. Deze vorm van zorg van Molenschot geniet al vijfjaar een grote populariteit onder de oudere inwoners van Soest. De 96-jarige heer Van Kooi en zijn 90- jarige echtgenote verzekeren dat de maaltijden vanaf de allereerste dag heerlijk waren. Mede door deze voor ziening is het voor deze familie en vele anderen in Soest mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Hoofd voeding van bejaardencentrum Molenschot is de heer G. Sakkers. Hij is mede verantwoordelijk voor de 1100 warme maaltijden die wekelijks door vrijwilligers naar de ouderen wordt ge bracht. Hij hoopt dat in de op handen zijnde renovatie van Molenschot ook een grotere keuken gepland is die aan de moderne eisen voldoet. "Eigenlijk is de huidige keuken te klein. Met meer werkruimte en faciliteiten zouden nog meer ouderen in Soest van deze zorg ge bruik kunnen maken," aldus de heer Sakkers. De maaltijdservice van Molenschot is' de grootste in de provincie Utrecht. Voor de feestelijke uitreiking van de maaltijd aan de familie Van Kooi waren de vrijwilligers van de maaltijddienst in Wethouder Kingma verrastte de fami lie Van Kooi met de 200.000ste warme maaltijd van Molenschot. Kok G. Sak kers had een feestelijk toetje, een enorme taart voor de familie bij zich. Molenschot in het zonnetje gezet. Maar liefst 80 vrijwilligers zorgen dat zeven dagen per week de warme happen in Soest hun weg vinden. Op topdagen be tekent dat dat op ruim 200 adressen de tafel hiervoor gedekt staat. Ondanks het grote aantal vrijwilligers wat deze vorm van zorg nu mogelijk maakt zou het bejaardencentrum nog best wat mensen kunnen gebruiken voor het ver voer. Met name in de vakantie levert een tekort aan chauffeurs nog wel eens problemen op. De Lions Club Eemland heeft de Poolse arts Jerzy Ziegmunt uit Kedzierzyn- Kozle tweeduizend gulden geschonken. Dat is goed voor een verblijf van twee maanden in Soest. Ziegmunt loopt sta ge in de ziekenhuizen Zonnegloren in Soest en Maarschalksbos in Baarn. De schenking is bedoeld als onderhoud voor hem, zijn vrouw en zoon. De Pool had officieel voldoende geld tot maart. Door een ontvangen voorschot van de stichting Jumelage Soest-Kozle kon hij de afgelopen anderhalve maand in zijn bestaan voorzien. Met het bedrag van de Lions Club Eemland is zijn verblijf tot eind van deze maand verzekerd. Het contact met de Lions kwam spon taan tot stand, in de kleedkamer van de tennisvereniging Soestdijk aan de Schrikslaan. Daar ontmoette hij twee bestuursleden van de club. De leden hoorden dat hij door geldgebrek moge lijk vroeger naar Polen diende af te rei zen dan hij wilde. Daarop heeft het tweetal overleg gepleegd met de overige leden van de Lions, met de schenking als positief resultaat. Het zakgeld voor de eerste drie maan den van Ziegmunts stage-periode -van af december '89-werd betaald door de Rotaryclub Soest/Baarn en Baarn,/ Soest. Van die vereniging ontving hij in totaal drieduizend gulden. Het zieken huis Zonnegloren betaalt de kost en in woning voor het gezin Ziegmunt. De Pool is erg blij met de financiële on dersteuning die hij tot nu toe mocht ont vangen. "Zonder de Lions Club Eem land en de Rotaryclub Soest/Baarn- Baarn/Soest was dit verblijf niet moge lijk geweest", legt Jerzy Ziegmunt uit, wiens stage in Zonnegloren en Maar schalksbos een onderdeel is van de vriendschapsband tussen Soest en Koz- le, in het zuidwesten van Polen. Ziegmunt heeft het hier erg naar zijn zin. "Iedereen in de beide ziekenhuizen is erg vriendelijk, bereid om me zo veel mogelijk te leren en is heel behulpzaam. De kennis zal me straks, als ik terugkeer naar Polen goed van pas komen. Bo vendien kan ik de hier opgedane kennis weer overdragen aan collega's in mijn eigen ziekenhuis'", aldus de arts. De Pool heeft in de afgelopen viere- neenhalve maand niet alleen in de zie kenhuizen veel kennissen gekregen. Op het voetbalveld is dat evenzo het geval. Door toedoen van oud-s.o.Soest- voorzitter Cees Boerkoel en secretaris Cees Verkerk traint hij wekelijks mee met een selectie. Ziegmunt is een fana tiek voetbalspeler. Behalve dat is hij eveneens wekelijks actief op de tennis baan. Het was aanvankelijk de bedoeling dat Jerzy Ziegmunt tot maart in Soest zou blijven. Door de extra bijdrage van de Lions Club Eemland is dat verlengd tot eind april. Het ziekenhuis Zonnegloren heeft hem kort geleden de mogelijkheid geboden om tot juli te blijven. Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij T. van Weedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Tussen nu en 1 mei zijn er nog 2 afde lingsvergaderingen van de PvdA met als onderwerp de onderhandelingen college-programma 1990-1994 en ver deling wethouder-zetels. Beide verga deringen zijn openbaar, tenzij ter verga dering i.v.m. belangen van en/of perso nen anders wordt besloten. Op 18 april zal het college-programma 1990/1994 worden besproken. Deze bijeenkomst vindt plaats in Restaurant "Darthuizen", Pr. Hendriklaan 1 en duurt van 20.00 uur tot 22.15 uur. De stukken voor deze vergadering zijn bij het gemeentelijk info-centrum te ver krijgen. Ook op de ledenvergadering zullen de stukken te verkrijgen zijn. Op 26 april wordt de laatste vergade ring over programma en college B.& W. gehouden. De afdeling bespreekt het eindvoorstel van de fractie. Deze bij eenkomst wordt gehouden in Restau rant "Van den Brink", Soesterbergse- straat 122 en duurt van 20.00 uur tot 22.15 uur. Op 1 mei worden partijgenoten Kees Boerkoel, Frans Kingma en Wil Steke- lénburg geïnstalleerd als gemeente raadslid. Dit gebeurt 's avonds. 1 Mei 's ochtends staat in het teken van gezellig heid. Partijgenoten zijn van harte wel kom in Restaurant "Bauers", Burg. Grothestraat 55. Van ca. 10.00 uur tot 12.00 uur koffie en gebak. Voor vervoer kan men contact opne men met het bestuur of tijdig de oude- renbus bespreken. In het gebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond aan de Rembrandtlaan 20 wordt zaterdag 21 april tussen 10.00 en 13.00 uur de grote tweejaarlijkse rommelmarkt/bazar gehouden. Een grote hoeveelheid boeken, speel goed, handwerkjes en curiosa ligt te wachten op kopers. Op het gebied van technische artikelen, zoals bijvoorbeeld radio's en verlichting is er eveneens een ruime keus. Daarnaast zijn er standjes met bloemen en bloemstukjes. Ook voor een natje en een droogje wordt vanzelfsprekend gezorgd. Met de vakantietijd voor de deur is het maar wat handig om een paar extra leesboeken en een aantal kinderspelen bij de hand te hebben. Op de rommel markt kan men zeker iets van dat alles vinden. Gebruikte kleding kan men niet op de rommelmarkt vinden. Door het openritsen van een doek ver schafte wethouder Van der Wey zich af gelopen woensdag 11 april toegang tot het AVMB-lokaal in scholengemeen schap "De Koppel". Daarmee werd de afdeling die sinas 1 augustus 1989 aan "De Koppel" is verbonden officieel ge opend. AVMB (Algemene Voorbereiding op Maatschappij en Beroep) is een nieuwe opleiding in het individueel beroepson derwijs. Jongens en meisjes worden hierin voor bereid op eenvoudige dienstverlenende werkzaamheden in kantines, winkels, magazijnen, op repro-afdelingen of bij bodediensten. Alle werkzaamheden worden verricht in een lokaal dat is ingericht als leer/ werkplaats. Aan het eind van het derde of het begin van het vierde leerjaar sluit de leerling een leercontract af. Daarin bevestigt deze de gekozen opleiding. Een belangrijk onderdeel van AVMB is de praktijkcomponent. In het derde leerjaar krijgen de leerlingen praktijk buiten de leerwerkplaats in de school. Zij moeten dan b.v. de fotocopieerap- paratuur leren bedienen, of de school- was doen en distributeren ,of de con ciërge behulpzaam zijn en magazijn werkzaamheden uitvoeren. In het vierde leerjaar lopen de leerlin gen stage buiten de school bij een be drijf. Scholen voor individueel beroeps onderwijs hebben de opleiding in het le ven geroepen. In de praktijk bleek dat voor een aantal leerlingen in het IBO en LBO de bestaande beroepsopleidingen onvoldoende mogelijkheden boden. Deze leerlingen kwamen dan voor het merendeel in dienstverlenende beroe pen terecht. Vanaf 1985 zijn er 16 scholen in Neder land betrokken geweest bij de ontwik keling van AVMB. In 1989 zijn daar 19 nieuwe scholen bij gekomen, w.o. "De Koppel". Jaarlijks kunnen nu in Nederland zo'n 350 tot 450 leerlingen van deze oplei dingsmogelijkheid gebruik maken. Minister Ritzen is voornemens het aan- Ik heb begrepen dat we nu een paar dagen moeten wachten voordat er verder wordt onderhandeld over de zetelverdeling. Paasreces noemen ze dat. Even uitblazen voor de dames en heren. Maar een collegeprogram ma is er. Daar schijnt in te staan wat de partijen met elkaar de komende vier jaar in Soest willen realiseren. Op een paar kleinigheidjes na zijn ze het eens. Vreemd nietwaar? Voorde verkiezingen zegt iedereen wat an ders, erna zijn ze het met elkaar eens. Mijn vader zei eens: "Politiek is net een trechter. Je gooit er verschillen de dingen in, maar onder uit de trechtermond komt maar één ding". Dus Witte is "om de bocht gegaan". Veel blabla dus voorafdit was niet goed en dat moest anders, en tijdens het zicht op een wethoudersplaats en macht waren ze het ineens met alles eens. Beschamend! Kiezersbedrog! Wie A zegt, moet ook B durven zeg gen ook al houdt dat in dat je niet deel kan nemen aan een college van Burgemeester en Wethouders. Daar deel ik geen klapstoel voor uit. Wie zijn billen verbrand moet maar op de blaren zitten. Gewoon platvloers! Beschamend Beschamend was ook de laatste ver gadering van de gemeenteraad "ou de stijl". Als kiezers gingen we ter stembus om ons geluid te laten horen en te laten doorklinken. Wat deden D'66 en de PvdA? Ze liepen weg. Geen geluid, niets klink door, dat noem ik nu etalagepolitiek. Voor het oog weglopen maar in werkelijkheid geen enkele zinnige bijdrage leveren aan de besluitvorming. Da's niet netjes mensen. Da's onder de maat. Zeker D'66 die in hun naam hebben staan "Demokraten". Daar had ik me wat anders bij voorgesteld. Na hun zegje gedaan te hebben liepen ze de gang op, zonder de wethouder de kans te geven hun te antwoorden. Dat is net zo iets als de telefoon aan nemen, de ander wat laten zeggen en de hoorn neergooien, zodat de beller de ingesprekstoon krijgt. Daar kan ik nou zó kwaad om worden. Frans Kingma (voor de laatste keer als wet houder in het college) deed er nog een schepje bovenop. De vorige keer schreef ik al, een college van b w moet een hecht team zijn. Een colle giale eenheid. Het bestemmingsplan Landelijk gebied was een voorstel van het hele college. Dus ook van Kingma. Toen z'n eigen partij de gang op ging, kwam hij met het ver haal "Ich habe es nicht gewusst" en meende te moeten gaan kijken of zijn fiets er nog stond. Kingma, de oorlog is al echt 45 jaar voorbij! We hebben nu Vrijheid. Vrijheid om vorm te ge ven aan onze eigen samenleving waarin ieders stem mag doorklin ken. Dat betekent, ook voor D'66, dat jullie er weinig van hebben be grepen. Doorklinken betekent: je mond open doen. Doorklinken be tekent niet: weglopen. Dat is werke lijk beschamend. Als namelijk de ge kozenen weglopen voor verant woordelijkheid, hoe denken zij dan de burgers te motiveren wel naar de stembus te komen. Dat wordt een huichelachtige vertoning. Mijn waardering voor Jan Visser. Die, ook al was hij het er niet mee eens, bleef. Liet zijn stem klinken! Nee, als het aan mij zou liggen kre gen de weglopers een brevet van on vermogen. Ga maar naar huis. We doen het als bevolking zelf wel! Geen klapstoel en geen pluche, ge woon op de vloer gaan zitten. Want Weglopen is laag bij de gronds. Volksraadpleging D'66 wil de komende vier jaar expe rimenteren in onze gemeente met een referendum. Een volksraadple ging. Over een heleboel belang rijke zaken mogen we dan via een formulier ons voor of tegen uitspre ken. Een situatie die, zo heb ik be grepen, in Zwitserland al jaren be staat en waar men maandelijks over een tiental zaken zich uit kan spre ken. Opkomst 30%. Als over het weglopen van D'66 bij de vorige raadsvergadering een referendum zou worden gehouden met de vraag: "Mag een politieke partij weglopen om daardoor geen beslissing te hoe ven nemen?" zou mijn antwoord simpelweg "nee" zijn. Maar wat heb je aan zo'n referendum als je het risi co loopt dat er tóch niets van door klinkt? Lekker pub! Ja, als je zo'n raadsvergadering eens bijwoont zie en hoor je nog eens merkwaardige dingen. Waarover het ging is me op dit moment ontscho ten, maar er moest in ieder geval ge stemd worden. De burgemeester noemt dan iemands naam en die moet zeggen "voor" of "tegen". Bij een raadsvoorstel de afgelopen week was dat ook zo. Burgemeester De Widt ging netjes het rijtje af en kwam zo aan bij Besselien Gerritse van het CDA. Die wist het niet meer. Duide lijk was op de tribune hoorbaar dat ze aan haar buurman Johan Baks vroeg: "Was het voor of tegen?". En, om het helemaal zeker te weten vroeg ze: "Wat zei Gert Beijen?" Die bleek tegen te hebben gestemd. "Oh", zei Besselien, "dan ben ik voor". Op de publieke tribune vroe gen we ons nu weer af: "Was Besse lien nu voor, omdat Beijen (VVD) tegen was, of voor omdat ze voor het voorstel was?" Het antwoord op de ze vraag zullen we, neem ik aan, nim mer krijgen. Rozen De raadsleden van de PvdA zaten de afgelopen raadsvergadering opge dirkt met een rode roos op het revèrs. Het steeltje naar beneden en het roosje fier omhoog. Wat zal dat wor den op 1 mei? Dag van de arbeid, maar ook installatie van de nieuwe raad en de benoeming van de wet houders. Nu nagenoeg zeker is dat zij niet in het college komen, zullen zij dan ook een roos op hebben, op die voor hen zo gedenkwaardige dag? En... zal dan misschien het steeltje omhoog en de bloem naar beneden wijzen? Halve finale Deze aflevering van "Pluche of klap stoel" is alweer de op één na laatste. AI in de eerste aflevering meldde ik U dat ik als belangstellend burger de collegevorming eens zou gaan vol gen. 1 Mei is de benoeming. Dat be tekent dat er volgende week van mij de finale zal zijn. De laatste afleve ring alweer. Daar kan ik nu nog niet op vooruit lopen. Wat ik inmiddels al wel heb gemerkt, is dat velen denken te weten waar het licht en het vlam metje van de Lucifer vandaan ko men. Allen moet ik teleurstellen: die persoon ben ik niet. Tot volgende week. LUCIFER tal scholen nog uit te breiden, zodat op termijn zo'n 3000 tot 4000 jongeren van deze opleiding kunnen profiteren. Na de openingshandeling door de wet houder konden de gasten, w.o. direc teuren van scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs en de on derwijsinspectie, zich door leerlingen van de AVMB-afdeling laten voorlich ten oer de mogelijkheden in de leer werkplaats. Daarbij viel de efficiente in deling van de verschillende werkhoe ken op. Zo is er een keuken die te ge bruiken is als klein-horeca voorziening, een onderhoudshoek, een technisch atelier (monteren en repareren), een magazijn, een conciergeruimte, een ad ministratie- en repro adeling en een plant- en dierenhoek. Midden in de leerwerkplaats staat een grote vergadertafel waar o.l.v. de coör dinator, de heer Smeets, het werkover leg plaatsvindt. Wethouder Van der Wey prees "De Koppel" met deze nieuwe afdeling, en was ervan overtuigd hiermee een posi tieve bijdrage te kunnen leveren aan de opleiding van een kwetsbare groep jon geren. Van absolute schoolhaters kunnen ze hier worden gevormd tot tevreden di- plomabezitters. J^Een 50-jarige Soesterse trachtte af gelopen donderdag haar auto kwijt te raken op een parkeerplaats langs de Van Weedestraat. Dat ging niet zo soe pel en zij raakte een daar reeds gepar keerde auto. De politie rook bij het ope nen van het portier dat mevrouw niet al coholvrij had gereden. Bij controle van de papieren bleek bovendien dat haar rijbewijs was ingevorderd door de Baarnse politie. De Soesterse krijgt nu een procesverbaal voor rijden onder in vloed en een voor rijden met ingevor derd rijbewijs. LUNETTES ^"gediplomeerd oplometrisl - lid O.V. Zuidpromenade 15 Soest-Zuid Op de Molenstraat werd afgelopen week een brommer gestolen. Een jon geman uit Soest had hem niet afgeslo ten toen hij een bezoek bracht aan een winkel. Zijn Puch Maxi was verdwenen toen hij terug kwam. Een 16-jarige jongen uit Baarn mist ook zijn brommer na een bezoekje aan Soest. Hij had hem niet afgesloten op de Soesterbergsestraatweg staan. Hij zag twee jongens er met zijn Puch Maxi van door gaan. De rekonstruktie van het gedeelte Ko ninginnelaan tussen het Nieuwerhoek- plein en de Nieuwstraat begint niet half april maar start op dinsdag 2 mei. De re den hiervoor is dat het verkeer in Soest - in verband met de werkzaamheden op de Dalweg en Beukenlaan - met te veel obstakels tegeljk te maken krijgt. Bij een diefstal in een woning aan de Varenstraat werd door dieven een groot aantal sieraden en een racefiets buitge maakt. De dief had zich via de garage deur toegang tot de woning verschaft. Later werd de racefiets elders terugge vonden. Vorige week donderdag zocht een 56- jarige vrouw uit Anna Palowna met de auto de weg door Soest. Zij kwam over de Kerkstraat aanrijden richting Amersfoort en zag bij het zoeken naar de juiste afslag het rode stoplicht bij de Soesterbergsestraat over het hoofd. Haar tegenligger, een 22-jarige jonge man uit Deventer reed door het groene licht en kon haar auto niet meer ontwij ken. Gelukkig voor beiden waren alleen hun beide auto's flink beschadigd en kwamen zij er ongedeerd van af. Voor een 83-jarige inwoonster van Soest liep het leuke weerzien met een kennis minder leuk af. De vrouw reed over de Burg. Grothestraat en zag bij een bushalte aldaar een bekende staan. Ze stuurde de auto in de richting van de kennis om haar in te laten stappen. He laas trapte ze in plaats van op de rem op het gaspedaal. In volle vaart snelde zij op het bushokje af en na er dwars door heen te zijn gereden kwam ze tot stil stand tegen een boom. De auto moest worden weggesleept en mevrouw werd met knieletsel naar Zonnegloren ge bracht. dé parketspecialist in Midden-Nederland b Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m! SHOWRUIMTE

Soester Courant | 1990 | | pagina 3