Oacl ion buis buurn □YNAX Ë'tmMr /aK ié voor je geld 3raag 3udapest A/enen computer/ 3999r REIZEN VNTEN- ORGERS Afsluiting Gemar Kras maar raak actie Soest 50 jaar geleden Soesterbergse- ijn 3. ÏRDIENEN? vallers. FONDS REN. ids vraagt: uw aandacht: voor Uw ATARI PC dealer: ATARI PC 3 ATARI PC 4 Rabobank speelt in op rentedaling Nieuwe voorzitter voor Commissie Minderheden Unieke reis naar het Oostblok Foto- en videoapparatuur, alle fotografie Binnenbrandje 19 april 1940 PAGINA 4 BUDAPEST BUSREIZEN op de woensdag- g een uurtje over? Soester Courant i wij: Inlichtingen tel. 14152 i/an Weedestraat 227 ;rdduizend mensen A, zoals astma of zoveel dodelijke n afdoende behan- il helpen... veel geld nodig, collecteren? Meldt adres. 14 11 26 WOENSDAG 18 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bouwzaken De burgemeester maèkt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woon/winkel huis, Rembrandtlaan 18; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het uitbreiden van een woonhuis, Em- malaan 3; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeningl het plaatsen van een buitentrap en het intern veranderen van een woonhuis, Burg. Grothestraat 4; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het herbouwen van een garage/ber ging en het bouwen van een carport, Wieksloterweg OZ 73; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het wijzigen van een verleende ver gunning voor het bouwen van een woonhuis op het perceel Veenzoom 3 voor wat betreft het opschuiven van het bouwvlak met 4 meter richting Veen- zoom; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) het uitbreiden van een repetitieruim te, Rembrandtlaan 9. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 19 april 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Informatiemarkt bestrijding overlast hondepoep Soesterberg Op dinsdag 24 april a.s. zal in het Dorpshuis van Soesterberg een infor matiemarkt worden gehouden over de bestrijding van de overlast door honde poep. In de vorm van een vrije "inloop" kan men zich in de hal van het Dorps huis, 's middags tussen 16.00 uur en 18.00 uur en 's avonds tussen 19.00 uur en 21.00 uur op tekeningen met toelich ting verdiepen in de voorgestelde maat regelen. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Zo worden gebieden aangewezen die verboden worden voor honden en zgn. uitlaatterreinen en -routes. Ter overbrugging van grotere afstanden zullen op enkele plaatsen uit- laat-zandstroken worden aangelegd. Wanneer men voorstellen heeft die tot verandering en of verbetering van het plan zullen leiden, kan men gebruik maken van een inspraakformulier. De ze kunnen dezelfde middag of avond ingeleverd worden. Later inleveren tot uiterlijk 1 mei a.s. bij de dependance Publiekszaken in Soesterberg of toe zenden naar de Gemeente Soest is ook mogelijk. Bij de "stands" bent u ook welkom voor het verkrijgen van informatie over het houden van huisdieren. Openbare commissievergadering Dinsdag 24 april Commissie Ouderenbeleid agenda o.a.: advies inzake volkshuis vestingsnota 1990; advies inzake ver pleeghuissituatie Soest/Baarn. De vergadering begint om 09.45 uur v.m. en wordt gehouden in de depen dance achter het gemeentehuis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie ken baar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet lan ger dan 30 minuten. In het gemeentelijke INFOrmatiecen- trum kan men de stukken van de com missie inzien. N.B. Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden behan deld, is het verstandig om eerst het ge meentelijk INFOrmatiecentrum te bel len (tel. nr. 22555). Groente- Fruit- en Tuinafval prijsvraag In de INFO-krant Soester Groente- en Fruit- en Tuinafval, die onlangs huis- aan-huis is bezorgd, staan een paar vra gen met betrekking tot het GFT-gebeu- ren. Als u nog wilt meedoen aan deze prijsvraag over GFT kunt u tot uiterlijk 20 april uw oplossing insturen naar de gemeente Soest, t.a.v. de afdeling reini ging, Postbus 2000, 3760 CA Soest of brengen naar het gemeentelijk INFOr matiecentrum aan de Steenhoffstraat 9a. Onder de goede inzenders worden fan tastische prijzen verloot. De hoofdprijs is een Dames- en Herenfiets ter waarde van f900,- per stuk. Vergeet vooral niet uw naam en adres te vermelden. Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a, Telefoon 02155-22555. Open maandag l.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel, 93665 (24 uurs-service). Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Telefoon 02155 -1 28 74 Alle prijzen inclusief btw MS-DOS compatibel. Computertechniek voor alle toepassingen. 5 vrije slots. Compleet met 30MB harddisk Inclusief monitor monochroom AT-compatibel computer met 80286 processor. Klokfrequentie 16 MHz. Geheugen I MB. Met 60 MB harddisk of 44 MB removable harddisk. Inclusief monitor monochroom VGA Afgelopen 8 weken heeft de Gemar groot uitgepakt, n.1. iedere week wer den ca. 9000 kraskaarten uitgegeven, waarvan 51% aan gratis kruideniers-ar tikelen werden weggegeven. Op woensdag 11 april j.1. werd onder grote belangstelling het eindspel ge speeld met 50 kandidaten, die de afge lopen weken een kraskaart hadden ont vangen met de tekst "Kans op een £D- Speler". Om 18.30 uur waren deze prijswinnaars uitgenodigd op de Paral lelweg 19 om met de zenuwen in de keel deel te nemen aan deze laatste verlo ting. Nadat iedereen een blanco kras kaart van het grote bord had genomen, mochten ze "allemaal tegelijk met het krassen beginnen en zodoende kwamen er.5 prijswinnaars uit, welke met een echte JVC CD-speler met een ;winkel- De CD-prijswinnaars met links Gemar- medewerker A. Smeenk Foto: Goos van der Wilt. waarde van 579,- naar huis konden. Echter, de Gemar zou de Gemar niet zijn om al de overige mensen met lege handen naar huis te sturen. Ook deze troostprijswinnaars konden met een prettig gevoel naar huis gaan. De grootste hypotheekverstrekker van het land, de Rabobank, heeft een uitste kende mogelijkheid om in te spelen op de verwachte verdere daling van de hy potheekrente. Gedurende de afgelopen anderhalfjaar is de hypotheekrente fors gestegen. Op dit moment is er echter een dalende tendens, die naar verwach ting in de komende maanden zal door zetten. De Starthypotheek van de Rabobank is in deze ontwikkeling een uitstekende mogelijkheid om deze rentedaling af te wachten. Gedurende het eerste jaar van de hypotheek heeft de klant de moge lijkheid om kostenloos een keuze te ma ken voor een renteperiode van drie of vijfjaar. Het is ook mogelijk om de ren te variabel te maken of een rentestabiel- hypotheek af te sluiten. In dat eerste jaar, of tot het door de klant gekozen moment van omzetting, staat de rente vast op een bijzonder laag percentage, namelijk vanaf 8,6%. De klant bepaalt zelf het moment van omzetting, mits dit gebeurd binnen ma ximaal één jaar. Mede omdat deze om zetting gratis is, bestaat er voor de klant geen risico en kan men rustig de ont wikkelingen in de rentestand volgen. De heer Hofstede, Hoofd Particulieren van de Rabobank Soest, heeft enkele ja ren terug dit product mede ontwikkeld. Naar zijn mening is dit een uitstekend moment om voor deze hypotheekvorm te kiezen, omdat de dalende tendens in de rente hier alle aanleiding toe geeft. De hypotheekadviseurs van de Rabo bank leggen deze hypotheek graag uit en zij kunnen - vrijblijvend - de exacte netto-maandlasten voorrekenen. De Rabobankorganisaue neen lande lijk ruim 25% van de hypotheekmarkt in handen en is daardoor veruit de grootste marktpartij. Het marktaandeel van de Rabobank Soest is ook ruim schoots 25% en dit wordt mede bereikt door de werkwijze van de bank. Een vakkundige advisering wordt gekop peld aan een snelle en duidelijke offer te. Daarnaast wordt rekening gehouden met de individuele wensen van de klant, want een hypotheek is maatwerk en geen confectie volgens de heer Hofste de. Vanaf 1 mei krijgen alle adviesorganen een onafhankelijke voorzitter. Voor de Commissie Minderheden is hiertoe door het gemeentebestuur benaderd de Soester Dick Stroband. Hij heeft ooit gewerkt bij het Nederlands Centrum Buitenlanders (NCB) en werkt mo menteel bij een ministerie in Den Haag. De leden van de Commissie Minderhe den bespreken met hun achterban nog het mogelijke voorzitterschap van de heer Stroband. Zij kunnen uiteraard ook zelf een kandidaat naar voren schuiven. Op 9 mei houdt de Commis sie Minderheden een extra vergadering over de nieuwe voorzitter en wordt kennisgemaakt met de heer Stroband en eventuele andere kandidaten. Nelleke Streefkerk De laatste vergadering van de Commis sie Minderheden de vorige week werd voorgezeten door Nelleke Streefkerk, adjunct-direkteur van Trema '87, die wethouder Frans Kingma (PvdA) ver ving. Zij werd geconfronteerd met het verzoek van de Turkse Vereniging MGT/WBV die een subsidiever zoek heeft ingediend en het verzoek voortaan de notulen toegestuurd te krijgen van de Commissie. Niemand van de aanwezigen kent deze vereni ging, waar een onderzoek naar wordt ingesteld. Opnieuw werd vervolgens de wens geuit de Turkse TV-zender te mogen ontvangen op de Soester kabel. Opge merkt werd dat het Turks Comité nog steeds de subsidiegelden over 1990 niet heeft ontvangen. Zij moeten nu zelf de gemaakte kosten voorschieten. INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEÉN NIEUWSTRAAT18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 Speciaal voor reizigers uit deze regio heeft de Rabobank een unieke reis naar het Oostblok georganiseerd. In samen werking met de OAD uit Holten is een afwisselend programma samengesteld. Het wordt een reis vol hoogtepunten met bezoeken aan Praag, Budapest en Wenen. Het bijzondere aan deze reis is dat een reisbegeleider van de Rabo bank de reizigers zal vergezellen. Daar naast stappen de deelnemers meteen in een luxe Comfort Class Bus. Men hoeft dus niet meer over te stappen, maar gaat linea recta naar de eerste over nachtingsplaats. Praag, Budapest en Wenen waren eeu wenlang het kloppend hart van Europa. Ooit wreed uit elkaar gescheurd, komt nu de toenadering weer op gang. Veel van de sfeer van het Europa van vroe ger is blijven hangen. De Rabobank en de OAD bieden nu de mogelijkheid om deze drie imposante steden in één reis te bezoeken. Praag de gouden stad, intiem gelegen aan de Moldau, ademt een sfeer van vervlogen tijden. Maar het is ook een stad van het heden, met schitterende gebouwen, parken en winkelstraten. Een stad waar heden en verleden sa menvloeien. Budapest is een majestueuze stad aan de Donau. De stad bestaat uit twee de len, Buda en Pest, die door de Donau gescheiden worden. De beide stadsde len hebben ieder een geheel eigen sfeer. Budapest wordt vaak het Parijs van Oost-Europa genoemd. Wenen is een romantische stad en ba kermat van de Europese muziekcul tuur. U kunt daar kennis mee maken en tevens vertoeven op een van de vele im posante pleinen die de stad rijk is. De Rabobank en de OAD hebben een jarenlange ervaring in deze landen en zijn daardoor in staat om de reiziger een afwisselend programma aan te bieden. Een programma waarin ook veel infor matie over actuele ontwikkelingen ge geven zal worden. Een reis dus, waarin glasnost en perestrojka aèn den lijve on dervonden kunnen worden en waarin ook ruimschoots wordt teruggeblikt naar een (ver) verleden. De Rabobankorganisatie heeft lande lijk het grootste marktaandeel in de rei- zenverkoop en heeft in de loop der ja ren veel ervaring opgebouwd. De bank staat samen met de OAD borg voor een perfect uitgevoerde reis. De reis duurt 12 dagen en kost op basis van halfpension slechts 1.495,-. De vertrekdatum is maandag 9 juli. Voor boekingen en informatie kan men terecht bij de Rabobanken in Soest. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant MINOLTA Intelligent Autofocus Systeem Intelligent Belichtings Systeem Creatief Chip Kaart Systeem Sluitertijden tot 1/8000S Multi-opname mogelijkheid Flits-kabel contact DX-geheugen High-eyepoint zoeker Etc. Een nieuwe dimensie in intelligente veelzijdigheid Van Weedestraat 85 - 3761 CD Soest - Telefoon 02155-13917 A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: adviseurs in...N r tiypotheXerr voïigoedü»vnonttèTi\ A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in hypotheken, vastgoed en assurantiën Om objectief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Van Weedestraat 2-kamer appartement met balkon op de tweede verdieping van hel ge bouw. Dit appartement is voorzien van een lift, berging en een groot ei gen parkeerterrein Ind.: woonka mer, half-open keuken met inbouw- apparatuur, slaapkamer, grote bad kamer met douche, wastafel en tollet. Natuurlijk is dit appartement voor zien van dubbele beglazing en ook van een eigen c.v.-installatie. Gevraagde koopsom f 117.500,-. SOEST Laanstraat Vrijstaand woonhuis mei grote tuin en geheel ondetkelderde kantoor ruimte (2 x 50 m2). Ind.: entree, luxe keuken met in- bouwapparatuur, badkamer met lig bad, woonkamer met aangrenzende eethoek (open haard/plavuizen- vloer), serre. Verdieping: overloop, 3 slaapkamers, vliering met trap. Zo wel het woonhuis als de kantoorruimte zijn voorzien van c v. Gevraagde koopsom f 249.000,-. Soest, Rubenslaan. 3-kamer (v/h 4-kamer) appartement op de 2e etage van gerenoveerd flatgebouw. Gevraagde koopsom f 75.000,-. Soest, Koninginnelaan. Hallvrijstaand woonhuis met grote garage en riante tuin. Totale opp. perceel 388 m2. Gevraagde koopsom f 279.000,-. Soest, Leeuwerikweg. Moderne middenwoning met berging en c.v. Gevraagde koopsom f 169.000,-. Baarn, Wijkamplaan. Goed onderhouden middenwoning mei schuurtje, berging en zonnige binnenplaats op het zuiden. Gevraagde koopsom f 145.000,- Soest, Burg. Grothestraat. Te huur kantoorruimte, ca 50 m2. Huurprijs f 800,- per maand. Incl gas, wa- ler, electricileit en stoffering. Bij een bewoner aan de Kerkdwars- straat ontstond tijdens zijn afwezigheid een fikse brand. De bewoner had een handdoek over de gevelkachel gehan gen en was de deur uitgegaan. De hand doek heeft vlam gevat. De brandweer kwam met twee auto's en had het vuur snel onder controle. De brandende handdoek heeft voor 15.000 gulden schade aangericht in de keuken. Het huis van de buren liep rookschade op. Rijden onder invloed Zondagnacht werd op de Clemens- straat een 40-jarige Soester staande ge houden. De man bleek te diep in het glaasje gekeken te hebben en kreeg een rijverbod van drie uur. De politie volg de ook een auto die slingerend via de Koningsweg en de Ossendam naar de Oude Utrechtseweg reed. Daar hield de politie de man, een 25-jarige Hagenaar, staande. Deze man kreeg een rijverbod van vier uur. Stotteren Wie wel eens van nabij een stotteraar heeft meegemaakt, kan zich eenigerma- te een denkbeeld vormen van het leed van zulk een gebrekkige. Want waar in ander-opzicht-misdeelden althans de spraak tot hunne beschikking hebben, om zich te verweren tegen meedoogenlooze spotters, daar staat de stotteraar weerloos. Gelukkig bestaat voor den stotteraar de mogelijkheid, van zijn kwaal te wor den genezen, zoo hij zich onder bekwame leiding stelt. Dit is tenminste iets, dat hij vóór heeft op de in-ander-opzicht-gebrekkigen, die veelal niet te her stellen zijn. Aangezien zoowel physieke als psychische afwijkingen oorzaak kunnen zijn van het euvel, zal de behandeling van den eeneri patiënt eenigszins afwijken van die van den ander; in het eerste geval zal de therapie erop gericht moeten zijn, de techniek der spraak te verbeteren, in het laatste zal zij zich moeten richten óp de losmaking van innerlijke remmen; in den regel op beide. Stotteren is een spastisch verschijnsel, een verschijnsel van spierkamp. Vaak is 't te wijten aan onevenredigheid in het tempo van denken en spreken. In het eene geval denkt de stotteraar te snel en werken zijn spreekorganen niet vlug genoeg om zijne gedachten bij te houden, in het andere geval denkt hij te lang zaam en loopen zijne spreekorganen op zijn gedachten vooruit. Deze oneven redigheid tusschen zijn gedachten en zijn uitingen maakt den stotteraar ze nuwachtig en veroorzaakt veelal dien eigenaardigen kramptoestand van de spraakbewegingsspieren, die den patiënt de zonderlinge grimassen doet ma ken, zooals het vertrekken van het gelaat, het fronsen der wenkbrauwen, het draaien met de oogen, het knikken met het hoofd, het schokken met het ge- heele lichaam en zelfs slaan met de handen en stampen met de voeten. Vaak ontstaat het stotteren op jeugdigen leeftijd. Wanneer er dan thuis en op school niet voldoende aandacht aan wordt gewijd, dan wordt deze manier van spreken het kind zóó eigen, dat het er later niet meer af kan komen. Vooral bij de tegenwoordige leerlingenschaal is het voorden onderwijzer haast ondoen lijk, zijne volle aandacht te wijden aan dien ongelukkigen enkeling, die door zulk een ernstig spraakgebrek wordt gehandicapt. Noodzakelijk is het niette min, dat de onderwijzers, vooral in de lage klassen, letten op eene zuivere uit spraak der klinkers en eene scherpe articulatie der medeklinkers, terwijl ook het nauwkeurig ademhalen bij de leestekens de aandacht moet hebben. Een en ander taak van den klasse-onderwijzer in de bescherming van de stot teraar opdat deze niet het mikpunt worde van de plagerijen van zijne klasge nootjes. Heeft de bestrijding van het stotteren in de jeugd niet voldoende resultaat op geleverd, dan zal de stotteraar, om heil te vinden voor zijn gebrek, zich moeten stellen onder leiding van een spraakleeraar-psycholoog of van een psycholo- giespraakleeraar. Deze zal, met eindeloos geduld, den patiënt, zoo mogelijk in den aanvang dagelijks, moeten onderwijzen. Dit onderwijs bestaat uit verschillende onderdeelen. In de eerste plaats zal de patiënt dagelijks eenvoudige kamergymnastische oefeningen moeten maken. Inspannende sport evenwel is voor den stotteraar verboden. In de tweede plaats moeten geregeld ademoefeningen worden gemaakt, want de evenredi ge luchtverdeeling is een van de meest gewichtige elementen van het herstel. De zoogenaamde "wilde lucht" die sommige stotteraars uitstooten met een geweld, alsof hunne keel de uitlaat is van een stoommachine, heeft ademnood tengevolge, waardoor benauwdheid, beklemming en verwarring ontstaan. Voorts moeten geregeld spreekoefeningen worden gemaakt; medeklinkers zoowel als klinkers moeten letter voor letter onder handen genomen worden. Daarbij moet den leerlingpatiënt worden duidelijk gemaakte hoe de letters worden gevormd. Daar stotteraars in den regel wel kunnen zingen, kan het zijn nut hebben, van de zangstem uit de spreekstem op te bouwen. De onder wijzer moet dan den centralen toon in de stem opzoeken en op dien toon be ginnen met de allereenvoudigste, rhythmische oefeningen als lalalaL.lala- la.Jalala. Later volgen andere klinkers en medeklinkers in de meest onder scheiden samenvoegingen. Bij het uitspreken van woorden en later van zin nen moeten zooveel mogelijk de medeklinkers ondergeschikt worden ge maakt aan de klinkers, zoodat de toon ononderbroken voortgang kan heb ben, zonder bij eiken medeklinker te worden gestuit. Juist deze onderbrekin gen vormen zo vaak een struikelblok. De meeste stotteraars hebben de nei ging de klanken nagenoeg dood te drukken tusschen de medeklinkers; vaak, uit zenuwachtigheid, geven zij zoo weinig mogelijk geluid, sommigen zelfs gaan over tot fluiteren. Ik tracht mijn leerlingen bij te brengen, een zin te be schouwen als eene ketting, waarvan de klinkers (de klanken alzoo) den draad vormen, waarlangs de medeklinkers als kraaltjes worden opgeschoven. Een punt van belang vormt voorts de ontspanning der spieren, hoofdzakelijk van die spieren, welke met de spraak verband houden. Behalve al deze technische moeilijkheden, die een onuitputtelijk geduld ver- eischen, zoowel van leeraar leerares als van den leerling, zijn er nog de psychi sche gevoeligheden van den laatste, waarmede de eersten rekening moet hou den. Zoo mag de leeraar nooit blijk geven van ongeduld, hoe vaak de leerling ook in dezelfde fout vervalt. Hij moet den leerling er voortdurend aan herin neren langzaam en rustig te spreken, na eerst diep te hebben ingeademd en na kalm te hebben nagedacht over hetgeen hij zeggen zal. Voorts moet de hou ding der leeraar rustig, vertrouwenwekkend zijn, de leeraar moet zijn patiënt voortdurend aanmoedigen. Elke overwinning moet als het ware worden uit gebuit, om bij den patiënt het zelfvertrouwen te wekken en aan te kweeken en den wil te sterken. Er moet van den leeraar een sterke suggestie uitgaan op den patiënt. Zéér gunstig kan het werken deze suggestie bovendien te onder steunen door autosuggestie. Naarmate de patiënt meer kleine overwinningen krijgt te boeken zoowel wat betreft zijne vorderingen in het spreken als die in de bestrijding van zijn inner lijke bleuheid, zal zijn zelfvertrouwen groeien. Is dit eenmaal het geval, dan gaat hij vaak met reuzenschreden vooruit. De behandeling van den stotteraar is dus, zoowel voor leeraar als patiënt, een werk van eindeloos geduld, maar tevens iets, dat zoowel den een als den ander groote voldoening schenkt. Het losmaken van de tong, het vrijmaken van den spraak, beteekent voor den stotteraar tevens de bevrijding van diens geest uit de kluisters der gebondenheid en uit den kerker van afzondering en eenzel vigheid, ja menschschuwheid. En zulk een doel is waarlijk wel een offer van tijd, geduld en moeite waard.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5