I fLdfir artiöhoch Schitterende expositie in Museum Oud Soest over verdwenen Soester pracht V i Aktiviteiten in Mayindra Jonge kunstenaars exposeren in café De Oase Tientallen dia's in C-drie Tentoonstelling van monumenten uit Tweede Wereldoorlog Bevrijdingsconcert 5 mei Volksuniversiteit Soest/Soesterberg nieuwe cursussen De zwarte Koets Spullenhulp Collectezaken collectief weer op de planken Groot feest op de kinderboerderij op Koninginnedag Expositie in Artishock vanaf 2 mei De nieuwe wereld van Eric Prinsen Bingo in de Vangrail Grote rommelmarkt van Jeugdzorg Postzegel- en muntenbeurs Filmhuis: Biecht Blues Night: Het Vischpaleys Kunstmarkt Artishock Voorjaarsruilbeurs 1990 WO Mil Ko WOENSDAG 25 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14 Cultureel Creatief Centrum Verkoopexpositie Nog tot eind deze week is de expositie van onze cursisten zeefdrukken te be zichtigen. De werkstukken zijn ook te koop, soms inclusief, soms exclusief lijst. Er zijn echt juweeltjes bij, die uit blinken door vakmanschap en goed ge troffen onderwerpen. Olaf Casander heeft er een gemaakt van 18 verschillen de kleuren. Een aantal zeefdrukken werden gemaakt met de zogenaamde fotografische techniek. De onderwer pen zijn heel divers. Om een indruk te geven: tulp, kleine molen, berggeiten, bril, vierkant afgerond, anderhalve eeuw spoorwegen, signpost, mijn zusje en ik, enz. Wie al lange tijd dacht eens iets moois aan zijn want te willen zien voor niet al te veel geld kan zeker eens kijken op de ze verkoopexpositie in het Witte Café. De zwarte koets Een tragische komedie in drie bedrij ven. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het Gespecialiseerd Jeugd en Volwassenen Werk in Utrecht (GJVW) is een uniek project op touw gezet. Een tragische komedie in drie bedrijven, uit gevoerd door cursisten van het Educa tief Centrum Amersfoort. De cursisten hebben aan het project van het begin tot het eind meegewerkt. Het eijnd is nu in zicht. Na maanden van hard werken kan de productie voor het voetlicht komen. Er zijn twee data in Soest gekozen, vrij dag 27 april en zaterdag 28 april. De cursisten, licht verstandelijk gehan dicapt zoals dat heet, hebben heel erg hun best gedaan op dit toneelstuk. Het zou voor hen dan ook fijn zijn om voor een volle zaal te spelen. De voorstellin gen beginnen om 20.00 uur en de toe gang bedraagt 10 gulden. Reserveren is mogelijk bij C-drie. Oorlogsmonumenten Binnenkort herdenkt Nederland de Tweede Wereldoorlog, die vijftig jaar geleden is begonnen. Rond vier en vijf mei worden vele bijeenkomsten, dien sten en feesten georganiseerd. Ook in Soest wordt op verschillende wijze ui ting gegeven aan verdriet of vreugde over gebeurtenissen die zo'n stempel hebben gedrukt op onze samenleving. C-drie wil vanuit een kunstzinnige in valshoek aandacht besteden aan de ko mende herdenking. Verboden muziek In 1938 organiseerde het Derde Rijk een expositie "entartete musik". "Ont aard werden daar genoemd het zogehe ten 'cultuurbolsjewisme' de 'atonale chaos' en 'het Joodse internationalis me', die de 'reine Duitse muziek ver troebelen'. Over 'entartete musik' is een boekje geschreven, een uitgave van het LOKV, als toelichting op een tentoon stelling in 1988 die een reconstructie was van die in 1938. Wordt verwacht: april: expositie cursisten zeefdrukken 27 april: 'De zwarte koets' een tragische komedie 28 april: idem 3 mei: lezing 'keramiek' door Angela de Jong 5 mei: C-drie gesloten 19 mei: 'De weermachine' uitvoering kindermusical 20 mei: idem Henny Ligterink start 10 mei haar Sa- cred Dance-kursus. In 10 avonden zal zij nu leren hoe met elkaar een reidans te dansen. De Bachbloem remedie-kursus begint 19 mei. Roos Vile behandelt uitgebreid de 38 bloesemremedies van Dr. Ed- ward Bach in 7 kursusdagen. Het is de meeste veelomvattende en eenvoudige wijze van genezen, zonder chemische en/of verslavende middelen. Bij deze wijze van genezen wordt niet gekeken naar ziekte of ziekteverschijnselen, wel naar de gemoedstoestand van de per soon. Belangstellenden dienen zich (ruim) van te voren van te melden. Mayindra, Kerkstraat 3-5, tel. 25599. Werk van jonge kunstenaars uit de ge hele wereld is op zaterdag 28 april te zien in café De Oase op de Koninginne- laan 42 in Soest. De vooral uit Europa en Azië afkomstige olieverfschilderijen zijn figuratief en in romantische stijl. Het gaat onder andere om landschap pen, zeegezichten, bloemen, stillevens en dorpsgezichten. De kunstenaars hebben hun werk ondergebracht in een reizende expositie onder de naam Arto- prent. Het onlangs heropende café De Oase wil hiermee de aanzet geven tot een se rie van culturele activiteiten met een in ternationaal tintje. De expositie is ge opend van 10.00 - 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Als op 4 mei om 20.00 uur de slachtof fers van de Tweede Wereldoorlog wor den herdacht, toont de televisie meest al beelden van de Waalsdorpervlakte. Deze plaats is een monument dat be staat uit drie eenvoudige kruisen en een klok. Een ander zeer bekend monument is het nationale monument op de Dam in Amsterdam. Het bestaat uit een los staande zuil van 22 meter hoog, ge plaatst op een vierkant voetstuk. Achter de zuil bevindt zich een halfronde muur met een tekst van A. Roland Holst. Op het voetstuk staan vier figuren, die het verzet en de vrede en bevrijding symbo liseren. Voor het monument zijn twee leeuwen geplaatst. Deze en nog achttien andere monu menten zijn te zien op dia's die perma nent in cultureel centrum C-drie te zien zijn. Het is een selectie uit de vele mo numenten die sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog zijn opgericht. Vele beeldende kunstenaars hebben de moeilijke opdracht gekregen van hun stad of dorp om een monument te ont werpen. Moeilijk, omdat er uitdrukking gegeven moest worden aan collectieve gevoelens en tevens omdat er een mo nument ontworpen moest worden dat als oorlogsmonument of gedenkteken voor de vrede herkenbaar was. De dia serie maakt duidelijk hoe zij zich van hun taak hebben gekweten. De samen stellers van de serie hebben geprobeerd specifieke kenmerken en categorieën vast te stellen. Hoewel rond 4 en 5 mei vele bijeenkomsten, diensten en feesten georganiseerd worden, besteedt C-drie vanuit een kunstzinnige invalshoek aandacht aan de komende herdenking. Indien u belangstelling heeft voor deze dia-serie, dan kunt u gewoon eens langs komen. Verboden muziek In het kader van de Düsseldorfer Reichsmusiktage, een muziekfestival dat bedoeld was als propaganda van het Nationaal Socialisme, werd een ten toonstelling georganiseerd: "Entartete Musik". Met 'ontaarde muziek' werden het zogenoemde 'cultuurbolsjewisme', 'de atonale chaos' en 'het Joodse inter nationalisme' bedoeld, die de 'reine Duitse muziek vertroebelden'. Over verboden muziek is een boekje verschenen als toelichting op een recon structie van de tentoonstelling 'Entarte te Musik' in '88. Het boekje is ook los van de tentoonstelling een waardevol document. Het bestaat uit twee delen en is geïllustreerd met veel foto's, teke ningetjes en karikaturen. Het eerste deel behandelt de voorgeschiedenis van de oorspronkelijke tentoonstelling, mu ziek en ras, Duitse muziek, het nazi-ide aal, slachtoffers van het Nationaal So cialisme en het verzet. In het tweede deel van het boekje komt de Neder landse muziek tijdens de bezetting aan de orde. Het boek is geschreven door Tine Nouwen en ligt ter inzage in C-drie. Met de sprankelende ouverture "The Gadfly" van Dimitri Shostakovich zul len het Soester Muziekgezelschap (SMG) en het Hilversumse harmonie orkest "Symforkana" het traditionele 5 mei Concert openen. De Russische componist Shostakovich schreef dit werk in 1955 voor de gelijknamige film, die ging over de strijd van een Italiaanse verzetsstrijder tegen de Oostenrijkse bezetters van zijn land in de vorige eeuw. Dit jaar herdenken wij in Nederland dat wij 50 jaar geleden betrokken raakten bij de Tweede Wereldoorlog en dat het 45 jaar geleden is dat ons land werd be vrijd. Het Soester Muziekgezelschap probeert in de programmering van zijn bevrijdingsconcerten aandacht te schenken aan de muziek van de bevrij ders van Nederland. Het spreekt daar om vanzelf dat er ook dit jaar weer mu ziek op het programma staat die in de naoorlogse jaren in Nederland bijzon der populair was. Na vijfjaar Duitse be zetting had Nederland op het gebied van de lichte muziek wel wat in te halen. Bovendien hadden de mensen na vijf donkere jaren wel behoefte aan wat vrolijks. Geen wonder dus dat de dans muziek van bandleiders als Glen Miller populair was. De combinatie van het SMG en "Symforkana" staat garant voor een swingende uitvoering van de ze muziek. Het concert wordt gegeven op zaterdag 5 mei in "De Vijverhof'. Het begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Het geheel staat onder leiding van dirigent Hildo Flierman. Wie zijn horizon verbreden of zijn alge mene ontwikkeling op peil wil houden, of leuk en gezellig creatief aan de gang of misschien juist weer heel praktisch aan de gang wil kan bij de Volksuniver siteit Soest/Soesterberg heel goed te recht. Zij zijn al maanden druk in de weer om een gevarieerd, interessant en zo breed mogelijk cursuspakket aan te kunnen bieden. Na de zomervakantie, die in deze regio laat valt, willen ze daarmee van start gaan. Naast bekende, vertrouwde cursussen zoals b.v. talencurcussen, Nederlands, Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans, Ivriet (modern Hebreeuws), Indone sisch, dit jaar ook de talen nieuw Grieks en Russisch. Wie van kaarten houdtmaar nog niet of nog niet goed genoeg kan bridgen, kan hier een cursus volgen. Ook Yoga, Homeopathie, praktische psychologie en geheugentraining staan weer op het programma. Maar ook beleggen, stam boomonderzoek ofwel genealogie en kunstgeschiedenis zijn weer oude ver trouwde cursussen die terugkeren. Van de praktische cursussen keren o.a. pech onderweg, de personal computer en werken met leer terug. Maar de Volksuniversiteit zou de Volksuniversiteit niet zijn als zij niet met een groot scala nieuwe cursussen en lezingen kwam. Zo zijn o.a. toevoegd voor het nieuwe cursusjaar de cursus sen Russisch, Grieks, de monstratieko- ken in de magnetron, Pergamano (werken met perkamentpapier) Hyper ventilatie, boekbinder soft furnishing, kerstkaarten maken en gordon therapie (effectief omgaan met kinderen). Ook zijn er een aantal zeer interessante lezingen over Oost Europa, India en de Eiffeltoren gezien door het oog van de kunstenaar. De folder kan men ongeveer in augus tus in de brievenbus verwachten. Wie al eerder iets wil weten of zich wil laten in schrijven, kan langskomen op het kan toor van de Volksuniversiteit. Kerk plein 1. Het kantoor is geopend op maandag van 10.00 - 12.30 uur en op donderdag van 10.00 - 13.30 uur, tij dens schoolvakanties gesloten. Of men kan bellen, tel. 22195. Op dit moment is er in Museum Oud Soest een schitterende fototentoonstel ling te bezichtigen met als onderwerp de verdwenen mooie plekjes in Soest. Een verzameling oude foto's van verdwenen boerderijen, landschappen, de Eng zo als hij nog in het geheugen van de oudere bewoners van Soest gegrift staat, Paleis Soestdijk en de kerkebuurt. Een serie foto's over voorname Soester families en boerengezinnen. Voorzitter Van den Dijssel van Mu seum Oud Soest opende vrijdagmiddag de tentoonstelling, naar eigen zeggen Een tragische komedie in drie bedrijven Mevrouw Matthews, eigenares van een prachtig kasteel, ontvangt op haar ver jaardag zeven gasten. Deze doen mee aan een wedstrijd met als hoofdprijs een Zwarte Koets met vier Zwarte Paarden. Het bedienend personeel volgt al strui kelend en fluitspelend de gebeurtenis sen op de voet.Tijdens het gekostu meerde bal treedt robot Frankie op als gastheer. Maar... Moord? Brand? Hek serij.. niets blijft ze bespaard. Wie en wat zit hier achter??? Lukt het inspekteur Dingel alias 'De Dichter', zijnde een artiest incognito, om deze raadsels te ontrafelen??? Kom kijken, zoek mee naar de oplossing en ga mee in deze wereld van diepe tragiek, vernietigende en ravenzwarte magie. C-drie, 27 april, aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 10 gulden. De voorzitter van Museum Oud Soest, de heer Van den Deijssel, leidt de eerste bezoekster van de tentoonstelling, VVD-raadslid Neks Blommers rond. zonder toeters of bellen. "Ik doe zome- teen gewoon de deur open en daarmee is de tentoonstelling geopend,aldus de voorzitter. Hij zei blij te zijn met deze tentoonstelling. "Je hart gaat toch open als je de Eng en de Melm ziet, de schepen met zand. Dat zie je toch liever dan dit, zei de voorzitter terwijl hij een foto van de flats op de Soester Eng liet zien. De fototentoonstelling is te zien in Mu seum Oud Soest de komende weken in de weekends en op koninginnedag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdag 19.00-21.00 uur Zaterdag 11.00-14.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Het publiek krijgt ze nog veel te weinig te zien, maar af en toe, als het voor een goed doel is, klimmen ze wel weer eens op de planken. De Soester cabaret groep "Het Collectezakken Collec tief" treedt morgenavond, donderdag 26 april, op in theater De Speeldoos in Baarn. De opbrengst gaat naar de actie "Laat ze verder leven". Het Collectezakken Collectief bestaat al sinds de jaren '70, tot voor kort onder de naam "Klungelcabaret". De groep trad op voor kerkelijke activiteiten, waar ook de program mam's op werden gericht. Die doelgroep wilden ze ook in hun nieuwe naam tot uiting brengen, toen de voormalige klungels hun oude naam niet meer toepasselijk vonden. De laatste jaren was het wat stil rond de groep, maar op dit moment is de animo weer aanwezig om wat meer tijd te be steden aan schrijven en optreden. Als ze optreden is de waardering in ieder ge val groot. Zo speelden ze in maart nog twee keer voor een uitverkochte Em- makerk. De opbrengst van dat pro gramma. dat de naam "Pas op, Nat!" 'i droeg, was voor het schilderwerk van die kerk. Morgen in De Speeldoos staat de groep voor het eerste in een echt theater. "En daar zijn ze best wel een beetje zenuw achtig voor", zegt Ab Faas. Van die ze nuwen zal, als het morgen zover is, bij de bijna 20-jaar oude groep vast niet veel te zien zijn. Naast het Collectezakken Collectief treedt morgen het Utrechtse gezelschap Intermezzo op. Intermezzo is een vo caal herenquintet, dat echter zo'n enor me show opzet, dat de organisatie deze groep met een gerust hart naast een ca baretgezelschap durfde te zetten. De opbrengst is, zoals gezegd, voor de actie "Laat ze verder leven". Het optre den is één van de vele activiteiten die voor de jonge Soesters Ellen en Robert een hart-longtransplantatie moeten be kostigen. Beide groepen werken hier volledig belangeloos aan mee. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 15 gulden en zijn te be stellen bij Gert van Reenen, tel. 02154- 17412. Alweer voor de 8e keer organiseert de kinderboerderij "De Vrije Teugel" een groots feest op de feestdag van onze ko ningin. En iedereen weet inmiddels dat het een echt groot feest is. Voor ieder een, maar met name voor de kinderen. Er is veel te doen en te zien. Kortom, er is zeker voor elck wat wilsch. De kinderboerderij biedt 40 activitei ten. Een greep uit deze hoeveelheid: Wie blijft het langst op de rodeostier zitten? Deze mechanische stier kan alle kanten op bewegen en werpt de berijder er zo af. Wie het beste de stier de baas is, krijgt een prachtige prijs. Er zijn twee koeien en die zijn veel vriendelijker dan de stier. Als je de koeien melkt, geven ze namelijk limo nade! Wie durft een ritje te maken op een echte kameel? Er zijn er deze dag twee waarop veel kinderen en volwassenen een rondje kunnen schommelen. Zo'n kans krijg je zelden! Uiteraard is de waarzegster weer op de kinderboerderij. Zij voorspelt met precisie de toekomst. Het luchtkussen is dit jaar een draak van 10 bij 5 meter. Zijn grote kop is van verre reeds te zien. Vijftien kinderen kunnen tegelijk springen op zijn inge wanden, De wervelwindkast is ook prachtig. Dit is een grote kast waarin een persoon kan staan. Honderden balletjes vliegen om je oren. Probeer in één minuut zo veel mogelijk dezelfde kleuren te pak ken te krijgen. Ook bij dit spel is een prachtige prijs te winnen. Ooit gesjoeld op een sjoelbak van 7,5 meter? Probeer het eens met die grote schijven. Uiteraard kunnen er ook prijzen ge wonnen worden bij het Rad van Avon tuur en het Landenspel. De kinderboerderij heeft er weer alles aan gedaan om een prachtig feest te be denken voor jongen oud. Naast boven staande attracties zijn er nog ruim 30 andere activiteiten te doen. Optredens Ook dit jaar zijn er diverse optredens tijdens het feest. Zo zijn er de hele mid dag twee clowns aanwezig die met de kinderen allerlei grapjes uithalen en met hen zullen optreden. Verder is ge contracteerd Don Charelli. Deze man kan goochelen, maakt dieren van bal lons en heeft nog veel meer verrassin gen in petto. Ook zijn er ieder uur twee poppenkastvoorstellingen. Al deze acts zullen verspreid over het terrein gebeu ren, zodat iedereen ervan kan genieten. Het feest begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Iedereen betaalt bij het hek f 1,50 entree. Het kaartje geeft recht op deelname aan 32 gratis activi teiten. Voor 8 activiteiten wordt een bijdrage gevraagd. Dit kan men betalen met bonnetjes die op het terrein te koop zijn. Voor alle duidelijkheid: kinder boerderij 'De Vrije Teugel' organiseert graag dit feest, maar verdient er niets aan. Dat hoeft voor hen ook niet, maar ze willen wel uit de vele kosten komen. Op het terrein kan men hapjes, drinken, ijs, patat, suikerspin etc. kopen. De be taling geschiedt ook met bonnetjes. De 85 medewerkers van de kinderboerde rij hopen op mooi weer en veel bezoek. Het zal nog geen jaar geleden zijn dat Eric Prinsen een aantal foto's van schil derijen liet zien die opvielen door een opdringerig kleurgebruik. Toen leek het een allegaartje waarvan het nog wel even zou duren voor hij er een persoon lijk stempel op zou kunnen drukken. Niets bleek minder waar. De schilderij en, die vanaf 2 mei in Artishock te zien zijn, stralen een rust uit die je van ie mand van zo'n jonge leeftijd niet ver wacht. Over schijnbaar vervallen en oude mu ren lijken nieuwe vlakken te zijn aange bracht die door strepen tape worden ondersteund. Soms zie je nog een oude band of verweerd stukje doorscheme ren, maar het grootste gedeelte is al heel bedachtzaam afgedekt, zodat je het ge voel hebt een vooruitblik te zien van een toekomstige nieuwe wereld. Na een aantal grove, met zwarte bovenranden getinte werken komt men uiteindelijk aan bij lichte en serene doeken, die die wereld aan de kijker presenteren. Op één na hebben alle schilderijen bin nen de compositie het accent aan de rechterkant. Twee schilderijen lijken 93 Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woensdag middag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 41/m 12 jaar. Kosten: f 1,- (inclusief limonade). Woensdag 25 april - spelmiddag, woensdag 2 mei - instuif gesloten, maar woensdag 9 mei - moederdag surpri se maken. Tiener soos: De tiener soos is er iedere donderdag avond van 19.00 - 20.30 uur voor tie ners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15 jaar. Kosten: f 2,50 (incl. frisdrank) Er is van alles te doen o.a. creatief bezig zijn, spel, koken, etc. Je eigen inbreng is van harte welkom. Kookcursus: Op de kook-cursus van de donderdag middag van 16.00 - 17.30 uur is nog plaats voor enkele kinderen van 9 t/m 12 jaar. Heb je belangstelling, kom er dan bij. Buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. Op de avond van Koninginnedag zal er een extra Oranjebingo worden georga niseerd in buurthuis "De Vangrail". Natuurlijk is er voor iedereen een glaas je Oranjebitter, maar buiten dat is er vooral veel aandacht besteed aan de in koop van de prijzen. De avond begint om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. Op zaterdag 28 april vindt de 20ste rommelmarkt plaats voor het buurt- en clubhuiswerk van Stichting Jeugdzorg te Soest. Zoals altijd wordt de markt ge houden op het terrein van de Vangrail aan de Nachtegaalweg 8c te Soest. De kramen zijn weer voorzien van leu ke, zorgvuldig uitgezochte artikelen. Bijzondere aanbiedingen zijn dit jaar: een heel mooi aanrechtblok met 4 bo- venkastjes; een partij garagezeep, die per pot wordt verkocht; een partij tegeltjes met diverse motie ven; stickers voor poëziealbums e.d., een komplete set is 160 stuks; een grabbelton. Voor echte rommelmarktspotprijzen kunt u op zaterdag 28 april uw slag slaan. Het rommelmarktlegioen staat dan klaar om u van dienst te zijn op deze jaarlijkse, nu al weer de 20ste Soester happening. zelfs een zwiep te hebben meegekregen, zodat zij ietwat ontwricht overkomen. Zodra men de expositie-zaal binnen komt zal men het gevoel hebben naar het licht toe te lopen. Aan het eind staat nog een object dat een gedeelte van een kamer voorstelt. Ook de stoel daarvan is met tape bewerkt, zodat het de men sen niet echt uitnodigt daarop te gaan zitten. Kortom: het verloop en het evenwicht van deze expositie zal de bezoekers daarom zeker niet teleurstellen. De mu zikale opening is woensdag 2 mei om 20.30 uur, gespeeld door het trio Per ron 5B. Voorts te bezichtigen van 6 t/m 20 mei van 14.00 - 17.00 uur. Reeds vele jaren wordt in Zeist maan delijks een postzegel- en muntenbeurs gehouden. Deze beurs is voor veel ver zamelaars uit heel Nederland, door de centrale ligging en de gezellige sfeer, een grote trekpleister geworden en mag rekenen op veel trouwe bezoekers. Zowel de gevorderde als de beginnende verzamelaars slagen er meestal wel in iets te vinden om hun verzameling mee aan te vullen. Immers, er is een groot aanbod van munten en postzegels uit vele landen. Tussen deze ruime sorte ring treft men altijd wel leuke koopjes en voordelige aanbiedingen aan. Voor belangstellenden bestaat de mogelijk heid contacten te leggen met de plaatse lijke filatelistenverenigingen. De eerst volgende beurs zal worden gehouden op zaterdag 5 mei 1990 van 10.00 uur tot 16.00 uur in de kantine van de Zin- zendorf-Mavo, vlak bij het Zeister Slot. Er is daar ook ruime parkeergelegen heid. De organisatoren rekenen weer op gro te belangstelling en hebben bovendien voor elke bezoeker een leuke verrassing De Vereniging Artishock, Steenhoffclraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een biidraec te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per j.ar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 26 april: (Aboeladze: Ik heb geprobeerd een dictatuur te verbeelden die van alle mensen en alle tijden is). Regie: Tengiz Aboeladze USSR 1986, kleur, 155 min. De film maakte destijds vooral indruk om zijn onverbloemde aanklacht tegen het Stalinisme en soortgelijke dictatu ren. Een felle aanklacht in een bijzon dere vorm: satire, parabel, een wonder lijke mengeling van serieuze aangrij pende gebeurtenissen en geestige ab surde voorvallen. De film begint met de begrafenis van Varlam Avaridze, de burgemeester. De volgende ochtend doet de schoondoch ter van de overledene een verbijsteren de ontdekking: Varlams lijk staat recht op tegen een boom-in de tuin. Het lijk wordt gearresteerd, opnieuw begraven en er wordt een hek om het graf ge plaatst. Desondanks staat de dode Var- lam de volgende ochtend wederom in de tuin. Na deze derde ontsnapping wordt de dader van deze lugubere grap gevat. Het blijkt Ketevan Barateli, een vrouw van middelbare leeftijd te zijn. Tijdens de rechtzaak verklaart Ketevan dat Varlam zich tijdens zijn leven heeft misdragen als een beest. Hij verdient het niet in de Georgische aarde te rus ten; begraven is immers vergeten en vergeven. Zij gebruikt het proces dan ook om Varlams wandaden in het openbaar te brengen. In een lange flash-back gaan we terug naar Ketevan's jeugd. Varlam, die eruit zag als een kruising van Hitier, Mussolini en Beria (Stalins politiechef) was toen pas burgemeester. Hij was ook een echte kunstliefhebber en kwam ge regeld over de vloer bij de ouders van Ketevan, de pianiste Nino en de kunst schilder Sandro Barateli. Daar bracht hij graag een opera-aria ten gehore, be geleid door twee slapstickachtige on dergeschikten. Al snel laat Varlam zich van de andere kant zien. Sandro paste bijvoorbeeld niet in zijn systeem en wordt verbannen. Ketevan en haar moeder moesten onderduiken en velen wachtte eenzelfde of erger lot. De film neemt een tragische wending. Wat Varlam verder uithaalde en hoe het proces tegen Ketevan afloopt zal hier niet verklapt worden. Wel, dat haar verhalen de zoon en kleinzoon van Var lam bepaald niet onberoerd laten. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 6,- CJP/6.5-1- pas 5,-. Agenda: do. 3 mei Secret Wedding do. 10 mei Time to live and time to die do. 17 mei Max, Laura, Henk, Willy do. 24 mei Scherzo Furiosa Zaterdag 28 april: Achter de oer-HolIandse naam "Het Vischpaleys" schuilt een sompige bluesband, geformeerd rond bluebitch Mae. Zij brengt met haar band een re pertoire gestoeld op de leest van de Grand Old Blues Ladies zoals daar zijn: Koko Taylor, Denise Lasalle en Betty Wright. De verschillende muzikale achtergron den (bebop, funk, blues, rythm blues) zorgen voor een eigenzinnige aanpak met veel ruimte voor improvisatie. Kortom: Blues met (rugge)graat! Aanvang: 22.00 uur.Entree: leden 2,50; niet-leden 5,00. Op maandag 30 april zullen ongeveer 40 kunstenaars hun werken te koop aanbieden tijdens de jaarlijkse kunst markt van de vereniging Artishock aan de Steenhoffstraat. Het organisatieco mité heeft vooraf het aangebodene op kwaliteit beoordeeld, om daarmee de Kunstmarkt op een verantwoord goed niveau te houden. Naast de Kunstmarkt organiseert de Vereniging tevens weer een aantal bij zondere aktiviteiten. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Opening Kunstmarkt 12.00-17.00 uur: Muziek: The Buga- loos Een gezellig swingende band. Zij tre den gedurende de middag diverse keren op. 12.00-17.00 uur: Straattheater: Fratel- li Fiasco Een duo dat een aantal zotte sketches zal opvoeren, waarin allerlei gekke din gen gebeuren. Voor jong en oud is het een belevenis! 13.00-15.00 uur: Kinderfilms Om de ouders volop de gelegenheid te geven de Kunstmarkt te bekijken zal er voor de kinderen een aantal voorstellin gen in het Filmhuis van Artishock te zien zijn. Leeftijd 4-11 jaar. 10.00-17.00 uur: Expositie Eric Prin sen De officiële opening van deze tentoon stelling zal op 2 mei plaatsvinden. De expositie van schilderijen en een aantal objecten is echter de gehele dag te aan schouwen. 17.00 uur: Sluiting Kunstmarkt Tegelijk met de Kunstmarkt zal het Mu seum Oud Soest haar deuren openen. De traditie van de Vereniging Artishock om op Koninginnedag een Kunstmarkt te organiseren biedt ook dit jaar weer een grote variatie aan schouwspel, klan ken en niet-alledaagse ervaringen. Weer of geen weer, het belooft een feestelijk gebeuren te worden! koninklijke maatschappij TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op 28 april a.s. zal het rond een uur of tien weer aardig druk zijn op de Ge meentekwekerij aan de Molenstraat. Groei en Bloei organiseert dan weer de bekende vooijaarsruilbeurs, waar ge middeld zo'n 100-120 mensen naat toe komen. Naast de mogelijkheid tot het ruilen van planten, waarover straks meer, hebben we ook weer onze vaste gasten": Mevrouw Rita van der Zalm, bekend bloembollenkweekster, met haar assortiment zomerbollen. Ook de heer Cavezzano zal met een speciale meststof, geproduceerd door een soort regemworm ("wormenmest") aanwe zig zijn. De ruilbeurs Het principe van de ruilbeurs is: neem uit uw eigen tuin overtollig plantmate- naal, zaailingen, bollen/knollen, twee jarigen, misschien kruidenplanten, die te groot geworden zijn of een kamer plant die voor rijk nageslacht gezorgd heeft mee, voorzie e.e.a. zoveel moge lijk van naam, kleur, bloeitijd en evt groeihoogte en geef het af. Hierna gaat u op zoek naar plantmateriaal van uw keuze. En dat neemt u mee naar huis. Mocht u vragen hebben: er lopen genoeg tuin- liefhebbers rond om uw vraag te beant woorden! Aan de ruilbeurs zijn geen kosten verbonden! Ook niet-leden kunnen gerust een kijkje komen ne men! Veromc standigi gaat ha breiden gen is Soest dt ging op zing. D: zich de I vering e ligheids De gebi vast, int beglazin houden, beglazin ontwikk blijven, de bedr kingsma Naar oi Henk Lc nemer bouvvkui veis van Veromcc bele dai

Soester Courant | 1990 | | pagina 14