ZÉÉR THUIS IN ENNIS BDU TOUR DE F0RCE 5 MEI 1990 i "op Soest". O O c ester Courant SPORT SPORT Dhr. B. Kok nieuwe klaverjaskampioen! Pijnenburgers presteren goed op marathon Bert van Yelzen en Mart van Hal goed uit de voeten in Rotterdam ATLETIEK Recreatieloop Baarn ATLETIEK Pijnenburg houdt Oranjeloop op Koninginnedag Shot boekt prima resultaten op Gooise Meerkampen jeugd TAFELTENNIS KLAVERJASSEN BILJARTEN Van Veenendaal stoot goed op NK active soorts TEAMÉa NIC VAN DAM Basketballers slaan eerste slag: 92-71 Red Stars zet belangrijke stap in richting promotie Smeeing/BDC voelt zich bestolen HANDBAL BASKETBAL HOCKEY Hockeyers van MHC Soest op Engels toernooi Soest-Zuid verliest spannend duel TENNIS Bosheim te sterk: 3-5 LTC Soestdijk lijdt ondanks goed spel tweede verlies op rij Krant niet ontvangen? WIELRENNEN PAGINA 16 ?n al geheel ingeburgerd, nieuwe pak. Toonen en s.o.Soest 2- DN 02155 - 1 29 67 slof en keukens in hout. tal van aantrekkelijke 3 opstellingen, in hoek- srd als kookeiland. En assortiment aanrecht- cht (inbouw)apparatuur i nieuwe keuken, vindt en mogelijkheden als el. 033 - 611945. Maandag 13 30 -17 00 uur. 30 uur en 13.30-17.00 uur )onderdag 19 00-21.00 uur, ian de hand. Zm aj^ Jj e rotting houdt chimmet oende "ONBAZILUC vetige iductie- dessert deaux bij.N rische naam te wijn mei een iraktef- Hij isi vol iaak en combi- ,oed met mei Ie sappig fruit. WOENSDAG 25 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 17 Vrijdag 20 april j.1. organiseerde de wijkvereniging Overhees voor de elfde keer het klaverjaskampioenschap van Oest voor alle klaverjassers van 16 jaar en ouder uit Soest en Soesterberg. In de recreatiezaal van het dienstencen trum de Vijverhof aan de Klarinet na men 124 spelers deel aan het toernooi; i.v.m. de brandveiligheid mochten ma ximum 140 personen in de zaal plaats nemen. De organisatie was ditmaal wederom in handen van de begeleiders van de kla- verjasevenementen van de wijk Over hees met medewerking van diverse be stuursleden; de avond liep organisato risch weer voortreffelijk. Naast de mooie prijzen die te winnen waren was er natuurlijk ook de Soester Courant-bokaal, die als wisselprijs stond te pronken. Tegen half twaalf kon de heer A.J. Bolland, tweede voorzitter Zowel Bert van Velzen als Mart van Hal kunnen terugkijken op een zeer geslaagde marathon. Beide Pijnen burgatleten stonden afgelopen zondag met een aantal clubgenoten aan de start van de 10e internationale mara thon van Rotterdam. Ruim 10.000 deelnemers uit tal van landen waren naar de havenstad geko men voor de meest tot de verbeelding sprekende afstand van 42.195 meter. Veel van de lopers haalden de finish niet en hadden met name last van het plotseling omgeslagen weer. Voor de marathon was het in feite net te warm. Bert van Velzen, de laatste tijd al in goe de doen, was weggegaan op een tijd rond de 2 uur en 48 minuten. Lange tijd lag hij goed en zelfs voor op dit schema, maar na het 35 kilometerpunt stokte zijn ritme. Met name de Willemsbrug fungeerde voor herti en veel anderen als 'scherprechter'. Desalniettemin kon Bert zijn marathon zeer goed afronden en bleek hij aan de finish met een tijd van 2.52.40 zijn persoonlijk record met 2 minuten naar beneden te hebben ge bracht! Mart van Hal (Dames Veteraan) zou oorspronkelijk niet meegedaan hebben aan de hele marathon en had haar trai- Op maandag 30 april wordt in Baarn voor de zesde maal de Recreatieloop op Koninginnedag georganiseerd. Het parcours ligt geheel in het prachtige Baarnse Bos en voert de deelnemers langs de mooiste plekjes van dit bos. De startplaats is gunstig gelegen. De deel nemers van buiten Baarn kunnen zeer gemakkelijk van het openbaar vervoer gebruik maken; de start en de inschrij- ving liggen op minder dan 3 minuten lo pen van het station in Baarn. Het parcours bestaat uit een ronde van ongeveer 3 kilometer (2850 meter) in het Baarnse Bos en men kan zelf bepa len of men 1, 2, 3 of zelfs 5 ronden wil lopen. De start is 's morgens om 11.00 uur in het Baarnse Bos nabij het bekende "De Generaal" aan de Lt. Gen. v. Heutzlaan te Baarn. Omkleden en douchen kan gebeuren in de Waldheimschool Von dellaan 2, waar, vanaf 09.30 uur, ook kan worden ingeschreven. De kosten van deelname zijn erg laag gehouden om het voor iedereen moge lijk te maken mee te doen; f 3,50 voor de 3 km. en voor de overige afstanden f mngsschema hier ook niet op afgesteld, maar eenmaal in Rotterdam besloot zij het toch te proberen en niet zonder suc ces. Op de meet bedroeg haar eindtijd 3.20.45, waarmee ook zij een nieuw persoonlijk record vestigde en in de Da mes-Veteranenklasse bovendien nog in de prijzen viel. Jan van de Lee, die eind vorig jaar al 2 marathons liep, was niet van start ge gaan om zijn persoonlijk record te ver beteren. Toch wilde hij een tijd realise ren net boven de 3 uur. Ondanks het warme weer liep Jan een regelmatige marathon en kwam hij op de Coolsingel uit op 3.06.22. Joop van Leyenhorst (Veteranen I) had zich op deze mara thon niet bijzonder goed kunnen voor bereiden, maar wist zich goed staönde te houden met een tijd van 3.13. Peter de Groot liep in Rotterdam zijn eerste marathon en had zich daarbij iets meer voorgesteld. Ook hem speelde het weer parten, hetgeen in zijn eindtijd tot uitdrukking kwam: 3.40. Paul Vermey, in februari tijdens de Midwintermara thon al goed voor een tijd onder de 3.30, moest na 25 kilometer constate ren dat het kaarsje langzaam maar zeker uitging. Toch hield hij goed vol om uit eindelijk 3.46.28 te noteren. Gerard Boeren had het in zijn marathon ook bijzonder zwaar, maar deze veteraan wist nog binnen de 4 uur te finishen: 3.54.0. Corine Wallet, die zich terdege had voorbereid op de marathon van Rotter dam deed het bijzonder goed, liet zich door niets uit het veld slaan en kwam na 4.05 over de streep. Op maandag 30 april wordt in het ka der van de Oranjefestiviteiten in Soest-Zuid een Stratenloop gehouden door atletiekvereniging Pijnenburg onder auspiciën van Oranjevereniging Beatrix. De loop, die is uitgezet op een verhard parcours, bestaat uit maximaal 5 ron den (7500 meter). Iedereen die mee doet, mag zelf bepalen hoeveel ronden men wil lopen tot een maximum van vijf. De start vindt plaats op de St. Willi- brordusstraat (vlak voor de R.K. Kerk) om 11.00 uur. Daar bestaat ook de ge legenheid om zich voor de Oranjeloop in te schrijven. Na afloop ontvangt elke deelnemer een leuke herinnering. Terwijl de landelijke senioren en de ju nioren wederom genoten van een vrij weekend, speelden de afdelingsheren een vrijwel compleet programma. Voor de meeste afdelingsteams is de compe titie nu dan ook afgelopen en is duide lijkheid geschapen omtrent promotie, degradatie of handhaving. Bij de jeugd vielen ook beslissingen, Niet in de competitie, maar in de finales van de Gooise meerkampen. Voor deze jaarlijkse Gooise krachtmeting tussen jeugdleden van gelijke leeftijd en klasse hadden zich ook enkele Shotters weten te plaatsen. Met maar liefst vier keer een 1ste en een keer een 2e plaats zorg den zij voor wellicht de beste ranglijst- resultaten uit de Shothistorie. Junioren A/B: 1. Pieter Salentijn, 2. Mark van der Horst, 4. Patrick Dam. Junioren C: 1 Robbert Huisman. Aspiranten A/B: 1. Edcar Feiten. Pupillen C: 2. Luc Scheele. Welpen C: 1. Paul Merkus, 3. Erik Mer- kus. Senioren Door de 7-3 overwinning op Elan 2 lijkt handhaving in de hoogste afde lingsklasse voor Shot 3 zeker. In Baarn hadden de Soesters weinig moeite met het al gedegradeerde Elan. Alleen Elan-kopman Co van Surksum, die en kele jaren geleden nog voor Shot zijn beste batje voorzette, wist met twee overwinningen enige tegenstand te bie den. Voor Shot scoorden Martin Fran sen, Marcel Jansen en Arjan Schuiling ieder twee winstpartijen. Shot 4 ging tegen kampioen Nike 1 kansloos met 10-0 onderuit. De hele competitie Iaat het vierde zich al met een glimlach naar de slachtbank leiden, en ook Nike hoefde niet bang te zijn voor gemotiveerde Shotters. Veel fanatieker waren de spelers van Shot 5.8-2 Winst op Bunshot 1 zou im mers het kampioenschap betekenen. Het kwam dan ook slecht uit dat Hugo Blom niet mee kon doen. Invaller Paul Roest deed zoals gewoonlijk zijn best, maar kwam niet verder dan 1 overwin ning. Ronald van Velzen en Reindert Mulders maakten echter geen fouten en zorgden ervoor dat het zo belangrijke 8ste punt op het scorebord verscheen. Shot 5 mag nu stuivertje-wisselen met het gedegradeerde Shot 4. Foto: Goos van der Wilt. van de wijkvereniging, de prijzen uitrei ken. De heer J.J. Gros (Harperpad 14), die in 1989 Soester kampioen was ge worden, overhandigde dit jaar de bo kaal aan dhr. B. Kok, Beukenlaan 17 die met 6039 punten eerste werd; hij ontving ook de eerste prijsbeker en de cd-speler. Dhr. Kok en dhr. v. Nimwe- gen speelden met 2358 punten de hoogste partij. Nummer twee werd dhr. G. Kok met 5853 punten, hij ontving de tweede prijsbeker en koos de bood schappenwagen. De derde prijs ging naar dhr, N., Gros de kampioen van 1989 en die nam de decoupeerzaag en kreeg de beker voor de derde prijs. De andere zés prijzen vonden ook een goe de bestemming, alsmede de loterijprij- zen. De deelnemers kunnen op een ge zellig en zeer geslaagd klaverjaskam pioenschap terugzien. Joop van Veenendaal, lid van de biljart vereniging Soestdijk, heeft in het afge lopen weekeinde deelgenomen aan de nationale finale bandstoten vijfde klas. Deze finale werd gespeeld in het ;Bra- baritse Herpen,1 met deelneming van de acht beste spelers uit de vier Gewesten die de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond telt. Zoals te verwachten, was het niveau van de deelnemers door de voorafgaande selectie zeer hoog. Dat Van Veenendaal het daardoor moeilijk zou krijgen,stond bij voorbaat vast. Uiteindelijk eindigde hij op een eervolle zesde plaats door winst in drie van de zeven gespeelde partijen. Joop had door de zenuwen erg veel moeite om in zijn normale spel te ko men. Pas in de laatste wedstrijd toen er niets meer op het spel stond, liet hij zien wat hij kan en won hij overtuigend met een goed gemiddelde van 2.00. Ondanks zijn lage klassering is de bil jartvereniging trots op Van Veenendaal, want nog nooit in de ruim veertig-jarige historie van Soestdijk heeft een lid het zover gebracht. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN VAN WEEDESTRAAT 16, SOEST TEL. 13473 Red Stars heeft een belangrijke stap gezet in de richting van de eerste klasse van rayon West. Het eerste heren team won de eerste beslissingswedstrijd te gen BC Verkerk met 92-71 en dat zegt veel over de krachtsverhoudingen tus sen beide teams. De Soesters kunnen vrijdagavond in Zwijndrecht het pleit in hun voordeel beslechten door an dermaal te zegevieren. Daarmee kan de doelstelling, die drie jaar geleden werd gesteld, worden ge haald. Promotie van de heren moet een sportieve kroon op het 25-jarig bestaan van de basket balvereniging zetten. Vol gens coach Rinus Valk kan de buit vrij dag worden binnengehaald. "Het is heel erg belangrijk dat de jongens hun koppie koel houden. Ik schat ons als team gewoon beter in dan BC Verkerk." Valk zat in de beginfase allerminst rus tig op de bank. "Het was weer zo'n typi sche wedstrijd, waarin we te aardig voor de tegenstanders waren. Ik miste de agressie van het Paastoernooi", aldus Valk die na drie seizoenen de techni sche leiding overdraagt. Net als in de verloren kampioenswed strijd tegen Dunckers kwam Red Stars uiterst mat uit de startblokken. Het ge volg was een 16-22 achterstand na tien minuten spelen. Op dat moment be sloot Valk om Cock van de Lagemaat in te brengen. De door een rugblessure ge plaagde ex-international sleepte zijn ploeg door de moeilijkste periode van de wedstrijd heen en zette Red Stars op het goede spoor. Niet zozeer door zijn productieve bijdrage van 24 punten, maar vooral op het mentale vlak. Van de Lagemaat onderkende dat hij zijn medespelers moest motiveren om de kans op promotie reëel te houden. "Ik heb ze het voorbeeld willen geven. Ze wisten dat ik geblesseerd was, maar Cock gooide toch alle ballen erin. Dat moesten zij dus ook gaan doen en dat deden ze ook. Met die instelling zijn ze het waard om volgend jaar een stap ho ger te spelen, anclerfjuet"luidde het oordeel van de routinier die de stand vier minuten na zijn binnenkomst om boog in 28-27. "Cock droeg motivatie over op het team", draaide Valk de wedstrijd terug. "Hij boezemt boven dien ontzag in bij de tegenstanders." Na de rust (41-39) pakte Red Stars de zaken energiek aan. In de zesde minuut leidden de Soesters met 61-51 en hoef de Van de Lagemaat zijn rug niet verder te pijnigen. Valk stelde tevreden vast dat zijn team de boodschap van Van de Lagemaat had begrepen. "Vooral René Lansaat en Jan van Maanen namen zijn rol geweldig over. In de eerste helft wa ren we te individueel bezig, daarna was de matheid eruit. En dan ben je verde digend ook attenter. Kijk maar hoe goed Arend Kok stond te spelen." Halverwege het tweede bedrijf was de wedstrijd beslist. Dat het uiteindelijk 92-71 werd, was mooi meegenomen In Aalsmeer heeft Smeeing/BDC bijna voor een verrassing kunnen zorgen door het op de tweede plaats staande Aalsmeer een punt afhandig te maken. De scheidsrechters wensten daar echter niet aan mee te werken door op een 17- 16 stand in de laatste minuut een over treding rijp voor een strafworp weg te wuiven, waardoor de thuisclub de beide punten in Aalsmeer hield. Na de zware bekerwedstrijd van woens dag wachtte het heren team van Smeeing/BDC een nieuwe kracht proef. De reserves van Aalsmeer staan op de tweede plaats in de eerste divisie A en zijn nog de enige concurrenten van OSC. Om in de race voor het kam pioenschap te blijven moest er gewon nen worden. Smeeing/BDC wenste daar echter niet aan mee te werken. Via enkele goed opgezette aanvalspatronen en een sluitende dekking namen de Soesternaren een 4-8 voorsprong. Aalsmeer ging daarna wat harder ver dedigen om de aanvallen van Smeeing/ BDC te storen en slaagde daar in, mede doordat de heren in het zwart erg veel toelieten. Voor rust kon Aalsmeer te rugkomen tot 8-10. Direct na rust wist de thuisploeg het gat te dichten en met 11-10 zelfs voor het eerst aan de leiding te komen. Ook Smeeing/BDC besloot verdedigend de zaken wat harder aan te pakken én zo ontspon zich een grimmige tweede helft. De tijdstraffen vielen echter slechts aan de zijde van Smeeing/BDC, en het harde spel van de thuisploeg bleef geheel onbestraft. De feiten van de tweede helft spreken voor zich: Smeeing/BDC kreeg 1 strafworp mee en vier tijdstraffen tegen, terwijl de Aalsmeerders diverse strafworpen meekregen en geen enkele tijdstraf. Ondanks alles bleef de Soester ploeg bij tot 17-16. Nog minder dan een minuut was er te spelen toen Paul van den Deijssel na een vrije worp Richard van de Hoef aan de cirkel vrij speelde. Deze wilde vrij op doel uithalen, maar werd van achteren geattaqueerd en de bal vloog enkele meters naast. In tegenstel ling tot iedereen zagen de scheidsrech ters ook hier geen overtreding in en werd Smeeing/BDC de laatste kans op de gelijkspel ontnomen. Dat in de aller laatste seconde Aalsmeer nog voor 18- 16 zorgde deerde de aangeslagen Soes ter niet meer. Zondag 29 april neemt Smeeing/BDC het thuis op tegen de Griffioen uit Wol- vega, waartegen het de vorige wedstrijd tegen een nogal beschamende neder laag op liep. Kans dus nu om de zaken recht te zetten. Doelpuntenmakers: Arjan Roest 6x, Michel Roest 3x, Paul van den Deijssel 3x, Cleem Diemers, Richard van de Hoef 2x, BDC-Aristos BDC speelde weer met Karin Beemer op doel, omdat Bea Beyer nog steeds geblesseerd was. Aristos moest het vooral hebben van de linkeropbouw- speelster, waar BDC erg veel moeite mee had. Vooral vrije ballen vlogen in de kruising. De le helft ging gelijk op, waarbij Bianca van Hofslot aan BDC- kant 3 doelpunten voor haaT rekening nam. Ruststand 6-7. Na rust hetzelfde beeld, Aristos scoorde vooral uit vrije worpen, maar BDC haalde iedere keer weer bij. De laatste 10 min. zette BDC de op- bouwspeelster vast, en kon daardoor eindelijk een voorsprong nemen. Uit eindelijk werd het 17-14 voor BDC. Doelpunten Bianca van Hofslot 4, Gea Stavast 3, Heieen Molenaar 4, Leontine Jansen 3, Ria van Duuren 2, Karin Roest 1. Uitslagen: Welpen 1 - HVN/Atilla 17-11 BXV - Welpen 2 2-2 BHC Meisjes asp. B 6-2 Fidektas - meisjes asp. A 8-10 Jongensasp. - Nijenrodes 8-16 Damesjun. - Nijenrodes 4-28 Celeritas - Heren jun. 13-14 Voice - Dames sen. 2 10-13 Damessen. 1 - Aristos 17-14 EMM - heren sen. zaal 15-23 Aalsmeer 2 - heren sen. zaal 18-16 voor een psychologische voorsprong in het tweede duel. Valk dicht zijn ploeg goede kansen toe en verwacht niet dat een derde beslissende ontmoeting in Soest noodzakelijk is. Van de Lagemaat is overtuigd van het resultaat: "We pro moveren vrijdag gewoon." Touringcar De uitwedstrijd tegen BC VerkeTk be gint vrijdagavond om 20.30 uur. Red Stars heeft een touringcar gehuurd voor supporters die mee willen naar Zwijn drecht. De reiskosten bedragen 10,- per persoon. Er is plaats voor ongeveer 50 mensen. Men kan een plaats reserve ren bij Rinus Valk, tel. 11659 of 17620. De bus vertrekt om 18.30 uur vanaf sporthal Beukendal. Aspiranten kampioen Het eerste jongens aspirantenteam van Red Stars behaalde zaterdagmiddag het kampioenschap. De ploeg won onder leiding van trainer/coach John Bertus met de alleszeggende cijfers 121-36 van Dunckers uit Hilversum. Het aspiran tenteam is de enige afvaardiging van Red Stars, die dit seizoen de titel in de wacht sleept. De overige ploegen zijn reeds uitgeschakeld voor een topposi tie. Uitslagen: Heren 1 - BC Verkerk 92-71 Heren 2 - Quick Runners 60-60 Heren 3 - Woudenberg 43-84 Heren 4 - Sparta 61-79 Dames 2 - Quick Runners 48-36 JA2 - BZ'72 56-72 JC1 - Dunckers 121-36 MB1 - Leerdam 67-47 XD2 - Shooters 52-65 XD3 - Woodpeckers 20-89 In het Paasweekeinde verbleef het vierde herenteam van de hockeyclub Soest in Folkstone, Engeland om deel te nemen aan het 25e internationale Hockey Tournament Folkstone. Er werd door 54 teams gestreden om de International Cup, waarvoor in vier da gen zeven wedstrijden werden afge werkt. Gespeeld werd er onder andere tegen Universiteitsteams van Birming- ham en Bournemouth, Old Kingsto- nians (met diverse oud-internationals) en de Folkstone Raiders. Ondanks het verlies tegen de Old Kingstonians werd er een eervolle ze vende plaats bereikt, temidden van di verse internationale hoofdklasse teams. In de tweede ontmoeting van de com petitie periode moest Soest-Zuid het in een uitwedstrijd opnemen tegen Biltho- ven. Het werd zeer spannend. Lisette Schoenmaker won haar enkelspel maar de heren Jan Heiwagen en Frits Vaar tjes verloren die. Mariëlle van Soest moest de stand daarna op 2-2- zien te krijgen, doch na een enerverende wed strijd die maar liefst drie uur duurde moest zij op het einde van de derde set het onderspit delven. Soest-Zuid won daarna alleen nog maar de damesdub- bel en het tweede gemengd-dubbel, die van Mariélle en Frits zodat de eerste ne derlaag van het seizoen een feit was: 5-3. Bij de overige zondagteams waren de resultaten sterk wisselend. Uitslagen vnn 8-0, zowel voor als tegen kwamen herhaaldelijk voor. Op die manier won nen het vierde, vijfde en het jeugdteam. Maaar het tweede en het derde team verloren met diezelfde cijfers In de distriktiecompetitie zijn de resul taten bevredigend. Zo heeft het eerste herenteam met 5-1 gewonnen van Bos- heim. Ook de junioren teams leveren voortreffelijke prestaties. Het eerste ge mengde jeugdteam verloor weliswaar met 4-1 van De Meent uit Bussum maar heeft prima tegengas kunnen geven. Het tweede en het derde wonnen van respectievelijk De Nienhof en Gooi land en het vierde gemengde jeugdteam maakte zelfs korte metten met Manger Cats, 5-0. Aanstaande zondag speelt het eerste team van Soest-Zuid weer thuis tegen het sterke Wilskracht uit Utrecht. Om tien uur beginnen de en kelspelen. Ook in het tweede competitieweekend kon Soestdijk 1 niet tot winst komen. Tegen het sterkere Osram/Bosheim 2 werd met 5-3 verloren. Toch heeft LTC Soestdijk goed gespeeld. Het 5-3 ver lies is dan ook beslist geen slecht resul taat. Opvallend was het goede herenenkel spel van Berry Opperhuizen (6-4,6-1) en ook Bert van Wede zat in zijn here nenkel heel dicht bij de winst. Pas met 7-6 in de derde set moest hij tenslotte het hoofd buigen. Sanne de Metz was de absoluut beste in Soestdijk 1. Zij won samen met Linda Morsink overtuigend de damesdubbel (6-3, 6-3) van Digna Ketelaar (enkele jaren geleden nog Eu ropees jeugdkampioene in de dames- dubbel) en Klaartje de Smit. Ook de 6-3, 6-1 winst in haar gemengddubbel met Bert van Wede spreekt boekdelen. Soestdijk 2 moest op bezoek bij Dekker Tennis in Warmond, waar uiteindelijk ook met 5-3 werd verloren. Hildy Bruin, die vorig jaar nog in Soest 1 speelde, heeft dit jaar nog duidelijk niet de vorm van vroeger. Zij verloor al haar partijen. Ook Joop van Kooy had niet echt zijn dag. De winstpunten kwamen van Maria van Erp en Vincent Langen- dorff. Soestdijk 3 won met 5-3 van Vinkeveen l. Absolute topper was Sonja Huizinga. Zij won drie partijen en schijnt een pe riode van terugval nu duidelijk te boven te zijn. Soestdijk 4 won, net als vorige week, met 7-1 en dit team lijkt een serieuze kampioenskandidaat. Ragnar Huls kamp was verreweg de beste. In zijn en kelspel won hij met 6-4,6-0 van de ge routineerde BI-speler Jaap Beyeren in beide dubbels samen stond hij slechts 4 games toe. Belangrijk is ook de 6-2 overwinning van de zondag-junioren. Zij spelen in de landelijk hoogste klasse en hebben de moeilijke opdracht mee gekregen dit hoge niveau voor de ver eniging te handhaven. Bij de zaterdagteams wonnen de beide eerste klasse teams met respectievelijk 5-0 en 4-1. Een prima resultaat. Ook het eerste heren team won overtuigend met 6-0 en gaf daarmee duidelijk aan de titel in de wacht te willen slepen. De resultaten van de gemengde junio renteams op zaterdag vielen tegen. Van de zes teams konden alleen Soestdijk 1 en 3 winnen. De drie jongensteams wonnen allemaal. In de damescompetitie op dinsdag speelt LTC Soestdijk met twee teams voor het eerst op eerste klasse niveau. Gezien de matige resultaten, twee keer een gelijkspel en twee keer verlies, gaat dat de Soester dames nog niet zo ge makkelijk af. Beide teams konden door blessures tot nu toe niet op volle sterkte op de baan komen. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. UIT ONZE VEELZEGGENDE KOLLEKTIE ...brillen onder elkaar... 99Een lichte bril is aangenaam, j Ik ben J vlinderlicht.99 99 En wij zijn f er toch zeker ook nog vlindermooi bij .99 Telefoon 02155 -1 71 20 van Weedestraat 87 „Een dag voor gezin en echte toerrijder" De één kiest voor veertig, de an der voor 230 km. fietsen: zowel het één als het ander kan op za terdag 5 'mei, als in Barneveld het startschot valt voor de 9e BDU Tour de Force, één van de grootste toerklassiekers van Ne derland. Wederom zullen er weer enkele duizenden toerfietsers deelne men aan'dit groots Veluws f iets evenement. De deelnemers komen uit het hele land, maar ook uit Duits land, België en Engeland zullen deelnemers aan de start ver schijnen om één van de 4 afstan den te rijden (40, 100, 160 en 230 km.). Traditioneel zal de start en fi nish in de gezellige Markthal plaatsvinden, waar ook dit jaar weer veel aktiviteiten worden georganiseerd. Bevrijdingstocht Dit jaar zal de 40 km. route hele maal in het teken staan van de bevrijding. Onderweg treffen de deelnemers 6 verschillende oude legervoertuigen aan uit de 2e wereldoorlog, die bezichtigd kunnen worden. Ook zal een spel voor de deelnemers worden georganiseerd, waarbij het be vrijdingsfeest een centrale rol zal innemen. Een ieder die hier aan meedoet, maakt kans op één van de prachtige prijzen. Kamperen Wetend dat veel deelnemers van ver komen, bestaat de mogelijk heid om in het centrum van Bar neveld een nachtje gratis een tent of caravan neer te zetten. Starttijden 230 km. 06.30-08.00 uur 160 km. 07.00-09.00 uur 100 km. 08.30-10.00 uur 40 km. 10.30-14.00 uur Informatie Voor degenen, die meer infor matie willen kunnen dagelijks tijdens kantooruren bellen naar de BDU-Krantenkombinatie, 03420-94911 of het VVV-kan- toor in Barneveld. .1';

Soester Courant | 1990 | | pagina 17