\JOn G//GHCOMBÏ sciiociimlicF QMGth 1999? 998, 89r 3389? 2398? iMm ZOVEEL MENSEN, ZOVEEL WENSEN... xm-, VIDEOCAMERA'S TE HUUR CITROËN XM KUIJER WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO "VIDEO «AUDIO Actie voor skateboardbaan Buurt Noorderweg ongerust over gevaarlijke verkeerssituatie Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i BIV4IV1I1SIVI/4 DE BESTE IN VERF! X DE GROOTSTE KEUSIN [V,T BEHANG...! Pluche of klapstoel (5 tevens slot) Cadeau van Kozle aan Soest Auto gestolen Agenda raadsvergadering Be happy in zwart-wit Badpak f 65,- Bikini f 65,- Onderzoek verkeersproblemen Ossendamweg/V ondellaan brilmode WOENSDAG 25 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 DE SONY CCD-F 250: EENVOUDIGE BEDIENING, PERFECTE OPNAMEN. De Sony CCD-F 250 is net zo eenvoudig te bedienen als, laten we zeggen, pen en papier, Maar hij heeft wel ongekende mogelijkheden: 6x motorzoom, macro-instelling, automatische scherpstelling, automatiscne witbalans, variabele sluitertijd (tot 1/1000) en FM-geluidskwaliteit. u-iiiMeiii'ig, ouiui i idiisu ie COMBI CANON EOS 750 Zoals alle EOS camera's, bezit de 750 ook de unieke EOS eigenschappen, zoals 't razendsnelle Power Eye autofocus systeem, de unieke AE scherpte dieptemeting en de inge bouwde flitser. Oftwelde E 750 regelt de techniek z u alle aandacht kunt richten op creatief fotograferen. INCLUSIEF 35' 105 MM OBJECTIE. (per dag of per week) KEYSTONE EASY SHOT Kleinbeeldcamera met ingebouwde flitser. Altijd prima foto's. Inclusief etui SONY CCD - TR 55 VIDEO - 8 De kleinste en lichtste camcorder ter wereld, met een scala aan mogelijkheden en techniek. 389CL BAUERVCC 836 AFVIDEO-8 De BAUER VCC 836 AF is een ultra moderne camcorder. Dat ziet u aan het schitterende design. En dat merkt u als u de camera bedient want hij neemt snel en haarscherp op. Hij heeft o.a. 3 autofocus meetpunten, een 6x motorzoom objectief (2 snelheden) en de CCD beeldchip (met maar liefst 42.000 beeldpunten) zorgt voor een briljante weergave. Verder heeft-ie handmatige belichtingsregeling en zelfontspan ner. En een ongeëvenaarde beeld kwaliteit. Het skateboard is de laatste jaren erg populair in Nederland. Vooral jonge ren zijn enthousiaste beoefenaren van deze uit Amerika overgewaaide sport. Sommige mensen slaat de schrik om het hart als ze iemand razendsnel voorbij zien schieten op zo'n smal plankje met wieltjes, maar in feite is skaten niet veel gevaarlijker dan andere sporten. Bo vendien dragen veel skaters arm- en beenbeschermers. Het verschil is dat er voor de meeste sporten aparte terreinen zijn en voor het skaten niet. Dit gebeurt gewoon op straat. Ook in Soest is het skateboard aange slagen. Vooral van het winkelcentrum en de vluchtheuvels wordt door de ska ters veel gebruik gemaakt. Ze worden hiertoe min of meer gedwongen, omdat er in Soest geen aparte ruimte voor ze beschikbaar is. Het nadeel hiervan is dat vooral oudere mensen zich door de skaters wat onveilig voelen in het win kelcentrum. Daarnaast is het skate op vluchtheuvels natuurlijk niet zonder ri sico's. Maria Buitenkamp, die zelf een plan- krijdende zoon heeft, merkte op grond van het bovenstaande op dat er een gro te behoefte is aan een skatebaan in Soest. Op een middag waren er bij haar huis wel vijfentwintigskaters bezig! Een skatebaan enerzijds dus uit veiligheids overwegingen, maar anderzijds ook vanwege het sociale aspect. Tijdens een bezoek aan een skatebaan in Utrecht (een van de weinige in Nederland), merkte ze dat de jongeren veel plezier beleefden aan het skaten. Niet alleen als ze zelf aan de beurt waren, maar ook als ze naar de anderen keken. De jonge skate-boarders van Soest wachten met smart op een eigen baan. Maria Buitenkamp, moeder van een van hen, zet zich in om dit te bereiken. Foto: Goos van der Wilt. Samen met de moeder van een andere skater besloot Maria Buitenkamp daar om contact op te nemen met de ge meente, afdeling Sport en recreatie. Hier kon men haar echter niet veel ver der helpen. Voordat de gemeente actie onderneemt, zal zij met behulp van een lijst met handtekeningen aan moeten tonen, dat er daadwerkelijk behoefte is aan een baan voor skaters. "Vandaar dat er een handtekeningenac tie wordt georganiseerd. Er komen waarschijnlijk twee lijsten: een voor de skaters zelf en een voor de bezoekers van het winkelcentrum, omdat zij van zelfsprekend ook gebaat zijn bij een aparte skatebaan. Aanstaande zaterdag van 10.00-17.00 uur, in het winkelcentrum Soest-Zuid. Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Auto van het jaar 1990 Maak een proefrit. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 De bewoners van de Noorderweg heb ben in een brief aan de gemeenteraad hun bezorgdheid over de verkeerssi tuatie op de Noorderweg kenbaar ge maakt. Hoewel zij zeggen blij te zijn met de aandacht die men besteedt aan de ver keerssituatie aan de Noorderweg ter hoogte van het "Griftland College", doen zich volgens hen aan de andere kant van de Noorderweg soms levens gevaarlijke situaties voor. "Na het "Griftland College" verhogen de automobilisten hun snelheid weer. Dit betekent dat sommigen ter hoogte van de lage nummers van de Noorder weg een snelheid behalen van 80-90 km/per uur", aldus de ongeruste buurt bewoners. Zij willen de aandacht vesti gen op twee punten: ten eerste is vol gens de bewoners het verkeersaanbod beduidend vergroot door de verkeers lichten op het Nieuwerhoekplein. Hier door zou de Noorderweg als sluiproute worden gebruikt. Ten tweede zijn er meer jonge gezinnen met kleine kinde ren in de buurt komen wonen en de buurt maakt zich daarom des te meer zorgen over de gevaarlijke verkeerssi tuatie. Zij zijn van mening dat één asfaltvers- malling niet voldoende is en hebben de gemeenteraad gevraagd een aantal voorzieningen te treffen. Zij denken daarbij aan minimaal vier verkeers drempels, verdeeld over de Noorder weg, waarschuwingsborden "Denk aan onze kinderen" en aanduidingsborden voor de verkeersdrempels. De brief ging vergezeld van vier handtekenin genlijsten. Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u T. r ji vanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Soesterbergsestraat 52 Soest Telefoon 02155-12563 Als muren toch eens oren hadden en gangen konden praten. Als uit hoofden toch eens gedachtenstrook- jes kwamen, waarop we af konden lezen de gedachten van mensen, wat zou het dan eenvoudig geweest zijn om deze rubriek volop te benutten. Waarom? Omdat iedereen dan aan informatie kan komen. Informatie die over de collegevorming zeer schaars te vernemen viel, zeker na het besloten gedeelte. Dat maakt het voor mij uiterst moeilijk, zeker ge zien het gegeven dat Lucifer graag wil blijven, als u begrijpt wat ik be doel. Want ik heb wel begrepen dat in verband met deze column niet ge sproken kan worden in de trend van "onbekend maakt onbemind". Dus, ben ik op mijn hoede niet te veel prijs te geven van datgene wat muren mij zachtjes influisterden. Witte rook Nee, deze keer niets over onze Har- rie. Witte rook is een goed katholiek gebruik. Als uit het geheel van kardi nalen een paus is gekozen, verschijnt de witte rook als teken van "we zijn eruit". Zo verscheen er ook rook uit het gebouw aan de Lange Brinkweg waar de dames en heren onderhan delaars uren doorbrachten. Wat een verkeer zeg, de afgelopen dagen over de Lange Brinkweg. Frakties kwamen en fraktieleden gingen. Ni co van Waveren van de PVDA reed vaak op en af. Ook CDA-lieden ver schenen (soms diep in de nacht) ten tonele. Jan Zwaanenburg, de reizen de ambassadeur van het CDA, kwam en ging. Om over de gangen maar niet te spreken. Ijsberend lie pen de heren rond. Wie wel erg op vallend vaak werd gesignaleerd was ons jongste raadslid Bart Krol. Drif tig en met veel gebaren zag je hem door de ruiten heen en weer banje ren. Of hij er werkelijk wat van heeft geleerd vraag ik me af. Hopenlijk is het jonge idealisme nog niet verdwe nen. Maar... de witte rook verscheen. Plompend ten onder Naar wat ik heb vernomen heeft Soest haar zoveelste piketpaaltje ge slagen in de geschiedenis. Sind men senheugenis maakt de VVD deel uit van het college van onze gemeente. Dat is nu over. De WD staat buiten spel en zal vier jaar lang de oppositie moeten voeren. Een aardig facet hierbij is de vraag wie nu fraktie- voorzitter gaat worden. Blijft het Bert Krijger? Of... wordt het Gün- ther Plomp? Voor Plomp in ieder ge val een klapstoel. Hij komt niet meer terug in het college van Soest. Met het Soester Natuurbad dus ten on der. Dat is dus met recht het kind met het badwater weggegooid. Waar door het komt? Dat kan ik u wel ver tellen, maar wacht u hun verklaring maar af. Als die niet klopt, zal ik het u wel vertellen. Dus Centrum-links Ja, zo noemen ze dat geloof ik. Cen trum Links. Een ploeg, kijk maar naar het kabinet, waarbij het meer Links dan Centrum zal zijn. Wat be tekent dat? Allereerst dat mijn voor spelling niet is uitgekomen. Excuus daarvoor, maar ik zei het al een maand geleden: "voorspellen is moeilijk, zeker als het de toekomst betreft". Ten tweede betekent Cen trum-links dat voor 15 zetels in Soest stemmen zijn gegaan naar WD CDA/GPV. Dus de meerderheid der kiezers, en er nu een college komt waar de meerderheid van Soest niet op heeft zitten wachten. Maar goed, politiek is, zo heb ik toch wel gemerkt de afgelopen werken, niet iets voor "gewone mensen". Daar begrijpen we toch niets van. Je zult er blijkbaar een tic voor moeten heb ben. Want, zeg nou zelf, kunt u recht praten wat krom is? Ik niet! Een afspiegelings college dus. CDA/PVDA/D66/Progressief Soest. Zij gaan ons vier jaar lang be sturen. Althans, ze zullen het probe ren. Die CDA heeft zich dan aardig in laten pakken. Acht zetels in de raad en leveren maar 1 wethouder, terwijl Jan Visser met zijn club (die trouwens zo las ik in de kranten vin den dat Jan en Leidje de demokrati- sche regels met voeten treden) van twee, ook 1 wethouder leveren. Zou Jan het wel weten wet-houden? CDA - Jan Menne Ja, die voorspelling van mij kwam uit. De "IJzeren Wethouder" die over de gemeentelijke portemonnee gaat, komt terug in het nieuwe colle ge. Hij zal wel weer ons gezamenlijk geld gaan beheren. Natuurlijk wordt hij loco-burgemeester en fietst voor taan met surrogaat ambtsketen door Soest. Dat betekent tevens dat Ries van Logtenstein drie weken geleden niet voor niets bij uitzendbureau Start kwam. Die heeft een klapstoel gekregen en zien we in het college niet meer terug. Stropdasloos tijdperk Naast de stropdasloze Jan Visser komt ook Frans Kingma van de PvdA terug in het college. Ook dat had ik mooi mis, helaas! Het zal de komende maanden de vraag worden of Jan Menne zich zo aan zal passen aan de meerderheid (dat vindt het CDA toch? De min derheid moet zich aanpassen aan de meerderheid?) dat hij zijn stropdas ook thuis zal laten. We zullen zien of hij echt van "ijzer" is. Ja, dan heb ik nu al drie wethouder^aan u voorge steld. Muren hebben oren en gehei men bestaan niet. Groene Mientje Rest mij nog de vierde. Die van D'66. Net gekozen nu al kandidaat wethouder: Mieke Swinckels. Ze wordt, zeggen ze, van het miljeu! Dat wordt dus echt een groentje! Zo, dan weet u dat ook weer. Maar nu nog het leukste nieuwtje wat ik van die Ijsberende lui heb los weten te peu teren. Nu Plomp dus niet meer te rugkomt, moet iemand anders Ruimtelijke ordening gaan doen. U weet wel, bestemmingsplannen, bouwen van dakkapellen, vergun ningen verlenen, verkeersdrempels in de straat, verboden bouwsels. Dat noemen ze Ruimtelijke Ordening. Daar valt onder het Soester Natuur bad, Zonnegloren, Lindenhof, Plan nen rond de Dalweg enzo. Kortom, die plannen waar Jan Visser altijd te gen is omdat, zo heb ik hem pas ho ren zeggen: "Soest Soest moet blij ven!" Notabene diezelfde Jan gaat nu over die zaken als wethouder. Da's nou politiek. Dat bedoel ik nu. Een normaal mens zou er geen touw aan vast kunnen knopen. Ziet u het al: Jan gaat overleggen met Raatjes om toch te kijken of er geen vergun ning verstrekt kan worden, een half uur later is hij in diepgaand gesprek met Taphoorn over het te bouwen complex op het terrein rond het Soester Natuurbad. Harrie Witte: Zet hem op! Harrie is blijkbaar niet de enige die aan kiezersbedrog ten onder zal gaan. Leuk is dat als derde op de lijst van Jan visser, Jos v.d. Leij stond. U weet wel, die mevrouw die zich inzet voor het behoud van het Soester Natuurbad. Diezelfde club van Jos heeft het collegeprogram ge tekend en gaat nu via Jan Visser uit voeren waar ze al 12 jaar tegen zijn. Ach ik troost me met de woorden van Wim Kan, die in een van zijn conferences eens zei: "wie onder de Ossestaart heeft gekeken, lust zijn soep niet meer". Nu verder? En toch... wil ik onder die staart blij ven kijken, gewoon uit nieuwgierig- heid. Het uitdelen van pluche en klapstoelen zit erop. Maar u hoort van mij, dat verzeker ik u. De afgelo pen 5 weken van schrijverij in deze rubriek is blijkbaar goed bevallen. De fanmail (fanatieke post) kwam op het bureau van de Soester Cou rant binnen. Dus... u heeft het gele zen, en dat was de bedoeling. U hebt, al of niet stiekum, meegekeken on der die ossestaart. Misschien uit nieuwsgierigheid, misschien, heel misschien, omdat u geïnteresseerd bent in wat er nu verder gebeurt na dat u bewust uw stem hebt uitge bracht. De column "Pluche of klap stoel" zit erop. Aan alles komt een eind nietwaar (zelfs aan dit college in 1994). Hoe het verder gaat zult u, als het aan mij ligt, af en toe eens van me horen. Ik zal maar zeggen: Tot dan, spoedig of iets later. LUCIFER Tijdens de raadscommissievergadering Nieuwbouw Gemeentehuis deelde wet houder J.L. Menne mee dat het ge meentebestuur van Kozle in Polen het gemeentebestuur van Soest ter gelegen heid van de opening op 22 september van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg een cadeau wil aanbieden in de vorm van een beeld. Het is de bedoeling dat een replica van dit beeld een plaats krijgt bij het nieuwe gemeentehuis, bij voorkeur bij water. De tuinarchitect zal om advies worden gevraagd. De commissie reageerde po sitief. De hierbij afgedrukte foto van het originele fonteinbeeld, dat op een plein in Kozle komt te staan, is gemaakt tij dens de reis naar Kozle, die onlangs door het jumelagebestuur is gemaakt. De commissie besloot verder de verhui zing van de raadhuisboedel bij voor keur te laten uitvoeren door een Soes ter bedrijf. Een 41-jarige Soesterse pakt sinds vrij dag noodgedwongen de fiets. Haar Su zuki die geparkeerd stond bij haar wo ning aan de Hannie Schafthof werd in de nacht van donderdag op vrijdag ge stolen. Mevrouw deed hiervan direct aangifte bij de politie. Op de Lange Brinkweg werd een één- assige aanhangwagen gestolerï. De ei genaar, een 54-jarige bewoner van het Kerkpad ontdekte deze diefstal vrijdag ochtend toen hij op het terrein kwam waar hij de aanhangwagen had gestald. Dinsdag 1 mei openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg 79. De agenda voor 1 mei luidt: 1. Beëdiging leden van de raad. 2. Vaststelling Beleidsprogramma gemeente Soest over de raadsperiode 1990-1994. 3. Verkiezing wethouders. Schorsing voor beraad van het nieuwe college inzake de portefeuilleverde ling. 4. Mededeling uitkomsten college-beraad inzake portefeuilleverdeling. 5. Voorstel 90-79:tot het vaststellen van de verordening op de vaste commis sies van advies en bijstand. 6. Voorstel 90-80: tot benoeming van (plaatsvervangende) leden commissies en instellingen. Natuurluk bil laanstraat 67 baarn 02154-15588 De resultaten van het onderzoek naar de verkeersproblematiek op de Ossen- damweg/VondelIaan zijn thans be kend. Enige tijd geleden had het Raad gevend Ingenieursbureau DHV uit Amersfoort van burgemeester en wet houders opdracht gekregen voor derge lijk onderzoek. Vanaf dinsdag 1 mei kunnen geïnteres seerden in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum kennis nemen van mogelij ke maatregelen om de verkeersproble matiek op de Ossendamweg/Vondel laan op te lossen. In het INFOrmatie- centrum hangen de tekeningen van zes varianten als mogelijke verkeersoplos- singen met daarbij een toelichting. In de toelichting staat de omschrijving van de varianten met de voor- en nadelen, l ot 15 juli blijven de tekeningen in het IN- FOrmatiecentrum hangen. Het bekendmaken van de resultaten van het onderzoek is een voor-informa tie. Uitdrukkelijk wordt daarop gewe zen. Burgemeester en wethouders gaan de gemeenteraad middels de commissie Ruimtelijke Ordening van dinsdag 8 mei (aanvang 19.30 uur) voorstellen om pas over het Rapport te gaan praten wanneer er meer duidelijkheid is over de gewenste hoofdwegen-structuur van Soest, over de uitslag van een regionaal verkeersonderzoek en over de functie van de Nieuweweg. Bijtijds zal worden aangekondigd wanneer de daadwerke lijke inspraak zal beginnen. yJTar i - t ■ér C7 Omdat nu eenmaal elk mens uniek is moeten de accenten, die de persoonlijkheid onderstre pen, met zorg worden gekozen. Kledingmode, make-up, kapsels... maar ook de keuze van de optiek. Uw vakman-opticien bepaalt wat het beste vooruw ogen is en voorde rest is het woord aan u. Contactlen zen (hard of zacht) of een precies bij u type possend montuur, dat oog- comfort en een modieus accent geeft en ook gewoon lekker zit. gediplomeerd optometnst - lid O.V ZUIDPROMENADE 15 SOEST-ZUID - TELEFOON 1 28 74

Soester Courant | 1990 | | pagina 3