©/z©n jSMjQ- BLOEMEN ro,o\nsïïïïïs? deze maand bij uw vakman-opticien Afspoelvloeistof /AK, Dag in dag uit.... BLOEMENHUIS de leukste Soest 50 jaar geleden 26 april 1940 WOENSDAG 25 APRIL 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt; uw aandachtvoor HYPOTHEKEN "Een hypotheek regelen?...'' "Bel ons voor een vrijblijvend advies!'' SOEST ^Inschrijven - informatie: kTel. 02155 - 2 28 11 Inleveren pakketten voor Polen 25 k&- Diefstal uit bedrijf Werkloosheid in de regio gedaald Brochure Subsidiemogelijkheden ivm brilmode iJJ Programma Koninginnedag Wie aart politiek doet leest de Soester Courant Zin en onzin van de 5 mei-viering Activiteiten in Dorpshuis in Soesterberg op bevrijdingsdag A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Brand op de vuilnisbelt Ontwerp-hinder- wetvergunningen Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 08.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en voor de b. bij de dependance Publiek- szaken, Dorpsplein Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: a.G.H.A. Plagge, Korte Melmweg 15a voor het oprichten van een inrichting voor stalling taxi's en onderhoud ei gen wagenpark op het perceel Korte Melmweg 15a; b.TOVAMI Machinebouw B.V., Laan straat 64 voor het uitbreiden/wijzi gen van een machinefabriekje op het perceel Laanstraat 64; c.B. v.d. Molen en B.A. v.d. Molen, Van Weedestraat 19 voor het uitbrei den/wijzigen van een snackbar en ijs- verkooppunt op het perceel Van Weedestraat 19; d.Redexim B.V., Utrechtseweg 127, Zeist, voor het uitbreiden/wijzigen van een constructiebedrijf/interna tional trading op het perceel Baten- burgweg 1, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 10 mei 1990. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetvergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017ligt vanaf heden op werkdagen van 08.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance Publiekszaken Soes terberg tijdens de openingsuren ter in zage de beschikking op het verzoek van: - Efje Interieurs- en tentoonstellings- bouw, Austerlitzseweg 55, Austerlitz, voor het oprichten van een inrichting ten behoeve van tentoonstellingsbouw en het vervaardigen van meubels op het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soes terberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d.enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnenge- noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gra venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het aanbouwen van een berging, Beetzlaan 71. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te Een hypotheek' Altijd weer moeilijk om de juiste keuze te maken. Een belangrijke keuze die wij met onze ervaring op dit gebied voor een stuk kunnen vereenvoudigen. Door onze bemiddeling kunt u rekenen op lagere rente voor uw hypotheek. Meer hierover kunt u vinden in onze gratis hypotheekbrochure. Hij ligt voor u klaar! A.A. van Breukelen B.V.: Hypotheekadviseurs A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met m 20 jaar ervaring in: hypotheken, #^||k\ vastgoed en assurantiën m 1Om objectief te adviseren m MgM bemiddelen wij tussen k A.A. van Breukelen B V Koninginnelaan 40. W 3762 DG Soest hypotheken vastgoed assurantiën PvanMMtttNfcv! adviseurs in.. BEL: 02155 - 17962/23789 rekenen vanaf donderdag 26 april 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Ontwerp-bestemmingsplan Kerkebuurt De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat het ontwerp van het bestem mingsplan "Kerkebuurt", regelende de bestemming van gronden gelegen in Soest, en omvattende het gebied rond om de Oude Kerk, zoals dat wordt ge grensd door de plangebieden Landelijk Gebied, Soest-Zuid, Zuidelijke Eng, Gouden Ploeg en Soest-Midden, met ingang van 26 april 1990 gedurenden één maand in het kantoor van Milieu en Stadsbeheer, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), het gemeentelijk informatie-centrum (ge durende de gebruikelijke openingstij den), alsmede in de dependance van de afdeling Burgerzaken te Soesterberg, voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter visie leg ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Aanwijzing bijzondere dagen als be doeld in artikel 9, eerste lid van de winkelsluitingswet 1976 Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij voor het jaar 1990 de volgende dag hebben aangewezen als dag, waarop de in de artikel 2, eerste lid onder b. en c., 7 en 8 van de Winkel- sluitingsweg 1976 vervatte verboden niet gelden: Koninginnedag, 30 april. Het vorenstaande betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven, waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden ver kocht dan wel te koop worden aangebo den, op genoemde dag voor het publiek geopend mag zijn. Tevens is de uitoefening van straathan del voor degenen, die daarvoor vergun ning van ons college hebben, op ge noemde dag toegestaan. Openbare commissievergaderingen Woensdag 2 mei: Commissie Onder wijs agenda o.a.: rapportage door de verte genwoordiger in het overlegorgaan o.b.d. Eemland; voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar basis onderwijs over het jaar 1989; ontwerpprogramma basiseduca tie voor het jaar 1991. Donderdag 3 mei: Commissie Welzijn/ volksgezondheid agenda o.a.: nota ouderenbeleid; ar beidsvoorziening; concept volkshuis vestingsnota. Maandag 7 mei: Commissie Algemene Bestuurszaken agenda o.a.: ontwerp-antwoordbrief aan "Artsen zonder grenzen"; project datacommunicatie en voortgangsrap portage over uitvoering nota informa tie- en automatiseringsbeleid. Dinsdag 8 mei: Commissie Ruimtelij ke Ordening agenda o.a.: woningbouwplannen in Klein Engendaal; meerjarenplan mo numenten; verkeersonderzoek Ossen- damweg-Vondellaan; snelheids rem mende maatregelen Heuvelweg en be schikbaar stellen krediet t.b.v. het aan brengen van snelheidsremmende voor zieningen in de Heuvelweg; brief van Stichting "Bewonersbelangen Soest- duinen" inzake verkeersremmende maatregelen te Soestduinen. Woensdag 9 mei: Commissie Bedrij ven, Personeelszaken en Voorlichting agenda o.a.: kredietvoorstel t.b.v. repa ratie van en het aanbrengen van een slijtlaag op de Nieuwstraat; tweede voortgangsrapport inzake het overslag station; heroverweging van de breng- plaats Soesterberg; rapport 5e fase Ko ningsweg. Donderdag 10 mei: Commissie Nieuw bouw gemeentehuis Donderdag 10 mei: Commissie finan ciën en het grondbedrijf agenda o.a.: stand van zaken planning- kalender; resultaat 1989 Regionaal Nutsbedrijf Eemland; woningbouw plannen voor het raadhuisterrein. De vergaderingen beginnen om. Aanvang commissies; onderwijs 19.30 uur, welzijn/volksgezondheid 19.30 uur, a.b.z. 19.30 uur, ruimt, ordening 19.00 uur bedrijven 19.30 uur, nieuw bouw gemeentehuis 19.30 uur en finan ciën 20.30 uur. De commissies worden gehouden in de dependance achter het gemeentehuis, behalve de commissie ruimtelijke orde ning die vindt plaats in het gebouw aan de Lange Brinkweg 77. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorziter de sprekers uit het pu bliek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie ken baar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet lan ger dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken van de com missie inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bo vengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstan dig om eerst het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 22555). t I Informaties' Info-centrum. j STEENHOFFSTRAAT 9a. i Telefoon 02155-22555 i Open maandag t m vrijdag. j Informatietelefoon met actualiteiten: j tel. 93665 (24 uurs-service). Clubs voor: Beginners Gevorderden Vergevorderden Zeer vergevorderden Uiteraard voor elk wat wils: jeugd echtparen jongeren 20 tot 35 jaar VERZEKER JEZELF VAN EEN PLAATSJE OP JE FAVORIETE CLUB Langskomen kan natuurlijk ook, en wel op zaterdag 28 april, 5' en 12 mei en op dinsdag 8 mei van 18.30 uur tot 19.30 uur in ons danscentrum aan de Julianalaan 19 te Soestdijk. Op vrijdag 27 april 1990 is er weer gele genheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren kan geschieden bij: Fam. de Groot, Haverweerd 117, 3762 BD Soest. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Te vens dient het adres van geadresseerde en afzender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is De kosten bedragen f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. De pakketten wor den in Polen aan huis geleverd. Voor meer informatie tel. 02155- 24377. Een 17-jarige cassiére van een zaak aan de Wiardi Beckmanstraat is betrapt op het stelen van kasgeld. De Amersfoort- se bekende de afgelopen drie maanden ongeveer 3000 te hebben gestolen. Het meisje werd door de bedrijfsleiding al enige tijd in gaten gehouden. Het aantal mensen dat als werkzoeken de is ingeschreven bij het arbeidsbureau in Amersfoort/Veenendaal, dat is de regio waar ook Soest onder valt, is de afgelopen tijd gedaald. De grens van 10.000 is aan de goede kant gepas seerd. In de regio Amersfoort/Veenen daal nam het aantal met 451 personen af. Bij het arbeidsbureau staan momen teel 1372 werklozen uit Soest inge schreven. Vergeleken met de andere gemeenten in de regio is dit aantal vrij hoog, namelijk meer dan 10 procent. Bunschoten heeft met 4,6 procent het laagst aantal werklozen in de regio. In totaal staan nu 9821 personen inge schreven. Een echte verklaring voor de daling heeft het arbeidsbureau niet. Men ver moedt dat het te maken heeft met de automatisering. Waar vroeger alle uit schrijvingen nog handmatig werden verwerkt, staan nu snelle computers met meer up to date gegevens dan voor heen. De gemeente heeft een brochure sa mengesteld waarin nader ingegaan wordt op de subsidies die de gemeente Soest geeft aan 55-plussers op het aan passen van een bestaande woning en het doorstromen (verhuizen binnen de gemeente). Het betreft hier een speciale subsidie van de gemeente Soest. De aanpassing van de woning betreft een groot aantal zaken zoals bijvoor beeld het weghalen van dorpels, venti- latievoorzieningen, het plaatsen van een centrale verwarming met meer ca paciteit, aanleg veilige toegangspaden, voldoende verlichting in het portiek, brede deuren, verhoogde toiletpot, ru we douche, handgrepen in toilet en douche en het aanbrengen van een lift en alarm. In de brochure wordt nader ingegaan op de voorwaarden en ook hoe men de subsidie moet aanvragen. Op de laatste bladzijde van de brochure staat een kaartje waarop men de aanvraag voor de subsidie kan kenbaar maken. Zon der postzegel kan het kaartje naar de voor kontaktlenzen in milieuvriendelijke spuitbus Deze week van f 11,50 voor f 6,50 gediplomeerd oplomelrisl - lid O. V. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TEL. 02155-12874- Op 30 april staan er in Soest weer di verse activiteiten op het programma. Het Oranjefeest biedt voor jong en oud spannende, gezellige en recrea tieve mogelijkheden. Het Oranjeco mité, met de nieuwe voorzitter W.G. Hilhorst die de heer N.H. Breede- veld na een voorzitterschap van tien jaar opvolgde, is bijzonder blij dat er na een afwezigheid van een aantal ja ren weer van alles te beleven is op het Sec-terrein aan de Bosstraat. Bij slecht weer kan men het beste even op de kabelkrant kijken welke onderdelen van het programma wel of geen doorgang vinden. Het programmaboekje is huis-aan huis-verspreid. Hier volgen in het kort nog even de programma punten. 8.30 uur Luiden der klokken. 9.00 uur en 13.00 uur Start van de Natuurfietstocht. De fietstocht start bij restaurant Bos en Duin aan de Bosstraat. Routebeschrijvingen zul len daar worden uitgedeeld. De rou te loopt door de bosrijke gebieden van Soest en is 20 kilometer lang. 10.30 uur tot 11.30 uur Optocht versierde fietsen en autopeds. Deel nemers moeten zich tussen 9.30 uur en 10.00 uur aanmelden bij de Vij verhof, Klarinet 39. De optocht ver trekt om 10.30 uur. Aan de optocht is in verschillende leeftijdscatego rieën een wedstrijd verbonden. 9.30 uur Springconcours Manege Eldorado 10.00 uur tot 13.00 uur Behendig heidsspelen bij Eldorado. Dit onder deel is speciaal voor de jeugd. Jonge ren kunnen hier op een leuke manier kennismaken met de paardensport. Vanaf Eldorado zal ook weer de tra ditionele Oranjerit starten. Rond het middaguur zal de Voltigegroep El dorado een demonstratie geven. 10.00 uur Vertrek rijtoer 'De Soes- ter Aanspanning'. Een groot aantal koetsen en wagens met paarden en ponies zullen een route door Soest rij den en zorgen voor een kleurrijk eve nement. Om 14.00 uur komt de rij toer weer aan op Eldorado. 11.00 uur Start Stratenloop Soest Zuid. Recreatieloop over 4500 me ter per ronde. Deelname is 2 gulden 50 per persoon. De start vindt plaats bij de R.K. Kerk aan de Willibror- dusstraat. 10.00 uur tot 17.00 uur Kunst markt Artishock. Naar verwachting zullen veertig kunstenaar hun werk tonen en te koop aanbieden. Er is muziek van Bugaloos en Blue Train. Voor kinderen worden er tekenfilms vertoond. Bovendien is er het straat- theater Fratelli Fiasco. 10.00 uur tot 16.00 uur Oranje Vrijmarkt Voor Elck Wat Wils op de Eng. Op deze vrolijke markt kan ie dereen zijn waren aanbieden. Vorig jaar mocht de markt op 20.000 be zoekers rekenen. Voor een grond- plaats wordt 5 gulden gevraagd. Een marktkraam kost 35 gulden. Het geld gaat naar de Stichting Jeugd zorg. Men kan reserveren bij Stich ting Jeugdzorg, tel. 17615 of bij Jo- han Baks, tel. 20280. 12.00 uur tot 18.00 uur Groot feest voor jong en oud op kinder boerderij de Vrije Teugel. Meer dan 40 activiteiten waaronder kameelrij den, paalklimmen, de toren van Pisa, crossfietsen met hindernissen en nog veel meer. Bezoekers betalen 1 gul den 50 entree. 9.30 Start activiteiten op het Sec terrein. Diverse kinderspelen, het opstijgen van de heteluchtballon, een kinderbraderie, optreden Turk se dansgroep en de wedstrijd Soest- Best waarvoor burgemeester H. de Widt de aftrap zal verrichten en nog veel meer. Tot 14 jaar is de toegang gratis, daarboven kost een kaartje een gulden. 16.00 uur Oranjebal met live-mu- ziek in café Bos en Duin. De toegang is gratis. 20.00 uur Bingo in de Vijverhof. Een Oranje bingo met fantastische prijzen. De kosten zijn 5 gulden per persoon. 20.00 uur Oranje Bingo Stichting Jeugdzorg in buurthuis de Vangrail aan de Nachtegaalweg. 21.00 uur Lampionnen-optocht. De optocht vertrekt vanaf de Prins Bernhardlaan/Oranjelaan. De route loopt door een groot deel van Soest. 21.45 uur tot 22.00 uur Groot vuurwerk op de Eng. gemeente worden gestuurd, waarna door deze instantie aktie wordt geno men. De brochure kan men afhalen in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum en bij Dependance Publiekszaken Soester berg. Verder zal de brochure gelegd worden in de wachtruimten bij de huis artsen en fysiotherapeuten en bij de me dische centra. De commissie "5 mei-viering" heeft voor viering en herdenking van de be vrijding het volgende programma vast gesteld: 's Middags tussen 15.00 en 17.00 uur vindt er en 'talkshow' plaats over het thema 'zin en onzin van de viering van de bevrijding na 45 jaar'. Vertegen woordigers van verschillende genera ties zullen daarover met elkaar in dis- kussie gaan. Die diskussie wordt afge wisseld met korte verhalen door enkele mensen over hun belevenissen tijdens de oorlog en zal worden omlijst met muziek van een band in kleine bezet ting. Tegelijkertijd wordt er voor kinderen een poppenkast -programma geboden, 's Avonds treedt vanaf 7 uur een band op en is er gelegenheid te dansen, voor onderlinge gesprekken en het nuttigen van een drankje en een hapje. Tevens worden in de filmzaal films vertoond die verband houden met het thema. Het programma eindigt om ongeveer 12 uur 's nachts. Al deze aktiviteiten vinden plaats in het gebouw Artishock aan de Steenhoffstraat. Zoals ook in voorgaande jaren is er op 5 mei weer een "bevrijdingsconcert", dat wordt verzorgd door het "Soester Mu ziek Gezelschap", in samenwerking met het Symfonisch Blaasorkest "Sym- forkana" uit Hilversum. Dit concert vindt plaats in de "Vijverhof', Klarinet 39 (Overhees). Het programma duurt van acht uur tot kwart voor tien 's avonds. Op zaterdag 5 mei verzorgt het Dorps huis, Dorpsplein 17 te Soesterberg we derom een zeer speciaal programma. Om 15.00 uur zal het "Willy Wight mini-theater" een feestelijk kinder programma verzorgen. Willy Wight en zijn assistente bieden een afwisselende kindershow met goo chelen, buikspreken en clownerie. Dit alles verpakt in een sprookjesachtige sfeer en het geheel overgoten met veel humor. Zaal open om 14.30 uur, kaar ten 4,- p.p. te verkrijgen aan het Dorpshuis. De show duurt twee keer drie kwartier en is om 17.00 uur afgelo pen. Op 5 mei om 20.00 uur staat de 14 man sterke Egerlander Kapel Alpen Spitzen uit Bilthoven garant voor een gezellige onbekommerde avond. De kapel speelt een zeer gevarieerd repertoire, met zang van Gert Wiljon. Leuke acts, waaronder een wedstrijd boomzagen, gaan vergezeld van dansmuziek voor jong en oud. Voorverkoop van kaarten is mogelijk in het Dorpshuis en bij de Sigarenmagazij nen T. Majoor en Van Delft. De kaarten kosten 10,-. De zaal is open om 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. m m up mi lonaue aan ue wnnunsuadi in 01 ff/H Ind.: winkelruimte (ca. 55 itf), keuken f #vonïKUttUNbv hal, kelder, woonkamer, toilet. Verdiepi SeraïïewmïSaïinSo^TÏÏeTpaniilsin lmgSSgS? 3erd. Zo zijn de kap en de gehele bovenverdieping (waaronder de adviseurs in...\ r hypotheken vastgoed assuiontiën\ A.A. van Breukelen B.V Is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A A. van Breukelen B.V tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 Gevraagde koopsom: woon/winkelpand met showroom op 630 m2 grond f 395.000,- opslagruimte (ca. 57 m2) op 200 m2 grond f35.000,- SOEST Honingbij Halfvrijstaand herenhuis met garage, c.v. combi-ketel en diepe verzorgde aangelegde tuin. Indentree, toilet, woonkamer, moderne keuken met inb.app De begane grond is geheel voorzien van marmeren vloertegels. Verd.' 3 sl kamers, badkamer met ligbad, douche, toilet Zolder met vaste trap, slaapkamer en bergruimte. Gehele huis voorzien van isolatiebegla zing. Gevraagde koopsom: f 315.000,-. SOEST Koninginnelaan Halfvrijstaand woonhuis met grote garage, c.v. combiketel en verzorgde aangelegde tuin. Ind.' hal, toilet, kelderkast, woonkamer met marmeren schouw en inbouwkachel en witte plavuizen vloer, moderne open keuken met inb.app Verd. 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en was tafel. Zolder met vaste trap en mogelijkheid tot slaapkamer. Gevraagde koopsom: f 227.000,-. SOEST Krommeweg Rustig gelegen middenwoning met grote tuin, grote garage en lokale ver warming. De begane grond is voorzien van dubbele beglazing. Ind.: hal, toi let en douche, kelderkast, woonkamer, keuken en bijkeuken. Verd.: 4 slaapkamers, overloop. Zolder met vaste trap: slaapkamer met dakkapel. Gevraagde koopsom: f 164.000,-. Soest, van Weedestraat. 2-kamer appartement op de 2e verd. v/h flatgebouw V.v. lift, parkeerplaats, berging, eigen c.v Gevraagde koopsom: f 117.500,-. Soest, Laanstraat. Vrijstaand woonhuis met grote tuin en onderkelderde kantoorruimte (2 x 50 m2). Gevraagde koopsom: f 249.000,-. Soest, Gerrit van de Veenstraat. Vrijstaande bungalow met garage, c.v. en vrije tuin. Gevraagde koopsom: f 349.000,-. Soest, Burg. Grothestraat. Te huur kantoorruimte, ca. 50 m2 Huurprijs f 800,- per maand. Incl. gas, wa ter, electriciteit en stoffering. gaan wij voor dag en dauw inkopen doen bij 3 verschillen de bloemenveilingen. Dit betekent dat U DAGELIJKS volop kan kiezen uit een groots assortiment bloemen en planten. WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST TEL 02155 -16877 Op zich zelf is dit niets bijzonders. Meerdere malen wordt daar afval aan de vlammen toevertrouwd, maar Dinsdagmorgen nam een en ander toch groote- re afmetingen aan. Zeer waarschijnlijk was deze brand ontstaan door broeiing van de meters hooge berg vuilnis, welke door geborgen is. De brand, welke aangewakkerd werd door den Oosten wind en gevaar zou kunnen opleveren voor de omliggende boerderijen, kon door het personeel op de belt niet meer worden bedwongen, waarom men de hulp inriep van den brandweer, die spoedig de hulp verleende. Het vuur aan de buitenkanten van den vuilnishoop was spoedig gebluscht, maar al spoedig bleek, dat de vuurhaard zich meer in het inwendige van de hoop bevond, waarom de brandweer zich heel wat tijd moest geven, om de brand afdoende te bedwingen. ST. JOR1S-VIERING Dinsdagavond hebben de drie kampvuren de nachtelijke voorzomer-hemel verlicht in dezer gemeente. De R.K. Verkenners te Soestdijk en Soest en de Ned. Padvindersvereeniging alhier, hebben in troep-verband op dezen uitge lezen schoonen avond, de schutspatroon der padvinders, St. Joris, herdacht. In het spookachtig schijnsel der hoog oplaaiende vlammen, hebben we de Soester Jeugd in het uniform van een wereldbroederschap gezien, hun dekens van hun ruggen afhangende, de verkennersbeloften hooren vernieuwen en het roemruchte verhaal van St. Joris en den Draak voordragend. De leiders, getooid met de St. Jorisbloem, de roode tulp, aanhoorden daar weer de beloften van hulpvaardigheid en naastenliefde en het nieuwe verken nersjaar werd weer aangevangen met goede voornemens, een duistere wereld en een stervende beschaving ten spijt. Het roode vlammenschijnsel bescheen de jonge gezichten, die strak en ernstig stonden, in tegenstelling met andere vroolijke kampvuren, waarin de hoop der toekomst verborgen lag. De donkere silhouetten op den achtergrond rondom de vuren, in onze nog on gerepte bosschen, de plechtig gesproken woorden van trouw en dienen, het liet niet na indruk te maken op de toeschouwers. BALDADIGHEID Baldadige fabrieksjongens, in de omgeving van de Eikenlaan, maken het de bewoners aldaar lastig, blijkens de klachten, die bij de politie hierover binnen komen. Een paard van den groentehandelaar v. N. hetwelk daar op een weiland stond, werd door door de heeren los gemaakt en opgejaagd. De politie zal aan een en ander paal en perk stellen. MILITAIRE WEDLOOP OP PRINSESSEDAG Volgende week Dinsdag, 30 April, de veijaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal te Soestdijk een wedloop voor militairen worden gehouden, georganiseerd door een comité van particulieren en zakenmenschen der Koninginnelaan en omgeving, waarvan het uitvoerend bestuur bestaat uit de heeren: J.A.W. Isi- ger, A. de Kruijff en D. v.d. Broek. Deze wedloop is gesplitst in 2 deelen. De route voor de 3 K. M. loop bestaat uit de Koninginnelaan v.v., terwijl voor de andere route, de 8 K.M. loop, de vol gende lanen en straten bepaald: Koninginnelaan, Beckeringhstraat, Laan- straat, Dorresteijnweg, Utrechtscheweg, Koninginnelaan. Voor de 3 K. M. loop is de start aan den Lange Bergstraat, voor de 8 K.M. loop aan de Beetzlaan. De leiding is in handen, van Kapitein J. Crucx. In totaal zijn er 16 prijzen door particulieren en zakenmenschen beschikbaar gesteld, waaronder voor iedere en loop een wisselprijs. JUBILEUM Op 1 Juli a.s. hoopt de Commandant van de Vrijwillige Brandweer, de heer W. Groart alhier, den dag te herdenken, dat hij voor 12'/2 jaar tot Comman dant werd benoemd. Groote plichtsbetrachting en volledig leidersbesef heb ben den Jubilaris in dien tijd gesierd. Op 11 Maart 1924 werd hij bevorderd tot commandeur, op 29 December 1925 tot brandmeester, op 8 Januari 1928 tot Commandant. Met hem is in die jaren veel ten goede veranderd bij de Brandweer hier ter plaatse. De tijd, dat Soest werd geboycot door de Brandweerverzekeringen en dat men te voren kon vernemen waar vandaag of morgen een brand wegens blikseminslag" zou uitbreken, is voorbij. Van een handspuit met emmers is de brandweer uitgegroeid tot een corps vrij willigers toegerust met 2 groote motorspuiten,materiaalwagen en 3 babyspui ten. Uitstekend getraind en buitengewoon actief heeft onze brandweer veel onheil gestuit en voorkomen en daaraan is het leiderschap van den commandant niet vreemd. FIETS VERNIELD Vorige week werd een fiets van een arbeider bij de Defensiewerken, welke fiets op den Melmweg stond geparkeerd, vernield door een voorbijrijdende zandauto. Dinsdagmorgen herhaalde een dergelijk geval zich en werd een an dere fiets vernield, de chauffeur zal opgespoord worden.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5