BERPAS PARKET m fv 1 2999.- vJOD rsüliociimlïcF Tijdelijk 2e foto afdruk GRATIS Harry Witte zet vraagtekens bij positie Progressief Soest-wethouder Visser Prof. Waterinkschool actief voor milieu j Glamour I voor Moederdag V erkeersmaatregelen bij Zwarte Wegje daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! SOEST Voorlopig geen Turkse zender op de kabel dienstverlening "Degelijke oppositie ongekende weelde voor Soester politiek" Foto- en videoapparatuur, alle fotografie ÜXSï de videocamera voor alle omstandigheden Gereedschap gestolen Agenda raadsvergadering Postkantoor op 5 mei gesloten Varkens gezocht! Afsluiting overwegen Vervelende beller Voorlichting gem. soc. Bang&Olufsen i Ooit kiest u voor mooist WOENSDAG 2 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 Meer verstand van verzekeren Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588! Burgemeester en wethouders hebben de bewoners van de omgeving Zwarte Wegje geantwoord op hun vragen over de vormgeving van de kruising Kamp weg/Zwarte Wegje en de snelheid en intensiteit van het verkeer op de Kamp weg (Zeist). Voor de huidige vormge ving, zo schrijven burgemeester en wet houders, is gekozen in verband met de snelheid van het verkeer. De gekozen constructie leidt ertoe dat het (recht- doorgaande) verkeer op de Kampweg moet afremmen. Indien de aansluiting zou worden vormgegeven als 'normale' T-aansluiting zou dat niet het geval zijn. De huidige vormgeving heeft dus op de snelheid van het verkeer een positieve invloed. Om te voorkomen dat het ver keer onnodig het Zwarte Wegje inrijdt, omdat men het bord 'doodlopende weg' te laat ziet, is inmiddels een voor aanduiding geplaatst. Over de snelheid van het verkeer mer ken B. en W. op dat de Kampweg (Zeist) is gelegen buiten de bebouwde kom van Soesterberg. Nog onlangs hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht die grenzen opnieuw vastge steld. Dat betekent dat het treffen van snelheidsremmende maatregelen in principe niet gewenst is. Van belang in dit verband is echter dat een aanvang gemaakt is met een inventarisatie van locaties die in aanmerking zouden ko men voor het aanbrengen van snel heidsremmende maatregelen. Het ver zoek van de Zwarte Wegje-bewoners zal daarbij betrokken worden. Tenslotte verwachten B. en W. dat na de afronding van de herinrichting Soes- terberg-Kom de verkeersintensiteit op de Kampweg (Zeist) verder zal afne men, omdat nog verschillende, nu nog drempelloze wegen, voor het autover keer ook nog minder aantrekkelijk zul len worden gemaakt. Na de herinrich ting zal voor het autoverkeer een route via de Kampweg het meest aantrekke lijk zijn. dé parketspecialist in Midden-Nederland BERPAS PARKET Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m! SHOWRUIMTE Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Voor 1991 zal de Turkse gemeenschap in Soest geen eigen zender krijgen. Het verzoek van de Soester Turkse inwo ners, de commissie minderheden en de WD-fractie om deze groep een plaats op de kabel te geven, zal niet eerder dan begin 1991 aan de orde komen, omdat er dan pas de financiële middelen zijn om het zenderpakket uit te breiden. Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft dit laten weten in een brief aan de commissie bedrijven. Uit de exploitatie-overschotten van de komende jaren zullen de kabelaanslui ting voor de onrendabele gebieden en de uitbreidng van het aantal zenders op de kabel gefinancierd worden. De Aros zal nog wel dit jaar op de kabel worden toegelaten. Te laat terug? Blijft u langer weg dan de toegestane periode, dan kan dat tot problemen lei den. Het kan echter gebeuren, dat u door ernstige ziekte niet op tijd terug kan komen. U moet dan wel zorgen voor en verklaring van een dokter of specialist over de aard van de ziekte en een verklaring, dat u niet in staat was om te reizen. Even doorgeven Als u op vakantie gaat moet u dit tijdig aan de Sociale Dienst doorgeven, zodat bekend is welke periode u niet bereik baar bent. U kunt de vakantieperiode opgeven op uw inkomstenbriefje. Ook zijn er speciale formulieren bij de Socia le Dienst aanwezig, waarmee u dit kan doorgeven. Verrekening vakantiegeld uit inkomsten Wanneer u vakantiegeld ontvangt van een andere instantie of van uw part-ti me werk zal dit worden gekort op het vakantiegeld van uw uitkering. Heeft u echter maandelijks een vrijlating op uw inkomsten uit arbeid, dan zal de vrijla ting ook worden toegepast op uw vakantiegeld uit deze arbeid. Meer vragen? Bel de Sociale Dienstver lening, tel. 93556 of kom langs op de Lange Brinkweg 79. Sony CCD-SP5 spatwater- en stofdicht ideaal voor watersport, strand, wintersport enz. 6 X motorzoom autofacus 2 X digitale super impose voor o.a. titels datum-tijd aanduiding macro voor close-up opnamen opnamen direkt afspeelbaar in de zoeker compleet met accu, lader, aansluitkabels enz. 3995,- WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL 1 2874 FOTO "VIDEO "AUDIO VIDEOCAMERA'S TE HUUR - per dag of per week Verschillende basisscholen in Soest, helpen de gemeente met het scho nen van de heidevelden. In het kader van natuur- en milieu lessen waren hier leer lingen van groep 8 van de "Prof. J. Wate rinkschool" aan het werk. Aan de klus ging een uitgebreide uitleg vooraf: het heideveld zou worden vrijgemaakt van berkeboompjes en dennetjes. De berkeboompjes werden met de schop losgestoken en daarna met wortel en al verwijderd, de dennetjes werden met de bijl met de grond gelijkgemaat. De kin deren werkten enthousiast door en za gen kans om in betrekkelijk korte tij dal les te schonen. De gemeentemedewerkers voorzagen ze van limonade om de dorstige kelen te smeren. Een oude dame die vroeg of ze plantjes aan 't stelen waren kreeg vakkundig uit leg, ze weet nu ook wat heide schonen is. Al met al een nuttige middag, de kinde ren wat milieubewuster en een heide schoon. Foto: Goos van der Wilt. Bij de in aanbouw zijnde flats in de Ra- demakerstraat in Soesterberg werd af gelopen week een gereedschapskist ge stolen. De kist stond in een afgesloten lift, maar de dief heeft hem toch mee kunnen nemen. Het gereedschap, schroevedraaiers, tangen, tappen, een rolmaat, een bako en diverse hamers en steeksleutels, behoorde toe aan een me dewerker van het aannemersbedrijf dat zich met de bouw bezighield. "Wat me nog het meest verbaasd heeft is de positie van Jan Visser van Pro gressief Soest. Natuurlijk hebben wij ook overwogen om op die plek te gaan zitten. Maar dat was gezien onze pro grammapunten en de op hande zijnde plannen, onmogelijk. Voor Jan Visser waren die plannen blijkbaar geen be zwaar om deel te nemen aan het colle ge." De lijsttrekker van Gemeentebe langen Groen Soest, Harry Witte was, op z'n zachtst gezegd, verrast over de uitslag van de onderhandelingen. Witte meent dat de programmapunten van Progressief Soest Jan Visser voor hetzelfde dilemma zouden moeten plaatsen als Gemeentebelangen Groen Soest. "Ik begrijp niet dat een partij met maar twee zetels, die bovendien weet welke plannen er voor de komende ja ren zijn, toch in het college gaat zitten. Het is een wankele toestand. Wil het college standhouden dan zal er voor Visser weinig anders opzitten dan de koers van de afgelopen vier jaar op het gebied van ruimtelijke ordening voort te zetten en daarmee de programma punten van Progressief Soest in het ge ding te brengen," aldus Witte. Hij vreest 'veel concessies en vaagheid ten top'. "Ik zie het er echt niet van komen dat het CDA nu opeens ruimtelijke orde ning op de Progressief Soest manier gaat zien. Wat dat betreft zaten de VVD en het CDA veel meer op één lijn." Ongekende weelde De partij van Harry Witte moet het alle maal nog maar zien. Wel beschouwt hij het als een 'ongekende weelde voor de Soester politiek' dat er nu een degelijke oppositie ontstaan is. "De afgelopen tientallen jaren hebben steeds de drie grote partijen in het college gezeten. Daardoor kwam er veel te weinig tegen gas vanuit de raad. De raadsleden na men het standpunt van hun wethouder onder het mom van 'dat zal wel goed zit ten als hij dat zo zegt' gewoon over. Er was toen nauwelijks een kritische noot uit de raad te horen. Voor de kleinere partijen was het moeilijk om daar te genin te gaan. Nu zitten er twee grote partijen in de oppositie, de WD en Ge meentebelangen Groen Soest. Wij zul len voor een stevige oppositie zorgen." Op de opmerking van WD-voorman Bert Krijger, dat er nu een gevoel van solidariteit tussen Gemeentebelangen Groen Soest en de WD zal ontstaan, zegt Witte het volgende: "Op punten waar de VVD en Gemeentebelangen Groen Soest het eens zijn zullen we ze- Donderdag 17 mei openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg 79. De agenda voor 17 mei luidt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 maart 1990. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 90-77: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dalweg ter hoogte van het Raadhuisplein. 5. Voorstel 90-69: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Molenstraat 135. 6. Voorstel 90-70: tot vaststelling van het beleid voor de CAI in de ja ren 1990 tot en met 1993. 7. Voorstel 90-76: tot vaststelling van de Verordening persoonsregi straties. 8. Voorstel 90-73: tot het vaststellen van het meerjarenprogramma 1991 tot en met 1995, binnen het kader van de Mo numentenwet 1988. 9. Voorstel 90-66: tot het vaststellen van de le wijziging van de "Ver ordening staangeld woonwagenplaatsen". 10. Voorstel 90-59: tot het vaststellen van de nota ouderenbeleid. 11. Voorstel 90-81: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kantoor met opslag- en stallingsruimte op/in het perceel Meent 29. 12. Voorstel 90-68: tot aanwijzen archiefbewaarplaats. 13. Voorstel 90-67: te betalen B.T.W. over bedrijfsmatige activiteiten in het kader van de verordening reinigingsheffingen en aanpassing van de tarieven ledigen beerputten. 14. Voorstel 90-74: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van het realiseren van de herinrichting woon omgeving "De Engh". 15. Voorstel 90-71: inzake het bouwen van een schuilgelegenheid aan de Jachthuislaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 168. 16. Voorstel 90-72: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en in komsten ten behoeve van de materiële instandhou ding van de openbare bassischolen over 1989. 17. Voorstel 89-183: tot verkoop van grond gelegen bij het Griftland College aan de Stichting Schoolfonds Griftland College Soest. 18. Voorstel 90-78: tot het verlenen van geldelijke steun aan de Wo ningbouwvereniging St. Joseph voor de bouw van 34 woningen in de sociale huursector op de Caro- lusschoollokatie te Soesterberg. 19. Voorstel 90-82: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van het aanbrengen van snelheidsremmende voorzieningen in de Heuvelweg. ker samen voor flink wat tegengas zor gen. Maar ik ben wel van mening datje het college moet beoordelen op het be leid, en niet vanuit een soort rancune moet gaan samenwerken in de opposi tie. We hebben allebei een eigen pro gramma. Waar we echter op dezelfde lijn zitten zullen we zeker de handen in een slaan." Het postkantoor aan de Steenhoff- straat is vrijdag 4 mei vanaf 18.00 uur gesloten. Dit in verband met de Do denherdenking. Op zaterdag 5 mei is het postkantoor in het kader van Bevrijdingsdag de gehele dag gesloten. Met uitzondering van ex- presses worden die dag geen postbe stellingen uitgevoerd. Kinderboerderijen, schuurtjes, bal kons, ja zelfs huiskamers: op de vreemdste plekken worden varkens ge houden. Al deze varkens moeten met ingang van 30 april aangemeld worden bij de Gezondheidsdienst voor Dieren. Dit heeft het agrarische bedrijfsleven in Nederland besloten. De Gezondheids dienst voor Dieren waakt over de ge zondheid van al het vee dat in Neder land rondloopt. De gezondheid van varkens wordt be dreigt door een ernstige, besmettelijke ziekte: varkenspest. De Gezondheids dienst wil als de ziekte de kop opsteekt snel maatregelen kunnen nemen. Daar voor moet zij weten waar er varkens ge houden worden. Hierbij gaat het ook om wilde zwijnen en exotische varkens. Mensen die varkens houden moeten zich telefonisch of schriftelijk bij de Ge zondheidsdienst voor Dieren in hun provincie aanmelden. Zij kunnen daar ook meer informatie krijgen. Uit de aanmelding vloeien geen kosten voort. Varkenshouders in Soest kunnen zich melden bij: Gezondheidsdienst voor Dieren in West- en Midden-Nederland, Postbus 87, 2800 AB Gouda, tel. 01820-14588. In verband met onderhoudswerkzaam heden aan diverse overwegen zal de overweg Soesterbergsestraat (Amers- foort-Den Dolder) een aantal nachten niet gebruikt kunnen worden door het verkeer. Van 22,00 tot 08.30 uur zal van zater dag 5 op zondag 6 mei, van zaterdag 12 mei op zondag 13 mei en van zondag 24 juni op maandag 25 juni de spoorweg overgang voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten zijn. Het verkeer zal omgeleid worden. Een telefoontje van een man die zich voorgaf als iemand van de NVSH met vragen over aids, maakte een vrouw uit Soest argwanend. Toen de man allerlei intieme vragen begon te stellen, hing ze op. Ze belde de Rutgersstichting, maar die wist nergens van. Daarna waar schuwde ze de politie. Vakantie en uitkering Binnenkort is het weer zo ver: de uitbe taling van het vakantiegeld. Wanneer is de uitbetaling? Er wordt getracht om de uitbetaling van het vakantie-geld, zoveel mogelijk ge lijk te laten plaats vinden met de beta ling van de uitkering over de maand mei. Het tijdstip van betaling verschilt per uitkering, bv: de abw-uitkering over de maand mei wordt eerder betaald, dan de rww-uitkering over de maand mei. Hierdoor zal het vakantiegeld van de abw iets eerder betaalbaar worden gesteld dan het vakantiegeld van de abw iets eerder betaalbaar worden ge steld, dan het vakantiegeld van de rww. Op vakantie, hoe lang? Per jaar mag iemand met een uitkering vier weken met vakantie (al of niet aan eengesloten). Gaat u langer dan vier weken op vakantie, dan ontvangt u over de te lange periode geen uitkering. Slechts voor mensen, die ouder zijn dan 57'/; of voor diegenen, die volledig ar beidsongeschikt zijn, kan een uitzonde ring worden gemaakt. Buitenlanders Buitenlanders mogen per jaar maxi maal acht weken naar hun geboorte land. Zij krijgen hiervan echter maar vier weken doorbetaald. Een beroemd ontwerp herbergt de nieuwste technieken stel uw systeem samen uit: radio, cassettedeck, platenspeler en cd-speler. Wij demonsteren u vanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* heb je zo te pakken. 't Is simpel om u te verzekeren van een goed advies. Gewoon even uw Vïctoria- Vesta adviseur bellen. Hij helpt u altijd aan een passende polis. Zijn verstand van verze keren staat er borg voor. Maak er gebruik van. In uw eigen belang. En praat u liever thuis met uw Victoria-Vesta adviseur? Maak dan gerust even een ItBb afspraak. VICTORIA-VESTA m W J.A.W. Huurdeman, tel.: 02155 - 12625 Pr. Bernhardlaan 8A, Soest G. van der Heiden, tel.: 02155 - 10139 Christinalaan 7, Soest meer verstand van verzekeren Beosystem 4500/3500

Soester Courant | 1990 | | pagina 3