stam ZORGT VOOR SPORTIVITEIT. ■x?- w STAM MAAKT ZONNEBRILLEN VERB0DIG. STAM LAATJE UITJE DAK t\ v', GAAN. - (AK Stuivertjesmarkt zaterdag 12 mei -rrl MTsFEz..*. i vraagt uw aandacht voor Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan In de maand mei proef met apart landbouwplastic inzamelen A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: SERENGETI DRIVERS. de enige "Drivers Zonnebril" die automatisch de stralen verandert... bij mist. RaSJ bij nevel... bij schittering. SERENGETI* DRIVERS 15% korting V/zd brilmode PAGINA 4 WOENSDAG 2 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 12 april 1990, nummer RB 90-47, een bestemmingsplan in voor bereiding heeft verklaard voor het per ceel Soesterengweg 6-8 dat op de bij dat besluit behorende tekening met een streeparcering is aangegeven. Dit besluit treedt in werking op 3 mei 1990. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van abri's aan de Soester- bergsestraat (4x), Ossendamweg (lx), Koningsweg (lxl, Nieuweweg (4x), Molenstraat (2x), Albert Cuyplaan (4x), Dalweg (8x), Veenbesstraat (lxl, Obrechtstraat (lx), Willaertstraat (2x), Di Lassostraat (4x), Vrijheidsweg (6x), Laanstraat (lx), Nieuwstraat (2x), Ko- ninginnelaan (2x), Nieuwerhoekplein/ Burg. Grothestraat (lx), Steenhoff- straat (2x), Rademakerstraat (lx), Ka- merlingh Onneslaan (2x) en Oude Tempellaan (2x). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 mei 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen voor: het aanbouwen van een kantoor en het wijzigen van de indeling van de werkplaatsen, Lange Brinkweg 77. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 mei 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. College burgemeester en wethouders periode 1990-1994 (onder voorbe houd) C.D.A. (J. Menne loco-burgemeester financiën, economische aangelegenhe den, waaronder winkelbeleid, werkge- legenheidszorg/werkloosheidsbestrij ding, volwasseneneducatie, sport, nieuwbouw gemeentehuis P.v.d.A. (F. Kingma) volkshuisvesting (inel. woonruimtever deling) maatschappelijke dienstverlening (soc.)-culturele zaken - ouderenbeleid - jongerenbeleid - minderhedenbeleid - emancipatiebeleid sociale zaken, met uitzondering van werkgelegenheidszorg/werkloosheids bestrijding, volksgezondheid, coördi natie sociale vernieuwing D'66 (M. Swinkels) milieu-aangelegenheden (betreft zowel het z.g. 'grijze' als 'groene' milieu) recreatie, verkeer en vervoer, onderwijs P.S. (J. Visser) bedrijven (C.A.I., R.N.E., W.M.N.) voorlichting en mediabeleid ruimtelijke ordening (planologie), stads en dorpsvernieuwing, monumenten zorg, beeldende kunst Burgemeester J. de Widt openbare orde en veiligheid brandweer, gewest Eemland, algemene bestuurszaken personeels- en automa tiseringsbeleid, gemeentelijke huisves ting (m.u.v. project nieuwbouw ge meentehuis), bestuurlijke preventie, "buitenlandse zaken" (jumelage(s), ontwikkelingssamenwerking, vredes- platform enz.) coördinatie alcoholmati- gingsbeleid Buurtpark Klein Engendaal In het gemeentelijk INFOrmatiecen- Zie pagina 14 RENAULT Sterk geworteld in Midden-Nederland. Amersfoort: Vondelplein 4. Tel. (033) 635104. Dronten: De Houtwijk 45-47. Tel (03210) 152 52. Hilversum: Bosdrift 140a. TeL (035) 4 42 55. Soest: Nieuwerhoekplein l.Tel. (02155) 18850. Traditiegetrouw organiseert de onder nemersvereniging Winkelkring van Weedestraat op de zaterdag voor moe derdag een grootse kindermarkt. Deze kindermarkt heeft in het verleden in de naam "stuivertjesmarkt" meegekregen. De asprirantondernemertjes kunnen voor een stuiver een standplaats ver gunning verkrijgen. Voor de deur van de Winkelkringondernemer wordt ruimte vrijgemaakt om de jeugd tot 14 jaar in de gelegenheid te stellen hun 'waren' aan de man of vrouw te brengen. Om te voorkomen dat de kinderbrade rie uit gaat monden in een rommel markt stelt de organisatie wel een aantal voorwaarden waaronder de standplaats vergunningen worden verstrekt. Belangrijkste is dat de kinderen zelf de stand bemannen en de verkoop van meubelen, kleding en professionele waar is niet toegestaan. Ook dit jaar be- poaalt een jury op een drietal punten welke aspirant ondernemer "de gouden stuiver" en een overheerlijke taart ver dient. Hierbij wordt gekeken op origi naliteit, verkoopkunde en verzorging. De standplaatsen zullen ook dit jaar weer genummerd zijn overeenkomstig de nummer op de standplaats vergun ning. Om in het bezit te komen van een plaats dienen de kinderen zelf een ver gunning af te halen bij het kantoor van de Soester Courant tegen betaling van een stuiver. Sterk geworteld in Midden-Nederland. Amersfoort: Vondelplein 4 Tel. (033) 635104. Dronten: De Houtwijk 45-47. Tel. (03210) 152 52 Hilversum: Bosdnft 140a. Tel. (035) 4 42 55. Soest NjemverhoekpJew 1. TeJ. (02155)8850. trum hangt een tekening van het ont- werp-inrichtingsplan 3e buurtpark aan de Bosstraat. Het is de bedoeling om daar gedurende het seizoen lopend van af april./ mei tot september beeldenex posities te houden. 1 Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten j tel. 93665 (24 uurs-service). Sterk geworteld in Midden-Nederland. Amersfoort: Vondelplein 4. Tel. (033) 635104. Dronten: De Houtwijk 45-47. Tel. (03210) 152 52. Hilversum; Bosdrift 140a. Tel. 1035) 44255. Soest Nieuwerhoekplein 1 TeL 102155118850. Brommerdieven op de vlucht Twee jonge brommerdieven gingen er als een haas vandoor toen zij de politie op hen af zagen komen. Een bewoon ster van de Varenstraat had de jongens midden in de nacht met twee Puch Ma- xi's zien slepen en waarschuwde de po litie. De brommers gingen terug naar de eigenaar, de jongens waren spoorloos. Winkels hele dag open Tijdens de laatst gehouden ledenverga dering van de ondernemers in de Win kelkring van Weedestraat is besloten om de winkels tussen de middag ook open te houden. Natuurlijk speelt de personele bezetting in de winkels een rol maar om de consument ten dienste te zijn is besloten om in de maanden mei en juni tussen twaalf en twee open te blijven. Het blijkt namelijk voor de con sument een doolhof te zijn wanneer welke winkel open of gesloten is. Ook de maandagmorgen of woensdagmid dag sluiting is veelal niet duidelijk. De ondernemers in de Winkelkring van Weedestraat hanteren daarom nu een vaste regel: geopend op maandagmid dag, en dinsdag tot en met zaterdag de gehele dag (ook van twaalf tot twee). Rozenzaterdag Op zaterdag 12 mei is het feest in de Winkelkring van Weedestraat. Op deze zaterdag, daags voor moederdag, zetten de winkelkring ondernemers de dames in het zonnetje. Het Winkelkring Ro- zenteam zal de winkelende dames ver rassen met een exclusief verpakt roos. Maar natuurlijk heeft elke winkelkring ondernemer daarnaast zijn eigen moe derdag aanbiedingen. Op de speciale advertentie pagina's kan men het een en ander terug lezen. Naast de traditionele 'stuivertjesmarkt' staan de winkelkring ondernemers met een stand of kraam buiten met aanbiedingen en/of demon straties. Daarbij wordt het fietsverkeer omgeleid om zodoende de winkelende klant ruim baan te geven. Brommersverbod fietspad Dorpsstreek Naar aanleiding van klachten van bewoners uit de omgeving over het gebruik van de Dorpsstreek door bromfietsers, gaat de gemeente op de Dorpsstreek "onderborden" aanbrengen om op die manier de bromfietsers extra te attenderen dat het verboden is om op dat fietspad met bromfietsen te rijden. De gemeente heeft de politie gevraagd te letten op het oneigenlijk gebruik van de Dorpsstreek door bromfietsers. In de maand mei wordt op de brengplaats van grof vuil aan de Schans een proef genomen met het apart inzamelen van landbouwplastic. Het in de loop van het jaar ingeleverde landbouwplastic wordt altijd meteen in de kraakperswagen voor grof vuil gestort, waarna het met het grof vuil wordt verbrand. Juist in het voorjaar komen grote hoeveelheden landbouwplastic vrij bij het op ruimen van kuilvoer en bij het kunstmest strooien. Tijdens de proef in de maand mei wordt het landbouwplastic - dat vuil mag zijn - op een aparte plaats bij de stortplaats ingezameld. Er is een plek voor het zwarte landbouwfolie en ene plek voor zakken van landbouwplastic. Wanneer er voldoende is ingeleverd gaat het naar een speciaal bedrijf. Daar wordt het ge malen, gewassen en er worden nieuwe produkten van geperst. Voorbeelden van deze produkten zijn verkeerspaaltjes die langs de wegen en de fietspaden staan. Ook de gemeente Soest gebruikt dergelijke paaltjes, In de wijk Klaarwa- ter staat zelfs een speeltoestel van dat materiaal. Aan deze aktie zijn voor de ge meente geen extra kosten verbonden. Wanneer de ploeg slaagt zal overwogen worden blijvend dergelijk plastic apart in te zamelen. Zweefvlieger maakt landing op Eng Een 34-jarige Utrechter landde vorige week zaterdag met zijn zweefvliegtuig op de Eng, midden in het pas ingezaai de landgoed van een Soester landbou wer. De piloot kreeg te maken met te veel daalwind. Hij was opgestegen van af vliegveld Teuge en door een veran derde luchtdruk kwam hij met zijn zweefvliegtuig ergens anders terecht dan de bedoeling was. De schade die aan het bouwland is aangebracht wordt vergoed door de verzekering. Shell helpt de politie Een slachtoffer van een inbraak heeft door zelf actief aan de slag te gaan ge holpen de inbraak op te lossen. De be woner van de Varenstraat werd vorige week bestolen. Bij de buit zaten ook een aantal Shell-spaarboekjes. Deze had den een bepaald kenmerk. Door alle pompstations in de buurt in te seinen over dit speciale kenmerk kon enige tijd later een verdachte worden aangehou den die trachtte de boekjes in te leveren. De man bekende acht inbraken en drie pogingen tot inbraak. De man is inmid dels voorgeleid. COMPUTER FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-61 87 47 Toch maar bellen Een bewoonster van de Rubenslaan trof vrijdagmiddag een vreemde man aan in haar hal toen zij even de deur open had gelaten. Met een raar smoesje werkte de man zich weer naar buiten. Pas uren later bedacht de vrouw dat het toch wel vreemd was en belde de politie. De vreemde vogel was natuurlijk allang gevlogen. Brommer weg en brommer terug Een 19-jarige bewoonster van de Birk- straat deed afgelopen vrijdag aangifte van de diefstal van haar brommer. Het voertuig was in Amersfoort gestolen. Op hetzelfde moment kwam het bericht binnen dat in Amersfoort een brommer was gevonden, en de jongedame kon haar vervoermiddel daar weer gaan op halen. f ^*anMEUULfNbvm\ adviseurs in... hypotheken vastgoed ossuionllën A.A, van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in; hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V, Koninginnelaan 40. 3762 DG Soest 02155- 17962 23769 SOEST Willem de Zwijgerlaan Onder architectuur verbouwde hoekwoning met souterrain, garage, c.v. Ind souterrain, hal, ruime studeerkamer. Begane grond: entree, hal, ruim toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche, toilet en wastafel. Zolder met vaste trap, slaapkamer, bergkamer en c v.-ruimte. Bij de verbouwing zijn veel luxe ma terialen gebruikt o.a. leisteenvloer, spachtel-putz wanden. De Miele-keuken is voorzien van hetelucht oven, vaatwasmachine, kookplaat met wasem- kap, koelkast, dubbele spoelbakken De woonkamer geeft toegang tot een overdekt terras. Deze woning is uitermate geschikt voor "kantoor aan huis". Gevraagde koopsom: f 319.000.-. SOEST Schrikslaan In een rustige en karakteristieke omgeving gelegen halfvrijstaand woonhuis met c.v., berging en garage, Ind.: hal, toilet, kelderkast, open keuken, rui me woonkamer, 3 slaapkamers, douchecel en overtoop. Er is een grote bergzolder aanwezig, en is te gebruiken als logeerruimte. De verdieping is voorzien van kunststof kozijnen en dubbele beglazing Samen met de bij dit huis behorende fraaie en besloten tuin is het heerlijk wonen in deze blader rijke omgeving. Gevraagde koopsom f 239.000,-. SOEST Koninginnelaan Halfvrijstaand woonhuis met grote garage, c.v.-combiketel en verzorgd aangelegde tuin. Ind.. hal, toilet, kelderkast, woonkamer met witte plavui- zenvloer en marmeren schouw met inbouwkachel, moderne open keuken met inb.app Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en was tafel. Zolder met vaste trap en mogelijkheid tot slaapkamer Gevraagde koopsom: f 227.000,-. SOEST Burg. Grothestraat Karakteristiek woon/winkelpand met showroom (ca. 50 m2) en opslagruim te op A1 lokatie aan de winkelstraat in Soest. Het pand is in 1988 grondig gerenoveerd. Zo zijn de kap en de gehele bovenverdieping (waaronder de badkamer, kozijnen, binnenmuren e.dvernieuwd. C.V. combi-ketel 1988. Ind. winkelruimte (ca 55 m2), keuken met inbouwapparatuur (ca. 17 m2), hal, kelder, woonkamer, toilet. Verdieping: overloop, badkamer met ligbad, douche, toilet en wastafels, 5 slaapkamers en grote bergzolder. Gevraagde koopsom: woon/winkelpand met showroom op 630 m2 grond 1395.000,- opslagruimte (ca. 57 m2) op 200 m2 grond f35.000,- Soest, Gerrit v.d. Veenstraat. Vrijstaande bungalow met garage, c.v. en vrije tuin Gevraagde koopsom f 349.000,- Soest, Torenstraat. Representatief woon/praktijkpand aan doorgaande weg. Geschikt voor kantoor, onderwijs e.dGevraagde koopsom f 369.000,- Soest, Rubenslaan. 3-kamer (v/h 4) appartement op de 2e etage van gerenoveerd flat gebouw f 75.000,- Soest, Koninginnelaan. Halfvrijstaand woonhuis met grote garage en tuin. Gevraagde koopsom f 279.000,- Fietsen gestolen Uit de schuur van een woning aan het Hazepad werden een snorfiets en een racefiets gestolen. De dief had het slot opengewrikt en de deur ingetrapt. La ter werden de vervoermiddelen terug gevonden op de Albert Cuyplaan. Op de Weegbreestraat werd ook een berging opengebroken. Daar had de dief niets van zijn gading aangetroffen, er wordt namelijk niets vermist. Ongeluk op de Weegbreestraat Een 16-jarig meisje uit Soest kwam vo rige week zo ongelukkig ten val na een botsing met een motorrijder dat zij met licht letsel naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Het meisje reed op de fiets over de Weegbreestraat en wilde bij Slingerland linksafslaan. Een 25-ja- rige plaatsgenoot op een motor wilde haar net passeren en een botsing kon niet uitblijven. Inbraak Lindenhof Dieven hebben in de nacht van zondag op maandag ingebroken in de Linden- hof aan de Van Weedestraat. Dieven zijn binnengekomen door de opens laande deuren van het pand. Er worden een tuner-versterker, twee video-recor ders en twee boxen vermist. Sieraden gestolen uit woningen Colenso Twee bewoners van Colenso deden vrij dag aangifte van diefstal uit hun wo ning. Vrijdagmiddag tussen half vijf en vijf uur moet een inbreker het eerste huis zijn binnen gedrongen. Daar be stond de buit uit diverse waardevolle sieraden, waaronder een gouden ring met robijnen, een zilveren slavenarm- band en een gouden horloge. Even ver derop sloeg een inbreker tussen half ze ven en zeven uur zijn slag. De dief ging er binnen een half uur weer vandoor met 1050 gulden aan contanten en di verse gouden sieraden. |P gediplomeerd optometrist - lid O.V. Men beweert wel dat alle zonnebrillen geschikt zijn voor autorijden; Maar dat zijn ze niet! Zij geven U namelijk geen beter zicht bij het autorijden. Alleen SERENGETI DRIVERS van Corning Opties verandert de stralen automatisch, verduistert de felle zon, verzacht de schittering, verscherpt het contrast en zorgt bij slecht weer voor een uitzonderlijk goed zicht. Alleen SERENGETI DRIVERS hebben gepatenteerde copperglazen, daarmee wordt een opzienbarende prestatie geleverd wat niet mogelijk is met koper-coating of gelakte imitaties. SERENGETI DRIVERS selecteert en filtert het irritante blauwe licht voor een helder, wezenlijk schitteringsvrij gezichtsveld. Zij filtert meer dan 99% van alle UV-stralen van het zonlicht. Alleen SERENGETI DRIVERS met een ont wikkelde photochromic technologie passen zich met precisie aan bij licht-en weersomstandigheden, zodat U een haarscherp contrast en scherpe details ziet, zelfs in nevel, mist of regen, ook bij sneeuw en ijs. Als andere zonnebrillen U dat niet bieden, dan is dat geen wonder; zij kunnen dat niet SERENGETI DRIVERS: De enige Driving Zonnebril" die zijn naam waardig is. By CORNING OPT/CS Geldig t/m 19 mei 1990 ZUIDPROMENADE 15 SOEST-ZUID - TELEFOON 1 28 74

Soester Courant | 1990 | | pagina 5