Natuur p Nabij f£^df/y INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Feestelijk afscheid van mevrouw G. Opten jCTM6hOCK L Schoorsteenbrand Lezing over keramiek in C-drie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank Rode Kruis colonne Soest/Soesterberg Volksuni versiteit Soest/Soesterberg Zet je ogen op scherp bij Hulleman HULLEMAN OPTIEK Dance party in de Boemerang Schietbaan voor Bentinck Fonds Fietstocht IVN Eemland op 6 mei Plattelandsvrouwen over schoonheid en make-up Hypnose Laatste voorstelling van Soester Applaus IVN dialezing over Vechtplassen Thee uit Tanzania Mensen in Nood: 'hulp aan Peru is noodzaak' Filmhuis: Secret Wedding 5-mei concert van Soester Muziekgezelschap Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' WOENSDAG 2 MEI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 Cultureel Creatief Centrum Nieuwe expositie cursistenwerk In de maand mei is er in de expositie ruimte van C-drie werk te zien van cur sisten zijde schilderen en van cursisten hoeden maken. Diverse kleurrijke zij den doeken kan men bekijken. In de vi trines worden een aantal prachtige hoe den en andere accessoires getoond. On der leiding van de docente Caroline Bouwer hebben de cursisten in dit afge lopen half jaar hard gewerkt aan hun werkstukken. Het is telkens weer ver rassend om te zien wat men in een korte tijd in een cursus kan leren en maken. Een weekend buikdansen Zaterdag en zondag 12/13 mei kan men een heel weekend buikdansen in C-drie. De buikdanseres Sylvia de Ro- chemont laat belangstellenden kennis maken met het buikdansen. In deze workshop buikdansen zal veel aandacht besteed worden aan een goede war- ming-up. Daarnaast leert men een aan tal basisbewegingen en eenvoudige pas sen. Men kan zich voor dit weekend inschrij ven bij de administratie van C-drie. Tijd: zaterdag 12 mei van 10.30 uur tot 15.30 uur. Zondag 13 mei van 13.00 uur tot 16.00 uur. Plaats: grote zaal van C-drie. Prijs: 62,-. Oorlogsmonumenten Op het museumplein in Amsterdam staat het monument Ravensbruck, op gericht voor de vrouwen die in dit con centratiekamp om het leven kwamen. Het monument is gemaakt door J. van Santen, G. Eckhardt en F. Nix, die de opdracht kregen het monument een waarschuwing te laten zijn. Als waar schuwing is een baken geplaatst, waar omheen 11 reflectorplaten, alle van roestvrij staal. Deze platen zijn akous- tisch en optisch geheel uitgebalanceerd, terwijl licht wordt weerkaatst. Als je dichtbij staat, hoor je geruis, dat symbool staat voor bloedgeruis, afge wisseld met gebonk, dat doet denken aan de harteklop. Dit geluid wordt in een cyclus van 5 minuten steeds sterker en neemt vervolgens af. Dan volgen 2 minuten stilte, waarin het licht aangaat. Ook dit neemt toe in intensiteit en neemt weer af. Het licht staat voor de boodschap die de vrouwen van Ravens bruck aan de navolgende generaties te vertellen hebben. Dit monument is een van de serie monumenten die deze we ken op dia in C-drie te zien zijn. Er is documentatie aanwezig waarin het hoe, wat en waarom van de monumenten verteld wordt. Over 'Entartete Musik' is een boekje verschenen, wat voor liefhebbers van muziek interessant en leerzaam is. Aan het begin van het Nazi-regime werd al vastgesteld 'dat muziek direct verbon- den was met het Nazi-ideaal. Daarom werd vele muzikanten het uitoefenen van hun beroep verboden, omdat de 'reine Duitse muziek vertroebelden'. Het gevolg: slachtoffers, meelopers, verzet. Het eerste deel van het boekje gaat over Duitsland. Het tweede deel gaat over Nederland tijdens de bezet ting. Dit boekje is niet in de winkel te koop. Wel kan men het in zijn bezit krijgen door het te bestellen bij C-drie. Daartoe zijn er inschrijflijsten in het Witte Café' gelegd. Het boekje kost 10,-. Echter als meer dan 15 mensen een boekje be stellen kost het slechts ƒ5,-. Voor infor matie kan men terecht bij de admini stratie. Theatertechnicus Ruim twee jaar geleden werd een ad vertentie geplaatst bij de Vrijwilligers Vacaturebank, waarin gevraagd werd naar een theatertechnicus. Helaas. Theatertechniek is een vak. Alle thea tergroepen die optreden verwachten van de zaal waarin wordt opgetreden, dat er twee technici 'geleverd' worden. Voordat een voorstelling gegeven wordt, zijn de technici al vanaf 's mor gens bezig in de zaal om het licht en ge luid te verzorgen. Gemiddeld is dat per voorstelling 6 uur werk en dan nog de voorstelling zelf. Enige tijd geleden heeft C-drie om ex tra subsidie gevraagd. Voor onder an dere een theatertechnicus. Zoals be kend is die aanvraag afgewezen. Wat nu? Opnieuw een oproep voor een vrij williger/ ster. We zoeken iemand die er varing heeft in dit werk. Iemand die ver stand heeft van theaterverlichting en geluidstechniek. We zoeken iemand die er niet tegen opziet, op bepaalde dagen van de week van 's morgens tot 's nachts met een voorstelling bezig te zijn. Ie mand die gezond is (het is lichamelijk zwaar werk) en geen last van hoogte vrees heeft. We zoeken iemand die dit verantwoordelijke, maar ontzettend boeiende werk voor ons wil doen. Vrij willig. Want we kunnen (of mogen) er niet voor betalen. Wie helpt ons? Neem eens contact met ons op. Wordt verwacht: mei: expositie zijdeschilderen 3 mei: lezing over keramiek 12/13 mei: workshop buikdansen 19 mei: 'De weermachine', uitvoering kindermusical 20 mei: idem Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Een schoorsteenbrandje bij een woning aan de Kamerlingh Onneslaan kon door de bewoner zelf worden geblust. De bewoner had zelf de schoorsteen ge veegd en toen er brand ontstond belde hij direct de brandweer. Deze hoefde niets meer te doen. Dinsdag 29 mei Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor leer lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. Cultureel en Creatief Centrum C-drie biedt u in dit voorjaar een aantal inte ressante lezingen aan. Donderdag avond 3 mei a.s. is er in de grote zaal van C-drie een diapresentatie over kera miek. De keramiste Angela de Jong zal deze avond leiden. Zij heeft de dia's zelf gemaakt. De serie is een weerspiegeling van de ontwikkeling van haar eigen werk en ervaring in de keramiek. In de serie zit een opbouw; van zeer primitief gebakken aardewerk tot het maken van zeer eigentijds werk. De diaserie bestaat uit twee delen van 160 dia's en duurt circa anderhalf uur. Het eerste deel gaat over handgevorm- de keramiek, primitieve en rakupotten gestookt in open vuur en veldoven (werk van Maria Martinez uit Mexico, eigen werk en werk van cursisten) en ei gentijdse keramiek van Nederlandse keramisten. Deel twee heeft als onderwerp: van eenmansbedrijf tot computerbestuurd bedrijf, met daarin aandacht voor ge draaide en gegoten handbeschilderde keramiek uit Midden-Italië: unica en seriewerk (majolica-decoratie),de toe- Meimaand Dierentuinmaand De 8 grootste dierenparken van Neder land hebben de meimaand uitgekozen om de zorg die zij aan de dieren beste den extra te belichten. Het thema van deze maand is dan ook: Zorgen voor Dieren. Dierenpark Amersfoort zet in het kader van deze maand specifieke dieren in het zonnetje, namelijk twee familie-groe pen Gibbons (langarmige slingerapen uit Arië). De twee families hebben onlangs een nieuw verblijf gekregen. In de buurt van het nieuwe verblijf wordt gedurende de aktiemaand extra informatie gegeven over de verzorging van deze dieren, te weten voeding, huisvesting, medische zorg, gezinsleven enz. Natuurlijk is de meimaand in Dieren park Amersfoort zoals elk jaar ook Kin- dermaand: Elke zondag in mei kunnen kinderen genieten van poppenkast- en goochelvoorstellingen. Ook het schminken hoort erbij. Nieuw is de "Dieren-ontbijtshow". El ke zaterdag in de maand mei start om klokslag 8 uur bij de ingang een rond gang door het park (met deskundige be geleiding). Men kan dan genieten van aktiviteiten die anders onopgemerkt blijven: de ochtendwandeling en het ontbijt van vele dieren. Dierenpark Amersfoort is geopend van 9.00 uur 18.00 uur. Alle genoemde ak tiviteiten zijn voor de abonnementhou ders gratis toegankelijk. Dierenpark Amersfoort ligt aan de Barchman Wuytierslaan 224 te Amers foort. Koken met de magnetron Een cursus om echt meer gebruik te le ren maken van de magnetron. In één op de zes huishoudens in Neder land heeft de magnetron zijn intrede ge daan. Velen gebruiken hem met veel plezier voor ontdooien en opwarmen. Anderen denken ook over de aanschaf van een magnetron, maar twijfelen nog aan het nut in de eigen situatie. Voor beide groepen is de cursus aanbevelens waardig. In 3 lessen wordt gedemon streerd: het gebruik van de magnetron bij alle onderdelen van een uitgebreid menu. Daarbij krijgt men de recepten en natuurlijk kan elk gerecht geproefd worden. Ook komen de negatieve pers berichten en de fabels over ontploffin gen aan de orde. Een gezellige cursus waaraan men veel handige tips en adviezen overhoudt. Aanvang: donderdag 4 oktober van 13.30-15.00 uur Docente: mevr. H. Huisman-Joosse, 3 lessen Cursusadres: De Open Hof, Veenbes straat 2. Voor informatie en/of aanmeldingen: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195 Het kantoor is geopend van maandag van 10.00-12.30 uur en donderdag van 10.00-13.30 uur, behalve in de schoolverlaters. passing van borden en tegels, zowel in de oude als de hedendaagse architec tuur (gevels, kerken, café's, flats) en massaproductie van wand- en vloerte gels in fabriek "De Sphinx" in Maas tricht. Angela de Jong heeft haar opleiding ge noten aan de Academie voor Beelden de Vorming in Amersfoort. In deze stu dieperiode kwam ze voor het eerst in aanraking met het bouwen en stoken van de veldoven op hout. Na een cursus Raku-stoken in Zuid Frankrijk bij de keramist Camille Virot raakt ze in de ban van de Raku-techniek. Na een reis door Italië (San Gimignano) en Grie kenland (Peleponesos) verandert het thema in haar werk. In 1984 verblijft Angela in Midden-Italië in Deruta, een dorp waar Italiaanse majolica gemaakt wordt. In 1985 werkt ze in een artistiek ambachtelijke keramiekwinkel in Pi- tigliano. Hierna heeft Angela een majo- lica-studie gevolgd in Faenza, geduren de 1 jaar, aan het Kunstinstituut voor keramiek "Gaetano Ballardini". In 1989 onderzocht ze mogelijkheden van een eigen keramies bedrijf. Wie belangstelling heeft voor deze unieke dialezing kan kaartjes reserve ren bij de administratie van C-drie, Wil laertstraat 49 in Soest, telefoon 22188. De lezing over keramiek wordt gehou den op donderdag 3 mei van 20.00 uur tot 22.00 uur in de grote zaal van C-drie. Kaartjes kosten vier gulden en vijftig cent. Uw plaatselijke Rode Kruis Colonne maakt deel uit van het Nederlandse Ro de Kruis Korps en bestaat uit een grote groep enthousiaste vrijwilligers. Deze krijgen een taakgerichte opleiding, ge richt op Rampenbestrijding en sociaal- medische aktiviteiten. Zo krijgen de Colonneleden een E.H.B.Ó.-opleiding én een Basis-op leiding (speciaal gericht op het verzor gen van zieken en gehandicapten). Vervolgens volgen zij de GÓR-lessen (d.i. Gewondenzorg onder Rampom standigheden). Naast het volgen van deze lessen wordt regelmatig geoefend om het geleerde ook in praktijk te brengen. Behalve hun inzet in het kader van de Rampenbestrijding, doen de vrijwilli gers ook "dienst" bij talrijke evenemen ten, waarbij het inrichten en bemannen van een E.H.B.O.-post en het verzor gen van de verbindingen van belang zijn. De Rode Kruis Colonne Soest/Soes terberg zorgt in voorkomende gevallen ook voor "'sociaal vervoer" van oude ren en gehandicapten. Een belangrijk aspekt van het Colonne- werk is verder het deelnemen aan z.g. Thuiszorgprojekten. op verzoek van de plaatselijke Maat schappelijke Dienstverlening én de Kruisvereniging biedt de Colonne aan vullende kortdurende hulp bij verple ging en verzorging van patiënten thuis. Deze week aandacht voor onderstaan de vakatures: 14-101. Enthousiaste Helpers/Help sters gevraagd voor de Rampenbestrij ding en de EHBO-taken van het Rode Kruis Korps. Leeftijd: 18-50 jaar, goe de gezondheid van belang. Geboden wordt: samenwerking met een enthou siaste groep medewerkers én gratis op leidingen. Dit zijn een EHBO-oplei- ding, een Basisopleiding (verzorging van zieken en gehandicapten) en een GOR-opleiding (gewondenzorg onder rampomstandigheden). T-101. Ervaren chauffeurs gevraagd voor sociaal vervoer van gehandicapten en ouderen (al of niet met rolstoelen) naar de diverse vakantieadressen van het Ned. Rode Kruis, met de Personen- Ambulance-Materiaalwagen de PAM). Ook in het kader van de ram penbestrijding (dan vaak met aanhan ger) en andere dienstverlenende taken. Leeftijd: 18-50 jaar- 2-103. Magazijnmedewerkers/sters. Zij hebben de zorg voor al het materiaal t.b.v. de rampenbestrijding en de huis houdelijke diensten. Leeftijd: 18-50 jaar. T-102. Enkele enthousiaste "Klusjes mannen/vrouwen" voor het onder houd van het onderkomen van het Ro de Kruis in Soest (Villa de Zonheuvel) en het Rollend Materiaal (de PAM en de aanhanger). Leeftijd 18-50 jaar. T-103. Thuiszorg-medewerkers/sters voor kortdurende hulp bij het verple gen en verzorgen van patiënten thuis. Dit onder begeleiding van onze arts en verpleegkundigen. Gratis opleiding mogelijk (Basisopleiding). Leeftijd 18- 50 jaar. T-104. Verpleegkundigen voor de op leiding van vrijwilligers en begeleiding van de helpers/sters in het kader van de thuiszorgprojekten. Leeftijd 18-50 jaar. In bijzondere gevallen is ontheffing van de leeftijdsgrens mogelijk. Wie meer wil weten over de genoemde vakatures of over vrijwilligerswerk in het algemeen, kan langskomen op het kantoor van de Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De openingstijden aan de Smitsweg 311 te Soest zijn: ma. t/m do. 9.00- 12.00 uur en 13.30-15.30 uur, vr. van 9.00-12.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. Op dinsdag 24 april jl. heeft de Volksu niversiteit op feestelijke wijze afscheid genomen van haar secretaris, mevr. Gonny Opten. Onder het mom van een bridge drive - Mevr. Opten is een en thousiaste bridgester- werd zij naar de Open Hof gelokt. Daar wachtte haar een grote verrassing: bijna alle oud-be stuursleden, het huidige bestuur en fa milieleden hadden haar een feest voor bereid. Mevr. Opten is vanaf de oprichting van de V.U. in augustus 1977 betrokken ge weest bij het werk van de Volksuniversi teit, speciaal voor de Soesterbergse af deling. Veel is mede dankzij haar inzet tot stand gekomen. In Soesterberg wer den onder meer de cursussen Frans, Engels, Italiaans en Bridge georgani seerd en druk bezocht. In de afgelopen 13 jaar heeft de Volksu niversiteit zich mogen verheugen in een grote toename van het aantal cursisten. Ook de samenwerking met andere plaatselijke educatieve instellingen SWOS loopt goed. Voor het nieuwe cursusjaar staan al weer de nodige inte ressante cursussen en lezingen op het programma, zoals Nieuw Grieks, Ivriet, Russisch, Omgaan met Hyperventila tie, Gordon therapie (ouder-kind rela tie), Pergamano (werken met perka mentpapier). Mevr. Gonny Opten 2e van links. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING Gediplomeerd oogmeetkundige Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 TELEFOON 1 38 59 Naast Braamhage Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten. op zaterdagavond 5 mei organiseert jeugdcentrum De Boemerang een "Li beration Dance Party" waarbij swingen voorop staat. De disco zal op deze avond muziek ten gehore brengen die kenmerkend is voor de allerlaatste trend. De muziek zal bestaan uit een combinatie van jazz, acidhouse en beat wat vooral het etiket 'dansbaar' met zich meedraagt. Dit geheel zal extra omlijst worden met licht- en rookeffekten. De moeite waard voor alle jonge trendjagers onder ons. In iedergeval is iedereen welkom op za- terdavond van half tien tot 2 uur 's nachts. Op donderdag 3 mei opent het Ben tinck Fonds officieel de nieuwe schiet baan voor haar handboogschutters. De opening zal worden verricht door de burgemeester H. de Widt om half acht 's avonds. De plechtigheid wordt onder steund door muziek en vendelzwaaiers van het Groot Gaesbeeke Gilde te Soest. Met medewerking van de heren Hil- horst en Hoogendoorn van de gemeen te Soest heeft het Bentinck Fonds een stukje grond van het WZ-terrein ter beschikking gekregen waarop zodanige voorzieningen zijn getroffen dat er vei lig met pijl en boog kan worden gescho ten. Voor de schutters is dit een ideale baan om ook de lange baan (70 meter) te beoefenen. Tijdens de opening op 3 mei zal er wor den geschoten door de leden van het Bentinck Fonds en van het Groot Gaes- beeker Gilde. Een ieder die wil komen kijken is van harte welkom. Mevrouw Gonny Opten nam uitbundig afscheid van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg. IVN Eemland, vereniging (er bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. IVN Eemland houdt op 6 mei een fietstocht door de Eempolders aan de hand van een routebeschrijving. Men kan starten van 14.00 -15.00 uur van af NS-station Baarn of vanuit Eemnes, hoek Wakkerendijk/Laarderweg, en vindt op diverse punten langs de route IVN-gidsen. Eer. goede kijker is in dit weidse land schap bijzonder aan te bevelen. De wor dingsgeschiedenis van de Eempolders gaat duizenden jaren terug. Ooit werd door een gletcher de grond opgescho ven tot wat nu de Utrechtse Heuvelrug is, een bedding van keileem achterla tend. In een periode dat de Noordzee droogviel kwam hier stuifzand over heen, dat op zijn beurt in een periode niet hoge waterstanden werd afgedekt met zeeklei. Een drassig landschap ontstond waar de boer pas laat in het jaar een vracht hooi af kon halen, maar dat juist daar door ideaal was voor vogels omdat de broedperiode nooit verstoord werd. Het is nog goed te zien dat de boerderij en ooit werden gevestigd langs de hoge re randen van de polder, een 'leeg' mid den overlatend. Tegenwoordig echter, door betere be dijking en bemaling, ook dit midden vrijwel altijd begaanbaar. Hooien kan al vroeg plaatsvinden en het welhaast on aantastbare voordeel voor de vogels is verdwenen of teruggedrongen naar en kele reservaten. De bouw van nieuwe boerderijen heeft in dit voorheen lege midden inmiddels een aanvang geno men. Enkele vogelsoorten zijn hierdoor in- De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, houdt dinsdag 8 mei 1990, weer een bijeen komst in het Medisch Centrum, Nieu- weweg 14 te Soest. Aanvang 20.00 uur, zaal open 1945 uur. Mevr. L. de Jong, schoonheidsspecia liste te Soest, zal deze avond verzorgen. Mevr. de Jong geeft uitleg over de ver zorging van de huid. Tevens vindt er een demonstratie plaats en wordt voorlich ting gegeven over make-up. Dit is de laatste bijeenkomst voor de zo mervakantie. Wie eens kennis wil ma ken, is van harte welkom. Belangstel lenden betalen een bijdrage van f 3,-. Op donderdag 3 mei heeft PASO de heer Gard uitgenodigd die alle facetten over hypnose zal uitleggen en een de monstratie zal verzorgen. Deze avond is men van harte welkom in de Open Hof, Vogelplein 1 te Amers foort. Aanvang 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Voor telefonische inlichtingen en reserveringen 033 - 803701. Met de vorige voorstelling nog vers in het geheugen speelt het Soester Ap plaus haar laatste voorstelling van dit seizoen. In tegenstelling tot de vorige voorstellingen wordt dit toneelstuk op gevoerd in "de Vijverhof', Klarinet 39. Het Soester Applaus speelt "Het Laat ste Glas", een thriller van formaat ge schreven door Francis Durbridge. Het verhaal gaat over een familie, waarvan de vrouw des huizes en haar broer eige naar zijn van een firma handelend in onroerend goed. De heer des huizes is de direkteur van het bedrijf. Het blijkt dat hij in zee is gegaan met malafide ma kelaars in het buitenland. De broer die het spel van de man door heeft, roept deze ter verantwoording, wat met ver- legaande Konsekwenties gepaard gaai. Als de man, in zijn poging het bedrijf naar zijn hand te zetten een moordend idee krijgt, loopt alles in het honderd. Dat zijn vrouw aan het eind van het ver haal verliefd wordt op de inspecteur van politie, geeft aan het verhaal toch nog een happy end. De voorstellingen zijn op vrijdag 11 mei en zaterdag 12 mei in "De Vijverhof' de Soest. De toegangsprijs is 7 gulden 50 en voor 65+ 5 gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de vol gende adressen: V.V.V. Soest, Steen- hoffstraat 9 - Rijwielspecialist Jac de Bruin - Gallenkampelsweg 1, Slijterij Impodra - Smitsweg 1 en De Vijverhof Dienstencentrum - Klarinet 39. middels geheel of vrijwel geheel uit de polders verdwenen en anderen zijn fors in aantal achteruit gegaan. Luidkeels aanwezig zijn meestal de kievit, grutto, tureluur en scholekster. Kemphaan en gele kwikstaart zult u echter nauwelijks meer aantreffen. De kleine zwaan en de wilde zwaan die hier in grote aantallen overwinteren zijn inmiddels weer naar hun noordelijke broedgebieden ver trokken. Diverse eendesoorten kunt u nog tegenkomen. Wel goed zien, maar niet dichtbij komen is daarom het pa rool, vandaar bovengenoemde kijker. Voorinformatie: tussen 17.30en 19.30 uur, telefoon 24701. Op maandag 7 mei houdt de IVN- Eemland een dialezing over de Vecht plassen. Deze lezing wordt gehouden in de Minister de Visserschool aan de Ou de Utrechtseweg 24 en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en alle leden en belangstellenden zijn welkom. De dia's zijn gemaakt door Paul Lode- wijks. Nadat hij door een ongeluk inva lide geworden was, bracht de natuur liefhebber uren door in een bootje op de plassen. Dat leverde soms conflicten op wanneer Lodewijks met zijn bootje tus sen eenden en jagers ging liggen om zo de jacht te verstoren. Maar vooral le verde het een schitterende serie dia's op. Rob Molenbeek zal de lezing bij de dia's verzorgen. Net als koffie, komt alle thee uit de Derde Wereldlanden. Sinds de kolo niale periode zijn er ook in Tanzania theeplantages, waarvan veel mensen economisch afhankelijk zijn. De SOS wereldhandel koopt thee in Tanzania om daarmee het beleid van de regering tegen de armoede, te onder steunen. De verpakte en gemengde thee levert daardoor extra geld op voor de Tanziaanse bevolking. Op zaterdag 19 mei verkoopt de SOS Wereldhandel de thee uit Tanzania. Dat gebeurt op de vaste verkoopplaats aan de Van Weedestraat. Voor meer inlich tingen kan men bellen naar 02156 - 8274. Na Roemenië, na Ethiopië voert de Stichting Mensen in Nood nu actie voor Peru. Het is niet zo bekend, maar het gaat slecht in Peru, ontzettend slecht. En met name over die onbekendheid met de problemen in Peru, maakt de Stichting zich grote zorgen. Peru is economisch uitgeteld. Door een schuld van 16,3 miljard, een werkloos heid van 80%, en inflatie die de prijzen met procenten per dag opdrijft. 20 van elke 100 gezinnen hebben een inkomen waarvan niet te leven valt! Een brood kost er kapitalen. De gevolgen: onder voeding, vooral bij de kinderen. Bovendien zucht Peru onder de tirannie van "Lichtend Pad", zogenaamd en volksbeweging, in feite een bende terro risten. Ze eisen 'oorlogsbelasting' en vervolgens komt het leger om hen die betaalden, met harde hand te straffen. Huizen worden verwoest, mannen luk raak gegijzeld en vermoord. Bruut ge weld. De Stichting Mensen in Nood steunt die naamloze armen die het hardst getrof fen worden. Bijvoorbeeld de vrouwen in de slums die in gaarkeukens samen het eten voor hun kinderen koken. Om die vrouwen te kunnen blijven steunen is geld nodig. Iedere bijdrage is welkom. Giro 1111222 ten name van Mensen in Nood, Den Bosch. r, vprenieine Artishock, Slecnhoffslraai 46, Pe y" i 02155-19577, steil zich als doel een Xfij! te leveren aan het sociaal-culturele Ie- Soest. Door je op te geven als lid steun je ^pUlellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten k f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaanen personen die tot dezelfde huishouding be- 7,7 per jaar. Kontaktadres ledenadmini- S!f«iK 3765 GK Soes'' nm- Donderdag 3 mei Iedereen ziet in de ander alleen maar wat hij wil zien. Alles is misverstand." regie: Alejandro Agresti Ned./Arg./Ca. 1989, kleur, 90 min. Deze Argentijnse film van Alejandro Agresti opent met de 'hergeboorte' van een man die op een dag in 1989 opduikt uit de metro van Buenos Aires. In totale verwarring loopt hij een tijdlang door de stad voordat de politie hem inrekent. Op het bureau identificeert men de man zonder geheugen als de dertien jaar ge leden 'verdwenen' vakbondsman Fer- min. Of deze identificatie juist is blijft in het midden. Voorzien van enige kle dingstukken en zijn nieuwe identiteit wordt 'Fermin' vervolgens als een onge wenste herinnering aan de 'vuile oorlog' door de autoriteiten weer op straat ge zet. Op zoek naar zijn verleden reist de man naar het dorp waar hij tot 1976 zou heb ben gewoond. Een buschauffeur vertelt hem dat daar een vrouw woont die al dertien jaar op ene Fermin zit te wach ten en daarom Gekke Tota wordt ge noemd. Bij hun eerste weerzien herkent Tota hem niet of wil hem niet herken nen. Hetzelfde geldt voor de meeste dorpsgenoten die individueel of als col lectief symbool staan voor de manier waarop een beladen verleden wordt verwerkt dan wel verdrongen. De dorpsgek Pipi is net als Fermin door de 'vuile oorlog' voorgoed beschadigd, maar is de enige die openlijk over het verleden praat. De dorpspastoor sym boliseert diegenen voor wie de militaire geest van de dictatuur nog allerminst is uitgestorven. Hij probeert Fermin ver dacht te maken. De tijd beweegt zich in cirkels. De ge schiedenis herhaalt zich en de meesten leren er niets van. Dit alles wordt uitge drukt in het polshorloge van de dorps gek Pipi wat hij uiteindelijk aan Fermin cadeau doet. Een uurwerk zonder wij zers. Het is vooral de symboliek die sa men met de bijzondere filmstijl en de geloofwaardigheid van de personages 'Secret Wedding' tot een verrassende en meesterlijke film maakt. Aanvang: 20.30 uur Entree: f6,- C.J.P./65+f 5,- Filmagenda: 10 mei Time to live, time to die 17 mei Max, Laura, Henk, Willy 24 mei Een scherzo furioso 31 mei Abschied von falschen paradies Het traditionele 5-mei concert van het Soester Muziekgezelschap wordt dit jaar gegeven in De Vijverhof aan de Klarinet. Het begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toe gang is gratis. Op het programma staan onder meer werken van Holst en Shostakovitch. Daarnaast wordt er muziek van de be kende Amerikaanse bandleider Glen Miller ten gehore gebracht, die in de eerste bevrijdingsjaren in Nederland bijzonder populair was. Het Soester Muziekgezelschap geeft dit jaar zijn concert in samenwerking met het Hilversumse harmonieorkest 'Sym- forkana'. Het geheel staat onder leiding van dirigent Hildo Flierman. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' is druk bezig met de renovatie van de stal. Dit moet een ruimte worden, waarin de dieren terecht kunnen en waar in de toekomst schoolgroepen kunnen worden ontvangen voor lessen in natuur-educatie. De oude stal wordt prachtig, maar het duurt nog even voordat deze in gebruik genomen wordt, want het is grotendeels werk dat er voor de vrijwilligers extra bijkomt. Door deze werkzaamheden zijn er dit seizoen niet zoveel activitei ten als voorheen. In september begint yrijeTeugel weer met een program ma. Onderdeel daarvan is natuurlijk de viering van kinderpartijtjes. Verder kan men nu ook kinderen opge ven voor een van de drie kampweken in de grote vakantie. De kampen zijn van 23 t/m 28 juli, van 30 juli t/m 4 augus tus en van 13 t/m 18 augustus. Vijf volle dagen kamperen de landeren op het terrein van de kinderboerderij. Er wor den veel activiteiten georganiseerd. De betaling gaat naar draagkracht van de ouders, zodat alle kinderen ongeacht hun financiële achtergrond toch mee kunnen genieten. Tot slot worden de woensdagmiddag- activiteiten nog vijfmaal gehouden. Eén keer in de 14 dagen is er een programma voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Op woensdag 9 mei begint om 14.00 uur een verrassingsactiviteit. Het duurt tot 16.00 uur en de deelname is een gulden per kind. 6 De peuter- /ouderactiviteit stopt aan het eind van de maand mei, maar wordt in oktober hervat. Waarschijnlijk wordt de frequentie dan teruggedraaid naar een ochtend in de week, omdat de moe ders, die deze activiteit bezochten, dat Voor!°Pi8 tot eind mei: ie dere dinsdag en vrijdag van 9.30 -11.30 uur peuter-/ouderactiviteit.

Soester Courant | 1990 | | pagina 8