/~L c/f/r aru6hoch W. Toneelvereniging Het Soester Applaus is toe aan het grotere werk Lente-concert door Soester Orkest Ver. 'Een hele leuke, maar wel tijdrovende hobby' Vrijwilligers Vakature Bank Jurriaan Andriessen presenteert Eldorica Een weekend buikdansen in C-drie Van 12 mei tot 11 juni in Zeister Slot Grafvondsten uit Peru Befaamde Oostduitse zanggroep naar Soest Mayindra-lezing in de Open Hof Excursie naar Naardermeer op 4 juni Drie-korenconcert in Julianakerk Veel activiteiten bij De Vrije Teugel Zomerkampen op kinderboerderij Open Atelier Filmhuis: 'Time to live, time to die' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' WOENSDAG 9 ME11990 SOESTER COURANT PAGINA 12 Cultureel Creatief Centrum Groeiende belangstelling Het afgelopen jaar is de belangstelling voor culturele activiteiten fors geste gen. De bezoekersaantallen voor onze exposities zijn hoog. De belangstelling voor jazzconcerten is stabiel, het café zit steeds gezellig vol. Het aantal kinderen (en ouders) in de Kinderbios, die toch tweewekelijks draait is gemiddeld 80. Dit is sterk afhankelijk van het weer, vakanties, e.d.. Ook voor jeugdtheater is een groeiend publiek, het blijkt heel aantrekkelijk voor kinderpartijtjes. De belangstelling voor concerten, allen van uitstekende kwaliteit, viel ons wat tegen. Een beetje vreemd en jammer, zoals ook de mensen die de concerten wel bezochten vonden. Alleen het con cert van Hans de Booy was heel redelijk bezocht. De theatervoorstellingen zijn enorm veel beter bezocht, wel 300% meer mensen dan een aantal jaren gele den. Dat is natuurlijk fantastisch en je kunt je afvragen waar dat nou aan ligt. Aan de programmering? Sinds we voorstellingen van artiesten van naam zijn gaan programmeren, die dus bij een groter publiek bekend zijn, komen er meer bezoekers. De voorstellingen die geprogrammeerd worden zijn (bijna) allemaal heel goed ontvangen. Wat meer een stimulans is om een volgende keer opnieuw te komen. Wat ook een positief beeld geeft over het 'theater', in dit geval C-drie. Onze Grote Zaal is ei genlijk een klein intiem theatertje. Dat buiten we uit, door het intieme nog be ter tot zijn recht te laten komen. En dat wordt weer zeer op prijs gesteld door artiesten en publiek. Amateuristische kunst Uit ervaring hebben we geleerd dat on ze zaal uitstekend geschikt is voor ama teuristische kunstbeoefening. We heb ben ruim voldoende licht- en geluidsap paratuur in huis en zorgen ervoor dat deze up to date worden onderhouden. Ook het aantal zitplaatsen (max. 200) blijkt precies goed te zijn. Al heel wat verenigingen, instellingen, koren en clubs hebben van onze zaal gebruik ge maakt. Het vervelende is echter dat er altijd gesproken moet worden over het prijskaartje. Er zijn natuurlijk kosten verbonden aan het gebruik van onze zaal, onze apparatuur, inzet van perso neel, energie, enz.. In vergelijking met situaties elders in onze provincie, zijn wij niet duur. Voor verenigingen in Soest hanteren we een andere prijs dan voor commerciële in stellingen. En toch blijkt er altijd een discussie te moeten ontstaan, aangezien verenigingen enz. met minimale midde len moeten werken. En dan is het wel een beetje zuur, als we zien dat er ande re, goedkopere locaties worden ge zocht. Want C-drie heeft de gemeente lijke opdracht om kostendekkend te werken. En daarvoor doen we onze ui terste best, zoals jaarlijks blijkt. Horeca/bowling Als de zomer komt, wordt het rustiger in C-drie. De cursussen zijn bijna afge lopen en de eigen programmering be gint pas weer in september. Als het zulk prachtig weer is als de laatste paar da gen, hebben niet veel mensen zin om te gaan bowlen. Logisch, want dan wil je zo veel mogelijk buiten zijn. Het is om die reden dat de horeca/bowling, be houdens afspraken voor partijen, work shops e.d. vanaf 1 mei op zondag is ge sloten. Deze maatregel is nodig om de kosten van het centrum niet onnodig te laten oplopen. Zomercursussen Wie zin heeft in de zomerperiode iets op het creatieve gebied te gaan doen kan bij C-drie terecht. Wij bieden een aantal interessante cursussen aan, n.1.: teken- en schilder-vijfdaagse o.l.v. El len Groenedijk; datum: 25 t/m 29 juni. In deze cursus komen diverse technie ken aan de orde. Wanneer het mooi weer is gaat men naar buiten om land schappen te tekenen. Het is een inten sieve cursus voor zowel beginners als gevorderden. Zeefdrukken op textiel o.l.v. Fred Ros; datum: 29 (avond), 30 juni en 1 juli. In dit weekend leert men de basis technieken voor het zeefdrukken waar na ze direct toegepast kunnen worden op textiel bijv. T-shirt, laken, te- felkleed, etc.. Wordt verwacht: Maand mei: expositie zijdeschilderen en hoeden-cursistenwerk 12 en 13 mei: workshop buikdansen 19 en 20 mei: uitvoering kindermusical 'de weermachine' maand juni: zomercursussen tekenen en schilderen - zeefdrukken. Pro memorie: Cultureel Creatief Centrum C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49 te Soest. Het telefoonnummer is 22188. C-drie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en 18.30-23.00 uur. Op za terdag is het centrum open van 15.00 - 23.00 uur. Op donderdag 10 mei brengt de Soester Orkest Vereniging haar Lente-Concert. Dit zal plaatsvinden in de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein te Soest. Aan vang 20.15 uur. Mozart staat centraal in dit programma. Voor de pauze wordt het derde hoorn concert gespeeld van deze componist. Solist is Pieter Goudeijaan, solo-hoor nist van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Na de pauze de "Parijse" Symphonie, nr. 31 K.V. 297. Toegangskaarten voor dit concert zijn te verkrijgen bij de leden, bij de Soester V.V.V. en op de avond van het concert bij de ingang van de kerk. Bij het Soes ter Orkest is nog altijd plaats voor goede amateurmusici. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij het secretariaat van de Soes ter Orkest Vereniging: tel. 03429- 3659. Foto: Goos van der Wilt. De voorzitter speelt, de penningmees ter speelt, wie geen rol heeft maakt het decor, de souffleuse Iaat ook de tele foon en de deurbel rinkelen, wie han dig is maakt de kostuums: de vijftien actieve leden van toneelvereniging het Soester Applaus hebben de theater producties die zij brengen zelf van het begin tot het eind in de hand. Het Soester Applaus heeft met ruim twin tig jaar ervaring een redelijk hoog ni veau bereikt en is toe aan het grotere werk. Stukken van Annie M.G. Schmidt, Frenkel Frank of Allan Ayckbourn staan boven aan hun ver langlijstje. Op 11 en 12 mei spelen de leden van het Soester Applaus de twee laatste voor stellingen van 'Het laatste glas', een thriller geschreven door Francis Dur- bridge. Dan is het theaterseizoen, dat loopt van zomer tot zomer, voor de Soester amateurvereniging weer ten einde en kunnen de leden zich op hun volgende project storten. Dat betekent dat de leescommissie zich door stapels scripts heen gaat werken, op zoek naar stukken die voor hen geschikt zijn. Mar tin Kievits, een van de leden van het Soester Applaus en lid van de leescom missie: "We lezen alle stukken door en Vakatures 13-102. Milieu- organisatie in Baarn zoekt voor winkels vrijwillig(st)ers. Werktijden: eenmaal per vier weken op zaterdag. Werkzaamh.: verkoop van tweedehands kleding. Er wordt gewerkt in groepjes van twee personen. 7-101: Peuterspeelzaal vraagt enthou siaste vrijwillig(st)ers om, samen met een beroepskracht, een groep van plm. 12 peuters te begeleiden. De mogelijk heid de leidsters te vervangen (zwan gerschapsverlof) is, bij gebleken ge schiktheid, aanwezig. Werktijden: 4 middagen per week. 2-103: Internationale hulpverlenings organisatie vraagt voor het beheer van haar magazijn enige medewerk(st)ers. Geïnteresseerden krijgen de zorg toe gewezen voor al het materiaal t.b.v. de rampenbestrijding en de huishoudelij ke dienst. T-101: Ervaren chauffeurs gevraagd voor het vervoer van gehandicapten en ouderen (al of niet met rolstoelen) naar diverse vakantie- adressen, het vervoer vindt plaats met de PAM wagen (personen- ambulante mate riaalwagen) T-103: Tnuiszorg- medewerk(st)ers gevraagd voor kortdurende hulp bij het verplegen en verzorgen van patiënten thuis. Werkzaamheden vinden plaats onder begeleiding van een arts en verpleeg kundigen. Gratis opleiding mogelijk. 3-103. Centrum voor geestelijk gehan dicapten zoekt belangstellenden vanaf 18 jaar voor het presenteren van hun huis-radio omroep. Werktijden: vrij., za. 16.00-20.00 uur en zo. van 10.30 tot 15.00 uur. 6-107: Sociaal Cultureel Centrum te Baarn zoekt enige vrijwilligers voor het begeleiden van buitenlandse vrouwen bij allerlei aktiviteiten. Beroepskracht is aanwezig. 5-110: Natuur- en milieubeweging zoekt begeleiders voor scholieren tij dens allerlei werkzaamheden in de na tuur, zoals het knotten van bomen en het schonen van houtsingels enz. 19-111. Vluchtelingenwerk zoekt een medewerker voor het verrichten van al lerlei kleine huishoudelijke reparaties (kraanleertjes, schilderwerk, fietsen, ed). Het redelijk beheersen van de en gelse taal is een vereiste. 8-104: Centrum voor geestelijk gehan dicapten zoekt een aantal vrijwilligers voor het opbouwen en onderhouden van z.g. "bezoekouderrelatie". Dit houdt in dat een bepaalde bewoner re gelmatig wordt bezocht en met hem of haar allerlei gezelschapsaktiviteiten worden ondernomen. Wie interesse heeft in een van de ge noemde vakatures of informatie over vrijwilligerswerk in het algemeen wil, kan langskomen op het kantoor van Vrijwilligers Vakature Bank Soest aan de Smitsweg 311 te Soest. Openingstijden: ma. t/m do. van 9.00 - 12.00 en 13.30-15.30 uur. vrijdag van 9.00-12.00 uur. Tel. 12630. bepalen dan samen met de regisseur welk stuk het wordt. We hebben inmid dels een vrij hoog niveau bereikt en zoe ken stukken die bij dat niveau aanslui ten. Stukken die bijvoorbeeld ook door de Haagse Komedie zijn gespeeld. Met de regisseur, bij ons sinds enige tijd Bob Bron, verdelen we ook de rollen. Of dat moeilijk is? Soms wel, maar vaak zie je tijdens het lezen al de mensen voor je die een bepaalde rol uit het stuk op het lijf geschreven is." Actieve leden De toneelvereniging het Soester Ap plaus heeft een vijftiental enthousiaste actieve leden, die zelf ook spelen. De le den die niet meespelen en een aantal andere enthousiaste medewerkers ma ken zich achter de schermen verdienste lijk. Mensen die de spelers bijstaan met souffleren, grimeren, de hand en span diensten van de inspeciënte en de tech nicus: het zijn zaken die voor het pu bliek niet direct merkbaar zijn maar waar de spelers niet buiten kunnen. Ie dere maandagavond repeteren de spe lers in de Vijverhof, waar ook de voor stellingen gehouden worden. Een aan tal weken voor de eerste voorstelling wordt er ook op donderdagavond gere peteerd. Voor het instuderen van een nieuw toneelstuk wordt ongeveer een halfjaar uitgetrokken. "Het is een hele leuke, maar wel tijdrovende hobby," vertelt Martin Kievit. Voorheen speelde het Soester Applaus in C-drie. Voor de repetities hadden zij ruimte beschikbaar in het Van Arkel in stituut. De ruimte in C-drie werd echter te duur. De vereniging moet deels van subsidie en deels van inkomsten van de voorstellingen en de contributie van de leden rond zien te komen. De toneel vereniging heeft een goed alternatief gevonden in de theaterzaal van de Vij verhof, "maar het is wel jammer dat, al hoewel we deel uitmaken van het cultu rele gebeuren in Soest, we niet meer de mogelijkheid hebben ook in het cultu rele centrum van Soest te spelen," vindt Martin Kievits. De bewoners van de Vijverhof hebben er wel profijt van dat het Soester Applaus nu de optredens in het bejaardencentrum houdt, zij heb ben als bewoners namelijk gratis toe gang tot de voorstellingen. "Voor de laatste uitvoering van 'Het laatste glas' hebben wij ook een uitnodiging ge stuurd naar de burgemeester en wet- De vijftien enthousiaste leden van het Soester Applaus bij elkaar. Zij spelen 11 en 12 mei voor het laatst dit seizoen de thriller 'Het laatste glas' in de Vijverhof. houders. We hopen dat ze daar gehoor aan geven. Dan kunnen ze zien dat wat er op cultureel gebied in Soest gebeurt best goed is!" vertelt Martin Kievits. Generale repetitie Na maanden 'droog oefenen' wordt dan de generale repetie gehouden. Tijdens de repetities wordt hier een stoel neer gezet, daar een tafeltje, de telefoon is fictief en de bar is weer een andere stoel. Alle spelers leren op hun eigen manier de teksten uit hun hoofd. De een spreekt alle andere stemmen in op een bandje, een ander legt gewoon een wit papiertje over zijn eigen tekst. "Als je zo intensief met een stuk bezig bent, ko men je teksten op de gekste momenten naar boven, juist wanneer je helemaal niet bezig bent met het stuk," lacht Mar tin Kievits. Houdingen en gezichtuit drukkingen worden met de regiseur be paald. Eigen inbreng is daarbij heel be langrijk, het is tenslotte een hobby! In de generale repetitie gaat alles officieel. De meubelen, decorstukken en kos tuums voor de voorstelling komen te voorschijn. "Het is echt niet zo dat de generale repetie altijd fout gaat. Soms gaat het goed, soms niet, maar wij heb ben geen last van bijgeloof dat een vol ledig in de soep lopende generale een perfecte voorstelling garandeert," aldus Kievits, "Ons publiek bestaat voornamelijk uit vrienden en familie. Er is ook een harde kern van ongeveer veertig trouwe fans die ieder stuk weer komen kijken. De laatste jaren groeit het aantal mensen dat komt kijken echter wel. Aanplakbil jetten, nieuwsbladen en de kabelkrant maken de mensen op de voorstellingen attent." Toneelvereniging het Soester Applaus is een enthousiaste club mensen. Een gemeleerd gezelschap waarin mensen van alle leeftijden en achtergronden zich snel thuisvoelen. "Overigens," ver telt Kievits nog even tussen neus en lip pen door, "wij zijn dringend op zoek naar 'nieuw talent'. Enthousiaste men sen die zin hebben om zich met ama teurtoneel bezig te houden zijn van har te welkom een keer op de repetities op maandagavond in de Vijverhof te ko men kijken." Poëzie a la Carte in Kasteel Groeneveld Jurriaan Andriessen (1951) is de maker van twee spectaculaire stukken waar van iedereen wel eens gehoord heeft: het onsterfelijke prentenboek Eldorica en de litho Portret van Hedwig in mu zieknoten. In 1974, na voltooiing van een oplei ding aan de Gerrit Rietveld Academie, begon zijn loopbaan als illustrator bij de Marten Toonder Studio's. In 1979 zette hij zijn werk voort bij Eldorian Imperial Press als schilder van buitenaardse landschappen. Hij maakte dergelijk werk ook voor Amerikaanse weten schappelijke tijdschriften. Tussen 1977 en nu wijdde Jurriaan An driessen zich ook, als graficus, aan het maken van litho's. Zijn specialisme is de produktie van bijzondere afbeeldingen die niet door computers gemaakt kun nen worden. De meest bekende litho's zijn de portretten van Mieneke en Hed wig in muzieknoten. In de laatstge noemde prent zijn vijftig muziekstuk ken verwerkt die met elkaar een meisje sportret vormen. Eldorica Eldorica, een droom over economie en een andere wereld, wordt op zaterdag 12 mei officieel gepresenteerd aan het Nederlandse publiek in Kasteel Groe neveld te Baarn. Andriessen speelt de len van Hedwig op de piano en laat li tho's van hem zien op een expositie in de Boomzaal. De dichters Carla Dura, Maja Panajo- tova uit Gent, Kees Hermis en Martin Veltman lezen voor uit eigen werk over de thema's: bevrijding, verandering en toekomstbeeld. Iedereen kan dit woord- en muziekfes tijn meemaken van 4 uur 's middags tot 10 uur 's avonds, inclusief een diner (Poëzie a la Carte), een bezichtiging van de beeldenexpositie buiten ("Achilles, de kwetsbare plek") en een tentoonstelling binnen ("Baarn in oor logstijd"). De kosten voor dit literaire, culinaire en beeldende totaalprogramma bedragen slechts 35 gulden. De produktie is in handen van Nelleke Streefkerk, Werner Paans en Jan Vis ser. Er zijn nog maar enkele plaatsen beschikbaar (02154-20446). Wie zin heeft om eens anders met dans bezig te zijn dan normaal dan biedt C-drie de gelegenheid, n.1. een week end buikdansen. Deze workshop is een kennismaking met het buikdansen. De buikdanseres Sylvia de Rochemont zal dit weekend begeleiden. Er zal veel aandacht besteed worden aan een goe de warming-up, waarna met een aantal geleerde bewegingen een combinatie kan worden gemaakt. De docente Sylvia de Rochemont heeft in het afgelopen jaar een aantal bezoe ken afgelegd aan Turkije. Daar heeft zij privélessen genoten van de bekendste buikdanseres uit dit land. Natuurlijk zal ze een aantal gloednieuwe choreogra- fiën gebruiken tijdens de workshop. Wie belangstelling heeft krijgt nu de kans om eens met deze interessante dansvorm kennis te maken. Docente: Sylvia de Rochemont. Tijd: Zaterdag 12 mei van 10.30 uur tot 15.30 uur en zondag 13 mei van 13.00 uur tot 16.00 uur. Prijs: 62,-. Benodigdheden: makkelijk zittende kleding. Men kan zich schriftelijk opgeven bij de administratie van Cultureel en Creatief Centrum C-drie, Willaertstraat 49, te lefoon 22188. De Zeister Kunstinrichting presenteert in samenwerking met het Rijksmuseum voor volkenkunde te Leiden, in het Slot Zeist een tentoonstelling over het do denritueel van de vóór-Spaanse bewo ners uit Noord-Peru. Een levensgroot nagebouwd koningsg- graf van de Moche cultuur (0 - 650 n. Chr.) geeft een beeld van de rijkdom van deze cultuur. De reconstructie toont hoe de koning met vier dienaren en een wachter was begraven. Het graf dat in 1988 nabij het plaatsje Sipan werd aangetroffen, bevatte veel goud, zilveren aardewerk. Het behoort tot de belangrijkste archeologische vondsten uit de Nieuwe wereld. In een video-opname van de National Geographic Society wordt deze vondst nader toegelicht. Op de tentoonstelling is aardewerk te zien van zowel de Moche- als de Chi- mü-cultuur (750 - 1475), die beide aan de noordkust van Peru bloeiden. Zij waren de belangrijkste voorlopers van de Inca-cultuur 1350 - 1532), die in 1470 het gebied veroverde. De Inca's namen delen van het Chimé staatsbe stuur over en lieten de Chimü kunste naars voor zich werken. Het tentoonge stelde aardewerk belicht een specifiek element van de dodencultus: de dieren die als offers en in de vorm van aarde werk de metgezellen van de doden wa ren. De combinatie van het aardewerk in twee opeenvolgende culturen biedt voor het eerst de gelegenheid het op merkelijke stijlverschil binnen eenzelf de regionale traditie te bestuderen. Twee catalogi die de volledige collecties Moche en Chimü aardewerk van het Rijksmuseum voor Volkenkunde to nen, begeleiden de tentoonstelling. De Dresdener Vocalisten, een groep die internationaal veel waardering oogst, maakt rond Hemelvaartsdag een korte tournee door ons land. Het is de Commissie Concerten Oude Kerk gelukt het gezelschap te contrac teren voor een concert op de avond van vrijdag 25 mei a.s. Dankzij de steun van enige sponsors kan de normale lage C.O.K.-toegangs- prijs gelden, te weten f 7,50. Voor kin deren en houders van een pas 65+ of CJP f5,-. Aktiviteiten in Mayindra Binnenkort wordt er weer een cursus Bachbloesemremedies gegeven. In de ze cursus worden de 38 bloesemreme dies van Dr. Edward Bach uitgebreid behandeld. Bij deze vorm van genezen wordt er niet gekeken naar het ziekte beeld maar naar de gemoedstoestand van de persoon. De cursus is bedoeld om te leren zelfstandig gebruik te gaan maken van de remedies die Dr. Bach gaf. De cursus wordt geleid door Roos Vilé en start op zaterdag 19 mei. Mediteren is een goede manier om rus tig en ontspannen te worden en daar door meer inzicht en energie in het da gelijks leven te verkrijgen. De cursusleidster is Roos Vilé. De cur sus start op 17 mei. In de cursus spirituele genezing voor beginners wil men u kennis laten maken met de eigen helende energie. In de cur sus wordt gewerkt met gesprekken en oefeningen. De cursusleidster is Wilma Reeders. Deze cursus start op vrijdag 18 mei. Wie interesse heeft voor één of meerde re cursussen kan zich opgeven bij Mayindra, Kerkstraat 3-5, of tel. 25599. Vrijdag 1 juni komt Zohra Bertrand in De Open Hof, aan de Veenbesstraat 2 over het onderwerp "Hoe ga ik het met de liefde in mijn dagelijks leven om of wel Christusbewustzijn in de praktijk" spreken. Zohra is na twee jaar "stilte" weer bego- nen met lezingen en bijeenkomsten te geven. Door de te verwachten drukte wordt het in de Open Hof gehouden. Op deze avond kunnen er weer vragen gesteld worden! Gezien het enthousiasme van de men sen voor deze lezing, is inschrijving van te voren absoluut noodzakelijk. Slui tingsdatum is 15 mei. De Nederlandse Christelijke Reisver- eniging, afd. Amersfoort, organiseert 2C Pinksterdag een excusie naar het Naar dermeer. Er is een motorvlet gereser veerd (max. deelname 40 pers.) en een medewerker van Natuurmonumenten gevraagd, om op verkenningstocht te kunnen gaan in dit schitterende natuur gebied. Men kan genieten van wat flora en fauna te bieden heeft. Geeft u zich te lefonisch op bij mevr. van den Hoek (02155-18651) of bij mevr. Osnabrug- ge (03423-2683). U kunt boeken door f 15,- over te ma ken op rek.nr. 49.12.37.812 over te ma ken, t.n.v. NCRV, dhr. Pruys te Bun schoten, onder vermelding van uw naam. Eind mei ontvangt u verdere in structie en een routebeschrijving. Ver trek 13.15 uur bij "de Visserij" te Naar- den. Ten behoeve van de actie 'Laat ze ver der leven' hebben twee koren en een gospelgroep de handen ineen gesla gen. Het christelijk jongerenkoor Mes sage uit Baarn, het Jongerenkoor Leusden en de gospelgroep Sparks uit Austerlitz geven op vrijdag II mei een gezamenlijk concert. Henk Leendertse zal tussen de optre dens door enkele orgelimprovisaties ge ven. Het optreden vindt plaats in de Julianakerk in Soest en begint om acht uur. Kaarten kosten f 12,50 (voor kin deren tot en met 12 jaar 6 gulden) en zijn te bestellen bij Gert van Reenen, tel. 02154-17412. Het christelijk jongerenkoor Message bestaat ruim zeven jaar. Het bestaat uit 80 leden en wordt begeleid door een muziekcombo van zeven man. Het koor werkt met name mee aan kerkdiensten, door heel Nederland. Onlangs was het koor op televisie te zien, in het praatprogramma Tineke, waar het een nummer ten gehore bracht. Het Jongerenkoor Leusden (JKL) heeft evenals Message een nogal vlot reper toire. Naast geestelijke liederen zingt het JKL ook nummers van bekende popgroepen als Queen. Ook dit koor heeft haar sporen ruimschoots ver diend. Onlangs heeft het een concert gegeven samen met o.a. Lee Towers. De gospelgroep Sparks bestaat vanaf 1982. Denaam, die "vonken" betekent, is afgeleid van het nummer 'Tt only ta- kes a spark to get a fire going". De groep bestaat uit acht zangers en zangeressen, en wordt begeleid door een muziek groep van synthesizer, gitaren en drums. Behalve harmonische gospel muziek zingt de groep ook stevige spiri tuals. Ook heeft het nummers van be kende artiesten als John Lennon en Chi Coltrane op het repertoire staan. Henk Leendertse, die de orgelinter- mezzi's verzorgt, is organist in een kerk in Harderwijk. Tevens begeleidt hij en kele koren. Hij was tijdelijk als pianist aan Message verbonden tijdens en vlak na een reis naar Hongarije. Tijdens die concerten gaf hij tevens enkele orgelim provisaties. Kinderboerderij "De Vrije Teugel" houdt in de zomervakantie drie kamp- weken voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedere week duurt van maan dag 12.00 uur tot zaterdag 12.00 uur. In die vijf dolle dagen wordt van alles gedaan om de kinderen een onvergete lijke vakantieweek te bieden. Er is van alles te doen, zoals een span nend bosspel, een kampvuur, ritjes met de pony en ezelkar, een onvergetelijke sportmiddag met veel opdrachten, knutselaktiviteiten en uiteraard als klap op de vuurpijl de 'bonte avond' waarop de kinderen laten zien wat zij kunnen aan ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden. Een ochtendje hel pen met de verzorging van de dieren hoort er ook bij en de kinderboerderij heeft verschillende verrassingen in petto. De kampweken worden gehouden van: 23 tot en met 28 juli, 30 juli toten met 4 augustus en 13 tot en met 18 augustus. Regel is dat ouders naar inkomen beta len. Dit betekent niet dat er naar het loonstrookje wordt gevraagd, maar dat men eerlijk is. Als men naar inkomen betaalt, komt De Vrije Teugel uit de kosten en hebben kinderen ongeacht het inkomen van hun ouder(s) een fijne kampweek. De prijzen zijn 115 gulden per kind voor ouders met een mini muminkomen, 150 gulden per kind voor ouders met een modaalinkomen, 200 gulden per kind voor ouders met een hoog inkomen. Bij deze prijzen is alles inbegrepen: goed eten, regelmatig drinken en snoepgoed. De kinderen hoeven niets extra's mee te nemen. Het is wel ge wenst een eigen tent mee te nemen, die dan op het terrein wordt geplaatst. Geen tent? Ook geen ramp, dat regelen de kinderen snel onderling en we heb ben ook nog andere plekken waar kin deren kunnen slapen. Interesse? Wil men kinderen opgeven, dan kan dit telefonisch van dinsdag tot en met vrij dag van 8.00 tot 18.00 uur. Men kan ook schrijven doen naar kinderboerde- De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraal 46, Soesl, lel. 02155-19577, steil z.cb als doe een bijdrage te leveren aan hel sociaal-culturele le ven in Soesl. Door je op Ie geven als lid sleun je de doelstellingen van de vereniging en geniel je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die lol dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Konlaktadrcs ledenadmini stratie: ParkïaaJ 98, 3765 GK Soesl, lel. 12689. Het volgende Open Atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 13 mei van 12.00 tot 14.30 uur in het gebouw Artishock, Steenhoffstraat 46a te Soest. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de Vereniging. Vooraf opge ven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht worden. Tijdens het open atelier is be geleiding aanwezig om eventuele vra gen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te helpen. Donderdag 10 mei: Regie: Hou Hsia-Hsein, Taiwan 1985, kleur, 145 minuten. Een van de meest verheugende gebeur tenissen in de internationale filmwereld is wel de opleving van de Chinese Cine ma. Hou maakte reeds een tiental films waarvan de allernieuwste, 'City of Sad- ness', vorig jaar de grote prijs op het fes tival in Venetië won. 'City of Sadness' komt in het najaar in het filmhuis. Nu eerst "Time to live, time to die'. Regisseur Hou heeft deze autobiografi sche film opgedragen aan zijn vader. Hij vertelt daarin over zijn jeugdjaren in een Zuid-Taiwanees dorp in de per soon van de jongen Ah-Ha. In drie epi sodes die zich afspelen in 1957,1964 en 1966 zien we hem opgroeien van ne gentienjarige schooljongen tot volwas sene. Zijn familie, afkomstig uit China, is in 1947 om economische redenen naar Taiwan (voorheen Formosa) ver trokken. Toen in 1949 de communisten in China aan de macht kwamen werd Taiwan het laatste bolwerk van de na tionalistische Chinezen. Net als veel lotgenoten hoopte Ah-Ha's vader Fenming tevergeefs ooit naar het Chinese vasteland terug te kunnen ke ren. Hij is een wat sombere, ziekelijke man die zich nogal afzijdig houdt van het gezin. We maken in de film uitge breid kennis met Ah-Ha's vrienden en familieleden; zijn zwijgzame immer be zige moeder, zijn oudere broer Ah Zong en zus Huilan, zijn twee jongere broers en zijn buurmeisje Wu waarop hij verliefd zal worden. Het best kan hij opschieten met zijn Oma, die nogal eens verdwaalt, op zoek naar de 'weg naar China' en dan met een dure fietsta xi naar huis moet worden terugge bracht. Van zilverpapier maakt ze geld voor het hiernamaals en op een onver wacht moment blijkt ze te kunnen jongleren met fruit. Ah-Ha is geen mo delkind. Hij is gevoelig en sympathiek, neemt het niet zo nauw met de waarheid en is slordig met geld. Later komt hij in een jeugdbende terecht en dreigt het verkeerde pad op te gaan, totdat de ziekte van zijn moeder zijn leven totaal verandert. In een observerende, rustige maar in dringende stijl wordt het dagelijks leven van het gezin geschetst. Liefde en dood, alledaagse voorvallen, grote en kleine tragedies worden op een autenthieke, niet melodramatische wijze in beeld ge bracht. Aanvang: 20.30 uur, entree 6 gulden, C.J.P./65+ 5 gulden. Filmagenda: 17 mei: Max, Laura, Henk, Willy 24 mei: Een scherzo furioso 31 mei: Abscheid von falschen para- dies. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Kinder-instuif De kinderinstuif is er iedere woensdag middag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 2 jaar. Kosten: f 1,- (inclusief limonade). Woensdag 9 mei: moederdag surprise maken. Woensdag 16 mei: doosjes schilderen, maar bij mooi weer spoor zoeken, woensdag 23 mei sport en spel instuif en woensdag 30 mei vliegersma ken. Tiener-soos De Tiener-soos is er iedere donderdag avond van 19.00 - 20.30 uur voor tie ners (meisjes en jongens) van 11 t/m 15 jaar Kosten f 2,-50 (inclusief frisdrank). Er is van alles te doen; o.a. creatief bezig zijn, spel, koken etc. Kook-cursus Op de kook-cursus in de Praatpaal aan de Smitsweg van de donderdagmiddag van 16.00 -17.30 uur is nog plaats voor enkele kinderen van 9 t/m 12 jaar. Vrijwilligers Er worden nog vrijwilligers gezocht voor de spelencaroussel in de wijk Klaarwater op de dinsdagmiddag van ongeveer 15.30 -17.00 uur in de maan den juni en juli. Ook zoeken wij iemand die de bakfiets met handenarbeid en spelmaterialen wil berijden. Wie zin en tijd heeft om als vrijwilligers mee te doen, kan contact opnemen met buurt huis "De Praatpaal", Smitsweg 311 tel. 19546. Wie aan sport doet leest de Soester Courant rij 'De Vrije Teugel', Vedelaarpad 53, 3766 CM Soest. In juni en juli worden ouderavonden gehouden om met de ouders kennis te maken en het pro gramma door dt spreken.

Soester Courant | 1990 | | pagina 12