kabelkrant WIN EEN SUPERTAART/ THUIS IN MWs: NIC VAN DAM Pannekoeken bij MHC Soest Spanning stijgt bij LTC Soestdijk rOETBAL erbockers ONKBAL DELSPORT aatpaal in de Smits weg: ijving vierdaagse SCROSS sers in i actief SPORT MHC Soest, Heren 2, kampioen Van 14 tot en met 17 mei: Negende avondfietsvierdaagse Eerste team buit overwicht niet uit Kampioenschap Eemvogels 2 KORFBAL Opmars van Anne Nuysink en Trudy Danvers SCRABBLE HOCKEY Twee zaterdagen tophockey in Soest De Snoekbaars vist in de Soester-Eem VISSEN VISSEN Federatiewedstrijd De Snoekbaars 06-11 Handhaving nog niet zeker voor Soester tennissers AY Pijnenburg loopt in Brugge auto smeeing Smeeing/BDC herstelt ten koste van Dalfsen HANDBAL TENNIS active soorts TENNIS Jeugd Soest-Zuid in opmars Honderdste wedstrijd Henk van 't Klooster PAGINA 24 WOENSDAG 9 ME11990 k wordt verzorgd door de Een beetje band". Ook krij ten een barbecue aangebo- de voetbalvereniging Hees. zal deze avond ongetwijfeld leziaans' feest worden. :es is een zelfstandige voet- ng waar naast voetbalplezier ndschap en gezelligheid een rol spelen. Door diverse le- i allerlei acties op touw gezet Drme uitstraling hadden op bevolking. Te denken valt adioze rommelmarkt waar- rengst samen met die van de -actie ten goede kwam aan ving van het clubgebouw, uwing werd in geheel eigen >r een aantal leden uitge- bestuur kan trots zijn op het tal die eerdergenoemde ac- belangeloos uitvoer(d)en. >nden de Soesters iets tegen gewewld van de Moorfiel- temen. Nadat eerst Arjan t een loepzuivere homerun nt scoorde, was het Leo van t een drie-honkslag Ronald vier wijd op het eerste honk luisbracht. Van Laarscoor- riijkmaker op een doorge- ïoment hielden beide pit- k dicht en scoorden beide niet meer. Op zondag 13 e honkballers om 14.30 uur terrein aan de Koningsweg Istrijd tegen het Utrechtse im Wombats. licks, de heren softballers ikerbockerks, boekten na lederlaag tegen de kam- het vorige seizoen, het W, een 12-2 overwinning ens Utrechtse Hercules, de e. Aanstaande vrijdag om ïtmoeten ze in een thuis- idvogels uit Huizen, ftbalsters konden een 15-5 op het Bilthovense FAK jven. Dinsdag komen ze r in actie in een thuiswed- •SC Hilversum. De dames eede softbalteam van de srs maakten hun competi- :t een 10-10 gelijkspel te- uit Utrecht. zal de komende weken derden plaatsen voor de «vondvierdaagse worden ok in Soest, waar dit eve- r voor de negende maal ermen zijn leden van de .egelings Commissie al weer voor de organisa- /ierdaagse wordt gehou- dag 28 tot en met don- :i. Alle avonden zal wor- ïuit de bedrijfshal van de ch aan de Industrieweg n 18.30 uur. Inemen als individueel n groepsverband en ook e onder ons is weer ge- >p 30 september 1990 de n van 7 jaar (basisschool :n 5 km. per avond wan- ïgeleiding van ouderen. >ep vanaf 9 jaar (basis- wandelen 10 km. per vierdaagse kan men in- landag 14 en dinsdag 15 0 - 20.00 uur en op vrij- 1 19.00 tot 19.30 uur in am Soesterveen "De nitsweg 311. Het in- aagt 5,- ongeacht de ïadere inlichtingen kan nemen met Fieke Daze- 1709. lag waren er 12 Kings Drachten. Het ging om tional, de laatste van ^wedstrijden voor het impioenschap. behaalde Toine Marsé in de finale. Rudy Krol eld in de manches en t moest met een vierde ches genoegen nemen, ïg het Dennis Krol niet de hete zon. Hij had al verrijden en werd ze- rd en Johan Manten akeld in de manches, i in de halve finale uit- in van de Wolk werd Valkenhof vierde, Er- Oijan Kers vierde en hoefeerste. Dezejon- allemaal een finale cruisers werden Vin- Johan Manken uitge- anches. PAGINA 25 Voor het eerst in de geschiedenis van de MHC Soest is het tweede herenteam er in geslaagd te promoveren naar de 2e klasse. Het team, onder leiding van trai ner/ coach Wim van Wageningen, was een wedstrijd voor het einde, met vier punten voorsprong, al onbereikbaar voor de concurrentie. In 18 wedstrijden werden slechts 7 pun ten verloren. Het team kreeg slechts 21 doelpunten tegen en scoorde maar liefst 68 keer. De laatste thuiswedstrijd werd met 9-1 gewonnen. De spelers waren: André van Wageningen (keeper), Lex van Wijk, Edgar Joustra, Sipko de Rui ter (aanvoerder), Daan Goote, Arnold Seleski, Evert-Jan Wijers, Haio Draais- ma en Erik van de Rijst. Zaterdag vond bij de hockeyclub Soest het pannekoekentoernooi plaats. Dit jaarlijks terugkerend festijn is voor de jeugdleden van 6 tot 10 jaar, waarbij er door de allerjongsten naast wedstrijdjes hockeytechnische spel letjes met bal en stick worden gedaan; voor de oudere jeugd waren er wed strijden in toernooiverband. Veel moeders en vaders bakten thuis grote stapels pannekoeken en op de hockeyclub stond ook nog een ploeg van 4 mensen aan de lopende band te bakken. Onnodig te zeggen dat al deze lekkernijen grif van de hand gingen: er werden maar liefst 700 pannekoeken verorberd. Dit toernooi was voor de jeugdleden de afsluiting van het hockeyseizoen. De ko mende weekeinden zullen er nog jeugd- toernooien van de andere leeftijdscate gorieën plaats vinden: C/'D, B en A. Maandag 14 mei start voor de negen de keer de avondfietsvierdaagse. In nauwe samenwerking tussen Super Van Doorn en Tempo Toer worden de honderden deelnemers in de gelegen heid gesteld een aantal sportieve avonden te beleven. De deelnemers kunnen starten op zo wel de 25 als 55 kilometer. De toertoch ten over de afstand van 25 km. zijn ge schikt om met het hele gezin te rijden. De tochten voeren langs rustige wegen en over fietspaden. Tijdens de tochten zullen de deelnemers door Super Van Doorn worden voorzien van een verf rissing of versnapering. Tempo Toer staat borg voor de technische kant van de organisatie. Elke avond kan van 18.15 - 19.00 uur worden gestart vanaf het plein voor de supermarkt aan de Wiardi Beekman- straat. De eerste drie avonden eindigen de routes bij het clubhuis van Tempo aan de Industrieweg. De vierde avond zal het plein aan de Wiardi Beekman- straat bij terugkomst een feestelijke aanblik geven. Een aantal leden van P.V.O. zal de muzikale omlijsting ver zorgen. Kramen zullen opgesteld staan om de deelnemers te kunnen voorzien van een drankje en/of hapje. Daar vindt ook de prijsuitreiking plaats. Bovendien zullen vooreen aantal meest origineel geklede - deelnemers fraaie prijzen beschikbaar zijn. Voorinschrijven kan tot en met 12 mei bij de drogisterij-afdeling van Super Van Doorn en op donderdagavond aan het clubhuis van Tempo aan de Indus trieweg 4a. Volwassenen betalen bij voorinschrijven 6,- en kinderen tot en met 12 jaar 2,50. Inschrijven van groepen met méér dan 10 personen le vert eveneens ƒ1,- voordeel op per deelnemer. Altius 4 was de laatste hindernis voor Eemvogels 2 dat een fabuleus seizoen achter de rug heeft. Ondanks het feit dat de competitie nog niet afgelopen is, was een overwinning op de nummer twee van de poule voldoende om een onoverbrugbaar gat te slaan. Eemvogels ging vol vuur van start en speelde Altius zoek. Jan van de Kuil en Claudia Touwslager scoorden de eerste twee doelpunten. De rest van de eerste helft had De Eemvogels alles goed on der controle en in de rust was het al 0-4. De tweede helft was echter minder in drukwekkend. Het weer eiste zijn tol. Ondanks het feit dat er in de aanval een overmacht was voor Eemvogels, kon de ploeg niet meer tot scoren komen. Er werden drie strafworpen gemist. Eem vogels won uiteindelijk met 1-4 en stak het kampioenschap in de zak. Eemvogels 1 moest aantreden tegen SVMM. Het veldoverwicht dat ze had, uitte zich al gauw in een 0-1 voorsprong via Linda Bello. Eemvogels bleef het sterkere team, maar had grote proble men met de afronding en moest dan ook toestaan dat SVMM uiteindelijk de leiding overnam door tweemaal te sco ren. Voor de rust nog wisten Fons Ver duin en Kathja Rauch Eemvogels weer op voorsprong te brengen. SVMM wist na de rust echter weer haar voordeel te doen met de slordigheid van Eemvogels 1 en bracht de stand op 4-3 voor Linda Bello de stand gelijk kon trekken. SVMM wist in de slotfase van de wedstrijd nog tweemaal te sco ren en de Eemvogels via Aukje Wiers- ma nog slechts eenmaal: 6-5. Met TZ had Eemvogels 4 geen moeite. Het werd 10-3 voor de Soesters. Nu de competitie van scrabbleclub De VanDalen zijn einde nadert, zijn het vooral Anne Nuysink en Trudy Dan vers die van zich doen spreken. De bes te 24 resultaten van elk worden gere kend en omdat Trudy al op 27 partijen zit kan zij haar slechtste resultaten schrappen. Dat betekent dat haar ge middelde op één tiende punt na op 500 is gekomen. Nog een partij boven de 425 punten en zij passeert de 500-pun- ten grens. Anne Nuysink kan nog niets schrap pen. Maar haar resultaten na 20 ge speelde partijen zijn zodanig dat zij nu al de 500-punten grens nadert. Zij ne men daarmee de tweede en de derde plaats in op de ranglijst en wellicht kun nen zij nog een bedreiging vormen voor Jan Danvers, die tot nu toe met 540 punten aan kop staat. Hij moet echter nog maar zien dat hij de 24-partijen kan spelen. Wie de Van-der-Ven-scrabblecup van Dieuwke Vastenburg mag overnemen blijft tot de slotronde spannend. De resultaten van de donderdag ge speelde partijen: J. Boester - J. Hekkenberg 300-287 T. Danvers - T.v.d. Veer 471-428 A. Nuysink - T. Veerman 507-397 T. Danvers - A. Nuysink 325-571 De prijs van de week ging deze keer naar Jan Hekkenberg. Donderdag 10 mei is de volgende scrabbleronde in Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat. De aanvang is om 19.30 uur en de deelname is 2,50 per persoon. (Zelf een scrabblespel meenemen is wenselijk). Foto: Herman van Dam De Landskampioenschappen A-jeugd voor jongens en meisjes vinden dit jaar wederom plaats op de hockeyvelden van de MHC Soest aan de Koningsweg te Soest. Op zaterdag 12 en 19 mei a.s. zal gestreden worden om de landstitel. Dat belooft een spectaculair gebeuren te worden met tophockey op een zeer hoog niveau! De poule-indeling: Jongens A (locatie Soest): Poule A Zuid Nederland Zuid Holland Midden Nederland Poule B Noord Holland Oost Nederland Noord Nederland Zaterdag 12 mei: 09.30 uur ZN - MN 11.00 uur NH-ON 12.30 uur MN - ZH 14.00 uur ON - NN 15.30 uur ZH - ZN 17.00 uur NN - NH Zaterdag 19 mei: 12.00 uur Nr. 1 poule A - Nr. 2 poule B 12.00 uur Nr. 2 poule A. Nr. 1 poule B 16.00 uur Finale 16.00 uur Plaatsen 3 en 4 Meisjes A (locatie Soest): Poule A Zuid Nederland Zuid Holland Midden Nederland Poule B Noord Holland Oost Nederland Noord Nederland Zaterdag 12 mei: 09.30 uur ZN - MN 11.00 uur NH - ON 12.30 uur MN - ZH 14.00 uur ON - NN 15.30 uur ZH-ZN 17.00 uur NN - NH Zaterdag 19 mei: 10.00 uur Nr. 1 poule A - Nr. 2 poule B 10.00 uur Nr. 2 poule A - Nr. 1 poule B 14.30 uur Finale 14.30 uur Plaatsen 3 en 4 KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Begeleid door stralend weer is zaterdag 28 april aan de Kleine Melm de Baarn- Soest-Bunschoten wedstrijden gevist. Deze wedstrijd wordt normaliter een aantal weken eerder gevist, maar de praktijk wees keer op keer uit dat de vangsten in die periode slecht zijn. Als oorzaak wordt gezien het feit dat in die periode meestal de weilanden worden gegierd waarbij een deel in de Eem be landt en een tijdelijk zeer laag zuurstof gehalte veroorzaakt. Dat de wedstrijdcommissie dit goed beoordeeld had, bleek uit de goede vangsten. Eerste werd Jan v. Lambal- gen met 13.61 m. vis en 53 stuks. Nol Koot, bewees de vereiste kwalitei ten nog in huis te hebben door 2e te worden met 13.19 m. Rinus Brons, die dit seizoen zeer succesvol begonnen is, liet ook hier met een 3e plaats en 10.74 m. vis zien wat hij waard is. De tien hoogstgeeïndigden van de wed strijd waren: 1. Janv. Lambalgen 13.61 m., 2. Nol Koot 13.19 m., 3. Rinus Brons 10.74 m., 4. Evert Kasius 10.47 m., 5. Lutz Schultze 10.06 m., 6. John Kasius 9.59 m., 7. Willem v.d. Kraats 8.99 m., 8. Aart Schipper 8.87 m., 9. Henk Horst 8.03 m., 10. Gerrit Kasius 7.73 m. Zaterdag 19 mei organiseert h.s.v. de Snoekbaars op de Vecht bij Weesp de eerste federatieve viswedstrijd van dit seizoen. Hieraan mogen behalve leden van de Snoekbaars ook leden van zusterver enigingen uit de federatie Gooi en Eemland deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- p.p. waarbij de boothuur is inbegrepen. Er wordt gevist van 6.00 uur tot 12.00 uur en men dient uiterlijk 5.30 uur aanwezig te zijn. Het meenemen van een grote verka semmer of kuip is verplicht. Aanmel den uiterlijk tot 16 mei bij de volgende adressen: Willem v.d. Kraats, Laan- straat 72 Soest, tel. 02155-16895. Bert Giele, Hyacintstraat 11, Baarn, tel. 02154-12461. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Zowel in de top als onderaan in de af deling van LTC Soestdijk 1 is het ui terst spannend. Kampioenskansen zijn er voor Ede 1, Rapiditas 1 en Os- ram/Bosheim 2. Het onderlinge ver schil is maar één punt. Helemaal onderaan in die afdeling staat Aemstelspelers 1. Dit team zal waar schijnlijk niet meer aan degradatie ont komen. Maar omdat ook de op één na onderste degradeert, zal er nog volop strijd geleverd moeten worden door de drie verenigingen die op papier voor die plaats in aanmerking komen, Deze drie verenigingen zijn Hillegom 1, Barne- veld 1 en LTC Soestdijk 1. In de nog resterende drie competitiezondagen komen die verenigingen elkaar nog al lemaal tegen, zodat de onderlinge uit slagen in de komende weken bepalend zullen zijn. Soestdijk 1 verloor afgelopen zondag met 6-2 van Ede 1, nadat het nog met 2-0 had voorgestaan. De Soester dames Sanne de Metz en Linda Morssink won nen beiden het damesenkelspel. Later bleken dat de enige winstpunten te zijn. Jammer, want er lagen toch goede winstkansen in het eerste herenenkel- Afgelopen zondag namen 15 leden van de rekreatieloopgroep van AV Pij nenburg deel aan de Tiende Omloop van Brugge over een afstand van 16 km. Het parkoers liep van het Boudewijn- park naar het oude centrum van Brugge en weer terug. Subtropische temperatu ren, Belgische kasseien en een zeer ma tige watervoorziening langs het par koers maakten de kilometers extra zwaar. Iedereen liep de afstand echter uit. Met een fraaie tijd van 1.05.40 ein digde Elly Moerman zelfs op de vierde plaats achter een Tjechische, een Deen se en een Belgische dame en viel daar mee in de prijzen. Nelleke Boissevain en Thea Steentjes legden de afstand af in respectievelijk 1.17.30 en 1.20.00. De resultaten van de heren waren als volgt: Jan Veen - 1.05.37, Bert Staal - 1.10.30, Wim van Soest - 1.11.30, Bert de Bree 1.12.10, Elioto Schuchart - 1.15.30, Piet Valk - 1.18.40, Roel Hoksbergen - 1.21.12, Hans Moerman - 1.24.10, Wim van Beek -1.24.10, John Steentjes -1.24.16, Wim Schlebaum - 1.26.00, Theo de Vries - 1.30.46. Jeugd De jeugd van AV Pijnenburg presteerde in het afgelopen weekeind goed. Een kleine groep nam zaterdag deel aan de openingsklassieker van het baanatle- tiekseizoen, de Ter Speckebokaal, in Lisse. Dick van den broek kwam in de hitte tot 8.44.59 op de 3000 m, waarmee hij zijn eigen clubrecord met 4 seconden verbe terde. Ook Dick Kamerbeek is in goede vorm: met 2.29.75 liep ook hij in 4 se conden onder z'n vorige beste prestatie. In de sprinttweekamp behaalde Dave Brouwer bij de A-junioren een tweede plaats met 11.33 op de 100 m en 22.76 nop de 200 m. Hans Peter Roel liep bij deheren sprinters 150 m in 17.12 en 300 m in 36.42. De meerkampen die zondag door AV Pijnenburg voor haar eigen leden wer den gehouden, brachten veel persoon lijke records en zelfs één clubrecord: na vorige week al 1.80 te hebben hoogge- sprongen, kwam B-junior Remco Bras penning op de eigen, niet optimale, ac- comodatie tot een opzienbarend 1,85, terwijl hij 1.90 op een haar na miste. De meerkampen werden bij de A-pu pillen gewonnen door Thomas Ruiter, met o.a. 4.55 ver, en Maaike van de Mo len, 3.45.1 op de 1000 m. B-pupillen: Lourens van Poppel o.a. 3.45 ver, en Maaike van Hemert. D-junioren: Ulri- ke van der Lee met maar liefst 4 per soonlijke records, waaronder 1.53.4 op de 600 m. C-junioren Eric Schoemaker en Monique van Leek. B-junioren: Ivar Smits, o.a. 1.55 hoog, en Hermione Schepen. A-junioren: Freek Kroon. De eerste wedstrijd van het Gooi- en Eemlandcircuit van afgelopen woens dag in Hilversum brachten vooral goe de prestaties voor C-junioren van Pij nenburg, terwijl de wedstrijd eigenlijk voor AB-junioren en senioren bestemd is. Sabine van Rossenberg sprong 1.55 hoog, waarmee zij het bestaande re cord, dat op naam staat van Ardie Brouwer, haar vorige trainster en Es- ther van de Bolt, de huidige CD-jon- gens trainster, evenaarde. Caspar Kerk vliet sprong een uitstekende versprings- erie, met als uitschieter 5.40, een halve meter verder dan z'n vorige beste pres tatie. 'En: twee jaar lang gratis reparaties'. 'Waar doen ze het van'. Voordat een inruilauto zich Auto Smeeing Occasion mag noemen is 'ie van portierslot tot carterplug nagezien, zonodig gerepareerd, nogmaals gecontroleerd, gewassen en gepoetst. Dan pas is de occasion het Bovag- garantiebewijs èn de garantie van Auto Smeeing waard. En dan kunnen weuookgerustgaranderen dat reparaties, die buiten het normale onderhoud vallen, tot 24 maanden geheel voor onze rekening zijn. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14,3762 EC Soest. Tel. 02155-13227. De zaalhandballers van BDC hebben een einde gemaakt aan een reeks ne derlagen. Drie competitiewedstrijden en een bekerwedstrijd gingen, on danks vaak goed spel, verloren. Aan deze reeks werd in Dalfsen een einde gemaakt. Geconcentreerd spelend werd via een 9-11 ruststand een 15-21 overwinning mee naar Soest genomen. Beide ploegen begonnen gemotiveerd aan de strijd. Dalfsen vechtend tegen het degradatiespook en BDC omdat het weer eens het zoet der overwinning wil de proeven. In een snikhete sporthal namen de gasten een licht overwicht en soepel scorend wisten zij een 2-5 voor sprong te nemen. Dalfsen kon het gat weer dichten en zelfs een 6-5 stand op het scorebord brengen. Een tijdstraf voor een Dalfsen-speler werd door het Soester team professioneel afgestraft door gedurende die twee minuten over- tal driemaal te scoren. De marge van twee doelpunten bleef tot de rust ge handhaafd: 9-11. Na de rust was het al BDC wat de klok sloeg. Gesteund door een solide kee pende Mark Vermaak, die in de tweede helft Edwin Zoetelief verving, kon Dalfsen tien minuten lang niet tot sco ren komen. Aanvallend kwam Arjan Roest driemaal tot scoren waardoor hij zijn seizoentotaal op 101 doelpunten bracht en nu voor het derde jaar op rij meer dan 100 doelpunten opzijn conto heeft geschreven. De voorsprong van BDC liep op tot 9-16 eer de thuisploeg weer wat terug kon doen. Via een uiterste krachtsin spanning kwam Dalfsen nog terug tot 13-16, maar vervolgens speelde de ploeg uit Soest de resterende tijd gerou tineerd uit. Dalfsen gooide de dekking open, waar BDC dankbaar gebruik van maakte en een duidelijke 15-21 was het uiteindelijke resultaat van deze sportie ve ontmoeting. Komende zondag staat voor de heren van BDC de laatste wedstrijd van dit lange zaalseizoen op het programma thuis tegen het Stadskanaalse Jahn II, een ploeg die de laatste weken uitste kend draait. Doelpuntenmakers: Arjan Roest (achtmaal), Paul v.d. Deijssel (vijf maal), Cleem Diemers (viermaal), Mi- chel van den Hoven, Michel Roest, Ckarles van Zetten en Richard v.d. Hoef (allen eenmaal). Uitslagen 6 mei Smeeing/BDC: SHVU-Welpen I 0-12 BHC - Welpen II 0-4 Nijenrodes - Meisjes asp. B 15-9 AAV - Meisjes asp. A 5-9 Jongens asp. - Fortissimo 7-13 Dames jun. - UDSV 7-19 Heren jun. - DWSM 27-21 Heren sen. I - Eendracht 23-14 Amersfoort - Dames sen. I 9-11 BHC - Dames sen. II 5-9 spel van Ronald Sprang, de herendub- bel en de tweede mixed. Soestdijk 2 verloor voor de vierde keer op rij en ziet het degradatiespook nu wel heel dicht naderen. In Alphen aan de Rijn werd het 6-2 voor Tean 1. De enige twee winstpunten kwamen van Maria van Erp. Soest 3 verloor met 5-3 van 't Laer 1, maar heeft voldoende punten om zich te handhaven in zijn klasse. Soest 4 gaat mede na de 7-1 overwin ning op de naaste concurrent Wils kracht 4 fier aan kop in zijn afdeling en stevent dus rechtstreeks op het kam pioenschap af. Het enige verliespunt kwam uit de damessingle van Karin Hovestad. Soest 5 won weer met 6-2 en heeft reëe- le kampioenskansen, als tenminste Joy- Mozaïek, de andere kampioenskandi daat één keer verliest of gelijk speelt. In de wedstrijd van afgelopen zondag scoorden Aarnoüt Voogel, Barbara Beg en Milou Ros honderd procent. Soest 6 verloor met 7-1 van Breukelen 2. Soest 7 won, evenals het 35+ team en de zondag-junioren. Geen echt opvallende resultaten bij de zaterdagteams van LTC Soestdijk. De beide eerste teams haalden de nodige puntjes binnen. Marijke Schut, Bep ter Neulen en Karei Winter wonnen al hun partijen. Soestdijk 3 won zomaar ineens met 5-0 en verdween daardoor meteen uit de degradatiezone. De drie heren teams speelden allen met 3-3 gelijk. Bij de junioren is opvallend dat twee van de drie jongensteams t/m 15 jaar voor de vierde keer op rij ruim wonnen en daar door in hun afdelingen de belangrijkste kampioenskandidaat zijn. Het eerste kampioensteam van de LTC Soestdijk wordt ongetwijfeld het woensdag-junioren 1 team t/m 12 jaar. Als vandaag wordt gewonnen van de junioren van Soesterkwartier is het kampioenschap een feit en kunnen de ijsjes over de toonbank komen. Tot slot de dinsdagdamescompetitie. Van 10 LTC Soestdijkteams kan Da mes 3 kampioen worden. Hetzelfde geldt misschien ook voor Dames 5. De gradatieproblemen zijn er voor Dames 4,6 en 7. De beide eerste klasse teams, Soestdijk 1 en 2, hebben voldoende punten om zich in die klasse te handha ven. Vooruitblikkend naar zondag is het treffen tussen LTC Soestdijk 1 en Hille gom 1 waarschijnlijk bepalend voor handhaving in de tweede klasse van de Soesters. KIES VOOR 'T ADVIES VAN DE VAKMAN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 In liet afgelopen weekend speelde de jeugd van Soest-Zuid. In de zaterdag- districtcompetitie werden maar liefst vijf daverende overwinningen ge boekt. Het eerste gemengde jeugdteam won met 5-0 van Gooiland uit Hilversum. In de categorie jongens t/m 15 jaar won het eerste team met 6-2 van De Kuil uit Huizen. Het zondagjeugdteam had een zware dag. Tegenstander Sassenheim had ook reeds drie overwinningen op hun naam staan. Maarten Zoetelief kreeg te maken met een snel spelende tegenstander, maar door goed te reage ren en voortreffelijke returns op de ser vice had hij de gehele wedstrijd volko men onder controle: 6-0, 6-0. Xander de Groot speelde onder grote publieke belangstelling. Zijn tegenstan der trok uiteindelijk aan het langste eind. Drie sets waren er voor nodig. Het record dat op zijn naam stond, sinds drie jaar ongeslagen enkelspelspeler in de competitie, werd nu helaas ver stoord. De overige enkelspelen van de meisjes werden gewonnen, maar de herendub- bel werd verloren. De damesdubbel ge wonnen, zodat met een tussenstand van 4-2 in het voordeel van Soest-Zuid aan de mixed-dubbels begonnen moest worden. Het werden spannende wed strijden die beiden pas op het nippertje gewonnen werden. Dit jeugdteam staat nog steeds boven aan en ongeslagen in hun poule, waarbij vooral aankomende zondag, wederom een thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Iduna op het programma staat. Ver wacht wordt dat deze wedstrijd wel eens de sleutelwedstrijd kan gaan worden voor het kampioenschap in hun poule. De overige zondagteams hadden het moeilijk. Bijna de helft van de wedstrij den werden uitgemaakt in drie sets. Het eerste team verloor met 5-3 van Odijk. Slechts het 4e en het 5e team boekten overwinningen op respectievelijk Gooiland (5-3) en Leusden (8-0). Zaterdag 5 mei j.l. werd op het tennis park van T. V. Soest-Zuid Henk van 't Klooster verrast door zijn teamgenoten. Hij speelde die dag zijn 100e competitie wedstrijd. Soest-Zuid 2 moest, ondanks de mooie tennispakken van timmerbedrijf van 't Klooster, het onderspit delven tegen Huizen 1. Op de foto neemt Henk, voor heen o.a. actief bij "De Boswiek" (nu "de Toss") en L.T.C. Soest, het bloem stuk in ontvangst.

Soester Courant | 1990 | | pagina 25